RECEPTY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: Re:

Příspěvek od Hugo z Hor »

mandragora píše:... Ty datle jsou tak sladké, že by se tak dala dělat přírodní marmeláda... ale na co ji namazat netucha.
Možností je dost, pokud Ti nevadí semínka, udělej si lněné placky a namaž to na ně, popřípadě můžeš mazat na kyselejší ovoce (zrovna mě napadá, že by ta marmeládka mohla výborně doplňovat nakyslou chuť mišpulí - jaj, nějak jsem na to dostal před zítřejším půstíkem chuť :lol: )
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: Re:

Příspěvek od mandragora »

Tak už jsem to jak zlikvidovat sušené datle objevil... vhodím 3 datle bez pecky do 0,5 litru vody a rozmixuju. Výsledekm je zásadotvorný a přitom slazený nápoj bez cukru medu apod... vynikajicně se hodící jako pití mezi jídlem z banánů.

Z fíku, lze udělat jen přesnídavku... na nápoj nejsou tak dobré.
Všechno velké je jednoduché.
marinerka
Příspěvky: 60
Registrován: stř čer 11, 2008 15:18

Re: RECEPTY

Příspěvek od marinerka »

Ahojky, někde jsem tu narazila na recept na tofu. Že se prý dá dělat pomocí citrionové šťávy nebo octa. Mě by zajímalo, kolik toho octa mám dát na litr ??? Prosím autora receptu, ať mi to písne na mejl- marinerka@seznam.cz
Tady na fóru bych to asi nenašla :) Tak moc děkuju. El
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: RECEPTY

Příspěvek od mandragora »

TIP na oběd od mandragory:

Čtvrtka zralého avokáda, 0,5 kg jahod.

Jahody rozmačkat. Avokádo vydlabat a rozmixovat ze šťávou z jahod popř přidat 2 či 3 jahody... a zalít tím jahody.

Místo jahod lze variovat s jakýmkoliv kyselým ovocem dle sezóny. Maliny, kiwi, ostružiny, nektarinky, borůvky atd. Jen ne se sladkým... jako banány, fíky, datle, sušeniny a med.
Naposledy upravil(a) mandragora dne pát čer 27, 2008 22:23, celkem upraveno 1 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: RECEPTY

Příspěvek od mandragora »

marinerka píše:Tady na fóru bych to asi nenašla :)
Jdi na stránku 18 a máš to tam celé.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

MOžno ste to tu už rozoberali ale zatial som nenašla odpoved - zaujima ma či TOFU je tepelne spracované. Je vhodne pre raw jedalniček :?:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: RECEPTY

Příspěvek od Renáta »

Epony, tofu nie je raw - v procese jeho výroby sa sója drví, varí a potom zráža napr. pomocou nigari.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od Advid »

Chtěl bych tady veřejně poděkovat Sluníkovi za radu dát si brouky do salátu. Děkuji. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: RECEPTY

Příspěvek od Sluníčko »

:P děkuji

:D nemáš zač :D
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

dnes som vytvorila novy recept. Odporučam všetkym, ktorí maju radi sladké, chutí to ako sladky jogurt. Osobne mi nechuti avocado ako pasta so zeleninou a kedže mi jedno ostalo, povedala som si, že budem trochu experimentovat a vyskušam avocado na sladko.. voilà:
-1 avocado
-škorica (1 lyžička)
-med (podla chuti)
-sezam (1 lyžička)
-kokos (1 lyžička)
-pokrajané jablčko (stači štvrťka)

pomiešať a zjesť. :)
bon apetit
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

nevedela som kde mam dat tuto otazku,hadam mi niekto bude vediet odpovedat:

Mate niekto skusenosti so zmrazovanim egrešov, čerešni, ribezli a ineho zahradneho ovocia? Je po rozmrazeni este chutne? (nemyslim meruňky,čučoriedky, maliny tie viem ze idu zmrazit a su potom "jedlé") :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RECEPTY

Příspěvek od Fiona »

Epony, je to jedle, Walker pise ze i enzymy jsou v tom zachovale, ale chutne to moc neni. Je tam veliky rozdil v chuti oproti cerstvemu, takove "mlandrave". I kdyz mozna bych mela napsat - mne to nechutna. Nekomu mozna ano :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od RAWka »

Stránka so zaujímavými receptmi. Je ich tam veeeeeeela. A dáte si do vyhladávača, že čo tam má byť alebo že sa to nesmie variť. :mrgreen: www.apetitonline.cz
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: RECEPTY

Příspěvek od Jista »

Nevite nekdo jak udelat syr z orechu?dela se to jako z mleka?
Mleko z orechu nechat vysrazet citronem,srazeninu dat do platna a nechat nejaky cas ulezet?nebo je v tom jiny figl...?
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RECEPTY

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:Nevite nekdo jak udelat syr z orechu?dela se to jako z mleka?
Mleko z orechu nechat vysrazet citronem,srazeninu dat do platna a nechat nejaky cas ulezet?nebo je v tom jiny figl...?
a proč jako?
si dej ořechy a když máš chuť na sejra tak si ho dej a máš to bez práce :D
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: RECEPTY

Příspěvek od Jista »

tak to je uz moc pozitivniho mysleni i na me :D
ja ze syru hned lehce onemocnim,nastydnu,a to i z pasterizovaneho koziho.
tak bych rad zkusil orechovy...
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RECEPTY

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:tak to je uz moc pozitivniho mysleni i na me :D
ja ze syru hned lehce onemocnim,nastydnu,a to i z pasterizovaneho koziho.
tak bych rad zkusil orechovy...
tak zkus ještě nepasterizovaný
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: RECEPTY

Příspěvek od Hugo z Hor »

buc11 píše:
Jista píše:tak to je uz moc pozitivniho mysleni i na me :D
ja ze syru hned lehce onemocnim,nastydnu,a to i z pasterizovaneho koziho.
tak bych rad zkusil orechovy...
tak zkus ještě nepasterizovaný
Jojo, čas od času není nad poctivě vybojovaný a od vzpurné kozy čerstvě nadojený hrnek mlíka >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: RECEPTY

Příspěvek od Jista »

zkusil bych,ale v Londyne sehnat kozi mleko cerstve je docela problem.zkusim to na city farme...
Go Raw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RECEPTY

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:zkusil bych,ale v Londyne sehnat kozi mleko cerstve je docela problem.zkusim to na city farme...
a proč ti vlastně radíme mlíčný produkty? dyk je to ovádovina
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: RECEPTY

Příspěvek od Selma »

Ale buc, to je jako kdybys řekl, že krmit novorozence mlékem je ovádovina. Všechno chce svůj čas, ne? Byla bych si ušetřila mnoho potíží, kdybych neuposlechla čísi blbé rady a neskočila do vita rovnou z těch vařených vepřových hlav.

A na co že to bereš ty prášky?
A jak se má manželka?
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: RECEPTY

Příspěvek od Jista »

zjistuju ze syry by se asi na me blbe projevily naslednou rozezranosti.Ja si vita stravou take trosku lecim rozezranost,a zacist do toho jist syry by byl pekny krok zpet...
tak asi misto kozy poridim pejska... :D
Go Raw
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: RECEPTY

Příspěvek od Selma »

Občas si kozí koupím, když mají, nebo spíš dceři, ale že by mně to nutilo koupit si druhý den další to nenutí. Když je, ráda si dám, když není tak si dám něco jiného :)

Jinak jsem se dočetla cosi o těle a hladu od mudrců z východu, něco trochu v opačném smyslu, než co se často vidí tady, jakože se má tělo poslouchat, a to že má tělo poslouchat nás. Zjišťuju že je ovšem potřeba si ujasnit, co vlastně chci. Jestli chci být vita protože něco cokoliv nebo jestli chci vykonávat určité kvantum činností a k tomu účelu potřebuju aby se tělo odpovídajícím způsobem chovalo. Pořád jsem se snažila přibrat, zkoušela jsem jíst tuky a nejíst škroby a sprchovat se studenou vodou a cvičit a šetřit se a já nevim co ještě až jsem si uvědomila že nemůžu přibrat, protože to chtějí lidi kolem mně, ale já ne :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RECEPTY

Příspěvek od buc11 »

Jista píše:zjistuju ze syry by se asi na me blbe projevily naslednou rozezranosti.Ja si vita stravou take trosku lecim rozezranost,a zacist do toho jist syry by byl pekny krok zpet...
tak asi misto kozy poridim pejska... :D
to je dobrej závěr, kvůli rozežranosti na tom někdy ujíždím a místo psa bych zvolil rači prasátko (je chytřejší)
a proč sme vlastně v receptech?
selmo s ATB sem se pokoušel zneškodnit LB, koncem týdne budu končit, ovšem mám pochyby o úspěšnosti
žena stále žije, do 5ti let má ještě 3,5, zatímní stav PMN beze změn, takže nejasný
soužití bezproblémové, veskrze pozitivní, zvláště po osamostatnění dětí,
dnes opět na kole z modřic do obřan
a proč sme vlastně v receptech?
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: RECEPTY

Příspěvek od jans »

asi, že recept na život.. :)
dvdmchl

Re: RECEPTY

Příspěvek od dvdmchl »

Myslite, ze chutney je raw? Podle tohodle http://en.wikipedia.org/wiki/Chutney to vypada ze jo.

Kazdopadne, dneska jsem do misky nasypal pistacie, dynova seminka, liskace, mandle, kesu, vlasaky, para a cele jsem to promichal s mango a papaya chutney.

Sice to vypadalo jako kdyz vari pejsek s kocickou, ale chutove to celkem ladilo a dost jsem si pochutnal. Zitra to zkusim s macenymi orechy.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RECEPTY

Příspěvek od Fiona »

No, raw to mozna bude, za predpokladu ze si to udelas z cerstvyho a ne z pytliku, ovsem ta kombinace je dost odvazna ... orisky, seminka, ovoce... jakpak ti bylo k ranu? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: RECEPTY

Příspěvek od dvdmchl »

Udelal jsem si to ze sklenicky, koupil jsem to uz hotove v nejakym indickym shopu. Ma to konzistenci marmelady.

Nu a po ranu je mi stejne jako vzdycky po ranu. Jednoduse skvele. :)

Na okne uz se mi macej orechy , tak to vecir zkusim s nima.

Ono mne ruzne kombinace nic nedelaji, maximalne nekdy vice prdim, coz me ale jako spravnyho chlapa celkem i bavi.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RECEPTY

Příspěvek od Fiona »

Neco mi rika ze papajova marmelada ve sklenicce z Indie raw nebude. Ale zas by pri trose fantazie mohla byt jang :wink:
Mel bys to aspon zapit pampeliskama.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: RECEPTY

Příspěvek od dvdmchl »

Ah...ale je to chutney, tak treba to je castecne raw.
Pampeliskovy dzus v obchode nemeli. Tak snad az priste az budu nekdy bydlet na nejakym peknym zeleno-modrym miste....
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: RECEPTY

Příspěvek od Jista »

chutney ze skla od indu raw nebude,to bude pasterizovane.
mozna nekdy najdes nalozene v oleji bez pasterizace,ale to je se slunecnicovy olej.uvidis jak Ti po tom bude...
Go Raw
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: RECEPTY

Příspěvek od Selma »

buc11 píše: selmo s ATB sem se pokoušel zneškodnit LB, koncem týdne budu končit, ovšem mám pochyby o úspěšnosti
žena stále žije, do 5ti let má ještě 3,5, zatímní stav PMN beze změn, takže nejasný
soužití bezproblémové, veskrze pozitivní, zvláště po osamostatnění dětí,
dnes opět na kole z modřic do obřan
a proč sme vlastně v receptech?

ATB budou antibiotika, ale LB netuchám co je?
Ad žena, snad to vyšumí do ztracena. Ptala jsem se jednoho jak se zbavil ekzému a říkal: Já ti nevim, já na něj nějak zapoměl a když jsem si vzpoměl, už tam nebyl. Blahoslavení chudí duchem :)
V receptech jsme z nedisciplinovanosti a lekhomyslnosti :mrgreen:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RECEPTY

Příspěvek od buc11 »

Selma píše:
buc11 píše: selmo s ATB sem se pokoušel zneškodnit LB, koncem týdne budu končit, ovšem mám pochyby o úspěšnosti
žena stále žije, do 5ti let má ještě 3,5, zatímní stav PMN beze změn, takže nejasný
soužití bezproblémové, veskrze pozitivní, zvláště po osamostatnění dětí,
dnes opět na kole z modřic do obřan
a proč sme vlastně v receptech?

ATB budou antibiotika, ale LB netuchám co je?
Ad žena, snad to vyšumí do ztracena. Ptala jsem se jednoho jak se zbavil ekzému a říkal: Já ti nevim, já na něj nějak zapoměl a když jsem si vzpoměl, už tam nebyl. Blahoslavení chudí duchem :)
V receptech jsme z nedisciplinovanosti a lekhomyslnosti :mrgreen:
no, aby to nebylo úplně do ztracena, zatím do sebe rve nové a nové chTika
a já mám postboreliový sysndrom, neboli chronickou neuroboreliozu, u nás bohužel pro mne neuznána jakožto choroba a tak se v září musím zas vydat do práce
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

mam pre Vas nejaké tipy na mnou osvedčené recepty a budem tu postupne pridavať ďalšie :)

Džús "Súmrak" 6 x veľká mrkva, 1 stredná červená repa, 1/2 citrónu, miska žíhlavy a pár listov púpavy(pampelišky), 3 tvrdšie jablká. Odšťavíme. Je to naozaj mňam, jeden z mojich najolľubenejších :D
Přílohy
džús.JPG
(164.88 KiB) Staženo 350 x
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

džus "Caribic": 2 grepfruity, cca 3 cm koreňa zázvoru, mlieko z jedného kokosu Odšťavíme a pridáme kokosové mlieko. ozdobíme kúskom kokosového orecha. Užasný osviežujúci nápoj :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

Studená špenátová polievka: 1 vanička čerstvého špenátu, 1 zeler, 3 tvrdé rajčiny, štipka čierneho mletého korenia, štipka morskej soli, 2 prelisované strúčiky cesnaku, štvrťka nadrobno nakrajanej cibule, pol lyžice ľanového šrotu. Špenát, zeler, rajčiny odšťavíme, pridáme cesnak, cibulu, lanový šrot, korenie, sol. Ozdobíme konopnými semienkami :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od epony »

Džus "Vesna" : 1/2 kelu, mlieko z 1 kokosu, 1 zeler Odšťavíme. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RECEPTY

Příspěvek od Fiona »

Jeje, zni to lahodne >:-)
Ten prvni vypada jako moje Vendetta, a az na ty 3 jabka ma i stejne slozeni :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: RECEPTY

Příspěvek od awa »

To vypadá na samé dobrůtky.
Já naopak dneska vyrobila pěkný driják. (:-) Prvotřídní projímadlo, ani jsem to nechtěla. Zázvoru budu muset ubrat, trochu víc to štípalo a listy příště asi taky míň a přidat radši jabko. Ale s konzumací mi pomohl i miláček a toaleta je jedna.... (:-)
Zatím je bez názvu - prostě jen "DRIJÁK":
Stvol řapíkatého celeru i s listy ( vyšťavit )
kousek čerstvého zázvoru ( mixovat )
Dvě malá letní jablka (mixovat )
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od RAWka »

Neviete nejaký chutný recept s tekvicou?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RECEPTY

Příspěvek od veri »

Dávám sem vánoční a novoroční menu v angličtině, na můj vkus je toho v tom jednodenním menu trošku moc, ale proti gustu...PMN je lepší sestavit si vlastní, tak snad jen pro inspiraci.

Je to vyhrabáno kdesi z vitafóra, neptejte se odkud, opravdu si to nepamatuju :D
Přílohy
TheChristmasDayMenu.pdf
(127.62 KiB) Staženo 841 x
NewYearsDayDinner2006.pdf
(148.27 KiB) Staženo 635 x
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od tvx »

toasi ten celerr, zazvor aspon me, moc neprojima, normalneho zdzusuju - ma velkou vyteznost a pridavam do pomerancovyho dzusu ale nekdy hopiju samotnej, pali to ale jenom ze zacatku, ne jako jiny palivy veci co palej furt.
je vybornej treba i s onanansem.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: RECEPTY

Příspěvek od hofikos »

veri píše:Dávám sem vánoční a novoroční menu...
Díky za inspiraci, snad se alespoň na Vánoce donutím přeložit si to...trošku jsem doufala v ČJ, lemra líná :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: RECEPTY

Příspěvek od hofikos »

Tou lemrou línou jsem myslela sebe (aby nedošlo k omylu) (:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: RECEPTY

Příspěvek od k.winky »

hofikos píše:Tou lemrou línou jsem myslela sebe (aby nedošlo k omylu) (:-)
Jo, s tim lemrovatěnim jsem na tom podobně :) kdyby ses ale rozhodla něco přeložit, tak to sem určitě mrskni :wink: :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RECEPTY

Příspěvek od veri »

Pro mě si to anglicky přečíst není problém, spíš se mi to nechce překládat :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: RECEPTY

Příspěvek od Renáta »

Veri, vďaka za recepty. Do toho jablkového koláča, ktorý je vo vianočných receptoch, pridávajú do cesta na zahustenie aj psyllium. Už ste taký koláč niekto robili?
Inak závidím všetkým z vás, ktorí na Vianoce riešite len svoju stravu. Ja musím poriešiť menu pre 9 ľudí (sestrina rodina, môj otec a moja rodina - aj tento rok strávime Vianoce na horách, čo je super) - takže vianočná večera = slovenská klasika. Všetci jedia tradične a my so synom volíme akúsi veggie verziu. Namiesto kapra sme mávali tempeh a baklažán - no tempeh mi úplne odpadol od chuti. Jednoducho chute sa menia a už je na mňa príliš ťažký a hutný. Asi preto kupujem na Vianoce také hory ovocia, že si môj otec ťuká po čele. Celkom by sa mi páčil na večeru len ananás - a pre všetkých! Asi by ma dali zavrieť, keby som im to naservírovala.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RECEPTY

Příspěvek od veri »

Renáta píše:Celkom by sa mi páčil na večeru len ananás - a pre všetkých! Asi by ma dali zavrieť, keby som im to naservírovala.
Místo aby byli vděční, že jim chceš to nejlepší, že jo :D
Ale mě, asi jako všechny, na Vánoce taky ovládnou chutě a trochu se s tím menu rozšoupnu :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: RECEPTY

Příspěvek od alilia »

Máte nejaké tipy na využitie růžičkovej kapusty? Priateľ dnes priniesol celú kopu, s tým, že ja už vraj s nimi niečo dobré vymyslím... :P :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: RECEPTY

Příspěvek od Advid »

No můžeš s ní udělat to samé, co se dělá s normální kapustou, tj. natrhat a smíchat s česnekem a olivovým olejem a od druhého dne jíst. Je to na svaly. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět