PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Auuuuu !!! To uz je moc .. osle, kdyz honis co ja vim 20-30 let motor nasucho az Ti malem kleknul, tak mu kratkodobe zvyseny mnozstvi oleje s teflonem jen prospeje, nez mu zacnes davat vsecko to co potrebuje.
Proto kratkodobe pH 8-9 nema resit, lip uz to polopate rict neumim. NE se drzet na pH 8-9 trvale !!! (pro pomalu a spatne chapajici).
-------------------------
NNN taky sry za ten srumec, ale jeden osel dokaze nadelat vic skody nez uzitku s podobnymi matoucimi informacemi.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Motor (spalovaci) nasucho se ti zadre v jednotkach minut a metru (pomohlo mi zastavit a nechat ho vychladnout), a nalitim tvych zazracnych teflonovych vodicek (do oleje ci paliva) muzes motor casto odrovnat (presne jako s lidskym telem, uvolni se usady a vule v valcich se zvetsi a... Stav se zhorsi a poskodi nevratne). Kdysi jsem ty vodicky studoval (po precteni BOMBASTICKYCH proporci vyrobce jsem kontaktoal VYROBCE motoru a co myslis. Cimz nerikam, ze to nemuze pomoci, jen je problematika znacne komplexnejsi, nez po precteni par knih. Rika nekdo, kdo mel na ponku pisty zetoru i jawy :-)

Je nutno se jeste vyjadrovat k pH? Radsi ne... Proc odkazat na [verohodny] zdroj doporucujici cilene zvysit na pH 8-9 je problem? Protoze to nikdo nikde neradil na plnou hubu v knizce, kde by musel prevzit odpovednost? Nevim, ptam se, nemam patent na rozum, vse jsou jen nazory ;-)

A pokud nekoho pali moc, tak to pri pH6 podle me kristalove koule neni kyselosti, a podle tebe? A tady se resi PUST, tak kdy startujete?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Auuuuuuu ! :|
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Jindro, Ceph, Janek, nechcete to pomalu ukončit? Z mého pohledu jste na tom všichni stejně (teď nemyslím vědomostně). Všichni máte potřebu se hájit, nikdo není dostatečně moudrý, aby ustoupil. Všichni se cítíte ukřivdění, ale nikdo neumíte křivdu skousnout. Jankovi radíte, že nemá reagovat na Vaše příspěvky, ale sami nedokážete nereagovat na jeho příspěvky.

Navíc už neřešíte ani půst ani PH moči při půstu.

Takže tolik pohled nezávislého pozorovatele. (Prosím nerozebírat, jestli jsem skutečně nezávislý pozorovatel, což samozřejmě nejsem, protože mám vlastní názor na půst, protože jsem přečetl většinu Tepperweinových knížek a pod.)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Tak jsi mohl aspon poradit, zda a kde pise T o pH9 a zda praskujes (lzickami zasaditeho prasku)... Ustoupenim rezignuji na odpoved a veskera namaha tomu venovana je splachnuta :-d
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Zásaditou směs jsem si nechával namíchat v lékárně bez sody a pak doplnil sodou z potravin. Bylo to výrazně levnější. Občas jsem ji bral ale nezaznamenal jsem žádné výrazné účinky. pH moči jsem nikdy neměřil. Co je ale fajn, je koupel v zásadité směsi, na rozdíl od klasické koupele neunaví, ale spíš dodá energii. Takže tu jsem kdysi zkoušel i na acidobazickou krizi a výrazně pomohla.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

. :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

jardo a co tedy namichala lekarna kdyz bez sody
Jendo lakmus si vygoogluj, treba i papirky z lekarny vyhovi.
Kdyz koupis Alkalan (coz je soda+neco malo primesi) dostanes super pH papirky k tomu gratis.
Lekarny papiry pH nevedou, pry zkouset zdravotnicke potreby. A ani Alkalan...

Tak Googluji a jmenuje se to spravne: Alkala "N" a je to pry pro zaludecni vredare... Ja tusil, proc jsem si dotazem upresnoval ...

Chtel jsem to zkratka vyzkouset, co to udela :-) neverim totiz na vseleky zazracne :-)

----

Tak pridam pro pobaveni alespon trefnou citaci - Goetheho, z Utrpení mladého Werthera (1774):

"...nedorozumění a nedbalost stvořily v tomto světě více zmatků, než podvody a zášť. Přinejmenším, ty podvody a zášť jsou mnohem méně časté."
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

jarda_b píše:Jindro, Ceph, Janek, nechcete to pomalu ukončit? Z mého pohledu jste na tom všichni stejně (teď nemyslím vědomostně). Všichni máte potřebu se hájit, nikdo není dostatečně moudrý, aby ustoupil. Všichni se cítíte ukřivdění, ale nikdo neumíte křivdu skousnout. Jankovi radíte, že nemá reagovat na Vaše příspěvky, ale sami nedokážete nereagovat na jeho příspěvky
velmi rozumná řeč a díky za ni
jarda_b píše:Zásaditou směs jsem si nechával namíchat v lékárně bez sody a pak doplnil sodou z potravin. Bylo to výrazně levnější. Občas jsem ji bral ale nezaznamenal jsem žádné výrazné účinky. pH moči jsem nikdy neměřil. Co je ale fajn, je koupel v zásadité směsi, na rozdíl od klasické koupele neunaví, ale spíš dodá energii. Takže tu jsem kdysi zkoušel i na acidobazickou krizi a výrazně pomohla
no - osobně se sodě z potravin vyhýbám, protože do té přidávají protihrudkující hliník, což mi vadí. sodu tedy beru ve farmakvalitě z lékárny (pardon, lekárny) nebo DM drogerie anebo ve velkém od Jardy
k té koupeli těžko co jiného dodávat, než že mohu potvrdit, je skvělá, výtečně alkalizuje
moje dva největší poznatky při půstu - vody pít výrazně méně, než jsem pil (původně jsem si říkal budeš hodně pít, budeš hodně detoxikovat, ale při hodně vody se lehce startovalo trávení, což je špatně - dneska už věřím zdrojům tvrdícím, že i voda se tráví) no a při acetonovém dechu v pokročilejším půstu to venku pořádně vydýchávat, taky se člověku uleví. tohle jsem nedělal, tohle byly moje hlavní začátečnický chyby
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Janek píše:Lekarny papiry pH nevedou, pry zkouset zdravotnicke potreby
sháníš pH papírky?
používám tady tyhlety Duotesty, objednávám poštou, dávají dva výsledky na jedno měření, to se mi líbí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Janek píše:jardo a co tedy namichala lekarna kdyz bez sody
Inu, zásaditou směs podle Tepperweina, aspoň jsem chápal, že o tom se tu bavíme.
Natrium phosphoricum
Kalium bicarbonicum
Calcium carbonicum
Magnesium carbonicum
a k tomu se přidala ta potravinářská soda - poměry dle Tepperweina.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Na kolik te tedy davka vysla?

Tepperweinova směs - jsou ty pomery korektni?

250g Tepperweinovy směsi v originále, podle prof. Tepperweina:

80g hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda, soda bicarbona) NaHCO3
100g uhličitan vápenatý (kalcit, vápenec, vápno) CaCO3
10g hydrogenuhličitan draselný - KHCO3
10g fosforečnan sodný - E339
50g uhličitan hořečnatý (magnezit) MgCO3

Jelikoz jsi rikal, ze to nijak neucinkovalo, hadam ze uz to neuzivas...

Mozna zajimavy http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=96285&p96285 (japak by to nechutnalo po sadre kdyz je to v podstate vapno, cele to ma skoro ph10.

Jindro, ty nemas digi phm http://hannainst.com/usa/subcat.cfm?id=040 ? Me to prijde objednat jednu vec za par korun proti srsti :-) zkusil bych tu alkalu n - snad v ni bude dost lakmusu.

Ps: jak se udava, ze citron a kysele potraviny odkyseluji telo, neni to nahodou opravdu tim, ze telo dostane sok a zacne vic regulovat a samoze prereguluje...???
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Janek píše:Na kolik te tedy davka vysla?

Tepperweinova směs - jsou ty pomery korektni?

250g Tepperweinovy směsi v originále, podle prof. Tepperweina:

80g hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda, soda bicarbona) NaHCO3
100g uhličitan vápenatý (kalcit, vápenec, vápno) CaCO3
10g hydrogenuhličitan draselný - KHCO3
10g fosforečnan sodný - E339
50g uhličitan hořečnatý (magnezit) MgCO3

Jelikoz jsi rikal, ze to nijak neucinkovalo, hadam ze uz to neuzivas...
Poměry sedí, já si nechal míchat 1.25 krát víc, aby to bylo na přidání 100g sody. Co to stálo, si už nepamatuju. Tak okolo stovky bych řekl. Nechci říct, že to neúčinkovalo. Neměl jsem žádné problémy, na kterých bych mohl pozorovat účinek. Subjektivně to bylo fajn. Bral jsem to, když na mě něco lezlo a podobně. Teď to neberu, protože mně to došlo a jsem líný jít do lékárny.
Co ale občas použiju je 100g sody na koupel.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Lekarny papiry pH nevedou, pry zkouset zdravotnicke potreby. A ani Alkalan...

Tak Googluji a jmenuje se to spravne: Alkala "N" a je to pry pro zaludecni vredare... Ja tusil, proc jsem si dotazem upresnoval ...
No konecne Gooooglujes jaksepatri a hybes u toho mozkem (to dela malokdo), a vida - nasels :D.
Neni to jen pro vredare, ale samoze vredum se dari pri prekyseleni, tak Alkala N-ujou:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jindra píše:moje dva největší poznatky při půstu - vody pít výrazně méně, než jsem pil (původně jsem si říkal budeš hodně pít, budeš hodně detoxikovat, ale při hodně vody se lehce startovalo trávení, což je špatně - dneska už věřím zdrojům tvrdícím, že i voda se tráví) no a při acetonovém dechu v pokročilejším půstu to venku pořádně vydýchávat, taky se člověku uleví. tohle jsem nedělal, tohle byly moje hlavní začátečnický chyby
Hlad je prevlecena zizen, znas ne ? :-)
Tem zdrojum bych moc Jindrichu neveril, suchou 21 jeste nikdo nedal, voda proleti jen zaludkem a vstrebava se do tela uz pri pruchodu tenkym strevem do krevniho obehu a do bunek ktery se bez ni jaksi neobejdou ze jo, na H2O neni co travit, to je blbost:)
Prebytek jde do ledvin, curas skoro cistou vodu - prakticky co vypijes to jde ven, neprepijet jo, ale ne kvuli traveni, voda zaludek sama o sobe nestartne:).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

cepheus píše:Tem zdrojum bych moc Jindrichu neveril, suchou 21 jeste nikdo nedal, voda proleti jen zaludkem a vstrebava se do tela uz pri pruchodu tenkym strevem do krevniho obehu a do bunek ktery se bez ni jaksi neobejdou ze jo, na H2O neni co travit, to je blbost
zas ne tak hrrrr :-))

jasně že sucháč 21 neznám, ale sedm, osm ano tady od Buce

že na vodě není co trávit... snadno se řekne, Cephe, ale hraje roli též teplota - já pil vodu studenou a takovou žaludek pozdrží, aby ji zahřál, je to jedna z jeho úloh při trávení, no a jakmile něco chvíli leží v žaludku, tak ač to není k trávení (což čistá voda vcelku není, to asi souhlasím), žaludek (a trávicí šťávy) přece jen lehce startuje. viděl jsem to na sobě.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

A tak zase nemam duvod Ti Tvy pocity (na vlastni kuzi) neverit, jakozto jednomu zde z mala zustavsich kozaku v oboru:).
To neee, za kazdou cenu se prit nechci, jen mam jinou zkusenost, to je bezny ze to ma kazdy ponekud jinak (krom zakladni osnovy a priznaku):).
Kdovi co se v te telesne chemii deje, to se muzem jen dohadovat :-) .. a o cakrach ani nemluvim, jeste netusim uplne na vlastni kuzi vocogo, jen tapu a pozoruju:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

Diky za nfo, neco jako soda za 9,90?

http://tescoviny.cz/product/detail/2001019414237 ? Udava T. neco k reaktivnosti latek? Jako zda sloucit pred pozitim?

Kdyz se resi, v jakych hodinach NEbrat a jak varit vodu, aby sla do kapilar a podobne... Podle meho selskeho rozumu by se pomery mely upravit podle aktualni situace tela pred konzumaci,
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Kosican87
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 04, 2014 13:41

Re: PŮST

Příspěvek od Kosican87 »

Ahojte.
Je možné brať MUMIO (100% mumio, bez prímesí) v návratovke od prvého dňa po 7 dňovom urinovom pôste ? Som na 99% presvedčený že áno, ale pre istotu sa pýtam.
:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ahojte :-).
Janku prestan blbnout na kvadrat se sodou a zacni si cist pomalu na AZ zdravi u Jardy Zajicka, necemu uzitecnymu se tam priucis:).
Vykasli se na sodu, vem nejlevnejsi odstredivku, nebo sneka (jedno) a kazdej den si odstavni jednu okurku salatovku za 8,90 kacek, nebo kolik jich sneses vypit:).

Pak grepy, citrony, pomerance a budes cumet jak budes odkyselenej do modra (barva papirku) :D ..
Tohle vsecko je na enec bez znalosti souvislosti, soda, alkalan, Tepperweinovy smesi etc. je jen prvni brutalni pomoc pro telata (jako ja kdysi) co zakyseleni nechali zajit prilis daleko:).
Nic jako soda se neda uzivat dlouhodobe, naGoogluj si neco o sodiko-draslikove pumpe (rovnovaze) a pak blbni se sodou nez Te trefi slak (srdceti je pak ouvej) a zabijes se:).

Neni to prdel takto do toho hrabat bez nejakych souvislosti a znalosti - hybaj na Az a nevracej se sem dokud to nenactes a nevstrebas naprosto dokonale a prestanes mlit zmatky:).
Pak se muzes rovnat a hadat (aspon castecne) s Jindrichem:).
Kosican87
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 04, 2014 13:41

Re: PŮST

Příspěvek od Kosican87 »

cepheus píše: Pak grepy, citrony, pomerance a budes cumet jak budes odkyselenej do modra (barva papirku) :D ..
No veď jasné, keď kyseliny z citrusových plodov vytlačia z tela určitú časť vápniku do moču.... (:-) .... Ale keď toto niektorí ľudia berú ako znak odkyslenia oganizmu, tak nech sa páči.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ajajaj, dalsi chytrolin :D .. njn, hadat se tu se dvema chytroliny na to nemam cas, vsude se "niektori ludia" muzou docist ze citrusy jsou ZASADOTVORNE a proc by zivotne dulezity vapnik tlacily z tela to docela nechapu:).
Telo je narozdil od ego-chytrolinu superinteligentni a vytlaci jen to ceho ma nadbytek, ceho ma nedostatek toho se nezbavuje :wink: .

Krystalky purinu v kloubech to ano - rozpousti a ulevuje kloubum a vytlacuje je z tela ven, vynikajici pro nekoho kdo ma dnu a nevi uz bolestma jak dal:).
Podivej je mi jedno cemu si kdo veri, pro me je zasadni co mam odzkouseny, podobne silne zasadotvorny melouny, co Ty vytlacujou z tela ?
Koukam ze nekterym i rozum dokazou vytlacit .. si jezte za me pro me sodu + suplementy, ja jedu na prirodu (ikdyz uz pestiteli silne ojebanou) tak se tu klucikove opatrujte a hadejte v klidku dal :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

1.) Tvrdis, ze konzumace jedne davky TS, tedy 250g nebo 1.25 nasobku jak psal jarda, muze organismus ohrozit? Ptam se zcela vazne, protoze 20 knizek o odkyseleni jako Jindrich a Franta jsem necetl a ani cist nechci... Zpracovany nazor vice ctenaru ma vyssi vypovidaci hodnotu...

2.) citrusy jsou zasadotvorne, ano to jsem slysel a pred 2-3 dny jsem napsal uvahu, jestli to neni nahodou tim, ze prekyseli organismus a ten zacne (generovat anebo vylucovat) zasadu? Ja NEVIM, tak se zcela vazne tazi a ptam. Ja nevim, jak z kyseliny citronove telo vyrobi zasadu?

Zasadotvorny meloun - nekvasi on nahodou v zaludku? Jasne ze se vsude uvadi, jak je zasadotvorny, ale JAK to funguje? Tak, ze telo detekuje kyselost a vylucuje z ulozenych mineralu v tele do krve a moci protilatku anebo jinak? Pak dava smysl, ze se okamzite zvysi pH moci i krve...

Pokud je nekde napsane, ze a jak se z kyseliny v suprinteligentnim lidskem tele (vedle morcat jedine co neumi syntetozovat ani kyselinu laskorbovoz) syntetizuje zasada, prosim o odkaz a jdu studovat... Opakuji, ze o tom nic nevim, protoze jsem to nikdy neresil, ale zarazi me, ze by kvasici anebo kysele potraviny pridavaly do tela zadadu... Inu treba je to nejaka chemicka reakce, je tu abolvent VSCHT?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Kosican87
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 04, 2014 13:41

Re: PŮST

Příspěvek od Kosican87 »

cepheus píše:Ajajaj, dalsi chytrolin :D .. njn, hadat se tu se dvema chytroliny na to nemam cas, vsude se "niektori ludia" muzou docist ze citrusy jsou ZASADOTVORNE a proc by zivotne dulezity vapnik tlacily z tela to docela nechapu:).
Telo je narozdil od ego-chytrolinu superinteligentni a vytlaci jen to ceho ma nadbytek, ceho ma nedostatek toho se nezbavuje :wink: .

Krystalky purinu v kloubech to ano - rozpousti a ulevuje kloubum a vytlacuje je z tela ven, vynikajici pro nekoho kdo ma dnu a nevi uz bolestma jak dal:).
Podivej je mi jedno cemu si kdo veri, pro me je zasadni co mam odzkouseny, podobne silne zasadotvorny melouny, co Ty vytlacujou z tela ?
Koukam ze nekterym i rozum dokazou vytlacit .. si jezte za me pro me sodu + suplementy, ja jedu na prirodu (ikdyz uz pestiteli silne ojebanou) tak se tu klucikove opatrujte a hadejte v klidku dal :D.

Melón neobsahuje kyseliny, ty chytrolín "osvietený", a zároveň tak nepríjemný (čiže to prvé v úvodzovkách škrtaj)...
Teória o kyselinách a zásadách je niečo ako Biblia - v podstate to ostáva na viere, alebo "neviere".
Väčšiu hlúposť ako s tým vyplavovaním kryštálikov purínu z kĺbov som nepočul. Ale veď jasné, každý si prispôsobí teórie pre ten svoj "štýl"... :D
A ešte mi povedz, že vy vitariáni nemáte svaly preto, lebo tak to má byť, a ženy sú zvrátené, ak sa im páčia hoci štíhli, ale svalnatý chlapi.
Tá tvoja "zásadotvorná" strava ti pekne naleptáva kyselinami zubnú sklovinu.... To je FAKT SUPER, presne takto to "chcela" príroda, že ? ... 8)
Ale o.k., jedz si tonu sacharidov, nech sa páči, a nech si TVOJA PEČEŇ z toho ŤAŽKOU PRÁCOU vytvára bielkoviny pre svaly a tuky pre mozog.
Dlabem vám, že som sem vôbec chodil, ale to len preto som sem prišiel, lebo som chcel odpoveď na otázku. Ale je tu stašne nepríjemný truhlík CEPHEUS, ktorý zjedol šalamúnovo hovno.
Janek : rozmýšľaš dobre. Ovocie vôbec nie je dôležité, dôležité sú živočíšne bielkoviny a tuky, zelenina. Ovocie stačí minimum. Vykašli sa na vitariánstvo, DOBRE TI RADÍM.
Ktorej žene sa už len páčia tie paličky ? Nič proti minime tuku na tele (pokiaľ to nie je totálne minimum), ale vitariáni sú paličky tým, že majú minimum svalov - veď z čoho by ich tvorili....že ? Z tej najhoršej stravy pre človeka (sacharidy) ? ŤAŽKO. A 20-30g bielkovín z orechov či semien denne si strčte za klobúk, to je tak pre 5 ročné decko... :wink:
Tešilo ma, už sem neprídem :delicacy:

LENŽE SLEPÍ OSTANÚ SLEPÝMI, a neuvedomujú si, že my nie sme z opice, takže nám prináleží úplne iná strava. Najzdravšie prírodné národy konzumujú najviac živočíšnych potravín. Sú najsilnejší, žijú najdlhšie, majú najkajšie tváre, najzdravšie zuby, sú najviac plodné a majú najmenej úmrtí pri pôrode.

Majte sa.... m:-)

(kľudne zrušte môj účet)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Janku, jses ale osel, je mi jedno co pisou studie a kontrastudie, zajimaji me REALNE vysledky konzumace toho co popisuju a ta jednoznacne jsou. A pokud je to "Vira Tva Te uzdravila" je mi to uplne fuck, verite klucikove ? :wink:
Tecka:).
Tak si tu teoretizujte dal vesele o svalech (v tematu pust), to je to nejdulezitejsi v zivote (to jsem si taky kdysi jakozto hloupy post-pubescent myslel).
---------------------------------------------------
Jinak : http://nemoci.vitalion.cz/dna/

Zde uvádíme přehled potravin s obsahem purinů (mg/100g):

"Maso, uzeniny: skopové 46, vepřové 48, telecí 48, hovězí 40, kuřecí 40, zvěřina 35–39, králičí 38, anglická slanina 25, šunka 24

Ryby: sardinky 120, sleď 69, kapr 54, pstruh 56 štika 48, losos 22

Vnitřnosti: telecí brzlík 400, játra 95, ledvinky 80, jazyk 55

Mléko, vejce: žloutek 5, bílek 2, mléko 1

Zelenina a luštěniny: zelený hrášek 80, čočka 70, hrách 45, fazole 44, špenát 23, chřest 14, květák 10, celer 10, lískové ořechy 10, mandle 9, zelí červené 8, brambory 6, ředkvička 6, zelí bílé 5, kedlubna 5, červená řepa 5, hlávkový salát 5, houby 5, rajčata 4, okurky 3, mrkev 2, cibule 1

Ovoce: jahody 5, borůvky 2, hrušky 1, jablka 1, švestky 1, hroznové víno 1, pomeranče 1, meruňky 0

Pečivo: kakaový prášek 1900, ovesné vločky 30, celozrnný chléb 14, bílé pečivo 8, žitná nebo pšeničná mouka 0"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

cepheus píše:je mi jedno co pisou studie a kontrastudie, zajimaji me REALNE vysledky konzumace toho co popisuju a ta jednoznacne jsou. A pokud je to "Vira Tva Te uzdravila" je mi to uplne fuck, verite klucikove ? :wink:
Tecka:).
Tak to kazdopadne :-) jen sesedni z zidle reditele zemekoule a sve pravdy trochu krot... Hadam nejsi ve veku, kdy bys mel patent na rozum, ale neco zprasil a ted se divis, jak veci funguji...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Nedelam si (na rozdil od Tebe) zdaleka ambice na reditele zemekoule, to Ty jsi tu za Vseveda a neomylneho, jsi zase ponekud mimonem:).
Az v zivote dokazes co jsem "zprasil", tak se ozvi:).
Kdyz jsem sveho casu kociroval 815 Tatru sklopku tak stari zkuseni sofcove rikavali "Az najezdis Ty dopredu to co jsem uz nacouval dozadu, tak mi dej vedet chcanku" (kdyz jsem obcas machroval jako Ty).
Cize asi tak nejak ode me k tematu "zprasit" kloucku Jenikuv :D .. kdo NIC nedela (jen kseftuje) ten NIC nepos..e :wink: .
Takze znovu tecka:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

PŮST

Příspěvek od Janek »

Krzeva praseni jsem jen citoval tve traktaty na tema pust, aneb jak a proc jsi se jal pustovat. Je tu jeste nekdo, kdo delal pust jen tak, bez jakekoliv diagnozy ci problemu?

Ot: Tak to jsi vetsi borec, ja ridil v peti letech modrou T148, jen 16 tun a kdyz jsem chtel byt v 10 traktorista, tak mi to rozmluvili :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Co je na "tecka" . nesrozumitelneho ? :| .. taky me neba Jeniku pokec s Tebou, neba ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od Janek »

"Jedním z příznaků rakoviny jsou plísně na nehtech na nohou. Vypozoroval jsem, že je to signál velice přesný.

Více zde: http://www.petr-pavlicek.cz/products/ja ... rakovinou/ "
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

cepheus píše:Jen tolik - pokud laskujes s tim ze poresis neco zasadniho na svym zdravi, tak minimum je 21 (i opakovane), a naprostou pravdu ma Jindrich, ze zmena stravy je nezbytna:).
Po pustech jsem se zameril na zasadity jidla (hlavne zelenina a stavy z ni) a mykoza mezi prsty (mival jsem obcas - nepravidelne) byla fuc navzdycky, nevim uz cca 10 roku co to je, neznam:).
Podle mě se na dny nehraje. Člověk s velkými zásobami tuku může půstovat hravě 40 dní, vyhublý člověk třeba 14 a dobere se lepších ozdravných a očistných výsledků, než první zmíněný. Je to hodně relativní...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Milly
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 14, 2014 10:00

Re: PŮST

Příspěvek od Milly »

Kosican87 píše:
cepheus píše: Pak grepy, citrony, pomerance a budes cumet jak budes odkyselenej do modra (barva papirku) :D ..
No veď jasné, keď kyseliny z citrusových plodov vytlačia z tela určitú časť vápniku do moču.... (:-) .... Ale keď toto niektorí ľudia berú ako znak odkyslenia oganizmu, tak nech sa páči.
Do nápoje si prosím přihoďte zelené listy, pak bude vápník ok. Pračlověk měl přístup k citrusům a listům. Nevím, kam by chodil na tu sodu? Jak se tu psalo, sodu asi každý z nás použil krátkodobě při počátečním tápání...
Milly
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 14, 2014 10:00

Re: PŮST

Příspěvek od Milly »

neuvedomujú si, že my nie sme z opice
Souhlasím, nejsme opice, ale primáti. Zajímavá debata na to, že jsem se chtěla dozvědět něco o půstu. Ale když jste tu nakousli téma purinů v kloubech, tak o tom bych mohla dlouho vyprávět, jak jsem se ráno nemohla zvednout a bolesti se stěhovaly kam chtěly (to jsem ještě jedla maso!). Chlapec bude tyto problémy řešit za pár (pár desítek) let. Asi na to polkne nějakou pěkně zabalenou a obarvenou "bio" sodu!
Milly
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 14, 2014 10:00

Re: PŮST

Příspěvek od Milly »

NNN píše:dekuji za odpovedi, jinak ph6 mam vzdycky, kdyz merim, kdyz zmerim pres den pak je zasadita, protoze piju cely den vodu s limetkou. podle me jenom zmenit stravu je beh na dlouhou trat, uz pres rok a pul jim bych rekla dobre, dokonce jsem vyhazela cistici prostredky a kosmetiku s chemii, zaklad meho jidelnicku je ovoce, lusteniny, ryby, ryze, vejce, pridavam morske rasy (vyjma obcasneho vykyvu v podobe rodinnych oslav apod.) pozoruji ze se muj zdravotni stav prestal zhorsovat, a jen malo pozoruji zlepseni (mene se mi masti vlasy apod) ale zmena malinka a pomala... To ze jsem prekyselena jsem teda zjistila celkem nedavno, drive jsem to absolutne netusila, proto jsem taky zacala pit vodu s citronem nebo limetkou (asi poslednich 14 dni). asi teda bud jim fakt blbe, nebo jen zdrave jist bez detoxu (pustu) je dobry k tomu, ze se zdravotni stav nezhorsuje, ale co se týka zlepseni tak velmi pomale. Ale citim se lepe a mam vice energie to je fakt.
Není ph7,5 nebo 8 zase moc zásadité? vetsinou se docítám ze ideal je 7, tedy neutral..
Nejíte "blbě", je to efekt Červené královny (ta když běží, běží s ní celá krajina, takže se nikam nedostane). Mám to taky, minimálně tak 3 roky jím zdravěji a zdravěji plus sem tam nějaké to čištění a výsledky jakoby unikají! Očištěný organizmus netoleruje ani nejmenší úlet ve stravě a příznaky se vracejí! Na to pálení je ideální přísná protikvasinková dieta (ale kdo má vydržet ty chutě, že?). Navíc kvasinky do mozku vysílají signály, takže se třeba probudím s myšlenkou, že jsou vlastě hodné bez ohledu na množství a jdu koupit kilo zaručeně raw bio cukru z kokosových květů! Každopádně v součtu se zdraví zlepšuje, jinak bych to nedělala... A jestli tu ještě jste a přečtete si to, tak držím palce!
patocka
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 01, 2015 15:19

Re: PŮST

Příspěvek od patocka »

Téma půstu mě velice zajímá a budu rád za každou novou radu.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Vitej patocko a tu mas nejaky zakladni vstupni info : www.pust.cz
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Ahojte,

jedu 18. den. Zatím všechno v pohodě, ale děti přitáhly domů spálu, tak jsem takový nervózní, protože netuším, jak bych měl postupovat, kdybych to chytil.

Vím, že bych měl mít zvýšenou imunitu, ale prostě jsem trochu nervózní. Jaké máte zkušenosti s půstem a streptokoky?

Díky.
Jarda
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

.
Jardo, jsem "žabař", kterej Ti nemá co radit, páč jsem zatím neměl půst delší jak týden. S osmnáctkou seš dobrej! Cíl je jednadvacet?

Přesto Ti chci písnout. Chci totiž něco, co platí vždycky, půst nepůst.
Vesmírnej zákon přitažlivosti. Na co myslíš, to Ti Vesmír dá - bez ohledu, zda to chceš nebo ne. Stačí na to myslet.
Je jedno, zda na to věříš. Funguje to.
Takže - cokoli s sebou děti donesly domů, ignoruj to.
Já osobně bych byl v klidu - jednak bych si myslel na svý věci a ne na jejich spálu, no a pak taky, správně píšeš, imutinu teď máš rozhodně zvednutou.
V pohodě, ignoruj.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: PŮST

Příspěvek od Syrovozrout »

Nesmím na to myslet
nesmím na to myslet
nesmím na to myslet..

>:-)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

No prave Nesmim na TO myslet" je porad presne tim ze na TO myslis:)) .. jses ale komediant Syrovko :D))) .
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte bře 03, 2015 14:06, celkem upraveno 1 x.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Jindra píše:.
Jardo, jsem "žabař", kterej Ti nemá co radit, páč jsem zatím neměl půst delší jak týden. S osmnáctkou seš dobrej! Cíl je jednadvacet?
Ano, cíl je 21, ale nemíním tlačit na pilu. Primární pro mě je fungovat v rodině. Při posledním půstu jsem skončil na 17, protože jsem měl problémy vytlačit kočár do kopečka, ale ted je to v pohodě. Asi je to i tím, že i proto poslednímu půstu jsem začínal s o desek kilo vyšší váhou. Vždycky jsem byl vychrtlina a dvacet let jsem měl stabilní váhu a po posledním půstu se tělo nějak z harmonizovalo a zcela samovolně přibral 10kg rovnoměrně po celém těle včetně svalové hmoty.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Dnes je 20. den. Včera odpoledne byla psychická krize, měl jsem sto chutí to zabalit a ukončit. Dokud byl konec "nekonečně" daleko, tak to šlo se povznést nad jídlo. Teď když ale vidím konec, tak je to mnohem těžší, nenechat se vláčet myšlenkami na jídlo. Myslím, že kdybych měl cíl 28, tak bych byl v pohodě, ale takhle mě to hrozně nutí těšit se až bude konec.

Dva dny mě trochu bolí v krku, tak doufám, že to je jen detox a ne ta spála :-)

Tak jen tak pro info.
anomis

Re: PŮST

Příspěvek od anomis »

Ahojte, prosím Vás je normálne, že mám ešte na siedmy den niekedy hlad? nevypalo sa mi trávenie? potrebujem dať aspon 21, ale zas nechcem si ublížiť
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: PŮST

Příspěvek od Lekno »

anomis píše:Ahojte, prosím Vás je normálne, že mám ešte na siedmy den niekedy hlad? nevypalo sa mi trávenie? potrebujem dať aspon 21, ale zas nechcem si ublížiť
pijes destilku?
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

anomis píše:Ahojte, prosím Vás je normálne, že mám ešte na siedmy den niekedy hlad? nevypalo sa mi trávenie? potrebujem dať aspon 21, ale zas nechcem si ublížiť
Je to možné, mám za sebou tři delší půsty 12,16,20 a u prvních dvou jsem měl hlad pořád, takže hlad "niekedy" je v pohodě.
anomis

Re: PŮST

Příspěvek od anomis »

nepijem destilku, žiadnu som v nitre v lekárniach nezohnala tak len kojeneckú vodu


ešte by som sa chcela spýtať či si niekto vyriešil chronické problémy s chrbticou? :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

anomis píše:
ešte by som sa chcela spýtať či si niekto vyriešil chronické problémy s chrbticou? :)
ano jogou a inym cvicenim

ale to nepatri pod hladovku
5 2 8
anomis
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 09, 2015 17:48

Re: PŮST

Příspěvek od anomis »

mala som skôr na mysli či si to niekto poriešil pôstom, lebo cvičim osem mesiacov a nič mi nezaberá :/
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

anomis píše:mala som skôr na mysli či si to niekto poriešil pôstom, lebo cvičim osem mesiacov a nič mi nezaberá :/
viem co si myslela

chrbticu by ma nikdy nenapadlo riesit postom skor naoipak

problem s chbticou su vzdy velmi slabe svaly

aj velek svaly aj malinke svaliky a to nielen okolo chrbtice ale aj stabilizatory v panvy atd

a slabe svaly alebo nebudu konat zoadnu finkciu a drzat chbticu alebo v oslabeni idu do skratoveho riesenie a ztuhnu na neprisunu nefunkcnu hmnotu

aj take sa daju roztahat a posilnit


ak cvicis len uvonovacky tak robis chrbticu este menj chraneniu

cviky naozaj treba vediet vybrat na konkretnu situaciu a treba posilovat aj silu

nielen taku zensku jogu ale riadnu poctivu silovu jogu

a an posilnenie svalov treba mat stravu bohatu na mineraly a na aminokysleiny

tazke pokusy s hladovkou musia nutne celu situaciu len zhorsovat

systematicky starcas minerlay a mas chornicky nedostatok aminos

ludia si myslia ze maju problemy lebo maju niecogo v tele moc a chcu to vyplavit

vacsina problemov je ale preto ze majuy v tele niecoho malo a stravou to nedostavaju a hladovky to dalej vycerpavaju
5 2 8
Masáže Marcela
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 21, 2015 21:57

Re: PŮST

Příspěvek od Masáže Marcela »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda-li zde někdo máte problém se slabostí, nechutenstvím a dalšími doprovodnými symptomy, které Vás doprovázejí při půstu. Četla jsem cosi o opuncii, která má zvláštní vlastnost, že vodu v tělu přeměňuje v gel, čímž navozuje pocit sytosti. Myslíte, že by bylo hodně proti pravidlům půstu, zkusit nějaký potravinový doplněk např. http://www.arkokapsle.cz/produkt/opuncie-1? Zvládla jsem takhle půst 3 dny, ale čtvrtý už jsem byla na pokraji sil. Ráda bych zvládla těch 7 dní, které jsou takovou mantrou všech půstařů. Děkuji za radu.
Odpovědět