Přibírání na váze vitariánskou stravou

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

speedy
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 22, 2013 20:49

Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od speedy »

Byl jsem teď asi na rok nuceně a nedobrovolně mimo civilizaci, prakticky bez přístupu k nějaké rozumné stravě v rozumném množství, takže jsem příšerně zhubnul a také se mi příšerně "smrsknul žaludek".

Nechci ale přibírat fastfoodama a sladkostma, chci přibrat zdravě.

Máte nějaký tip, co a jak jíst v rámci vitariánské stravy, abych přibral na váze? Je to vůbec možné?

Ať počítám, jak počítám, když bych denně snědl třeba 5x 150g ovoce (víc do sebe v tomhle stavu nenacpu), pořád jsem na cca 800 kcal. Potřeboval bych se dostat alespoň na trojnásobek, abych rozumně přibíral.

Budu moc vděčný za každou radu nebo názor!
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od RADU »

speedy píše:Byl jsem teď asi na rok nuceně a nedobrovolně mimo civilizaci, prakticky bez přístupu k nějaké rozumné stravě v rozumném množství, takže jsem příšerně zhubnul a také se mi příšerně "smrsknul žaludek".

Nechci ale přibírat fastfoodama a sladkostma, chci přibrat zdravě.

Máte nějaký tip, co a jak jíst v rámci vitariánské stravy, abych přibral na váze? Je to vůbec možné?

Ať počítám, jak počítám, když bych denně snědl třeba 5x 150g ovoce (víc do sebe v tomhle stavu nenacpu), pořád jsem na cca 800 kcal. Potřeboval bych se dostat alespoň na trojnásobek, abych rozumně přibíral.

Budu moc vděčný za každou radu nebo názor!
..neuvádíš jak jsi se poslední dobou stravoval ani jestli máš nějaké zdravotní problémy.Vitariánskou stravou lidé ve vetšině případů hubnou a přibrat bude rozhodně těžší než běžnou stravou.5x 150g ovoce denně není rozhodně vyvážený jídelníček.Chce to nejprve hodně,hodně ,hodně věcí nastudovat co a jak a pak si sám sestavit jídelníček který ti bude vyhovovat a zase je to metoda pokus-omyl...http://www.kaloricketabulky.cz/tabulka-potravin.php
permanem

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od permanem »

Ahoj, řeším totéž a výživářka mi řekla zařadit více proteinů-konopné semínko nejlépe a pak klíčené luštěniny-mungo, adzuki...
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od venclík »

Tuším Gunter někde napsal (Syrová strava, život bez nemocí) že při syrové stravě dojde k spontánní úpravě váhy na optimální úroveň: jak směrem dolů, tak nahoru. A o těch výživových tabulkách platí, že na vita úplně postrádají smysl. Prý.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od rudo »

hces aby ti otazeli kosti
alebo chces nabrat svaly alebo sa chces obalit tukom ?

alebo co ma sposobit navysenie vahy ?

v pripade svalov a kosti to bude najme otazka fyzickej cinnosti teda cieleneho treninku.

v priipade tuku sa obides bez fyzickeho treninku a jednak musis napachavat kalorie jak cukrove tak tukove a jednak musis co najviac drazdit inzulin aby usilovne remienal zjedeny cukor na tuk,

kedze inzulin nejak nereaguje na fruktozo bude lepsie jest ovocie a zeleninu taku co maju co najviac glukozy a tiez komplexne sacharidy

ovsem ked chces zostat na surovo, tak ti vypadaju moznosti ako zemiaky ryza....

napriklad mozes jest banany s medom a k tomu co najviac orechov, ochucovat kakavkom ale vyhnut sa skorici.
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:napriklad mozes jest banany s medom a k tomu co najviac orechov, ochucovat kakavkom ale vyhnut sa skorici.
rudo zajímavé; proč bez skořice?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:
rudo píše:napriklad mozes jest banany s medom a k tomu co najviac orechov, ochucovat kakavkom ale vyhnut sa skorici.
rudo zajímavé; proč bez skořice?
skorica je velmi dobry prostriedk na regulovanie krvneho cukru a celkova prevencia proti diabetes,nejako vstupuje asi aj do inzlulinoveho cyklu a zrejme v praxi teda pomaha pri chudnuti


ovsem ak je ziadnay opacny efekt = tlstota, tak zrejme sa treba tomu vyhybat, nech krvny cukor a inzulin pracuju vo vykrmnom procese

ovsem tu sa pohybuje v tej variante c 3 ked nabratie vahy znamena nabratie tuku
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od rudo »

inak dobra kaloricka bomba budu rozmixovane banany s nastruhanym kokosom, do toho kakavko a med, a nejaka voda, ten struhany kokos je asi jedina istota ako dostat do tela surove tuky a neorskovat pliesne orechove

tiez je dobre si pozret niekde ako sa meni obsah sacharidov na glukozu a fruktozu pocas dozrievania a rozhodnut sa podla toho a stoji za uvahu zmeisat dokopy banany zltozelene s bananmi presretymi aby bol okamzity prijem cukru a aj pomaly prisun cukru po rozklade sacharidov. aby sa cukor a tym aj inzulin udrazal zvyseny co najdhsie..
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:skorica je velmi dobry prostriedok na regulovanie krvneho cukru a celkova prevencia proti diabetes
no ano, právěže takto to mám zažité, jasně,
skořici dávám snad do každé sladkosti, kterou si dělávám,

ale je fakt, že tady je poptávka po navýšení váhy, ok,
ano, na to je vynikající třeba mix banánu s kokosem, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
speedy
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 22, 2013 20:49

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od speedy »

rudo píše:inak dobra kaloricka bomba budu rozmixovane banany s nastruhanym kokosom, do toho kakavko a med, a nejaka voda, ten struhany kokos je asi jedina istota ako dostat do tela surove tuky a neorskovat pliesne orechove
To zní hodně dobře, hned si běžím do obchodu koupit kokos, že mě to nenapadlo dřív!! Kalorické hodnoty kokosu jsou pro mě opravdu zajímavé. Díky moc!!! A kakavko vitariáni můžou?
Jinak nechci nabírat svaly, chci se jen obalit tukem, až budu mít nějakou rozumnou váhu, pak teprve začnu řešit svalovou hmotu.
venclík píše:Tuším Gunter někde napsal (Syrová strava, život bez nemocí) že při syrové stravě dojde k spontánní úpravě váhy na optimální úroveň: jak směrem dolů, tak nahoru. A o těch výživových tabulkách platí, že na vita úplně postrádají smysl. Prý.
Toto jsem taky právě slyšel už z více zdrojů, a velmi mě to zajímá. Má tohle někdo ověřené v praxi? Nejsem teď ve stavu, kdy bych si mohl dovolit experimentovat, jestli zhubnu ještě 5 kilo, odvezou mě nohama napřed :D
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od venclík »

Možná by stálo za úvahu postavit základ stravy ne na ovoci nebo zelenině, ale obilovinách, luštěninách (nejlépe naklíčené), olejnatých semenech (mák, dýňový jádra, sezam apod.), z ovoce pak má hodně tuku-vysokou kalorickou hodnotu avokádo. Protože ovoce, tím méně zelenina fakt není moc na přibrání, tím méně na posílení svalů- např. sportovní trénink. Uvádí se, že bílkoviny obsažený v ovoci a zelenině v zásadě dlouhodobě mohou stačit, ale ne pokud chce někdo např. posilovat-pak je potřeba zvýšená...
A skoro všechny tyto "vysokokalorické věci" (kromě asi většiny fazolí) se dají konzumovat ovšem i syrové- ať už jako naklíčené luštěniny (hrách,čočka, mungo apod.), taky ve formě šrotu (rozemletý, např. pohanková kaše), nebo třeba jablka s mákem. Rozemletý syrový sezam má lepší chuť (subjektivně) než tzv. tahini.
speedy píše:venclík píše:
Tuším Gunter někde napsal (Syrová strava, život bez nemocí) že při syrové stravě dojde k spontánní úpravě váhy na optimální úroveň: jak směrem dolů, tak nahoru. A o těch výživových tabulkách platí, že na vita úplně postrádají smysl. Prý.

Toto jsem taky právě slyšel už z více zdrojů, a velmi mě to zajímá. Má tohle někdo ověřené v praxi? Nejsem teď ve stavu, kdy bych si mohl dovolit experimentovat, jestli zhubnu ještě 5 kilo, odvezou mě nohama napřed
Je třeba připomenout, že Ernst Gunter ovšem doporučoval obiloviny ve formě šrotů (vč. pšenice)- jako základ stravy možná spíš než ovoce/zeleninu... a dokonce i nepasterizované mléko.
Přibrání na ovo-zelo si moc nedokážu představit, pokud tedy to nebudou ty banány-kokos apod.
Ovšem obiloviny jsou zde na fóru v nemilosti možná větší než mléko-maso. Prý lepek, lepek atd. Ovšem je určitě rozdíl chleba z pšenice (to je hrozný "sajrajt") a syrová (nejlépe) naklíčená pšenice...
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od RADU »

MNOHO LIDÍ TRPÍ VYZÁBLOSTÍ, JEJÍ PŘÍČINOU JE ŠPATNÉ TRÁVENÍ – PROBLÉMY SE SLINIVKOU A NEDOSTATEČNÉ VSTŘEBÁVÁNÍ V TRÁVICÍM ÚSTROJÍ. KDY NĚKDO NENÍ SCHOPEN ŠTĚPIT ŽIVINY NA STAVEBNÍ MATERIÁL A PALIVO, NEBO MÁ TRÁVICÍ ÚSTROJÍ TAK UCPANÉ, ŽE TYTO ŽIVINY NEMŮŽE VSTŘEBÁVAT, UMŘE NAKONEC HLADEM. I PŘI HYPOTYREÓZE, KDY BY SE DALA OČEKÁVAT NADVÁHA, MŮŽE BÝT ČLOVĚK ZCELA VYZÁBLÝ, POKUD MÁ OSLABENOU SLINIVKU A UCPANÝ TRÁVICÍ SYSTÉM. NĚKDY MŮŽE TRVAT LÉTA, NEŽ SE VYLÉČÍ, AVŠAK ZNOVU NABYTÉ ZDRAVÍ STOJÍ VŽDYCKY ZA TO.
MNOHO LIDÍ VČETNĚ LÉKAŘŮ SPOJUJE VYZÁBLOST SE ZHORŠENÍM A ČASTO OHROŽUJE ZDRAVÍ SVOJE NEBO SVÝCH PACIENTŮ, KDYŽ KVŮLI PŘIBRÁNÍ JÍ NEBO DOPORUČUJE JÍST NEJRŮZNĚJŠÍ JÍDLA. ZPRAVIDLA TO JSOU TUKY Z MLÉČNÝCH PRODUKTŮ A OBILOVINY. AVŠAK TYTO POTRAVINY JENOM ZPŮSOBUJÍ DALŠÍ OSLABENÍ BUNĚK, PROTOŽE JSOU KYSELÉ A UCPÁVAJÍ TĚLO.

POKUD HUBNE NĚKDO, KDO DODRŽUJE DETOXIKAČNÍ PROGRAM, MUSÍ SI POLOŽIT OTÁZKU: „PROČ HUBNU, KDYŽ V SYROVÉ STRAVĚ PŘIJÍMÁM VÍCE ŽIVIN A LEPŠÍ AMINOKYSELINY ?"
JEDNA Z ODPOVĚDÍ ZNÍ, ŽE JAKMILE JE VAŠE TĚLO SILNĚJŠÍ A ZDRAVĚJŠÍ, ZAČNE SE ZBAVOVAT TOXICITY A SLABÝCH BUNĚK, ČÍMŽ UVOLŇUJE MÍSTO NOVÝM ZDRAVĚJŠÍM BUŇKÁM.

Někteří lidé, kteří začnou jíst výhradně syrové ovoce a zeleninu,budou zprvu přibývat na váze. To není důvod k panice ! Jedná se pouze o „vodovou" váhu. Syrové ovoce a zelenina obsahují 90 procent vody. Pokud zadržujete vodu, je to proto, že vaše tělo je příliš kyselé a má v tkáních příliš mnoho kyselých usazenin. Zadržovaná voda má tělo alkalizovat a usazeniny vyplavit. To netrvá dlouho a je to velice prospěšné.

Z knihy ZÁZRAČNÁ DETOXIKACE Robert S.Morse
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Syrovozrout »

A zase se nepřipomíná genetika (a "epigenetika"), vážení. Ta do značné míry určuje individuální odlišnosti v tom jak u koho které buňky na co jak reagují. Vyzáblost má povětšinou genetický podklad.
Opačně například jediná mutace genu způsobuje u jednoho plemene skotu dvojnásobnou "muskulaturu" (výborné pro masný průmysl). Aniž by se o to nějak zasloužil onen skot sám...
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od ajla »

Někde jsem četla, že na kokosu, dokonce kokosovém oleji netloustne, proto s ním nemůžou vykrmovat zvířata. Podle mne se nejvíc tloustne na sušeném ovoci, datle, hlavně, ale taky fíky, rozinky... a musí se dávat moc velký pozor, aby byly raw, nebo často v obchodech bývají, slazené - datle, solené -fíky, sířené - rozinky.
speedy
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 22, 2013 20:49

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od speedy »

ajla píše:Někde jsem četla, že na kokosu, dokonce kokosovém oleji netloustne, proto s ním nemůžou vykrmovat zvířata. Podle mne se nejvíc tloustne na sušeném ovoci, datle, hlavně, ale taky fíky, rozinky... a musí se dávat moc velký pozor, aby byly raw, nebo často v obchodech bývají, slazené - datle, solené -fíky, sířené - rozinky.
Myslím, že žádné sušené ovoce, co můžeš koupit v obchodě, rozhodně není RAW, ale i tak díky za tip!!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Janek »

nesirene a/nebo neslazene susene ovoce jsem v krame nikdy nevidel...

Zase bych to tolik neprozival, lepsi siricitam jak plisen, ne?...

Kaloricka bomba:

Skorice
Vanilkovy cukr (pokud tedy uz rozinky nejsou slazene)
Mak
Trochu kavy
Rozinky
Kokos strouhany
Kakao pokud najdu
Zakapnu medem

Smichat, ochutnat, mnam...

Ted me napadlo to rozmixovat s bananem a jogurtem :-) ale na to nemam nastesti mixer
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od bukaj »

Janek píše:nesirene a/nebo neslazene susene ovoce jsem v krame nikdy nevidel...
Třeba švestky - ale ty jsou zase často konzervované sorbanem draselným.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od ajla »

Fíky a datle kupuji v DM marketu od Alnatury a něco od Alnatury má taky Globus. Jsou beze všeho a raw, nebo nám z pecek roste fíkovník a palma.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Janek »

Datle, glukosovy sirup, E202...
Asi mam horsi datle nezty
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od Janek »

double, nejde smazat?

Datle, glukosovy sirup, E202... Zinette, dovozce Titbit sro, 200g, exp.31.12.2014
Asi mam horsi datle
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od ajla »

Od Alnatury by to měly být pouze sušené datle a fíky bez přidaných látek, žel, rozinky jsou s olejem. Kdysi se na to sitar dotazoval přímo u Alnatury, nemůžu to tady najít, tak z googlu: viewtopic.php?t=1574&p=126043
speedy
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 22, 2013 20:49

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od speedy »

Tak jsem si dnes na vaší radu skočil do DMka pro sušené ovoce, a skutečně, mají "RAW" sušené ovoce od Alnatury bez jakýchkoliv přidaných látek, což mi udělalo nesmírnou radost, co mě potěšilo už méně byla cenovka - musel bych dát 128 Kč za porci datlí, 178 Kč za porci fíků a 189 Kč za porci ananasu. Normálně je tohle můj rozpočet na jídlo na celej den, takže tohle zařadit do svého běžného jídelníčku asi nebudu moct, každopádně jsem si ze zvědavosti koupil od každého jeden pytlík, a musím říct, že je to teda mňamka, chuťově je to úplně někde jinde než běžné sušené ovoce ze supermarketů.

Kdyby někoho napadlo nějaké další RAW jídlo, po kterém by se dalo přibrat, tak sem s tím, budu moc vděčný za každou radu!!
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Přibírání na váze vitariánskou stravou

Příspěvek od xHardCorex »

speedy píše:Tak jsem si dnes na vaší radu skočil do DMka pro sušené ovoce, a skutečně, mají "RAW" sušené ovoce od Alnatury bez jakýchkoliv přidaných látek, což mi udělalo nesmírnou radost, co mě potěšilo už méně byla cenovka - musel bych dát 128 Kč za porci datlí, 178 Kč za porci fíků a 189 Kč za porci ananasu. Normálně je tohle můj rozpočet na jídlo na celej den, takže tohle zařadit do svého běžného jídelníčku asi nebudu moct, každopádně jsem si ze zvědavosti koupil od každého jeden pytlík, a musím říct, že je to teda mňamka, chuťově je to úplně někde jinde než běžné sušené ovoce ze supermarketů.

Kdyby někoho napadlo nějaké další RAW jídlo, po kterém by se dalo přibrat, tak sem s tím, budu moc vděčný za každou radu!!
Surove tucne maso
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Odpovědět