Vitariánství a mléko

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

A jak zní vlastně otázka (hypotéza) vyžadující zodpovězení?
Když se špatně ptáte, tak si špatně odpovídáte.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:A jak zní vlastně otázka (hypotéza) vyžadující zodpovězení?
Když se špatně ptáte, tak si špatně odpovídáte.
hypoteza je ze pitie mlieka dodava vapnik a je to prevencia pred osteoporozou

a skusenosti su ze prave pijaci mlieka maju lamave kosti v starobe

je to asi podobne ako ze fluridovana zubna pasta a fluoridovana pitna voda chrani zuby a ono je to v skutocnosti naopak
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

tohle jsem napsala do svého deníku, týká se to zdejšího vlákna, tak přispěju svou troškou do mlýna >:-) :

Stále se tu řeší jestli mléko ano nebo ne.
Přítel něco mléčného musí mít denně, tak jsem si o tom něco přečetla. Z mléka od krav, co jsou zavřené celý život v kravíně a jsou krmené siláží a sójou se vápník usazuje všude v těle. Mléko od krav co se pasou má úplně jiné složení, dobrý poměr omega 3 a 6 mastných kyselin,/dokonce lepší než ořechy a semena/, hodně vit.K2, a další nutrienty, které umožňují ukládání vápníku do kostí. Takže se vápník ukládá kam má a ne do tepen a kloubů.

Myslím, že to tu všichni vědí, takže je jen na rozhodnutí každého, jestli mléčné ano nebo ne, případně jestli to budou dělat jako já, že sháním mléko od krav, které jsou většinu roku venku, v zimě krmené i senem, ne siláží. A dělám z mléka jogurty zaočkované kulturou, ne koupenými jogurty. Je to velký rozdíl. Dříve jsem zaočkovávala koupenými jogurty, nebylo to špatné. Pak jsem jednou zkusila kulturu v prášku, a přítel byl v sedmém nebi, že se to nedá srovnat.

Shrnutí: když někdo mléčné mít musí, tak jedině od soukromníka, který krávy pase a v zimě dobře krmí, a udělat si jogurty sami. Je to nebetyčný rozdíl. Nejen chuťový, ale i co do zdravotního přínosu nebo škodlivosti

Této hypotéze věřím, když někdo dobře tráví laktózu, není co řešit :D
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

rudo:tohle vůbec není objektivní .. kdyby sis měl vytvářet u všeho takového asociace, tak ti hlava vybouchne .. například podle teorie překyselování by měli být všichni konzumenti živočišných potravin dost rychle mrtví:

- což se dá potvdit tím, že čím dál více lidí umírá na rakovinu
- což se dá vyvrátit tím, že často vidíme dlouhověké lidi, kteří jí maso

všechno to jsou jenom hodně obecná pozorování a jestli budeme z toho vyvádět takovéhle unáhlené závěry, tak jsme hodně zaslepení

stejně tak si vytváříte neobjektivní asociace u mléka .. to, že je výskyt osteo zvýšený u zemí, kde se hojně konzumuje mléko neznamená, že mléko způsobuje osteo .. všechno to jsou země, kde se zvyšuje výskyt všech ostatních civilizačních nemocí
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

Lenuška píše:tohle jsem napsala do svého deníku, týká se to zdejšího vlákna, tak přispěju svou troškou do mlýna >:-) :

Stále se tu řeší jestli mléko ano nebo ne.
Přítel něco mléčného musí mít denně, tak jsem si o tom něco přečetla. Z mléka od krav, co jsou zavřené celý život v kravíně a jsou krmené siláží a sójou se vápník usazuje všude v těle. Mléko od krav co se pasou má úplně jiné složení, dobrý poměr omega 3 a 6 mastných kyselin,/dokonce lepší než ořechy a semena/, hodně vit.K2, a další nutrienty, které umožňují ukládání vápníku do kostí. Takže se vápník ukládá kam má a ne do tepen a kloubů.

Myslím, že to tu všichni vědí, takže je jen na rozhodnutí každého, jestli mléčné ano nebo ne, případně jestli to budou dělat jako já, že sháním mléko od krav, které jsou většinu roku venku, v zimě krmené i senem, ne siláží. A dělám z mléka jogurty zaočkované kulturou, ne koupenými jogurty. Je to velký rozdíl. Dříve jsem zaočkovávala koupenými jogurty, nebylo to špatné. Pak jsem jednou zkusila kulturu v prášku, a přítel byl v sedmém nebi, že se to nedá srovnat.

Shrnutí: když někdo mléčné mít musí, tak jedině od soukromníka, který krávy pase a v zimě dobře krmí, a udělat si jogurty sami. Je to nebetyčný rozdíl. Nejen chuťový, ale i co do zdravotního přínosu nebo škodlivosti

Této hypotéze věřím, když někdo dobře tráví laktózu, není co řešit :D
Ano. "máš recht. Navíc tady řešíme strašně obecnou otázku mléka. Jestli ho pít nebo nepít. Což je hodně zjednodušující a kdybych měl takhle obecně odpovědět, tak napíšu, že je lepší ho nepít. Ale když půjdeme hloubějí do problematiky a budeme se zabývat kvalitou mléka. Homogenizací, pasterizací, stravou zvířat, vitamínem K2, způsobem konzumace a budeme pít mléko opravdu dobré kvality tak říkám, že spíše převažují jeho benefity a pijme ho (pokud nemáme intoleranci). Hodně lidí tady taky věří na výzkum enzymatického krále Howella a jeho knihu Enzymová výživa, kde je právě obrovská kapitola, která se zabývá syrovým mlékem a léčbou pacientů. Zjistíme, že mléko se považovalo za lék do té doby, než ho lidé začali nadměrně upravovat.
Naposledy upravil(a) smajliss dne pon pro 16, 2013 13:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od s.arik »

Lenuška píše:A dělám z mléka jogurty zaočkované kulturou, ne koupenými jogurty. Je to velký rozdíl. Dříve jsem zaočkovávala koupenými jogurty, nebylo to špatné. Pak jsem jednou zkusila kulturu v prášku, a přítel byl v sedmém nebi, že se to nedá srovnat.
v čem je rozdíl, jaké kmeny jsou v tom prášku?
jsem mírně skeptická, zda je to až tak lepší než očkovat jogurtem, leda by v tom prášku bylo více kmenů než ty dva nejběžnější.
sama jsem očkovala hollandií a jelikož to výborně fungovalo (jogurt byl jako kupovaný, lahodný, hustý), věřím, že v kupovaném jogurtu jsou kultury schopné se rozmnožovat a rozkládat laktózu, a pokud jde o kmeny, legislativa názvosloví potravin jasně říká, že v jogurtu musí být určité množství živých mikroorganismů Streptococcus salivarius a Lactobacillus bulgaricus, mohou být přidané i bifi a jiné kmeny. třeba je ten prášek druhově bohatější.

ale laktózy v tom jogurtu stejně zbude dost, jak je v příslušném vláknu, bakterie nemohou fermentovat donekonečna, v jistém bodě už je kyseliny mléčné moc a bílkoviny se zdrcnou...na jogurt :delicacy:

koukám, že paní v tomto receptu http://conovehonakopci.cz/?p=4012 mléko předem zahřívá na 90 stupňů, jinde píše min 95 (takže nic raw) a kulturu v prášku má z obchodů, kde ale složení nepíšou. takže nechápu, v čem je to lepší prášek ve srovnání s očkováním lžící hollandie?
budu se o to složení prášku důkladněji zajímat, leda bych měla zdroj raw mléka a lednici a mrazák, takže asi vůbec...zatím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

Šárko, já ty jogurty nejím, ale viděla jsem tu konzistenci u zaočkovaného Hollandií a pak koupenými bakteriemi. Z Hollandie jsou jogurty jako hustý tekutý med, z bakterií v nich stojí lžíce a drží tvar. A chuťově je to taky prý velký rozdíl. Obzvláště když se použije dobré mléko, jemně se zahřeje- teploměr nemám, ale nevařím-, tak je prý chuť úplně hedvábná.
Kultury si míchám dohromady jogurtové a actimelové, aby bylo více kmenů. Stačí jich dát i o něco méně a funguje to perfektně. Jogurtové používám vícenásobně z hotových jogurtů, actimelové se dávají jen jednou, ty se už pak špatně množí.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od s.arik »

díky za upřesnění.
Lenuška píše:actimelové se dávají jen jednou, ty se už pak špatně množí.
pak má člověk věřit, že to je fajn probiotikum, když nejsou životaschopné v novém prostředí dál :)

ale nedávno jsem si koupila velikou bílou Activii v akci a jak jsem na Hollandie zvyklá, tak tahle tekutá mi chutnala ještě trochu více než udržím_lžíci_hollandie, hodně záleží na kyselosti a konzistenci, to jo.

ad vstupní mléko, nedávno jsem listovala atlasem užitkových kraviček a koukala jsem, o kolik desítek % se liší obsahy makroživin v mléce od různých plemen.
a to se nerozepisovali o vlivu krmení...

v okolí se venku na slunci pasou jen mladí na jatka, žádné dojnice :( kolikrát mě napadlo, jestli ten steak není morálně lepší než jogurt :cry: (i co do obsahu vit. D)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:pak má člověk věřit, že to je fajn probiotikum, když nejsou životaschopné v novém prostředí dál :)
....
ad vstupní mléko, nedávno jsem listovala atlasem užitkových kraviček a koukala jsem, o kolik desítek % se liší obsahy makroživin v mléce od různých plemen.
a to se nerozepisovali o vlivu krmení...

v okolí se venku na slunci pasou jen mladí na jatka, žádné dojnice :( kolikrát mě napadlo, jestli ten steak není morálně lepší než jogurt :cry: (i co do obsahu vit. D)
Pojídání druhých nemá s morálkou nic společného tak či onak. "zivi tvorove tu nejsou proto aby slouzili jinym zivym tvorum, ale jsou tu sami pro sebe (každý s vlastním nezávislým posláním)."
"Když nejsou životaschopné v novém prostředí"...A kdo tomu kdy věřil a proč?

Tip k rozebrání: Ani telátko nemůže pít mléko po celý život (pokud ho nemá zkrácen umělým zásahem v zajetí...jako oběť na oltář pro komerčně-průmyslovému zájmu...), ostatně jakmile se vyklubou zuby, matku by to bolelo...(Jistě mnohé znáte.)

Další tip - vytěženo z internetů - Já o tom nic nevím (ikdyž už jsem viděl v běžně prodávaných bílých břečkách vydávaných za "čerstvé mléko" podivné olejnaté kapénky...a nemyslím, že by se jednalo o mléčný tuk.), ale proslýchá se...:
"Běžně prodávané mléko v obalech je homogenizované,proto se na něm nikdy neusadí smetana.

Díky homogenizaci se dá do plně odstředěného mléka přimíchat nejlevnější palmový olej. Hodně lidí se z něj už po...... Dříve olej do mléka přimíchávala dnes už zkrachovaná zlínská společnost Lacmo. Od devadesátých let to dlouho nedělala Mlékárna Valašské Meziříčí. Tuto informaci mám od tehdejšího ředitele,ing.Slimáčka,momentálně v důchodu. Dnes to dělají asi všechny společnosti vyrábějící mléko.

Homogenizace je proces při kterém se v praxi směs mléka a oleje rozstřikuje z trysek pod tlakem kolem 250atm.a při dopadu na stěny tanku se směs dokonale promíchá a nerozpojí. Toho se využívá k nadstavení mléka levnými oleji.

Palmový olej je nejlevnější olej který neobsahuje žádné zdraví prospěšné látky, je to balast který mnozí jedinci nedokážou strávit.

Takto připravené mléko namísto mléčného kvašení hnije a smrdí podobně jako dříve připravované chladící emulze ve strojírenství.

Kdo si myslí že stačí mléko vypít do data uvedeného na obalu se plete,v trávícím traktu tato podivná směs hnije úplně stejně.

Mléčně kvašené výrobky (kyška,podmáslí aj.) jsou výrazně dražší proto, že se prý nedají vyrobit z mléka nastavovaného olejem.

Klidně ho pijte dál,dobrou chuť!"
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon pro 16, 2013 18:03, celkem upraveno 4 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

Tomu s tím přimíchávání oleje nevěřím. Řekl bych, že by to šlo chuťově poznat. A ten proces homogenizace je nějak špatně popsaný, takhle to vůbec neprobíhá. Nicméně homogenizované mléko bych nepil, podle toho co píše Mercola:

There is also a problem with a protein enzyme called xanthine oxidase which is in cow's milk. Normally, proteins are broken down once you digest them.
However, when milk is homogenized, small fat globules surround the xanthine oxidase and it is absorbed intact into your blood stream. There is some very compelling research demonstrating clear associations with this absorbed enzyme and increased risks of heart disease.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:rudo:tohle vůbec není objektivní .. kdyby sis měl vytvářet u všeho takového asociace, tak ti hlava vybouchne .. například podle teorie překyselování by měli být všichni konzumenti živočišných potravin dost rychle mrtví:

- což se dá potvdit tím, že čím dál více lidí umírá na rakovinu
- což se dá vyvrátit tím, že často vidíme dlouhověké lidi, kteří jí maso

všechno to jsou jenom hodně obecná pozorování a jestli budeme z toho vyvádět takovéhle unáhlené závěry, tak jsme hodně zaslepení

stejně tak si vytváříte neobjektivní asociace u mléka .. to, že je výskyt osteo zvýšený u zemí, kde se hojně konzumuje mléko neznamená, že mléko způsobuje osteo .. všechno to jsou země, kde se zvyšuje výskyt všech ostatních civilizačních nemocí
motas sa v tom dokola, clovek co mlieko nepije v tej istej krajone alebo na vedlajsej posteli, tomu sa kosti nelamu

ked sa vezmu celoplosne statitstiky, tak sa informacie o ludoch uplbe stratia a potom je to ako sam vravis bezcenne

treba sledovat subor jedincov a nie sledovat statisticku skupinu. to plati vseobecne v kazdej otazke, ovsem to je to comu sa medicina striktne vyhyba, lebo by jej hlava vybuchla ako si to krasne nazval.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

No tak mi ukaž nějakou statistiku, která není plošná. Ale porovnává jenom lidi, kteří mléko pijou nebo nepijou. Já tu od vás ještě žádnou takovou neviděl. Pouze jenom babské povídačky. Jediný relevantní odkaz mi tu dal Bukaj, ale tam se porovnávaly pouze národy, pokud jsem dobře četl. :- )
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:No tak mi ukaž nějakou statistiku, která není plošná. Ale porovnává jenom lidi, kteří mléko pijou nebo nepijou. Já tu od vás ještě žádnou takovou neviděl. Pouze jenom babské povídačky. Jediný relevantní odkaz mi tu dal Bukaj, ale tam se porovnávaly pouze národy, pokud jsem dobře četl. :- )

statistika je autoamticky neplosna, strati vsetky informacie a prave preto bola ako "vedane odvetvie" zavedena TVARMI, statistika sluzi na oblbovanie a dokazanie uplne vsetkeho z hocakych dat

ak si sa rozhodol zit svoj zivot podla stistiky, tak good luck Mr Gorski

ked naprikald sa chcem naucit rychlo behat a vediet kde je docasny limit

tak nebudem statistky sledovat sledovat priemerny vykon na 100m jednotlivych krajin kedze obezny a lenivy Jamajcania dopadnu asi najhorsie ale ked si vezmem len zopar jedincov a odkukam od nich trenink tak uz sa od JAM naucim uplne nieco ine

ak ziadas odo mna statistiku ktora ma ukazat prave to co statistika ukazat nemoze a nedokaze, tak ti nijako na to nemozem odpovedat
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

Tak já bych rád vedl diskuzi stylem "začal jsem pít mléko a spravily se mi zuby", ale to už jsem tady psal a nepřišlo mi, že by to někdo bral v úvahu :-D .. proto jsem začal argumentovat studiemi
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:Tak já bych rád vedl diskuzi stylem "začal jsem pít mléko a spravily se mi zuby", ale to už jsem tady psal a nepřišlo mi, že by to někdo bral v úvahu :-D .. proto jsem začal argumentovat studiemi
aky by mal vysledok toho keby to ludia brali v uvahu ? ved ti nik nebrani pit mlieko

mal si ciel kazdeho presvedcit na pitie mlieka ?

moja skusenost bola ked som si na strednej nosil do skoly mlieko v nepriesvotnej cyklo flaske aby to nik nevedel a okrem toho jedol vela syrov smotany atd

tak sa mi velmi vykazili zuby s nevratnymi dosledkami, netrvdim ze to bol dovod alebo jediny dovod, ale nikjak ma to neochranilo.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

mojim cílem bylo obhájit moji kognitivní zkušenost :- ) .. já taky v dětství hodně jedl krupici (recept byl: pasterizované,homogenizované mléko, cukr, krupice, skořice, máslo) a zuby se mi kazily .. ale syrové kozí mléko, které mám k dispozici teď je úplně jiná liga
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:mojim cílem bylo obhájit moji kognitivní zkušenost :- ) .. já taky v dětství hodně jedl krupici (recept byl: pasterizované,homogenizované mléko, cukr, krupice, skořice, máslo) a zuby se mi kazily .. ale syrové kozí mléko, které mám k dispozici teď je úplně jiná liga
kozie mlieko ale uz je ina liga, to sa neda zahrnut jednoducho pod pojem chlapci napime sa viacej mliecka, bude nam stat ako sviecka.

jasne clovek ma nejaku osobnu skusenost alebo spravi osobne rozhodnutie ale ma este aj vnutornu potrebu aby to malo nejaku vysoko logiku a zapadalo do nejakej dolezitej teorie a tak hlada clanky ktore to podporia, to je prirodzene


inak cela tema miesa vela veci dokopy

pit mlieko neznamena jest jogurty a jest jogurty neznamena pit mlieko

a pozitivne vysledky na zdravue z jogurtov pravdepodobne nesuvisia ss tym ze sa prijima nieco mliecne ale ze sa denne doplnaju aktivne bakterie a prebeiah neustala ocista criev od zlych baktoeriii a udrzxuje sa perfektna crevna flora

je mozne ze rovnaky alebo lepsi vysledok by sa dosiahol jedenim bakteriovych lkapsul co mnoho ludi robi
a robia to aj moralny vegani jedia balteriove kapsule a nepirijimaju tak nic mliecne.

niekedy je to otazne ako to cele vychadza cenovo a kto usetri a kto minie viac ked sa to vsetko zrata dokopy, vratane casu na pripravu jogurtov a umyvanie nadob atd
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

"začal jsem pít mléko a spravily se mi zuby"
Smajllíku mě kupříkladu toto zajímá, snad i víc než různě interpretované "studie" (Odkazy nejsou důkazy.) - jen teda k tomu prosím Tě, napiš trochu víc než jen co o tom případu zatím víme... Jaké přesně mléko, jak dlouho, jak poznal výsledky, proč si to spojil zrovna s mlékem (Nezměnilo se i něco jiného?), atd. A samozřejmě se naskýtá otázka proč se mu kazily předtím.
Jinak kauzaistika ve smyslu mléko=vápník, vápník=mléko je pochybně postavené chápání s příliš mnoha proměnnými "ve vzorci" které si každý zvlášť zasluhuje hlubší rozbor...Jinak se plete pátý přes devátý. A když se k tomu ještě přiřadí totálně zjednodušené reklamní schema vápník=kosti a kosti=zuby a zuby=kosti a tak vývod zuby=vápník (Není potvrzena žádná PŘÍMÁ souvislost bez jiných regulačních zpětnovazebných a jiných vlivů mezi množstvím a druhem v dospělosti přijímaného vápníku a mezi stavem zubů proti kazům)- Mléko není jenom vápník, zdaleka ne. Jinak nevím, co si myslet o této formulaci, kterou už nějakou dobu znám a přesto nevím jak si ji vysvětlovat:
"Kaseiny se od sebe vzájemně liší
primární strukturou tj. zastoupením aminokyselin. Kasein je v mléce vázán na vápník,
působením reninu se kasein sráží na para-kasein, jehož vápenatá sůl je nerozpustná."
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

smajliss píše:Tomu s tím přimíchávání oleje nevěřím. Řekl bych, že by to šlo chuťově poznat. A ten proces homogenizace je nějak špatně popsaný, takhle to vůbec neprobíhá. Nicméně homogenizované mléko bych nepil, podle toho co píše Mercola:

There is also a problem with a protein enzyme called xanthine oxidase which is in cow's milk. Normally, proteins are broken down once you digest them.
However, when milk is homogenized, small fat globules surround the xanthine oxidase and it is absorbed intact into your blood stream. There is some very compelling research demonstrating clear associations with this absorbed enzyme and increased risks of heart disease.
To si asi nekdo popletl s vyrobou majonezy :-) co je levnejsi, mleko anebo olej? Jen blazen bude nastavovat mleko drazsi surovinou nez bylomzehdy samo mleko, jen proto, aby usetril, nebo proc vlastne?

K tomu anglickemu textu, precti si radsi ty studie nez jejich ucelove dezinterpretace.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

Věcná.
Proč míníte, že do trávicího traktu dospělého člověka patří bakterie mléčného kvašení?
(Do mléčných produktů se nedávají proto, že patří do trávicího traktu, ale proto, že prostě jde o mléčné produkty...S tím, zda to patří do trávení dospělého člověka, to nemusí mít vůbec nic společného. Podobně jako když na vykynutí chleba se po-u-žívá kvásek a/nebo droždí, ne snad proto, že to patří do trávicího traktu, ale proto, že se tím zpracuje těsto, atd. Je to tedy dáno povahou "potřeby" výrobku a nikoli povahou "potřeby" zažívacího ústrojí zralého jedince a jeho záhadného osídlení. Čímž však nevylučuju, že některý přísun alespoň neškodí - když už nepomáhá.)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Syrovko proc ? Inu proto ze zrovna mlecna (mozna ze i jina) je "pratelska" a tech "nekamosu" ma clovek dneska z prefabrikovanyho zradla az po krk:).
No a vzhledem k tomu, ze celej vesmir se nachází v +- vyvaženym stavu (jinac by prudce expandoval, anebo se scvrk) tak clovek jakozto jedna z jeho mikromolekul ci jak to nazvat - bakterie obyvajici spolu s jinymi Zemi (?) a jeho streva nejsou zadmnou vyjimkou :-).
To je vsecka veda :-).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

Jo jo, o tom žádná.
Nicméně mám pochybnosti o tom, že "živí neprojdou"!
Zažívací proces ty "hodné" zlikviduje. (Ne nadarmo mají některé ty tablety obsahující mikroflóru dost hustej enterickej obal...) Otázka je co by "tam" pak papaly...Musel by je dotyčný hostitel krmit mléčnostmi pak už nepřetržitě...Jinak rychle vyhladoví a uhynou. Nejlepším prebiotikem (substrátem) je pro ně laktóza.
Avšak nepopírám, že i jejich mrtvá tělíčka mohou něčemu posloužit.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

zda sa ze tam papaju resistant starches RS a tiez tam papaju nepriatelske bakterie, je to nieco ako obleihanie Slaingradu, ale bitka pri Waterloo pre tych haklivejsich
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

Začínám si myslet, že mléčnosti jsou dobré akorát jako případný zdroj aminokyselin v disperzní tekuté formě...A POCHOPITELNĚ NA CHUŤ ,) a tuků (respektive lipidů) + mléčného cukru a hodně vody. O vápník tu skoro nejde - to je výsledek propagandy.
Vegetáni by mohli mít spíše nadbytek příjmu fosforu a vlákniny, podobně to může hrozit i u vitariánství - z čehož může u někoho plynout zhoršené hospodaření s vápníkem z kostí a zubů, nikoli kvůli nedostatečnému obsahu vápníku ve stravě (navíc se vstřebává pomalu a dokonce i lépe po malých dávkách než při větší koncentraci). A mléko jakou by v tom mohlo sehrát úlohu, když ne kvůli vápníku a přesto někomu může prý pomoci třeba ohledně zubů (na kosti nevím - na ty si nevidíme) ? Žádné kosti ani zuby nejsou jen z vápníku...Naopak ten se navazuje až na "kostru" z fosforečnanů, některých dalších minerálů a proteinů...Dále ovlivňuje hospodaření s tím celá škála hormonů a hořčík, vit.K, možná to někteří nevíte, ale nadbytek vitamínu D způsobuje odbourávání vápníku z kostí, atd. atd. a samozřejmě aby to ještě nebylo tak jednoduché, tak to dozoruje řada zpětnovazebných mechanismů.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pát pro 20, 2013 12:18, celkem upraveno 3 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

Mléko je o dost komplexnější potravina, než aby byla pouze zdroj amino a cholesterolu. Možná nejkomplexnější potravina na světě, která vůbec existuje. Zvláštní, že za ním vidíte pouze tohle + vápník.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

mlieko nepijem a syry jem len koli tukom a bielkovinam, koli komplexom citam vitariana :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:Mléko je o dost komplexnější potravina, než aby byla pouze zdroj amino a cholesterolu. Možná nejkomplexnější potravina na světě, která vůbec existuje. Zvláštní, že za ním vidíte pouze tohle + vápník.
No tak o tom poreferuj, co je na něm ještě úchvatného (To, že je zdrojem některých aminokyselin a trochy cholesterolu - mi nepřipadá až tak k zahození samo o sobě, další zázraky bych ani nevyžadoval)?

Začnu třeba tím, že minerálů má sotva polovinu (mléko 0,75%), co ovoce a zelenina (1-2%) a kdoví o kolik méně než ořechy, semena a byliny, koření a já nevím co ještě...

Takže tím to asi nebude. Co dál je tam za kouzlo?
Nesnažím se mléko znechutit, zvláště ne pokud je vychované přírodě blízkým způsobem a nikoli komerčně-průmyslovým komplexem.
Ale chce to střízlivý náhled a ne se zas pro něco nadchnout, ztratit hlavu a nadobro se utopit v blaženosti mlék...:D
Holka, krev a mlíko
Holka, krev a mlíko
blazenost-mleko.jpg (91.38 KiB) Zobrazeno 22888 x
Hotový balzám :) Sry, jen jsem si chtěl zkusit jak se vkládá obrázek.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pát pro 20, 2013 11:37, celkem upraveno 1 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

nevim jak jsi přišel na ty procenta .. mě zajímá kolik má vit/min například půl litra mléka, což je množství, které se dá vypít a když kouknu na vit/min/amino/tuky, tak je na tom lépe, než stejné množství kalorií z jiného jídla. A to se do toho ještě nepočítají různé prospěšné látky, které mléko obsahuje, jako různé imunoglobiny a laktoferin podporující imunitu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

ktovie akoby vyzerala ta fotka, keby si vymenili pozicie :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Syrovozrout »

smajliss píše:nevim jak jsi přišel na ty procenta .. mě zajímá kolik má vit/min například půl litra mléka, což je množství, které se dá vypít a když kouknu na vit/min/amino/tuky, tak je na tom lépe, než stejné množství kalorií z jiného jídla. A to se do toho ještě nepočítají různé prospěšné látky, které mléko obsahuje, jako různé imunoglobiny a laktoferin podporující imunitu.
Nepostradatelnost mateřského mléka pro mládě daného druhu jedinců je jedna věc, ovšem už to neplatí pro dospělé jedince a ještě jiného druhu...

1.) Totiž tyto látky peptidového charakteru, které zmiňuješ, skutečně sice tvoří značnou část z celkových aminokyselin (a ano jsou v nich už započítané - ostatně na ně se také rozloží v procesu trávení dospělce a jejich biologická aktivita je tudíž sporná, zatímco u mláděte je ta průchodnost jiná. Celkový obsah látek peptidové povahy v mléce se pohybuje kolem 3,5 % což je asi tak dvojnásobek oproti ovoci a zelenině, ovšem asi polovina ve srovnání s ořechy, semeny, atd.).

2.) Tyto látky jsou ovšem poněkud na míru předcházení nemocem specifickým pro daný druh.

3.) Organismus (buňky) dospělce si už tyto látky produkuje sám - tudíž nepotřebuje jejich příjem, který by ho chránil přejímáním od matky v období zranitelnosti.

4.) Tyto látky by i mohly činit obtíže - ona nesnášenlivost a podobně nemusí být zrovna na obligátní "laktózu" nýbrž na přemíru cizodivných či nějak "pozměněných" bílkovin.

Zkus něco lepšího na mléku najít. Třeba jak teda vyléčilo ty zuby někomu, to mě zajímá, ale zatím ses o tom nerozepsal do podrobna.
Nebo něco konkrétnějšího o vitamínech (což jsou svým způsobem také látky aminokyselinového složení, podobně jako tisíce enzymů)? Že by ty to zachránily?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

Mleko vylecilo zuby? Nejspis placebo (to je zaky duvod, proc k tomu nikdy zadna studie nebude, protoze to zkratka nejde opakovane dokazat), podle me je mleko leda tak na chut... Ne ze by to bylo vylozene jedovaty, ostatne voda z PET a rezatyho vodovodniho radu taky nic moc... A kde chcete sehnat prirodni mleko z pasoucich se kravicek prosim pekne? V mlekomatu kdyz jsem to videl, tak me trochu presla chut...
smajliss píše:nevim jak jsi přišel na ty procenta .. mě zajímá kolik má vit/min například půl litra mléka, což je množství, které se dá vypít a když kouknu na vit/min/amino/tuky, tak je na tom lépe, než stejné množství kalorií z jiného jídla. A to se do toho ještě nepočítají různé prospěšné látky, které mléko obsahuje, jako různé imunoglobiny a laktoferin podporující imunitu.
Nekdo vypije na posezeni 1,5 ci 2L mlika nebo podmasli... To se da vypit... Samozrejme pokud vazis 55 kg, tak asi ten pul litr je odpovidajici, ten druhy ma 190 cm a 120 kg...

Podle me jde i o tu stavitelnost a kdyby existovalo neco, co by vyjelo nejake vystupy organismu po vypiti mleka, co se tedy v tele deje, tak by to bylo jiste fajn...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7484282
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2294135
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9077538
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7699532
...atd atd. Dukazu, ze mleko je zdrave a dobre pro nase kosti, porad jen narusta. Nicmene, tech veci, ktere funguji jako prevence pred osteoporozou je vice...aktivita (cviceni), prijem proteinu, vapniku, magnezia, vit D...a hlavne si ty benefity vysbirat behem dospivani. Nicmene, nutno dodat, ze vsechna pozitiva, co clovek najde v mleku, lze dodat v necem jinem. Pokud nekomu nechutna, nutit se nemusi:) Mne chutna a hodne, a hlavne cerstve, tucne... :delicacy:
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

syrovozrout: ty se totiž nedíváš na mléko jako na obyčejnou potravinu, která má vit/min a hledáš v něm něco specifického, co jinde není ... porovnávej ovoce/zeleninu vs mléko jako rovnocenou potravinu k ovoci a zelenině .. pak mě snad budeš chápat, že nevidím mléko jako pouze zdroj amino a cholesterolu, jak jsi to napsal

janek: když člověk chce, tak si kvalitní mléko najde .. já bydlel u nás v republice na 4 místech: Havířov, Brno, Praha, Opava a ve všech těchto 4 městech jsem si vždycky dokázal najít opravdu dobrý zdroj .. v opavě v sýrárně mají syrové kozí mléko od místních, v brně je například bio syrové mléko vavřinec, v praze je toho úplně nejvíc a v havířově jsem si sehnal mléko z okolních vesniček, kde lidi mají krávy
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: ad vstupní mléko, nedávno jsem listovala atlasem užitkových kraviček a koukala jsem, o kolik desítek % se liší obsahy makroživin v mléce od různých plemen.
a to se nerozepisovali o vlivu krmení...

v okolí se venku na slunci pasou jen mladí na jatka, žádné dojnice :( kolikrát mě napadlo, jestli ten steak není morálně lepší než jogurt :cry: (i co do obsahu vit. D)
určitě má vliv i krmivo. :)

Jj, když slyším plamenné řeči vegetariána, který konzumuje mléčné věci z velkochovu, musím se hořce pousmát (není to na nikoho zde konkrétně ;) ). Pokud ten chov dojnic není o mnoho lepší než průměr, tak stojí za prd. Kdo má touhu zjistit si o tom něco víc, zjistěte si... a taky to není jen o dojnicích, ale trochu i o tom co do sebe nepřímo cpete - léčiva, hormony (mléko pochází i od březích krav ;) ), siláž. :wink:

Přítel mléčnosti konzumuje a nedávno začal kupovat máslo od krav, které se výhradně pasou na louce (inspirovala jsem ho zkušeností smajlisse ") ) a prý je výborné. Mně je to úplně jedno. V životě jsem, co se výživy týče, udělala dva dobré kroky - vykopla jsem pšenici a vykopla jsem mléko. Pocity, zdraví... všechno je úplně někde jinde. Trávení na jedničku a vše ostatní taky tak nějak. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
V životě jsem, co se výživy týče, udělala dva dobré kroky - vykopla jsem pšenici a vykopla jsem mléko.
si navrhnuta za ministerku zdravotnictva v novej civilizacii (alternativne mozes vymenit za rezort polnohospodarstva)

preco sa vlastne tie 2 rezorty lisia a je jedna problematika tak umelo rozdelana ?
5 2 8
Raziel-CZ
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 29, 2013 1:16

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Raziel-CZ »

Raziel-CZ píše:Pěkně zdravím,

přejdu rovnou k otázce. Ve článku na vitarian.cz se píše o škodlivosti kravského mléka, ovšem v mnoha vitariánských receptech se s ním počítá. Může mi to někdo, prosím, vysvětlit? Předem díky.
Abych tuto diskusi uzavřel: Mléko (vyjma mateřského) nemá v jídelníčku vitariána co dělat a je smutné, že se na zdejším webu recepty s mlékem nacházejí. Více k tomu jsem přesvědčen, že není co dodat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

to je neštěstí
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

Z hlediska definice raw stravy, neni duvod cerstve mleko vyrazovat, to je proti logice. Pokud k tomu samozrejme neni jiny duvod.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

ne nestesti, fanatizmus
Raziel-CZ
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 29, 2013 1:16

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Raziel-CZ »

Jo, fanatizmus někoho, kdo vitarián není, to sedí. Možná by to chtělo si něco nastudovat, ať nejste zbytečně za hlupáky. Vitarián je, pokud vím, raw vegan a vegan nekonzumuje nic živičišného, a to ani mléko. Pokud se chce někdo škatulkovat, tak ať se škatulkuje alespoň správně. Prostě buď jste vitarián (raw vegan) nebo nejste. Přes to vlak nejede. Rozčilovat se a urážet druhé tu můžete jak chcete, je to jen vaše vizitka. :-)

Fascinuje mě, jak někdo stále cítí potřebu debatovat nad něčím, co je jednoduše dané, od čehož se pak vyvíjí kvalita diskuse či ještě hůře konkrétního webu. Je to škoda, ale takoví už jsou lidé...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Jindra »

LenkaH píše:Z hlediska definice raw stravy, neni duvod cerstve mleko vyrazovat, to je proti logice
souhlasím, ok,

nic to ale nemění na mém přesvědčení, že mléko je samozřejmě pouze pro mláďata svého rodu a jakmile mládě odroste, k mléku se již nevrací
dejte krávě mléko a odvrátí hlavu zpátky ke své trávě
nevím proč člověk řeší kravské mléko - jako jediný pije mléko od jiného živočišného druhu a to i v dospělosti, to mi přijde ujeté
krom toho, že mléko (a výrobky z něj) zahleňuje, to jsem si na sobě testoval (abych jen necitoval literaturu)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od s.arik »

jestli musí být vitarián veganem, už nikdy nebudu vita vychvalovat :mrgreen:

já chápu vitariánství = raw food (rostliny i zvířata) pod 45 stupňů úprava.

odmítání živočišností má svůj samostatný pojem "vegan" a spojovat ho vždy a definičně s raw food je podle mne nevhodné.

to je jako bych se rozhodla, že protože je low-carb strava podle mne super, zahrnu ji pod pojem vitariánství, mé modly, a kdo odteďka bude tlačit syrové sacharidy, toho zavrhnu, že vitarián není :roll:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od s.arik »

jinak samozřejmě nejsem pánbůh ani ministerstvo pro jazyk český a pokud se sto nebo tisíc lidí domluví, že vitariánství = pojídání veganských raw hamburgrů bez kečupu a s hořčicí, budu se muset pojmově přizpůsobit, abychom se domluvili.

pokud bych se pak ještě s těmi lidmi chtěla domlouvat (to není nenávistná špička na vegany, spíše prostý předpoklad, že nebudu asi diskutovat na fóru, které obecně propaguje něco pro mne nelákavého).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Raziel-CZ píše:Jo, fanatizmus někoho, kdo vitarián není, to sedí ... Pokud se chce někdo škatulkovat, tak ať se škatulkuje alespoň správně. Prostě buď jste vitarián (raw vegan) nebo nejste. Přes to vlak nejede.
Hehe, jediny kdo tu striktne sklatulkuje a nepousti nekam vlacky jses Ty, sry, tim koncim Tva Mana, tesilo me prevelice :)).
(osobne je mi fuk, co kdo tlaci do hlavy, je to kazdeho svobodna vule)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

pres to vlak nejede, rozhod majitel drah
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Hehe, a mam to, si mi to taky pekne nandal na oplatku ! :D Ale co to ? Nemas rad svobodnou vuli ?:)
Zajimavy .. tady pisou ze jsi pekny parchant a zaskodnik (Sefer Raziel HaMalach), pry jsi podstrcil Adamovi a Eve jablko vedeni a dostal jsi za to potom pekne od Boha na prdel :mrgreen: .
http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D652
Njn, asi je prihodny, ze se snazis podsouvat cosi komusi i tady a mit blizniky za menecenne hlupaky, to padli andele (demoni) s oblibou delaji :).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ked to dam do ladnicky a jem to za 3 dni, tak klamem sam seba a vsetkcyh tych ktorym pisem na fore ze jem zivu stravu.
Klames proto, pac si pekny klamar a kecas zase pekny blbosti a zase bez premysleni, strava je samoze ziva a to i po delsim case :).
Vykop si bramboru ze zeme a strc do sklepa. Nebo mrkev. Do pul roku vyzene 100% klicky a podobne je to s mnozstvim jinych rostlych zivych potravin:).
Vzklici Ti mrtvola ?
No tak vidis ze kecas uplny blbosti a nesmysly, nemuzes srovnavat vsecko zive tvorstvo uplne beztrestne, on je zivot a zivot:).
Neco shnije (my napriklad), neco se tranformuje rovnou nekam dal a porad je to zivy, proste ma to vydrz, s tim uz nic nenadelas :D.
Raziel-CZ
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 29, 2013 1:16

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Raziel-CZ »

cepheus píše:Hehe, a mam to, si mi to taky pekne nandal na oplatku ! :D Ale co to ? Nemas rad svobodnou vuli ?:)
Neoplácím, nemám potřebu s někým soutěžit.
cepheus píše:Zajimavy .. tady pisou ze jsi pekny parchant a zaskodnik (Sefer Raziel HaMalach), pry jsi podstrcil Adamovi a Eve jablko vedeni a dostal jsi za to potom pekne od Boha na prdel :mrgreen: .
http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D652
Njn, asi je prihodny, ze se snazis podsouvat cosi komusi i tady a mit blizniky za menecenne hlupaky, to padli andele (demoni) s oblibou delaji :).
Pak kdo je tu fanatik... Toto téma pro mě skončilo, na této úrovni se spolu bavit nebudeme. Hezký den.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

definice je na http://www.breatharian.eu/diet/raw/

co takhle doplnit definici na wikipedii podobne jako ma https://cs.wikipedia.org/wiki/Veganstv%C3%AD

ps: libovolne zvire bude normalne pit mleko, když mu ho date a bude mit zizen, u kravy jsem to ještě nezkousel...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět