EKODROGERIE

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

EKODROGERIE

Příspěvek od tvx »

Tak žena je nadšená z ořechů na praní jak tu linkovala wlastislawa...
a to že k nim byla nejdřív trochu skeptická, přišlo mi...
teď píše:

tak orechy jsou supeeer....dnes sem vyprala dalsi varku...to co uz proschlo je mnekoucke...ne jako kdyz se pere v prasku...a to ze ja delam dvojite machani kvuli jolce...no myslim, ze spokojenost bude velika....snad na vsech stranach...zatim sem teda neprala bile ani flekate...ale klasika barevna...supeer

takže doporučuju, přišlo mi, že to po praní voní tak nějak medově...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tak to je super
:)
jsou fakt výborný :!:
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Příspěvek od Sitar »

Pry se s tim da umyt i hlava, tak to musim vyzkouset.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:
Sluníčko píše:ono nejlepší je: bez chemie, neškodící přírodě a z rostlin.

Chce to asi vybírat podle složení to či ono od té či oné firmy. Já používám do domácnosti Sonett i Ecover. Od každého něco.

Kosmetiku okolo těla (krémy, šampony...) od Lavery a nejraději od Urtekrámu občas Weledy.

Jinak ten Sonett třeba zde má použité i živočišné složky
http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/1673
pokračuji v EKOdrogerii, myslím, že se to tam více hodí


Ecover odstraňovač vodního kamene s rozprašovačem 500ml

Složení: 30% voda, 5-15% kyselina citronová, 5% rostlinné neiontové roztahovací činidlo, 1% rostlinná vůně. pH 1,5 - 2,4
Bez petrochemických látek. Vyšší hladina biodegradability než je vyžadováno normou. Minimální dopad na živé organizmy ve vodách. Splachovatelný do septiku.

Ecover tekutý písek 500ml


Složení: 5 % neionických povrchově aktivních čistících látek rostlinného původu, voda, křídový prášek, jíl, přírodní guma, glycerin a 100% přírodně rozložitelný konzervant.


Ecover WC čistič tekutý s vůní borovice 750ml


Složení (ECOVER uvádí všechny složky):
více než 30% voda, méně než 5% kyselina citronová, detergent vyrobený na bázi cukru, méně než 1% vinný ocet, kyselina mléčná, citrát, přírodní pryskyřice, přírodní vůně


Výrobky ECOVER jsou vyráběny na bázi minerálních látek a rostlinných složek, které se rychle rozkládají při minimálním zatížení životního prostředí. Jejich ekologická kvalita je dána pečlivým výběrem složek z obnovitelných zdrojů. Celý obal je 100% recyklovatelný. Země původu: Belgie
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát úno 16, 2007 14:19, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sonett odstraňovač vodního kamene 1l

Složení produktu:
kyselina citronová (15 - 30%), vířená voda (do 100 %)


Sonett tekutý písek 500ml

Složení produktu:
jemně mletý uhličitan vápenatý (>50%), deriváty kokosového oleje a cukrové tenzidy (1 - 5%), BIO levandulový esenciální olej (<1%), BIO esenciální olej z citronové trávy (<1%), voda (do 100%)

Sonett WC čistič 750ml


Složení produktu:
kyselina citronová (5 - 15%), deriváty kokosového oleje a cukrové tenzidy (1 - 5%), rostlinné zahušťovadlo (< 1%), BIO/volný sběr éterické oleje z cedru a citronely (< 1%), voda (do 100%)

Zásady ekologické drogerie Sonett:

Výrobky jsou 100% odbouratelné, během pár dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky

Sonett odmítá používat složky škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.

Suroviny jako rostlinné oleje, éterické oleje nebo alkohol pocházejí částečně z biologicko-dynamického nebo ekologického zemědělství.

Voda použitá při výrobě je rytmizováná v oloidním mixéru (biodynamické principy harmonizace vody).

Původ a vlastnosti jednotlivých složek:
KYSELINA CITRONOVÁ se získává při fermentaci vedlejších produktů průmyslové výroby cukru, jako např. melasy. Vzhledem ke své schopnosti slučovat se s uhličitanem vápenatým za vyvíjení oxidu uhličitého se používá ve WC čističi pro rozpouštění vápenatých usazenin. ROSTLINNÉ ZAHUŠŤOVADLO pomáhá k tomu, aby čistič dobře ulpíval na povrchu a mohl působit na usazeniny. DERIVÁTY KOKOSOVÉHO OLEJE a CUKROVÉ TENZIDY, získávané z kokosového tuku, škrobu a cukru, se přidávají v nepatrném množství, aby usnadnily uvolňování mastných nečistot. ETANOL slouží jako pomocný prostředek k zajištění správné konzistence zahušťovadla.

Zvláštnost produktu:
Díky dobrému ulpívání produktu na stěnách toaletních mís je plně využita jeho účinnost. Směs éterických olejů s olejem jehličnanů zajišťuje účinnou desinfekci a svěží vůni.

Biologické odbourávání:
KYSELINA CITRONOVÁ je součástí rostlinného, živočišného i lidského organismu, a je proto mikroorganismy vyskytujícími se v přírodě rychle a úplně rozkládána na oxid uhličitý a vodu. Při procesu výroby CUKROVÉHO TENZIDU a DERIVÁTŮ KOKOSOVÉHO OLEJE se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy snadné tyto tenzidy velmi rychle a úplně odbourat.

Obaly:
Celý obal je recyklovatelný.

Země původu:
Německo
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Člověk jim ale do toho nevidí. Ty certifikáty však vypoví hodně.
Je to na tom také jak to na nás působí.

Třeba zrovna na to praní jsou fakt naprosto dokonalé ty mýdlové ořechy. Tak přírodní vůně. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Toto som citala uz davno, ta slecna z tej predajni mi dokonca aj vysvetlovala, co na tom nesedi, ale uz si to nepamatam.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

http://www.vegetalismus.cz/index.php?me ... ovinka=271

Asi ty ořechy taky vyzkouším.

každopádně celé tyto stránky jsou zajímavé.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Musím říct, že jsem je ořechy zkoušela do myčky na nádobí, jak je psáno v odkazu, ale to se mi teda vůbec neosvědčilo. Jinak na praní jsou super a dá se z nich uvařit i čistící prostředek na podlahu apod.
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Jinak i když jsou některé výrobky deklarované jako ekologické a v přírodě rozložitelné, stejnak se spotřebuje spousta energie na výrobu a spousta materiálu na balení. U těch ořechů mě trochu mrzí, že se vozí z takové dálky to taky není zrovna košer, ale pořád mi to přijde lepší než kupovat prášek, byť ekologický. Jinak fakt přemýšlým když mám nutkání něco z ekodrogerie koupit, jestli by to nešlo nějak obejít :) Takže momentálně kupuju akorát ekoprášek do myčky a ekočistič na záchod - tam se mi ořechy neosvědčily. Nemáte někdo typ na čištění záchoda nějak přírodně??
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Tak jsem si ty ořechy nakonec taky koupila a už v tom jednou vyprala. Cíchy. Výsledek zatím vypadá dobře (ještě schnou), ale zajímala by mě jedna věc. Někde jsem četla, že pokud chceme prádlo provonět, můžeme sáček s ořechy pokapat několika kapkami éterického oleje. Není to moc drastické? zkoušel to někdo? Je ten sáček použitelný i nadále, nebo "nadosmrti" voní oním olejem a nikdy jinak? Jaké éterické oleje? a tak.. ehm :oops: :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak ořeši nezvládají anežku politou olejem, zůstávaj skvrny, dáváme jich málo nebo je lepší přidat něco přírodního proti skvrnám?
většinou to nebejvá bílý prádlo.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Na fakt hnusný fleky dávám citron nebo posypu solí. S tím éterickým olejem jsem to zrovna teď zkoušela - dostala jsem lahvičku eukalyptus-citronela od Salusu, kápla jsem pár kapek na ponožku do které dávám ořechy - prádlo vonělo hezky.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tvx píše:tak ořeši nezvládají anežku politou olejem, zůstávaj skvrny, dáváme jich málo nebo je lepší přidat něco přírodního proti skvrnám?
většinou to nebejvá bílý prádlo.
robněž jsem přemýšlela zda by se mi zaskvrněné prádlo po dětech vypralo dobře. :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:tak ořeši nezvládají anežku politou olejem, zůstávaj skvrny, dáváme jich málo nebo je lepší přidat něco přírodního proti skvrnám?
většinou to nebejvá bílý prádlo.
na olej zabírá pokapat než se dá do pračky nějakým "jarem" prostě odmaš´tovačem
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Periete niekdo s práškom od Ecoveru? S kvalitou oprania aj s vôňou som spokojná, ale nech periem pri akejkoľvek teplote, necháva mi to na bielizni nerozpustené biele guľôčky. Nakoniec pri žehlení opadajú. ale štve ma to, lebo ich mám po koberci a tak. A puberťák frfle - to je tá tvoja ekodrogéria :wink: Asi by bolo lepšie kúpiť ten tekutý prášok... alebo orechy :lol: Len s tými orechmi mám strach o fľaky, lebo chalani ich vedia narobiť niekedy pekné drsné - tráva a spol.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Z Ecoveru mam len ten tekuty, ten nezanechava nic.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Ořechy

Příspěvek od zuzi »

Tak už jsem několikrát prala s indickými ořechy, ale jedna věc mi vadí.

Když vyndám prádlo z pračky, tak cítím, že na něm je ještě saponin z ořechů. Je to naprosto logické, protože ořechy jsou v kontaktu s prádlem po celou dobu, i během máchání a ždímání. Asi nejlepší by bylo sáček s ořechy před mácháním z pračky vyndat. To ale asi nikdo nedělá....

Jaké s tím máte zkušenosti vy?
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mě to voní, takže neporadim :) Alespoň na tebe nepůjdou komáři... :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Ořechy

Příspěvek od macik »

zuzi píše:Tak už jsem několikrát prala s indickými ořechy, ale jedna věc mi vadí.

Když vyndám prádlo z pračky, tak cítím, že na něm je ještě saponin z ořechů. Je to naprosto logické, protože ořechy jsou v kontaktu s prádlem po celou dobu, i během máchání a ždímání. Asi nejlepší by bylo sáček s ořechy před mácháním z pračky vyndat. To ale asi nikdo nedělá....

Jaké s tím máte zkušenosti vy?
mě ty ořechy taky smrdí-já na ten plátěný pytlík vždycky nakapu několik kapek citronového eterického oleje-občas to taky smrdí-např. když se ořechy uvolní z pytlíku, ale po uschnutí to úplně přejde, obzvlášť když se prádlo hodí na sluníčko, ale i doma ten puch vyvane...mě ten odér taky nesedí, takže zvažuju, že najedu na prací sliz :D
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Ale já jsem nikde nenapsala že to smrdí! Aha teď koukám, že tam píšu "cítím", to je myšleno tak, že když na to sahnu, tak tam cítím ten saponinovej film...

Ptám se jak to udělat aby bylo prádlo vymácháné a ne ulepené od saponinu. Po usušení už to cítit (na pohmat) není, ale mokré ano.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hmmm, me to voni, tak nejak jak datle nebo medove... a po dobrym vymachni to nedela problem... pral sem s tim jednou i v ruce a pohoda...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mě to také voní, prala jsem v tom jen párkrát, ale až mi dojde můj prášek tak si je koupím, také jsem se zamýšlela nad tím mácháním, asi nechám dojet program až k máchání a na něj to vyndám. Potom srovnám jak to vypadá po usušení když máchám s a bez. A z toho vyberu.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

tak to mě to fakt smrdí-anebo mám nějaký zkažený vořechy...je to takovej kyselej smrad-tfuj....ale vyvane to, takže dobrý
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Minulý týden jsem si koupila 1. balení. Ještě jsem neprala, ale děkuji za vaše zkušenosti. Aspoň vím, co mě čeká. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Radka Širůčková
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 24, 2007 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka Širůčková »

Cajik, nekdo uz se na to ptal, ale nek sem nenasla odpoved...co se tyce toho zachodu, zajimalo by me, zda se da pouzit neco prirodniho na uklid, nemyslim vsak hotove vyrobky ecover atd., v tom jedu ted, rada bych spis neco jednodussiho, odprostit se od drog. zbozi uplne. Taky se zatim moc neorientuju v tom, na co ocet, na co citron atd. Vim snad jen to, ze ocet je dobrej na vodni kamen... Prosim, proradte, co cim cistit, co na co funguje a tak. Diky
Radka Širůčková
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 24, 2007 15:44
Bydliště: Praha

Barvy na textil

Příspěvek od Radka Širůčková »

jeste jeden dotaz sem si vzpomnela
nutne shanim info o prirodnim barveni textilu, kdyby nekdo vedel, co je mozne pouzivat na barveni latek primo z prirody, bylo by to super. Nebo naky odkaz na stranky, kde se o tom da neco nastudovat?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Barvy na textil

Příspěvek od macik »

Radka Širůčková píše:jeste jeden dotaz sem si vzpomnela
nutne shanim info o prirodnim barveni textilu, kdyby nekdo vedel, co je mozne pouzivat na barveni latek primo z prirody, bylo by to super. Nebo naky odkaz na stranky, kde se o tom da neco nastudovat?
koupila jsem si před časem dvakrát knížečku o přírodním barvení, ráda zašlu (bezplatně), pošli adresu do IP :D
Nogriko
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 28, 2006 8:58
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nogriko »

něco o barvení látek přírodními barvivy je na stránkách : http://www.perkunas.wz.cz/index.html nebo
http://www.texasrangers.cz/trc-cz/paten ... _latek.htm
taky bych to chtěla někdy vyzkoušet, ale zatím chybí čas a hlavně prostor
Radka Širůčková
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 24, 2007 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka Širůčková »

Diky moc, taky uz sem nakou knizku objednala, takze uvidime, az prijde. Nogriko, s tim prostorem to chapu, u nas, ve 2kk v panelaku je to taky legrace, zvlast kdyz mezi vrouci barevnou lazni, susicima se hadrama a povalujicima se klubkama provazku uraduje moje 17-ti mesicni Maruska :D
Nogriko
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 28, 2006 8:58
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nogriko »

jo, jo prostor.... s tím mrnětem je to někdy dobrodružství dělat takové věci, nikdy člověk neví co ho najednou upoutá a popadne to :wink: nás je zase v panelákovém 3+1 pět dospělých, takže si ten prostor pěkně zaplňujeme a jeden zavazíme druhému, ale bude líp, právě jsme zahájili přípravy na stavbu domečku a tam bude místa dost a konečně ta vytoužená příroda na dosah, čili pryč z města :D
Uživatelský avatar
KOHO
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 18, 2007 16:49
Bydliště: Teplicity a Pražka
Kontaktovat uživatele:

barvení

Příspěvek od KOHO »

Něco k barvení je ještě zde : http://www.livinghistory.cz/modules.php ... cle&sid=81

Ale musím říct z vlastní zkušenosti ,že se len barví hůře než vlna.
Pokud někdo bude zkoušet ,rozhodně dejte vědet jak to dopadlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...paráda... 1*
Uživatelský avatar
KOHO
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 18, 2007 16:49
Bydliště: Teplicity a Pražka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOHO »

člověče čuč jěště tu - http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2006100011 jsou tam nějaké další články
Obrázek
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

SOS

Příspěvek od babicka »

Mili pratele,
abych zila zdraveji, koupila jsem si bio detergenty=prostredky na myti nadobi apod. Prave jsem je pouzila a nadobi je po nch pokryte cimsi a na omak jako mastne, at to oplachuji jak chci. Co s tim?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Dobry vecer :)

Lehko se mi mluvi kdyz uz pul roku poradne nevim co je myti nadobi. Ale po umyti se da treba vytrit toaletnim papirem :)
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Fiona píše:Dobry vecer :)
Lehko se mi mluvi kdyz uz pul roku poradne nevim co je myti nadobi. Ale po umyti se da treba vytrit toaletnim papirem :)
Fiono, byla to misa po salatu s olivovym olejem! A neda se to setrit. Je to eklhaft! :oops:
sakura
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 15, 2008 12:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od sakura »

Asi záleží na tom, kterou značku používáte, já jsem si nejdřív přečetla pár recenzí/zkušeností než jsem vybavila domácnost... používám na nádobí Ecover a ten umyje vše, dokonce bych řekla, že i líp než "tradiční" prostředky...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja som zasa Ekover prestala pouzivat po tom, ako mi v jednom ekoobchode, v ktorom testuju ekovyrobky, povedali, ze vyrobok Ekoveru, ktory testovali, vobec nesplnal ekologicke normy.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Katarína píše:Ja som zasa Ekover prestala pouzivat po tom, ako mi v jednom ekoobchode, v ktorom testuju ekovyrobky, povedali, ze vyrobok Ekoveru, ktory testovali, vobec nesplnal ekologicke normy.
A co mam delat?
Je to opravdu umorne, chtit ekologicky zit. Kdyz se totiz zeptame, jake normy nesplnuje, tak vznika otazka, za jak dlouho se rozpadne anpr. praci prasek nebo "jar" na nadobi. To jsem nikde nenasla.
Co tedy delat, abych byla spokojena? A nemusela delat salaty ani ve spinave mise od stoleteho oleje ani ji myt saponatem ... ??? :?:
(P.S. A to nemluvim o tom, ze jsem si ca 7.4., pri prechodu na vitarianskou stravu koupila 3 rajcata, ktera ja nerada ... mam je dodnes ... dokonala ... lezi mi na okne a chechtaji se ... cemu asi?)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Používám odvar z mýdlových ořechů a na mastném nádobí to zůstává. Takže co jde umyji odvarem a na to nejhorší beru trochu obyčejného jaru. Bohužel. I na praní používám obyčejný prášek :( Co se nádobí týká, nejlepší je místo oleje použít semínka, ty nezpůsobují problémy, ale pokud pro někoho vaříte, je to stejně jedno...
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

hofikos píše:Používám odvar z mýdlových ořechů a na mastném nádobí to zůstává. Takže co jde umyji odvarem a na to nejhorší beru trochu obyčejného jaru. Bohužel. I na praní používám obyčejný prášek :( Co se nádobí týká, nejlepší je místo oleje použít semínka, ty nezpůsobují problémy, ale pokud pro někoho vaříte, je to stejně jedno...
Diky. Ne, "varim" jen pro sebe. A na vsechno leju olivovy olej, takze myt musim. Asi se vratim k tomu jaru, ale opravdu nerada.

Mimochodem, co delaji tyto vyrobky s pradlem? Koupila jsem si taky prostredem na prani pradla ...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja si kupujem na riad aj na pranie prostredky z ekoobchodu Zivica a inych. Som s nimi spokojna, ekoznaciek je viacero.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

Katarína píše:Ja si kupujem na riad aj na pranie prostredky z ekoobchodu Zivica a inych. Som s nimi spokojna, ekoznaciek je viacero.
Dik. ZAtim nemam chut experimentovat - mam doma cele lahve tohoto ... Eko ... :shock:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pokud mam neco mastneho, tak se mi nejvic vyplaci pouzit pro myti papirovou uterkou + tekouci voda. Uterka hezky mastnotu nasakne a je to.
babicka
Příspěvky: 299
Registrován: ned dub 06, 2008 12:00

Příspěvek od babicka »

RadkaS píše:Pokud mam neco mastneho, tak se mi nejvic vyplaci pouzit pro myti papirovou uterkou + tekouci voda. Uterka hezky mastnotu nasakne a je to.
Tak ja to zkusim na PVC misu, jestli ten olej stahnu a poreferuji:)
Zari 2008 - uz to jinak nedelam! Skvele. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) babicka dne ned zář 21, 2008 8:10, celkem upraveno 1 x.
michal109
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 09, 2008 14:42

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od michal109 »

Máte někdo delší zkušenosti s praním s výrobky ekodrogerie? Slyšel jsem, že s těmito prostředky se topná spirála hnedka zadře. Mám namysli vodní kámen. Narazil na tento problém někdo?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Mydlove orechy

Příspěvek od RadkaS »

Poprve jsem si koupila mydlove orechy od kluku z Biosfery. Prisly mi skorapky 1kg, maly pytlicek, velky pytlik.
Maly pytlicek je na prani, usoudila jsem, ze do velkeho latkoveho pytle mam vysypat zbytek orechu (je to velikost na ten 1kg skorapek), snad aby se nezaparily v tom igelitovem. Jenze ony docela hodne cpi, neco jako ocet, je to dost citit. To, ze je to citit, by jeste asi az tak nevadilo, ale nejsem si jista, jestli tim, ze je takhle necham viset v koupelne treba pul roku -rok, neztrati ucinnost. Nemely by byt preci jenom v necem uzavrene? Nemate zkusenost? Diky
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: EKODROGERIE

Příspěvek od Pavluška »

mýdlové oříšky jsem nakonec nikdy nezkusila. A vůni octa přímo nesnáším... :?

čistidlo na kovy bez jedovatých příměsí:
tamarind sušený rozemnutý po ploše čištěného kovu, stačí chvilka a vše bude jako nové, zbytky tamarindu omýt. (:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět