OČKOVÁNÍ + kočkování a vzteklina

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

zebedee: ivano zkus zjistit, jestli ještě vykonává v Brně praxi MUDr. Zbyněk Luňáček z České společnosti pro výživu a vegetariánství, nebo se jich rovnou zeptej. Pak je myslím někdo v PLzni... No a nebo přes MUDr Jonáše zkusit někoho zjistit. A nebo zajdi ve středu odpol. do redakce Regenerace a třeba ti dohoděj ňákej kontakt... Nebo přes vegetarian.cz atd...
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Wow! Dobré tipy Zdeňku! Nejdříve se asi zajdu opýtat do ReGeNeRaCe a pak se budu pídit dál. Pokud by ses, Adame, opravdu dozvěděl o nějakém konkrétním MUDrovi, tak by to bylo taktéž skvělý! DĚKUJU :)
..Raw is food..
..God is good..
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Tak jak se cítíš po intoxikaci, yenn? Jestli už jsi tedy byla na tom očkování.. Myslím na tebe, ať to ustojíš co nejvíc v klidu!
..Raw is food..
..God is good..
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ZEBEDEE: Ahojky, diky moc za podporu! Mam za sebou tri pichulky, dalsi mne ceka ted v patek a posledni 15.5. Fyzicky s tim zadny problem nemam, na druhy den je to misto po ockovani zarudle a na dotek boli, ale s tim se pocitalo.....psychicky jsem si to taky zduvodnila, tak v pohode :-)
Uz se tesim na to, az to budu mit za sebou a najedu zase na pustiky, na ktere jsem posledni dobou docela kaslala
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ONDRAW: Ja se neospravedlnuju, jen popisuju tok svych myslenek :-)
Docela mne tahle situace donutila zamyslet se nad ockovanim. Byla jsem zasadne proti, rozhodnuta uz nikdy do sebe nenechat nic pichnout, stejne tak do mych potencionalnich deti .... vitarianstvi a pusty si poradi jiste s kazdou nemoci a infekci ... nebo spis ji k sobe vubec nepusti. Ale co nevitariani? Co kdyz nenecham naockovat sve dite a ono se rozhodne,ze nechce jist syrovou stravu, muze mit treba jednou uplne priserny zivotni styl...a pak muze byt pruser
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Vim, ze asi pozde, ale vzpomnel jsem si na tu knihu o Pasteurovi, kterou jsem kdysi cetl. Ted jsem ho znovu precetl a je to zajimave cteni, pise se tam i o vztekline.

http://www.sumeria.net/dream.html#contents

Vzteklina- http://www.sumeria.net/dream/8.html


Yenn, dle filosofie Prirodni hygieny proste nejde nahradit prirozeny zivotni styl drogami, vakcinami a antibiotiky. Pokud tvoji potomci budou mit priserny zivotni styl, tak to samo o sobe je pruser a zadne ockovani ho nezlepsi, ci je zachrani od katastrofy.

Znovu opakuji, ze vitarianstvi take nikoho od pruseru nezachrani, pouze zivotni styl v souhlasu s prirodnimi zakony bude mit za nasledek zdravi. A i tak se samozrejme nemuzeme vyhnout obcasnym urazum, zranenim.

Vzdelavejte se, protoze pouha vira nestaci. V kritickych situacich pak podlehneme snaze dogmatum, pokud na to nejsme pripraveni.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Pridavam se k tem, co odmitli preockovani proti tetanu. Ziju v Nemecku a asi pred mesicem jsem prijela domu, kde na me cekala mamka s injekci (je zdravotni sestra, takze ji to doktorka dala domu). Rekla jsem, ze zadne ockovani nechci, nacoz me samozrejme maminka ujistila, ze to teda mozna umru. Nakonec to vzdala a ja jsem ji musela napsat prohlaseni pro doktorku, ze jsem ockovani odmitla. Tak ted doufam, ze mi daji klid.
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Klíšťata

Příspěvek od bludicka »

Ahojky, i když jsem prolétla diskuzi o očkování, stejnak mi to nedá..
Ráda chodím do přírody, a takyže jsem letos měla už 4 klíšťáky..
No a v poslední době se z okolí dost často doslýcham o případech nákazy z těch breberek.. Není to moc příjemný pocit, protože ty klíšťata po mě prostě jdou.. :shock: kdykoliv se přiblížim k zelenýmu, tak už na sobě nějaký najdu.. Mě by teda to očkování ani nenapadlo, ale letos to už je extrém, tak nevim, jestli do toho napřesrok jít, ale stejnak to prý uplně neochrání.. Nevíte někdo něco bližšího?
pozdravení blu.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mě by zas zajímalo, zda když mam za sebou i boreliózu i encefalitýdu, zda jsem už nastálo imunní.
Jinak na mě nějak poslední dobou nejdou, nepamatuju se porádně ani kdy jsem měl poslední... že by před dvěma lety?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

A co třeba nějaký repelent....myslím že nejaká rostlinná silice - aroma olej - by jim nebyl po chuti. Jen zjistit který....
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

konopí! se používalonejendo sena aby se do nějnepustily nějaký breberky, moli atd.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Klíšťata

Příspěvek od Pavluška »

Proti hmyzu by měl být levandulový éterický olej,čajovníkový,kakost,hřebíček,klanopraška,máta,puškvorec,pelyněk,jalovec,mateřídouška,šalvěj,střemcha,vavřín,jeřabina,rojovník,podběl,bazalka,eukalyptus,citron a pačuli.
Co se týče levandulového ét.oleje,ten prý při aplikaci na zapité klíště(či jiný hmyz) nebo následnou ranku(komár...) zneškodní živočišné jedy a toxiny,dokonce se doporučuje po uštknutí zmijí.A jako jeden z mála ét.olejů lze nanášet na kůži bez ředění.Ale nevoní lidem,kteří mají nízký tlak.
Co se týče domácích zvířat,můžeme ét.oleje smíchat s rýžovou moukou a jako pudr vetřít do psí či jiné srsti(hlavně čajovníkový a česnekový ét.olej)proti bleškám atd.
bludicka
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 10, 2005 19:54

Příspěvek od bludicka »

Díkys za zajímavé tipy.. Někdo mi taky říkal, že pomáhá jíst hodně třeba kvasnic nebo něčeho, co obsahuje hodně vit. B, že to pak je z člověka cítit.. taky prý existujou pro myslivce či pro koho nějaký smradlavý bobule, a to prý fakt funguje :) No nic, dík a zatim!
Ifetka
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 09, 2005 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíšťata

Příspěvek od Ifetka »

ahojki!diky za tipy urcite vyzkousim...jen kde sezenu ten levandulovy etericky olej?muze to byt treba takovy ten od firmy Salus?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Klíšťata

Příspěvek od Pavluška »

Ifetka píše:ahojki!diky za tipy urcite vyzkousim...jen kde sezenu ten levandulovy etericky olej?muze to byt treba takovy ten od firmy Salus?
Salusu nefandím,ale nechci dělat negativní reklamu.Intuitivně věřím víc Hádkovi.
Je to na tobě. :wink:
Ifetka
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 09, 2005 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klíšťata

Příspěvek od Ifetka »

a prosim te kde si je kupujes?ja na Hadka jeste nejak nenarazila...mozna spatne koukam :shock:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Klíšťata

Příspěvek od Pavluška »

http://www.hadek.cz/
To je nejlepší způsob.
Nebo se objednává u hodně kosmetiček(to pak neplatíš poštovné) nebo například v krámku Aura (či tak nějak) v blízkosti metra Anděl.Jistě je takových krámků víc,jen o nich nevím.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

http://www.mwm.cz/

clanek Smrtici imunita z 18.11.05
o jedovatych vakcinach pro deti obsahujicich rtut...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

zrovna jsem zaslechl hygienika v čro vo rozšíření až epidemii příušnic na Olomócku na dětech, jež byly proti tomu očkovaný, že se mu to zdá jako divný, mně se zdá divná zase funkce hlavního hygienyka
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

je to těžký.Známý raw skoro celý život,odmítal všechna očkování a všechny doktory.Je to tři roky měl klíště - encefalitidu - dnes na vozíku,ruce zvedne do výše ramen,mluvit skoro nemůže.Před rokem mu sehnali nějakou kliniku ve státech a už o něm nemám žádné zprávy,tak nevím,ale myslím že už mu nepomůžou. Očkovat děti ?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:je to těžký.Známý raw skoro celý život,odmítal všechna očkování a všechny doktory.Je to tři roky měl klíště - encefalitidu - dnes na vozíku,ruce zvedne do výše ramen,mluvit skoro nemůže.Před rokem mu sehnali nějakou kliniku ve státech a už o něm nemám žádné zprávy,tak nevím,ale myslím že už mu nepomůžou. Očkovat děti ?
zase raw celý život, já se zblázním, tak to jeden z mála na světě a zajímavý je že všichni takoví většinou skončí špatně
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

zase raw celý život, já se zblázním, tak to jeden z mála na světě a zajímavý je že všichni takoví většinou skončí špatně[/quote]


,,skoro celý život" ,krom prvních 17 let,následujících 20. Nemyslím,že všichni takoví skončí špatně...jen se o tom,komu se to stane hodně ví...a muže ho třeba i porazit auto...furt to pro lidi bude ten ,,jinej "
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

člověk píše:zase raw celý život, já se zblázním, tak to jeden z mála na světě a zajímavý je že všichni takoví většinou skončí špatně

,,skoro celý život" ,krom prvních 17 let,následujících 20. Nemyslím,že všichni takoví skončí špatně...jen se o tom,komu se to stane hodně ví...a muže ho třeba i porazit auto...furt to pro lidi bude ten ,,jinej "[/quote]

no je to škoda 20 let to není ani dave klein, takových guruů je málo a když se náhle objeví, skončí takhle, tak proč bych se neměl zbláznit ještě víc
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Či očkovať deti? Jedného dňa pred 3 rokmi chalani prišli zo školy zhrození, že v rámci vyučka upratovali okolie školy. No, upratovanie by im až tak nevadilo, veď sa neučilo :wink: . Vyrozprávali mi však, že v tráve okolo kríkov našli všelijaké vzácnosti - použité striekačky po narkomanoch, zauzlované prezervatívy... A to mali tie decká upratovať len tak, holými rukami. V prvom rade som im zakázala zúčastňovať sa takýchto akcií a na rodičovskej rade som proti tomu protestovala. A ešte v ten týždeň som s nimi mazala na očkovanie proti hepatitíde. :oops: To bola na mňa silná káva, aj keď očkovanie tiež nie je najslabšia. :cry: Neviem však, ako ich mám chrániť lepšie - nie sú vitariáni a dosť dobre si neviem predstaviť, že by zvládli 21-dňový pôst. (Ja mám za sebou 38 dní Breussovky s asi 2 dl zeleninovej šťavy denne, pričom asi 18 dní z toho bolo úplne bez šťavy, len o vode a viem, že to nie je tak celkom jednoduché zvládnuť.) Inak po vakcíne nemali vôbec žiadne prejavy a komplikácie - hádam aj vďaka ich dobrej imunite a viac-menej zdravej strave sa s touto záťažou ich telo dobre vysporiadalo. Tak neviem, nežijeme v čistom svete a striekačky po narkomanoch som už videla aj v pieskovisku pre deti na sídlisku...
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tak uz jsem si letos vytahla 7 klistat. Uz si ani nestiham pamatovat kde byly, abych mohla pozorovat pripadne zmeny kuze.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Zuzi, vôbec sa netráp s tým sledovaním kože. Tie zmeny sú totiž podľa mňa neprehliadnuteľné. Manžel mal pre pár rokmi boreliózu a ten fľak na koži bol taký výrazný, že by si ho všimol aj slepý. :wink:
Pred dvomi dňami hlásili, že je v Čechách prvý tohtoročný prípad úmrtia na kliešťovú encefalitídu. Po očkovaní proti nej však mali u nás niektorí ľudia výrazné neurologické ťažkosti. Bolo to dosť medializované. A proti borelióze ani nie je u nás vakcína - len veterinárna, vraj.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Ja se nejak zvlast nebojim ani nesleduju. Muj tata mel taky pred lety boreliozu. Fleku na stehni si vsimla mamka, ne on a on uz ani nevedel, ze tam mel predtim kliste, taky si vzpomnela mamka. Dostal antibiotika a vse bylo OK.
Jen mam pocit, ze na me ty klistata letos nejak lezou. Kazdy rok mam nejake, ale letos to bude asi rekord. A to skoro vsude chodim s pritelem a on nemel jeste zadne. Ale on rika, ze citi jak mu kliste (nebo jiny hmyz) leze po chlupech a setrese ho jeste nez se zakousne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

zuzi píše:Ja se nejak zvlast nebojim ani nesleduju. Muj tata mel taky pred lety boreliozu. Fleku na stehni si vsimla mamka, ne on a on uz ani nevedel, ze tam mel predtim kliste, taky si vzpomnela mamka. Dostal antibiotika a vse bylo OK.
Jen mam pocit, ze na me ty klistata letos nejak lezou. Kazdy rok mam nejake, ale letos to bude asi rekord. A to skoro vsude chodim s pritelem a on nemel jeste zadne. Ale on rika, ze citi jak mu kliste (nebo jiny hmyz) leze po chlupech a setrese ho jeste nez se zakousne.
já jich mám každej rok desítky, ale většinou ty mladý blbce, ti se hned zacucnou, kde je napadne, staří zkušení matadoři, dlouho lezou než si něco najdou a tak je jak manžel odhalím a popravím většinou taky
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ty jo já letos eště žádný neviděla..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Velice zajímavej článek k očkování
http://www.metabolicketypy.com/ruzne_1.htm
Daší zajímavej je v Meduňce 2/2007
Na internetu je jenom první stránka, ve skutečnosti má článek stran asi 5.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše:Velice zajímavej článek k očkování
http://www.metabolicketypy.com/ruzne_1.htm
Daší zajímavej je v Meduňce 2/2007
Na internetu je jenom první stránka, ve skutečnosti má článek stran asi 5.
díky za odkaz
Nevědomost je tak lehká!
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

zuzi píše:Tak uz jsem si letos vytahla 7 klistat. Uz si ani nestiham pamatovat kde byly, abych mohla pozorovat pripadne zmeny kuze.
Vloni jsme dopadli taky tak, teď řeším jestli se nechat očkovat. Můj muž neváhal a je, já furt nevím....(už několik let nevím...)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

nad očkováním jsem taky hodně přemýšlela. došla markétce pozvánka na přeočkování proti tetanu. nakonec jsem do toho šla, řekla jsem si, že člověk nikdy neví a raději jedna injekce nyní, než tři potom.
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já neočkuju, dr mně dala pokoj, sem jí něco podepsal
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

Protitetanovku mám, nejsem takový drsoň jako Buc :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mě s tim dr otravuje jen když se tam ukážu, což se neděje, takže jsem očkování ze života vypustila
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

mě dr. otravuje taky každou návštěvu(v těhotenství, ted tam nechodím). tetanovku jsem si nechala píchnout od dětské při markétce před 10ti lety a ted je prý novinka, že stačí přeočkování až po 15ti letech, tak ještě mám 5 let čas :lol: holku to nyní bude čekat případně taky až v jejích téměř třiceti
mirka
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

v tetanovkách hodlám pokračovat. Jinak o nic dalšího nestojím.

A při výjezdech do zahraničí taky neočkujete??? Někde je to povinné, aby vás prý vůbec pustili na území toho státu, co jsem četla týkalo se Afriky.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Nevim, co by muselo byt, abych si nechala cokoliv pichnout....
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

RadkaS píše:Nevim, co by muselo byt, abych si nechala cokoliv pichnout....
Mám naprosto stejný názor, Radko ...

mimochodem, TVXi díky za odkaz na zajímavý článek http://www.metabolicketypy.com/ruzne_1.htm o vakcinaci v USA, pmn jasné výsledky proti vakcinaci...
Pro tělo zcela nepřirozená cesta (injekce) setkání se s oslabeným mikroorganizmem a jeho následnou eliminací..

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

člověk píše:je to těžký.Známý raw skoro celý život,odmítal všechna očkování a všechny doktory.Je to tři roky měl klíště - encefalitidu - dnes na vozíku,ruce zvedne do výše ramen,mluvit skoro nemůže.Před rokem mu sehnali nějakou kliniku ve státech a už o něm nemám žádné zprávy,tak nevím,ale myslím že už mu nepomůžou. Očkovat děti ?
A co konkrétně raw ? Nebyly v tom i obiloviny či luštěniny, mlíko ?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
člověk píše:zase raw celý život, já se zblázním, tak to jeden z mála na světě a zajímavý je že všichni takoví většinou skončí špatně

,,skoro celý život" ,krom prvních 17 let,následujících 20. Nemyslím,že všichni takoví skončí špatně...jen se o tom,komu se to stane hodně ví...a muže ho třeba i porazit auto...furt to pro lidi bude ten ,,jinej "
[/quote]

pár jich je, Nolfi, dr.Dry a další, někde jsem viděl seznam, a třeba agnes, 2 anorektické raw jogínky a další. Naštěstí pár opaků znám osobně.
Mám přání až něčemu podlehnu, ať se neříká: "taky byl na raw a jak dopadl", protože jen já moc dobře vidím své nedokonalosti v udržování vycleanovaného organismu, běholenosti, chvilkových duševních nevyrovnaností a podobných neholistických excesů.
Rovněž se zamýšlím nad tím, (všichni dotčení prominou), kdo z nás tady by mohl být vyslán na ukazování, jako ten, jenž to provádí už určité obdobíčko aspoň ako tako, že by sluníčko? Odhaduji povětšinově pouze z našich písemných projevení.
Takže proč ne
Ad očkování si myslím, že škody jím způsobené na důležitých funkcích organismů převáží výhody. Potvzují to vědecká pozorování, leč jedná se již o přílišné byznysy. Only můj postoj. Po uštknutí chřestýšem bych taky běžel, bylo-li by kam. Ovšem chřipku, tetan, malárii a jiné nechám osudu a mé rachitiko-imuniko.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše:Mám přání až něčemu podlehnu, ať se neříká: "taky byl na raw a jak dopadl"
To je ale ta najtypickejsia reakcia. Nieco podobne: Za vsetky tieto roky sa mama nezaujimala o ziadne odborne informacie ohladne vitarianstva, ale ked bola minule v televizii relacia Crepiny a davali tam ortorexiu, hned mi volala, ze nech si to rychlo zapnem...

Tie "proroctva" su uplne bezne: "Teraz sa to este neprejavuje, ale pockaj o niekolko rokov..." Ale to, ze mne nic nie je a brachovi momentalne ano, si uz do suvisu nedaju. Prave naopak, okrem ineho dostal od otca specialny udeny ostiepok a salamu, jaaaj.

Inac neberiem to ako utoky, oni su o tom vsetkom z duse presvedceni a zalezi im na mne. Kazdy si jeme po svojom a nevadime sa o tom, len obcas utrusia svoje komentare a ja svoje. Ale je to vsetko mierumilovne.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Katarína píše:
buc11 píše:Mám přání až něčemu podlehnu, ať se neříká: "taky byl na raw a jak dopadl"
To je ale ta najtypickejsia reakcia. Nieco podobne: Za vsetky tieto roky sa mama nezaujimala o ziadne odborne informacie ohladne vitarianstva, ale ked bola minule v televizii relacia Crepiny a davali tam ortorexiu, hned mi volala, ze nech si to rychlo zapnem...

Tie "proroctva" su uplne bezne: "Teraz sa to este neprejavuje, ale pockaj o niekolko rokov..." Ale to, ze mne nic nie je a brachovi momentalne ano, si uz do suvisu nedaju. Prave naopak, okrem ineho dostal od otca specialny udeny ostiepok a salamu, jaaaj.

Inac neberiem to ako utoky, oni su o tom vsetkom z duse presvedceni a zalezi im na mne. Kazdy si jeme po svojom a nevadime sa o tom, len obcas utrusia svoje komentare a ja svoje. Ale je to vsetko mierumilovne.
odpověd v "Soužití s okolím"...ať držíme témata :wink: :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Spojme síly, ať je (povinné) očkování minulostí. :D Máme tady občanské sdružení ROZALIO: rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování.
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hurá, konečně se to hýbe...
aspoň budu mít letos před závěrkou přidat nějaký ty sponzorský money...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

David* píše:Spojme síly, ať je (povinné) očkování minulostí. :D Máme tady občanské sdružení ROZALIO: rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování.
Super! Jsem pro vsemi deseti! Spojme se :P !
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

člověk píše:je to těžký.Známý raw skoro celý život,odmítal všechna očkování a všechny doktory.Je to tři roky měl klíště - encefalitidu - dnes na vozíku,ruce zvedne do výše ramen,mluvit skoro nemůže.Před rokem mu sehnali nějakou kliniku ve státech a už o něm nemám žádné zprávy,tak nevím,ale myslím že už mu nepomůžou. Očkovat děti ?
No to je těžký. Viz níže. Jestli onen člověk žil zdravě na max, ale současně žil v obavách, kdy se ty výhružky jeho odpůrců naplní, tak se jednoho dne naplnily. Možná je na vozíku, ale jeho duše má klid. Teď už se bát nemusí, nic horšího se mu už stát nemůže. Nevěřím na náhodu, na rány z čista jasna. Člověk ví, anebo může vědět, co se děje.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Dnes ráno mne napadlo. Sousedka má ročního chlapečka, když mu bylo asi šest měsíců tak náhle zežloutl. Strávili s ním týden v Praze na Motole, šílený nervy, doktoři do něj hadičkama valili co se dalo. Verdikt - neznámá autoimunitní reakce, velmi pravděpodobná doživotní lékařská kontrola nad zdravotním stavem, riziko leukémie atp. Naše malá má teď půl roku, předevčírem ji dávali druhou vakcínu žloutenky. Tuším zas za měsíc bude ještě jedna. Mám šílené nutkání za sousedkou zajít a poptat se jí na to. Ale nechci ji trápit, nevím, co by s ní takové úvahy udělaly, její manžel je doktor... Ale je to divné ne?, že děcko zežloutne v době očkování proti žloutence a málem ho to zabije.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Selma píše:
člověk píše:je to těžký.Známý raw skoro celý život,odmítal všechna očkování a všechny doktory.Je to tři roky měl klíště - encefalitidu - dnes na vozíku,ruce zvedne do výše ramen,mluvit skoro nemůže.Před rokem mu sehnali nějakou kliniku ve státech a už o něm nemám žádné zprávy,tak nevím,ale myslím že už mu nepomůžou. Očkovat děti ?
No to je těžký. Viz níže. Jestli onen člověk žil zdravě na max, ale současně žil v obavách, kdy se ty výhružky jeho odpůrců naplní, tak se jednoho dne naplnily. Možná je na vozíku, ale jeho duše má klid. Teď už se bát nemusí, nic horšího se mu už stát nemůže. Nevěřím na náhodu, na rány z čista jasna. Člověk ví, anebo může vědět, co se děje.
Jednou nám v práci RNDr. inspektorka vyprávěla, jak se vyrábějí vakcíny pro očkování "proti klíšťové encefalitidě". Povídala, že ta účinná látka funguje na nemoc, která se vyskytuje v té dané oblasti, odkud berou vzorky infikovaných klíšťat, ale prý už stejně není moc účinná v jiné oblasti. Klíšťata prý odpuzuje vitamín Bééé. Droždí a podobně, naopak je přitahuje sladký. Nejsem očkovaná ani proti chřipce ani proti klíšťatům, žádné zbytečnosti do sebe nervu. Ale zajímalo by mě, jestli někde na světě je případ, že by dostal někdo ecefalitidu kdo očkovaný je? A nebo znáte případy, že by dostal chřipku někdo, kdo se proti ní nechal očkovat? Pokud ano, jak je to teda s avizovanou ochranou???
Idasek není muž ;o)
Odpovědět