PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

sa mi nesmejte vsetci :)
vsak vcera vecer zjedenim melonu som zacala hladovku,
a nevydrzala celych planovanych 36 hodin
a zase hlcem melon. Nech ziju 24-hodinovky! :D
Jupiiii :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:50, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Celkom zaujímavá - tá kombinácia minipôstu a pobytu na chalupe. Od rána za mnou chodí muž. Naše dnešne dialógy:
Mangold je už krásny...
Hm..
Už je prvá lusková fazuľka..
Hmmm...
Vieš koľko je tam malín?...
Hm...
Daj si aspoň čučoriedku! (v prstoch drží čučoriedku - jednu :D )
Eééé...

Po chvíli sa zjaví otec a v hrstiach maliny, biele a červené egreše - Daj si!
Eééé...

A muž: Ježišikriste aj s tým tvojím pôstom! (:-)
m:-) m:-) m:-)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

A co na to hovori tvoj zaludkovy mozog?
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

že uáááá!!! Ešte že máme vuuooľľuuu...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Asi tak, ráno vstanu, nejím, večer zalehnu, ráno vstanu a najím se zeleninky.
Ano, toto je klasicky priebeh mojho standardneho jednodnoveho postu.
Ovsem nesmie byt v dosahu melon.
A maliny
s hraskom
pripadne ceresne a
nesmiem sa prechadzat po trznici plnej broskyn...

Lebo nemam Reninu vuooollluuuu :mrgreen:
(Reni, dufam, ze si svojho poloviciaka aj s otcom nezachlomazdila. Ja by som. Cucoriedku pod nos? Slovne drazdenie? Motykou po hlave a mala by som klud :) )
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: (Reni, dufam, ze si svojho poloviciaka aj s otcom nezachlomazdila. Ja by som. Cucoriedku pod nos? Slovne drazdenie? Motykou po hlave a mala by som klud :) )
Úprimne? Som myslela, že ich opľujem. Aj s čučoriedkou. :P
Dan
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 16, 2010 10:19

Re: PŮST

Příspěvek od Dan »

Zdravím půstaře!

Měl bych další dotaz. Dnes ráno jsem přerušil svůj půst po 6.5 (ty 6.5 jsou pro mě nějaké typické), plánoval jsem dojet až do večera. Důvod byl ten, že zatímco poslední dny jsem shazoval 0.2kg denně, na dnešek jsem zhubl nečekaných 1.1kg, což silně připomíná váhové úbytky z období před acidotickou krizí. Celý včerejšek jsem měl pocit, že mi žaludek velí papat, ačkoliv vyloženě hlad jsem neměl, jen byl v pochodu. Chtěl jsem se proto zeptat, je možné že jsem si nějak obnovil metabolismus? V pátek jsem si asi 4x čichnul k jahodám, ale to bylo tak akorát všechno. To je jediná věc, která mě ve spojitosti s nahozením metabolismu napadá, jinak nic.

Díky za odpověď!
D.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Hovorím len za seba - teda z vlastnej skúsenosti (nechcem šíriť múdra, len povedať svoj pohľad na vec). PMN je toto celé záležitosť žalúdkového mozgu :D Počas pôstov bežne varím rodine, absolvujem oslavy a podobné akcie. Keby som si mala pri každom pričuchnutí k jedlu rozbehnúť počas pôstu metabolizmus, tak má ten chudák už len za tieto 3 dni nabehané viac ako Hugo tento mesiac :wink:
Ak to nepasuje do nejakých teóríí, tak sorry, kedysi som pôstovávala s Partykovou v ruke (teda ako s jej knihou :D ), teraz kašlem na teórie, zbytočne ma koľkokrát vyrušili. Pre mňa je najdôležitejšie si vravieť Jupííí, to môj žalúdočný mozog nemá rád :wink:
No, asi toľko, a idem čistiť luskovú fazuľku na nejaké dobré papaníčko pre moje hladné krky :D
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Dan píše:Zdravím půstaře!

Měl bych další dotaz. Dnes ráno jsem přerušil svůj půst po 6.5 (ty 6.5 jsou pro mě nějaké typické), plánoval jsem dojet až do večera. Důvod byl ten, že zatímco poslední dny jsem shazoval 0.2kg denně, na dnešek jsem zhubl nečekaných 1.1kg, což silně připomíná váhové úbytky z období před acidotickou krizí. Celý včerejšek jsem měl pocit, že mi žaludek velí papat, ačkoliv vyloženě hlad jsem neměl, jen byl v pochodu. Chtěl jsem se proto zeptat, je možné že jsem si nějak obnovil metabolismus? V pátek jsem si asi 4x čichnul k jahodám, ale to bylo tak akorát všechno. To je jediná věc, která mě ve spojitosti s nahozením metabolismu napadá, jinak nic.

Díky za odpověď!
D.
Je možné, že se ti obnovil metabolismus. Mozek má určité struktury (zřejmě také hmotné povahy), které se uvádějí do pohybu nějakým vnějším podnětem (např. kuřák dostane chuť kouřit při pohledu na cigaretu). Tyto struktury jsou do značné míry autonomní a posilované opakováním, zvykem. Jsou vytvářeny pro uspokojování tělesné žádosti či žádostivosti. Někdy mají významný vliv na rozum, který pod jejich působením začne vymýšlet způsoby, jak je uspokojit, aniž by reflektoval legitimitu jejich požadavku. Např. vymyslí ptákovinu, že půl dne bez žrádla by mohlo mít za následek těžké poškození organizmu. (:-)
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

Ahoj poustevníci, mám dotaz, jestli tady není někdo, kdo měl nějaké potíže se Srdcem a poléčil to půstem? Mám kámoše, který má umělou chlopeň, tak nevím, jestli mu to doporučit, nebo ne, ale vím, že po víceletém půstování, narostou i zuby, které chybí, vlasy a dokonce i ochrnuté nervy, páč mozek umí aktivovat kmenové buňky v daném místě. Díky, za radu, pokud se někdo ozve...
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Ako že by mu narástla chlopňa? Som nepočula. Pôst je fajn, myslím, ale amputovaná noha nenarastie. Nebolo treba riešiť pred naložením umelej chlopne? Čo s ňou, keď je našitá??? Som zvedavá, či s tým niekto má skúsenosť.
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

Renáta píše:Ako že by mu narástla chlopňa? Som nepočula. Pôst je fajn, myslím, ale amputovaná noha nenarastie. Nebolo treba riešiť pred naložením umelej chlopne? Čo s ňou, keď je našitá??? Som zvedavá, či s tým niekto má skúsenosť.
No, dnes už ti z kmenové buňky umí v laborce vypěstovat veškeré náhradní díly na tělo :-) čili bych se tomu až tak nedivil.Mobilní tel byl taky před 15ti lety sci-fi a dnes se tomu už nikdo nediví ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:50, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Hej, čosi som už o tom počula, o kmeňových bunkách :wink: Len neviem, ako by to mohlo byť v tele, keď to má pre rast zahatanú cestu tým, že tam zavadzia tá našitá umelá chlopňa. Tak nejako som to myslela...
Veru neviem, či by som si lajsla dať si najprv vybrať umelú chlopňu a potom pri pôste čakať, či mi narastie... Lebo ako inak???
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Polozme otazku inak. Moze si clovek s umelou chlopnou dovolit drzat dlhodoby post?
Asi by bolo dobre byt pod dohladom nejakeho lekara, nie? Ale kde zohnat takeho, kto by to pochopil, ze?
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

Samira píše:Polozme otazku inak. Moze si clovek s umelou chlopnou dovolit drzat dlhodoby post?
Asi by bolo dobre byt pod dohladom nejakeho lekara, nie? Ale kde zohnat takeho, kto by to pochopil, ze?
LEKÁÁÁRA???!!! NEBRAT!!!CELÉ Farma, je only Bussiness.CO KDYŽ JE TO TAK, ŽE NOVÁ KDYŽ ROSTE, TAK ZÁROVĚN VYTLAČUJE TU NAHRAZENOU, JAKO JE TO U MLÉČNÝCH ZUBŮ??? tOŤ OTÁZKA..... :-) :-*
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Nekric ;)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Samirka, PMN môže človek s umelou chlopňou držať pôst. Aj bez dozoru.
Kutilpepino: Jasněěě!!! No veď ako bude amputovaná noha dorastať, tak vytlačí protézu a jedného dňa protéza odletí nabok a už zase skáče cez kaluže. :D
Uživatelský avatar
Lea
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 06, 2010 11:33

Re: PŮST

Příspěvek od Lea »

Renáta píše:No veď ako bude amputovaná noha dorastať, tak vytlačí protézu a jedného dňa protéza odletí nabok a už zase skáče cez kaluže. :D
(:-) (:-) (:-)
love&peace
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

cepheus píše:Jasně, když to umí mloci a ještěři, co by to neuměl půstař s chlopní, či bez nohy ? :mrgreen: (:-)
Stačí tak odhadem nooo 20-30 40-tek a má to v kapse ..
podle mě stačí tak jeden až dva životy a je f poho i bez půstu ne? ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Z neplánovanej sedmičky, ktorá sa mi náhodou vyskytla, mám dnes 8. deň :D a u mně dobrý m:-) Tak dám ešte jeden a od nedele melón a dovolenkáááá m:-) m:-) m:-)
Prajem všetkým pôstujúcim radosť, silu a výdrž - najmä tým, čo sú predo mnou kdesi v nedozerne :wink:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Si dobraaaaaaa!
A si aj skvely spolupostujuci kamarat ;)
a kto nevladze citat moj dennik - tak dnes postujem ja s Drahym.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

:oops: :D
Držím palce a dobrú chuť večer k melóniku. Teším sa na tvoju knihu :wink:
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Renáta píše:Z neplánovanej sedmičky, ktorá sa mi náhodou vyskytla, mám dnes 8. deň :D a u mně dobrý m:-) Tak dám ešte jeden a od nedele melón a dovolenkáááá m:-) m:-) m:-)
Prajem všetkým pôstujúcim radosť, silu a výdrž - najmä tým, čo sú predo mnou kdesi v nedozerne :wink:
Tak to gratuluju!
Si mě předběhla a můj osobák pokořila.. :D
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

Renáta píše:Samirka, PMN môže človek s umelou chlopňou držať pôst. Aj bez dozoru.
Kutilpepino: Jasněěě!!! No veď ako bude amputovaná noha dorastať, tak vytlačí protézu a jedného dňa protéza odletí nabok a už zase skáče cez kaluže. :D
Reni, ty máš fakt super hlášky (:-)
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

Renáta píše:Z neplánovanej sedmičky, ktorá sa mi náhodou vyskytla, mám dnes 8. deň :D a u mně dobrý m:-) Tak dám ešte jeden a od nedele melón a dovolenkáááá m:-) m:-) m:-)
Prajem všetkým pôstujúcim radosť, silu a výdrž - najmä tým, čo sú predo mnou kdesi v nedozerne :wink:
Nejedná se už notorické půstování??? :wink: (:-) :wink:
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Eva.cz píše:
Renáta píše:
Nejedná se už notorické půstování??? :wink: (:-) :wink:
Tak já že som notorička -ááááá
(:-)
Jasně že jedná! :D
Čauko Evi, zajtra balím saky-paky, večer do brucha melón a do kufru badminton, scrabble a karty a jupíííí m:-) Nech žije dovolenka! Obžeriem im všetky figovníky m:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Zdeníno píše: Si mě předběhla a můj osobák pokořila.. :D
Nejde ani tak o to, niekoho pokoriť, ale sa z pôstu správne vynoriť. A to želám najmä tým, čo nás, Zdenino, niekoľkonásobne pokorili :wink:

Inak pôstovať v lete je hodne blbá myšlienka, no ale čas nehledí... Ako to bolo v tej Sanitke? Muj čas, je pouho pouhé prozatím...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Renáta píše:
Zdeníno píše: Si mě předběhla a můj osobák pokořila.. :D
Nejde ani tak o to, niekoho pokoriť, ale sa z pôstu správne vynoriť. A to želám najmä tým, čo nás, Zdenino, niekoľkonásobne pokorili :wink:

Inak pôstovať v lete je hodne blbá myšlienka, no ale čas nehledí... Ako to bolo v tej Sanitke? Muj čas, je pouho pouhé prozatím...
Čéče, to mi nedělej, takovýhle náznaky, šifry... sem pak z toho jelen. A v Sanitce jsem žádnýho jelena neviděl. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

Zdeníno píše:
Renáta píše:
Zdeníno píše: Si mě předběhla a můj osobák pokořila.. :D
Nejde ani tak o to, niekoho pokoriť, ale sa z pôstu správne vynoriť. A to želám najmä tým, čo nás, Zdenino, niekoľkonásobne pokorili :wink:

Inak pôstovať v lete je hodne blbá myšlienka, no ale čas nehledí... Ako to bolo v tej Sanitke? Muj čas, je pouho pouhé prozatím...
Čéče, to mi nedělej, takovýhle náznaky, šifry... sem pak z toho jelen. A v Sanitce jsem žádnýho jelena neviděl. :mrgreen:
tak mrkni f sanitce do zrcadla ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
Stejne jako pred rokem mam v navratovce velkou chut na med. mate nekdo nacteno nebo vyzkouseno jestli a jak moc to muze uskodit?
Kutilpepino promin za neodpoved, nejak jsem to casove nezvladl
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluska »

balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
O tom jsem cetla, o lecbe tmou. Co jsi tech 14 dni delal? Mohl jsi se potme i treba vykoupat?
Jinak gratuluju!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Pavluska píše:
balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
O tom jsem cetla, o lecbe tmou. Co jsi tech 14 dni delal? Mohl jsi se potme i treba vykoupat?
Jinak gratuluju!
Cumel jsem do tmy. Koupat se dalo - byla tam sprcha i zachod, postel, kreslo, zidle a stul. 2 cvicebni masiny, samota a relativni ticho.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote
Stejne jako pred rokem mam v navratovce velkou chut na med
Velmi zajimave! O variante ve tme a klidu jsem nevedel, diky, zajimave.
Na med se prece optej pi Partykove, vzdyt se s ni znas... kdyby mi to hodne vrtalo hlavou, taky bych ji poslal mejla :)
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
Stejne jako pred rokem mam v navratovce velkou chut na med. mate nekdo nacteno nebo vyzkouseno jestli a jak moc to muze uskodit?
Kutilpepino promin za neodpoved, nejak jsem to casove nezvladl

jj f poho, jinak gratulejšn ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: PŮST

Příspěvek od north108 »

balada píše:
Pavluska píše:
balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
O tom jsem cetla, o lecbe tmou. Co jsi tech 14 dni delal? Mohl jsi se potme i treba vykoupat?
Jinak gratuluju!
Cumel jsem do tmy. Koupat se dalo - byla tam sprcha i zachod, postel, kreslo, zidle a stul. 2 cvicebni masiny, samota a relativni ticho.
Musel to byt nezabudnutelny zazitok a zmena.
To relativne ticho znamena ze bolo pocut nejakych susedov?

Skusal som drzat den ticha pocas postov alebo aj normalne.
Raz to vyslo na 5dni a bolo to velmi prijemen, no kvoli externym okolnostiam som musel zacat hovorit kazdodenne nezmysli :).
Zistenie bolo ze 99% slov je cez den v podstate zbytocnych.

To ze si to spojil s tmou a tichom muselo byt velmi zaujimave ...
Nejake studie co som cital na pobyt v tme alebo naopak o pozerani
do slnka, tak popisovali, ze maju velky vplyv na hypofyzu a epifyzu.
Tieto zlazy potom v niektorych pripadoch produkovali hormony, kt. maju vplyv na stav zitia bez jedla okrem ineho.
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

north108 píše:...To relativne ticho znamena ze bolo pocut nejakych susedov?...
Jen vrnění notebooku.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluska »

balada píše:
Pavluska píše:
balada píše:zdravim vitarianci, tak jsem po lonske 41 vcera ukoncil 18. Poslednich 14 dni jsem stravil ve tme, v tichu a o samote u dr. A. Urbise v beskyd.rehab. centru v Celadne. Velmi silny zazitek. Nemasochistum vrele nedoporucuju.
O tom jsem cetla, o lecbe tmou. Co jsi tech 14 dni delal? Mohl jsi se potme i treba vykoupat?
Jinak gratuluju!
Cumel jsem do tmy. Koupat se dalo - byla tam sprcha i zachod, postel, kreslo, zidle a stul. 2 cvicebni masiny, samota a relativni ticho.
Dobry, to nezni ani spatne. 2 cvicebni masiny? To si je clovek predem ohmatal,a by vedel, jak na nich cvicit? :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

byl tam slyset provoz z nedaleké silnice. Nijak vyrazne, ale dala se rozeznat noc a den. Je tam slapadlo a takova potvora na sedy lehy. Pred zhasnutim si to tam prohlidnes a pak uz se orientujes (v mem pripade neorientujes) po pameti, hmatem. Samozrejme zakaz veskere elektroniky.
http://www.brc.cz/terapie-tmou/
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluska »

Precetla jsem si zkusenosti lidi a je to zajimave. Za 14 dni mas muj obdiv!!!!!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Pavluska píše:Precetla jsem si zkusenosti lidi a je to zajimave. Za 14 dni mas muj obdiv!!!!!
me zkusenosti jsou naprosto odlisne. TT jsem bral jenom jako bonus, ve skutecnosti jsem jenom hledal klidne misto na pust. Dalo mi dost prace presvedcit Urbise aby mi dovolil nejist. Je to alternativni odbornik uprostred medicinskeho zarizeni. Dost po nem jdou ti doktori kolem a cekaji na kazdou chybu. Vetsina standardnich ucastniku 1/2 - 3/4 pobytu prospi. Ja jsem spal 1-2 hodiny denne, nekdy vubec. Projevy pustu byly mnohem intenzivnejsi nez pri lonske 41. Zazival jsem bolesti jake jsem do te doby moc neznal, párkrát jsem tam kricel jako blazen. Absence spanku znamenala velky napor na psychiku,dost jsem se chvilema bal ze jsem zesedivel a ze hazarduju s dusevnim zdravim.
Zazil jsem tam chvile na ktere je tezke vzpominat, natoz je nejak popsat. Spousta lidi se se mnou chce sejit a popovidat si o tom a ja je fakuju. Vubec nemam chut se o tom s nekym bavit. Na pristi patek me urbis zve na nejakou tiskovou konferenci, kde chce abych o sve zkusenosti mluvil. Hodne mu dluzim, ale asi ho taky faknu.
Citim, ze to hodne zamavalo s mym egem. Nemam vubec zadnou chut nekomu s necim radit, coz jsem pred tim delal. Vratil jsem se do jineho sveta a sam jsem zvedavy co bude dal.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Balado děkuju moc za tuhle "reportáž". Je to zajímavý.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Cepheus, co návratovka - dobrý? OK? Daří se?
Uživatelský avatar
north108
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 25, 2008 18:47
Bydliště: Slovensko

Re: PŮST

Příspěvek od north108 »

balada píše:
Pavluska píše:Precetla jsem si zkusenosti lidi a je to zajimave. Za 14 dni mas muj obdiv!!!!!
me zkusenosti jsou naprosto odlisne. TT jsem bral jenom jako bonus, ve skutecnosti jsem jenom hledal klidne misto na pust. Dalo mi dost prace presvedcit Urbise aby mi dovolil nejist. Je to alternativni odbornik uprostred medicinskeho zarizeni. Dost po nem jdou ti doktori kolem a cekaji na kazdou chybu. Vetsina standardnich ucastniku 1/2 - 3/4 pobytu prospi. Ja jsem spal 1-2 hodiny denne, nekdy vubec. Projevy pustu byly mnohem intenzivnejsi nez pri lonske 41. Zazival jsem bolesti jake jsem do te doby moc neznal, párkrát jsem tam kricel jako blazen. Absence spanku znamenala velky napor na psychiku,dost jsem se chvilema bal ze jsem zesedivel a ze hazarduju s dusevnim zdravim.
Zazil jsem tam chvile na ktere je tezke vzpominat, natoz je nejak popsat. Spousta lidi se se mnou chce sejit a popovidat si o tom a ja je fakuju. Vubec nemam chut se o tom s nekym bavit. Na pristi patek me urbis zve na nejakou tiskovou konferenci, kde chce abych o sve zkusenosti mluvil. Hodne mu dluzim, ale asi ho taky faknu.
Citim, ze to hodne zamavalo s mym egem. Nemam vubec zadnou chut nekomu s necim radit, coz jsem pred tim delal. Vratil jsem se do jineho sveta a sam jsem zvedavy co bude dal.
možno si Ti podarilo zbaviť mesiáškeho syndrómu,
čím sme postihuntý chtiac nechtiac :)
Môj životný cieľ je ísť sa kúpať k rieke... http://vitazdroje.eu/
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluska »

balada píše:
Pavluska píše:Precetla jsem si zkusenosti lidi a je to zajimave. Za 14 dni mas muj obdiv!!!!!
Zazil jsem tam chvile na ktere je tezke vzpominat, natoz je nejak popsat. Spousta lidi se se mnou chce sejit a popovidat si o tom a ja je fakuju. Vubec nemam chut se o tom s nekym bavit. Na pristi patek me urbis zve na nejakou tiskovou konferenci, kde chce abych o sve zkusenosti mluvil. Hodne mu dluzim, ale asi ho taky faknu.
Citim, ze to hodne zamavalo s mym egem. Nemam vubec zadnou chut nekomu s necim radit, coz jsem pred tim delal. Vratil jsem se do jineho sveta a sam jsem zvedavy co bude dal.
Mas to vsechno jeste moc cerstvy. Ja kdyz proziju neco hodne neprijemneho, plne o tom chci mluvit tak za pul roku.
Ten navrat musel stat za to...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

Pavluska píše:
balada píše:
Pavluska píše:Precetla jsem si zkusenosti lidi a je to zajimave. Za 14 dni mas muj obdiv!!!!!
Zazil jsem tam chvile na ktere je tezke vzpominat, natoz je nejak popsat. Spousta lidi se se mnou chce sejit a popovidat si o tom a ja je fakuju. Vubec nemam chut se o tom s nekym bavit. Na pristi patek me urbis zve na nejakou tiskovou konferenci, kde chce abych o sve zkusenosti mluvil. Hodne mu dluzim, ale asi ho taky faknu.
Citim, ze to hodne zamavalo s mym egem. Nemam vubec zadnou chut nekomu s necim radit, coz jsem pred tim delal. Vratil jsem se do jineho sveta a sam jsem zvedavy co bude dal.
Mas to vsechno jeste moc cerstvy. Ja kdyz proziju neco hodne neprijemneho, plne o tom chci mluvit tak za pul roku.
Ten navrat musel stat za to...
neprijemne neni spravne slovo. bylo to silne, drsne, ale mohl jsem to kdykoliv ukončit. prvnich 5-6 dni dominovala fyzicka bolest. hlavne pater jsem vnimal jako rozžhaveneho hada pred kterym nebylo uniku. zadna poloha, ani pohyb, ani klid, nic nepomahalo. vnimal jsem to jako boj s demony a celou dobu jsem citil, ze takhle me nedostanou. a to i presto, ze bolest nesnasim - u zubare se poseru uz v cekarne. tak jak to prislo, tak to i zmizelo. Behen pul vteriny byla bolest pryc. Neco se zlomilo a ja jsem si naivne myslel, ze jsem nad nima vyhral. byl jsem totalne vycerpany a tesil jsem se jak usnu na 2 dny a zacnu si uzivat to, co prede mnou popsali ostatni absolventi tt. Jenomze pak prislo to prave peklo. Spanek se nedostavil a ja jsem tam zustal sam se sebou. Neumim meditovat, neznam zadne techniky jak vyfakovat demony co ti vlezou do hlavy a jebou a jebou a jebou. A zmenil se tok casu. Jak jsem uz psal, vnimal jsem den a noc a protoze jsem nespal, presne jsem vedel kolikaty je den, kolikata je noc. Den trval 50 hodin a noc byla mnohem delsi. K ranu jsem vetsinou upadal do zvlastniho, jakoby horecnateho spanku. Trval kratce a mel jsem neco jako sny - velmi barevne a realne, zcasti mysticke nebo duchovni(nemam ty terminy rad) a zcasti fragmenty z me minulosti. Kdo se zajima o toltecke techniky by to asi nazval samovolnou rekapitulaci. A prede mnou dalsi den a noc. Vubec nechapu jak jsem to mohl vydrzet. Kdyz jsem vysel ven, motal jsem se a pocit jsem mel jako po hodne, ale hodne dobrem jointu. Doma jsem si na chvili lehnul na postel. Nekdo zazvonil, ja jsem vstal, usel par kroku a najednou jsem se probral, lezel jsem na zemi a nevedel jsem co se stalo. Tu ranu jak jsem padal jsem slysel, ale jakoby se to nedelo mne.
Vubec nemam pocit,ze jsem tim vsim neco dokazal. Ani nevim proc jsem tam sel. Jenom vim, ze jsem tam nemohl nejit. A nemohl jsem to ani sam ukoncit. Celou dobu jsem vedel, ze vydrzim do konce, ale nebyla to vule - tu nemam. Nezalezelo to na mne, nemohl jsem to ovlivnit.
Omlouvam se za styl a za pravopis. Vsichni tu tak krasne pisete ale to co pisu jsem jeste nikomu nerek a az si to ted prectu, mozna mi to pomuze trochu se v tom vyznat.
Bernardeta
Příspěvky: 29
Registrován: čtv črc 17, 2008 22:53

Re: PŮST

Příspěvek od Bernardeta »

Jak lze, prosim, co nejrychleji, ale samozrejme zdrave a vita, pribrat po pustu? Nedrzela jsem nijak dlouhy pust, jelikoz jsem i predtim mela podvahu, ale ze zdravotnich duvodu to bylo nezbytne. Ted ale vypadam jako chodici kostra a ani po dvou tydnech navratovky se mi nedari pribrat. Taky bych chtela mit konecne vice sily na cviceni atd. Na jaka jidla bych se mela zamerit? Mam zaradit orisky/seminka? Nebo hodne stavy, ktere jsou vice stravitelne? Dekuju moc za rady.B
Odpovědět