OČKOVÁNÍ + kočkování a vzteklina

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

OČKOVÁNÍ + kočkování a vzteklina

Příspěvek od Tereza »

Řeším teď jeden takový problém, o který bych se s váma chtěla podělit a poslechnout si další názory.
Obecně odmítám očkování - proti chřipce nebo žloutence nepřichází v úvahu.
Nicméně mi momentálně probíhá 10let od posledního očkování proti tetanu, a já mám dilema jestli si to zopaknout nebo ne. Nechce se mi nechat si do sebe něco píchat, na druhou stranu je zřejmě tetanus dost rychlý a nebezpečný a já nejsem zřejmě na rawfood tak dlouho abych si mohla risknout že to moje imunita zvladne.
Jaký na to máte názor? Co si myslíte o očkování? A co očkování u dětí?
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ahoj Terezo, resil jsem ten problem pred nekolika lety taky, a rozhodl jsem se nepreockovat proti tetanu. Dokonce jsem doktorovi podepsal papir, ze to beru na vlastni zodpovednost. Riziko je male, nehrabu se v hnoji, a povrchova zraneni kuze jsou spis vyjimkou v malem rozsahu (treba na kole - jezdim ale opatrne).
Myslim si, ze ockovani je velky byznys, jehoz prinosy jsou prehaneny a negativa zamlcovana. Vetsina ockovacich latek obsahuje ruzna konzervacni svinstva vcetne rtuti (konzervacni latka se rtuti se jmenuje Thimerosal). Faktem je, ze vetsina neockovanych proti tetanu, kteri tetanus dostali, prezila a uzdravila se (tretina myslim neprezila nebo tak nejak). Faktem taky je, ze existuje spousta pripadu lidi, kteri ockovani proti tetanu byli, tetanus presto dostali a umreli na nej. Nektere stranky proti ockovani taky tvrdi, ze ockovani proti tetanu bylo ucinne zpocatku, melo ale velmi silne vedlejsi ucinky, tak bylo zredeno. Zredene uz pry moc ucinne neni. Ockovani proti tetanu myslim thimerosal obsahuje.
A na zaver jeste jeden osobni pribeh - jedna znama pani sla na ockovani proti tetanu asi v sedesati letech. Mela tezkou reakci, ta reakce ale presla a zdalo se, ze je vse OK. Potom po nekolika mesicich nahle po prichodu z prace zkolabovala (nizky tlak) a po dvou dnech zemrela. Mozna to souviselo a mozna ne, ale vsadim se, ze podporovatele ockovani to nikde nijak nezaznamenali a ve vedeckych casopisech se o tom nepise. Je znama spousta pripadu americkych vojaku, kteri po serii povinnych ockovani v Perskem zalivu dostali nevysvetlitelne nemoci... S vetsinou doktoru o tom nema smysl mluvit, protoze jsou "brainwashed" a maji z podpory ockovani prijem navic.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: Očkování

Příspěvek od Radka »

Tereza píše:Řeším teď jeden takový problém, o který bych se s váma chtěla podělit a poslechnout si další názory.
Obecně odmítám očkování - proti chřipce nebo žloutence nepřichází v úvahu.
Nicméně mi momentálně probíhá 10let od posledního očkování proti tetanu, a já mám dilema jestli si to zopaknout nebo ne. Nechce se mi nechat si do sebe něco píchat, na druhou stranu je zřejmě tetanus dost rychlý a nebezpečný a já nejsem zřejmě na rawfood tak dlouho abych si mohla risknout že to moje imunita zvladne.
Jaký na to máte názor? Co si myslíte o očkování? A co očkování u dětí?

cau teri, ma rada zni – NECHOD TAM! :!: :)
tema ockovani je vazne na hodne dlouhy prispevek (alespon co se tyce me osoby :wink: ), a priznam se, ze se mi u compu uz sedet nechce.. takze by bylo super, kdybychom to vsichni mohli rozebrat osobne, to je ostatne nejlepsi zpusob pro jakekoliv tema 8)
noo fakt strucne – jsem „radikalne“ :!: :!: :twisted: :lol: proti ockovani, deti nevyjimaje!!!
mas to stesti, ze jsi preockovani po 10 letech jeste nepodstoupila, zavidim ti!! :wink: ja krava :!: :P to pred 3 lety udelala… skoda, ze jsem o tom vsem jeste nepremyslela jako terazky… btw. mela jsem pak 2 dny teplotu, misto vpichu bylo dost zarudle snad 14 dni a bolelo to, jo a nekolik hodin po „zakroku“ se mi tocila hlava a citila jsem se slabe… ale vse jsou pry normal priznaky, zadna krec… no jo, stejne uklidnujici kecy jako vzdy… :?
ted bych se zkratka nenechala naockovat proti nicemu a sve deti uz vubec ne!!!!!! „zakony“ hodlam obchazet jak to pujde a nevzdam se… :twisted: jeden kamos mi rikal, ze to vlastne „povinne“ neni… chystam se zakratko navstivit svou znamou, ktera pracuje ve zdravotnictvi a vse to s ni konecne probrat, at mam o te "povinnosti" jasno, dost se o to decke ockovani zajimam, protoze neminim bojovat se socialkou o sve deti… ale kdovi, jaka situace bude v pristim stoleti.. az to bude pro me aktualni tema… :D
mam nehezke zkusenosti s ockovanim u meho cvrcka synovecka… je mu 10 mesicu a sleduji jeho reakce na ockovani (a nejen na ockovani, ale i na stravu) uz od jeho narozeni a neni to ani trochu radostny pohled… vse jede podle presne nalajnovaneho univerzalniho ockovaciho kalendare a basta!! vsechny ty jeho teploty, nepekne zarudle bolacky, fakt desive opuchliny a vyrazky hlavne ve tvarickach a take zmeny nalad a plactivost jsou NORMALNI JEV, NETREBA SE NICEHO BAT… vzdyt my to taky prodelali stejne a zijeme!!! fakt nema cenu je presvedcovat nebo neco vysvetlovat, zadost o odklad se jim zda naprosto zbytecna, takhle to bobisek bude mit aspon rychle za sebou… no znate ty zupr argumenty… :evil: ja si pry mam nechat umrit sve vlastni dite, oni ale tohle nechteji….. :idea: pche...
mam i nejake knizky na toto tema, ale bude to chtit stejne „vyzkouset“ na mych detech, utvrdit se tak ve svem presvedceni o skodlivosti tech ockovacich jedu… a tim tak ukazat ostatnim, ze to lze i takto… jenze zase vyvstava problem… zda bude vubec mozno srovnavat bezne se stravujici deti s mymi syrovymi potomky? :) … myslim tim v otazce ockovani… maly neockovany syrojed se nicim nenakazi, protoze ma funkcni imunitu a kdyz preci, tak se z nemoci vylize treba diky moci., ale kdovi, jak to bude u neockovaneho vsehojedlicka??? no takovou zodpovednost bych na sebe radeji nebrala… :shock:
stop, koncim, fakt bych psala a psala…
ale konecne rozhodnuti je jen a jen na tobe… rozhodni se dle sve intuice, ta ma ti prave odpovedela :D
drzim pesti, zlom vaz….. no spise: zlom jehlu! :lol: :lol: 8)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

hezky jsi Ráďo napsala: "..bůh ví jak to bude u neočkovaného všehojedlíka..." tam je možná ten problém, tam je zakopán pes...

no a s tím povinným očkováním - myslím že je to povinné, ale zjistím to na stopro, v každém případě ti ta sociálka domů přijde. Jediná schůdná cesta je zfalšovat doklady o očkování, ale to chce zase osvíceného lékaře - potkal jsem se s jednou paní co to udělala...

můj Honzík - bude mu rok: 10. dubna - už očkování podstoupil - a vůbec žádné komplikace, příznaky, nic. Jediné co jsem pro něj mohlk udělat bylo očkování oddálit o pár měsíců - kdy je ten tvoreček mnohem a mnohem silnější, ale to by bylo na dlouhé povídání
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Díky všem. V podstatě sdílím Radky názor, a kdybych to, co vím teď věděla před pár lety, vůbec bych se touhle otázkou nezabývala. Šlo mi o to, že to není ještě tak dávno, co jsem do sebe ty vařené jedy ládovala, a tak si nejsem stoprocentně jistá, co všechno moje imunita může snést. Nicméně tam stejně nejspíš nepůjdu....
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Presne takto som minulý rok podľahol aj ja. Bol som na najlepšej ceste stať sa vitariánom, mal som už za sebou skoro 2 mesiace. Cítil som sa skvele. Behal som po horách ako horská koza. Zhodil som však dosť kíl a príbuzny chytili stres, bla bla bla, však to poznáme. Aby som ich umlčal, nechal som sa prehovoriť na krvné testy (v podstate dopadli dobre). A keď som už tam bol tak ma doktorka ukecala na to preočkovanie. Vedlajšie príznaky som nemal spočiatku žiadne. Ale nastúpili divné chute, kondícia sa začala zhoršovať, nakoniec som sa po kopcoch plazil len z nohy na nohu a ledva som chytal dych. Prišla rezignácia a návrat k vegánskej strave. Začala mi divne vonať moč (taká nemocničné vôňa po tabletkách) a cítil som to dobré 4 mesiace. Druhý krát by ma na to už nikto nenahovoril... Bol to pre mňa krok späť. Dnes som už mohol byť niekde inde.

Ad. imunita: Imunital sa musí hlavne trénovať. Takže sa netreba vyhýbať drobným škrabancom, netreba hneď jesť megacečko, keď na vás niekto kýchne. Dobré trénovaná imunita je ako dobre trénovaný športovec. Človek ani nemusi byť vitarián, aj keď to určite pomáha. Za posledných 14 rokov som bol chorý iba raz (asi chrípka) a vystrábil som sa iba pomocou čaju na ženské problémy :D (nič iné som nemal po ruke). Očkovanie je pre imunitu ako športovec na steroidoch. Užasne vám to zvýši výkon, ale za cenu vedľajších následkov.

howg
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Gott ci neGott...

Příspěvek od Radka »

Honza píše:hezky jsi Ráďo napsala: "..bůh ví jak to bude u neočkovaného všehojedlíka..." tam je možná ten problém, tam je zakopán pes...

honzi, nenapsala jsem "buh vi", nybrz "kdo vi"!!!!! :wink:
si ma normalka zlakal, ze som uz dajaka popletena a "bohu dik", ze nie....!!!! :lol:

ve ctvrtok se tesim!
8)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

ockovani

Příspěvek od RadkaS »

Tak co Rado, uz vis vic o tom, jestli mame v Ceske republice pravo neockovat svoje ratolesti?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

očkovat je musíš, jen v případě, že to uzná lékař (vážné případy) tak ne.
Nevědomost je tak lehká!
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Existuje pry ale efektivni metoda, jak primet lekare, aby oficialne uznal, ze dite ockovane byt nemuze. A to je takova metoda:
"Pane doktore, kdyz tedy povinne musim nechat dite ockovat, preju si, abyste mi podepsal papir, na kterem stoji zhruba toto: Ja, dr. XY, timto prebiram na sebe veskera rizika spojena s ockovanim ditete ...., a v pripade jakychkoliv nezadoucich ucinku beru na sebe plnou zodpovednost a jsem zavazan v takovem pripade vyplatit financni odskodne...". Tohle pry funguje tak, ze doktor - protoze vi mnohe o tom, jak to nekdy spatne dopadne - na sebe odpovednost proste nevezme a diteti ockovani prestane vnucovat. Napise do papiru, ze to nedoporucuje, a je to.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

To je super tip! :P
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

očkování

Příspěvek od Ondra G »

Pokud se to zde již někdy řešilo, tak se omlouvám, ale zajímalo by mě, co si myslíte o očkování. A byli jste někdo na nějakém očkování poté, co jste se již nějakou dobou stravovali vitariánsky? Nezhoršil se vám potom zdravotní stav?
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

No, já mám nějakou knížku a ještě další vyšla... Ale chtěl jsem jenom říct, že prý existuje na některý druhy očkování homeopatická alternativa.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: očkování

Příspěvek od Pavluška »

Já už moc očkování nepodporuju,ale mám za sebou(to už je dávno) DOBROVOLNÉ očkování proti žloutence.Dnes bych se na to...
Ovšem základní očkování je povinné,takže s odmítáním vznikají problémy.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Byl jsem ockovan na vsechno mozne, naposledy v roce 2000, kdy me nazor vetsiny presvedcil, ze pokud neobnovim vakcinu proti tetanu, tak urcite zemru pri prvnim skrabnuti.
A co jsem si z toho odnesl? Az na nektere "vedlejsi" priznaky jako lokalni bolesti jsem ockovani nastesti prezil. Telo je proste fantasticka vec :)

Nedavno jsem cetl o ockovani v Dansku a kazdy koho se zeptali, zda to neni drahe (v prepoctu 2000-5000 Kc) odpovedel, ze je to zapotrebi a urcite se to vyplati. Opravdu lidi rikaji, ze se to vyplati!!! Oni plati drahe penize za to, ze je nekdo otravi jedovatou smesi a oni jsou jeste spokojeni! Tomu rikam obchod!
Opravdu se to vyplati, nechat se otravit za 5000,- Kc??? A to zijeme v 21. stoleti?!

Moderni medicina rozsirila behem historie mnoho mytu o vakcinach. Pravdou zustava, ze epidemie existovaly a existuji pouze z duvodu necisteho prostredi, spatne hygieny, podvyzivy a chudoby. V dobe, kdy se zacalo hromadne ockovat, byly uz epidemie historii. Pravdou je, ze zadna umele ziskana imunita nas neochrani od nemoci. Hodne umrti pri epidemiich, ktere nebyly zpusobene chudobou ci jedovatymi latkami, meli na svedomi lekari diky jejich "pomoci" nemocnym. A nemysleme si, ze dnes uz je situace jina. Sice uz lekari nedavaji pacientum arsenik ci rtut, jejich medikamenty jsou ale stale jedovate. Kontrolni ustav pro zdravi v Dansku nedavno publikoval zpravu o tom, ze jen malo chyb lekaru je nahlaseno, uznano. 10krat vice chyb je realita a zde mluvime o lidskych chybach a ne o lidech, kteri jsou poskozeni vinou "spravne" pece za pomoci prave ockovani, magickych pilulek, ozarovani ci chemoterapii.

Vitalita organismu je vybudovana na zdravem zivotnim stylu, v nasledovani zakladnich pravidel prirody pro nas biologicky design.
Tvrzeni, ze ockovani je nutne, je stejne absurdni jako tvrzeni mlecneho prumyslu o nezbytnosti pit pul litru mleka denne.
Videli jste nekdy nekoho, kdo chodi o berlich jen z toho duvodu, ze by jednoho dne mohl upadnout? Zni to absurdne,ne? Stejne je to i s ockovanim, jsou to berle, ktere nejen ze jsou absolutne bezduvodne, ale ktere a to je horsi, z nas mohou udelat dozivotni mrzaky.

Vakciny jsou smes jedovatych latek a velky obchod ve svetovem meritku, nic vice.

Na zaver par linku na informace o vakcinach, jsem si jisty, ze se daji najit i lepsi clanky.

http://healthfullivingintl.org/articles/smallpox.html
http://healthfullivingintl.org/articles/flushot.html
http://www.vibrancy.homestead.com/vaccinations.html
http://www.healthfullivingintl.org/eNew ... ews48.html
http://www.organicwellness.com/board.htm
http://www.whale.to/v/hadwen.html
http://www.vaclib.org
http://www.ratbags.com/rsoles/vaxliars/pictures.htm
http://www.avn.org.au/


Ze je u nas povinne ockovani deti je naprosto barbarska metoda. Ciste zneuzivani deti. Prijde doba, kdy tyto praktiky budou povazovany za stejne nepochopitelne jako upalovani carodejnic ve stredoveku.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ondro G, tady uz jsme ockovani taky trochu probirali, tak se muzes mrknout :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Ondro G, tady uz jsme ockovani taky trochu probirali, tak se muzes mrknout :wink:
když se hážu jednou za rok maród, tak dr-ka jak mě vidí, hned mně chce tetanovat a nabízí i jiný, že by se mi už mohly hodit v mým věku. Ale jak tam pudu v létě (to mám v plánu), bude už vyžadovat jako prohlášení, což jí milerád poskytnu
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

RadkaS píše:Ondro G, tady uz jsme ockovani taky trochu probirali, tak se muzes mrknout :wink:
Díky.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Vzteklina - můžu ji mít?

Příspěvek od yenn »

Ahoj vsichni !!!

Mam takovy mensi...no spis asi vetsi problem, za ktery si muzu jen svou vlastni blbosti a to mne nejvic stve!
Mozna mi reknete ze jsem pitoma a nemam stresovat...no uvidime.

Proste - byla jsem v Italii, v den odjezdu jsem se povidala s kockou, ktera se tam pohybovala okolo penzionu. Nejdriv se lisala a pak mne dost agresivne pokousala. Do krve. Nejdriv jsem delala jako ze nic, ale ted ve mne zacal hlodat cervik, jestli ta kocka treba nemohla mit vzteklinu....to chovani bylo fakt divne. Byla bezduvodne agresivni, ale na druhou stranu nevypadala nemocne....neteklo ji z oci, nebyla zanedbana....ale byla to venkovni kocka, toulava a myslim ze i neockovana (coz jsem si neoverila, moje blbost)

A ted zvazuju, jestli nejit k doktorce pro info...obavam se ale ze mne zavrou na infekcni a budou do mne hustit nejake injekce....

Tak jsem zvedava na vase nazory, predem moc dekuji a poznamky o blbych blondynach mazlicich se s toulavyma kockama si prosim odpustte ;-)))
vicki
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 04, 2005 9:57

Příspěvek od vicki »

ja jen k chovani te kocky - nas kocour tak nekdy taky reaguje, hladime ho hladime ho, a najednou nas pokouse. a dela to celkem dost kocek. takze to nebylo uplne divne chovani. a k te doktorce bych radsi sla, clovek nikdy nevi, a treba do tebe nic pichat nebudou, jen udelaji rozbor krve nebo neco......
snad budes v pohode!
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Asi bych si telefonicky zjistil, co taková lékařská prohlídka obnáší a spíš bych tam šel. A neboj se toho. Hm?
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

clovek nikdy nevi a myslim ze tim nic neskazis kdyz tam zajdes, maximalne ti vemou krev na rozbor:) a kdyby ti treba chteli do ramene pichat b12 tak klidne rekni ze o to nestojis, ja to tak udelal jednou:)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jee, me chteli taky napichat B12. Taky jsem se nenechala. Normalne mi udelali rozvrh na nekolik tydnu :!: . Jinak mi delali dost podrobne krevni testy a az na ten vit.B12 (a trosku mene cervenych krvinek) jsem se vesla do tabulek. Uplna nadhera! Az se divim. Myslela jsem, ze uz budu uplne mimo. Jenze ten doktor a sestricky byly tak zaujati tim, ze "nejim maso", ze je nezajimalo nic jineho. Takze jsem zdrhla a uz jsem se tam neobjevila :P
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

No to se prave obavam ze zrovna u vztekliny to takhle nefunguje....ze se neda z krve zjistit v inkubacni dobe, nebo jeste pred ni a kdyz uz se zjistit da, je na jakykoliv zakrok pozde. Lecit se to neda, jen proste bezprostredne po nakazeni je sance zabranit nemoci ockovanim. A to je pry bolestive, dava se to do bricha asi v 5 davkach....a clovek by mel byt v izolaci. Proste zadne stastne vyhlidky :-( Ale dobra, asi zavolam doktorovi a zeptam se.....bude to zitra 4 den.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

kurna toz to je docela blby, vis co, ja zitra zavolam jedne zname, dela v nemocnici, tak se ji zeptam jaky sou v takovym pripade moznosti a jestli je opravdu to ockovani nevyhnutelny
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

yenn, ja bych se asi v takove situaci pustila do pustu. Je jasny, ze kdyz se neco v tele deje a zacneme pustovat, nemuzeme nic ztratit. Bud to diky pustu telo zvladne (das mu k tomu maximalni prostor, protoze ho zbytecne nezatezujes travenim) a nebo to prinejhorsim zustane stejne (cemuz neverim). Samozrejme bych v takove situaci kontaktovala nemocnici a zeptala se, jestli to mozne je a jestli ano, jakym zpusobem se to zjistuje a za jak dlouhou dobu uz je mozne to vedet definitivne apod..
Pavel psal, ze je mozne se diky pustu zbavit klistove encefalitidy, takze myslim, ze pust by to mohl uspesne vylecit.

Jediny riziko vidim v tom, ze mozna budes pustovat a pritom Te kocka nicim nenakazila.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

potvrzuju to samy chovani u 2 kocoury co znam z domova, a delaj to i nasemu psovi, lisaj se lisaj a pak z nicehonoc kousnou, asi je to nejaka jejich hra... a kousnou a i poskrabou...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

ONDRAW: Diky, to budes moc hodny...ja zkusim dneska udelat to same.


Vzdycky si pres den rikam, ze to nemuze byt mozne, ze je strasne mala sance, aby kocka pohybujici se mezi spoustou lidi, navic v turisticke oblasti mela vzteklinu........a vecer to na mne nejak dolehne, mam strach a uz na sobe pozoruju i vsechny ty priznaky, o kterych jsem si precetla, i kdyz to neni jeste mozne, inkubacni domba je 10 dni az 8 tydnu....proste hysterka.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

TVX: Ja mam doma taky kocku a takhle se chova...ale nekouse zas tak agresivne a do krve...to spis drapne a kose jen tak naznakove.Mozna tomu kocourovi nekdo ublizil a tak nemel duveru k lidem. Ale to by se k nim nepriblizoval, spis by byl plachy, nez agresivni....tezko rict
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

yenn: tak sem volal sve zname v nemocnici, ktera mi mimochodem pravidelne posila krev na testy, jestli treba neumiram na nedostatek neceho.. ehm.. moc hodna pani, no a rikala mi, ze by se to dalo zjistit tak akorat z pitvy te kocky:(( No taky rikala, ze by asi sla na tetanovku, pokud uz jsi 5let nebyla ockovana.. ale to rikala ona, to neni zadnej ortel, je jen zdravotni sestra, stejne se preptej nekde nakyho poradnyho doktora, ja kdyby me se stalo to samy, sam nevim, co bych delal, ale co nejrcyhlej bych zasel do nemocnice se osobne zeptat jaky mam moznosti, kdyz se nechcu nechat ockovat.. jinak me ted napada, ta tetanovka, to je taky povinny po nekolika letech? to taky zjistim, ja se ockovat nenecham uz nikdy na nic.
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Nastupuju do nové práce a k přijímacím formalitám patří i lékařské vyšetření. Což mne přivádí na myšlenku, zda někdo neznáte lékaře/lékařku, která by byla otevřená myšlenkám alternativ, ev. přímo vitarianství ? (ideálně v Praze, ale jsem schopná za ní jet třeba do Brna :twisted: ). Zatím mi celá moje zdravotní dokumentace leží doma na stole v takové tlusté hnědé obálce a já vyčkávám, ke komu se přihlásit. Když půjdu k té doktorce, co jsem ji navštívila naposledy, obávám se, že mne bude opravdu usilovně přemlouvat na ten tetanus. A víte, já jsem takový nehádavý, nekonfliktní člověk.. ehm ryba.. 8) Raději bych k někomu, kdo to bude chápat, vystaví potvrzení a nechá mě žít.
..Raw is food..
..God is good..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

zebedee

Příspěvek od tvx »

Obávám se že takovej lékař se u nás ještě nenarodil... "c( čímž chci říct, že kdybys ho objevila, dej vědět...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tetanovka je povinná po 10 letech. Mě to čeká příští rok.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

...

Příspěvek od Selma »

Jéjda - mě už tolikrát pokousaly divoký kočky ... a stále naživu:) Kdyby v té oblasti byla vzteklina, bylo by to vyvěšené na všech rozích. Ale klidně tam můžeš zavolat a poradit se s místními veterináři, ať máš klid.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Yenn,

Udelej co uznas za vhodne pro tebe v nastale situaci.
Ja jenom napisu muj nazor, kterym se take ridim.

Telo je samoregulujici, obranyschopne, samoobnovujici, samolecici. Tuto schopnost tela muzeme bud podporovat nebo narusovat. Dobre fungujici telo je vzdy ta nejlepsi obrana proti skodlivym latkam.

Pokud se nezbavime dogmatu, ze nejaka droga ci vakcina ma moznost lecit, zustaneme na nich zavisli po cely zivot.
Zakladem je vnitrni a vnejsi cistota, pri poranenich je dulezite dbat o okamzite vymyti, vycisteni rany a pak ji udrzovat v cistote, telo pak obstara zbytek.
Byl jsem take pokousan a nic se mi nestalo. V nekterych statech nedavaji injekce proti vztekline (protoze co to vlastne ta vzteklina je???), jen proti tetanu. Pasteur je zejmena slavny diky historii o tom, jak aplikoval vakcinu proti vztekline malemu chlapci, ktery potom prezil. Co se uz v knihach vazanych kuzi nepise je, ze chlapec byl vystaven opetovnym aplikacim vakciny, az po nekolika letech vlivem nich zemrel. Zatimco jeho znami a rodini prislusnici, pokousani stejnym "vzteklym psem", aniz by dostali nejakou vakcinu, ho prezili. Stejne tak dalsi historie, kdy za Pasteurem prijelo nekolik desitek lidi z Ruska, take pokousanych, aby je zachranil. Pise se, ze Pasteur zachranil vetsinu. Pravdou vsak, smutnou, jest, ze Pasteur zabil mensinu.

A takova je pravda o soucasne medicine, nebezpecny pokus na lidstvu, ktery je postaven na lidech, jejichz zivot byl plny sarlatanstvi, podvodu a vrazd.

Pokud nekdo prezije kousnuti po naockovani vakcinou proti vztekline, tak prezil ne diky vakcine, nybrz navzdory vakcine.

Nedavno byl jeden pripad v USA, kde mlada divka prezila kousnuti tzv. "vzteklym" psem, i kdyz lekari konstatovali, ze uz bylo pozde ji dat vakcinu. Oni ji aspon poslali do bezvedomi. Ze prezila, nevdeci lekarum, ale jen svemu telu a energii, ktera v nem byla a ktera dokazala vzdorovat jak toxinum psich, tak lekarskych.

Strach je mocny nastroj v rukou toho, kdo ho dovede sirit. V Dansku uz jsou zeny, ktere nasledkem tohoto sireni pristupuji RADY a DOBROVOLNE k amputaci zdravych prsou, protoze to je ta nejplepsi prevence rakoviny prsu :cry:
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Neo píše: Strach je mocny nastroj v rukou toho, kdo ho dovede sirit.... :cry:


Neo, to se tam skutečně děje?? To je přeci PŘÍŠERNÝ!! Vůbec nechápu :shock: :(
..Raw is food..
..God is good..
cat
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 25, 2005 16:27
Bydliště: Sever

Příspěvek od cat »

Pokud já vím, tak na Islandu je rakovina prsu tak rozšířená, že ji má opravdu téměř každá žena, ženy si tedy nechávají odstranit zdravá prsa, aby rakovinu nedostaly a neumíraly na hrozné bolesti jako jejich babičky a maminky. Viděla jsem o tom dokument, dokonce tam říkali čím to vzniklo, postupně tam lidé zdegenerovali, je tam málo přistěhovalců, jsou tam téměř všichni příbuzní a tuto rakovinu mají v DNA.
vicki
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 04, 2005 9:57

Příspěvek od vicki »

Musim reagovat na Neuv :"Nedavno byl jeden pripad v USA, kde mlada divka prezila kousnuti tzv. "vzteklym" psem, i kdyz lekari konstatovali, ze uz bylo pozde ji dat vakcinu. Oni ji aspon poslali do bezvedomi. Ze prezila, nevdeci lekarum, ale jen svemu telu a energii, ktera v nem byla a ktera dokazala vzdorovat jak toxinum psich, tak lekarskych. "

Ona to sice prezila, ale videl jsi, co z ni zbylo? Mentalne postizena osoba na vozicku. virus vztekliny poskozuje prave mozek a nervovou soustavu. To, ze uz tady spousta lidi psalo, ze byli pokousani a vzteklinu nemaji jeste neznamena, ze zakladatelka teto diskuze nemela smulu a to zvire postizene vzteklinou nebylo. Takze je to jen jeji rozhodnuti, jestli to chce risknout nebo ne.

Ja vim, ze vam, prominte za toto slovo - "extremnim" vitarianum se vakciny nehodi do zivotniho stylu, ja jsem ale presvedcena, ze kdyby se neockovalo, tak by nas polovina neprezila do dospelosti. Viz treba Anglie, kde ze strachu pred autizmem se prestavaly davat trojkombinace, a nasledkem je zvyseny vyskyt spalnicek, zardenek, atd. Diky vakcinam vymizely nektere nemoci, treba prave nestovice. S nekterymi viry si proste telo neporadi. Co treba takove HIV, myslis, ze by ti hladovka pomohla? Pochybuju. A prave diky koktejlu ruznych leku ted postizeni HIV zijou daleko kvalitnejsi a delsi zivot nez ti v osumdesatych letech.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jde o to, ze ockovani neni reseni. Podle me je to jen dalsi cesta, ktera odvadi lidi od Pravdy.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Právěže je podivné, že někteří lidé přenáší AIDS, přitom ale sami neonemocní jak už otestovali... však je taky AIDS nemoc imunitního systému kterej se rozkládá...

Stejnětak očkovaní lidé občas onemocní tím na co byli očkovaní... třeba ten tyfus, tetanus a některé případy znám osobně.

Kamarád dělá lékaře v Kanadě a to je dost liberální země, myslím, že tam není očkování povinné vůbec, nebo jen vážně hodně omezeně, na konkrétní počty očkovaných/neočkovaných bych se musel zeptat.
A stejnětak byl dost zklamanej, když mu očkovali dítě u nás bez jakýhokoli ptaní se hned brzo po porodu.
Když už se v civilizovaných zemích očkuje, tak aspoň v nějakém roce, dvou, do té doby to imunitní systém dítěte chudák hodně těžko vydejchává... vemte si že děti hned několikrát jako natolata válčí s asi 5ti nemocemi najednou...

Lidé co mají na talíři takové věci, že jejich imunita je zoufalá ať se klidně očkují ale nutit k tomu někoho povinně mi přijde jako ztráta peněz a povinná oběť kusu lidského zdraví současně.

Ale co se týká té vztekliny...
Předpokládal bych že pořádným dodatečným půstem by se tělo mohlo účinně zbavit i následků toho preventivního léčení té vztekliny, když už by člověk chtěl mít jistotu kterou mu garantují lékaři... Píše se že 21ka restartuje imunitní systém...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

neo, to co pises je sice hezke, ale zapomel jsi dodat jednu malickost - krom toho ze telo je samoregulujici, obranyschopne, samoobnovujici, samolecici je take smrtelne. Po staleti lide umirali na infekce, na zraneni, na nemoci. I kdyz to byli lide zijici v nezkazene prirode a zivici se jen prirodnimi zdroji. Je to jen souboj virus x clovek, je uplne jedno jak bylo telo dotycneho ciste, infekce ma sanci zvitezit stejne jako clovek ma sanci ji znicit. Je prirozene umirat na infekci. Je prirozene umirat na zraneni ci jako sotva narozene dite. Delo se tak po staleti a tisicileti. Pak prisla "moderni" soucasny vek a clovek dokazal proti nakaze neco aktivne delat.
Stejne tak dalsi historie, kdy za Pasteurem prijelo nekolik desitek lidi z Ruska, take pokousanych, aby je zachranil. Pise se, ze Pasteur zachranil vetsinu. Pravdou vsak, smutnou, jest, ze Pasteur zabil mensinu
Myslim ze ani ja ani Ty nedokazeme posoudit, zda by zemrelo vice ci mene lidi, nez kdyby vakcinu nedostali. Ja si soukrome myslim, ze vetsinu jich zachranil. Neznam tu historii, nebyla jsem tam, nevim jak daleko postoupila infekce u tech, kteri dostali vakcinu a zemreli.
A popravde nevim, jestli bych s cistym svedomim dokazala poradit napriklad Yenn, aby to nechala byt, ze ockovani neni prirozene. Smrt je prirozena. Ale nemyslim ze by z toho Yenn mela radost.Ja vim, ze nedokazu rict, zda ta kocka byla nakazena nebo ne. Ja bych to neriskovala... A pokud tvrdite, ze si neci telo dokaze poradit s infekci (at uz pustem ci jinak), tak si snad logicky dokaze poradit i s eliminaci nezadoucich vlivu ockovani...
Pokud nekdo prezije kousnuti po naockovani vakcinou proti vztekline, tak prezil ne diky vakcine, nybrz navzdory vakcine
Promin ale tohle je mirne receno smesne. Zkus nejake statistiky... i kdyz na dukazy tohohle typu asi "neveris", co?
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Honza píše:Tetanovka je povinná po 10 letech. Mě to čeká příští rok.
A půjdeš? Já jsem tam prostě nešla.

Jinak ohledně AIDS nedávno v TV říkali, že zjistili, že asi každý desátý Evropan je vůči AIDS imunní a je to dáno tím, že na rozdíl od ostatních kontinentů si Evropa během staletí nejvíce užila různých morových a jiných ran a tím jsme odolnější než třeba Afričané.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Danča píše:
Honza píše:Tetanovka je povinná po 10 letech. Mě to čeká příští rok.
A půjdeš? Já jsem tam prostě nešla.

Jinak ohledně AIDS nedávno v TV říkali, že zjistili, že asi každý desátý Evropan je vůči AIDS imunní a je to dáno tím, že na rozdíl od ostatních kontinentů si Evropa během staletí nejvíce užila různých morových a jiných ran a tím jsme odolnější než třeba Afričané.
¨
Nevím spíše ale ne.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pokud nekdo prezije kousnuti po naockovani vakcinou proti vztekline, tak prezil ne diky vakcine, nybrz navzdory vakcine.

Ja se pod tu vetu taky podepisuju. Uplne s tim tvrzenim souhlasim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="mlok"]neo, to co pises je sice hezke, ale zapomel jsi dodat jednu malickost - krom toho ze telo je samoregulujici, obranyschopne, samoobnovujici, samolecici je take smrtelne. Po staleti lide umirali na infekce, na zraneni, na nemoci. I kdyz to byli lide zijici v nezkazene prirode a zivici se jen prirodnimi zdroji. Je to jen souboj virus x clovek, je uplne jedno jak bylo telo dotycneho ciste, infekce ma sanci zvitezit stejne jako clovek ma sanci ji znicit. Je prirozene umirat na infekci. Je prirozene umirat na zraneni ci jako sotva narozene dite. Delo se tak po staleti a tisicileti. Pak prisla "moderni" soucasny vek a clovek dokazal proti nakaze neco aktivne delat.

Obávám se, že to je málo živit se přírodními zdroji, neboť i mé oblíbené gorily se přecpávaj a sem tam se stresujou a je jim zřejmě jedno jsou-li v pročištěným stavu nebo nikolivěk, neboť nepůstují záměrně, o meditacích ani nemluvě, páč vše se může řídit vědomě z hlavy. O lidech se ani nezmiňuju, takových existovali jen jedinci za celý věky. A čistý tělo a mysl si s jakýmkoliv virusem poradí. Jinax si taky myslim, že zanesencům a to jsou fšici, může paradoxně medicina i se svými šílenými postupy prospět. Viz např "léčení" leukemie totálním zničením imunity a pak jakousi transplantací-tady skutečně přežijou jen ti nejsilnější (údajně drží 50 %), kteří se vyrovnaj i s chemáčem, ale podle mě je to spíš změnou stylu (sou vylekaní ze smrti a začnou se hamovat-lux ne ten se furt cpal tím manželčiným štrůdlem). A narozený dítě je bohužel zase narozený zanesencfům a většinou dorážený sunarem.
Ovšem leta a leta se ničit a paxi myslet, že si dám jeden půst a budu Ok, bude pravděpodobně problematické.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Takze jsem sbirala informace kde se dalo, mluvila jsem s pani doktorkou z infekcniho i s veterinarem...oba mi rekli, ze bych se naockovat mela, ze tu vzteklinu nemuzou vyloucit. Veterinar mi navic rekl, ze Italie neni oblasti bez vztekliny a ze se tam vyskytuje...sice vic na jihu nez na Severu, kde jsem byla, ale presto....nevim kdo tu kocku mohl pokousat predemnou :-)

I kdyz jsem take proti ockovani, pujdu tam. Zitra, to je posledni moznost,aby to bylo jeste ucinne. Pry se to uz nepicha do bricha, ale do ramene, tak to snad preziju ve zdravi.

Je mi jasne, ze se to vitarianum libit nebude a je to proti jejich presvedceni, i ja si myslim, ze telo je schopne se ubranit kazde nemoci - pokud je ovsem ciste a vytvori se mu k tomu podminky. Ty jsou podle mne vitarianstvi a pust. Ja o sobe momentalne nemuzu a nechci tvrdit, ze jsem vitarian a proto se pichnout necham. Vzteklina neni chripka, abych to riskovala pustem, jak se jednou projevi, je to definitivni...a ja mam opravdu strach
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

A dekuji vsem za nazory, je to pro mne moc zajimave a cenne cteni!

jeste neco - i kdyz mam k ockovani odpor, ted to podstoupim a pustem a co nejvetsim priblizenim k vitarianstvim se budu snazit vzpamatovat se z tech nasledku
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

yenn nemusis se tu spovidat, nikdo se na tebe prece nebude nijak "koukat" ze si se sla ockovat, udelal by to myslim kazdy v situaci, v ktere si ty, a pokud nekdo ne, je to jeho vec, stejne jako je tvoje vec, ze se ockovat nechas.. ja osobne verim, ze superciste telo na syrove strave si umi poradit opravdu mnohem lip se vsemi viry, nikdo z nas neni jooo dlouhodoby vitarian a telo se bude cistit kazdymu urcite jeste dlouho. tak to vidim ja:)
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

ehh chtel sem napsat, ze se tu nemusis ospravedlnovat, ne spovidat:))
be free, be just, be innocent :p
AdamK
Příspěvky: 102
Registrován: čtv dub 07, 2005 19:34
Bydliště: Prágl

Lekari jsou

Příspěvek od AdamK »

No moje mati je lekarka, ale pracuje na plicnim. Vitarianstvi fandi, ted taky bude pomalu prechazet. Delala 7 let makrobiotiku, ma za sebou pust 21, pravidelne medituje. Nevim jak moc chce byt raw, ale urcite je podobnym vecem naklonena. Treba nekoho potka, potkala..zeptam se.
Food is just fuel — what you do with your life is what matters!
http://www.fredericpatenaude.com/
Odpovědět