TANTRA, JÓGA, ČAKRY a spol a práce s nimi.

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

TANTRA, JÓGA, ČAKRY a spol a práce s nimi.

Příspěvek od tvx »

Tohle téma tu snad ještě nikde není, nejblíž k němu mi přijde jóga ale tam mi to uplně nesedne tak to zakládám úplně samostatně.

Inu, tohle je jedna z věcí, která mě už delší dobu zajímá a přitom věnuju se jí celkem málo, částečně zdůvodňujíce si to i různymí zmatky v popisu čaker v různé literatuře ETC...
Čekám zde nějakou výmenu názorů až třeba i na úrovni workshopu co a jak kdo zkoušíte a s jakým úspěchem a to i v přesazích do dalších souvisejících oblastí.

Moje většinou netrénované úspěchy které bych rád dál zdokonalil:
Mam, myslim, celkem dobrou diagnostiku na nižší čakry, už tak nějak přibližně dokážu odhadnout kterou čakru mám v jakém stavu podle aktuální nálady. Teda, hlavně detekuju ty rozjeté, zbytek tím pádem pak často strádá.
Bezpečně poznám rozjetou čakru základní, hrdelní a srdeční,
potlačenou či uzavřenou pak hlavně hrdelní, srdeční a tu "pupeční"

Jinak s tim moc pracovat neumim, leda tu srdeční občas vykřešu ale jinak jsem dost hříčkou svého okolí a svých činů na poli sportu a jídla a ač mám zábelsky že u mě něco není vpořádku a jako bych ani nebyl svým pánem,
většinou s tím moc nehnu.

Pak mam ještě vcelku dobré zkušenosti získané při mých oblíbených hrátkách sexuálních, kdy především koncentrací na základní čakru a místa kolem kostrče a další hraním s pozorností mi zdárně jde prodlužovat akt sexuální i na několik hodin kdy nás to pak už občas přestane bavit nebo se probudí nějaké to dítko "c)
Úspěšně už i nějaký čas neukončuju a zjišťuju že tímto způsobem si uchovávám onu energii tímto způsobem vytvořenou, především pak jsem stále nabitej směrem k mojí milované ženě.
V současnosti pracuju na tom kterak ejakulaci úplně potlačit a jenom si užívat, neb při dobré konstalaci zjišťuji, že právě tohle mi i z energetického hlediska dělá nejlíp, stříkání jsou pro mě většinou ztráty, ač navyklost z dob horších dřívějších veškeré napětí a stres přes stříkání řešiti je občas stále silná...
Tak nějak zrovna na tomto poli pociťuju, že by se asi dalo s něčím kloudným tantře blízkým začít, neb je to pro moji pozornost pole oblíbené a koncentrace často nejvyšší, nehledě na to, že už jenom obyčejné šoupání a prozkoumávání i té poslední molekuly mého milovaného subjektu atd je zajímavé ale něco někde mi říká že už nastal pro nás čas jít někam dál...

Na druhou stranu se mi pak občas energie hromadí kde nemá atd, takže to bude vyžadovat nějakou harmonizaci etc. s čímž neumím.


no, to jsem se vám teda obnažil... doufám, že to žena nečte "c)
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv úno 21, 2008 21:17, celkem upraveno 2 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:wink: :) tak to je fakt dobré
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

prej jde provozovat maly a velky nebesky okruhy... i ve dvou (zatim nejak neumim ani v jednom) tak kdybyste nekdo treba zkousel nejaky energeticky pokusy...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Obcas mi tu chybi funkce "Poslat clanek kamaradovi" :!:
Preposilam priteli, at vidi, ze to jde i jinak nez to soupani - pouzivam soukrome stejny vyraz :P
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Ajajaj, zas budu někde za jelimana ...
Tak o těchto záležitostech nevím zhola nic, nebudu vám to tady tedy zaneřáďovat. Jen mně zaujal ten sex, jak jinak, že ?
... několik hodin ... a není to trochu moc ? To je včetně předehry atd. nebo čistě soulož ? My to teda máme tak na hoďku ale počítáno od první pusy. A musím říct, že delší si to ani nedokážu představit, právě z toho "že nás to už ani nebude bavit" bych měl strach, všechno se přejí ...

... úplné potlačení ejakulace ... proč ? I moje partnerka se právě na toto celou dobu těší, přece milování=oplodňování (ikdyž v cestě "stojí" kondóm). A bez ní by si připadala ošizená (já samo taky).

... a co na to Jan Tleskač ?

zdraví Varel, primitiv :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Nazdar Varle,

jóga a něco okolo tvrdí, že s ejakulací přijde muž o svou energii. Takže se někteří např. jogíni (jógini) učí tzv. suchý orgasmus. To se před tím jakob zatne nějaký sval a k ejakulaci nedojde. Pak se ještě strká do penisu karetr, ale to si radši ani nepředstavuju. :x
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Je to asi otazka veku a vyvoje, Varle, me to kdysi pripadalo podobne jako tobe... ano, soupat se muzu nekdy opravdu treba hodinu dve, vetsinou hodina byla tak akorat aby clovek nashromazdil maximum pozitivniho a pak uz je pokles soustredeni a tedy i enegrie v horsim pripade pak nakonec podlehnuti a nebo nepozornost a caaak.

Nejenom ze o poklesu pise joga ale ja to naprosto zretelne pocituju. Proste takova kocovina, oproti extremnimu nabyti kdyz vcas skoncis, navic to bere i materialni hmotu. Je to podobny rozhodnuti jako mezi necim varenym dobrym nezdravym a ananasem, vim, ze si pro ten okamih caaaknu a pak ze budu litovat :c]
Jestli tak jednou za cas a v prihodnem rocnim obdobi, zima a vubec ty malo energizujici jsou v tomto smeru horsi.

Ty okruhy, to by melo byt tahnuti energie jeste od kostrce obloukem pres vsechny cakry postupne dokola ale to nejak nezvladam, proste to uplne narozdil od kostrce necejtim.

Zajima me samozrejme vice i pokud nekdo delat normalne nesexualni cviky. Treba pokud si umite jednu cakru vic otevrit nebo ji jenom najit atd, ten zaver byl jenom uspechy na mem poli neb tudyma to u me jde, jak jsem psal. Preci jen, tak nejak, z knih to neni uplne ono a na nejaky hromadny sezeni se mi zatim nechce.

hodne toho v tomto smeru mivali Volmovi na www.intimnosti.cz kde jsem kdysi brouzdal
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Volmovi vydali knížku.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jsem tam nebyl ani nepamatuju, tak nejak jsem na ne od doby vitariana az ted v tom prispevku vzpomel... tak ta knizka uz je objednana :c]
co se pamatuju tak jim vita nesedelo neb byli zmrzli, makrobiotici...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:prej jde provozovat maly a velky nebesky okruhy... i ve dvou (zatim nejak neumim ani v jednom) tak kdybyste nekdo treba zkousel nejaky energeticky pokusy...

mám doma nějakou knihu o tantra sexu nebo jak se to jmenu, dostala jsem ji, nečetla, nechceš přinést na sraz. Nezaručuji obsah z výše uvedených důvodů, ale třeba tam něco zajímavého najdeš.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Ty tři dolní čakry jsou více zanesené než horní, je lépe otevírat nebo zabývat se od shora dolů, nebo prostě těmi hornějšími, skrze ně sejde následně světlo do těch nižších. Pokud se začíná nižšími, tak se do toho člověk může zamotat (žádné světlo). Tohle je takové novější, ale já to cítím jako bezpečnější. Vím, kundalíny stoupá od spoda (a celkově od spoda nahoru otevírání čaker je nejrozšířenější technikou), ale do toho bych šla, až bych byla duchovně hoooodně zkušená.
Ale každému co jemu vyhovuje :wink: :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, prines, kouknu, uvidim, dekuju :c]

ja nemam zadnej pevnej plan, ja jenom... delam tak nejak zrovna to co mi zivot prinese...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše: ja nemam zadnej pevnej plan, ja jenom... delam tak nejak zrovna to co mi zivot prinese...
to je dobře :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

je to prave spis jako, ze neco nejak citim z v literature pak zjistim co to vlastne citim nikoli obracene to nejak nejde :c]

a ten sex - to vzniklo hlavne jako prvotni ochrana neb mam zlobivy ledviny a en. ztraty jsou tim vetsi + potreba kontroly porodnosti.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

poslechněte něco o 4. čakře ...

http://www.andele-svetla.cz/zvuk/media/ ... oznava.mp3

já se vůbec neposmívám, až vyrostu tak se na to taky dám ... hi, hi :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Dovoluji si oporovat že takové forum tady není - pmn tohle spadá uplně jasně do holistickejch záležitostí..:-) PMN by se tohle tam pěkně hodilo :-)

Například na zmiňovaném holisitic semináři na slovensku jsme každý den 2-3x dělali různé cviky a techniky na otvírání všech 7 čaker, včetně barev.

Seminář se bude mimochodem opakovat v dubnu..

Taky už se mi daří občas vyluštit, která čakra má problém a která zrovna jede a tak..

Hodně moc se dá vyčíst v knihách barbary brennan.

dále doporučuju www.healing.cz Objevil Mlejda tuto paní, která vlastně dělá kurzy zaměřené na podobnou tématiku jako je škola barbary brennan... Budou mít ted nějaký 3denní kurzík v pulce unora

Jinak PMN je lepší postupovat od spoda nahoru. Aspon tak se mi to zatim jeví, na základě vlastních nějakých pokusů.

No a co se týče té sexuální stránky - kdysi, asi 2,5 roku zpátky tady bylo forum Multiorgasmic Man - Mlejda tam psal o knížce, která se takto jmenuje a kde celá technika byla vysvětlována. Navíc bych řekla že sám tuhle záležitost trochu zmapoval, čili si ho nakontaktuj a mohl by se třeba o své zkušenosti podělit...
Sama se na tu knížku chystám (prý tam je i pasáž s názvem Multiorgasmic woman), ale mam tu ještě frontu jiné literatury, takže posléze...
Například když jsem byla v amazonii u šamana na liánovém introspektivním výletu, tak mi ani nevimproč posléze začal vyprávět o suchém orgasmu, a jak to začal se svojí manželkou praktikovat...posleze jsem pak dumala nad tim proč o tom vubec začínal :-)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

zajímavé :)
mirka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Slunicko mozna melo na mysli ne kterym smerem je to snazsi a kterym je jistejsi ze si nenameles, asi.

Mlejduv kurz si samozrejme ujit nenecham. Nejake prakticke uspechy vnimane nebo 'stimulace' co se ti tam treba povedly?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Myslíš s mlejdou nebo na tom kurzu? :-) (pardon, hloupý vtip)

Mě to právě i přijde bezpečnější od spoda.. První je potřeba se pořádně uzemnit a propojit se zemí. a pak postupovat pomalu nahoru. Slyšela jsem k tomu krásný přirovnání - Je hloupost stavět střechu, když ani nemáš postavený zdi, stavět bytelnej stabilni dum je potřeba začít od základů...

Jinak na tom kurzu se mi hodně otevřely oči, začla jsem právě vnímat například kolik bloků mám právě na srdeční čtvré čakře a spousta věcí se mi propojilo dohromady a začla jsem vidět souvislosti. ale to jsem tady částečně vylejvala v tom holistic foru. podobně s druhou a pátou...
člověk začně hodně vnímat právě to propojení některých fyzických obtíží s jednotlivými čakrami + ten vnitřní psychickej podklad kterej to má ebo by mohlo mít..

každopádně ten seminář v dubnu hodně doporučuju, určitě se chystam taky. ten listopadovej považuju za hodně významnej krok na mojí cestě...
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

Teda co sa tyka tych sexualnych zalezistosti vraj uz skutocni majstri na tantra jogu vymreli (aspon oficialne v Indii sa to tvrdi) tak ja neviem..

mna skor hooodne zaujala technika ako premienat sexualnu silu na vyssie formy energie, tu je to super popisane:

http://www.shreemaa.org/drupal/node/234

lebo to co sa tu na zapade robi je asi daleko od skutocnej prace a skor vyzivanie sa v slasti a plytvanie energiou a mne by sa taaaak pacilo tu silu vediet vyuzit na nieco vyssie, aaach.
:-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:je to prave spis jako, ze neco nejak citim z v literature pak zjistim co to vlastne citim nikoli obracene to nejak nejde :c]

.
tak to vím přesně o čem mluvíš... :) také se mi to stává
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tereza píše:

Jinak PMN je lepší postupovat od spoda nahoru. Aspon tak se mi to zatim jeví, na základě vlastních nějakých pokusů.

:-)

to je právě to, že každému vyhovuje nějaký způsob, já mám zase lepší zkušenosti od shora, každý si najde ten způsob co vyhovuje právě jemu, jeden shora druhý zhora:P hlavně že víme ty možnosti
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Slunicko mozna melo na mysli ne kterym smerem je to snazsi a kterym je jistejsi ze si nenameles, asi.
asi tak :wink: :)


Vyšší síla, která prochází 7. čakrou člověku vždy pomůže otevírat všechny směrem dolů bezpečně a se světlem pozvolna osvěcovat ty temnoty, spojení se zemí není potřeba ztratit. Ty horní jsou většinou méně zanesené, mají více světla, ty dolní jsou zanesené více a mají více temnoty, člověk se tam v jedné, pokud nemá spolehlivé vedení může zamotat a dlouho ustrnout, už právě skrze zemské síly, které nejsou vždy kladné. Pokud to ale člověk cítí, že je to jeho parketa začít od zdola a je dost silný a dokáže mu poradit někdo, hodně zkušený, tak proč ne.
To je jen můj názor po svých zkušenostech vím, že spodem bych zrovna já nezačínala ani náhodou. Když vidím, co mi to nyní v těch spodních čakrách ukazuje...tak kdybych tímto začla, tak bych nedobře dopadla, te´d mám alespoň oporu v některých vyšší (neříkám, že je mám čisté to ani náhodou, ale více otevřené si myslím a cítím že některé ano).


Jinak také celkově všechny čakry vnímám. Asi nejvíce srdeční potom tu pupeční, ta mi dělala a dělá největší binec (hodně zanesená a hodně citlivá, ale už se to dost vylepšuje, ale stále je co přetransformovávat, ta má hodně spojení s těmi emociemi a jídlem) a 6. třetí oko a 7.

Já jsem si přečetla o čakrách, barvách k nim atd. vnímám je, ale tak nějak celkově to nechávám aby pracovalo samo, skrze meditaci, kdy sestupuje světlo a samovolně s těmi čakrami pracuje, podle Vyšší moudrosti. Nějak abych se na ně vyloženě koncentrovala to ne. Nechávám to na vyšší síle. Cítím je ale jako součást sebe. Dříve jsem o nich jen četla a nyní je i vnímám. Za to jsem ráda.

tak to je asi vše z mé strany k čakám :wink: :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

No, to je to, že čím víc toho člověk přečte, tím je v tomto směru zmatenější...
protože si to neumí dát dohromady proč je často každá informace jiná a často i obrácené.
Připadám si v tom jako někteří při začátku vita... na což by mohlo být odpovědí to co jim odpovídáme "c) sice, že praktikovat a zkoušet a že to nějak přijde a řídit se citem.
Ale v tomto případě narozdíl od konzumace ovoce a zeleniny by mě potěšilo kdyby někdo poradil pár cvičení s nimiž má úspěch a má pocit, že se při nich něco vážně děje, já vstřebávám věci vždy od maličkatých úspěšných pokusů "c)
Detekce atd. mi jde i vcelku dobre - tim myslim vzdy s cakrou spojene pocity, ne primo cakru jako takovou. Na cem vim ze potrebuju pracovat je vetsinou reseni akutnich situaci jako zastavit kritickej unik energie co se povesi na nejakou udalost a pak nejaka distribuce energie kdyz jsou prebytky na neco uzitecneho, casto si totiz hleda diru a casto to jde ven uplne naprd "c(
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

5 Tibeťanů, jsem cvičil právě pro to, že údajně srovnává a harmonizuje všechny čakry. Těch motivací, proč tohle primitivní cvičení cvičit je víc, ale mě u cvičení drželo právě jen ty čakry.
Nevědomost je tak lehká!
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

tvx:

pre mna jednoznacne mocne ucinne cvicenie: pranajama

unik energie toho druhu, co si popisal: trenuj non-attachment, plna pozornost ale bez priputania sa v kazdej chvili

presuvanie energie: opat pranajama

nie nadarmo je to tisice rokov stare... ;)
:-)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

K tématu čakry:

Pokud jde o práci s čakrami, myslím že je lepší od spodu. První tři čakry jsou základ, na kterém se dá stavět. Pravda že srdeční a temení jsou rozhodující pro stabilitu všech ostatních, ale když není základ, můžou spíš vysilovat. Ztratit se dá spíš v horních než v těch spodních, s těmi umějí pracovat i hloupá zvířata - nebo i naopak, čakry pracují s nimi. Potom dává smysl teorie Sluníčka.

Základní čakra je prostě základ, ta je zodpovědná za všechna nevysvětlitelná uzdravení a za neuvěřitelné výkony některých lidí. Její odbloknutí zažene přicházející nemoc během několika minut.

K prvnímu příspěvku tvx-e: Nekecá, je to tak. Sex je po dlouhých půstech nejlepším způsobem probouzení základní čakry. Ta pak může tu druhou živit třeba hodiny. Ovšem jen u člověka, který je má funkční. A tady myslím rozhodující roli hrají ty třítýdení a delší půsty, ale ne jen to.

Různé čakrální systémy v literatuře: Bohužel Japonsko a Indie spolu před staletími moc nekomunikovali, takže máme hara linii a kundalini linii, které se trochu liší. Ale to je pochopitelný. Každá ze sedmi čaker se skládá z většího počtu jiných s odlišnou funkcí. Takže vlastně sedm základních čaker neexistuje, je to jen zjednodušení ne úplně odpovídající skutečnosti. Na různých místech si to jen různě zjednodušili.

Pět tibeťanů: Dobré cvičení pro harmonizaci čaker.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

tvx píše:No, to je to, že čím víc toho člověk přečte, tím je v tomto směru zmatenější...
protože si to neumí dát dohromady proč je často každá informace jiná a často i obrácené.
Připadám si v tom jako někteří při začátku vita... na což by mohlo být odpovědí to co jim odpovídáme "c) sice, že praktikovat a zkoušet a že to nějak přijde a řídit se citem.
Ale v tomto případě narozdíl od konzumace ovoce a zeleniny by mě potěšilo kdyby někdo poradil pár cvičení s nimiž má úspěch a má pocit, že se při nich něco vážně děje, já vstřebávám věci vždy od maličkatých úspěšných pokusů "c)
Detekce atd. mi jde i vcelku dobre - tim myslim vzdy s cakrou spojene pocity, ne primo cakru jako takovou. Na cem vim ze potrebuju pracovat je vetsinou reseni akutnich situaci jako zastavit kritickej unik energie co se povesi na nejakou udalost a pak nejaka distribuce energie kdyz jsou prebytky na neco uzitecneho, casto si totiz hleda diru a casto to jde ven uplne naprd "c(
Také nemám nějakou metodu, spíše jistou formu detekce a intuice, kterou nelze dát jako návod. Někdy na to stačí zaměřit pozornost a některá se pootevře, někdy zas ne. Jde myslím o to, naučit se ty energie vnímat. Nekdy začnou proudit jen o trošičku více a to je okamžik se zastavit a poddat se tomu. Zkrátka nechat tu energii téct. Když bych si nepřipouštěl že něco takového existuje a nevěřil na čakry, tak bych je nevědomky třebas bloknul v okamžiku kdy mají snahu se otvírat. Ale někdy mi příjde že je té energie moc, tak příjde vhod utlumení nejlépe jídlem.
Nejjistější způsob jak energie rozproudit mám vyzkoušený po obědě nejíst (po poledni), večer si dát půlmaratónek, ráno začínat s jídlem jako po jednodenním půstu.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

On ten systém od shora není tak známý a popisovaný, je to nový způsob tradující se myslím tak od doby Sri Aurobinda, což je počátek 20. století.

Proto se o něm moc neví a většina ho posoudí z hlediska své mysli, což je vždy omezené a neucelené.

Člověk by měl ale dělat to, v co má důvěru a cítí jako "své". Takže každý cítí "kudy pro něj cesta vede" :wink: :) Což platí na všechny zde a vůbec. :wink: :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak díky všem za inspiraci a nasměrování.
právě mi dorazila knížka od Volmových... v použité krabici 'Pečená masová sekaná' "c) i s věnováním.

jinak, zajímavý je web který jsem linkoval we webových zajímavostech - ten vcelku zajímavý ruský počin o skloubení všech náboženství ještě za komunismu. Jeden text odtamtud dokonce vysvětluje že křesťanství je vlastně založeno také na srdeční čakře + zajímavé spojení něklterých paralel a pkus o udělání jakéhosi pořádku...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

dobré cvičení je tzv. mantrajapa

vybereš si slabiku nějaké z čaker, dejme tomu Aum a první den zpíváš Aum 50x druhý den 60x až dojedeš na 120 a zase po dnech zpět na 50. Potom ještě jednou tato vlna nahoru dolu a je to celé (celé trvá měsíc). Toto je ta jednodušší verze, jinak se většinou dělá od 500 do 1200.

Je to dobré. Už jsem jich nějakou řádku udělala. Může se dělat i s jinýma mantrama třeba se Shanti, když chceš všeobecně klid, mír atd.

Pokud člověk chce dělat častěji MJ, tak může, ale měl by dodržovat měsíční pauzu mezi jednotlivými cykly.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Zajímaje se více o sportovní aktivity než o náboženství, dávám si čtvrtou čakru do spojitosti s některými dobrodruhy a horolezci. Často se zle dočíst, že bez lásky k horám a tomu co dělají by např. na Mt. Everest nikdy nevylezli. Cestou srdce šel i můj oblíbený dobrodruh Jan Welzl.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Jojo cestu srdce vidím jakou nejschůdnějsí, nejpříjemnější a "nejbezpečenější" :)
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

Na ladenie a udržovanie čakier sú vynikajúci piati tibeťania. K tomu šiesty tibeťan slúži na transformáciu kundalíny. A myslím že taká jóga má s tým tiež veľa spoločné ) . K tomu o čakrách je mrťe literatúri, že mi ručičky v ezoteráku ťahá, no kto to má všetko stíhať čítať :)

S tým pohlavným aktom, ak chceš tú energiu ešte k niečomu využívať, napr. pri niektorých magických úkonoch je treba vydržať bez pohlavného aktu aspoň týždeň. Zase prebitok energie, ako si vravel, robí svoju šarapatu :) ..napríklad, ja všetkého čoho sa dotken dokopem a to toho v sebe moc nemám. Proste využití je mnoho a keď to zvládaš myslím, že to môžeš veľmi dobre využiť v svoj prospech.

Čakry by mali harmonicky spolupracovať jedna s druhou, aby sa točili v rovnakej rýchlosti. Najlepšie je asi ísť od spodu hore pravdaže, aj transmutácia kundalíny ide hore a to už robí svoje. Veď, keď si vezmete dnešnú populáciu, tak je to každému jasné ). A myslím že výchova je ďalší dosť silný faktor a o strave ani nehovorím :)

..no môj kamoš, ten do seba sype maso, chlasce kolu a proste robí také veci ) ..ale myslím že zjemňovať svoje telo je rýchlejší spôsob, ako docieliť úspechov :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Doporučuji následující knihu. :) Anotace zde.

SHARAMON, Shalia. BAGINSKI, Bodo J. Základní kniha o čakrách. Pragma: Praha 1993.
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

Dneska som si ju kúpil, nič lepšie nemali, dúfam bude dobrá :)
Agripina
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 11, 2007 9:53

Sex

Příspěvek od Agripina »

:D A co sex? Je zajímavý, že tohle funguje až teď dost výrazně. A co vy?
Pociťujete nějaké změny? Téma donedávna dost tabu, ale myslím si, že je to věcí úhlu pohledu a vždyť také "pro lidi"! :D Nesmějte se! No,co! Možná se něco inspirativního dozvíme! Ale pro puritány odkaz-berte to s nadhledem!
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

K sexu toho vitouši moc nepoví,pač na něj nemají chut' :P A je to tim,že jsou moc dokonalý a tudíž se nechtějí množit.Kytky nasazují do květů taky,když maj nedostatek :P živin.........
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

???
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

komonice píše:K sexu toho vitouši moc nepoví,pač na něj nemají chut' :P A je to tim,že jsou moc dokonalý a tudíž se nechtějí množit.Kytky nasazují do květů taky,když maj nedostatek :P živin.........
Ty ráda provokuješ viď?! :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já mam už dva plody...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvx píše:já mam už dva plody...
chvastúň.. :evil: ja zatial ani jeden, jedine ze by som sa naklonoval.. :?: :?
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Zajímavá anketa, hlavně výsledky (pravý sloupec).

http://www.21stoleti.cz/index.php

Škoda, že tam není i diskuze.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ono to bude odpovidat i slozeni citatelu periodika, preci to nebude cist nekdo kdo se chce naucit videt auru :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:ono to bude odpovidat i slozeni citatelu periodika, preci to nebude cist nekdo kdo se chce naucit videt auru :c]
V časopise Ezoterika by to asi opravdu dopadlo jinak :)

Tím neříkám, že mne čakry nebo aury a pod. oslovují. Mě stačí vidět svět i bez nich :wink:

sarka88
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 02, 2018 15:00

Re:

Příspěvek od sarka88 »

Honza píše:
pát kvě 11, 2007 22:33
komonice píše:K sexu toho vitouši moc nepoví,pač na něj nemají chut' :P A je to tim,že jsou moc dokonalý a tudíž se nechtějí množit.Kytky nasazují do květů taky,když maj nedostatek :P živin.........
Ty ráda provokuješ viď?! :D
Je fakt, že všeho moc škodí. Nemusíte se koukat na tantru jen jako na požitek a uvolnění (jako se s ní setkáte třeba na masážích), ale dělat z toho fanatický náboženství, díky kterýmu pochopíš podstatu vesmíru je už taky moc. :D
Odpovědět