PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

#6097 je kvakani
Ja jsem se dotazal na #6093 at nam to tedy vysvetlis jak to myslis a cim to dokladas a nyni se podivej, co v #6100 produkujes za slovni prujem (pardon)... Pokud vic nemas, zbytecne pokracovat.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

jarda_b píše:Nemám naplánovaný konec, což je asi špatně
ne ne, já to za "špatně" nepovažuju, hodně půstařů včetně mne to dělá tak, že si každej den ráno řekne... tak, když to půjde, dáme si dneska další den půstu... takže půstujou, dokud si tělo neřekne, že už dost - to je podle mne pohoda, mně to vyhovuje
a je to dobrý aj na psychiku, protože půstovat můžeš, nikoli musíš
jarda_b píše:Žena kojí takže ta se do velkých půstů pouštět nebude. Ale jinak to podporuje. Minule jí vadilo, že nejím s nimi pohromadě, což chápu, rodina se má scházet pohromadě u stolu (...) Takže se teď snažím účastnit se se svou vodou společného jídla a nebýt protivný a je to z rodinného hlediska v pohodě
tak na tohle mám stejnej náhled, rodina se má sejít u stolu, je to tradice, je to pěkný a není přece problém říct - nemám hlad, jen s vámi posedím a popiju si vodu; aj u nás doma to takhle chodívá
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Před pěti lety to tu bylo mnohem kultivovanější. Toto vlákno jsem vždycky chápal jako podporu půstařů, protože ti jsou na to sami a potřebují se někde sdílet a slyšet: Jen tak dál. To je normální, to jsem měl taky a podobně. Nebo i radši to nepřeháněj, ale od člověka, který půstu rozumí.

Ne slyšet kritiky, že jíst by se nemělo u stolu společně, ale každý sám za stromem. Už vidím jak by se náš dvouletý tvářil, kdybych mu řekl, že ode dneška bude jíst sám, dal mu misku s jídlem a posadil ho úplně mimo nás.

Ale taky odbíhám od tématu.

Mám zajímavost. Mám dvanáctý den a zatím jsem nezaznamenal ani jednu acidobazickou krizi, tak mě to docela překvapuje. Taky nesmrdím (kromě dechu). Dnes mám třetí den stejnou košili a úplně v pohodě. Dřív mi košile nevydržela ani na pracovní dobu a než jsem šel domů, už jsem měl špatný pocit. Je pravda, že tento půst byl hodně jiný než předchozí. Neplánoval je ho tak dlouhý a ze začátku jsem pil bylinkové čaje, co jsem si naškubal na zahradě, meduňka, yzop, dobromysl, šalvěj a pod. Pak jsem chvíli pil vodu s citronovou šťávou a až pak jsem přešel na pramenitou vodu.

Dřív jsem pil vodu od začátku.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Už druhý nebo třetí den mám "vlas na v puse". Samozřejmě, že tam žádný není, ale pocit to takový je. Vzpomínám si, že jsem to u minulého postu měl taky, tak kdo ví, co to je.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Vlas v puse: Nedostatek vlahy, sucho v puse?

Dnes spis uvidis mlade, jak si odbihaji od jidla k pocitaci a lajkujou fu...kbook, pri jidle, ale kde k tomu prisli? Od rodicu? Ve skole? Tak me ohromne zajimalo, kde, mimo primitivu, se tohle nosi? Divoka selma (kocka i pes) si urve kus masa a jde se s nim schovat za strom (asi o jidle premysli), no v kulturnich narodech mi neni znamo, kde se toto a proc (premyslet o jidle pri jidle?), praktikuje a jak vidno, Rudinek neobjasnil.

Jps: a po pustu vydrzel s jednim oblecenim klidne mesic a myl si mydlem jen ruce pred jidlem (protoze spinave od prace). Asi neco na tom bude, cim vic se clovek myje (vlasy, telo), tim vice kuze vylucuje . . .
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Mám 13 den za sebou a pořád mám hrozný hlad. Mám sevřený žaludek a úplně mě skoro "bolí", jako když má člověk velký hlad. Přikládám to tomu, že se čtyřmi dětmi, kterým se musí pořád chystat jídlo a krmit, jsem pořád ve styku s jídlem a to mě dráždí.

Nevím, jestli budu mít tu vůli dojet do 21. Jinak jsem v pohodě, energie přiměřeně, nálada dobrá, akorát dnes mě dost zmohlo, že jsme malovali.

Máte někdo podobnou zkušenost?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Jo, také me zmohlo kdyz jsme malovali :-) horsi je uz jen stehovani...

A pokud Te drazdi jidlo, (koho ne, uz jsem rikal, ze to je spis cviceni vule nez ocista pustem), tak se mu vyhni, copak partnerka nemuze delat jidlo a kojit a nakupovat a ty udelat vsechno ostatni (vytirat zadecky, koupat uklizet)? na to fakt jiny recept neni :-(

Nebo jsi na MD a ona chodi do prace vydelavat money?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

jarda_b píše:Mám 13 den za sebou a pořád mám hrozný hlad. Mám sevřený žaludek a úplně mě skoro "bolí", jako když má člověk velký hlad. Přikládám to tomu, že se čtyřmi dětmi, kterým se musí pořád chystat jídlo a krmit, jsem pořád ve styku s jídlem a to mě dráždí.

Nevím, jestli budu mít tu vůli dojet do 21. Jinak jsem v pohodě, energie přiměřeně, nálada dobrá, akorát dnes mě dost zmohlo, že jsme malovali.

Máte někdo podobnou zkušenost?
jedlo cez vypary vonu dodava telu vibracne energie a preto tvoje telo prijima informaciu o tom jedle a samozrejme ocakava ze ho budes jest a je pripravene na travenie

ved preto kucharske umenie je zalozene na tom ako jedlo vonia a tiez ako vyzera cize cez nos a cez oci sa pripravi clovek na travenie a preto mu chuti

a preto sa nam nechcelo jest v druzinach zavodnych jeda;lnach a armadnej kantine kde vsetko smrdelo jak nevyoreaty vechet a oci videli len velku gucu nieco tresnutu velkou naberackou do esusu, zaludok sa zavrel
5 2 8
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

rudo píše:
jarda_b píše:Mám 13 den za sebou a pořád mám hrozný hlad. Mám sevřený žaludek a úplně mě skoro "bolí", jako když má člověk velký hlad. Přikládám to tomu, že se čtyřmi dětmi, kterým se musí pořád chystat jídlo a krmit, jsem pořád ve styku s jídlem a to mě dráždí.

Nevím, jestli budu mít tu vůli dojet do 21. Jinak jsem v pohodě, energie přiměřeně, nálada dobrá, akorát dnes mě dost zmohlo, že jsme malovali.

Máte někdo podobnou zkušenost?
jedlo cez vypary vonu dodava telu vibracne energie a preto tvoje telo prijima informaciu o tom jedle a samozrejme ocakava ze ho budes jest a je pripravene na travenie

ved preto kucharske umenie je zalozene na tom ako jedlo vonia a tiez ako vyzera cize cez nos a cez oci sa pripravi clovek na travenie a preto mu chuti

a preto sa nam nechcelo jest v druzinach zavodnych jeda;lnach a armadnej kantine kde vsetko smrdelo jak nevyoreaty vechet a oci videli len velku gucu nieco tresnutu velkou naberackou do esusu, zaludok sa zavrel
Znamená to, že tělo nepřešlo na endogenní výživu? To se mi ale nezdá, protože v této době by v takovém případě tělo bylo vyčerpané a já žádnou velkou vyčerpanost necítím, jsem v docela pohodě a pořád něco čistím.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Blabol rudo, z vune se da cerpat vyziva. Myslim ze o tom mluvil Monfort. Je to i v jedne japonske pohadce o bohaci a chudasovi. Je to o nastaveni mozku. Stejne tak je blabol, ze na vojne se nechtelo jist :-) kdyz je hlad, snis vsechno :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

neviem ci cerpas z vone vyzivu a kolko

nicmenej prebueha najme informacny efekt

pre telo je signal ze bude co jest a zaludok sa chysta

co sa tyka Jankovho remcani - on remca porad a do vseho
nejak s nim uz nikdo nedebatuje a nikdo ho nebera vazne

top jenom aby si rychle zorientoval
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Ja rikam toliko, ze ZALEZI NA TOM, JAK CLOVEK INFORMACI VYHODNOTI... Tys tvrdil, ze vune dava informaci, ze se bude jist. Ja rikam, ze to je asi jako tvrdit, ze kdo ma nuz, je vrah :-)

A dobre jsi se oped ukazal, nejen ze jsi mi neobjasnil sve vyplody ve vice tematech, presel jsi na utoky ad hominem a neni o cem s Tebou diskutovat, omlouvam se za citat: "Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”

Ja napadl tvuj blabol, ty opakovane napadas me. Nereaguj na me.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Janecku ty nereaguj na mne

ale to nedokazes

Ja ti nikdy nebudu vodpovidat protoze tebe proste nemuzu brat vazne a tak jenom obcas kdyz se nudim si rozklinu nejakej tvuj blabol
a zareguju nejakou srandou

s tebou proste debatov nebudu nikdy


a co se tyce prenosu informaci

mne je jedno jak to vyhodnocujes ty

ja psal vo tom jak to vyhodnocuje kazde lidske podvedomi, ne tvuj pomylenej rozum nebo co to tam mas vlastne?
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Kdyz dva rikaji totez, zjevne to neni totez. Ano, mas pravdu :-)tyhle veci nejsou cernobile.
rudo píše:s tebou proste debatov nebudu nikdy
to je pro me cest :-)

me zajima #6107, kdyz mi neudela dobre skok z 50 m do vody, proc ho budu opakovat a zbysovat zatez, kdyz mohu sjet pohodlneji po lane .. :-o
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Tak abych to zase vrátil k půstu.

Dnes mám 15 den, včera jsem přežil další rodinnou oslavu, řekl bych, že si ani nikdo nevšiml, že nic nejím.

Ráno je to OK a v průběhu dne narůstá hlad, který bývá večer dosti silný. Takže se zatím držím a snad to dotáhnu na 21.

Ještě mě napadlo, vyřešili jste někdo půstem plíseň na kůži?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Jedu 16 den a mám krizi.

Fyzicky je to docela v pohodě, energie dost na normální fungování, akorát ten hlad je blbý. Ale dneska to špatně nesu psychicky. Pořád mě myšlenky utíkají směrem k jídlu a nedokážu se toho zbavit. Nejraději bych s tím praštil. Už se šííííleným způsobem těším na normální jídlo.

Tak jsem si chtěl jenom postěžovat.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Najdi si jakoukoli praci, prebirej doma bordel - uklizej, delej neco tvurciho na PC atd - zamestnej mozek, aby se nazabyval blbostma:).
Jina pomoc od toho neni:).

Jinak plisen na kuzi je "na kuzi" jen podle moderni mediciny - mudru pupinkologu (pokud se nepohybujes 10 hodin denne v bazine v zaparenych botach, vzdy je to indikace nejakeho pruseru v tele):).
Neco kvasi a hnije ve strevech a kuze je "treti ledvina" (je obousmerne propustna, proto muzes chytit spoustu infekci jen dotykem a stejne tak vylucuje toxicky latky z tela ven).
Cize je tu realna sance toto pustem vyresit, kdyz ne hned tak opakovane ano.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Kdyz zvladnes aspon 28 dnu, tak na kuzi velmi pravdepodobne kdyz ne zmizi, tak minimalne ustoupi, ale to uvidis sam, zalezi, co to je, jisty Rosta si tim odstranil udajne i bradavice!
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Tak zítra asi začínám návratovku. Začínám cítít nedostatek energie. Pred chvíli jsme šli na procházku a bylo to do mírného kopce a já měl velký problém to s kočárem vyjet, takže jsme se museli asi po 500 metrech vrátit. Se čtyřmi dětmi musím fungovat, takže to nebudu lámat přes koleno.

Každopádně jsem to od minulého postu posunul o 5 dní, takže můžu být spokojený.

Díky všem za podporu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

jarda_b píše:Ještě mě napadlo, vyřešili jste někdo půstem plíseň na kůži?
neřešil jsem (já měl jinčí zdravotní problement), ale stejně k tomu mám slovo:
pokud budeš půstem řešit nějakou tuhle mykózu, nevyřešíš.
Přesněji řečeno, možná jo, no - nejspíš jo, ale k čemu to, když to neřeší příčinu
čili - jakmile dopůstuješ, je otázka času, kdy se mykóza vrátí, páč je z překyseleného organismu a pokud se vrátíš k předchozí životasprávě, zas budeš kyselej, zas budeš s plísní
takže - jdi po příčině mykózy a nedrž tak kyselé pH svého organismu

a obecně k Tvému půstu: to je divné, že máš takový hlad. Podle mne děláš něco špatně; piješ jen vodu? nemyslíš pořád na jídlo? nelítaj kolem Tebe vůně jídel z kuchyně?
zkrátka, jestliže máš v takhle pokročilým půstu hlad, značí to, že se trávení nevypnulo/nepřepnulo na endogenní. děláš nějakou chybku, ne?

ale seš dobrej, seš dobrej!! i tak je to parádní půst!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jen tolik - pokud laskujes s tim ze poresis neco zasadniho na svym zdravi, tak minimum je 21 (i opakovane), a naprostou pravdu ma Jindrich, ze zmena stravy je nezbytna:).
Po pustech jsem se zameril na zasadity jidla (hlavne zelenina a stavy z ni) a mykoza mezi prsty (mival jsem obcas - nepravidelne) byla fuc navzdycky, nevim uz cca 10 roku co to je, neznam:).
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Jindra píše: a obecně k Tvému půstu: to je divné, že máš takový hlad. Podle mne děláš něco špatně; piješ jen vodu? nemyslíš pořád na jídlo? nelítaj kolem Tebe vůně jídel z kuchyně?
zkrátka, jestliže máš v takhle pokročilým půstu hlad, značí to, že se trávení nevypnulo/nepřepnulo na endogenní. děláš nějakou chybku, ne?

ale seš dobrej, seš dobrej!! i tak je to parádní půst!
Myslím, že je to hlavně tím, že jsem neustále v kontaktu s jídlem. První týden půstu jsem byl na nemocenské, takže doma a mám 4 malé děti, kterým se musí neustále chystat jídlo a krmit. Pak jsem sice začal chodit do práce a po návratu jsem byl zase uprostřed jídla. Nechtěl jsem se "ulívat" a snažil jsem se doma fungovat jako normálně.

S tou endogenní výživou nevím, podle mě, kdyby se tělo nepřepnulo, tak dojde rychle k vyčerpání a po několika dnech budu hodně unavený, ale já až do dneška byl docela v pohodě.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

cepheus píše:Jen tolik - pokud laskujes s tim ze poresis neco zasadniho na svym zdravi, tak minimum je 21 (i opakovane), a naprostou pravdu ma Jindrich, ze zmena stravy je nezbytna:).
Po pustech jsem se zameril na zasadity jidla (hlavne zelenina a stavy z ni) a mykoza mezi prsty (mival jsem obcas - nepravidelne) byla fuc navzdycky, nevim uz cca 10 roku co to je, neznam:).
Řekl bych, že delším půstu se člověk, který se poslouchá nevrátí úplně k původní stravě.

Jinak jsem byl před půstem cca 50% vita. Ta plíseň možná ani není plíseň, mám na ruce a na noze tmavší flek velikosti mexického dolaru.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Jindra píše: zkrátka, jestliže máš v takhle pokročilým půstu hlad, značí to, že se trávení nevypnulo/nepřepnulo na endogenní. děláš nějakou chybku, ne?
Každopádně si myslím, že půst fungoval, protože podle moči jsem celou dobu něco čistil.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

jarda_b píše:Tak zítra asi začínám návratovku. Začínám cítít nedostatek energie. Pred chvíli jsme šli na procházku a bylo to do mírného kopce a já měl velký problém to s kočárem vyjet, takže jsme se museli asi po 500 metrech vrátit.
Treti tyden bez jidla bys musel vazit 130 kg, abys pri fyzicke zatezi, byt zdanlive male zatezi, nepocitil nedostatek energie, anebo byt Captain America, mozna zpola bhretarian :-) Anebo ostatni pustari rubali drivi az z nich strikal pot? Ne, slabost na me obcas prisla, mel jsem vyhodu, ze muzu, ale nemusim.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

jarda_b píše:mám na ruce a na noze tmavší flek velikosti mexického dolaru.
podlak nebo hrdina, vechno jedna rodina

Limonadovy Joe
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

jarda_b píše:Řekl bych, že delším půstu se člověk, který se poslouchá nevrátí úplně k původní stravě.

Jinak jsem byl před půstem cca 50% vita. Ta plíseň možná ani není plíseň, mám na ruce a na noze tmavší flek velikosti mexického dolaru.
Aha .. to muze byt cokoli, jasne.
Mas pravdu, nektery veci Ti prestanou chutnat samy, me treba po prvni 21 zacalo smrdet syrovy maso, neco jako zdechlina:).
Jeste dotaz k tomu Tvymu "nestastnymu" prostredi k pustu - Ty jses neco jako chlap v domacnosti ? :)
Jsem se poprve vyhybal i ceste kolem hospody, kde smrdela kuchyn, dost brutalni napor na vuli, priste nebud az takovy masochista a deti si nekym radeji zaopatri :D ..
Jo a do schodu jsem se pritahoval i rukama za zabradli kde to slo, kdepak tlacit kocarky do kopce :-).
Udelas praci, ale musis pomalu, s pauzama, promyslet kazdy zbytecny pohyb, ne jak jsi zvykly kdyz nepustujes:).
Tak se drz:).
NNN

Re: PŮST

Příspěvek od NNN »

Zdravím Vás, začala jsem jednodenní půsty 1x týdně, stalo se mi ze po jednodennim půstu mam dalsi den paleni pri moceni. půsty jsem začala pár dní po té, co jsem měla zánět močových cest, po 1. jednodenním půstu dopoledne pálení při močení, odpoledne už ok, po druhém půstu to stejné. dám si brusinky, čaj a odpoledne je to pryč.. Máte s tím někdo zkušenosti, nějaký názor? jinak se cítím dobře půsty v pohodě zvládám.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

.
@NNN
ahoj, podle mne je to hodně hodně kyselá moč, samozřejmě jako přirozený důsledek detoxu, to je ok
(nesleduješ pH moči? to by Ti odpovědělo jistěji)
čili všechno je v pořádku, ale detox máš docela intenzivní, takže takhle zpočátku začínáš velmi dobře - určitě stačí jen ty půsty jednodenní (případně protažené až na 36 hodin)
delší půsty už by možná způsobily detox zbytečně intenzivní
určitě takto pokračuj, časem ale sem tam přidej půstík třídenní atd.

samozřejmě - mohu se mýlit, může to být jinak
(vem si z "ulozto" gratis půstovací knihu třeba od Partykové)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Malo informaci na vesteni z koule. Viz #6084. Zkus zmerit pH moci. Pripadne nejdriv dietuj a az pak pustuj.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
NNN

Re: PŮST

Příspěvek od NNN »

diky, ph si obcas zmerim, podle tech papirku to vychazi na ph cca6
NNN

Re: PŮST

Příspěvek od NNN »

ale nemerila jsem to rano po pustu, zkusim tento týden, uvidime.. myslela jsem ze se mi to porad vraci, ze jsem to nejak nedolecila...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

PH 6 je malo, telo je v zoufalym stavu a krici o pomoc, prekyselene, musis jej dostat skokove na pH 8 i vic (modry papirky), pak kolem 7,5 udrzovat je zn. ideal.

Muzes toho docilit :
a) opakovanyma kratkyma pustama, pak kolik si troufnes
b) stravou
Cize mas na vyber.

Ted jsou zase cenove pristupny citrusy, ty jsou hodne zasadotvorny, staci uz jen citrony, ale v zasade vsecky citrusy jsou dost zasadotvorny (zvedaji pH). Navic skvele chutnaji:).

Studuj si, googluj, hledej, treba zde namatkou (nebo na stránkách AZ Zdraví J. Zajíčka je to obsahle popsano) :
1) http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2012100201
2) http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004011001
3) http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004010402
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Moc je odpadni produkt, telo si ji reguluje ph krve... To by bylo nutno znat presne slozeni stravy nekolik dnu pred merenim, aby bylo mozno neco vyvozovat... Takhle jednoduchy to podle me neni a vykyvy jsou bezne...


from mobile device
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
NNN

Re: PŮST

Příspěvek od NNN »

dekuji za odpovedi, jinak ph6 mam vzdycky, kdyz merim, kdyz zmerim pres den pak je zasadita, protoze piju cely den vodu s limetkou. podle me jenom zmenit stravu je beh na dlouhou trat, uz pres rok a pul jim bych rekla dobre, dokonce jsem vyhazela cistici prostredky a kosmetiku s chemii, zaklad meho jidelnicku je ovoce, lusteniny, ryby, ryze, vejce, pridavam morske rasy (vyjma obcasneho vykyvu v podobe rodinnych oslav apod.) pozoruji ze se muj zdravotni stav prestal zhorsovat, a jen malo pozoruji zlepseni (mene se mi masti vlasy apod) ale zmena malinka a pomala... To ze jsem prekyselena jsem teda zjistila celkem nedavno, drive jsem to absolutne netusila, proto jsem taky zacala pit vodu s citronem nebo limetkou (asi poslednich 14 dni). asi teda bud jim fakt blbe, nebo jen zdrave jist bez detoxu (pustu) je dobry k tomu, ze se zdravotni stav nezhorsuje, ale co se týka zlepseni tak velmi pomale. Ale citim se lepe a mam vice energie to je fakt.
Není ph7,5 nebo 8 zase moc zásadité? vetsinou se docítám ze ideal je 7, tedy neutral..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Pokud jsi dlouhodobe prekyselana (nebo jsi byla - coz je vetsina populace z toho co kupuje za "jidlo") drz jej radeji takto jak cinis, nez se rovnovaha plne obnovi:).
Nemuze jit rychle neco, co se kazilo dlouhy roky, jednoducha logika, pokracuj a dal uvidis:)
Je potrebi se divat dal do minulosti a srovnavat, uz zastaveni potizi je uspech, to ze se to nezhorsuje.
Obrat prijde, ale ne skokove, s tim je treba pocitat, vse co ma v zivote nejakou hodnotu stoji vlastni sadlo a pot, vydrz:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

NNN píše:Není ph7,5 nebo 8 zase moc zásadité? vetsinou se docítám ze ideal je 7, tedy neutral..
ceph píše dobře, tak to nebudu okecávat, ale na tohle neodpověděl,
ne ne ne, neboj se, pH 7,5 nebo 8 je v Tvým případě OK, jsi dlouhodobě kyselá, to je vidět, takže se neboj držet pH hodně vysoko (klidně 8, 9 neboj) v tahu třeba týden, ať se tělo odkyselí
tělo nepotřebuje pH 7 jak píšeš (neutrál), tělo potřebuje mírnou zásaditost, cca 7,4 s tím že jsou vítány výkavy jak nahoru, tak dolu (tzv. acidobazický píst),
toto velmi dobře nastuduješ u Tepperweina "Pryč s kyselostí", pro Tebe povinná četba :-)
také na této stránce jsou dobré info od Tepperweina, ale tu knihu značně doporučuji
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Vysoke pH muze indikovat ruzne nemoci, nicmene vsude vystup zalezi na vstupu.

Nazor, ze je dobre drzet moč specificky na vydokych hodnotach pH 8-9 - to dokladas probuh cim? ;-) neni to mestska legenda?!

Ps: cim to merite, kde - a zakolik kupujete lakmus, at tu padne i neco konstruktivne objektivniho?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Taaak, jsem psal hodne obecne, Tepperwein je dobry ctivo pro uvod do problematiky pH v tele:).
-----------------------------------------------------------
Jeniku zmlkni pls. kdyz vis kulovy, napred cti Tepperweina a spol. a pak mluv.
VSEM nemocem (mozna na svetly vyjimky - ovsem zase dle mudru) se dari v kyselym prostredi. Tecka:).
Neblbni tu hlavu devcici co se s tim rozhodla neco delat a poctive dela, zvlast kdyz to tu (nejen tu) ma odzkouseno x lidi vcetne me a Jindry, jdi pls se svyma wiki-teoriema v tomto konkretnim pripade vis kam asi, ne ?:)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Jeniku zmlkni pls. kdyz vis kulovy, napred cti Tepperweina a spol. a pak mluv.
VSEM nemocem (mozna na svetly vyjimky - ovsem zase dle mudru) se dari v kyselym prostredi. Tecka:).
Neblbni tu hlavu devcici co se s tim rozhodla neco delat a poctive dela
Jeníku vyslyš prosím ;-)
jestli chceš oblbovat mladý holky, tak OK, ale prosím jindy a jinde
tahle dívka se totiž - jak je vidět - snaží pomoct si
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Rozumim, ze na mou otazku, cim dokladate vhodnost pH 8-9 odpoved nemas :-(

Ja vam nazor neberu, jen ze na odkazu od Jindry se doporucuje pH moci zhruba stejne jako krve...

K zamysleni: pokud by opravdu byl takto jednoduchy recept a platny pro vsechny, rozumej: opakovatelny, tak by jeho objevitel dostal Nobelovku na drevo (30 milionu korun). Tedy on uz jednou dostal, za zjisteni symptomu kyselosti tvrdi http://www.celostnimedicina.cz/zapomenu ... y-ceny.htm naopak oficialni stranka http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/ ... index.html hovori o objevu dychaciho rezezce... ???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jendo lakmus si vygoogluj, treba i papirky z lekarny vyhovi.
Kdyz koupis Alkalan (coz je soda+neco malo primesi) dostanes super pH papirky k tomu gratis.
Nebo zkus e-bay apod.
------------------------------------------
Jeste k tematu - neni to univerzalni navod pro vsechny a na spaseni Sveta !:) Je to prvni krok ke zdravi pro lidi co treba pust dlouhodobe nedaji, staci tak ?
Az budes mit nacteno co Jindra, muzes mu vytykat kde cerpa fakta, to za Tebe ale nikdo neudela a na stribrnym podnose a v jednom prispevku to od nej necekej:).
To trva leta a je to drina a skladacka informaci, to FAKT za Tebe nikdo jiny neudela, ze by to jako ted a hned do Tebe nalil:).
Neni cas na blbosti, je treba pomahat tem kdo maji zajem se sebou neco delat:). Asi tak:).

Aaaaale kus, to nema smyslu za mak, neslysi, nevidi, nechce, jen porad linkuje hovadiny jako blazen, smyslu zbaveny :D ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Rozumim, ze na mou otazku, cim dokladate vhodnost pH 8-9 odpoved nemas
odpověď je například v té knížce a pak v dalších asi dvaceti, které jsem o tomto četl
možná proto píšu konkrétně k věci a nelapám po dechu jako Ty
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Az budes mit nacteno co mnozí jiní - aktivní, muzes jim vytykat kde čerpají fakta,
to za Tebe ale nikdo neudela a na stribrnym podnose a v jednom prispevku to od nich necekej:)
To trva leta a je to drina a skladacka informaci, to FAKT za Tebe nikdo jiny neudela, ze by to jako ted a hned do Tebe nalil:)

Neni cas na blbosti, je treba pomahat tem kdo maji zajem se sebou neco delat
jó, to je rozumně napsáno
Jeníku mohu-li požádat: vyslyš tyto řádky a za druhé, neodpovídej za každou cenu; nemáš-li co konstruktivního, prostě mlč
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Ok, žádný názor už sem na pH moči nenapíšu, jak si přeješ...

A možu položit dotaz? Vlastně jsem ho davno položil. V knize co jsi linkoval na ulozto jsem i prosel vsechny zminky o pH... Vybiram, citace:

"V některých učebnicích se v současné době uvádí jako „normální“ pH moče 5,5"
"Plnou kávovou lžičku tohoto prášku rozmíchejte ve velké sklenici vody a pijte ji jednou až dvakrát denně tak dlouho, dokud se ranní moč nestabilizuje na pH 7 jednotek."
"Pokud se pH hodnota ranní moče pohybuje mezi 7 a výše, jedná se o blokádu vyměšování kyselin. V tomto případě tělo po- třebuje naléhavou pomoc. Po několik dnů proto užívejte každé ráno lžičku zásadité směsi. " ? ??

Nic o doporučení mít moč 8-9!! Jsem nenašel. Pouze koupele v ph8 a o kojenci o stejne hodnote, o lidské moči 8-9 fakt v teto knize nic, asi jsem spatne hledal?

Takže buď odpověz na otázku (hádat, kterých 20 knih jsi četl a proto jsi moudrý neumím), anebo uveď na pravou míru. Díky a howgh.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:"Pokud se pH hodnota ranní moče pohybuje mezi 7 a výše, jedná se o blokádu vyměšování kyselin
tohle je jedna z nejdůležitějších informací, které mi kniha dala. já prostě tuhle knížku fakt žeru a doporučuju všem na vařené stravě jako základ studia

no ale k věci - Tvoje otázka
nezlob se, ale to, že jsem o překyselování organismu, o trávení [které (ne)překyseluje], o zaplísnění atd. atd. přečetl hafo knížek a článků mne nijak nezavazuje k tomu, abych Tě to tady teď učil, fakt nemám náladu datlovat do klávesnice
kdyby sis aspoň toho Tepperweina přečetl, ale né, Ty ho jen projdeš searchem. Ne, já to za Tebe dělat nebudu.

jé, vlastně jsem pořád neodpověděl na Tvoji otázku "asi jsem špatně hledal", ne ne, podle mne jsi nehledal špatně. Ostatní viz zde výše.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Takze zdroj, ktery rika, ze ma byt ph8-9, poskytnout nemuzes, ok... Nzor si kazdy udela.

NNN pise, ze ma rano ph6 a pozdeji ve dne pak zasaditou ty na to, v soulafu s citaci Teppereveina, ze > 7 rano je spatne... Je to tak? Ja napsal o par hodin driv v podstate to samo - dokonce doslovne ze nad 7 muze indikovat problem - a to jsem Tepperweina neznal... A vy me tady kamenujete s ph8-9 a odkaz nedate, uff, nerozumim uz nicemu...

Kde je v prezentovanych tvrzenich mezi nami rozpor nevim, snad jen v tom, ze ty znas reseni a ja ne (nemam kristalovou kouli a precteni hafo knih neznamena, ze tomu rozumim) viz #6130,6084 - jo a nejsem priznivec sypani :) momentalne nepraskuji :)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Boze ! To je osel, to je osel .. Jindro dlab na nej na trolla, at si dela se svym pH co sam uzna za vhodny, komu neni rady neni pomoci :| ..
To nebere normalne konce, na kazdy A rekne B a opacne, normalni marod, skoda pismenek, vsad se ze zase na 100% na tohle napise nejaky h...o (s prominutim NNN).

Podle jeho logiky kdyz je spatne pH (mam potize) je treba jeste pritvrdit a prikyselit, pac to nekde napsal nejaky jiny osel, mozna s titulem:).
Fakticky skoda osoupavat pismenka na pc, maji vetsi cenu nez ty jeho blafy.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Takze zdroj, ktery rika, ze ma byt ph8-9, poskytnout nemuzes, ok... Nzor si kazdy udela.
můžu ale nezlob se, diskuse s Tebou mne fakt neba
každej, kdo se zajímá a přečetl deset dvacet zdrojů, má jasno
takže - čti také, čti také
to podstatné: sorry, diskuse s Tebou mne fakt neba

NNN, jakpak to jde? Jsme Tě tu přehlušili, viď, to mne mrzí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Vsak si precist chci, ale kdyz nam nechces prozradit, navic mam podezreni, ze tve tvrzeni se nezaklada na pravde viz #6143, "v te knizce" jsem tebou prezentovana doporuceni nenasel

a vis co, kasli na to, ja knizky davno neprozivam, pryc je doba, kdy jsem jm prikladal vahu. Kdyz nechces uvest zdroj sve {podle me bludne} informace, tak i to ma velkou vypovidaci hodnotu...


Hadam ze NNN se ptala na pH 8-9, jestli to neni naodou moc zasadite, no nazor si udela sama ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět