PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

www.pust.cz

Příspěvek od magprag »

:cry: :cry: :cry:
Ahoj, moc prosím o pomoc. Mimo fóra vitarian.cz jsem dlouho sledovala i diskuzi na www.pust.cz. a to až do letošního léta, kdy jsem měnila počítač a už jsem se na ni nedostala. ( už před tím, to býval velký problém )

Předpokládám, že spousta z vás se jí účastní také, nemohl by někdo z účastníků, kdo na ní má ještě přístup upozornit autora ( myslim, ze se jmenoval Pavel, pilot ), ze je vstup do diskuze naprosto nemožný? Vyzkoušela jsem už opravdu VSECHNO, ale pořád nic.

Děkuju za každou zprávičku[[/img]
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Nemožný? Mně to dělá to, že když si třeba smažu cookies, nebo jdu na diskuzi z jiného počítače, tak musím zadat jméno a heslo, pak dát ok. Pak dát zpět na hlavní stránku a pak kliknu na"diskuze" a už se tam dostanu. Jestli Ti to ani takhle nepůjde, tak mi napiš a já mu to Tvým jménem přepošlu.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
magprag
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 25, 2004 20:29

Příspěvek od magprag »

Advid píše:Nemožný? Mně to dělá to, že když si třeba smažu cookies, nebo jdu na diskuzi z jiného počítače, tak musím zadat jméno a heslo, pak dát ok. Pak dát zpět na hlavní stránku a pak kliknu na"diskuze" a už se tam dostanu. Jestli Ti to ani takhle nepůjde, tak mi napiš a já mu to Tvým jménem přepošlu.
¨


ahoj,

no to je prave ten problem, ja jsem zapomnela svuj nick, vubec jsem ho nepouzivala a tak se marne snazim zaregistrovat si novy, zrovna tento napriklad.

A tak je to porad dokola vlezu do diskuze, tam me to odkaze na registraci, zadam jmeno, email ,odklepnu to a objevi se mi, ze mi heslo dorazi na muj email, kam ovsem nikdy nedorazil. A kdykoliv chci znovu do diskuze, objevi se ramecek se jmenem a chce to zase to heslo, atd....


Pokud te mohu poprosit nick je : magprag
a email je : magprag@centrum.cz
¨
kdyby mi na tento email mohly dorazit vstupni udaje do diskuze pust.cz, budu stastna jako bleska, :lol: :lol: protoze uz fakt nevim, co mam delat.

Diky moc
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak jsem mu Tvou žádost přetlumočil a teď je to na něm a ve hvězdách (o:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Advid píše:Tak jsem mu Tvou žádost přetlumočil a teď je to na něm a ve hvězdách (o:
Davi,

já mám po několikerém stěhování stejný problem dostat se na pust.cz jako magprag a tak tě prosím o pomoc také... budu ti opravdu moc vděčná, protože to byly mé dosti oblíbené stránky a teď mám smůlu..

můj nick: vitarada
mail: vitarada@centrum.cz

MOC A MOC TI DĚKUJI (i za pouhou snahu) :wink:
a o případné sladké odměně se domluvíme až po zásluze... :lol:
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

www.pust.cz

Příspěvek od redee »

Nazdárek,

Dříve jsem měl také problém dostat se na diskuzi na www.pust.cz, vždy když jsem se zaregistroval tak mi nikdy nepřišel ten mailík s heslem, tak mě napadlo :idea: , že by to mohlo být tím mailem …@centrum.cz, zkuste se zaregistrovat např. na www.yahoo.com a poté tam uveďte ten váš nový mail od …@yahoo.com, mě to na něj hned přišlo a mohl jsem začít pročítat :D
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

To redee : Ty jsi geniální !!! Fakt to jde, i z hotmailu !!!
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od redee »

To redee : Ty jsi geniální !!! Fakt to jde, i z hotmailu !!!
emm geniální zrovna ne, ale jsem rád, že jsem pomohl :wink:
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

redee píše:
To redee : Ty jsi geniální !!! Fakt to jde, i z hotmailu !!!
emm geniální zrovna ne, ale jsem rád, že jsem pomohl :wink:
No vážně, jsi jednička redee!! :P
Ani nevíš, jakou obrovitánskou radost jsi mi udělal tím, že jsem se po sto letech opět mohla podívat na tu půst-diskuzi!!!! Ještě tomu nemohu stále uvěřit.. :D
DÍKY MOC!! 8)

PS: Takže teď o mě tady dlouho neuslyšíte... než přelouskám vše, co mi tam za tu dobu uniklo... to mi zabere týdny... :wink:
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Join me plz!

Příspěvek od Radka »

A propóóóó...
... dnes začínám delší půst... alespoň týden, nejlépe 10-14 dní... kdo se přidá? :twisted:
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Ja dnes pravidelne pondeli a od 13.12 s kamaradkou predvanocni trojku. Drzim palce.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

druzicka píše:Ja dnes pravidelne pondeli a od 13.12 s kamaradkou predvanocni trojku. Drzim palce.
Díky a nápodobně! :wink:
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

já začínám půst ve středu, teď si dávám 2 dny přechodové - aby mělo moje zničené tělo mírnější nájezd. Jdu na 5 dní, možná více, záleží, jak bude.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Skvělé Lumysko, tak ve středu tě ráda beru do fasting-party! :) Ne že si to rozmyslíš! Si tě najdu! :lol:

Ať se ti rozjezd vydaří!
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

Radko beru :-) ale hledat mne budeš špatně - odjíždím půstovat do tichých luhů a hájů, neboť půst ve městě pro mne není to pravé ořechové, pořád bych měla z něčeho šoky. Už se těším na procházky usínající přírodou, pěkně zachumlaná do šály a s prázdným žaludkem, zato přeplněnou myslí ;-)
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

ještě mám otázky:
1) jsem sice přihlášená na foru pust.cz, ale, když tam chci něco napsat, tak to nejde - nezobrazí se to nikde, ačkoliv mám v profilu, že jsem napsala už 2 příspěvky.
2) a protože tam se asi odpovědi nedočkám, tak vás požádám zde - už to tu bylo probíráno, ale vždy s takovým nejasným výsledkem, teď bych tedy poprosila nějakou hodnou duši, aby mi dala jasnou a konkrétní odpověď - středa se blíží a já potřebuji vědět, co si připravit a vzít s sebou do těch odlehlých končin, kde budu půstovat. Tak teda - proč je destilovaná voda lepší při půstu, než ta normální (nemyslím z vodovodu, ale takovou tu kojeneckou). A taky, myslíte, že mohu použít destilku od nás z laboratoře, kde to destilujeme reversní osmosou? Nevíte náhodou, jak to destilují v lékárnách? Díky :-)
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Toz ja dneska davam jednicku, neni mi moc O.K., tak jsem s tim chtela prastit, ale jak si tady ctu ty vase dlohe fasty,tak jedu dal, jsem rada, ze nejsem sama. No ted me tak napada, ze bych to i mohla prodlouzit. Akorat mam potom problem pri prechodu na normal. stravu :roll:
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

to lumyska: Diskuze na pust.cz je moderovana. To znamena, ze majitel fora Pavel si nejdrive prispevky precte a pak usoudi jestli je pusti, nebo ne. Mas dve moznosti: bud ted nema cas a pusti je zitra, pozitri....nebo to jsou tak zname veci ve foru probirane i naruby a tak se tam nezobrazi vubec ;o) S tou vodou to jsou opravdu zname veci. Co si vzit ssebou? Hlavne dostatek te destilky, dobrou naladu a teple obleceni. Ta destilka je pomerne nutna protoze je to "hladova" voda a pri cisteni na sebe ohodne lepe vaze "sajrajt". Kdosi to prirovnaval k hoube destilka - sucha houba (perfktne saje) normalni voda - nalita houba(neco jeste vsaje,ale je to minimum)

Tak a to je vsechno

....Jo a taky drzim palce
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

druzicka píše:to lumyska: Diskuze na pust.cz je moderovana. To znamena, ze majitel fora Pavel si nejdrive prispevky precte a pak usoudi jestli je pusti, nebo ne. Mas dve moznosti: bud ted nema cas a pusti je zitra, pozitri....nebo to jsou tak zname veci ve foru probirane i naruby a tak se tam nezobrazi vubec ;o) S tou vodou to jsou opravdu zname veci. Co si vzit ssebou? Hlavne dostatek te destilky, dobrou naladu a teple obleceni. Ta destilka je pomerne nutna protoze je to "hladova" voda a pri cisteni na sebe ohodne lepe vaze "sajrajt". Kdosi to prirovnaval k hoube destilka - sucha houba (perfktne saje) normalni voda - nalita houba(neco jeste vsaje,ale je to minimum)

Tak a to je vsechno

....Jo a taky drzim palce
a myslíš, že i tu laboratorní destilku? A jak je to v lékárnách?
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

T alboratorni je pry az moc cista :o(, ale co to dela s lidma fakt nevim. V lekarne snad maji reci, kdyz jim reknes, ze to budes pit(je to nezdrave a muzes umrit to ti budou tvrdit :o) ) My mame destilak v praci, takze ja si nechavam "palit" tady. Ted je lae pokazeny, takze budu taky patrat po lekarnach.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

V LÉKÁRNÁCH MÍVAJ TAKY REVERZNÍ, JE TO PREJ VELICE LEVNEJ ZPŮSOB OPROTI NORMÁLNÍMU.
ale klidně si nakup kojeneckou a taky přežiješ, taky je hladovější než normální voda. A tím nesplňuje normy na pitnou vodu, to se málo ví...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

TO tvx : Diky za typ. Uz si bezim pro kojeneckou vosu :lol:
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Boze, samozrejme vodu :!:
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

tak mně ti chytráci u nás v lékárně odmítli prodat klistýrku, prý, že je to jen na recept, a proč že to potřebuji.. To mi připomíná, jak mi nechtěli ani prodat fyziologický roztok, který používám na omývání čoček. Když jsem jim vysvětlila, že nechápu, proč mi nechtějí prodat roztok vody a kuchyňské soli, tak mi ho tehdy s nelibostí prodali. Ale klisýr ne :( Tak jedu zítra do zdravotních potřeb, snad tam. Jestli to nestihnu do začátku půstu, tak budu pěkně zklamaná, protože pak tedy netuším, jak se pročistím :?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Vyhrožuj že si budeš ztěžovat, podle mě si tohle nesměj dovolovat a chtěj vedoucí a podobně. Mě už se stalo že je kolikrát i vedoucí dost zprcala že si prodavačky vymejšlej a snažej se bejt chytřejší než zákazníci.
S destilkou to občas bejvá tak že ji vážně nemaj na prodej a jen z ní sami míchaj lektevary ale pokud ji vyrábjí tak buď zase neústupná. Já když jim řeknu že ji piju při půstu už několik let, tak to většinou vzdávaj a když dodám že jsem právě už 10 dní nejed tak už je to uplně odrovná "c)
klistýrka je naprosto normálně volně prodejná a má ji třeba i biosféra.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a hlavně, v lékárně je nemá co zajímat nač že to potřebuješ, to je tvoje soukromá věc. a taky mě nenapadá k čemu bys měla jinýmu potřebovat klistýrku než ke klistýru, že se vůbec ptali.
takže podle mýho odhadu ji na recept nemaj a jen tě zkoušeli, zkus to na ně druhej den znova ...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Tak nejak dochazim k zaveru, ze hladovet se da uplne kdykoli a kdekoli bez jakychkoli pomucek a je to desne prakticke - cestuju ted po australii, jezdim autem, lezu po horach a chodim po narodnich parcich, piju vodu, ktera proste je a taky to jde, i bez tech klystyru, ty proste bezne na zachodcich na benzince nedavam. Na to cestovani je pust neuveritelne praktickej, nemusim resit to, ze na benzince nesezenu cerstvy organic raw food, nemusim resit, jak uchovat jidlo v chladu pri zdejsich 42 stupnich ve stinu (v aute tak 60), stavet na jidlo a pripravovat si ho a nedej boze kdybych si ho mela jeste varit jako za starych casu! A takovych penez to usetri... Vazne doporucuju pust - kamarad na cesty number 1!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

a myslíš, že i tu laboratorní destilku? A jak je to v lékárnách?[/quote]

to lumyska:
Já jsem pil tu naši reverzně osmotickou (a nic mně nezpůsobila), byla lepčí vo 100 % než kupovaná balená, ale něco jsem tam cejtil a tak jsem si nakonec litr koupil v lékárně a ta byla vo trochu lepší, ale jinak mně pití vůbec nechutná při půstu (dávám si to jen po lžičkách a koušu a koušu, to nalívání by mě asi zabilo), já mám ty čivy nějak moc bystrý a citlivý, když jsem čistej.
Už se těším zas na suchej vod novýho roku.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Souhlas s buc11 - také nejraději půstuji o suchu... čím méně tekutin požívám, tím více mám energy a tím lepší náladu! Voda už se mi protiví... :x
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

to já mám ráda půst zase pěkně vodnatý :D Dneska jsem ještě studovala Partykovou (myslím, že se ta dáma tak píše) a klystýrku jsem sehnala ve zdravotních potřebách, kde se mě na nic neptali a ještě mi dali vybrat ze dvou druhů - to je přístup :-) Takže zítra hurá, vstávám v 7 (to už je méně hurá :shock: ) a dávám si klystýr a pak půst - juj, já se těším :D
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Je, to jsi ty ??

Příspěvek od Johny »

:D Lumysko, nově vybarvená, držím pěsti ! Hlavně tam v těch luhách (to nevím ani co je) a hájích zůstaň až dokonce a nechoď po slevách v hypermarketech jako já, to se pak nedá vydržet :lol:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ale dá a nejlepší je,, když je v supermarketu nějaká ta ochutnávka a slečna vám nabídne třeba brambůrky a vy řeknete, že držíte půst. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

to na mě sou naštvaný zase Kršňáci ale vzpovídá to spíš o nich samotných, kdzž jim řeknu že nejim vařený a tak si tu jejich kuličku nekoupim. kdzsi při půstu mi dokonce jeden namlouval že gándhí tz jejich kuličkz při půstu jedla takz a podobně...

Půst mě do vánoc taky čeká a nemine, včera jsem se zmazal jak čuně asi deseti ležákama a nějakým masem. Jsem nenapraviotelnej.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

tvx píše:... včera jsem se zmazal jak čuně asi deseti ležákama a nějakým masem. Jsem nenapraviotelnej.
Fakticky ? To ale přeháníš, ne ? Tak že bych nebyla jediná kdo podlehne ? Minulý týden jsem se totiž asi zbláznila a snědla jsem asi 3 nebo 4 Studentský pečetě a to jsem to předtím tak krásně dva měsíce dodržovala (myslím tím 90%syrovou stravu, ne půst). Postit se teda nedokážu vůbec. Leda bych vydržela možná ten jednodenní půst podle křesťanského a židovského pojetí dne, kdy den začíná a pak končí když vyjde první hvězda. Možná to v pátek zkusím.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

no, myslim, že moc nepřehánim ale množství si přesně nepamatuju a užívám si svojí druhou kocovinu během vitariánství. ach jo, chudák tělo...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

S tim prehanenim to je tezke, pokud se clovek nechce uplne socialne izolovat, tak proste na to pivko ci jinou laskominu musi sem tam zajit. Kolik mas v okoli vitousu a muzes jit na pokec s nima nekam na kopec na zeleny a plany jabka? Ja ani jednoho :? Jsem sam jako kul v plote.(jeste, ze mas alespon vas). Hlavne si z tech uletu nesmis delat tezkou hlavu a tyrat se, ze jsi provedla to ci ono. Ono ti to telo da stejne radne "vyzrat".
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

Tak mám za sebou ten klystýr a mám celkem smíšené pocity, na jednu stranu jsem mrkala, kolik se mi do střeva vejde vody a celkem to i funguje (ale zase teda žádný zázrak) a na druhou stranu se kapánek bojím, jestli jsem si neublížila, protože mne tak divně tlačo-bolí v pravé spodní části břicha (ta, kde doktoři prohmatávají při podezření na slepák), tak doufám, že jsem si nějak nenatrhla nebo dokonce neprotrhla střevní stěnu tou trubičkou. Nějak silou jsem to nervala. Máte taky podobné zkušenosti, nebo jste po klystýru úplně fajn a bez jakýchkoliv problémů? Doufám, že jste neslyšeli o případu, kdyby si člověk provádějící si sám klystýr nějak ublížil? :shock:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já dávám občas i několikrát za sebou, podstatný je aby ta voda pronikla co nejdál a až potom vypustit. bejvá to tak 10-15 minut a pěkně se při tom naložim do teplý vany.
po akci mam pocit jak jsem krádsně prázdnej.
teď mam novej konečně profi klistýr a taky mě překvapila tvrdost a velikost tý hadice, dřív jsem používal celkem hubenej katetr a v pohodě ho do dsebe nasoukal i třeba metr aby se to dostalo i dál, možná tu hadici vyměnim.
bolet by tě nic nemělo, možná leda že bys tam měla nějakou otlačeninu nebo že bys někde měla něco ještě zaseklýho... nějakej tuhej bobek třeba... kdo ví...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Lumisko, dneska ho budu zkouset taky, tak se ozvu jak jsem dopadl. Delala jsi i nejake cviky? Tusim Malachov doporucuje lezet na boku potom hodit nohy za hlavu a potom lezet a nohy nahoru, nebo tak nejak to je musim to najit a pak napisu. Jeste je asi dulezite poradne namazat tu trubku olejem.
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

druzicka píše:Lumisko, dneska ho budu zkouset taky, tak se ozvu jak jsem dopadl. Delala jsi i nejake cviky? Tusim Malachov doporucuje lezet na boku potom hodit nohy za hlavu a potom lezet a nohy nahoru, nebo tak nejak to je musim to najit a pak napisu. Jeste je asi dulezite poradne namazat tu trubku olejem.
kdo maže, ten jede :wink: já samozřejmě mazala jak blázen, až jsem z toho celá klouzala ve vaně :P . Nejdříve jsem zkoušela polohu v kleče na předloktí, jak doporučuje Partyková, ale to to do mne nějak vůbec neteklo, tak jsem zkusila polohu na zádech, jak radí někdo na stránkách pust.cz a to bylo mnohem lepší. Masírovala jsem si břicho (ačkoliv to šlo obtížně, hlavně jsem se držela, abych tou vanou neklouzala sem a tam :D ) pak jsem cvičila až když jsem držela vodu v sobě. Jinak bolest už je lepší, už je to jen pocit, že tam něco je. Byla jsem se i projít a pohyb mi nedělá problém (bezprostředně potom jsem moc nemohla chodit kvůli tomu břichu). Zítra si dám ještě jeden a v pátek uvidíme, přece jen by asi při odjezdu do těch luhů a hajů nebylo nejlepší neustále chodit na záchod :roll:
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

lumyska píše: kdo maže, ten jede :wink: já samozřejmě mazala jak blázen, až jsem z toho celá klouzala ve vaně :P .
Tak ted jsi me dostala :D :D :D jeste ted se tlucu smichy, ja si na to jezdeni dam pozor :D Nektere pozice jsou docela legracni, az se clovek chlame sam sobe, ale zase je na co vzpominat. :wink:
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

no, když si na to vzpomenu, tak se směju, až se za břicho popadám, ale v té vaně mi do smíchu nebylo :shock:
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Chtěl bych se zeptat - při půstu se musí nebo musí provádět klystýr? (A kdyžtak jaké je maximum dní bez klystýru?)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Ondra G píše:Chtěl bych se zeptat - při půstu se musí nebo musí provádět klystýr? (A kdyžtak jaké je maximum dní bez klystýru?)
Já už to většinou nedělám ani na začátku, páč stejně nic zajímavýho při vitoušství neobjevuju a při půstu vůbec ne, páč normálně sporadicky bobkuju.

S klystýrama mám samý podobný negativní zkušenosti, jež tady popisujete. Zlatá šanka.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ondra G píše:Chtěl bych se zeptat - při půstu se musí nebo musí provádět klystýr? (A kdyžtak jaké je maximum dní bez klystýru?)
Nemusí. Já to taky nedělám.
Maximum co vím je 50 a moje 15. Obojí bez klystýru. Někdo ho používá na urychlení čištění, ale když už máš pár půstů za sebou a nejíš jako prase (prasata prominou), tak je to jenom o tom, jestli Ti to vyhovuje nebo ne.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

Ondra G píše:Chtěl bych se zeptat - při půstu se musí nebo musí provádět klystýr? (A kdyžtak jaké je maximum dní bez klystýru?)
sám vidíš, že dostaneš různorodé odpovědi - já zase např. četla, že pročistit se je nutné, aby ses znovu neotravoval z odpadu ve střevech. Ale pokud jsi déle vitarián, tak to asi nebude tak žhavé. Každopádně nějaké pročištění asi nebude na škodu.

Jinak, musím oznámit, že má druhá (dnešní) zkušenost s klystýrem je naprosto super - ve vaně jsem neklouzala, litr vody jsem do sebe dostala hned a super pocit čistoty je úžasný. Zítra dávám zas 8)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

lumyska píše:
Ondra G píše:Chtěl bych se zeptat - při půstu se musí nebo musí provádět klystýr? (A kdyžtak jaké je maximum dní bez klystýru?)
sám vidíš, že dostaneš různorodé odpovědi - já zase např. četla, že pročistit se je nutné, aby ses znovu neotravoval z odpadu ve střevech. Ale pokud jsi déle vitarián, tak to asi nebude tak žhavé. Každopádně nějaké pročištění asi nebude na škodu.

Jinak, musím oznámit, že má druhá (dnešní) zkušenost s klystýrem je naprosto super - ve vaně jsem neklouzala, litr vody jsem do sebe dostala hned a super pocit čistoty je úžasný. Zítra dávám zas 8)
No právě, nejlepší to je vyzkoušet na sobě. Ale já se neotrávil. (-;
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Příspěvek od druzicka »

Vsechno je to o zaneseni a zkusenostech. Pokud zacinas s pustem a nejsi nauceny hladovet bude pro tebe lepsi nedelat vyplach, at ma telo jeste co travit(i kdyz jsou to jedy porad to usnadnuje hladoveni). Pro zkusenejsi je lepsi se vyplachnout at cisteni zacne driv.

Pro Lumysku: Vcera jsem si udelal tri vyplachy a docela jsem se u toho nasmal(mel jsem zarizeni vlastni konstrukce). Dnes uz jdu na biosferu a zakoupim si neco poradneho
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

prima na tom je mnohem rychlejší náběh půstu. místo aby tělo ještě celý den blblo s obsahem střev tak do toho rvnou huipsne načisto...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
lumyska
Příspěvky: 105
Registrován: čtv lis 04, 2004 14:14
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od lumyska »

druzicka píše:Vsechno je to o zaneseni a zkusenostech. Pokud zacinas s pustem a nejsi nauceny hladovet bude pro tebe lepsi nedelat vyplach, at ma telo jeste co travit(i kdyz jsou to jedy porad to usnadnuje hladoveni). Pro zkusenejsi je lepsi se vyplachnout at cisteni zacne driv.
Zcela souhlasím, když jsem poprvé dělala půst (5 dní), tak jsme jely s kamarádkou bez klystýru a první 3 dny jsem si pískala, pak přišla krize. Ale tenhle půst, teda - začala jsem pěkně klystýrkem už během přechodného dne a pak další včera, během prvního půst dne (dneska už ho mám taky za sebou) a řeknu vám, že jsem večer málem nedojela ze školy domů. Bylo mi příšerně, úplně strašně - hlava se mi chtěla rozkočit, bylo mi na zvracení a cítila jsem snad každou kůstku v těle, srdce mi bušilo jak blázen a nohy jsem musela přemlouvat, aby jsem vůbec došla domů. Tam jsem se jen natáhla na postel a dýchala, což se zdálo taky jako problém - prostě krize přišla o skara velký kus dříve. Ještě dnes ráno jsem myslela, že to snad nevydržím, ale pak jsem si dala studenou sprchu a klystýrek(už tekla vlastně jen čistá voda) a je mi fajn. Jsem teda dot zvědavá na průběh tohoto půstu, protože vidím, že všechno bude jinak, než minule. Tak se mějte tady zatím fajn, já odjíždím z města a od všech technických rušitelů pryč :)
Odpovědět