casovanie jedla pocas dna

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... tificdata/

Tonya to v tej Quantum knihe podrobne rozobera a uvadza mnoho prikladov jedincov alebo skupin a tiez uvadza argumenty a teorie pre a proti.
V tomto poslednom clanocku to len tak strucne zhrnula.

Mne sa to kedysi nezdalo kedze nejest rano mi pripadalo idelane nebrat si energiu na trenink a na dennu cnnost
ale teraz sa skor priklanam k tomu ze ak sa vecer najem tak rano potrebujem nejest

ale ako sa mi v poslednej dobe vecer jest nechce, tak som rano hladny a zacal som jest skor
podla tych jej bio hodiniek zaludok pracuje medzi 7 a 9 rano a ak si zvolim system jedno jedlo denne tak by som sa mal rano naladovat a potom uz nic.
vyskusam, poreferujem

ma niekto skusenosti, teorie, myslienky, pripadne prida sa niekto na experiment ?
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... tificdata/

Tonya to v tej Quantum knihe podrobne rozobera a uvadza mnoho prikladov jedincov alebo skupin a tiez uvadza argumenty a teorie pre a proti.
V tomto poslednom clanocku to len tak strucne zhrnula.

Mne sa to kedysi nezdalo kedze nejest rano mi pripadalo idelane nebrat si energiu na trenink a na dennu cnnost
ale teraz sa skor priklanam k tomu ze ak sa vecer najem tak rano potrebujem nejest

ale ako sa mi v poslednej dobe vecer jest nechce, tak som rano hladny a zacal som jest skor
podla tych jej bio hodiniek zaludok pracuje medzi 7 a 9 rano a ak si zvolim system jedno jedlo denne tak by som sa mal rano naladovat a potom uz nic.
vyskusam, poreferujem

ma niekto skusenosti, teorie, myslienky, pripadne prida sa niekto na experiment ?
Podla mna zaradit take jedno jedlo rano je maximalna blbost. Teda zalezi od toho aky mas denny plan. Z mojich skusenosti, pozorovani atd som zistil ze vazne optimalny cas jedenia je okolo 20tej hodiny. Cez vikendy, kedy mam toho casu viac zacinam jest aj o 18tej.

Skus do seba dat cca 1500 kcal v jednom jedle okolo 8am. Podla mna do takej 12tej nebudes schopny robit ziadnu pracu. Ci uz fyzicku alebo psychicku. Poznam to z "prasacaku". Vtedy rano zacnem jest. Zjem prve "jedlo", ktore ma urcite cez 1500 kcal a behom hodiny spim v posteli a moje telo je take otupene ze nevie co skor zo sebou. Ked idem pocas prasacaku aj cvicit tak ten vykon je ubohy. Citim sa plny a mam pocit ze po chvili dostanem vsetko jedlo zo seba.

Teraz k tym casovaniam: Je to urcite individualne podla prace, fyzickej cinnosti ktora nasleduje atd. Mne sa ako pisem osvedcilo jest okolo 20tej hodiny.

Rano nikdy nepocitujem hlad a ak ano tak je to falosny hlad. Najhorsie spustace falosneho hladu su: zeleny caj, zuvacky. Najmensiu odozvu pocitujem pri kave. Vtedy ten falosny hlad nepride.

Moj den je zvacsa rovnaky casovanim jednotlivych usekov dna: praca 8-10 hod, fyzicka aktivita 1-1,5 hod, citanie 1-1,5 hod, volnocasove aktitivy zvysok volneho casu. Spanok 6-8 hod, pricom sa nesnazim "dospavat" tyzden. Cize aj cez vikend spim maximalne 8 hodin.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

ano tomu rozumiem ale otazka je co je pricina a co dos;edok ak sa je vecer o 20, tak iste rano sa neda jest a sa to nestravi

tiez nemienim robit ranajkovy prasacak
ak by som mal tvrdy trenink ten by som siel o 5 rano a jedol by som o 8, ale teraz tazke treninky nechodim mam rozlozene cvicenie na cely den, kedy si kde uchytim 5 minut.

po jedlach necitim unavu takze mi je to jedno, samozrejme ze sa nemozem napchat fruktozou ae to je jedno kolko je hodin vsak ano.

ak jedlo sposobi unavu, tak by som to nechcel jest pred spanim to je orave to comu sa zdravotne chceme vyhnut.

ako vravim v prvom prispevku, mal som kedysi na to taky nazor ako mas teraz ty ale som to postupne prehodnotil
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:ano tomu rozumiem ale otazka je co je pricina a co dos;edok ak sa je vecer o 20, tak iste rano sa neda jest a sa to nestravi

tiez nemienim robit ranajkovy prasacak
ak by som mal tvrdy trenink ten by som siel o 5 rano a jedol by som o 8, ale teraz tazke treninky nechodim mam rozlozene cvicenie na cely den, kedy si kde uchytim 5 minut.

po jedlach necitim unavu takze mi je to jedno, samozrejme ze sa nemozem napchat fruktozou ae to je jedno kolko je hodin vsak ano.

ak jedlo sposobi unavu, tak by som to nechcel jest pred spanim to je orave to comu sa zdravotne chceme vyhnut.

ako vravim v prvom prispevku, mal som kedysi na to taky nazor ako mas teraz ty ale som to postupne prehodnotil
Ja som kedysi veril ze Jezisko nosi darceky pod stromcek :) ... klamali ma :D

Kazdopadne je toto tema, ktora ma zaujima cize budem sledovat ako postupujes.

Podla mna je dolezite vytvorit bloky dna kedy sa je a kedy nie. Ako som napisal, zalezi to od prace, treningu atd. Cize ak niekto cvici rano o 5tej ako ty. Tak samozrejme cakat do vecera je asi blbost. Mne to casovanie pride vhod pretoze trening mi konci o 18tej. Cize 2 hodiny po treningu si davam prve jedlo.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

ja trenujem pocas celeho dna takze treninky co budu uz po 8 rano budu cakat na jedlo az do nasledujich ranajok

v tom argument nevidim.

budem referovat neboj.
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:ja trenujem pocas celeho dna takze treninky co budu uz po 8 rano budu cakat na jedlo az do nasledujich ranajok

v tom argument nevidim.

budem referovat neboj.
Ako vyzera trening pocas celeho dna? Teda co si mam pod tym predstavit? Minule som nasiel link na MMA fighter, ktory je iba jeden krat denne. A myslim, ze priprava takeho cloveka na zapas v profi arene je trocha tazsia ako priprava na beh.

http://www.youtube.com/watch?v=5odKC4x-61E

V tomto videu krasne opisuju box. (cim je to narocnejsi sport od ostatnych)
http://www.youtube.com/watch?v=JdQWykF-otk
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

netrenujem teraz na beh, trenujem jednotlive svaly a vzdy ked si najdem 5 minut niekedy 2 minuty tak odrobim 1 seriu alebo viac a pocas dna to len zapisujem do kolonky pre zakladne cviky

v podstete nestiham ist von na jekay bezecky trenink tak to takto riesim
aj tak mienim behat sprinty, takze nepotrebujem nejake dlhe behy atd, nenahanam ani kondicku ani earobnu ani anaerobnu

rozdelil som si na zakladne najnujtbnejsie cviky co potrebujem niekedy sa podari odcvicit vsetko na jeden cvik za 5-10 minut, niekedy to skaldam tie serie pocas dna, ziadna veda.

je to taka zkednodusenina systemu : grease the groove

kde naprikald povcas dna porobis urcite mnozstvo z niecoho napriklad kazdu hodinu sa vytahnes na hrazdu alebo das zopar klikov atd a tahas to od rana az do vecera
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od ajla »

A Rudy, není někde ta kniha (Quantum Eating) online přeložena nebo anglicky? http://www.beautifulonraw.com/
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od bukaj »

Tak já budu názorem přesně ve pro střed. Nejlepší mi přijde jíst časně odpoledne. To mi potvrzují jediné biologické hodiny, které znám (konkrétně říkají 13-15), ale také osobní pocit. Třeba v létě se v době nejvyšší teploty uklízím do stínu a mám klid něco sníst. Něco dělám buď ráno, nebo večer. A jíst na večer je sice fajn z hlediska toho, že už má člověk většinou volno, ale přes noc si myslím, že má tělo jinou práci než trávit potravu. A to nehladové ráno mě také přesvědčuje o tom, že ani za těch x hodin tělo jídlo úplně nestráví.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Tak já budu názorem přesně ve pro střed. Nejlepší mi přijde jíst časně odpoledne. To mi potvrzují jediné biologické hodiny, které znám (konkrétně říkají 13-15), ale také osobní pocit. Třeba v létě se v době nejvyšší teploty uklízím do stínu a mám klid něco sníst. Něco dělám buď ráno, nebo večer. A jíst na večer je sice fajn z hlediska toho, že už má člověk většinou volno, ale přes noc si myslím, že má tělo jinou práci než trávit potravu. A to nehladové ráno mě také přesvědčuje o tom, že ani za těch x hodin tělo jídlo úplně nestráví.
ale to len potvrdzuje nutnost tych nejakych 22 hodin medzi jedlami, ked zacnes o13 tak hlad pride az dalsi den o 13
je to stale len ta vzdialenost od jedla do jedla a ta je rovnaka kdekolvek to zakotvis
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

ajla píše:A Rudy, není někde ta kniha (Quantum Eating) online přeložena nebo anglicky? http://www.beautifulonraw.com/
to teda neviem, ja ju mam doma na polici a co viem tak sa da kupit len priamo od nej z webu, nie je v knihkupectvach, mam od nej aj dalsiu knihu : hot yoga and raw (alebo tak nejak, ale ta bola trosku sklamanim je to taka nadsena ideologia a propaganda, nic som sa ani z jedla ani z jogy nedozvedel
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:
bukaj píše:Tak já budu názorem přesně ve pro střed. Nejlepší mi přijde jíst časně odpoledne. To mi potvrzují jediné biologické hodiny, které znám (konkrétně říkají 13-15), ale také osobní pocit. Třeba v létě se v době nejvyšší teploty uklízím do stínu a mám klid něco sníst. Něco dělám buď ráno, nebo večer. A jíst na večer je sice fajn z hlediska toho, že už má člověk většinou volno, ale přes noc si myslím, že má tělo jinou práci než trávit potravu. A to nehladové ráno mě také přesvědčuje o tom, že ani za těch x hodin tělo jídlo úplně nestráví.
ale to len potvrdzuje nutnost tych nejakych 22 hodin medzi jedlami, ked zacnes o13 tak hlad pride az dalsi den o 13
je to stale len ta vzdialenost od jedla do jedla a ta je rovnaka kdekolvek to zakotvis
Ale když si vezmu rozdíl, jak jsem nasycen po 7 hod. po jídle ve 13.00 a jak jsem nasycen po 7 hod. po jídle před spaním, cítím výrazný rozdíl. Těch 7 hod. ve spánku mi z pocitu nasycení ubere pramálo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od rudo »

OK ale ked sa najem rano a idem spat hladny tak sa rovnako hladny zobudim,
tiez sa pocas noci nic nezmeni

hoci som vcera nejedol rano o 8 ale o 12, lebo vtedy som este tu muslienku nemal aj tak nejedenie poobede a vecre mi dalo iny nocny zazitok a kvalitu spanku

teraz nam posunuli letny cas o hodinu, takze idem jest o 9 rano podla hodiniek bude 8 podla slnka a uvidim ako bude den a noc
5 2 8
Evička 606 555 867
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:30

Re: casovanie jedla pocas dna

Příspěvek od Evička 606 555 867 »

Ahoj, přidám moji zkušenost: ráno snídám zpravidla jeden druh ovoce a to mezi sedmou až devátou hodinou ranní, oběd též vita, ale se změnou ovoce ( zeleniny ) cca ve 12 až 14 hodin a večeřím mezi 17. až 19. hodinou. Zelenina, či ovoce. Jednotlivé chody si zpestřuji někdy oříšky a semínky.
Odpovědět