Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultur ... -medicine/ - video 2:45h

A protichudny nazor http://www.tribune.cz/clanek/10061


Vase nazory a zkusenosti?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

nikdo nic nemá, neslysel, nemysli si?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od buc11 »

mně na erbenovi něco vadí
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od smajliss »

má pupek
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

Ja resim spis ten cystein, nez kdo mi je sympaticky (to zas tak nemusi souviset), ale ono to tam zaznelo od Duska, ze kazdy ma neco.

Taky si myslim, ze nic neni univerzalni, jde. To zda se upnu k vetsi nebo mensi blbosti.

Ja ze jsem o HC predtim nikdy neslysel, tak septam jak jste na tom vy?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od smajliss »

asi Jindra o tom ví tady nejvíc .. ostatní to tak nějak přehlížíme :)
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Xion »

da sa to zmerat, kazdy si to moze zmerat, a ak to ma v neporiadku, tak sa dopovat vitaminmi B, ved su rozpustne vo vode a daju sa brat i vo velkom nadbytku.
Zaujimave by to bolo zmerat nejak statisticky vitarianom, ale myslim, ze ti sa na nejake meracie testy nebudu velmi hrnut.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od smajliss »

Pan Erben říkal v tom videu, že vegetariáni a vegani (kteří nedoplňují B12) mají nejhorší hladinu homocysteinu
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Xion »

vegetariani a vegani niesu vitariani. vegani su na tom najhorsie, lebo robia najviac chyb co sa tyka stravy, aspon co som videl. nie preto, ze by bolo veganstvo zle, len na to treba mat zdibku mudrosti.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od s.arik »

Xion píše:vegetariani a vegani niesu vitariani. vegani su na tom najhorsie, lebo robia najviac chyb co sa tyka stravy, aspon co som videl. nie preto, ze by bolo veganstvo zle, len na to treba mat zdibku mudrosti.
můžeš to prosím rozepsat? jak to myslíš ty?

(sama považuju veganství za nezdravé i v té ideální formě: raw OZ příp. zelenina na páře, ale je jasné, že hodně lidí provozuje to moukovo-cukrové veganství, koláčky, koblihy, ovocné knedlíky, to pak zdraví může jít hodně rychle do kytek, i kdyby B12 suplementili - jenže lepek+cukr je obvyklý jev také u lakto-ovo-vegetariánů, čili si to asi myslel jinak než já)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Xion »

mudry vegan bude zdravsi nez rovnako mudry vegetarian, tak som to myslel.
ak je vegan menej zdravy, tak narobil viac chyb, teda mnozinu jedal z mliecnych vyrobkov a vajcia vymenil za sposob stravovania, ktory telu nevyhovuje. Ale nielen telu. Jedlo nieje len o tele a materializme, ale hlavne o energii. Napriklad, vse-zrut ktory je od babky, ktora vari pre neho z lasky, v rodinnom kruhu plnom dobrej atmosfery, bude zdravsi, nez vegetarian alebo vegan, co chodi po restikach, kde sa mu do jedla vrtaju ti novodobi mladi bezduchy kuchari, co sa rehocu jak sprosti, ani kusok ducha, lasky nevlozia do jedla, len vsetko chladne a profesionalne (na slovensku ani profesionalne nie). Robil som v kuchyni, takze viem... je dost dolezite, kto jedlo pripravoval, a co ma v hlave... a hlavne v srdci.
Vegani su najviac odsudzovani, snad este viac nez vitariani, tych uz rovno zaradia do kategorie totalnych cudakov a skor sa na nich v duchu smeju, neberu ich vazne, ale na veganov utocia viac... lebo ich sposob pripravy stravy je stale prilis podobny beznym varakom, ale oni si dovolili nielen vylucit maso, ale este tu drzost, aj vajicka! aj mlieko! Robil som aj v govinde a viem, ze vitarian by tam ani neprisiel, ale vegani tam chodili, a co ma sklamalo, niektori tam v tych robach dost neprijemne odsudzovali veganov, a od nich sa co sa tyka stravy v podsatte lisili len v jednej veci, ze nejedli nic mliecne. A uz to bol dovod... na utok. Vegan teda potrebuje viac mudrosti, aby nenarobil chyby pod materializmom, lebo choroby sa rodia vzdy tam. To fyzicke telo a jeho choroby je len odzrkadlenim toho, co sa uz stalo davnejsie kdesi hlbsie.
Ak sa clovek prilis ponahla navonok a nepocuva to, co je lezi vnutri, ochorie. Veganstvo si vyzaduje viac vnutornej energie, aj vyspelosti ducha, ako aj ovela vacsi prisun roznych tych tzv jemnohmotnych energii, nez vegetarianstvo, cize ked sa niekto na to hra len v mysli, pretoze sa mu paci, ze je vegan, tak mu to velmi nevyjde. Takisto, ked nepochopi, ze ovocie je nad zeleninou a nie naopak, a ze pri veganstve uz musi byt cca polovica stravy surovej.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Jindra »

smajliss píše:asi Jindra o tom ví tady nejvíc .. ostatní to tak nějak přehlížíme
uznávám, že mne toto téma zajímá a homocystein považuji za důležité téma (s oblibou jej studuji z několika zdrojů), ale protože nechci podsouvat svoje názory, přehlížím to tady taky :-)
No, už jsem naznačil - já za sebe považuju homocystein za důležitý, ale taky současně uznávám, že toto beru "jen ocaď-pocaď", podobně jako třeba cholesterol (úmyslně jej v této souvislosti zmiňuji, protože hladina ani jednoho není dosud jednoznačně určena - co odborník/knížka, to názor, takže když nemají jasno "oni", jak mám mít definitivně jasno já). nechci toto téma snad kvůli jeho důležitosti nějak extra vyvyšovat nad jiné.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

Ale to asi o všem, dodnes neni jasno kdo zabil (Kenedyho), jak presne vznika blesk, jak vznikl vesmir :-) teda z tohoto nebo predchoziho dilu DusekK mam informaci, ze vesmir vytvrili Lide :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od cepheus »

Hahaha, a kdo vytvoril je ? Jini lide ? A kdo vytvoril ty jine lidi ? Jeste jini lide ? .. sranda nektery konstrukce (:-) :D ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

A ja neresim co nevyresim, moje zasada cislo 1.
Beztak to je dulezite asi tak, jako veci za hranici vesmiru, tedy vubec.
Jo driv, to me tohle ohromne zajimalo...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od smajliss »

a co v tom volném čase pak děláte, když nepřemýšlíte nad takovými zajímavostmi ?:- )
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od cepheus »

Pase kravky, nebo ovecky ? Netusim, neco na pastve:).
Janek píše:Tak jsem si propichnul nohu na pastve a co ted? Mam bezet na tetanovku anebo si myslet ze je to zbytecne, Ze to jisti kyslicnik, co myslite? :-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Homocystein - Duše K video 2:45h z 25. 7. 2013 22:15

Příspěvek od Janek »

smajliss píše:a co v tom volném čase pak děláte, když nepřemýšlíte nad takovými zajímavostmi ?:- )
Je milion veci ktere vyresit/ovlivnit mohu a stejne je nestiham :-) vzdycky jsem zavidel lidem, co se "nudi" a "nemaji do ceho pichnout" :-) Taky bych rad chytal lelky :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět