Nízkokalorická strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

Zakládám toto téma, protože si dle mého nízkokalorická strava zaslouží vlastní prostor - a to jak nízkokalorická ovocná , sacharidovo - tuková i nízkosacharidová. Velkou roli na takové stravě hrají mikronutrienty, ale také energie kolem nás jako slunce, čístý vzduch, prána...Při vhodné nízkokalorické stravě pak nemusí docházet ke ztrátě tělesného tuku ani svalstva. což je vesměs prací hormonů.

Rád si počtu všechny zkušenosti i odborné články. Osobně je mi tato strava blízká, protože mívám hlad velmi málo a dvě jídla denně mě plně uspokojí (ačkoliv to první bývá spíše sacharidové, celkem sacharidy možná okolo 150g).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

dobra tema, dufam ze z toho nezvnikne boj medzi low carb and low fat ale zostane to pri low kcal

podla mna idealna a osobne sa citim vyborne ked mam dni ked len prijimam tekute mineraly bez kalorii teda z destilky varene rozne caje, bez medu a prdany oceansky koncentrat a epsomka

a aj ked pocas dna jem tak sa snazim takto zostat aspon prvych 8 hodin dna od 4 rano do poludnia
tdea samzorejme ratat treba k tomu aj noc aby nevznikol dojem ze rano vstanu a opraim se cajem - teda ze sa o 4 nafutrujem aby som potom vladal nejest.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

a za co se dá označit nízkokalorická strava ? já třeba jím méně kalorií, než mám bazální metabolismus každý den, ale neoznačuju to nízkokaloricky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:a za co se dá označit nízkokalorická strava ? já třeba jím méně kalorií, než mám bazální metabolismus každý den, ale neoznačuju to nízkokaloricky
systemova otazka systematickeho knihovnika

jasne poriadok musi byt aj keby nebolo dost kalorii na jedenie :mrgreen:
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

ha, ale vsaď se, když bych se na to nezeptal já, tak někdo jiný potom jo :-D
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

Já si myslím, že je to individuální dle pohlaví, věku, vzrůstu a fyzické aktivitě. Ale netřeba škatulkovat. Cílem takové stravy by dle mého mělo být nalezení toho, kolik toho člověk musí doopravdy sníst, aby ani nejedl moc málo, ani se nepřecpával, což dělá i většina i zdravojedlíků.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

jedna raw autorka (teď si nevzpomínám na jméno) říkala, že nízkokalorická strava je spíše vhodnější pro starší lidi, než pro mladší .. co na to říkáte ?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od ravima »

Taky jsem přemýšlel jak low-cal vůbec definovat a fakt nevím :-)
Existuje třeba tzv. VLCD (very low calorie diet), ale při ní se nesmí jíst normální jídlo, jen prášky rozpuštěné ve vodě, a je to definované jako strava do 3300 kJ s tím, že to obsahuje doporučené denní dávky všech známých živin, jen kromě sacharidů a tuků. Používá se u hodně obézních lidí s BMI nad 30.
Když jsem na low-cal já, tak je to většinou jedno jídlo denně, průměrně tak 1600 kJ, takže polovina VLCD :-) a žádné doplňky nejím kromě pár minerálů. Po krátké době na tom dokonce úplně přestanu hubnout (na BMI cca 19), ale nemám to vyzkoušené úplně dlouhodobě (víc než pár měsíců v kuse), ale to nemám sám na sobě takhle vyzkoušené vůbec nic, protože furt zkouším ze zvědavosti atp. různé věci :-) ale já neřeším žádné zdravotní problémy, je to jen takový koníček.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

jo, už jsem si vzpomněl: Calorie restriction on raw foods od Tony Zavasta http://www.youtube.com/watch?v=PbNtNffDXQ0 .. je aj hezká

pro ty, kteří mají radši čtení http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... s-missing/
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

No, já když bych měl jíst častěji, než 3 x denně malé porce, nebo 2x denně o trochu větší, tak mi přijde, že se přežírám. 2x denně navíc vyhovuje mnohem více.

A velkou částí těch jídle je zelenina, takže pod bazální metabolismus to asi vychází také. Spíš si myslím, že mladí by to kalorie neměli omezovat silou, protože se do určitého věku vyvíjejí. Ale tělo, pokud nemá úplně zblbnuté hormony, ví, kdy vyslat signál hladu...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:jo, už jsem si vzpomněl: Calorie restriction on raw foods od Tony Zavasta http://www.youtube.com/watch?v=PbNtNffDXQ0 .. je aj hezká

pro ty, kteří mají radši čtení http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... s-missing/
TONYA

skoda ze si tak sprznila anglinovo prekrasne ruske meno

ano Tanicka ma pekne spisany prehlad roznych metod v knihe quantum eating porovnava medzi sebou rozne pristupy bez toho aby ich odsudila, dava kazdemu na vyber
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

pri nizko kcal rezime rozlisujem 2 varianty :

1. tamer ziadny objem ziadna vlaknina, len tekutiny s minerlamy pripadne truchu tuku, a nejake zelene tabletky
takze brucho je prazdne

2. vysokobjemovy rezim ked si brucho plnim takmer nestravoitelnou bunicinou, sice nejake kcal z toho su ale ide skor o to pretlacit cez traviacku kopec vlakniny ako cistiacu metlu, vtedy sa zaludok casto naplni a je to iny pocit
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od s.arik »

smajliss píše:jo, už jsem si vzpomněl: Calorie restriction on raw foods od Tony Zavasta http://www.youtube.com/watch?v=PbNtNffDXQ0 .. je aj hezká

pro ty, kteří mají radši čtení http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... s-missing/
Díkybohu, doporučuje to jen pro starší 40 let, to se mi bez legrace ulevilo!!!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:pri nizko kcal rezime rozlisujem 2 varianty :

1. tamer ziadny objem ziadna vlaknina, len tekutiny s minerlamy pripadne truchu tuku, a nejake zelene tabletky
takze brucho je prazdne

2. vysokobjemovy rezim ked si brucho plnim takmer nestravoitelnou bunicinou, sice nejake kcal z toho su ale ide skor o to pretlacit cez traviacku kopec vlakniny ako cistiacu metlu, vtedy sa zaludok casto naplni a je to iny pocit
Hlavně ta druhá verze je dost zajímavá z toho důvodu, že člověk tak může sníst méně kalorií, než kolik jich použije na trávení nestravitelné buničiny ze syrové zeleniny.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

s.arik píše: Díkybohu, doporučuje to jen pro starší 40 let, to se mi bez legrace ulevilo!!!
vycurana Tanicka nechce aby 20-ky vyzerali lepsie ako ona :mrgreen:
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

s.arik píše:
smajliss píše:jo, už jsem si vzpomněl: Calorie restriction on raw foods od Tony Zavasta http://www.youtube.com/watch?v=PbNtNffDXQ0 .. je aj hezká

pro ty, kteří mají radši čtení http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... s-missing/
Díkybohu, doporučuje to jen pro starší 40 let, to se mi bez legrace ulevilo!!!
Do 40 let mám taky času dost, ale jinak než málo to u mě nejde. Ty to máš dobrý, když čtu ve tvém deníčku kolik toho sníš, mívám chutě. Já to taky sníst můžu, ale jen na popud Ega,, ale není mi potom pak moc dobře. Třeba po větší dávce tvarohu a jiných bílkovinových jídel cítím trochu tlak u ledvin. Po větším množství jídla všeobecně plynatost atd. Když jím fakt málo, problémy nejsou. S Egem se ještě moc nekamarádím, měl bych se na to nějak zaměřit. chtělo by to trochu harmoničtější vztah.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od Fiona »

Dneska si tak slapu na kole do kopce po preruseni pustu, zaplavena hlubokou vdecnosti a laskou ke kazde kalorii co uz zase mam :) Kalorie jsou nadherne, zazracne, chutne, bozske. Ono to asi chce nejdriv parkrat ten kopec zkusit vyslapat uplne bez nich, aby je clovek dokazal docenit :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Dneska si tak slapu na kole do kopce po preruseni pustu, zaplavena hlubokou vdecnosti a laskou ke kazde kalorii co uz zase mam :) Kalorie jsou nadherne, zazracne, chutne, bozske. Ono to asi chce nejdriv parkrat ten kopec zkusit vyslapat uplne bez nich, aby je clovek dokazal docenit :mrgreen:
Fi ty si urcite v predoslej inkarnacii bola parny rusen alebo parny valec ?
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od Fiona »

Ne, cigan jsem byla :) Ale tehdy byla jina doba, podpory nebyly a poctive se kocovalo a kradlo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:
smajliss píše:jo, už jsem si vzpomněl: Calorie restriction on raw foods od Tony Zavasta http://www.youtube.com/watch?v=PbNtNffDXQ0 .. je aj hezká

pro ty, kteří mají radši čtení http://www.beautifulonraw.com/raw-food- ... s-missing/
Díkybohu, doporučuje to jen pro starší 40 let, to se mi bez legrace ulevilo!!!
mám si to přečíst?
nezdemoralizuje mě to?
nebo od 60ti už je to zas jinak?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od s.arik »

Buci, nečti to, nerada bych tu zůstala jediný obžera :)

Bukaj, zatím mi trávení pálí, kéž to vydrží nebo se přiměřeně umírní i apetit, jak věk pokročí.

K Rudovému vtípku :mrgreen: ze mne asi žádná strava neudělá větší krasavici. Myslím, že mám zásadní rezervy pouze v držení těla (a oblečení zanedbávám jako nedůležitou věc, je však pravda, že průměrná hubená žena může v hadrech vypadat jako bezdomovkyně a v jiných jako modelka...no a na variantu bé jsem dost líná a bez vkusu).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
K Rudovému vtípku :mrgreen: .... (a oblečení zanedbávám jako nedůležitou věc, .
aha jasne all naturel, sa cudujes ze je ti stale zima ?
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

ravima píše:Taky jsem přemýšlel jak low-cal vůbec definovat a fakt nevím :-)
Existuje třeba tzv. VLCD (very low calorie diet), ale při ní se nesmí jíst normální jídlo, jen prášky rozpuštěné ve vodě, a je to definované jako strava do 3300 kJ s tím, že to obsahuje doporučené denní dávky všech známých živin, jen kromě sacharidů a tuků. Používá se u hodně obézních lidí s BMI nad 30.
Když jsem na low-cal já, tak je to většinou jedno jídlo denně, průměrně tak 1600 kJ, takže polovina VLCD :-) a žádné doplňky nejím kromě pár minerálů. Po krátké době na tom dokonce úplně přestanu hubnout (na BMI cca 19), ale nemám to vyzkoušené úplně dlouhodobě (víc než pár měsíců v kuse), ale to nemám sám na sobě takhle vyzkoušené vůbec nic, protože furt zkouším ze zvědavosti atp. různé věci :-) ale já neřeším žádné zdravotní problémy, je to jen takový koníček.
Co vlastně zkoušíš teď?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od ravima »

Snažím se o low carb & high fat, ale většinou je to stejně pod 5000 kJ protože víc mě toho nebaví do sebe cpát. V létě chci dát totiž co nejdelší půst a zajímá mě jak se to bude chovat po takové stravě.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

ravima píše:Snažím se o low carb & high fat, ale většinou je to stejně pod 5000 kJ protože víc mě toho nebaví do sebe cpát. V létě chci dát totiž co nejdelší půst a zajímá mě jak se to bude chovat po takové stravě.
tak to si teda zopar rokov pockas, tohto roku leto nebude
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

taky se mi zdá .. původně jsem si svoji vitD3 láhvičku schoval do šuplíku s tím, že jí vytáhnu až zase v zimě .. ale jak vidím predikce počasí na červen, tak jsem ji zase vytáhnul :P
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

Už přemýšlím, jestli to nedat do souvislosti s HAARP. Ale dnes mám slunce v duši a vyrazil jsem do lijaáku v šortkách a tričku :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

Se mi líbilo, co říkal Wolfík na letošní longevity konferenci .. v překladu: čím méně jíš, tím déle žiješ a čím déle žiješ, tím déle jíš :-P
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od culka »

:D aj ty to postupne počúvaš?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

už jsem viděl všechny :) .. myslím díky tobě (:-*), protože jsi tu někde napsala, že Wolfík zveřejnil ty videa zdarma
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od ravima »

rudo píše:
ravima píše:Snažím se o low carb & high fat, ale většinou je to stejně pod 5000 kJ protože víc mě toho nebaví do sebe cpát. V létě chci dát totiž co nejdelší půst a zajímá mě jak se to bude chovat po takové stravě.
tak to si teda zopar rokov pockas, tohto roku leto nebude
Tak čekat jsem nemusel, léto bylo letos parádní, aspoň tady v Čechách.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

to jo to som sa vtedy sekol, leto bude strasne aj tu uz zacalo o 2 mesiacedopredu a hned 40
hrozia ze bude vysuseny a vypaleny kontinent a nemci si uz lebedia pod snehom
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od Janek »

smajliss píše:už jsem viděl všechny :) .. myslím díky tobě (:-*), protože jsi tu někde napsala, že Wolfík zveřejnil ty videa zdarma
kde rostou?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

Už 4 dny úspěšně praktikuju nízkokalorickou stravu. Respektivě pouze jedno jídlo denně. Ale mám k tomu hodně otázek. Často řešíme nějaké DDD, které má člověk přijmout, aby všechno v těle fungovalo OK. Platí ty stejné hodnoty DDD i pro nízkokalorickou stravu ? Protože u těch klasických DDD se prostě počítá s tím, že člověk přijme nějakých 2100 kalorií a mnoho vit/min je potřeba na zpracování a využití těchto kalorií.
Myslíte, že je v pohodě být deficitní v nějakém vitamínu/minerálu, když ho posléze nahradím druhý den ?

Například:
jeden bych si udělal zeleninový salát .. takže v ten den bych přijal dostatek vitK, vitE,vitC,vitA,B6,B1,měďi,manganu,železa,hořčíku,fosforu
,ale zároveň bych v tom dnu byl deficitní v B2,B3,B5,cholinu,B12,vápníku,draslíku,selenu,zinku a některých aminokyselin

druhý den bych si udělal brokolici s vejcem a měl bych dostatek B2,B5,B6,B12,cholinu,listovky,vitA,vitC,vitK,fosforu,selena a aminokyselin
, ale zase bych byl deficitní v zinku, draslíku, manganu, hořčíku, mědi, vápníku, vitE, B3 a B1

atd. atd ... lze tedy být pouze na jednom jídlu denně a ještě k tomu nízkokaloricky, kdy je prostě nemožné splnit všechny DDD ? Nebo bude stačít, když prostě každý den budu jíst něco jiného, abych každý den přijmul jinou sortu vit/min a tím doplnil ztrátu z předchozího dne
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od xHardCorex »

smajliss píše:Už 4 dny úspěšně praktikuju nízkokalorickou stravu. Respektivě pouze jedno jídlo denně. Ale mám k tomu hodně otázek. Často řešíme nějaké DDD, které má člověk přijmout, aby všechno v těle fungovalo OK. Platí ty stejné hodnoty DDD i pro nízkokalorickou stravu ? Protože u těch klasických DDD se prostě počítá s tím, že člověk přijme nějakých 2100 kalorií a mnoho vit/min je potřeba na zpracování a využití těchto kalorií.
Myslíte, že je v pohodě být deficitní v nějakém vitamínu/minerálu, když ho posléze nahradím druhý den ?

Například:
jeden bych si udělal zeleninový salát .. takže v ten den bych přijal dostatek vitK, vitE,vitC,vitA,B6,B1,měďi,manganu,železa,hořčíku,fosforu
,ale zároveň bych v tom dnu byl deficitní v B2,B3,B5,cholinu,B12,vápníku,draslíku,selenu,zinku a některých aminokyselin

druhý den bych si udělal brokolici s vejcem a měl bych dostatek B2,B5,B6,B12,cholinu,listovky,vitA,vitC,vitK,fosforu,selena a aminokyselin
, ale zase bych byl deficitní v zinku, draslíku, manganu, hořčíku, mědi, vápníku, vitE, B3 a B1

atd. atd ... lze tedy být pouze na jednom jídlu denně a ještě k tomu nízkokaloricky, kdy je prostě nemožné splnit všechny DDD ? Nebo bude stačít, když prostě každý den budu jíst něco jiného, abych každý den přijmul jinou sortu vit/min a tím doplnil ztrátu z předchozího dne
Ako sa zatial citis?

Ja takto bezim uz cca 5 mesiac. Nepocitujem nejaku stratu... Telo dokaze lepsie spracuvat jedlo. Ani nizsi kaloricky prijem nie je problemomv (u mna je to cca 1000-1500kcal). Problemom je jednotvarost stravy. Preto je super ak kazdy den menis zlozenie zeleniny + ak jes maso tak men zdroj bielkovin. U mna su zaklad ryby..ale vzdy ine.. Ci treska, pstruh, losos...potom kuracie maso.. bravcove moc nejem a chystam sa pomaly na hovadzie kvoli dobremu podielu tukov.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od buc11 »

Jak to tu rad procitam
Hmmm. 4 dny. Ja mam teprf 10 let.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od smajliss »

buc11 píše:Jak to tu rad procitam
Hmmm. 4 dny. Ja mam teprf 10 let.
ale tak ty přijímáš hromadu jiných nutrientů a deficitní jsi jenom v něčem .. ale při nízkokalorické je málo všeobecně všech nutrientů .. tam v podstatě nic nepřebývá .. zato ty máš hromadu látek každý den a kalorií
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od bukaj »

Osobně to beru tak, že nízkokalorický strava je natolik vzdálená všem doporučením, že nějaké DDM vitamínů a minerálů moc neřeším. Do pití si sypu trochu draslíku a horčíku, když je třeba tak i himalájku, a přes zimu občas uzobnu nějaké to déčko.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

rudo píše:to jo to som sa vtedy sekol, leto bude strasne aj tu uz zacalo o 2 mesiacedopredu a hned 40
hrozia ze bude vysuseny a vypaleny kontinent a nemci si uz lebedia pod snehom
haha leto trvalo mesiac koncom zimy a teraz je dost dlho zase dobra zima pocas leta len obcas pride horucava na 2 dni a zase nazad do zimnej vetrovky a capice.
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od ravima »

Oficiální DDD jsou na 2000 kcal.
smajliss píše:mnoho vit/min je potřeba na zpracování a využití těchto kalorií.
Jo, spousta, hlavně Béčka, ty na low-cal neřešit vůbec. Ale třeba i hořčíku kvůli tomu stačí míň.
smajliss píše:Myslíte, že je v pohodě být deficitní v nějakém vitamínu/minerálu, když ho posléze nahradím druhý den ?
Proč hned druhý den? Dej si takový 21 půst, pak to možná uvidíš jinak, hlavně méně strachu a tak :-)
I tak budeš mít asi víc živin, než průměrný člověk, který sní nějakých 2500 kcal za den převážně v bílé mouce a případné živiny z jiného jídla ani pořádně nestráví. A to ještě nemluvím o střevních bakteriích, které jsou za správných podmínek schopné vyrobit velké množství různých látek. Takže bych se tím fakt moc nestresoval.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Nízkokalorická strava

Příspěvek od rudo »

stretol som niekde taku peknu teoriu

ze mnoho mikroziviny naprikald mineraly ale aj tie rozne farbiva napriklad z cerbenoeho a cierneho lesneho ovocia

si clovek udrzi v tele v zasobe asi 1 rok

takze staci jest naprikald cernice alebo boruvky atd ked su v sezone ale ked su v sezone tak sa nimi treba riadne napucit aby sa doplnili vsetko co chybalo a narobila zasoba na dlasi rok

problem by vznikol pre ludi jediacich len sezonne a len lokalne ak by prisiel rok nejakej neurody koli nejekalej kalamite pripadne by sa to natiahlo, to lusia riesili presunov taboriska

tazke niektore ziviny vydrazia naozaj dlho a netreba ich mat denne ani mesacne

ale neplati to o vsetkych

ale je naozaj otazka ci napriklad mukovy vegeytrian vobec nejake ziviny vstreba z lesneho ovocia a ci teda nema deficit trvajuci jak 30 rocna vojna
5 2 8
Odpovědět