EKODROGERIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od epony »

Pavluška píše:mýdlové oříšky jsem nakonec nikdy nezkusila. A vůni octa přímo nesnáším... :?

čistidlo na kovy bez jedovatých příměsí:
tamarind sušený rozemnutý po ploše čištěného kovu, stačí chvilka a vše bude jako nové, zbytky tamarindu omýt. (:-)
hahaha- este mi nejaky tamarind ostal- žeby som vyskušala? :mrgreen:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluška »

Jen zkus. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Velmi mě překvapilo, že tady nezazněl sliz na praní, nebo také mýdlový gel (honosněji) :lol: . Neznáte...?

Osobně už přes rok peru výhradně v mýdlovém slizu, všechno, obyčejný prášek vůbec nemám.

Výhody:
neuvěřitelné levné! (za 20Kč peru celý měsíc)
účinné
vhodné i pro alergiky a etopiky, kojence :wink:
údajně se mýdlo a soda v řekách rozloží za pár dní, zatímco chemikálie v pracích prášcích jsou daleko trvanlivější a agresivnější
člověk má radost z té alchymie....

Suroviny:
soda na praní (krystalické kelímek cca 250ml, práškové stačí poloviční množství)
mýdlo na praní Jelen (nebo Palma Kokos nebo Lanza)

Příprava:
mýdlo nastrouhat do 10l kýble, rozpustit v troše vřelé vody, pak vodu přidávat až do těch 10-12l, nevadí že se mýdlové hoblinky nerozpustí úplně...v pračce už se rozpustí určitě :) ), nakonec za míchání přisypat sodu. Necháme do druhého dne odležet, krásně zhoustne...jedna ženská tomu říká sperma :lol: ale já to mívám ještě hustší, jako rosol. Druhý den to teda už možno používat. Skladuju ve dvou 5l kanystrech, do pračky přímo do bubnu dávám asi jeden hrnek, výjimečně dva. Jedna várka stojí asi 20Kč a peru s ní přes měsíc, tj. okolo 15 praček.

Více zkušeností na http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0

Mýdlové ořechy se většině lidí moc neosvědčily, dost to mezi ženami z Koníka kolovalo... Ale tip pro ty, kteří mají ořechy rádi - prý to dobře myje nádobí. Ručně, ne v myčce...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluška »

To zní dobře! :) Kdysi se doporučovalo sypat do praček přímo jen strouhané mýdlo, když se pralo hodně malým dětem.


Jinak zase kauza tamarind:
Návod na vyleštění kovových příborů, nádobí...

Zalijeme teplou vodou polévkovou lžíci sušeného tamarindu v hrnečku a zamícháme, necháme uležet plusmínus 15 minut.
Tamarind klesne ke dnu a my využijeme hnědou vodičku nad ním.
Houbička na nádobí nebo jakékoli jiné médium s touto vodou perfektně vyleští lžičky, nože, nerez konvice... prostě cokoliv.


No, mám prostě radost, že jsem tamarind, který mi poškodil na týden sklovinu, nevyhodila a dala mu šanci se uplatnit. Nebýt zmínky v jednom článku o myslím africkém zvyku čistit tamarindem kovy, byl by v koši...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od hofikos »

Já už o tom pracím slizu četla, ale teď jsem dostala nějaké prací prášky a navíc po zkušenostech s ořechy, které taky nevyprali úplně dobře, jsem se tomu nějak přestala věnovat. Ale píšu si a vyzkouším :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Strouhané mýdlo samozřejmě vypere také, ale je ho třeba hrozně moc! Kdežto když použijete i sodu, voda se změkčí a tak potřebujete výrazně méně detergentu... Z toho plyne ponaučení - kdo má hodně tvrdou vodu, dávejte více sody. A naopak - máte-li extra měkkou vodu, může se stát, že bílé prádlo sodou zašedne. Nepanikařit, znovu vyprat, zmizí to. A příště dávku sody snížit :) .
No tento recept používají desítky maminek na plenky, kteréžto jsou vesměs (ale ne vždy všechny) bílé. Dost lidí pere ve slizu úplně všechno jako já.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od RadkaS »

hofikos píše:Já už o tom pracím slizu četla, ale teď jsem dostala nějaké prací prášky a navíc po zkušenostech s ořechy, které taky nevyprali úplně dobře, jsem se tomu nějak přestala věnovat. Ale píšu si a vyzkouším :)
Tak koukam, ze orechy se spouste lidi neosvedcily a ja jich nedavno poprve koupila cele kilo :? . Je fakt, ze jsem si taky vsimla, ze mi zustali nejake fleky nevyprany...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Radko,
je třeba si uvědomit, že komerční prášky mnoho fleků neodstraní, ale na úkor našeho zdraví a zdraví přírody jen pokryjí vrstvou otických zjasňovačů. Krásný důkaz: naše starší světlé povlečení, bez fleků - začala jsem prát ve slizu a po 2-3 vypráních vylezly staré fleky! Totiž ony tam vždycky byly, jenom pokryté nánosem otických zjasňovačů :evil: .
S ořechy se netrap - někdo je s nimi spokojený, a i kdyby ti nevypraly prádlo k tvé spokojenosti, můžeš je používat na nádobí. Dost holek přešlo z ořechů na sliz a u něj zůstaly. Pokud jde o flekaté světlé prádlo (ložní, plenky), můžeš použít na skvrny prekarbonát sodný http://www.bio-eko-logicky.cz/sul-na-sk ... UL024.html. Osobně peru ve slizu úplně všechno, kromě pár jemnějších kousků svátečnějšího prádla, to peru v ruce.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od hofikos »

Už strouhám :mrgreen:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Držím palce! Největší radost mívám druhý den, jak to zhoustne do toho rosolu/želatiny....to je blaho si v tom blátě čváchat ruce (:-)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od RadkaS »

s.arik píše:Radko,
je třeba si uvědomit, že komerční prášky mnoho fleků neodstraní, ale na úkor našeho zdraví a zdraví přírody jen pokryjí vrstvou otických zjasňovačů. Krásný důkaz: naše starší světlé povlečení, bez fleků - začala jsem prát ve slizu a po 2-3 vypráních vylezly staré fleky! Totiž ony tam vždycky byly, jenom pokryté nánosem otických zjasňovačů :evil: .
S ořechy se netrap - někdo je s nimi spokojený, a i kdyby ti nevypraly prádlo k tvé spokojenosti, můžeš je používat na nádobí. Dost holek přešlo z ořechů na sliz a u něj zůstaly. Pokud jde o flekaté světlé prádlo (ložní, plenky), můžeš použít na skvrny prekarbonát sodný http://www.bio-eko-logicky.cz/sul-na-sk ... UL024.html. Osobně peru ve slizu úplně všechno, kromě pár jemnějších kousků svátečnějšího prádla, to peru v ruce.
Diky za reakci i za tip :P , urcite vyzkousim. S tim povlecenim zajimava zkusenost. Ja prala uz nejaky cas v Sonettu, ale uz dlouho jsem slysela o mydlovych orechach a tak jsem se to jala konecne vyzkouset. A sotva jsem se k te zmene odhodlala, tak vy na me pro zmenu se slizem :? a uz mam zase brouka v hlave :P
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od hofikos »

A já už mám sliz hotový. Udělala jsem jen poloviční várku do 5 l kanystru a míchala jsem to rovnou v něm, teď už je to fakt hustý, snad to půjde vůbec vylít :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

hofikos píše:A já už mám sliz hotový. Udělala jsem jen poloviční várku do 5 l kanystru a míchala jsem to rovnou v něm, teď už je to fakt hustý, snad to půjde vůbec vylít :D
Kdyby nešlo vylít, stačí tam zašťourat laťkou nebo vařechou, jak se struktura naruší, budou z kanystru vypadávat chuchvalce :D . Já raději připravuju v kýblu a další den se v tom ňahňám (:-) je to super konzistence. Několika prohrábnutími se i tuhý rosol stane nabíratelným naběračkou...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od RadkaS »

hofikos píše:A já už mám sliz hotový. Udělala jsem jen poloviční várku do 5 l kanystru a míchala jsem to rovnou v něm, teď už je to fakt hustý, snad to půjde vůbec vylít :D
Nevis slozeni toho mydla? Asi nic moc, ze?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od hofikos »

Nevím, měla jsem ho doma už dlouho bez obalu :) Asi nic moc, ale asi fakt lepší než prášky :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Palma, jádrové mýdlo obyčejné, mýdlo na praní
Složení: mýdlo 30% a více, tetrasodium EDTA

Palma Kokos, mýdlo na praní
Složení: mýdlo 30% a více, parfém, tetrasodium EDTA, geraniol
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od RadkaS »

s.arik píše:Palma, jádrové mýdlo obyčejné, mýdlo na praní
Složení: mýdlo 30% a více, tetrasodium EDTA

Palma Kokos, mýdlo na praní
Složení: mýdlo 30% a více, parfém, tetrasodium EDTA, geraniol
Diky. I kdyz porad nevime, co obsahuje to mydlo 30% :? , ze jo?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Mýdlo jsou různé soli vyšších karboxylových kyselin, sodné nebo draselné. Vtip je v tom, že tyhle molekuly mají dvě části, hydrofilní a hydrofobní. A právě ty hydrofobní konce molekul obalí "špínu", například tukové částice, kolem dookola, takže ten shluk navenek ukazuje hydrofilní konce molekul, čímž je "rozpustný"=pohyblivý i ve vodě. A tak se rozpouští mastnota například z ruk do vody...
Mýdla se v řekách odbourávají velice rychle, řádově ve dnech. Určitě lepší, než prací prášky s fosfáty :? . Kdyby byly dotazy, zkusím zjistit i detaily, chemie můj kamarád :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Fiona »

No, neco podobnyho je dobry i na zuby :) Ja si tim cistim a nemuzu si vynachvalit...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

ještě k tomu tetrasodiu - jedná se o Na4P2O7, sůl kyseliny fosforečné se 4 sodíky, při slově kyselina netřeba panikařit, tahle se vyskytuje i normálně v těle člověka, figuruje například jako minizásobníky energie..ADP, ATP, jestli si z biologie pamatujete :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Fiona píše:No, neco podobnyho je dobry i na zuby :) Ja si tim cistim a nemuzu si vynachvalit...
čistíš si zuby mýdlem? to musí být hnusná chuť ne?
já jsem zubní pastu už vyřadila (použiju jen tak jednou týdně na nóbl akce), čistím si zuby jen vodou nebo jedlou sodou...
poslední lekce chemie, listožrouti :lol: , opatrně na rozdíl mezi jedlou a prací sodou! jde o dvě různé chemikálie! prací leptá, jedlá je bezpečná. jedlou (NaHCO3) lze čistit povrchy, zuby, občas si tím pomoci i při překyselení žaludku, spolknout lžičku...
ta soda prací (Na2CO3) rozpouští tuk, dezinfikuje a hlavně změkčuje vodu, což zvyšuje účinnost mýdla a jiných detergentů (v pračce).

pro zajímavost malý přehled alter.čističů http://old.greenpeace.cz/onas/tipy/tip3.html
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

zapomněla jsem k tomu linku napsat, dole si klikněte i pro předcházející a následující tipy :P
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od alilia »

To my doma tým mydlom na pranie umývame riad 8) Keď dôjde, asi skúsime ocot, údajne jeden z najlepších "odmašťovákov" a leštičov... :) Máte s ním niekto skúsenosti?
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od alilia »

Inak zaujímavý článok ohľadom "ekodrogerie", konkrétne starostlivosti o domácnosť, je tu: http://www.deniky.zeny.cz/Megali/domacn ... ezpyt.html , príp. aj tu: http://www.epuls.cz/zdravi/59-chemie-ve ... bez-agrese
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

alilia píše:To my doma tým mydlom na pranie umývame riad 8) Keď dôjde, asi skúsime ocot, údajne jeden z najlepších "odmašťovákov" a leštičov... :) Máte s ním niekto skúsenosti?
ocet jsem dávala místo aviváže kdysi, při praní plínek, dobře odstraní zbytky pracího prostředku z látky, což je fajn pro citlivou kůži miminek.

jinak se dá do pračky nalít 1-2x za rok přímo do bubnu litr nebo dva octa, pustit na vyvářku - spolehlivě odstraní velkou část vodního kamene, lepší než Calgon :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od alilia »

Šári a používaš ten klasický ocot alebo nejaký jablčný (toho je mi práve na podobné pokusy celkom ľúto :roll: )? Z tých článkov mi nebolo úplne jasné, ktorý sa tam myslí a ten klasický naša domácnosť nevidela už pekne dlho...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Používám ten klasický, litr za 8Kč :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

alilia píše:Inak zaujímavý článok ohľadom "ekodrogerie", konkrétne starostlivosti o domácnosť, je tu: http://www.deniky.zeny.cz/Megali/domacn ... ezpyt.html , príp. aj tu: http://www.epuls.cz/zdravi/59-chemie-ve ... bez-agrese
ten druhý odkaz je opravdu velmi hezký, vypichuji, podtrhuji, píšu si :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od RadkaS »

s.arik píše:Mýdlo jsou různé soli vyšších karboxylových kyselin, sodné nebo draselné. Vtip je v tom, že tyhle molekuly mají dvě části, hydrofilní a hydrofobní. A právě ty hydrofobní konce molekul obalí "špínu", například tukové částice, kolem dookola, takže ten shluk navenek ukazuje hydrofilní konce molekul, čímž je "rozpustný"=pohyblivý i ve vodě. A tak se rozpouští mastnota například z ruk do vody...
Mýdla se v řekách odbourávají velice rychle, řádově ve dnech. Určitě lepší, než prací prášky s fosfáty :? . Kdyby byly dotazy, zkusím zjistit i detaily, chemie můj kamarád :)
Jejky, Ty jsi chytra :P ! To jsem vubec nevedela, jak funguje mydlo, o nejakych hodrofilnich a hydrofobnich molekulach ani potuchy... :? :P . Diky za vysvetleni! Hodna!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od awa »

s.arik píše:chemie můj kamarád :)
Chemie jako obor a nejlépe v kombinaci s biologií je také jedna z mých vášní. Chemie, biologie, rodný a románské jazyky byly jediné předměty, co mě i ve škole interesovaly a vynikala jsem v nich, ostatní mě zajímaly jen v globálu. Ve středověku bych asi byla alchymista, nebo alespoň úspěšná travička. (:-) (:-) (:-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše: jinak se dá do pračky nalít 1-2x za rok přímo do bubnu litr nebo dva octa, pustit na vyvářku - spolehlivě odstraní velkou část vodního kamene, lepší než Calgon :lol:
Tady bych doporučil změnu technologického postupu. Chytřejší pračky totiž před praním vypouštějí zbytkovou vodu z bubnu, takže v tomto případě vypustí i většinu toho octa.

Takže správný postup:
1. Zapnout pračku na vyvářku
2. Počkat až začne napouštět
3. Nalit ocet do bubnu nebo do prostoru na prášek

Šárko, můžeš to, prosím, hodit i na MK? Nemám čas se registrovat do další diskuze.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše:Kdyby byly dotazy, zkusím zjistit i detaily, chemie můj kamarád :)
Beru za slovo. :D

Jaká reakce probíhá při tom slizovatění? Je vidět, že je exotermní, ale víc o tom nevím. Docela by mě to zajímalo, ale nechce se mi to studovat.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

A kurňa, proč to vlastně houstne, netuším, ale zjistím, resp. se o to pokusím.

Dobrá zpráva, moje pračka ihned po zapnutí vodu napouští.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Googlím, ptám se...

Zatím jsem zjistila pouze to, že hustotu slizu ovlivňuje množství sody. Jedna holka má extra tvrdou vodu, tak dala sody 3x více než je v receptu a zatímco všichni sliz nabírají hrnkem, ona ten "pudink" krájí nožem :lol: .

Padla i domněnka, že nejde o řádnou chemickou reakci, jen fyzikální stav roztoku za různých teplot. V horké vodě se suroviny rozpouští a po zchladnutí to vytvoří rosol. To mi moc nesedí, neb roztok zchladne třeba za hodinu, ale pořádně to zhoustne až za cca 12 hodin, no možná má to tuhnutí takové zpoždění...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

s.arik píše: Padla i domněnka, že nejde o řádnou chemickou reakci, jen fyzikální stav roztoku za různých teplot. V horké vodě se suroviny rozpouští a po zchladnutí to vytvoří rosol. To mi moc nesedí, neb roztok zchladne třeba za hodinu, ale pořádně to zhoustne až za cca 12 hodin, no možná má to tuhnutí takové zpoždění...
Já mám pocit, že chladne výrazně pomaleji než kýbl vody, proto jsem odhadoval, že to bude exotermní reakce.

Řekl bych, že když jsem v neděli odpoledne umíchal sliz, tak večer po několika hodinách byl skoro stejně teplý jako při míchání.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od s.arik »

Jardo, asi máš pravdu, neb jsem před hodinou mluvila s kámoškou, co pere ve slizu tak jako já více než rok, taky říkala, že to chladne hrozně pomalu.

Já to nevěděla, umíchám a pak na to 12h nešahám....nebyl důvod :shock:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Prosím vás. máte niekto skúsenosť s produktami Amway pre domácnosť (pranie, čistenie)? Ponúkajú mi to ako najlepšie na svete :wink: V poslednom období používam Ecover a som spokojná. Tak neviem... Majú mi poslať nejaký katalóg a ceny. Sú to eko produkty? Vopred vďaka za skúsenosti. (Sama sa nejakým tým distributérom stať nechcem, MLM ma neláka...).
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od jarda_b »

Ještě ke slizu, uvařil jsem palma kokos ještě s půlkou žlučového mýdla. Podle ženy to ale nepere. Tak jsem to dal do rozprašovače a čistím tím všechno, vanu, obkladačky, baterie, sklo u krbu ....

Nastříkám, nechám působit, setřu.

A je to paráda.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od veri »

Renáta píše:Prosím vás. máte niekto skúsenosť s produktami Amway pre domácnosť (pranie, čistenie)? Ponúkajú mi to ako najlepšie na svete :wink: V poslednom období používam Ecover a som spokojná. Tak neviem... Majú mi poslať nejaký katalóg a ceny. Sú to eko produkty? Vopred vďaka za skúsenosti. (Sama sa nejakým tým distributérom stať nechcem, MLM ma neláka...).
Jé, o Amway jsme měli přednášku ve škole od učitelky, která o nich psala diplomku a byla i přímo mezi nimi..Nic pěkného, resp. já si svůj obrázek udělat nemůžu, ale podle ní to silně zavání sektou, jak byla na těch jejich setkáních, prý se tam navzájem povzbuzují, hlasí se, kdo víc prodal (točí se tam fakt velké prachy), někteří i omdlévají atp. takové davové šílenství mezi vymytými mozky...říkala, že se s nimi nidky nemáme zaplétat :D Říkám - je to jednostranný pohled, ale v tomhle té učitelce věřím :) (i když kdo ví, jestli je takový každý z nich..)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

veri píše: prý se tam navzájem povzbuzují, hlasí se, kdo víc prodal (točí se tam fakt velké prachy), někteří i omdlévají
(:-) Ale pri praní, alebo pri umývaní riadu by som omdlievať nechcela :D Zaujímalo by ma, čo to sú za výrobky. Či sú eko, či čo? Som len spotrebiteľ (kvôli špinavej bielizni nehodlám chodiť na žiadne omdlievacie stretávky :P), tak ma zaujíma aj cena - asi to bude pekne drahé...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluška »

veri píše: jak byla na těch jejich setkáních, prý se tam navzájem povzbuzují, hlasí se, kdo víc prodal (točí se tam fakt velké prachy), někteří i omdlévají atp. takové davové šílenství mezi vymytými mozky....
Nechci se nikoho dotknout, ale z náhodné návštěvy podobného setkání mám totožné pocity (možná ještě horší, hihi). A protože jsem emotivně zaměřená, než koupit jejich výrobky, budu prát klidně i v ruce s mýdlem za deset korun. :lol:
NEVÍM, zda něco z výrobků mají úplně eko; ale něco podle obsahu určitě ne.

Renátko, když jsi spokojená s Ecoverem, proč měnit?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Pavluška, veď ja by som najradšej nemenila, ale ten človek tááák strašne chce, aby som niečo kúpila... (Pozadie sa mi moc nechce vypisovať... je to také citlivé, ach jo...) Ponúka mi aj vitamíny, tie som teda rezolútne zamietla. Tak som myslela, že niečo na riady, keby som od neho zobrala, nech je pokoj. Ale zatiaľ len počúvam o tom čudnom spolku a nič o kvalite produktov. No, je to môj tréning v tom, ako povedať kategoricky nie. :oops:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluška »

Renáta píše: No, je to môj tréning v tom, ako povedať kategoricky nie. :oops:
možná ano, já se to učím celý život...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od awa »

Renáta píše:Pavluška, veď ja by som najradšej nemenila, ale ten človek tááák strašne chce, aby som niečo kúpila... (Pozadie sa mi moc nechce vypisovať... je to také citlivé, ach jo...) Ponúka mi aj vitamíny, tie som teda rezolútne zamietla. Tak som myslela, že niečo na riady, keby som od neho zobrala, nech je pokoj. Ale zatiaľ len počúvam o tom čudnom spolku a nič o kvalite produktov. No, je to môj tréning v tom, ako povedať kategoricky nie. :oops:
No, já mám licenci ( jako skoro na kdeco (:-) ) a některé výrobky jsou opravdu dobré. Používám LOC ( zmýdelnatělý kokosový olej ) - to jde použít na všechno ( klidně si tim umeju hlavu, vytřu podlahu, vykoupu psa ( psí šampony nepoužívám léta, protože pes se dost olizuje ), zaleju tou vodou od podlahy kytky, vnitřně se tím dá nahradit kypřící prášek, tedy je to i poživatelné, ale nezkoušela jsem to, páč nepeču. 1L koncentrátu je kolem 200,-CZK. Taky používám prášek a gel už léta , jsem spokojená, akorát je třeba počítat s tím, že to nejlépe pracuje na enzymatické bázi při nižších teplotách ( 30-40 stupňů ) a tak to zase nezlikviduje úporné skvrny jako klasika chemie. Jar je taky celkem dobrý, mě balení vydrží i dva roky, pač ho používám jen na mytí nádobí po jídle mužíkově. Ovozel to netřeba. :lol: Ale nemají vše eko. Nicméně ti můžu doporučit, že si zboží vyzkoušíš a pak třeba zjistíš, že ti to nevyhovuje ( jar, prášek, kosmetiku, načaté vitamíny, bla, bla...prostě cokoliv), tak to do 90 dnů vrátíš, nikdo nebude zkoumat proč ( jako důvod se uvádí - v rámci 100% záruky vracím....) a dostaneš své penízky v celé výši zpátky.
No, hlavní důvod proč od Amwaye některé věci beru je:
- zboží dojde domů nebo kam si nadiktuju ( nerada nakupuju a s něčim se taham )
- když se mi znelíbí, tak ho bez vysvětlování vracim, akorát musím dodržet tu lhůtu 90 dní
- některé věci mám léty odzkoušené a osvědčené a ty beru, většinou to jsou koncetráty a vydrží to mi to strašně dlouho ( prášek kupuju tak dvakrát do roka, tedy opravdu jen dvě balení, peru dvakrát až třikrát týdně ).
Co se týká těch meetinků, tak jsem absolvovala dva, a tím to skončilo. Odmítám se toho zúčastňovat.
Naposledy upravil(a) awa dne pát led 02, 2009 17:17, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od veri »

No, já se na to dívám tak, že ať už mají výrobky jaké chcou, takovou společnost bych finančně nepodporovala :lol: :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od awa »

veri píše:No, já se na to dívám tak, že ať už mají výrobky jaké chcou, takovou společnost bych finančně nepodporovala :lol: :D
No vidíš, a já si od nich beru to dobré a to, co s čím nesouzním, tak neřešim a nespolupodílím se na tom.
Ceny jsou v mých očích příznivé, protože kdybych měla kupovat třeba běžný prášek, tak krom tahání se s tím, nákladů na benzín, nulovým bonusem, smradu přeparfemovaného atd., tak mě za rok vyjde v penězích a množství dráž než ty dvě malé krabičky od Amwaye.
Nefandím třeba už tolik kosmetice, pač na patlání zas tolik nejsem a mě jedna tužka na oči vydrží nechutně dlouho...a navíc tam chemka určitě je, což na své papuli jsem osobně vyzkoušela, takže snad radši to bylinkové sádlo od Popova...vepřová hlava nehlava (:-)
Jenže to, co mají dobré, to člověk pozná až léty, kdy si to otestuje ...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Awi, vďaka za tvoju skúsenosť s produktami Amway.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od epony »

máte niekto skusenosti s EKO drogeriou z Ikea? :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Sitar »

Ecover není veganský?

Jinak tady je hezký web: http://www.etickyspotrebitel.cz/
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Renáta »

Sitar píše:Ecover není veganský?
Práve že vyšiel v testoch zle, som ho tiež používala. Upozornili ma z ekocentra Živica, že to nie je, čo výrobcovia píšu... :? Presedlala som na Sonet.
Odpovědět