RECEPTY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Honza píše:
minsc píše:Opoziční politik: Nesouhlas! Chudáky eskymáky nechte na pokoji. Myslím že nějaký důvod, proč tam žijí možná bude, ne? Buhví jak by svět vypadal bez nich. Prostě žijí svůj život. Z tohohle pohledu je to jako u všech ostatních... Možná se u nich pár jedinců najdde, kteří budou mít sílu změnit svůj osud- nežít stejně jako většína jejich lidí. Stejně jako to děláme my. Jenže my to v naší společnosti máme snažší, protože je fakt praštěná. Každý musí alespoň podvědomě tušit, že to nedává smysl a věčně to trvat nebude.

Time will tell....
moudrá slova :idea:
mila opozice :P , dekuji za vas nazor. s tim ze jsou eskimaci chudaci a ze je proto nejaky duvod ze jsou kde jsou a zijou jak zijou na tom se shodneme. me akorat osobne zajima ten duvod. Proc. napriklad jsem zjistila ze na sibiri zijou nejaky lidi jenom proto ze tam byly poslany dozivotne do vyhnanstvi i s celyma rodinama a lidi se tam postupne rozmnozovali, coz vime delo se do nedavna, a mozna jeste deje. Ja taky verim ze kazda spolecnost je fakt prastena, kazda svym zpusobem, nektera vic, nektera min. a taky souhlasim ze to nedava smysl a vecne to trvat nebude. ano time will tell. ja sem jen chtela rict, ze kdyby chudak eskymak mel moznost si dat melouna, hned by se mu lip premyslelo. verim se lidi ktery zijou ve velky zime, zivi se cersvym a susenym nasolenym masem, a alkoholem nemaji moc svetly myslenky, spis jsou v depresi.

love& peace,
kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

eskymacky recepty:

snehovy koule posypeme snehovou tristi, podavame na ledovem taliri. zdobime jinovatkou a slunecnima paprskama.

do ledove ovalne nadoby dame perinku snehu, hladime ji as nam trochu ztuhne, pak do ni napichame rampouchy, na kazdy rampouch napichneme snehovou kouli. s vrchu posypeme ledovou tristi.

usekneme si kus ledu z ledovce z nej vyrezeme ovocnou misu plnou ovoce podle vlastni fantasie. zdobime zcasti jinovatkou, zcasti snehovou tristi.

hluboky nadech na 4 doby, drzet dech na 12 dob, vydech na 8 dob. opakovat do doby kdy se s vydatnym smichem dostavi euphorie.

dobrou chut :lol:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

vesele ledove kostky.

do nadobek na vyrobu kostek ledu /jasne muze bejt i jinej tvar/ vlozime na platky nakrajene janody, nebo dame par celych lesni/lucni jahudek, nebo boruvek, nebo kousky kiwi, koralky z granatoveho jablka atd, nech se unest svoji fantasii..

taky se daji pouzit kvety pampelisek, sedmikrasek, bileho bezu a ostatnich vhodnych kvetinek bilinek. no, listecky se taky daji pouzit, treba z maty peprny, i stebla travy vypadaji hezky...

jeste veselejsi ledove kostky.

rozmixujueme banany a jahody v pomeru ktery vam nejvic chutna, nalejeme do nadobek na led. v lete dame detem at si s tim hrajou..a pritom se i zdrave napapkaji..

taky je dobra stava s pomerancu.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Dobrý recepty...
Ty skutečný se jim ani zdaleka nevyrovnají. Oblíbený lahůdky jsou třeba: Vem živou rybu, vydloubni jí oko a sněz ho (něco podobnýho dělají medvědi, když shromažďujou zásoby na zimu a ryb jsou už přežraný- to z nich žerou jen oči a mozky). Nebo maso z rokládající se ryby. Nejsem si jistý, proč tam žijou, taky by mě to zajímalo. Jak se tam dostali? Jak jsme se sem dostali my? :?: Ale žijou tam už dlouho- adaptovali se- malá postava, tmavá barva očí a kůže...
Co mě zajímá ještě víc, je to jak žijeme my. A hlavně proč tak žijeme. Ale jak tomu má člověk rozumět když nerozumí ani sám sobě.
A tak jsme se vydali na cestu.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

četl jsi Anastazii? Tam je hodně odpovědí na podobné otázky.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Recepty z vita srazu

Příspěvek od Advid »

Od Radky:

Placičky: len (cca 500g), rajčata (4 červená až 10 našich růžových), 1 cibule, 2-4 stroužky česneku, oregano. Možno přidat provensálské nebo pizza koření.

Od Terezy (všechno to jsou recepty z mixéru):

Elektrolytický nápoj: 3 citrony, hruška, med, olivový olej, mořská sůl

Polévka: brokolice, teplá voda, česnek, cibule

Lomcovák: Chilli, med, citron, (zázvor)

Chalva: seznam, kokos, sučené ovoce, med, …
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Recepty z vita srazu

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:Od Radky:

Placičky: len (cca 500g), rajčata (4 červená až 10 našich růžových), 1 cibule, 2-4 stroužky česneku, oregano. Možno přidat provensálské nebo pizza koření.

Od Terezy (všechno to jsou recepty z mixéru):

Elektrolytický nápoj: 3 citrony, hruška, med, olivový olej, mořská sůl

Polévka: brokolice, teplá voda, česnek, cibule

Lomcovák: Chilli, med, citron, (zázvor)

Chalva: seznam, kokos, sučené ovoce, med, …
SUPER zrovna jsem chtěla poprosit Radku S o recept :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

K tý polyvce bych chtěla dodat ještě nějaké všemožné koření, jakoukoli zeleninu pod heslem co lednice/zahrada dá, případně avokádo pro krémovitost, olive oil apod. zkratka fantazii se meze nekladou, umim vyrobit asi tak 7 ruznych a stale stejnych polívek v týdnu.
Ze zeleniny kromě neopominutelné brokolice nejčastěji používám rajčata, řap. celer, cukety, petržel, papriky..
Z koření nejvíc střídám nebo kombinuju provensál, oregano, bazalka, curry, masala, cumin a vždycky mořská sůl a pepř + cayenne.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

co je to cumin?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Cumin je kmín. Ale existuje i římský kmín, tak jestli Tereza nemyslela ten.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Advid píše:Cumin je kmín. Ale existuje i římský kmín, tak jestli Tereza nemyslela ten.
kmin je caraway/seeds/
cumin/seeds/ je hoddne podobny vzhledem kminu, ale ma jinou chut, pouziva se hodne v indii, ve mnoha jidlech, hlavne ve sladkostech...ji ho i jen tak po jidle aby jim lip travilo.. :P

jo a kmin pomuze od plynatosti z kvetaku, zeli atd..myslim ze i cumin pomuze.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a taky arabové ten cumin do všeho cpou a je moc dobrej a jinej než kmín. římskej neznám
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

...v Cesku jsem kdysi kupovala Cumin, kteremu prezdivali Rimsky kmin, tak nevim...
Podstatne je, ze je hrozne dobry a sypu ho temer vsude (s vyjimkou sladkych jidel).
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dělám už druhou rundu lněnejch crasckerů, první rundu mi sežrala rodina s největším podílem asi ženy. dokoncei v práci u běžné populace měly úspěch...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

jj dne sem udelal lnene placky taky podle receptu radky, akorat byly chutove mirne chutove jine a hubenejsi
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

mám dotaz k placičkám: ten LEN projíždíš GS, namáčíš, nebo jak to je. Něco mi uniklo?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

Honza píše:mám dotaz k placičkám: ten LEN projíždíš GS, namáčíš, nebo jak to je. Něco mi uniklo?
ja je mixuju... spolu s rajskejma a cesnekem... nemam finance na profi pristroje, ae bohate to staci si myslim, protoze jedle to je
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Já už jsem to taky zkoušel, ale dělá mi to kráter a nemixuje. Tak musím umixovat zvlášť msemínko a zvlášť to ostatní a pak smíchat ručně.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

len projedu mlynkem na mak, rucnim, se ted objevily fsude v obchodech, stoji kolem 200,-Kc a vic.. a pekne me to rozemele to seminko.. v mixeru mi snad jde dobre jen slunecnice semeno (taky mam mixer snad dvacet let -stara dobra kvalitni predrevolucni ETA :wink: nu a to potom smicham s rozmixovanym rajcetem, cibuli a cesnekem plus pizza koreni, presne jak pise Radka.. pani vymyslela vyborny receptik, pro me bajecne chutna nahrada peciva.. RadkoS, opet- dekuji :wink: :D
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ta naše Eta mixuje i len, ale už začíná smrdět motor. :-)

tvx: Je to Eta Ergo, nebrat. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja mam ETU Vita - ten len mi kupodivu poseka, spis az vic nez je treba, v sekacku to neslo, mlynek na mak jsem znicil pri pridelavani na stul.

S rajcetem a cesnekem jsem to michal az bokem v misce.

ETU vita taky nebrat - smrdi motor, odchazeji noze a cele ta spodni vlozka se casem na tvrdsim rozsype a obcas vysype ven i s obsahem...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

tvx píše:Dělám už druhou rundu lněnejch crasckerů, první rundu mi sežrala rodina s největším podílem asi ženy. dokoncei v práci u běžné populace měly úspěch...
Zdar! V cem to susis? A jak dlouho to trva susit do krupava? No jsem uplne nadrzenej si ty placicky co jsme bastili u Radky udelat o ohromovat s tim okoli! :D Diky za info.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

He he, já to sušil v plynové troubě (otevřené) a nevím, jestli jsou pořád raw. :-/ Nemám totiž teploměr. Ale jsou moc dobrý. I když ne tak, jako Radčiny. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

horkovzdusna trouba, davam to nekam pod padesat a davam zapnutej vetrak aby to foukalo nebo otviram, teplomer nameril neco kolem ctyriceti, pokud nekecal a nechava to pres noc, delam je vcelku tlusty.

pul kila lnu, 4 rajcata, nejakej cesnek a koreni a je to akorat tak na jeden celej plech
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

tvx píše:horkovzdusna trouba, davam to nekam pod padesat a davam zapnutej vetrak aby to foukalo nebo otviram, teplomer nameril neco kolem ctyriceti, pokud nekecal a nechava to pres noc, delam je vcelku tlusty.

pul kila lnu, 4 rajcata, nejakej cesnek a koreni a je to akorat tak na jeden celej plech
OK, diky! To bude narez! :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tak jsem otestovala další recept na přátelské bakterie a není to úplně špatný, tak se du o to podělit. Měl by to bejt takovej zelnej rejuvelac.

Cabbage lemon elixir:

hlávka (organic) zelí a jeden citron (okrájet jen žluté, nechat bílé) rozmixovat na hrubo (nikoli do tekuta), nutno mixovat na více částí.
Přemísit do skleněné nádoby a dolít vodou, uložit do tmavého teplého místa - pokojová teplota (ne u tvx doma) a nechat 24 - 36 hodin. Pak přecedit a vypít, případně skladovat v lednici.

Chuťově mě to zas tak nenadchlo ale já nejsem zas takovej zelí fanda, ale mělo by to bejt našlápnutý těma prima existencema.
Jen mě překvapilo, že to nemělo nijak výrazně chuť kvašenýho zelí kterou bych si u toho představovala, ale moc těm zelnejm zaležitostem nerozumim a třeba sem něco udělala špatně, tak kdybyste k tomu měl někdo nějakou technickou nebo tak něco..
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

to bude tim, ze je to nakratko, typicka kyselachut zeli se objevi az mnohem pozdeji... moje zkusenost z kvaseni zeli...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Honza píše:četl jsi Anastazii? Tam je hodně odpovědí na podobné otázky.
ahoj honzo, :P

anastazii jsem necet/la diky za doporuceni, az bude cas mrknu se a poucim :?: :idea: :!: :arrow:

readers are leaders,
kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Neo píše:Jo, Pavlusko, to je opravdu genialni :)

A pokud nemame vykrajovatka, zda se nam to nudne a chybi nam inspirace:

http://www.modernthaifood.com/carve/carve13.html

http://www.fruitcarving.com/gallery.html

Jak na to koukam tak letos asi udelam vanocniho kapra z melounu :wink: a pak se budu citit jako ryba ve vode

Vesele, zelene a ovocne vanoce vam vsem :P
pridavam se: Pavlusko mam z tebe radost, jen tak dal..

ovoce je nejlepsi, vzdycky ducha potesi...ze jo neo?

ps: letos jsem jsem po 21 letech nebyla na vanoce celej den na plazi, ale byla jsem pozvana do "normalni rodinky" moji kamaradky...no to byl docela kulturni sok.. :P , ale zvadla jsem to...jo a moje ovocny potreby hlasim uz tradicne dopredu, a navic si vozim ovoce s sebou, uz jsem se z minula poucila, ze nekdo nema paru vo co de a maj tam pro me 5 malinkejch mandarinek..a velkej zeleninovej salat!!!!!!!!!!!!! no nevim proc si nekteri mysli ze ovoce je zelenina...zapomela jsem se zeptat..

bez ovoce, nebude ta prava pohoda v novem roce....

preju vsem usmevny rok 2006

love all,
kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

minsc píše:Dobrý recepty...
Ty skutečný se jim ani zdaleka nevyrovnají. Oblíbený lahůdky jsou třeba: Vem živou rybu, vydloubni jí oko a sněz ho (něco podobnýho dělají medvědi, když shromažďujou zásoby na zimu a ryb jsou už přežraný- to z nich žerou jen oči a mozky). Nebo maso z rokládající se ryby. Nejsem si jistý, proč tam žijou, taky by mě to zajímalo. Jak se tam dostali? Jak jsme se sem dostali my? :?: Ale žijou tam už dlouho- adaptovali se- malá postava, tmavá barva očí a kůže...
Co mě zajímá ještě víc, je to jak žijeme my. A hlavně proč tak žijeme. Ale jak tomu má člověk rozumět když nerozumí ani sám sobě.
A tak jsme se vydali na cestu.
ahoj minsc,

yay, thank you, jsem rada ze recepty jsou dobry...a lepsi nez ty

skutecny eskimacky recepty: znam, cetla jsem si po druhy po mnoha letech, knihu nejakyho ceskyho pristehovalce do kanady, oh, moc na jmena nejsem, ale mam pocit ze prijmeni je stastny...

on cestoval a zil v ledu a snehu sam a taky chvili s eskimakama a i se s jednou eski, ozenil...no nevyslo to ale ma dcerku dneska uz taky maminku andreu...tam jsem si pocetla i o tech medvedech...a dasich jinych receptech...musim se priznat, byl to pro me tropickou ovocnou kvetinku docela horror! samo, ne jen ty recepty...

no, jo svata pravda, jak tomu clovek ma rozumet, kdyz nezna ani sam sebe...

ja osobne verim ze svoji vlastni zkusenosti ze ovoce cerstve a syrove je jedinou pravdivou cestou k poznani sebe sama... :P

ne vse co vim povim, jsou veci ktery v tajnosti drzim...do casu... :P

love all,
kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Tereza píše:Tak jsem otestovala další recept na přátelské bakterie a není to úplně špatný, tak se du o to podělit. Měl by to bejt takovej zelnej rejuvelac.

Cabbage lemon elixir:

hlávka (organic) zelí a jeden citron (okrájet jen žluté, nechat bílé) rozmixovat na hrubo (nikoli do tekuta), nutno mixovat na více částí.
Přemísit do skleněné nádoby a dolít vodou, uložit do tmavého teplého místa - pokojová teplota (ne u tvx doma) a nechat 24 - 36 hodin. Pak přecedit a vypít, případně skladovat v lednici.
Chuťově mě to zas tak nenadchlo ale já nejsem zas takovej zelí fanda, ale mělo by to bejt našlápnutý těma prima existencema
.
Jen mě překvapilo, že to nemělo nijak výrazně chuť kvašenýho zelí kterou bych si u toho představovala, ale moc těm zelnejm zaležitostem nerozumim a třeba sem něco udělala špatně, tak kdybyste k tomu měl někdo nějakou technickou nebo tak něco..[/quote

ahoj terezko,

kdyz na to zeli nejses tak se do nej nenut...poslouchej svoje body inteligence, nejvic naslapnuty tema prima existencema je ovoce... :P k[/list]
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já se do ničeho nenutim, jen jsem to chtela testnout, když se vo tom zelí tak básní a podělila jsem se o recept..
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

receptik

Příspěvek od Theresa »

½ polního salátu,½ svazku řeřichy zahradní,100 g žampionů,citrónová šťáva´,1 malá cibule,4 lžíce červeného vinného octa,sůl, med,½ lžičky majoránky,5 lžic olivového oleje

Salát rozčtvrtíme a nakrájíme na tenké proužky. Řeřichu zbavíme stonků a přidáme k salátu. Plátky žampionů pokapeme citrónovou šťávou. Cibuli nasekáme najemno, (spaříme) a spolu s žampiony vmícháme do salátu. Z octa, soli, majoránky a olivového oleje připravíme marinádu, kterou nalijeme na salát a dobře promícháme.

No, bylo to v TV, toz nezni to spatne. Ehm, proc se salat nema krajet, ale trhat?
...vivre pour l´instant, vivre pour l´amour, la liberté et la paix
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tak tady jeste jednou vytahuju toto vlakno, kde najdete podrobnejsi popis, jak delam placicky. Chci jen upozornit, ze v Cechach potrebuji daleko vic rajcat, nez jsem uvedla v receptu. Ale to sami uvidite, budete pridavat do rozdrceneho lnu tolik rajcat, aby jste dosahli prijemne mazlave hmoty, z ktere se snadno rozmazavaji placicky na pecici papir.
Dobrou chut!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Cesnekem taky setrit nemusite. Klidne dejte i 6 strouzku. Je to individualni
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tak tady neco nesouhlasi! Pred chvili jsem to psala v jinem vlakne, ale to vlakno uz nemuzu najit a vidim, ze me recepty jsou presunuty do tohoto vlakna.

Takze ten recept na placicky je uz v tomto tematu Recepty na strane 4.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:KAPUSTA SE ZAZVOREM A CESNEKEM

Nakrajime (natrhame) kapustove listy, pokapeme olivovym olejem lisovanym za strudena, pridame na drobno nakrajeny cesnek a zazvor, trochu morske soli. Nechame prolezet nejlepe do druheho dne. Obcas promichat.
tak včera jsem naložila a už se nemůžu dočkat domů, až si ten salátek dám. Minule před konzumací jsem do toho dala ještě avokádo a myslím rajče. Úplně hrozně moc mi ten salát chutná!!!!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

RadkaS píše:Tak tady neco nesouhlasi! Pred chvili jsem to psala v jinem vlakne, ale to vlakno uz nemuzu najit
no, vzdyt sis ten presun sama prala, bohuzel/dik je vse preskupeno vzdy chronologicky, takze i tvuj recept asi mirne zapadnul po nanos novych receptu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No, to vim. Akorat uz je to dlouho, co jsem si to prala a vcera jsem jeste psala do toho stareho vlakna, a pak jsem koukala, ze se to moje vcerejsi psani presunulo do tohoto vlakna.... no a pak uz to vubec nedavalo smysl :? .
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Zkopírováni z tématu: Setkání v Praze

Příspěvek od Advid »

Markův recept na chalvu:

suroviny:
slunecnice
sezamu
kokos

med
zázvor
skořice
přiměřeně vody

rozmixovat
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Snídaně šampionů aneb Musli buckwheaties

namočit pohanku přes noc, ráno slít přebytečnou vodu

namočit sušené švestky asi na půl hodiny - předem opláchnout pokud v teplé vodě pokud na nich bylo E220 a spol. (v původním receptu jsou rozinky)
rozmixovat posléze i tou vodou

nalít na pohanku a přidat skořici a muškátový oříšek a dále dle fantazie strouhaný kokos, slunečnicová semínka (předem namočená asi na hodinu), vlašáky, sušená jabka, celé rozinky a cokoli dalšího nás napadne, vždycky dělám cícer různých variací

rozetřít na pergamenový papír a sušit, pak nalámat na kousky

k snídani polít sezamovým mlíkem, mandlovým mlíkem nebo ovocným koktejlem, je to ňamka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Pomazánka aneb Pohanka na 100 způsobů

Namočenou pohanku přes noc rozmixovat s dýňovým semínkem (taky lepší předem namočit), možno přihodit nějaký ten len

Zvlášt rozmixovat rajčata, jeden řapík celeru, česnek, sůl, pepř, trocha citronové šťávy, olivový olej a případně další koření dle chuti (místo petržele třeba kopr, nebo bazalku, pažitku...)

Tekutinu nalít na suchou hmotu a promíchat, požadovanou hustotu možno dolaďovat vodou nebo olejem

Papat samotné nebo na lněnou krekru nebo zabalit do nori, nebo na plátky okurky, rakčete či cukety jako jednohubku...
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkopírováni z tématu: Setkání v Praze

Příspěvek od ml »

Advid píše:Markův recept na chalvu:

suroviny:
slunecnice
sezamu
kokos

med
zázvor
skořice
přiměřeně vody

rozmixovat
chtěla bych se zeptat jak na tem sezam. mixer mi ho nerozmixuje, zůstává hodně celý. o odšťavňovači mi jde slunečnice a dýně namočená, ale sezam také nic moc. zkoušeli jste to někdo na klasickém mlýnku na mák? nevím co už s tím aby to bylo chutné.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

sezam jde vetsinou v mixeru na sucho, jen je potreba ho parkrat sesetrcit dolu ze sten spachtli
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

to bude asi ono. já to dělám ponorným, normální nemám. zkusím ještě ten mlýnek na mák.

dnes jsem vyzkoušela kokosové mléko. měli jste pravdu, je to úžasné. ale teď ho po mně děti chtějí a už je vypito. asi bych ho mohla dělat od rána do večera. budou si muset počkat zase až na zítra :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tvx ještě projel znova ten odpad z kokosu s přidáním vody a bylo to také báječné. Škoda vyhazovat ještě něco, z čeho lze ještě těžit.

Tvx: Bylo to tak ne?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, do kokosovyho odpadu znova prilit primerene mnozstvi teple vody a misto smetany tece polotucnej material, ja sam i tu smetanu redim aby ji bylo vic...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

tvx:Zkoušel jsi na tom testovaném el. Healthy Juiceru už to oříškové máslo? Docela mě to láká. Tedy, ne to máslo, ale ten přístroj obecně.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

Advid píše:tvx:Zkoušel jsi na tom testovaném el. Healthy Juiceru už to oříškové máslo? Docela mě to láká. Tedy, ne to máslo, ale ten přístroj obecně.
Kecas, chces se prejidat dobrotoma :D :D :D
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ale na takové myšlenky mám při půstu nárok. :P :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět