PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

Atman, prave to tu cele citam s klesnutou sankou. Gratulujem.

Baby, mame co robit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: PŮST

Příspěvek od Atman »

Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Velmi inspirující, příklad podněcující k tomu se příště více snažit a nevzdávat tak rychle. :oops:

A zajímavé ty 7-denní půsty jsem také vypozoroval že působí zázračně oproti třeba 5-denním.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Atman píše:sľúbený rýchly report zo 40ky:

http://www.pust.cz/forum/viewtopic.php? ... 4397#p4397
Uzasne.
Pekne uprimne napisane, dik. V tomto mojom prvom dlhsom poste mi to pomohlo ;)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Ony ty číslíčka 1-3-7-14-21 nejsou pro srandu králíkům...
Ja zijem v tom, ze nie 14, ale 15...
http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Pochopeno ;)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: PŮST

Příspěvek od north108 »

Ahoj Atman,
gratulejšnnnnnnnnnnnnnnnnnn :D
Si borec 8)
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Bafule píše:Nevim jestli to tak vyznelo, ale tu kaskadu nepovazuji za zadnou objizdku, ale pouze za jinou pustovaci metodu, ktera mi dela dobre. O desitku se pokusim znovu na jare, kdy citim, ze mam nejvic energie a kdy se mi podarila ta predesla. Moc si vas tady vsech vitousu a pustaru vazim a mam ve vas vzor a vubec jsem hrozne rada, ze tohle forum a poradna existuje a ze jsem mela to stesti a nasla jsem vas :-) tak pustu zdar a navratovkam obzvlast
Uplny suhlas so vsetkymi individualnymi stylmi a respektovanim vlastneho tela pred teoriami.
Osobne som to za tie roky s postami nikdy nemala podla tych pravidiel typu, ze prve tri dni zle, ani fyzicke/psychicke zmeny v intervaloch 1-3-7-14-21.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Atman píše:Som "duchovný hľadač" hahaha...
Tak v tom pripade by bolo dobre si uvedomit, ze za hamburgerom alebo steakom je dlhodobo tyrana a nakoniec zavrazdena nevinna ziva bytost, ktora pri tom citila bolest rovnakym sposobom ako by sme ju v tejto situacii citili my ludia... :( :( :(
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Ahoj všem..tak já, protože se bojím že mám leukemii,jsem totálně slabá,jsem zahájila detox čili půst též..plus urinoterapii,přes den slopnu trochu zel.štávy z mrkve,červ.řepy a okurku...po dvou dnech jsem zeslábla tak .že nemůžu ani vstát.těžší dýchání...možná klesl krev.tlak nevím...za chvíli asi nevstanu z postele jak jsem slabá...zkusím vydržet... :roll:
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re:

Příspěvek od isyss »

jan buka píše:
Tereza píše:to nic nemění na tom, že se cítím neuvěřitelně slabá, nic mě nebaví, nic se mi nechce.... půstařim už cca dva roky a na tomhle se ještě pořád nic nezměnilo. kdyby těch půstu můj travicí systém neměl pořád zapotřebí, tak bych to neprovozovala
Ahoj Terezko,

naprosto s tebou soucítím a rozumím ti... víš, myslím, že si tu všichni musíme projít tou svou detixikací a u každého se dějou trochu jiné věci...
Já jsem se třeba nedávno zbavil svých letitých studených končetin (díky Raw Food) a pokračuji dále... je to celé někdy delší proces... jdeme ale jistě správným směrem, jen vytrvat... :)

patřím také k velikým obdivovatelům tvého půstaření...

Ahoj všem..tak já, protože se bojím že mám leukemii,jsem totálně slabá,jsem zahájila detox čili půst též..plus urinoterapii,přes den slopnu trochu zel.štávy z mrkve,červ.řepy a okurku...po dvou dnech jsem zeslábla tak .že nemůžu ani vstát.těžší dýchání...možná klesl krev.tlak nevím...za chvíli asi nevstanu z postele jak jsem slabá...zkusím vydržet... :roll:
dvdmchl

Re: PŮST

Příspěvek od dvdmchl »

Isyss je fake.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

dvdmchl píše:Isyss je fake.
díky ,takovéhle hloupé reakce v podobné situaci je schopen opravdu jen inteligent tvého formátu
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: PŮST

Příspěvek od Sinuhet »

isyss píše:přes den slopnu trochu zel.štávy z mrkve,červ.řepy a okurku...po dvou dnech jsem zeslábla tak .že nemůžu ani vstát.těžší dýchání...možná klesl krev.tlak nevím...za chvíli asi nevstanu z postele jak jsem slabá...zkusím vydržet... :roll:
Buď jez normálně nebo úplně hladov ale nic mezi tím. Podle mě ta slabost je hypoglykemie.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Sinuhet píše:
isyss píše:přes den slopnu trochu zel.štávy z mrkve,červ.řepy a okurku...po dvou dnech jsem zeslábla tak .že nemůžu ani vstát.těžší dýchání...možná klesl krev.tlak nevím...za chvíli asi nevstanu z postele jak jsem slabá...zkusím vydržet... :roll:
Buď jez normálně nebo úplně hladov ale nic mezi tím. Podle mě ta slabost je hypoglykemie.
..ty jsi neslyšel nikdy o Breussově dietě? :shock: jak se podle tebe pak má přírodně léčit člověk ,co nemůže ze zdravotních omezení úplný půst?co je to za nesmysl,bud to nebo to,to slyším prvně :lol:
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Katarína píše:
Atman píše:Som "duchovný hľadač" hahaha...
Tak v tom pripade by bolo dobre si uvedomit, ze za hamburgerom alebo steakom je dlhodobo tyrana a nakoniec zavrazdena nevinna ziva bytost, ktora pri tom citila bolest rovnakym sposobom ako by sme ju v tejto situacii citili my ludia... :( :( :(
napsala jsi to moc hezky ,já to vnímám stejně..vyspělost národa se pozná podle toho ,jak se chová ke zvířatům) řekl někdo slavný a moudrý)...dokud lidstvo toto nepochopí budou nemoci a další" katastrofy" pokračovat..
dvdmchl

Re: PŮST

Příspěvek od dvdmchl »

řekl někdo slavný a moudrý)...dokud lidstvo toto nepochopí budou nemoci a další" katastrofy" pokračovat..
Řekl to Gándhí. Ale spíše platí, že člověk se chová k okolí tak jako sám k sobě. A co se děje vůkol je odraz vnitřku.
"že to, co jest dole, jest jako to, co jest nahoře a to, co jest nahoře, jest jako to, co jest dole, aby dokonány byly divy jediné věci." - Smaragdová deska

Gándhí taky řekl: "buď tou změnou co chceš vidět ve světě", tam už byl pravdě mnohem blíže

a dvdmchl k tomu dodává: "vše co ti vůkol vadí, unvitř tebe taktéž smrdí"

Mimochodem koho zajímá hermetika tak tady je celá smaragdová deska: http://okultismus.mysteria.cz/index2.php?m=003deska-las
Na hermetice je krásné, že je naše, že sem patří. Což se o učeních z východu říct nedá.
Obrázek
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

isyss píše: ..ty jsi neslyšel nikdy o Breussově dietě? :shock: jak se podle tebe pak má přírodně léčit člověk ,co nemůže ze zdravotních omezení úplný půst?co je to za nesmysl,bud to nebo to,to slyším prvně :lol:
Ja som sa k pôstu dostala cez Breussovku. Keď mi kedysi pred rokmi napísal Buc, že keď pijem šťavy a čaje (Breussovka), tak nepôstujem, tak som sa vtedy takmer urazila. Trápilo ma to, veď človek pri Breussovke tiež vynaloží veľa úsilia, pije tých štiav naozaj málo, ba dokonca asi polovicu času takmer žiadne a iba vodu, lebo mi bolo z nich zle... a potom sa dozviem toto!!!! :roll: :shock: Že som vlastne nepôstovala!!! Postupne som zaradila jedničky o vode a dlhšie a dlhšie pôstíky. Dnes už to vidím inak. A na Buca sa nehnevám :wink: On je tou zmenou, ktorú chcem vidieť vo svete :D Priviedol ma k zamysleniu a prehodnoteniu môjho postoja. Spravil to priamo, bez potľapkávania po pleci, že aká si ty dobráááá, moja, že si dala 38 dní na Breussovke... Povedal svoj názor. Ber, alebo nechaj tak. A ja som zobrala, skúsila a zistila na vlastnej koži. Vďaka Ti, veľký guru, Buc! :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše: Na hermetice je krásné, že je naše, že sem patří. Což se o učeních z východu říct nedá.
Tohle je těžký takhle tvrdit. Hermetika především pochází ze starověkého Egypta, byla určena jiným lidem jiné doby, díky její vysoké úrovni se zachovala i dnes, i když už její praxi zvoní umíráček. Jinak všechna současná učení mají prazáklad ve starověkém univerzálním učení (např. na východě mu říkají sanátana dharma), jenom si je jednotlivé národy upravují sobě na míru. Mluvím o učení, které se prolíná nad náboženskými směry, nikoliv o náboženských směrech, to je nižší a udržovací level pro davy, což bohužel lidé často nejsou schopni rozlišit a neví, že musí použít univerzální nástavbu na to "svoje", pokud chtějí pokročit . Samotná podstata Ježíšova učení pochází z Egypta a východu rovněž, tam se zasvěcoval. Do Nové doby přinesl pouze svůj Nový výklad. ( "přišel naplnit staré"). Jinak jsme na půstu, tak hladovění zdar!
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

2olfess píše:
dvdmchl píše: Na hermetice je krásné, že je naše, že sem patří. Což se o učeních z východu říct nedá.
Tohle je těžký takhle tvrdit. Hermetika především pochází ze starověkého Egypta, byla určena jiným lidem jiné doby, díky její vysoké úrovni se zachovala i dnes, i když už její praxi zvoní umíráček. Jinak všechna současná učení mají prazáklad ve starověkém univerzálním učení (např. na východě mu říkají sanátana dharma), jenom si je jednotlivé národy upravují sobě na míru. Mluvím o učení, které se prolíná nad náboženskými směry, nikoliv o náboženských směrech, to je nižší a udržovací level pro davy, což bohužel lidé často nejsou schopni rozlišit a neví, že musí použít univerzální nástavbu na to "svoje", pokud chtějí pokročit . Samotná podstata Ježíšova učení pochází z Egypta a východu rovněž, tam se zasvěcoval. Do Nové doby přinesl pouze svůj Nový výklad. ( "přišel naplnit staré"). Jinak jsme na půstu, tak hladovění zdar!
Kvantova fyzika, paralelne "neprimo" buddhisticka dharma prezentuje, ze vse je "jen" vibrujici energie o ruzne "hustote" a nelze tak exaktne urcit hranice mezi jednotlivymi subjekty, zkratka vsechno jednim jest. Neni to uzasne? Ale i tak zustava mystickou zahadou, odkud se toto vse bere... Dharma rika, ze v case bez pocatku, nu a cas je pry ctvrtym rozmerem prostoru... :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Dnes už to vidím inak. A na Buca sa nehnevám :wink: On je tou zmenou, ktorú chcem vidieť vo svete :D Priviedol ma k zamysleniu a prehodnoteniu môjho postoja. Spravil to priamo, bez potľapkávania po pleci, že aká si ty dobráááá, moja, že si dala 38 dní na Breussovke... Povedal svoj názor. Ber, alebo nechaj tak. A ja som zobrala, skúsila a zistila na vlastnej koži. Vďaka Ti, veľký guru, Buc!

pořád ,ale ani jeden nepíšete z čeho jste se to vlastně vyléčili konkrétně...možná by to spoustě lidem dodalo větší kuráže ,než neustálé neupřesněné mlhavé vzájemné děkování...určitě by lidi zajímalo, jaké nešvary v těle jste takto zlikvidovali a nevidím jediný důvod proč v tom dělat takové tajnosti......další co nechápu,je ..proč tedy pan Breuss nedoporučoval na např rakovinu spíše uplný půst??...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Isyss, neviem, či som sa z niečoho vyliečila. Mlhavo vzájomne ďakujem pôstu možno za to, že sa pred 7. rokmi nenaplnilo proroctvo jedného gynekológa, ktorý sa mi vyhrážal, že ak ihneď si nepôjdem dať odstrániť polyp z krčka, tak do roka zájdem na raka. Zvolila som pôsty namiesto jeho šikovných ručičiek. Neviem, či ti to takto stačí. Mne zatiaľ áno :wink: A po ďalšom nepátram. Drž sa a nedaj sa! Breussovka je tiež fajn :D Dežo Ursíny natočil o nej a o ľuďoch, čo ju držali, výborný film. Škoda, že on to neustál a tá potvora ho dostala. Poznám však osobne aj ženu, ktorá ju dala a bolo po potvore (teda nie po nej, ona bola a je dobrá, ale po nej, tej zlej :wink: ).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Inak teda sorry za ten výlev, Buc, ale však kde to už mám napísať, keď som si denník odlanfárila. :D Však je to nakoniec o pôste, aj keď asi vylieváreň... Asi určite.
verawnika
Příspěvky: 11
Registrován: pát črc 09, 2010 1:05
Bydliště: Brno/Olomouc

půst

Příspěvek od verawnika »

Ahoj lidičky, není tu nějaká dobrá duše, která je v půstaření jako já spíše nováček??Já bych do toho potřebovala spolubojovníka...Už jsem držela nejaké jedničky, trojky, jednou skoro týden, ted bych potřebovala 21-čku, hlavně ze zdravotních důvodů...ale sama to nedám, jsem slaboch :roll:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Většina jsme nováčci. ;-) Zkrátka se do toho pusť a referuj o průběhu. Koukni do vlákna Půstovnická vylívárna prožitků, vždy někdo zrovna půstuje (teď jsme minimálně 3).

A pokud potřebuješ v půstech poradit, tak cepheus se toho RÁD ujme. :-D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Verawniko napadá mne tip... kdyby sis bývala vyplnila aspoň trošku svůj profil, mohl by se Ti dokonce ozvat někdo, kdo bydlí poblíž, to bys měla vůbec nejlepší. No, tohle ještě pořád můžeš dohnat.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Poznám však osobne aj ženu, ktorá ju dala a bolo po potvore (teda nie po nej, ona bola a je dobrá, ale po nej, tej zlej :wink: ).[/quote]


začínám půst..zítra jen voda :lol: začíná někdo taky?že by sme startovali spolu? ve dvou se to lépe zahne :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Isyss, tak príjemný pôst ti prajem.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Renáta píše:Isyss, tak príjemný pôst ti prajem.
..děkuji Renatko... :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:36, celkem upraveno 1 x.
verawnika
Příspěvky: 11
Registrován: pát črc 09, 2010 1:05
Bydliště: Brno/Olomouc

Re: PŮST

Příspěvek od verawnika »

Děkuju za odkazy, výše uvedené stránky samozřejmě znám, troufám si tvrdit, že teorii mám zmáknutou, jde spíš o tu vůli, byla bych ráda kdyby v tom někdo jel se mnou...já nejsem moc velký spisovatel, abych se tu vypisovala se svými pocity u půstu, hledala jsem spíš někoho na výměnu názorů, icq komunikaci...či tak
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

verawnika píše:Ahoj lidičky, není tu nějaká dobrá duše, která je v půstaření jako já spíše nováček??Já bych do toho potřebovala spolubojovníka...Už jsem držela nejaké jedničky, trojky, jednou skoro týden, ted bych potřebovala 21-čku, hlavně ze zdravotních důvodů...ale sama to nedám, jsem slaboch :roll:
Jaaaj moja, kde si bola pred mesiacom? My si uz teraz zase jedlo uzivame, ale neboj, niekto sa tu vzdy najde.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

tak bohužel musím půst po cca 4 dnech ukončit...nastala totální slabost,zkrácený dech,dechové potíže silného charakteru,horečka,je mi den ode dne hůř a hůř,slabost pokračuje až do stavu kolabsu,včera jsem podstoupila i klystýr,vyšlo ze mě pár kousků...a po 10 hodinách ,mě vzbudila silná nevolnost,nadavování,zvracela bych kdyby bylo co...následovala ostrá bolest střev,kdy jsem se plazila doslova po zemi ,zlitá potem,myslela jsem že udeřila poslední hodinka...pak ze mě vyšlo ještě pár kousků ,bolest postupně ustala ale nepřála bych to nikomu,sotva jsem se dovláčela do postele,zle mi je i dnes,teplota 37.5 ale já ji cítím jako 40...slabost ,že ani nevstanu..v 17 letech mi byla diagnostikována těžká latentní tetanie(nedostatek hořčíku i Fe)..a tímto přísným půstem mi hladina hořčíku zřejmně klesla pod bod mrazu..ty dechové potíže by tomu nasvědčovaly,dále jakoby pocit srdeční slabosti...moje obavy se bohužel potvrdily ,že půst není pro každého...když si čtu ,že tu leckdo chodí při půstu normálně do práce,často i fyzicky namáhavé,a jediná jeho zdravotní obtíž je hlad,tak mě to víc než zaráží..jaký je rozdíl v organismech...i nadále věřím v detox..ale musím podotknout že to opravdu není pro každého...jsou i tací co by mohli skončit na Jipce...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

isyss půst JE pro každého, ale v případě potíží je třeba postupovat pomalu a opatrně - pokud půst dělá potíže, je třeba držet jen kratší, jen dokud to nevadí, třeba klidně jen pár hodin. I krátký půst má léčící účinek, postupně se organismus vzchopuje a je pak schopný držet postupně delší půsty, až do úplného uzdravení. Kráké půsty jsou méně účinné, proto je dobré dělat je častěji, není problém dělat mezi nimi interval jen 2-násobek délky hladovění a držet je tímto způsobem dlouhodobě.

Ve Tvém případě jsi už šla skutečně dost na hranici, je dobře že jsi to už přerušila.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Isyss, za dlhým pôstom nebanuj - tiež myslím, že by bolo fajn zaradiť napr. pravidelné jedničky. Skôr sa zameraj na to, aby si papala zdravo a moc neujížděla - hladovať dokaže každý vôl, :D ale správne jesť deň čo deň, to je už inšia pesnička :wink: Zdravá strava lieči, rovnako ako pôst, len je to možno na dlhšie.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Renáta píše:Isyss, za dlhým pôstom nebanuj - tiež myslím, že by bolo fajn zaradiť napr. pravidelné jedničky. Skôr sa zameraj na to, aby si papala zdravo a moc neujížděla - hladovať dokaže každý vôl, :D ale správne jesť deň čo deň, to je už inšia pesnička :wink: Zdravá strava lieči, rovnako ako pôst, len je to možno na dlhšie.
souhlasím s tebou ..nedalo se to..navíc mě začala pobolívat pravá ledvina...co já jsem to za neduživce to je děs :roll:
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

Panda píše:isyss půst JE pro každého, ale v případě potíží je třeba postupovat pomalu a opatrně - pokud půst dělá potíže, je třeba držet jen kratší, jen dokud to nevadí, třeba klidně jen pár hodin. I krátký půst má léčící účinek, postupně se organismus vzchopuje a je pak schopný držet postupně delší půsty, až do úplného uzdravení. Kráké půsty jsou méně účinné, proto je dobré dělat je častěji, není problém dělat mezi nimi interval jen 2-násobek délky hladovění a držet je tímto způsobem dlouhodobě.

Ve Tvém případě jsi už šla skutečně dost na hranici, je dobře že jsi to už přerušila.
:roll: jj ach jo..chtěla jsem to vydržet ale opravdu to nešlo..zkusím ovozelo radši
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, isyss, v prvom rade Ti velmi drzim palce, ides na to dobre. Co sa tyka rad ostatnych, su dobre, len niektore z nich by som az tak doslovne nebrala.

Dlhy post je urcite sila, ale ked nemas zatial dostatok skusenosti a mohla by si si ublizit, radsej nasad seriu kratsich a pravidelnych. Alebo kaskadovy: 1 den nejest, dalsi ano, takto mesiac a potom to iste, ale 2 dni nejest, 2 dni jest, po mesiaci zasa 3 dni, po dalsom 4 dni, po dalsom 5 dni.

Takisto neuznavam teoriu, ze bud post alebo nic. Ak sa Ti po 4 dnoch postu urobi tak zle, ze je to na hranici ublizenia si, ale na stavach by sa Ti podarilo byt ovela dlhsie, preco na nich nebyt. Oproti beznemu jedlu su ovela subtilnejsie a ziva zlozka v nich Ti zaroven doda energiu, podpori cistiaci efekt a pohne creva.

A kludne si vytvor Ty sama svoj vlastny styl, ide predsa o Teba. Hlavne je, aby prospieval Tvojmu telu aj dusevnemu stavu. Myslim, ze to je vyborna cesta k opatovnemu dosiahnutiu Tvojho zdravia. A nasledne aj k udrzaniu si ho a uzasnemu rozvinutiu aj takych Tvojich schopnosti, ktore nemali k tomu priestor ani za cias, ked si bola zdrava. m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Isyss, ty budeš asi opravdu typ na přísné dodržování Pavlova akalendáře na Půst.cz, nic si z toho nedělej, udělej perfektní návratovku, ať ty výsledky půstu nezmizí v nenávratnu a zkoušej hladovět 1x v týdnu + vita ovozel, šŤávky, můžeš i přidat bylinkové čaje, pokud nejsi 100% vita. Uvidíš, že se to zlepší, kolik ti je přibližně let?
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Rozhodne se pripojuji, dlouhy pust neni legrace, ackoliv jeho ucinky jsou vic nez pozoruhodne... uskali pak tkvi v navratovkach, tam je potreba mit obzvlastni obezretnost, aspon u me to tak je... jednou prave prochazim... A pak jak uz tu napsali jini, strava je jednim z dalsich klicu k uspechu i v te mam sam velke mezery. :D
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: PŮST

Příspěvek od Vejmutovka »

isyss píše:Ahoj všem..tak já, protože se bojím že mám leukemii,jsem totálně slabá,jsem zahájila detox čili půst též..plus urinoterapii,přes den slopnu trochu zel.štávy z mrkve,červ.řepy a okurku...po dvou dnech jsem zeslábla tak .že nemůžu ani vstát.těžší dýchání...možná klesl krev.tlak nevím...za chvíli asi nevstanu z postele jak jsem slabá...zkusím vydržet... :roll:

leukemii ?
Pinus strobus
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

je mi 33 ale cítím se na 80...mám příznaky podobné u leukémie,ale taky to pasuje na anémii..navíc jsem těžký tetanik,hořčík se mi zřejmně neuchycuje v bunkách..proto při každém pustu,jakmile klesne hodnota Mg jsem na tom hrozně zle že nemůžu ani vstát slabostí,začne mi bušit srdce,těžce dýchat,dech je pak krátký a povrchový,zadýchávám se i při mluvení..takže nevím co se mnou je..jsem vyčerpaná tak,že bych jen ležela ,seděla den za dnem..nezvládám běžné činnosti...takže nevím,zda-li jde jen o těžkou anémii spojenou s nedostatkem mg...nebo je mi něco vážnějšího-leukémie...moje doktorka je husa,co mi dokud neodpadnu bude tvrdit že jsem zdravá a že její dcera toho zvládne a to je starší než já atd...vubec nechápe jak mi je...asi si myslí že jsem líná nebo nevím...jinak děkuji katerince za odpověd a povzbuzení...
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

cepheus píše:To nikdo neví, obávám se, že ani ona ještě pořádně ne, nebo už má dg od MuDr-ů ?

Isyss, můžu se optat s čím jsi se léčila cca v září tohoto roku kaší z hlívy ústřičné, event. s jakým výsledkem ?
s někým si mě pleteš...já jsem tu o hlívě nic nepsala nezkoušela jsem ji..ale vím že se jí léčí rakovina...já to ale nezkoušela
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

2olfess píše:Isyss, ty budeš asi opravdu typ na přísné dodržování Pavlova akalendáře na Půst.cz, nic si z toho nedělej, udělej perfektní návratovku, ať ty výsledky půstu nezmizí v nenávratnu a zkoušej hladovět 1x v týdnu + vita ovozel, šŤávky, můžeš i přidat bylinkové čaje, pokud nejsi 100% vita. Uvidíš, že se to zlepší, kolik ti je přibližně let?
ahoj...zkusím zvýšit mg potravou a držet dietu ..
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: PŮST

Příspěvek od isyss »

martin_hk píše:Rozhodne se pripojuji, dlouhy pust neni legrace, ackoliv jeho ucinky jsou vic nez pozoruhodne... uskali pak tkvi v navratovkach, tam je potreba mit obzvlastni obezretnost, aspon u me to tak je... jednou prave prochazim... A pak jak uz tu napsali jini, strava je jednim z dalsich klicu k uspechu i v te mam sam velke mezery. :D
jde o to víš že pokud máš latentní tetanii a držíš hladovku tento už tak nízký Mg v těle ti klesne uplně a stav se muže zhoršit tak ,že se vysypeš...proto to není pro všechny vhodné...
Naposledy upravil(a) isyss dne ned lis 07, 2010 22:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

isyss píše:...proto při každém pustu,jakmile klesne hodnota Mg jsem na tom hrozně zle že nemůžu ani vstát slabostí,začne mi bušit srdce,těžce dýchat,dech je pak krátký a povrchový,zadýchávám se i při mluvení..takže nevím co se mnou je..
Třeba si problém s Mg jen namlouváš? Projevy které popisuješ při půstu jsou docela běžné u začínajících půstařů.
Odpovědět