Kettlebell

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

zdravím všechny! spousta z vás tu nějak maká nebo se o to snaží. hodně z vás to nejde, ať už z důvodu nedostatku disciplíny nebo času. chci se zeptat, cvičí někdo s kettlebellem? myslím, že je to velmi vhodné cvičení z mnoha důvodů, ať už obecně nebo pro zdejší diskutéry. takže buďto se o tom nikdo nešíří nebo to nikdo nepoužívá?! nechci tady marnit váš čas v mém úvodním příspěvku. má to být první příspěvek k vyprovokování diskuse. pokud nějaká bude, rád se přidám :) otázka tedy zní: kettlebell, co o něm vím, jaké s tím mám praktické zkušenosti, co by mě zajímalo a co si o tom myslím apd.
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

mam 2 : 5kg a 3.2kg

pouzivam ich len obcas teraz len ten 5kg ale cviky su take iste ako by boli s obycajnou 5kg jednoruckou, nerobim zatial zaidne specialne cviky co by sa nedali s cinkou, mozno aj k tomu pride.
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kettlebell

Příspěvek od culka »

Mam 4: 9kg,12kg, 16kg a 20kg
Prvy som kupila, zvysok posunul syncek. Pouzivam na swing. To ma zblbol Tim Ferriss a jeho 4hour body. Na ten 20kg cajnik som este nedorastla, ale s 12 a 16 bezne mavam. Clovek by neveril, kde vsade ma svaly.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kettlebell

Příspěvek od xHardCorex »

Pouzivam to na vybusnost. Je to maximalne elegantne nacinie. Ak ti mozem poradit tak si zozen aj expander.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak přece, díky za odpovědi. největší masírka je koukám culka >:-) expandér by se hodil, mám nějaký v plánu ale nehoří to a potřebuju narazit na nějaký, který bude stát za to. mám jenom takovou delší "gumu", ale tu stejně jako popruhy používám buďto na rozcvičení nebo jako finisher. a kratší praktické jsem měl ty flexabandy na aerobik, ale přeškub jsem docela rychle tři a už to nebudu kupovat, i když nejsou špatné. kettlebelly mám taky a jsem za ně vděčný. zvláště od té doby, co bývám půl týdne pryč z domova, tak mám sebou kettlebell (teď už dva). včera jsem byl v posilovně tak dneska např. dám asi jenom pár swingů, jinak se snažím s tím procvičit celé tělo, protože v ostatním jsem dost omezen (možnostmi :)). rudo ale ty jsou hodně maličkatý, mívali jsme takové buliny na atletice na všeobecné odhody. a když jsem onehdá přemýšlel, jak oživit domácí cvičení, kvůli nedostatku času na běh, natož kolo, tak jsem vygooglil, že v americe frčí kettlebell. a pak už si jenom ten předraženej kus železa koupit :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

jj malickaty, ja ich nehadzem, inak vseobecne pri cviceni idem na vyssi pocet opakovani, 144-216, zatial mi mala vaha vyhovuje, na zakladne cviky pouzivam nakladacku s EZ zrdou
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kettlebell

Příspěvek od xHardCorex »

zaklinac.dan píše:tak přece, díky za odpovědi. největší masírka je koukám culka >:-) expandér by se hodil, mám nějaký v plánu ale nehoří to a potřebuju narazit na nějaký, který bude stát za to. mám jenom takovou delší "gumu", ale tu stejně jako popruhy používám buďto na rozcvičení nebo jako finisher. a kratší praktické jsem měl ty flexabandy na aerobik, ale přeškub jsem docela rychle tři a už to nebudu kupovat, i když nejsou špatné. kettlebelly mám taky a jsem za ně vděčný. zvláště od té doby, co bývám půl týdne pryč z domova, tak mám sebou kettlebell (teď už dva). včera jsem byl v posilovně tak dneska např. dám asi jenom pár swingů, jinak se snažím s tím procvičit celé tělo, protože v ostatním jsem dost omezen (možnostmi :)). rudo ale ty jsou hodně maličkatý, mívali jsme takové buliny na atletice na všeobecné odhody. a když jsem onehdá přemýšlel, jak oživit domácí cvičení, kvůli nedostatku času na běh, natož kolo, tak jsem vygooglil, že v americe frčí kettlebell. a pak už si jenom ten předraženej kus železa koupit :)
Je to teraz trend vdaka Crossfitu. Ale je to v podstate aj preto ze je to velmi ucinne. Ja si cvicenie s KB neviem vynachvalit.
K tomu expanderu. Ja som ho kupil za 5 eur. (http://fight-sport.sk/sk/posilovacie-za ... ander.html).
par cvikov:
http://www.youtube.com/watch?v=2HjQxX9DE5k
Dalsia vec, ktoru si chcem buduci rok urobit je bulharsky vak:
http://www.youtube.com/watch?v=8TbliUSUsWg
+ par cvikov: http://www.youtube.com/watch?v=VKIrNPdNtZQ
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak něco takovýho mám. ale chci spíš něco kratšího s čím cvičí třeba hit, protože s tou dlouhou gumou se nedají určité věci cvičit. bulharský bag není určitě špatnej, ale za ty peníze si radši naložím ten pytel s pšenicí nebo si něco nechám ušít podle svého gusta. všechny ty bagy, mace apd. jsou prostě jenom módní záležitosti a podle toho to stojí. tohle bojkotuju, je to předražený, nebudu někomu dělat dojnou krávu...maximálně si chci koupit klasickou atletickou kouli. rudo, to máš dobrý. mám menší byt a dřevěné podlahy, na velké činky to moc není. ale plán už mám a stejně to přijde :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kettlebell

Příspěvek od culka »

Hardy, vacsinu cvikov s tym vakom mozes robit aj s deckom, len tie kliky by som vynechala.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Kettlebell

Příspěvek od xHardCorex »

zaklinac.dan píše:tak něco takovýho mám. ale chci spíš něco kratšího s čím cvičí třeba hit, protože s tou dlouhou gumou se nedají určité věci cvičit. bulharský bag není určitě špatnej, ale za ty peníze si radši naložím ten pytel s pšenicí nebo si něco nechám ušít podle svého gusta. všechny ty bagy, mace apd. jsou prostě jenom módní záležitosti a podle toho to stojí. tohle bojkotuju, je to předražený, nebudu někomu dělat dojnou krávu...maximálně si chci koupit klasickou atletickou kouli. rudo, to máš dobrý. mám menší byt a dřevěné podlahy, na velké činky to moc není. ale plán už mám a stejně to přijde :)
Da sa to vyrobit. investujem do toho par eur za dusu do auta + ukradnem piesok detom na ihrisku.
culka píše:Hardy, vacsinu cvikov s tym vakom mozes robit aj s deckom, len tie kliky by som vynechala.
Specialne kvoli tomu si urobim dieta:) cim bude starsie, tym bude mat silnejsieho otca :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

zaklinac.dan píše: rudo, to máš dobrý. mám menší byt a dřevěné podlahy, na velké činky to moc není. ale plán už mám a stejně to přijde :)
podlahy su tiez drevene a nemam ani stojan na tie cinky takze len vahu s ktorou si dokazem sadnut lahnut a poskonceni serie zase vsat a nezostat tam privaleny, az kym ma nevyslobodia.

ja cvicim technikou ked je sustavne vsetko pod kontrolou a zasada je nicky zelzo o nehadzat o zem ti steroidaci co to naschal trieskau o zem aby cela posikla pocula jaku velku vahu dokazali parkrat pohnut to su podla mna total idioti, mentalne na urovni pusyriot
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

KB je iba v prvom videjku ale vsetky sa oplati pozret

http://www.stack.com/2013/09/27/5-core- ... tire-body/
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

to druhý video už jsem viděl a jsem na ně alergickej tak jsem to radši ani nezkouk :) samozřejmě jsem lovil a lovil a viděl jsem toho mraky. teď už si vystačím sám. skoro všechno teoreticky znám, teď to jenom zkombinovat, respektive sestavit trénink tak, aby to všechno na sebe navazovalo. nemyslím jenom jednotlivé "workouty" ale dohromady se vší "tělesnou přípravou" jako celek. sice používám spíš těžší a je to silovější, ale na začátku mě velmi inspirovalo tohle video (hlavně se mi líbila ta hudba). je to velká zásobárna cviků a myslím, že to je vhodné na ty lehčí kb:

http://www.youtube.com/watch?v=9wX7H2pY4a8 ta ženská je taky sympaťačka (na tomhle videu :))

co bych všem doporučil i když to není jenom o kb, ale o girevikovi je tahle bomba:

http://www.youtube.com/watch?v=cWAoEHnc4vU

- jinak steve cotter nebo pat flynn mají dobrá videa. stejně jako ten ceo ze strongfirst udělal pár základních cviků
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

to ruske videjko sa mi paci, ocen nravitsja

najma vana z pneumatiky traktora a tricko CCCP, hned by som si kupil keby bolo kde
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

to mi povídej. ten bazének je super nápad :mrgreen:

jinak tohle je off topic ale myslím pěknej film. je sice z osmdesátých tuším, ale takovej kurosawovskej, respektive ruská škola, tak jak u nás točil hlavně ze začátku hodně filmů třeba i forman. já ruštinu v pohodě chytám, ale myslím, že ani ty slova nejsou tolik potřeba. jako bonus je, že to je dlouhý jenom 1:13 včetně titulí :)

http://www.youtube.com/watch?v=OVYWCHLCfL4


poznámka pro ty, kteří neví, jestli se na to podívat: je to film na základě životopisných údajů anatolie charlampieva, průkopníka samba, který procestoval různé kouty bývalého sovětského svazu, zajímal a učil se tam různé původní styly boje. žádné rychlé střihy, pohodová hudba, přirozené hraní. i když podtón a motivace charlamova jsou vážné, ten film je v zásadě odlehčený a je to pohlazení díky hlavnímu hrdinovi, ať už díky scénáři nebo ztvárnění...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

vcera som nahodou v obchodaku zmercil na polici so zelezom KB, mali 5kg a 7.5kg a asi omylom bola na nich orvnaka cena 10 aud
tak som 1x 7.5kg vzal samozrejme, ale ak sa tam dnes dostanem a este budu vezmem este 1, nech mozem chodit do kopca, v podrepeme a do vyladov a drzat symetrciky 2x7.5 kg to bude optimum,

kedysi som to skusal s jednoruckami nakladackami ale to som si vzdy pooskieral stehna na kotococh a koncoch zrdiek.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

tak uz mam 2 x 7.5kg
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

pred 7 dnami som zacal kazde rano nosit 2x7.5 kg KB na konec ulice a nazad je to dlhy toahly kopec kotry potom padne prudko dolu a nazad teda strme stupanie a potom tiahly klesak podla toho ako sa ponahlam to trva 15-20 minut.
v druhy den som siel navyse este aj vecer.
spociatku som mal problem s gripp, udrzat to v prstcoh cely cas a som si to vselijak prehadzoval aby sa prsty uvplnili a oddychly, napriklad v bicepsom zhybe alebo v tlaku nad plecami

teraz to uz unesiem celeu cestu aj nazad v pohode prsty aj predlaktia si zvykli.
dost cict plecia a taky nejaky sikmy sval na chrbte od pleca do stredu chrbta a dalej vonkajsie bocne stabilizatory bedorvych klbov a male tenke bocne svaly slachy okolo clenkov cela strauktura chodidla a trochu aj velke svaly stehna a zadku.

ludia kukaju jak puk aj sa niektori pytaju ono to vyzera tie 2 sede gule s usami ako by som niesol nejake 2 bomby hehe, znak modernej doby, mal by som si zavesit nejaku tabulku ked to nesiem : nie nie som vyskoleny mossadom !
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

uz 12. den, kazdy den KB 2x7.5kg cez kopec a nazad. zvykam si
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

já cvičím s těma dvacítkama mimo domov a jsou fakt už hrozně lehký. konečně jsem rozhoupal i ty domácí 28 kilový a to je jiná. už si musím konečně koupit 24 protože potřebuju něco mezi a na některý věci ještě budou chvíli ty 28 kilový moc těžký (hlavně rozcvičení :D). ale pořád mám nějaké neočekávané výdaje a nemůžu to zchrastit, protože to chci už rovnou bez poštovnýho a musím něco přihodit (ne že by se mi nic nehodilo), takže tam zahučím určitě aspoň za 3 tisíce. a budu muset ještě vyměnit jedno okno a tak podobně, tak se nechci vyšťavit :)

- navíc jsou většinou problémy. když si chci nějakej kb koupit, tak jako naschvál nemají hmotnost kterou chci (nebo typ). u toho taky váhám, radši bych klasickou litinu, jsou malé. ale zrovna 24 je typizovaná hmotnost na gs, tak asi koupím competition. a určitě si chci k tomu koupit tyhle kruhy, ty mě nadchly, protože jsem zatím žádné pořádné neviděl:

http://www.fit-pro.cz/gymnasticke-kruhy-nastavitelne-ss

jenomže teď koukám, že to není v shopu, kde chci koupit kb :( mají tam sice spoustu užitečných věcí, ale většina věcí mi přijde za hodně přestřelené ceny...

- a taky k tomu chci přihodit nějaký abs kolečko

no pro dnešek stačí :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

pocas 45 C horucav som samzorejme von nechodil a tak vznikla vynutena prestavka
zaujimave ako pocas nej ked som si lahol pracovali svaliky a kosticky klnby nohy elektricku prud v roznych castiach chodidla, takze ta prestavlka prisla aj vhod, teraz uz zas nosim KB hore dole ulicou.

ABS kolecko mam asi 35 rocne este poctiva vyroba z CSSR, som si ho so sebou priviezol.

KB tvoria v mojom sucasnom treninkovom systeme velmi malu zlozku.

zanedlho budem tiez musiet prejst na vyssiu vahu, ovsem tieto super lacne z beznych obchodov som zatial nevidel viac ako tych 7.5kg co mam a velke prachy sa mi davat nechce.
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

no tak jsem konečně pořídil dvacet čtyřky. chtěl jsem kruhy a spol. a chvíli na to šetřil. a když už jsem měl peníze dlouho připravený, vždycky jsem zapomněl a neobjednal to tak, abych to trefil do okna volných dní. a protože jsem si teď udělal delší volno a kruhy jsem hodlal vyzvednout stejně v praze osobně, abych toho nemusel kupovat tolik a srazil to o dopravu, tak jsem objednal 2x24kg kettlebelly a něco k tomu. musím říct, že jsem trošku zklamanej, respektive na sebe naštvanej (ale ne moc :)) přemýšlel jsem o competition, protože to je závodní váha. ale ty jejich madla a vůbec, řekl jsem si, že to bude klasika. moje první jsou mastery. teď to je spartan, kterej na jejich faceliftovým obrázku vypadá ještě líp, ale realita je opačná. to zpracování je mnohem horší. zdálky nevypadají špatně, spíš naopak, mají takový raw vzhled, takže tady by si mohli najít fanoušky :) ale jinak mají spoustu nevýhod. pokud by je někdo kupoval zkuste je někde vzít radši do ruky. moje hodnocení (a srovnání):

master:obyčejné, zpracování průměrné. úprava černou barvou, docela hladké, spodní ploška dostatečně rovná (přesná). menší ale zajímavé a funkční madlo. přes oťuky, jsem zjistil, že je to zřejmě litinové jádro, zahlazené cementem nebo tak něco, takže tolik nevydrží. velká, až neskutečně moc, nepřesnost ohledně váhy kb. velmi dobře použitelné prakticky na cokoliv

spartan: zpracování raw, velmi hrubé, na úrovni polotovaru. vypadá to ale že to je celolitina, dobře odlitá, ale bez finální úpravy. madlo by mohlo být ocelové. zpracování velmi hrubé, prakticky nezpracované, povrchová úprava barva, taktéž velmi prasácká :) madlo: velikost podobná, tvar zřejmě o ten chlup jiný, který právě schází na dostatečný a komfortní úchop oběma rukama (mám dost široké dlaně, takže to je individuální), průměr madla je ovšem zploštělý, což může dost modifikovat, respektive limitovat provedení určitých cviků. váhu jsem nekontroloval. nerovnoměrné zpracování, jeden docela ujde, druhý skoro o třídu horší (rybina na rukojeti). použití na různé "grindy" velmi dobré a prakticky bez omezení. na swing to je horší, plošší madlo může vadit. trh - trošku katastrofa pro sparťany, což mě dost štve, protože jsem to koupil hlavně na něj :) ale vzhledem k tomu, že jádro je dobré, doufám, že se povrch poddá, případně časem to vzdá a bez újmy na kb to upgraduju na lepší úroveň. dodatek: používám rád párové kbs jako stojánky na kliky a taky na "L-sit". bohužel tohle je snad nejhorší. nepřebroušená spodní plocha je nerovná ve všech smyslech toho slova. což může být i problém doma, protože kromě cvičení v přírodě svojí nemalou vahou v kombinaci s nerovným spodkem postupně všechno odrovná, takže je potřeba bytelná podložka a dávat pozor na koberce a hlavně podlahu. mám je asi týden a neodcvičil jsem moc. ale pocit je čím dál tím lepší, na všechno se dá zvyknout :) je to zase výzva dělat věci jinak...
-teď jsem se na ně díval a protože jsem neměl v ruce chvíli mastery, tak mi tak špatný nepřijdou :D a našel sem i ťukánky a taky je to vyválený v nějakém cementu, snad jenom jako penetrace, že tam nebudou velké odchylky, kdyby to jednou člověk oloupal
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kettlebell

Příspěvek od Janek »

A kdybys neskudlil taks to mohl vratit do 14 dnu :-)

Ty kruhy zavesujes na krovy, nemas strop, nebo jak?

Ps: kilo zeleza koupis za 8,- v kovosrotu.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

xHardCorex píše:Specialne kvoli tomu si urobim dieta:) cim bude starsie, tym bude mat silnejsieho otca :D
A nenosil nahodou David na zadech jehne a jak rostlo, tak tezklo ? :-) nebo to byl Bivoj? Jinak mam 2 predni zavazi ze Zetoru, jedno muze to mit ke 30kg a vypada to podobne, na rotaci idealni pro poradne chlapy :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kettlebell

Příspěvek od cepheus »

Poradné chlap se pozna podle poradného frnaku :D .

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

vdaka za pripomenutie
tak som po case zase zobral ketbelts na prechadzku hore ulicou a nazad, este za tmy
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Vzal jsem dve 11L konve, naplnil vodou a zacal zalevat rotaci anglicky travnik :-) aneb cviceni a jeste uzitecnej :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

janku: s tím škudlením to nechápu :) kruhy ještě nemám. na myšlenku si je pořídit jsem přišel z více důvodů. umožňují spoustu cviků, případně klasické cviky trochu jinak (shyby, dipy) atd. atd. hlavním důvodem ale asi je, že jsou lehké a skladné. ideální do batohu a můžu je pověsit na chalupě nebo na procházce na stromy ;) s tím zetorem jsi mi připomněl že jsem jednou přišel k litinovým 45 kg kanálům. původně spíš jako zátěž na zaxicování ale svého času jsem s tím cvičil a je to zajímavé...jinak ohledně toho primitivního posilování jestli si to dobře pamatuju tak se to traduje o nějakém řekovi. ten zvedal mladého býčka a potom byl schopnej snad zvednout i býka, což už je slušný :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Kdybys to objednal prostredky komunikace na dalku, mohls to vratit do 14 dnu bez udani duvodu :-) srozumitelno?
dnes je to tezky se zbozim, no nebudu tim zatezovat toto vlakno...

Skoda, chtel jsem vedet, kam je povesis...

A nebyl to Ital? Romulus nebo Remus :-)

Edit: tak asi ne:

Hezky jez, ať vyrosteš – kulturistický jídelníček včera a dnes
Milón z Krotónu
Nejslavnější starořecký zápasník a šestinásobný olympijský vítěz. V mládí posiloval tak, že si koupil tele, které každý den nosil na zádech, dokud nedorostlo ve statného býka. Dobové záznamy tvrdí, že jeho receptem na sílu však nebyla jen tvrdá dřina, ale i pořádná životospráva. Každý den snědl deset kilogramů masa, stejně tolik chleba a na posilněnou se proléval litry vína. Mimochodem – toho dospělého býka si prý nakonec přehodil přes ramena, odnesl na rošt, upekl a za jediný den celého snědl. Jestli se mu chtěl pomstít za ta léta, kdy mu kopyty rozrýval záda, se dnes už nedozvíme.
Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

zaklinac.dan píše:jjestli si to dobře pamatuju tak se to traduje o nějakém řekovi. ten zvedal mladého býčka a potom byl schopnej snad zvednout i býka, což už je slušný :)
mlady chlapec dostal do daru maleho bycka a mosil ho na pleciach a ako bycel priberal, chlapec silnel a nosil ho uz aj ako velkeho byka
myslim ze ten chlapec potom vyhral na starej OH v zapaseni
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Tak dekujeme zes nam to vysvetlil :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kettlebell

Příspěvek od cepheus »

(:-) (:-) (:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Mozna Miloň jedl i slaninu, kdo vi... Kolika let se asi zapasnik dozil, vi nekdo?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

tak jsem si to pamatoval dobře. milóna jo, ale nevěděl jsem odkud. když jsem hodil google vyjelo tolik hovadin, že jsem to zavřel, protože mě to zas tak nezajímá :) objednal jsem si to přes net, ale holt nejsem americkej, ale ruskej kosmonaut (nebo voják?). amíci furt kecaj a stěžujou si, rus se zapře. není to tolik peněz a nepoužitelné, abych řešil vracení 50 kg balíku, stejně je to kus železa. jinak ohledně té stravy, tak to nevím, jestli si to nějak nepomíchal, ale to je klasická gladiátorská strava. sežrat masa jako lev, vypít litry vína a pak kolem 35 konec, většinou cirhóza jater. ale s jejich "samurajskou" aka spartánskou povahou, která smrt neřeší, to nebyl problém...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Jenze konec ve 35 letech meli i bezny sedlaci na konci stredoveku, jak uz jsem tu nekolikrate psal, tak nevim, podle me dnesni pohodli zabranuje opotrebeni organismu a kdo ma dnes raka a jiny civilizacni nemoci pred 35 lety? Hadam ze ne vic procent, nez v tom stredoveku :-)

Takze to jenom potvrzuje mou kacirskou myslenku, ze "je to vlastne normalni", vzdyt i nejaky pes se dozije 18 let a nejaky sotva 6 a jde jen o to, jak se s nim zachazi (cim vetsi hyckani nebo extremni vykony, tim vetsi sance na male doziti aneb zlata stredni cesta?)...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Kettlebell

Příspěvek od minsc »

Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Kettlebell

Příspěvek od minsc »

Tak jsem si pořídil novýho miláška (16), za 1060,- moc pěknej kus železa. I když made in china, byla to láska na první pohled. Ale před chvílí jsem si dal první trénink, a asi tu lásku začnu nenávidět, jak to tak chodí :D
Chrániče na zápěstí se zatím oplatili...
Fotografie0060.jpg
(149.64 KiB) Staženo 26 x
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

asi pred mesiacom som nahodou videl v lacnejsom nemeckom obchode KB 16kg ale mali len 1 kus nechany ale vzal som ved stal 16 aud

teda 1kg/1$ no nevezmi to

zautocil som na rovnaky obchod v inej stvrti a nasiel som tam zakupnutu medzi regalmu doalsiu a tak mam 2 kusy ta dokonca stale menej len 14 aud lebo nevedeli najst cenovy kod a zuactovali len za 12kg

nosim ich obcas po dome robim s nimi podrepy drepy a vypady

vcera som siel jeden z mojich treningovych kopcov kde si meriam cas, den predtym som spravil osobak prvykrat pod 20 minut a to som mal na sebe 9kg vestu co pozicialvali zadarmo pod kopcom

a tak som v nedelu nabral odvahu a vzal som na kopec 2 x 7.5 kg KB a vysiel som merany usek za 24 co som chodieval nalahko ked som bol unaveny

dokopy cesta hore aj v nemeranej casti asi 35 minut a dolu kopcom 27 minut cize cisty cas uchopu 62 minut s 2 prestavkami

aj hore aj dolu som vacsinu ludi predbiehal

plan pre buducnost je vyniest hore 2 x 16 kg KB

vyskove prevysenie je 320 m

a vyborne to bali baby ako videli ze nesiem KB tak boli cele zhave a kedze som mal plne ruky ani som ich nemohol odhanat
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Kettlebell

Příspěvek od Janek »

To byly placene roztleskavacky Rudo ;-)

1000,-Kč za 16kg PRC zeleza to je hard core, v tom nejvic stoji doprava srotu z Evropy do Ciny a zpet
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

Janek píše:To byly placene roztleskavacky Rudo ;-)

1000,-Kč za 16kg PRC zeleza to je hard core, v tom nejvic stoji doprava srotu z Evropy do Ciny a zpet
nekecej, ja vim jak rozenam uprimne divci nadseni

zadnej 1000Kc, ale vobycejnych 16 AUD, to je jak celodenni jizdenka na mestkou dopravu

anebo 1/2 kg lacineho sejra v supermarketu nebo 3 kg plnotucneho jogurtu
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Tys koupil velmi dobre, ja ale reagoval na jineho za 1060,-... Veci stoji prave tolik, kolik jsme ochotny zaplatit...
jasne, uprimne nadseni to je jina, popletl jsem to, nepoznas vtip?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

Janek píše:Veci stoji prave tolik, kolik jsme ochotny zaplatit...
tak to jo, taky jsem to moh koupit v specializovanem krame kam chodi vsichni steroidi a zaplatit to 10x
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Kettlebell

Příspěvek od zaklinac.dan »

já jsem si někde narazil koleno a dlouho se mě to drží. cvičil bych nohy až bych brečel, ale nemůžu skoro nic dělat :? tak jsem dělal mnohem víc trh než obvykle. teď doma sedím u počítače a místo řešení co dělat jenom swinguju a prokládám to nějakýma klikama, shybama, něco na břicho, vzpřimovače, prostě celý tělo. na nohy dělám jenom takový lehký "lanče". trhat budu zase zítra a pak presovat atd. :) rudo zkus jít pořádně do swingu ;) jsi sice vytrvalec, ale je tam fakt neuvěřitelnej přenos do běhu...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Kettlebell

Příspěvek od minsc »

Dane, a jakej máš v tom cvičení systém ? Myslím tím jak dlouhý máš odpočinky mezi sériema, kolik opakování, jestli jedeš něco na způsob kruhovýho tréninku, nebo spíš cvičíš partii po partii, jak střídáš svalový skupiny v jednotlivejch dnech a tak. Já zatím spíš jen tak improvizoval, tak bych si samozřejmě rád poslech jak to dělají jiní. Jinak mám trochu problém s úchopem, při tom tlaku na rameno, když si ten kettlebell vlastně ze swingu chci nahodit "na stojato", tak se mi vždycky stejně otočí. Přemejšlím jestli to omotat nějakou páskou, nebo snad rukavice, magnézium nechci. Pásku mám protiskluzovou (dával jsem jí na hrazdu), ale radši bych zkusil nějakou tu co se s ní omotávaly hokejky, jen ji nemůžu v kamenném obchodě sehnat.
Abych taky dal nějakou inspiraci, mám obtížnější variantu kliků na bradlech, zavěsil jsem na hrazdu vazáky. Ale určitě by s tím šlo vymyslet víc věcí.
Fotografie0027.JPG
(462.21 KiB) Staženo 23 x
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kettlebell

Příspěvek od rudo »

minsc píše:Dane, a jakej máš v tom cvičení systém ? Myslím tím jak dlouhý máš odpočinky mezi sériema, kolik opakování, jestli jedeš něco na způsob kruhovýho tréninku, nebo spíš cvičíš partii po partii, jak střídáš svalový skupiny v jednotlivejch dnech a tak. Já zatím spíš jen tak improvizoval, tak bych si samozřejmě rád poslech jak to dělají jiní. Jinak mám trochu problém s úchopem, při tom tlaku na rameno, když si ten kettlebell vlastně ze swingu chci nahodit "na stojato", tak se mi vždycky stejně otočí. Přemejšlím jestli to omotat nějakou páskou, nebo snad rukavice, magnézium nechci. Pásku mám protiskluzovou (dával jsem jí na hrazdu), ale radši bych zkusil nějakou tu co se s ní omotávaly hokejky, jen ji nemůžu v kamenném obchodě sehnat.
Abych taky dal nějakou inspiraci, mám obtížnější variantu kliků na bradlech, zavěsil jsem na hrazdu vazáky. Ale určitě by s tím šlo vymyslet víc věcí.
Fotografie0027.JPG
niekde som vudejko ze musis to drzat na bokoch, medzeru medzi rukami aby vlastne dlane drzali tie bocne trubky uchupu takze ked ides na stojaka tak sa ti to len opre do dlani

je to celkom v pohode skusal som to,

mam tu trochu nizky plafon, tak sa trochu bojim

ale budem s tym chodit na dvor
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

V panelaku se ti to minsci vesi, ale co hurdisky?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Kettlebell

Příspěvek od minsc »

Jo aha, musel jsem si najít co to je...to bude asi horší, no. Ale určitě jsou i jiný varianty. Záleží na tom kolik je místa a tak. Napadá mě třeba žebřiny na zeď, na ty se už dají koupit udělaný bradla/hrazda. Nebo někde v užším prostoru, jako je nějaká chodba, dát na zdi proti sobě nějaké držáky do kterých by se zahákla tyč, atd., prostě nějaká improvizace. Nemůžu nevzpomenout Paula Andersona, ten měl cvičební nářadí ze smeťáku...krása :D
https://www.youtube.com/watch?v=549VsYNhCUw
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Kettlebell

Příspěvek od Janek »

Na zdi mista na zbyt prave nikde neni :-( asi jedine skrz nazkrz :-)

Anderson presne dnes by mel 82 let, proto si ho vzpomnel.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kettlebell

Příspěvek od cepheus »

Jeniku Ty jses navic skrz naskrz neschopnej a manualne v prdeli koukam kdyz na to nemas ve svym mega-founu aplikaci - nad hurdama je snad beton ne ?
Kup si delsi vrtak do zdi a vrtej az to pujde ztuha. To budes v betonu nad hurdou (minimalne 7 cm betonu).

A az to pujde zase lehko, jses durch, to uz je blbe :D
Pouzij delsi hmozdinky a mas to hned zaveseny, nevymlouvej se na hurdisky:).
Odpovědět