PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluska »

balada píše: byl jsem totalne vycerpany a tesil jsem se jak usnu na 2 dny a zacnu si uzivat to, co prede mnou popsali ostatni absolventi tt. Jenomze pak prislo to prave peklo. Spanek se nedostavil a ja jsem tam zustal sam se sebou. ..

Vsichni tu tak krasne pisete ale to co pisu jsem jeste nikomu nerek a az si to ted prectu, mozna mi to pomuze trochu se v tom vyznat.
Dekuju za popis. Napsal jsi to prave krasne realne - jak jinak bys to mel psat - ty jsi to prozival, tak to popisujes svym stylem. Jakypak kopirak.

Ze jsi si neuzival to co ostatni ucastnici tt, je jasne. Ty jsi drzel pust (zatimco oni se cpali vege jidly). Ja pri nem taky nikdy extra nespala. Jj, ta delka noci.... zahanela jsem to ctenim, internetem atd a neumim si predstavit byt jen tak ve tme. Asi bych to musela vysportovat pokud by byla sila.
Zive sny. Me se tuhle zdalo (taky k ranu - to jsou ty nej sny) jak mi nekdo drzi papir pred ocima se jmenem a cislem a rika "Zavolej tam, je to tvuj osud". Rano jsem byla rozmrzela, ze jsem si cislo nepamatovala, snad jen ze tam nekde byla sestka :lol: (no haha, ale mrzi me to dodnes, buhvi kam bych se dovolala a co by se delo).

Proc me tvoje zkusenosti zajimaji - vnimam to tak, ze nas posouvaji silne zazitky (prijemne i negativni) - ze je to vzdy skok, vetsi nez ve vsednim zivote. Tyhle situace si vybavime kdykoli a muzeme z nich kdykoli cerpat. Mene dulezite, i prijemne, situace proste plynou, ale tezko rict, jestli nas zasadne ovlivni...

Mela bych na tebe jeste asi padesat otazek, ale necham te vydechnout. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Nemel by nekdo z prazskych na 10 - 14 dni destilator k zapujceni a nebo radu, kde levne - pravdepodobne v nejake lekarne - sehnat destilku? Chtel bych konecne pustovat jak se slusi a patri, ale obavam se, ze tak brzo destilator nesezenu a nebo ano, ale za nekrestanske penize... Dekuji predem za Vasi radu formou SZ.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Návštěvník

Re: PŮST

Příspěvek od Návštěvník »

kupuji tady: http://www.filmet.cz/ 0 PPM a do 5ti micSiemens cena 3,-Kč
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

Návštěvník píše:kupuji tady: http://www.filmet.cz/ 0 PPM a do 5ti micSiemens cena 3,-Kč
no, je to ňáký levný, ještě bych se zeptal, jak tam tu destilku vyrábí.Ještě než sem si pořídil destilátor, taxem taky kupoval a stálá od 55 až po 62 kč/1l a dyž sem narazil na vodu za 9kč, zjistil sem, že tam mají filtraci a ne destilátor, což je dost patrnej rozdíl tak pozor na to ;-) filtrovanoá destilka, není destilka, je to podvod...
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Kutilpepino píše:
Návštěvník píše:kupuji tady: http://www.filmet.cz/ 0 PPM a do 5ti micSiemens cena 3,-Kč
no, je to ňáký levný, ještě bych se zeptal, jak tam tu destilku vyrábí.Ještě než sem si pořídil destilátor, taxem taky kupoval a stálá od 55 až po 62 kč/1l a dyž sem narazil na vodu za 9kč, zjistil sem, že tam mají filtraci a ne destilátor, což je dost patrnej rozdíl tak pozor na to ;-) filtrovanoá destilka, není destilka, je to podvod...
nebyla to slivovice?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

balada píše:nebyla to slivovice?
V severozápadních Čechách slivovice? Spad si z šindele? :roll:
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

balada píše:
Kutilpepino píše:
Návštěvník píše:kupuji tady: http://www.filmet.cz/ 0 PPM a do 5ti micSiemens cena 3,-Kč
no, je to ňáký levný, ještě bych se zeptal, jak tam tu destilku vyrábí.Ještě než sem si pořídil destilátor, taxem taky kupoval a stálá od 55 až po 62 kč/1l a dyž sem narazil na vodu za 9kč, zjistil sem, že tam mají filtraci a ne destilátor, což je dost patrnej rozdíl tak pozor na to ;-) filtrovanoá destilka, není destilka, je to podvod...
nebyla to slivovice?
tak za tu cenu bych ji bral po 10ti litrech, naposled sem kupoval litránek cca za 250 ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Návštěvník

Re: PŮST

Příspěvek od Návštěvník »

kupuji ji tam už dlouho, je vyzkoušená a je to z reverzní osmozy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Možná bychom mohli zavést zásilkovou službu. Kdo má destilátor tak vypomoct jiným se zásobováním destilkou ... a kdo švestku (balado ;-) ) tak se zásobováním slivovicí.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Panda píše:Možná bychom mohli zavést zásilkovou službu. Kdo má destilátor tak vypomoct jiným se zásobováním destilkou ... a kdo švestku (balado ;-) ) tak se zásobováním slivovicí.
i tady v rožnově je švestka vzácná, ale v severozápadních čechách se slivovicev pálí. Pocházím z č.středohoří a tam se pálí výborná meruňkovice,hruškovice,slivovice,kalvádos... Prostě zahrada čech.
Takže pro destilku pod milešovku.
Ověřenou kvalitní lékařskou - ne technickou destilku kupuju v lékárně za 10,-
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Z deniku, jiste nevadi, kdyz to umistim i sem, vlastne je to takto lepsi:

Verejne se doznavam k hlubokemu obdivu k Mudr. Partykove a rozhodne bych byl z tech, kteri by ji navrhovali, jen s tim rozdilem ze za zivota a jiste v plne sile, blahorecit! :mrgreen: Kdyby jen mela tuseni, jak moc mi jeji knizka o pustu pomohla, respektive doslova me vyrvala ze sparu beznadeje... No a to je vse. Krasny weekend vsem! Jeste dodatek, kdo se k pustu prave chysta, vytrvejte, verte, ze nic Vam nepomuze tolik, jako pust, jen budte obezretni a drzte se rad vyse zminene pani. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

Můžeš, prosím, upřesnit co tě v té knížce o půstu nejvíc oslovilo a co ti pomohlo. Mně se zdá, že je to ve všech článcích a knihách o půstu hodně podobné a hodně těžké to vydržet, navzdory silné motivaci. Díky.
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

každej, kdo to zkusí na vlastní kůži zjistí, že nad půst není....
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

ajla píše:Můžeš, prosím, upřesnit co tě v té knížce o půstu nejvíc oslovilo a co ti pomohlo. Mně se zdá, že je to ve všech článcích a knihách o půstu hodně podobné a hodně těžké to vydržet, navzdory silné motivaci. Díky.
Z "podivneho duvodu" existuje zvlastni zakon, a sice, ze nic skutecne hodnotneho a tim nemyslim v materialni rovine, neco stoji. Ale to je jen dobre, jinak by to devalvovalo samotny vysledny efekt a hlavne pocit z nej plynouci. Clovek by "hresil" v tom smyslu, ze o zdravi neni az tak treba pecovat, protoze tu je pust, ktery kdykoliv a hrave pomuze. Ta veta je vicemene pravdiva, jenze to KDYKOLIV stoji nejake usili, pro toho mensi, jineho vetsi. Pokud jde o tu knizku, je dobre si ji precist celou a brat na zretel, ze tucne, pripadne rameckem zvyraznene informace jsou velmi dulezite, je potreba nad nimi premyslet, drzet se jich, coz pochopitelne vyzaduje duveru. Jestli nemas s pustem zkusenosti, pak je knizka Mudr. Partykove vyborna volba. Plno informaci najdes i zde na foru, urcite Ti nekdo rad i v prubehu pustu poradi, kdyz se bude dit neco "divneho". Zamer se take na tzv. navratovy rezim, to bych videl jako klic k uspechu, strava po pustu musi byt stridma, prechod k pevne strave hodne pozvolny a pokud mozno co nejkvalitnejsi - ovoce, zelenina, nejlepe bez tepelne upravy.
Ale i tuto informaci tam urcite najdes. Je lepsi mit co se ocekavani tyce strizlivy pohled. Nekdy se vyrazne vysledky dostavuji az po opakovanych pustech, ale to je take individualni. Zalezi dost na tom, jak se kdo o svoje zdravi v minulosti staral. Takze zaverem: to podstatne jsou tucne zvyraznene pasaze, pripadne ramecky a dobre si prostuduj "navratovy rezim", ten je aspon pro me vice o vuli nez pust. Hodne stesti. :wink:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

S půstem mám zkušenosti, jen jsem si myslela, žeby to mohlo být snadnější. Teď, v období malin, černic, borůvek, brusinek, mirabelek, nejspíš do toho nepůjdu. Měla jsem desítku na jaře. Ty půstuješ hodně často a hezky to zvládáš. Na tu knihu se podívám.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

ajla píše:...Teď, v období malin, černic, borůvek, brusinek, mirabelek, nejspíš do toho nepůjdu....
VŽDY je ten nejnevhodnější čas na půst a VŽDY je ten nejvhodnější čas na půst. V zimě je zas zima. Je to jen úhel pohledu, jak si člověk omluví proč nepůstuje zrovna teď. Půst je odříkání si, odkládání půstu je jenom sebehýčkání. Jednou odložit znamená navždy odložit.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

Pando, nelámej nade mnou hůl. Se mi podívej do deníčku, zjara jsem byla o vodě 10 dnů. Vím, jak je to skvělé, jenomže si nerada odříkám, raději se hýčkám. Je mi teď moc fain. Před chvíli jsem procházela ulicemi města za měsíčku a cítila jsem se tak lehce, jak při půstu, skvělý pocit, jen to neumím popsat. Štěstí je všude kolem, je nádherné si ho užívat a být vděčný... (:-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

hyckat se je minimalne stejne dulezite jako se postit.
mnohdy mnohem tezsi
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

faktem je, že v zimě se postit bude asi o dost těžší, páč mě byla zima i v čevnu, čili v létě bych řekl, že je to snadnější. Teplíčko a Sluníčko je dost dobrej doping ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

S tou zimou je to fakt a ještě slabost. Ale zatím to vypadá, že jdu na to ode dneška, nebo jsem zapomněla, že jsme si to se ségrou domlouvali, že když začne s půstem, tak s ní půjdu taky. No a měl to být tento pátek. Okolnosti (měsíční fáze a pod.) vypadají příznivě, tak si to zase užiji, myslím, že máme v plánu jenom desítku. :)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

v zime je to jednodussi ale je problem s kvalitnim ovozel na dobrou navratovku
nejlip asi na jare
Naposledy upravil(a) balada dne pát srp 20, 2010 21:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Panda píše:VŽDY je ten nejnevhodnější čas na půst a VŽDY je ten nejvhodnější čas na půst. V zimě je zas zima. Je to jen úhel pohledu, jak si člověk omluví proč nepůstuje zrovna teď. Půst je odříkání si, odkládání půstu je jenom sebehýčkání. Jednou odložit znamená navždy odložit.
Pandi, to znie nejako prilis tragicky, nie? :lol:
Posledne roky si uzivam post pravidelne pocas zimy, prijemne zahrieva a celkovo si ho uzivam, moje telo a dusa si ho vyslovene ziadaju. V lete sa nan necitim vobec, tak sa don nenutim. Medved dobre vie, co robi, ha-ha.
Hyckam sa cely rok a s postom sa to nijako nevylucuje. Rovnako ma bavi cely rok hyckat inych. A tiez nechat sa hyckat. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

ajla píše:Pando, nelámej nade mnou hůl....
Ne to nebylo proti Tobě. Bylo to jen zamyšlení (platné i pro mne) - člověk si někdy hledá výmluvy proč to nejde zrovna teď až pak zjistí že to odkládal třeba celý rok a že už příliš zlenivěl na půsty.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

V pohodě, Pando, chtěla jsem jen říct, že můžu klidně něco odložit a pak to uskutečnit, je to na nás. Teď nevím přesně, ale myslím, žes taky půstoval, jaké to pro tebe bylo?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Půsty sice nic moc příjemného, ale to co přichází pak, to stojí za to všechno! :-) A toho jídla jak si pak člověk užívá! :mrgreen:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: PŮST

Příspěvek od Sinuhet »

Panda píše:Půsty sice nic moc příjemného, ale to co přichází pak, to stojí za to všechno! :-) A toho jídla jak si pak člověk užívá! :mrgreen:
Já to mám přesně naopak, hladovka paráda, hlavně psychicky a když zrovna ne tak to za chvili přejde, ale návrat je vždy neskutečný boj
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: PŮST

Příspěvek od Jista »

nevite nekdo jak je to s hypoglykemii a pustem?jake hodnoty na glukometru ma clovek s hypoglykemii,a zda se da postit?
musim nejak vic patrat,jen me prekvapilo ze mam rano cukr 2.2,coz je dost malo,a tak nevim zda je dobre se postit.nekde jsem cetl ze pustni hodnota cukru je tak 4,to mam kdyz snim mellouna k snidani..tak nevim...mate nekdo trosku vic znalosti o tomhle?
Go Raw
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Sinuhet píše:Já to mám přesně naopak, hladovka paráda, hlavně psychicky a když zrovna ne tak to za chvili přejde, ale návrat je vždy neskutečný boj
Jak dlouho máš při půstu ten pocit "paráda"? Mně vydrží jen prvních 6 dnů a pak přichází krušné chvíle, ale vzhledem k tomu že je to lepší než při dřívějších půstech tak očekávám že s dalšími půsty se to bude stále zlepšovat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PŮST

Příspěvek od Sweetie »

Jista píše:nevite nekdo jak je to s hypoglykemii a pustem?jake hodnoty na glukometru ma clovek s hypoglykemii,a zda se da postit?
musim nejak vic patrat,jen me prekvapilo ze mam rano cukr 2.2,coz je dost malo,a tak nevim zda je dobre se postit.nekde jsem cetl ze pustni hodnota cukru je tak 4,to mam kdyz snim mellouna k snidani..tak nevim...mate nekdo trosku vic znalosti o tomhle?
taky tim trpim, ale nemerila jsem si to. po 36(hodin) temer omdlivam.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: PŮST

Příspěvek od Jista »

takze pokud mam tendence k nizkemu cukru,tak radsi se nepostit,vid?
myslis ze se to casem nejak stabilizuje?hlavne to mam asi na nizkem tuku.vcera jsem mel dost tuku,a cukr je rano az vyssi.
stejne by me zajimalo kde tel bere cukr v pustu.z tuku?
Go Raw
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: PŮST

Příspěvek od ajla »

Ano z tuku, hezky to ukazuje jeden francouzský seriál pro děti: Byl jednou jeden život. Koukala jsem na to kdysi s dětmi, je to pěkně udělané a mnohé kolem lidského organizmu se dá z toho snadno pochopit. Myslím, že je to pořád ještě někde na netu.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: PŮST

Příspěvek od Sinuhet »

Panda píše:
Sinuhet píše:Já to mám přesně naopak, hladovka paráda, hlavně psychicky a když zrovna ne tak to za chvili přejde, ale návrat je vždy neskutečný boj
Jak dlouho máš při půstu ten pocit "paráda"? Mně vydrží jen prvních 6 dnů a pak přichází krušné chvíle, ale vzhledem k tomu že je to lepší než při dřívějších půstech tak očekávám že s dalšími půsty se to bude stále zlepšovat.
Ten psychický pocit tam je vždy, samozřejmě fyzicky někdy skoro na sračky. Ale měl jsem jen max 5 dní. Pokaždé to je jiné...dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PŮST

Příspěvek od Sweetie »

Jista píše:takze pokud mam tendence k nizkemu cukru,tak radsi se nepostit,vid?
myslis ze se to casem nejak stabilizuje?hlavne to mam asi na nizkem tuku.vcera jsem mel dost tuku,a cukr je rano az vyssi.
stejne by me zajimalo kde tel bere cukr v pustu.z tuku?
od my prvni 24tky se to zmenilo k lepsimu. treba vydrzim az do 8 do vecera bez jidla, pak uz je to otazka vule.to jsem driv nemohla. je to tezky, chce to trenink.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Sinuhet píše:Ten psychický pocit tam je vždy, samozřejmě fyzicky někdy skoro na sračky. Ale měl jsem jen max 5 dní. Pokaždé to je jiné...dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
podle me je jednodussi drzet pust mesic v kuse nez tak jak to popisujes. jenom kdyby potom neprisla ta kruta zalezitost jmenem navratovka. proti spravne provedene navratovce je pust uplna pohodicka. hlavne velikost porci nejsem schopen dodrzet.
asi rok si kazdou 2. fazi mesice rikam ze ted zacinam drzet každý týden jeden den + každý měsíc tři dny ale vzdycky mi do toho neco vleze.
dalsi idealni dek k nastartovani je 4.9. tak uvidim jak se mi zadari.
Nebo ze bych zacal zitra?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Panda píše:
Sinuhet píše:Já to mám přesně naopak, hladovka paráda, hlavně psychicky a když zrovna ne tak to za chvili přejde, ale návrat je vždy neskutečný boj
Jak dlouho máš při půstu ten pocit "paráda"? Mně vydrží jen prvních 6 dnů a pak přichází krušné chvíle, ale vzhledem k tomu že je to lepší než při dřívějších půstech tak očekávám že s dalšími půsty se to bude stále zlepšovat.
6 dnu ti zavidim. ja jsem v hajzlu po 6 hodinach
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Sinuhet píše: dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
Je to zvyk. Mám to tak už asi 3 roky a zlanárila som aj muža.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
Sinuhet píše: dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
Je to zvyk. Mám to tak už asi 3 roky a zlanárila som aj muža.
úplně jiná levl
bohužel to není o vyvolencích ale o vůli, obávám se že to zvládnou len ščastlivci obdařeni značnými potížemi či chorobou anebo a to už se bojím domyslet
nevím jestli se to sem hodí, ale já bych byl dobrej třeba jak je vášnivý jedlík na spektru, či na fesťáku v chantaburi v závodě pojídání vařené kaše z durianu toto i bez blinkání
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše: nevím jestli se to sem hodí, ale já bych byl dobrej třeba jak je vášnivý jedlík na spektru,
(:-) Vieš, že mi to už tiež napadlo, keď som čítala spektrum a množstvo Tvojej dennej poživne? ale vášnivý a bez blinkačky, to eééé, jedine ak nie jedlík, len vášnivý :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PŮST

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:
Renáta píše:
Sinuhet píše: dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
Je to zvyk. Mám to tak už asi 3 roky a zlanárila som aj muža.
úplně jiná levl
bohužel to není o vyvolencích ale o vůli, obávám se že to zvládnou len ščastlivci obdařeni značnými potížemi či chorobou anebo a to už se bojím domyslet
nevím jestli se to sem hodí, ale já bych byl dobrej třeba jak je vášnivý jedlík na spektru, či na fesťáku v chantaburi v závodě pojídání vařené kaše z durianu toto i bez blinkání
:D
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: PŮST

Příspěvek od Sinuhet »

Renáta píše:
Sinuhet píše: dal tady někdo dlouhodobě každý týden jeden den + každý měsíc tři dny? To se mi ještě nepovedlo je to dost těžké
Je to zvyk. Mám to tak už asi 3 roky a zlanárila som aj muža.
tak to jsi dobrá, děláš jedničky jen do večera nebo jíš až ráno (tj. 36h)?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Nie som dobrá, je to fakt len zvyk. Jem v nedeľu večer okolo 18-tej a potom v utorok okolo 11-tej. Človek si zvykne a nemá potrebu to prerušiť ani napr. na dovolenke. Len muž sa sťažuje, že v pondelok sa mu blbo spí. Mne to až tak neva, som skôr ten nočný typ.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Nie som dobrá, je to fakt len zvyk. Jem v nedeľu večer okolo 18-tej a potom v utorok okolo 11-tej.
Toto volam Renatina jednicka. Ona mala asi problemy s matematikou na zakladnej skole. (:-)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Téda, Culka, sa nehráááám :D Náhodou som mala jedničky aj zo 4 matík na výške :wink: m:-) To si len ten pôst tak vychutnávam, že nie a nie skončiť tú jedničku >:-)
Dan
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 16, 2010 10:19

Re: PŮST

Příspěvek od Dan »

Jista píše:nevite nekdo jak je to s hypoglykemii a pustem?jake hodnoty na glukometru ma clovek s hypoglykemii,a zda se da postit?
musim nejak vic patrat,jen me prekvapilo ze mam rano cukr 2.2,coz je dost malo,a tak nevim zda je dobre se postit.nekde jsem cetl ze pustni hodnota cukru je tak 4,to mam kdyz snim mellouna k snidani..tak nevim...mate nekdo trosku vic znalosti o tomhle?
Ahoj,

máme stejný metabolický profil, taky jenom z cukrů chřadnu a trpím hypoglykemií, i když ne tak silnou. Musíš jíst víc tuků, protože v buňkách se asi u třetiny lidí pro správný spalování cukrů musí spalovat i dostatečný množství jednoho metabolitu tuků, jinak je spalování cukrů neefektivní a vede k jeho brzkýmu vyčerpání. Já jsem trpěl hypoglykemií docela dlouho, následně sem najel na 3 kelímky zakysaný smetany s marmeládou denně a nejenže sem přibral z podvyživených 63 kil (176cm), ale taky se mi krevní cukr vrátil do normálu. Pokud nemáš na smetanu pomyšlení, můžu doporučit kokosák, pokud z olivovýho oleje zvracíš jako já. Pokud bys chtěla vědět něco víc, můžu doporučit knihu George Watson: Nutrition and the Mind, na amazonu se dá sehnat použitá za pár babek a info v ní je k nezaplacení. Jedná se na rozdíl od všech ptákovin o univerzální zdravosti vegetariánství o knihu podávající informace o výsledcích výzkumu, takže si to někdo necucá z paty.

Good luck.
mavar
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 14, 2010 18:55

Re: PŮST

Příspěvek od mavar »

Post si treba nacasovat aj podla mesiaca a treba pit vela vody vzdy ked pride naznak hladu a samozrejme treba mat aj volove vlastnosti a mat nejaky ciel. Kazdy post je iny, hlavne sa netreba bat, ze vam ten pocit hladu tych par hodin alebo dni nejak ublizi :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

mavar píše:Post si treba nacasovat aj podla mesiaca a treba pit vela vody vzdy ked pride naznak hladu
Ak chce človek začať s pravidelnými jedničkami, tak to načasovanie podľa mesiaca nejde. Vodu piť netreba, PMN, teda nie veľa. S vôľou súhlasím. Všetko je to v hlave. Nech žije pôst, jupíííí m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Musím skúsiť tú 40-tku. Neverím, že v psychike napácha pôst zlo, to by ma veľmi sklamalo. Kde zobrať ale silu taký dlhý pôst vydržať? Neviem, či by som to zvádla, ale veľmi ma to láka.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

Zajimave.
Taky si nejsem u sebe jista a vaham, toz prijde na mysl ledacos...
hlavne aby clovek nepozbyl (ovsemze pokud ma stesti a dosud ho vlastni) zdravy nahled sam na sebe a nakonec to vubec dokazal posoudit... nestesti by bylo tu ztratu soudnosti nezaregistrovat.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Asi by mi okolie povedalo. Verím, že hej. Či nie?
Pán doktor, som veľmi váhavá. Alebo nie? :D
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

Snad nepoložíš zdravý rozum na oltář vědy :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Odpovědět