EKODROGERIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

Renáta píše:
Sitar píše:Ecover není veganský?
Práve že vyšiel v testoch zle, som ho tiež používala. Upozornili ma z ekocentra Živica, že to nie je, čo výrobcovia píšu... :? Presedlala som na Sonet.
Zajímavý, nějaký odkaz na výsledky testů?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Popýtam sa v Živici.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Rarach »

To mi nerob, to mi nerob... :(
Já používám Ecover na nádobí a ještě mám od nich aviváž a dosud jsem byla spokojená. :roll:
Až budeš mít bližší info, dej pls vědět!!!
Díky!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Rarach píše:To mi nerob, to mi nerob... :(
Já používám Ecover na nádobí a ještě mám od nich aviváž a dosud jsem byla spokojená. :roll:
Až budeš mít bližší info, dej pls vědět!!!
Díky!
Už som to od nich mailom pýtala, tak azda napíšu. Mne sa tiež páčila napr. aviváž od Ecoveru. Tá od Sonetu nie je zlá, ale chýba mi tam tá troška príjemnej vône, čo má Ecover.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Rarach »

Ano, Ecover má opravdu příjemnou vůni aviváže!
Bez ostatního se obejdu, ale aviváž asi nevyměním, jsem holt náročná!!! :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

s.arik píše:Velmi mě překvapilo, že tady nezazněl sliz na praní, nebo také mýdlový gel (honosněji) :lol: . Neznáte...?

Osobně už přes rok peru výhradně v mýdlovém slizu, všechno, obyčejný prášek vůbec nemám.

Výhody:
neuvěřitelné levné! (za 20Kč peru celý měsíc)
účinné
vhodné i pro alergiky a etopiky, kojence :wink:
údajně se mýdlo a soda v řekách rozloží za pár dní, zatímco chemikálie v pracích prášcích jsou daleko trvanlivější a agresivnější
člověk má radost z té alchymie....

Suroviny:
soda na praní (krystalické kelímek cca 250ml, práškové stačí poloviční množství)
mýdlo na praní Jelen (nebo Palma Kokos nebo Lanza)

Příprava:
mýdlo nastrouhat do 10l kýble, rozpustit v troše vřelé vody, pak vodu přidávat až do těch 10-12l, nevadí že se mýdlové hoblinky nerozpustí úplně...v pračce už se rozpustí určitě :) ), nakonec za míchání přisypat sodu. Necháme do druhého dne odležet, krásně zhoustne...jedna ženská tomu říká sperma :lol: ale já to mívám ještě hustší, jako rosol. Druhý den to teda už možno používat. Skladuju ve dvou 5l kanystrech, do pračky přímo do bubnu dávám asi jeden hrnek, výjimečně dva. Jedna várka stojí asi 20Kč a peru s ní přes měsíc, tj. okolo 15 praček.

Více zkušeností na http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0

Mýdlové ořechy se většině lidí moc neosvědčily, dost to mezi ženami z Koníka kolovalo... Ale tip pro ty, kteří mají ořechy rádi - prý to dobře myje nádobí. Ručně, ne v myčce...
Tak jsem dnes zakoupil kýbl, mýdlo na praní Jelen a práškovou sodu a směs již chladne v koupelně. Když s tím děti nic neprovedou, tak zítra uvidíme, esli to funguje. Díky za tip.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

Sitar píše: Tak jsem dnes zakoupil kýbl, mýdlo na praní Jelen a práškovou sodu a směs již chladne v koupelně. Když s tím děti nic neprovedou, tak zítra uvidíme, esli to funguje. Díky za tip.
Funguje :-) a taky se to hodí na čištění krbového skla, vodovodních baterií, dřezu, vany, obkladaček, vodního kamene ....

Nastříkat z rozprašovače ,počkat x minut, a setřít (nebo vydrhnout).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

Dnes vyprána první várka jelenem, sice tmavá, ale dobrý. Ještě si počkáme na nějakou tu světlejší. Tohle mě baví.

Ještě něco podobnýho do myčky by to chtělo. Momentálně půlím Ecover tablety a taky dobrý.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od araila »

Rarach píše: Ano, Ecover má opravdu příjemnou vůni aviváže!
Bez ostatního se obejdu, ale aviváž asi nevyměním, jsem holt náročná!!!
A proč si myslíš, že je aviváž pro oděvy dobrá? Můj známý, který svého času vyráběl ponožky a nyní je prodává, před používáním aviváže své zákaznice důrazně varuje. Způsobuje ucpání vláken textilu, takže oděv přestane dýchat a to jistě není žádoucí. Zejména pokud se potíme...a to více či méně všichni, že. :)
Místo aviváže používám ocet, je přírodní, navíc prádlo dezinfikuje a hlavně neucpává vlákna. :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sweetie »

avivaz nepouzivam urcite takovych 7 let. taky jsem pro nechat pradlo dychat. navic vune je moc silna, boli me z toho hlava.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

araila píše:Způsobuje ucpání vláken textilu...
Dobre hovoris...
Nosievame turisticke oblecenie, termopradlo, termoponozky... Tam je avivaz vyslovene nevhodna, nici ten efekt membranoveho odevu.
A ked som si raz kupovala drahe krasne pradielko, tak ma predavacka dorazne varovala pred pouzitim avivaze, ze to dokonale znici krajku.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

Sitar píše:Dnes vyprána první várka jelenem, sice tmavá, ale dobrý. Ještě si počkáme na nějakou tu světlejší. Tohle mě baví.

Ještě něco podobnýho do myčky by to chtělo. Momentálně půlím Ecover tablety a taky dobrý.
O tomto víkendu doděláno všech 10 l. Zítra udělám další várku. Vydrželo to skoro dva měsíce a to pereme téměř každý den, někdy i dvakrát. Pravda, někdy to Nik zkombinuje s klasickým práškem, který nám stále zbývá v koupelně.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Jsem ráda, že vám sliz funguje :)

Na vánoce jsem dostala dárkový poukaz do jednoho e-shopu (Brána k dětem) a celý ho dala za různé ekočističe, tak krátce poreferuji...
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem ... a-drogerie

Ekover na nádobí úžasný!!!

WC čistič Sonett a universální čistič Sonnet - perfektní

Ekover univer.čistič ujde, ale vzhledem k doporučenému ředění se absolutně nevyplatí, s ohledem na koncentraci je jakoby 5-7x dražší než Sonett.

prací gel Ulrich - fajn, ale já moc nemám srovnání. (tady můžu přihodit k dobru, že kámoška zkoušela vícero alter.pracích věcí, od slizu přes ořechy, ulrichy atp. a nakonec skončila dokonale uspokojená u Froshe z http://www.drostra.cz/?pid=22120&PN=Fro ... 3%A1dlo+2l :))

šampon Ekover docela fajn, ale šampon od Alverde mi osobně seděl více...

Tak třeba to inspiruje ty z vás, co drogerii kupujete zatím ze setrvačnosti stále tu stejnou neeko a nezdravou.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Fiona »

Nevite nekdo aspon priblizne slozeni toho Jelena? Taky chci zkusit vyrobit sliz, z neceho co se da sehnat tady v UK...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Fiona píše:Nevite nekdo aspon priblizne slozeni toho Jelena? Taky chci zkusit vyrobit sliz, z neceho co se da sehnat tady v UK...

hledej prostě "mýdlo na praní", mělo by být sodné a obsahovat alespoň 68 % zmýdelněných mastných kyselin.
v ČR se cenově pohybují asi v té hladině, jako LEVNĚJŠÍ mýdlo toaletní/na ruce....a tohle mýdlo na praní najdeš u pracích prášků, ne u běžných mýdel, tak třeba ti to pomůže.

na složení Jelena se musí podívat někdo jiný, mám doma poslední a už bez obalu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

Fiona píše:Nevite nekdo aspon priblizne slozeni toho Jelena? Taky chci zkusit vyrobit sliz, z neceho co se da sehnat tady v UK...
Jelen, na špínu jak řemen, bratru za 16 kačen.

Složení: Sodium Tallowate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Parfum, Etidronic Acid.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Ještě jsou pro výrobu slizu vhodná marseilská mýdla, třeba http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh ... prani-300g, to slovo ti může napovědět.

Tak snad budeš mít úspěch v první drogerii :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše:Ještě jsou pro výrobu slizu vhodná marseilská mýdla, třeba http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh ... prani-300g, to slovo ti může napovědět.

Tak snad budeš mít úspěch v první drogerii :)
Ale ze zkušenosti je jelen lepší. A nezkoušejte recept vylepšit tím, že do něho přidáte půlku žlučového mýdla. To pak moc nepere, ale d á se to použít na krbové sklo.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Fiona »

Dik, tak pokoukam a zkusim :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

žlučové mýdlo je zázrak na organické skvrny, krev, dětskou stolici...ale mám vyzkoušeno jen ve formě lokálního předepírání skvrn.
dělat sliz z kostky za stovku by mne ani nenapadlo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše:žlučové mýdlo je zázrak na organické skvrny, krev, dětskou stolici...ale mám vyzkoušeno jen ve formě lokálního předepírání skvrn.
dělat sliz z kostky za stovku by mne ani nenapadlo.
Moje stálo 26Kč a dal jsem ho půlku k normální dávce slizu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

dobrý kup! už mám dlouho odpleněné dítě, takže mě žlučové až tak nebere, ale dá-li karma a zabřeznu ještě v tomhle životě, vyzpovídám tě, kam na něj chodíš :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od epony »

Ake máte vy skusenosti s Alverde kozmetikou od DM? Ja mam od nich deodorant, maskaru, peeling, odličovač, sprcháč a zatial spokojná dostatočne
V niektorých lekarnach predavau bio kozmetiku Sanoflore- pleťové krémy su najlepšie od nich ake som kedy vyskušala :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:dobrý kup! už mám dlouho odpleněné dítě, takže mě žlučové až tak nebere, ale dá-li karma a zabřeznu ještě v tomhle životě, vyzpovídám tě, kam na něj chodíš :)
Ja som ho u nas zohnala asi za 2.5€ (70 korun?) za kocku, co je fakt dost. Na skvrny je skvely. Za 26 korun - to je uzasna cena.
A nevadi nam, ze je to zo zvieratka?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Samira, máš pravdu, zjednodušila jsem to, žlučáky, které znám, stojí mezi 70-120 podle značky. Ze zvířátka to je, hmmm, asi se bez něj teda obejdu, ostatně mě nějaké skvrny nikdy nějak moc netrápily.


epony, od Alverde používám jen šampon a jsem spokojená moc. Přechod od chemických šamponů nebyl lehký (dva týdny pocit, že vlasy vůbec nejsou umyté...), ale pak jsem si zvykla a teď už bych neměnila. Jen kvůli ceny jsem vyzkoušela šampon Ekover, a ten je taky slušný.

Ale na můj dojem moc nedejte, celý život používám výhradně a pouze šampon, mýdlo a zubní pastu, nic víc, a i to zásadně nejlevnější "značku" z celého Tesca :P S krémy etc. neporadím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Xion »

Ten Sampon od Alverde pojdem do DM skontrolovat, nejaky slusnejsi k prirode zhanam.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Xion píše:Ten Sampon od Alverde pojdem do DM skontrolovat, nejaky slusnejsi k prirode zhanam.
v leckteré drogerii nebo lékárně mají taky kosmetiku Weleda, rovněž přírodní, detaily ale nevím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

ke slizu slizu na bile pouzivam pry ekologicky perkarbonat sodny,
ted jsem koupila tady http://www.fichema.cz/
po sesti dnech objednani jsem dostala omluvny mail za opozdeni s nabidkou odberu zbozi za 100 jako omluvou a majitel firmy mi zbozi nasledujici den privezl osobne :!: :!: :!: Velka JEDNICKA
Maji tam i aktivator pro perkarbonat, ktery jsem jinde nenasla
a
Síran hořečnatý / hořká sůl 1kg 98% MgSO4x7H20
a kyselinu citronovou a ....
Naposledy upravil(a) Lidka dne pon led 31, 2011 9:21, celkem upraveno 2 x.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

s.arik píše:ale dá-li karma a zabřeznu ještě v tomhle životě,
chi chi chi :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluska »

Lidka píše:
s.arik píše:ale dá-li karma a zabřeznu ještě v tomhle životě,
chi chi chi :D
:)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:ke slizu slizu na bile pouzivam pry ekologicky perkarbonat sodny,
ted jsem koupila tady http://www.fichema.cz/
po sesti dnech objednani jsem dostala omluvny mail za opozdeni s nabidkou odberu zbozi za 100 jako omluvou a majitel firmy mi zbozi nasledujici den privezl osobne :!: :!: :!: Velka JEDNICKA
Maji tam i aktivator pro perkarbonat, ktery jsem jinde nenasla
a
Síran hořečnatý / hořká sůl 1kg 98% MgSO4x7H20
a kyselinu citronovou a ....
Dik za link, rozsirila som si obzory. Pls skus mi blizsie popisat, ako teraz vyrabas sliz - pomer perkarbonatu sodneho a vody a kolko toho aktivatoru (a ci ho vobec davas).
Co a ako este od nich pouzivas?
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od kartika »

Samira píše:
s.arik píše:dobrý kup! už mám dlouho odpleněné dítě, takže mě žlučové až tak nebere, ale dá-li karma a zabřeznu ještě v tomhle životě, vyzpovídám tě, kam na něj chodíš :)
Ja som ho u nas zohnala asi za 2.5€ (70 korun?) za kocku, co je fakt dost. Na skvrny je skvely. Za 26 korun - to je uzasna cena.
A nevadi nam, ze je to zo zvieratka?

přesně tak.... myslela jsem, že se tu řeší i to, zda je produkt min. vegetariánský... jinak bych do mýdla z jelena taky šla..... víceméně kvůli tomu používám ty ořechy. Přestože neperou na stopro.....
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

Samira píše:Co a ako este od nich pouzivas?
Rada se podelim :)
vyzkousela jsem i komercni prostredky ty drahe z reklamy i ten levny s prasatkem. Kdyz jsem pradlo vesela, musela jsem vytrepat a to misto pak zamest :roll: vsude byl bily prach....
Vyzkousela jsem orechy, ale byla jsem smutna, ze to moc nefachcilo :(
a vic nez rok peru ve slizu a nekecam :idea: , je to nejlepsi i co se cistoty tyce:
pradlo je i mekci, nevtirave vonave (pridavam olejicky)
jen pripominam, ze se na zacatku asi objevi fleky, co zakamufovaly rozjasnovace komercnich prasku

asi jednou mesicne vyvarim v kyseline citronove pracku a spolu s ni uterky kvuli pripadnym usazeninam kamene ci mydla

Perkarbonat pridavam k bilemu pradlu a pri teplote 40 je lepsi pridat aktivator (pomer je na ficheme)
Sliz delam vicemene podle s.arika

Na te Ficheme jeste maji udelatka (minipareniste, raselinove tablety) na prepestovani (mamka ma zjistenou cenu jinde a nakoupila tady)

Taky je tam MgSO4+7H2O, ale jeste nemam overeno, ze lze pouzit na ocistu jater (vzorec stejny, ale ...?) http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=558
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

kartika píše:
Samira píše:Ja som ho u nas zohnala asi za 2.5€ (70 korun?) za kocku, co je fakt dost. Na skvrny je skvely. Za 26 korun - to je uzasna cena.
A nevadi nam, ze je to zo zvieratka?
přesně tak.... myslela jsem, že se tu řeší i to, zda je produkt min. vegetariánský... jinak bych do mýdla z jelena taky šla..... víceméně kvůli tomu používám ty ořechy. Přestože neperou na stopro.....
Neviem, ci sme sa dobre pochopili... normalne pracie mydlo (z ktoreho vyrabam sliz) neobsahuje nic zo zvieratka, len na obale ma nakresleneho jelena. Ci kamzika ci co to je za potvoru.
Zlcove mydlo (nerobim z neho sliz, pouzivam ho len na odstranenie najhorsich skvrn na obleceni, preto spotrebujem asi jedno za dva roky?) vsak ma v sebe malinko percent zlce zvierat (predpokladam ze z nejakych kraviciek a prasiatok z jatiek). Zatial som zial nic lepsie na skvrny nenasla (a nechcem tu trepat nezmysly o tom, ze tie zvieratka by boli tak ci tak mrtve, kedze su urcene na masko pre masozravcov). Pouzitie takeho mydla si uz kazdy musi zvazit sam, do akej miery je eticky vegetarian, a ci dovazanim orechov nahodou nepacha na planete vacsiu krivdu (na nic neutocim! vsetko ma svoje pre a proti, snazim sa naznacit, ze mozno 3% zlce v objeme mydla vyrobeneho v Europe je mensie zlo, nez orechy kdesi z ineho kontinentu).
Uz som z viacerych stran pocula, ze orechy peru zle... Takze mi to len potvrdzujes a Lidka ako dodatocne citam, tiez...
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

Sitar píše:Složení: Sodium Tallowate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Parfum, Etidronic Acid.
tam z jelena neni ani chlup :lol:
tak spotrebni zbozi by se nevyrabelo z tak nekomercniho zvirete :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:a vic nez rok peru ve slizu a nekecam :idea: , je to nejlepsi i co se cistoty tyce:
Absolutny suhlas, po dlhom case som cosi vyprala v prasku a smrdelo mi to :D Odvykla som od "chemicky vonaveho" pradla.
Lidka píše:asi jednou mesicne vyvarim v kyseline citronove pracku
Ja tam lejem ocot (ano, smrdi, ale kys. citronovu som akosi este vo vacsom mnozstve nevidela predavat, aj preto od Teba taham rozuy :-P )
Lidka píše:Perkarbonat pridavam k bilemu pradlu a pri teplote 40 je lepsi pridat aktivator (pomer je na ficheme)
Ak som dobre pochopila - pradlo peries v slize normalne vyrobenom z mydla a k tomu este pridas perkarbonat ked peries biele? a ak peries na nizsej teplote tak tam pridas este aktivator?
Lidka píše:Sliz delam vicemene podle s.arika
Ja asi podobne, neviem, volakedy davno som nasla navod a uz som si odladila mnozstva mydla a sody vzhladom na nasu ultratvrdu vodu.

Mna tam zaujali tie horcikove hnojiva pre rastliny... to by mohlo teoreticky nepriamo pomoct mne ako pojedacovi vypestovanej zeleniny a ovocia, nie? Podu obohatim o horcik, o to viac ho spapaju rastlinky a o to viac ho spapam ja! Aspon myslim, ze taka by mohla byt teoria.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:
Sitar píše:Složení: Sodium Tallowate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Parfum, Etidronic Acid.
tam z jelena neni ani chlup :lol:
tak spotrebni zbozi by se nevyrabelo z tak nekomercniho zvirete :wink:
Presne tak :)
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

Samira píše:Ak som dobre pochopila - pradlo peries v slize normalne vyrobenom z mydla a k tomu este pridas perkarbonat ked peries biele? a ak peries na nizsej teplote tak tam pridas este aktivator?
PRESNE
davkuji primerene od oka
Samira píše:Mna tam zaujali tie horcikove hnojiva pre rastliny... to by mohlo teoreticky nepriamo pomoct mne ako pojedacovi vypestovanej zeleniny a ovocia, nie? Podu obohatim o horcik, o to viac ho spapaju rastlinky a o to viac ho spapam ja! Aspon myslim, ze taka by mohla byt teoria.
noo a ty horcikove hnojiva by toreticky mely pomoct i pri ociste jater a davaji se do koupeli,
ale jeste jsem nezjistila, kde konci nepritel chemie a kde zacina kamaradka chemie :oops: :?:
tedy hnojit ci nehnojit :?: :idea:
zatim hnojim popelem, horcici a konskym hnojem a
skvele je konopi - ma pry korinky dlouhe az metr a vytahuje mineralni latky z hloubky a ty jsou potom v listech, z kterych je bud zelena stava nebo jdou na kompost :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:davkuji primerene od oka
Tuto odmerku pouzivam aj ja casto :D
Lidka píše:noo a ty horcikove hnojiva by toreticky mely pomoct i pri ociste jater a davaji se do koupeli,...
V DM som si kupila horcikovu sol do kupela, neviem, ci pomaha, ale je prijemne okupat sa v slanej vodicke. Krystaliky to ma krasne, take lupienky.
Lidka píše:zatim hnojim ... horcici...
Ako zelene hnojivo? Vysejes, zarylujes? Alebo?
Lidka píše:...skvele je konopi...
Ano, je. Mam to nasprtane vsetko, zial vdaka nasej legislative NESMIES bez povolenia pestovat konope (aj ked je to ta nemaryskova odroda). A zial nie som este taky fanatik, aby som poletovala po uradoch a vybavovala potrebne stemple :(
Mozno raz Slovensko precitne a opat sa tato superrastlina bude vo velkom pestovat ako volakedy.
Ozaj - po manzelovej babke sme kdesi vyhrabali konopne a lanove uteraky, to uz bude mat mozno aj historicku hodnotu. A nic lepsie na utretie nie je. Frote sa moze strcit.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

odpoved jsem poslala k Tobe DOMU
ale jeste k ekodrogerii: ve zdrave vyzive jsem koupila za dvacku kostku mydla s 75 % olivoveho oleje,
mam v planu ho zliquidovat :wink: a pouzivat jej jako sampon
uvidime co tomu reknou ty moje statisice
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Lidka píše:odpoved jsem poslala k Tobe DOMU
ale jeste k ekodrogerii: ve zdrave vyzive jsem koupila za dvacku kostku mydla s 75 % olivoveho oleje,
mam v planu ho zliquidovat :wink: a pouzivat jej jako sampon
uvidime co tomu reknou ty moje statisice
Dik, uz som sa rozkeacla u mna doma ;)
Marseillske mydlo? mam kocku skoro za stovku ;), ale na vlasy sa mi neosvedcilo - ale mydlila som priamo kockou vlasy. Mas nejaky iny napad? Ako sampon bolo pre mna vhodnejsie vajce s citronom a kvapkou oleja (ano, vegani placu).
Inak to olivove mydlo s vysokym podielom oleja pouzivam na cele telo, je uzasne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Panda »

Samira píše:... ale mydlila som priamo kockou vlasy....
Chudák Micinka :cry:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Samira píše:... ale mydlila som priamo kockou vlasy....
Chudák Micinka :cry:
(:-)
milujem tieto cesko-slovenske slovne hracky :lol:
kartika
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 18, 2010 18:15
Bydliště: Praha

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od kartika »

Lidka píše:
Sitar píše:Složení: Sodium Tallowate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Parfum, Etidronic Acid.
tam z jelena neni ani chlup :lol:
tak spotrebni zbozi by se nevyrabelo z tak nekomercniho zvirete :wink:

Sodium Tallowate je hovězí lůj......... ale to asi není novinka...... nicméně jsem ortodouš v těchto věcech a proto u mne sliz prohrává na celé čáře. Na skvrny se místo žlučového mýdla dá použít mýdlo Sodasan na skvrny. Je vege a čistí dobře.... takže tolik typ pro stejně postižené jako jsem já...... :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Samira »

kartika píše:Sodium Tallowate je hovězí lůj......... ale to asi není novinka...... nicméně jsem ortodouš v těchto věcech a proto u mne sliz prohrává na celé čáře. Na skvrny se místo žlučového mýdla dá použít mýdlo Sodasan na skvrny. Je vege a čistí dobře.... takže tolik typ pro stejně postižené jako jsem já...... :D
Vidis, o tom hovadzom loji som nevedela, i ked mydlo sa vyrabalo z tuku (z kosti?), to je fakt. Dik, zase som o nieco mudrejsia.
Sliz nezavrhuj, RadkaS ho vyraba (ak sa nemylim) z marseillskeho mydla (oliv. olej), alebo este z ineho, len si doprkna nespomeniem akeho, no isto su to nezvieratkove produkty, RadkaS je tiez "ortodoxna" v tomto smere. ;)
Sodosan mrknem, dik za tip. Ale asi az o rok, ked miniem to zlcove.

Kartika, daj este prosim nejake tipy, skusas doma vyrobit nejaku kozmetiku / cistiace prostriedky sama, alebo vyhradne kupujes v obchodoch?

Stale nemam dorieseny sampon a kondicioner. Ako som pisala, marseillske mydlo mi nevyhovuje, kupovana kozmetika vo flaskach sa mi nepozdava (plastovy odpad + chemia), skratka v tomto som bezradna. Obavam sa, ze do extremu neumyvania vlasov nechcem ist.
Skvele boli sampuky (tuhe sampony v tvare puku) od firmy Lush, zial na SK zmizli a objednavat dva kusy niekde z Britanie...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluska »

Používáte někdo aktuálně na něco Sonett? Kromě žluč. mýdla na skvrny je to všechno "čisté". Hlavně ten obsažený geraniový a růžový ét. olej - to je pro mé čichové buňky balzám... třeba z toho prádla. Ach. :)
I když asi cenově nemůže vašemu slizu konkurovat. :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

kartika píše:
Lidka píše:
Sitar píše:Složení: Sodium Tallowate, Aqua, Sodium Cocoate, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Parfum, Etidronic Acid.
tam z jelena neni ani chlup :lol:
tak spotrebni zbozi by se nevyrabelo z tak nekomercniho zvirete :wink:

Sodium Tallowate je hovězí lůj......... ale to asi není novinka...... nicméně jsem ortodouš v těchto věcech a proto u mne sliz prohrává na celé čáře. Na skvrny se místo žlučového mýdla dá použít mýdlo Sodasan na skvrny. Je vege a čistí dobře.... takže tolik typ pro stejně postižené jako jsem já...... :D
Tak to jsem netušil, sakryš. Přestávám kupovat. Koupím raději nějaké kvalitnější mýdlo bez zbytků krávy. Díky za info. Pomalu mi dochází sliz, tak ho budu za pár týdnů dělat.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Čističe Sonet a Ekover používám na všechno, spokojeně, akorát šmapon Ekover byl děsný :)
Přidávám se k Samiře, s šamponem mám taky "problém". Ekokosmetika je všeobecně dost drahá, jsem ochotna dát prachy max za levnou značku Alverde, ale vlasy mám po něm dost "zničené", v porovnání s běžnými šampony. Alternativy typu mýdlo, soda, olej a žloutek a bylinné výluhy se mi taky neosvědčily. Tak zůstávám u Alverde, a až budu mít náladu řešit vzhled, přejdu co nejrychjeli k jiné značce.

Mýdlo jelena používám celkem klidně i přes ten lůj. Spotřebuju pár kostek za rok a jsem přesvědčena o tom, že se krávy zabíjí hlavně pro maso - lůj je jen odpad, který je škoda nevyužít. Ale jestli vypíšete ty vege-varianty a budou dostupné, proč ne. Sodasanu jsem si v místních drogeriích nějak nevšimla, z Marseilského se mi sliz dělat nechce. Ještě je za přijatelnou cenu mýdlo na praní Lanza, ale tam bych čekala více chemie než v Jelenovi. A upřímně, u pracího prostředku mi jde především o jeho nezávadnost pro (dětskou) pokožku, než o nějaký obsah loje...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Lidka »

tak jdu hledat nahradu za voli mydlo :cry:
na techto strankach:
http://www.sobestacnost.cz/
si vyrabi mydlo z techto ingredienci:
1125 g 100% ztuženého tuku (použili jsme 1500g tuku HERA (má jen 75%))
400 g olivového oleje
285 g světlicového oleje
200 g řepkového oleje
1 l plnotučného mléka (3,5% tuku)
260 g NaOH
20 g boraxu
6 g cukru
6 g glycerinu
ale nevim, jestli by se s tim dalo prat, mozna ubrat tuku...
Davno jsem zkousela prat ve vyvaru svetlice barvirske, ale jednak to fakt casove ted nejde a ani cistota nic moc, asi bych to musela prejet jeste na valse :roll:
Pisou, ze "Výroba mýdel je poměrně snadná" :shock:
ale kdyz se divam na ceny nekterych ingredienci, mozna zkusim Marseilleske...

a tu je navod na sampon
http://www.sobestacnost.cz/modules.php? ... opic&p=719
z techto surovin:
Kokosový olej 200g
Světlicový olej 70g
Hydroxid draselný (KOH) 63g
Voda 200ml
etylalkohol 10ml

Vyzkousi to nejaky odvazlivec?
Odpovědět