Vitariánství a mléko

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

ona by mlíko pila i naše papoušinda, kdybych jí ho dala. A to není savec vůbec... >:-)
jogurty se dokonce v některé literatuře pro papoušky doporučují, kvůli mikroflóře ve střívkách :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Raziel-CZ píše:Pak kdo je tu fanatik... Toto téma pro mě skončilo, na této úrovni se spolu bavit nebudeme. Hezký den.
Potom se neda nic delat, (ze nejsme na Tvoji veleurovni - ja Vas jako nove prichozi urazim a vy jen cumite s hubou otevrenou a mlcite).
Hahaha, to opravdu na takove urovni nebudeme :D))).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:ona by mlíko pila i naše papoušinda, kdybych jí ho dala. A to není savec vůbec... >:-)
jogurty se dokonce v některé literatuře pro papoušky doporučují, kvůli mikroflóře ve střívkách :D
To vis ze jo, kazdy rozumny zvire mliko konzumuje a nema nic proti, nedelam si ambice byt chytrejsi nez "priroda":).
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

Janek píše:definice je na http://www.breatharian.eu/diet/raw/

co takhle doplnit definici na wikipedii podobne jako ma https://cs.wikipedia.org/wiki/Veganstv%C3%AD

ps: libovolne zvire bude normalne pit mleko, když mu ho date a bude mit zizen, u kravy jsem to ještě nezkousel...
To je dobre, ze jsi pripomnel wiki...co rika o mleku a raw strave:
http://en.wikipedia.org/wiki/Raw_foodism
Depending on the type of lifestyle and results desired, raw food diets may include a selection of raw fruits, vegetables, nuts, seeds (including sprouted whole grains such as gaba rice), eggs, fish (such as sashimi), meat (such as carpaccio), and non-pasteurized/non-homogenized dairy products (such as raw milk, raw milk cheese, and raw milk yogurt).[1] It may also include unpasturized fermented foods such as Kefir, Kombucha or Sauerkraut.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

To v kramu bohuzel nekoupime... Take by se melo rici kolik. Podle me ne vic, nez jako dezert, tedy naproste minimum a ne "na piti" :-) v mlekomatu myslim ze jde koupit libovolne male mnozstvi - treba za 5 korun?
Ono jakykoliv dogmatismus mylim skodi...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od s.arik »

Kneipp je za mléko i třikráte denně :lol: nemocným a zesláblým po lžíci co hodinu celé dny...raw nebo vařené (polévka). Ale jeho stravovací doporučení jako celek by tady málokdo pochválil. Když to shrnu, není vegetarián ani rawista, obilí a brambory a mléko chválí do nebes, čisté tuky spíše zavrhuje a dietu jen zeleninovou rovněž.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

já zas jednou nahlížel do knížky o parazitech, kde je autorka vyhání pomocí zapperu a ona neustále doporučuje pít trvanlivé mléko (ona tuším doporučovala převařit i to trvanlivé, ale nevim jestli si to pamatuju přesně) :-D ... že vraj musí být převařané, aby neobsahovalo nějaké bakterie, ale musíme ho pít kvůli vápníku, aby jsme měli healthy kosti................... každý máme své názory a to je fajn, lepší než aby jsme neměli žádné a pak nemohli diskutovat :P
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

moje zivotne skusenosti s ludmi, ktory mali priezvisko zlozene zo spoluhlasok K-n-p-p

su velmi negativne a takym ludom by som nedoveroval :mrgreen:

Moje telo si od zimneho slnovratu prestalo pytat mliecnaky, takze odvtedy ziadne syry ani jogurty, tak uvidime.
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Vitariánství a mléko

Příspěvek od Janek »

Neznam kneippa, no pokud prodava to, co doporucuje, tedy odpoved na otazku qui bono zni: pro kneippa, pak nevim, nakolik je to duveryhodne, snad jen proverit genealogii dotycneho, zda v jeho rodu to funguje :-)

Update: pokud je to tento http://en.wikipedia.org/wiki/Sebastian_Kneipp tak to mame 76 let, no na tu dobu mozna dobre, nevim... Vice o dost se dozily me babicky ktere zadne jidlo nikdy neresily ...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od mira »

A dědové?
Všeho s mírou.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od smajliss »

Obrázek
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od časťo »

Krátky dokument s názvom: Pravda o mléku(ENG - CZ titulky). S peknou vetou na záver :wink:
http://vimeo.com/43657184
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Dano »

cepheus píše:
Lenuška píše:ona by mlíko pila i naše papoušinda, kdybych jí ho dala. A to není savec vůbec... >:-)
jogurty se dokonce v některé literatuře pro papoušky doporučují, kvůli mikroflóře ve střívkách :D
To vis ze jo, kazdy rozumny zvire mliko konzumuje a nema nic proti, nedelam si ambice byt chytrejsi nez "priroda":).
Neviem ktore zvierata mas za rozumne. Ale myslim si, ze takmer kazde jedno zozerie/vypije cokolvek cim sa stravuje dnesny clovek, hoci to v jeho jedalnicku v divej prirode nikdy nebolo. Vratane mlieka a syrovych vyrobkov. Opaci len raz, a nasledne bude vzdy uprednostnovat, pokial bude mat na vyber.

Som kedysi napisal, kopirujem:

napriklad:
- pohod hrudu soli na stavnatu travu v Himalajach cely rok na trave sa pasucim jakom (alebo u nas srnam a jelenom) a nechaj ju tam. Neodolaju, opacia, a su v pasci. Ako aj tie mysi na Nezdravá strava je stejně návyková jako heroin
- alebo pohod udene solene ochutene masove vyrobky na kopu vedla zastreleneho diviaka – co z toho si vyberu a na co si postupne dokonca navyknu - tam inac v divocine zijuce medvede, rysy, vlky?
- daj zavonat netopierovi coca-colu, mozno neodola. Pisal Neo o jednom na Bali:
viewtopic.php?f=3&t=263&p=67515#p67515
Neo píše:Makakove v Japonsku jsou stejni zavislaci jako lidi a dalsi zvirata. Na Bali jsme videli netopyra zavisleho na Coca Cole :wink:
s fotkou:
viewtopic.php?f=3&t=263&p=67966&#p67966

Skratka v tomto sme (podobne ako ten spominany necicavec vtak papagaj v zajati a ine domace zvierata) v nevyhode oproti divozijucim zvieratam v hlbokej prirode, mame tie lakadla dostupne.
No ale zase v porovnani so zvieratami, ktorym sa nukaju tiez (tulave macky, mysi, holuby, labute, medvede potulujuce sa v okoli osad,..) mame aj rozum. Asi nezaskodi ho pouzivat aj v tomto vybere a pripadne uprednostnit pred tym brusnym.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

zviera najme to domace, ale aj polodive blizke civilizacii z nejakeho dovodu povazuje cloveka za sefa prirody a za nieco rozumne pripadne mu chce sluzit a preto cokolvek clovek je sam zviera chce tiez alebo ked to clovek zvieratu da tak to zje len aby potesilo pana tvrostva, vobec beriesi ci to chce ci to chuti alebo ci je to vhodna strava, zavislost potom pride neskor.

papagaj papapagajuje nielen slova ale vsetko co dokaze.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

To mate chalani pekne pokroucenou logiku, hehehe .. zvireti ani cloveku mliko (ani jidlo, pokud to nejsou zrejmy sracky a jedy) primarne neskodi a proto jej zvirata ani tolik neresi:), nemaji ani kde, nemaji na to forum, ale rozum ano :).
Nepovysujte se nad zvirata a nepodcenujte je ani "prirodu", tot vsjo:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Ad priroda, zvirata a my:).
http://www.svetkolemnas.info/novinky/do ... e-pokrytci
Jaroslav Dusek : "Jsme pokrytci" (je tam m.j. treba i o tom proc gorily nepouzivaji nastroje):).
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

cepheus píše:Ad priroda, zvirata a my:).
http://www.svetkolemnas.info/novinky/do ... e-pokrytci
Jaroslav Dusek : "Jsme pokrytci" (je tam m.j. treba i o tom proc gorily nepouzivaji nastroje):).
Cephe, opravdu si myslis, ze gorily jsou schopne tak slozite uvahy??? 8) Ja mam Duska rada, dokonce se mi docela libi co tim ty "gorily" chtely rict, ale ony to nerekly. Gorily a znakova rec, to neni tak "obvykle" jako u simpanzu a i ta slavna Kiki (myslim, ze to jmeno bylo takhle) je tezce diskutabilni zalezitost. Nekde jsem cetla rozbor toho co zvlada a davam zapravdu vetsine biologum, ze jako kdyz psa naucis donest noviny, nejde o klasickou komunikaci, tak to plati i zde, a ze kdyz gorila rypne do bradavky sve trenerky, je preklad "lide" dosti volnym prekladem:)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

Nevím jak to bylo s gorilami, ale vím, že náš mluvící papoušek si umí říct o konkrétní věci naprosto přesně.
Pude páníčkovi - když chce jít k příteli
Bude papat jabko (brokolici, pomeranč, mrkev, semínka, vlašák, burák, mandle...a další)
Když neví, jak se to jmenuje, a chce to taky ochutnat, řekne: bude papat dobrý, jo?
Když vidí, že se oblékám, řekne: panička pude papa
Když si slévám vodu na čaj, a Bára to chce ochutnat, řeknu Je to horký, ona už když slyší vařit vodu na sporáku, sama řekne Je to horký
Když jí nechci něco dovolit, vřeští na mně: Nezlob, pudeš do klece!(to je docela abstraktní úvaha na papouška)
A tak můžu pokračovat. A to je teprve pětiletý papoušek na prahu dospělosti. Až jí bude 40, budeme diskutovat o teorii strun, tedy pokud mne nestihne stařecká demence :mrgreen:
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

Ale to je presne ono. Mluvim o reci, komunikaci jako takove, kdy jedno slovo ma urcity vyznam a kdy je rozdil, kdyz zvire ma spojene melodii ci zvuk jednoho ci vice slov s necim konkretnim oproti tomu, ze samo vytvori z ruznych slov nove spojeni s novym vyznamem, aniz ho to pred tim nekdo naucil…tohle je oboustranna komunikace…
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

Tak to by ses možná divila, protože papoušinda nemá problém používat správně slova ve větě, a dokonce rozlišuje činnosti jako jídlo, pohyb a tak.
Příklad: naučí se nové slovo - kaki, ví že to je k jídlu, a sama si to hned okomentuje: Kaki, bude papat kaki, dostane kaki, dóbrý kaki, chce kaki, jó?... Prostě zařadí to slovo naprosto správně do vět, které už umí, aniž bych ji to učila.

Třeba jedna příhoda ukáže samostatné myšlení, a mám jich také víc: byl u nás opravář na termostat topení, který je umístěný v pracovně s klecí. Pán se šťoural v termostatu, já chtěla jít na toaletu, pán na mne zavolal: Paninko, kam jdete, nechoďte teď nikam. A Bára na to naprosto zřetelně: Panička udělá bobek!
V životě jsem ji to neučila. Ale umí říct Barunka udělá bobek, když se posadí na své bidýlko, pod kterým jsou noviny, a tam dělá potřebu. Velmi dobře zná zvuk dveří na wc, a ví, co tam dělám. Tak to prostě na otázku řekla...

Další věc: určitě víš, jak si malé děti, které ještě neumí pořádně mluvit, hrajou na mluvení a vychází jim z toho legrační "čínština". Přesně to dělá Bára taky. Někdy tak "mluví" i hodinu, dává tomu tón a dikci, je to legrační. Chce mluvit, a nestačí jí těch asi 150 slov, které zná a spojuje je různě do slov. Tak tvoří slabiky a zvuky, které se podobají vzdáleně řeči. Naše řeč jí musí znít stejně nesrozumitelně.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od LenkaH »

Taky jsem mela papouska a dve kavky, ja vim, ze to tak pusobi. Chci upozornit, ze nepopiram , ze vubec nevi co za "zvuk" pouziva. Jak rikam slova s danou situaci, bobek je situace at ho dela panicka nebo on. Kombinuje "zvuky" ktere ma spojene s jidlem. Oni nakombinuji slova, ale do nove vokalizace, nikoliv do zcela noveho vyznamu. Dej vedet, az ji napr budes davat neco k jidlu, co vi, ze je k jidlu a ona rekne, ze to vypada jako bobek....jde to tezko vysvetlit :(
Ale je fakt, ze je to chytry papusek:)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Ty LenkoH, ja Ti nevim co je ve svete zvirat mozny, jen si pamatuju, ze kdyz jsem se pri osmi-cyklove chemosce plouzil po baraku jako lemra a nemel jsem na psejka vubec naladu, jen jsem jako troska prochazel kolem nej tak to prozival se mnou a nikdo mi to nevymluvi:).
Vycitil nejak moje rozpolozeni a mel smutek taky, snazil se do me stouchat cumakem, ruzny "psi kusy" delal apod, jen jsem mel strach aby me vzdycky nestrcil se schodu, vzdy me na dobry slovo uhnul a to byl celkem za mlada divoch (ovcak).
Pry (snad) muzou videt i auru jinych zivych tvoru vcetne lidi, tak nevim co z ni vyctou kdyz marodis a jak vypada, jsem ji nikdy sam nevidel:).
---------------------------------
Leni, to sou neuveritelny storky s tim Tvym ptackem :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

komentovat dianie dokaze aj sportovy komentator alebo policky analytik, tak preco by to nedokazal papagaj

samotne myslenie je nieco ine a tvorive myslenie je este nieco insie.
5 2 8
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od Lenuška »

rudo, možná je náš papoušek jen jako sportovní komentátor, zato ale oplývá vysokou sociální inteligencí. Leckterý člen tohoto fóra si může nechat jenom zdát... >:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od rudo »

Lenuška píše:rudo, možná je náš papoušek jen jako sportovní komentátor, zato ale oplývá vysokou sociální inteligencí. Leckterý člen tohoto fóra si může nechat jenom zdát... >:-)
ako ty chapes pojem socialna inteligencia ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Vitariánství a mléko

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:rudo, možná je náš papoušek jen jako sportovní komentátor, zato ale oplývá vysokou sociální inteligencí. Leckterý člen tohoto fóra si může nechat jenom zdát... >:-)
* THUMBS UP * - a 100x !!! (jinak jeden palecek, vic to neumi) :lol: :lol: (:-)
(ciste mezi nama, Bara dotycnyho neoplyvajiciho strci do kapsy kdykoli si ten Tvuj sedobilej ptacek vzpomene) >:-) :br
Odpovědět