PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Ja uz tenhle tyden dojizdim na stavach, od pondelka zacnu s ovocem :)
Prece jen musim byt aspon trochu treninkuschopna, kdyz uz ne na zatez, tak aspon aby telo neco malo vydrzelo. Taky pak neminim travit pul srpna navratovkou, kdyz je tolik boruvek a jeste k tomu hned za domem :roll: 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

no ja mam ted acidozu,tak cekam az skonci a pak zvazim zda pokracovat ci ne,pac boruvky se na me smeji a jeste tam prezravam cervenej rybiz.Tak to se pak tezko pustuje:))
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Uz me presly vsechny chute, i odstavnovat jsem lina... A kdyz uz teda se premuzu a odstavim, radsi z te zbyle stavnate duzniny neco na slunicku napecu :) Chute na to nemam, naopak mi vyhovuje ze nezacnu ochutnavat, protoze to by toho moc nezbylo, jak se znam :roll:

A dnes je zatmeni Slunce, prave ted zacina, jeste neni videt. Pockam pul hodinky a pujdu se taky podivat. Pomalu dochazim k rozhodnuti ohledne pravidelnych jednodennich pustu. Nebudou kazdy tyden, budou vzdy za novu a za uplnku. Dalsi tydenni dam asi nejdriv nekdy v zari nebo v rijnu, uvidim.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: PŮST

Příspěvek od IDASEK »

Fiona píše:No, jak tak surfuju po nete ohledne ruznych doporuceni, nakonec dochazim k zaveru ze Stir ma pravdu, konkretnes tim dlouhodobym zivotnim cilem vynechavani svaciny :D

Nekolik nezavislych zdroju, z nichz vetsinu uznavam jako pomerne moudre, radi jist 1x-2x denne. Prvni jidlo (ovoce) bud okolo 9 hodiny, nebo "kdyz je Slunce vysoko na obloze", coz je asi totez. Druhe jidlo ("skromne" - ja si tam automaticky zarazuju zeleninovy salat") se ma jist dle doporuceni bud mezi 15-17 hodinou, nebo "po zapadu Slunce". Coz je v zime totez, ale v lete bych to asi zde v severskych krajich praktikovat nemohla :)

Vsechny prameny se shoduji v tom, ze telo mezi jednotlivymi jidly potrebuje delsi prestavky, nejen z duvodu dobreho traveni, ale take kvuli ociste, ktera ma byt nedilnou soucasti metabolickeho procesu (malinky pust à la Stir :) ). Takze to nakonec vypada tak, ze spravny stridmojed si necha prave jen ty svaciny, a zrusi vse ostatni - snidane, obedy, vecere... A vlastne proc ne. Stejne nepouzivam talir, tak jakypak obed 8)
Ahojky, mám k tomuhle dotaz, tři měsíce řeším jídlo v nové práci. Není tam možnost cokoliv sníst dopoledne, takže musím do sebe něco narvat kolem šesté ráno (obvykle jsem dříve jedla až v deset první jídlo, ráno nemívám hlad) a pak až oběd. Obědovou pauzu máme nově od půl dvanácté. Končím v pět (ale to málokdy spíš v šest i později) a než se dostanu domů, bývá sedm nebo osm hodin večer. Jak čtu tyhle příspěvky, tak dvě jídla denně - první v poledne a druhé večer by to vyřešily, jenže co zase to jídlo na noc? V práci se jíst nemůže. V podvečer už by snad byli benevolentnější když tam sedím přesčas - ale to jídlo v deset mi bude chybět - není to pro tělo moc každý den celé dopoledne hladovět? Nebo mu to spíš prospěje?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

řek bych prospěje, ale málokdo to dokáže
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: PŮST

Příspěvek od Hugo z Hor »

IDASEK píše:Ahojky, mám k tomuhle dotaz, tři měsíce řeším jídlo v nové práci. Není tam možnost cokoliv sníst dopoledne, takže musím do sebe něco narvat kolem šesté ráno (obvykle jsem dříve jedla až v deset první jídlo, ráno nemívám hlad) a pak až oběd. Obědovou pauzu máme nově od půl dvanácté. Končím v pět (ale to málokdy spíš v šest i později) a než se dostanu domů, bývá sedm nebo osm hodin večer. Jak čtu tyhle příspěvky, tak dvě jídla denně - první v poledne a druhé večer by to vyřešily, jenže co zase to jídlo na noc? V práci se jíst nemůže. V podvečer už by snad byli benevolentnější když tam sedím přesčas - ale to jídlo v deset mi bude chybět - není to pro tělo moc každý den celé dopoledne hladovět? Nebo mu to spíš prospěje?
Když mám ranní (6:00 - 14:00), tak moje první jídlo je až dorazím z práce domů, to jest kolem 15:00 hodin (většinou nějaká ovocná šťáva či vodové ovoce). Předtím nejím nic. Do práce si akorát beru půl litru vody čisté destilované.

Naopak když mám odpolední, tak jím kolem 10 a poslední jídlo jest před 13 hodinou (také začínám nějakou ovocnou - většinou citrusovou nebo hroznovou šťávou). Jídlo se snažím ukončit nějakou zelenou šťávou, většinou z hlávkového salátu, nebo zelí s řapíkatým celerem.
Detaily viz můj deníček.

Nyní to vypadá, že budu nucen chodit (asi ale až po dovolené) na noční směny (22-6), ještě nevím jak to budu s jídlem řešit, ovšem zdá se to býti ideální období na půsty (jsem zvědav, jak budu vypadat v práci pátý půstovací den) (:-) (:-) >:-)

Ovšem můj způsob stravování jest asi už nutno brát jako nereprezentativní, byť jsem za poslední týden přibral asi 3 kila (nojo, musím se krotit s tim kakaovým máslem apod ... Stejně už mám jenom trošičku) >:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: PŮST

Příspěvek od IDASEK »

Hugo a to se dá přežít? (:-)
Tak málo jíst či skoro nejíst? A k tomu ještě hladovět? To zní povzbudivě. Pěkný pracovní den přeju já už za chvíli taky m:-) do práce
Idasek není muž ;o)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Tak se taky pochlubim jak jsem dokydala navratovku :oops:
Uz to byl celkem chytrej napad, jet po tydnu cisteho pustu druhy tyden na stavach. 3 dny byly ok, pak zacla krize. Sileny chute na vsechno mozny i nemozny. Pak privezla tchynka takovy svicky, co byly cela sada designovany na zpusob kavy-kapucina-kakaa... Taky tak vonely. Dale uz pracovala pustem nadrzena fantazie. Cokoladova zmrzlina, stracciatella, tiramisu, capucino... A jak uz nemam od myslenek daleko k cinum, tak jeste k tomu coko puding, abych to zkratila :roll: A jelikoz mi nebylo blbe hned, jeste jsem tu spoustu mlikocukru "zneutralizovala" pizzou, protoze to stejne "bylo uz fuck". Ta pizza byla jeste vegetarianska, ale mily si ten vecer koupil kure, nedojed ho a hrozilo ze se zbytek vyhodi, barbarstvi nejhorsiho razeni... tak z ucty k chudaku kureti jsem ho dorazila :oops:
Takze i takhle nejak se da zakoncit pust. Jak je mi dneska, to asi ani psat nemusim, ze...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluška »

8)
Bude líp. Zatancuj si nebo to nějak jinak vyžeň. :)))

Mě je bez půstů tak dobře. Nechám to vyvoleným. Teď si užívám sezónního ovozelu, něco mixuju s ledem a tak. Mňam!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluška »

Máš ráda ty břišáky, viď?
http://www.youtube.com/watch?v=RMZh5Dio ... re=related
...
a pak střídavou sprchu 8)
Zítra se probudíš ok.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

:D
Diky!
Ovsem jeste to bude chtit pretrpet dalsich 5 hodin v praci. Dokud je jen blbo a v brise se krouti kameny, jeste to jde, diky Bohu za sedave zamestnani a za to ze me netresta vetry :)
Ale jak mluvis o tom blazenem stavu, kdy je ti dobre na dobrem jidle, styska se mi... No dobre jsem si rozhodila metabolismus i chute, co uz... Ted bych radsi svickovou nez jabko :roll: Ach jo, jako bych byvala nevedela o kolik namahavejsi je vydrapat se z zumpy nez si dat pozor a nespadnout do ni... To asi abych mela na co vzpominat, az zas priste budu strasne chytra :roll: 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: PŮST

Příspěvek od Pavluška »

Kameny v břiše znám. :) Fuj. Ať ti je brzy líp.

Až ti bude dobře, dej si nádherného vychlazeného melouna, dočistí tě. Nebo zelenej salátek.
ps: a ty máš fakt chuť ještě na svíčkovou atd... tak to ti není až tak zle. (:-) Já v těchto stavech neměla chuť už naprosto na nic. (:-)

Mám volno, tak jsem se hned u toho odkazu zavlnila, ale už musím jít.
Tak se měj a drž se.
m:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Ale teda, dievčatá! Tak som si vliezla do pôstovacieho vlákna pre kus podpory, lebo mám pondeľňajší pôstík a zostala som v ňom sama - muž vyhlásil, že na chalupe sa pôstovať nedá. A čo to tu čítam? :wink: Radšej padám...
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Re: PŮST

Příspěvek od IDASEK »

Fiona píše:Tak se taky pochlubim jak jsem dokydala navratovku :oops:
Uz to byl celkem chytrej napad, jet po tydnu cisteho pustu druhy tyden na stavach. 3 dny byly ok, pak zacla krize. Sileny chute na vsechno mozny i nemozny. Pak privezla tchynka takovy svicky, co byly cela sada designovany na zpusob kavy-kapucina-kakaa... Taky tak vonely. Dale uz pracovala pustem nadrzena fantazie. Cokoladova zmrzlina, stracciatella, tiramisu, capucino... A jak uz nemam od myslenek daleko k cinum, tak jeste k tomu coko puding, abych to zkratila :roll: A jelikoz mi nebylo blbe hned, jeste jsem tu spoustu mlikocukru "zneutralizovala" pizzou, protoze to stejne "bylo uz fuck". Ta pizza byla jeste vegetarianska, ale mily si ten vecer koupil kure, nedojed ho a hrozilo ze se zbytek vyhodi, barbarstvi nejhorsiho razeni... tak z ucty k chudaku kureti jsem ho dorazila :oops:
Takze i takhle nejak se da zakoncit pust. Jak je mi dneska, to asi ani psat nemusim, ze...
(:-) (:-) nesměju se tobě ale díky žes mě dneska pobavila (:-) taky úplně vidím sebe (:-) a po tom dnešním více než vláčném dni po dovolený kdy se nejde nastartovat maličko jiskry už to chtělo tak ještě jednou díky (:-) tenhle web je báječnej (:-)
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od epony »

zajtra davam tyždenny džusovy post. kto sa prida? :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od epony »

Fiona píše:"...ale mily si ten vecer koupil kure, nedojed ho a hrozilo ze se zbytek vyhodi, barbarstvi nejhorsiho razeni... tak z ucty k chudaku kureti jsem ho dorazila :oops:
Takze i takhle nejak se da zakoncit pust. Jak je mi dneska, to asi ani psat nemusim, ze...
nieeeeeeeeee :| :) :roll:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Snažím se pročíst veškerou historii dvou tisíc příspěvků, ale to bude na dlouho, tak se zeptám.

V pátek jsem ukončil první 44H "suchý" půst. (250ml vody po 40 hodinách). Po 24hodinách mě trochu bolely ledviny a bolí doteď . Ne moc. Trocu víc, než "vím o nich". Je to normální, je to problém?

Taky mám subjektivní pocit, že se tělo zbavuje veškeré vody, kterou vypiju. Pří půstu jsem odpařil asi 5kg a z toho jsem zpetně nabral jenom asi 1.5kg. Najížděl jsem melounem, jablkovým a hruškovým pyré a večer mrkvovou šťávou. Pořád se cpu melounem, broskvema a nějaké ty šťávy k tomu. Takže tekutin bych měl mít dost. Teď se snažím ještě aktivně upíjet pramenitou vodu.

Pořád chodím na malou, žízeň nemám.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od tvx »

pokud zacinas s pustama, nezacinal bych na tvym miste se suchejma.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Tak já už příště nebudu začínat suchejma :-)

Při půstování ale bylo všechno v poho. Neměl jsem ani hlad ani žízeň, tak jsem si říkal, že to snad nevadí, když jedu nasucho.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Sluníčko »

já nejsem žádný odborník přes půsty, ale mně ty suché jdou lépe a i se po nich lépe cítím, uvidíš tedy až uděláš vodový, tak to srovnáš
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: PŮST

Příspěvek od macik »

půstuju, přidá se někdo?
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: PŮST

Příspěvek od Michal S. »

Kolik plánuješ?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

macik píše:půstuju, přidá se někdo?
Macík, držím palce! Dnes som s tebou. Včera som pravidelný pôstík nejako spackala :oops: Tak dnes druhý pokus :P
eva.
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 27, 2008 19:28

Patnáctka

Příspěvek od eva. »

Zdravím půstaře,
zítra začínám svou první patnáctku. Zatím mám za sebou jen pár sedmiček, ale to půjde, v listopadu se chystám na 21 a tak dále...
Kdo se přidá?

omlouvám se: patří to do Půstu (...magor), kdo to umí, ať to prosím přesune.
Díky!!!!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Patnáctka

Příspěvek od mirunnka »

Jojo. Jsem tady a planuju totez. Dvacetjednicka probehla v kvetnu, nechci tak brzo do dalsi a tyden mi prijde nic moc, vzhledem k tomu, ze jsem v mezicase dost zanasela a svincikovala. Jsem rada, ze nejsem sama, pujde to lip. Doufam, ze i tobe pomuze, kdyz se potahnem. Vsecky pokusy behem poslednich dvou mesicu pro me skoncily jednickou, dve trojecky probehly taky, ale chci trosku vic. Pro me je pust i hodne symbolicka, ritualni zalezitost. Ocista nejen tela. Tu jedenadvacitku jsem davala pred narozeninama. No a ted - vracim se po dvou letech domu z ciziny. Hodne me to tady naucilo, potrapilo, vychovalo :) Hodne jsem dostala a hodne toho odkladam a zpatky sebou tahat nechci. Takze pust je finalni ocista tela i duse. Vsechno, co uz nechci a nepotrebuju,nechavam za sebou. Co ty? Co pro tebe znamena pust? Jo, a priste se teda sejdem v tom pustovem vlakne, hm?
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Jak to jde?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Tak jo holky, jedu v tom s vama. Sice bylo v planu az pristi tyden po zavodech, ale co uz. V patek jsem do sebe napul nasilim natlacila jen odpoledne trosku rozmrazeneho jackfruitu, vcera v sobotu jsem zapomnela jist uplne. Dnes jsem otevrela durian, ale byl uvnitr zkazeny, a kupodivu jsem byla snad i rada, ze tudiz nemusim jist a aspon mam svaty pokoj... Takze mam defacto druhy den skoro za sebou. Ach jo, jsem zvedava dokdy zas tohle potrva. At zije ramadan 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

no ja dneska zacla planovanou 7,tak je prijemne se dozvedet,ze nekdo dalsi jede taky (:-)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Hoj baby :) Taky jste uz kysele jako nakladane okurky? Ja jo 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
eva.
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 27, 2008 19:28

Re: PŮST

Příspěvek od eva. »

Díky, je to lepší, když je nás víc; teprve dneska jsem zhruba pročítala vaše příspěvky o půstu a zjistila jsem tak, že vlastně ani nepůstuju, protože piju čaj, tak to vypadá, že ta pravá patnáctka bude teprve od zítřka - jen voda.
Jinak-půst je pro mě hlavně rituální záležitostí, něco jako indiánský odchod na horu; a jak tu kdosi psal, ty stavy opravdu stojí za to, těším se na čtyřicítku, kdy to bude ví Bůh. Ale očištění těla od sajrajtů je mi taky třeba, zanesená jsem až až.
Mirunnko, takže v listopadu v tom pojedem spolu? A kde jsi vlastně byla ty dva roky? Já sice v cizině poslední dva roky nebyla, ale rozházené jsem je měla víc než dost.
citace >:-) : "Takze pust je finalni ocista tela i duse. Vsechno, co uz nechci a nepotrebuju,nechavam za sebou. " - lépe bych to neřekla
Přeji všem veselé půstování
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Taky jsem to zacala rozbihat pomaleji, pres stavy, a taky zitra poprve jen na vode. Resp. vode a moci, posledne jsem zjistila, ze je to mnohem snadnejsi a pravdepodobne i efektivnejsi. Moc piju, klystyruju a pouzivam k neti. Moc rada bych si delala i masaze, ale to skrzeva spolubydlici moc nejde. Uz takhle jim zrejme pripadam jako uchyl, prestoze se snazim byt se svymi extravagantnostmi co nejmene napadna.
Fiono, nejen kysela. Priserna nalada, podrazdena, zla. Vsecko me boli, chrchlam. Chjo, to jsem to jeste ani poradne nerozjela.
Evi, byla jsem dva roky v Irsku, detaily v denicku. Do te jedenadvacitky s tebou asi nepujdu. Ted pro me bude obrovsky zahul szivat se s domkem, ucit se tam hospodarit. Zacnu v nove praci, budu znova navazovat - nebo treba uplne znova zacinat, co vim - nekde, kde jsem pred dvema roky skoncila. Proste to bude hodne narocne obdobi a v tomhle ja pustovat nemuzu. Potrebuju trosku klidu a pohody. Takze mozna na jare.......?
Mmch, kvuli tomu stresu a nepohode jsem taky prehodnotila plan s patnactkou. Teda patnactka by probehnout mela, ale nevim, jestli cela o vode. Opravdu ta predodjezdova nervozita, zmatky a napeti nejsou idealni. Takze paklize by to bylo spis na skodu nez k uzitku, budu pokracovat stavama. Radeji bez tiramisu, zmrzky, pizzy a kurete. 8)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

tak holky jsemout.Sla jsem sbirat ostruziny,ale neslo to vydrzet nezobnout :D .Tak jsem nacpana a jeme dobre.No aspon ze 1.. :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Miru, ja prestala jist kvuli naladam. Takova jsem byla sklesla, dolehalo na me (taky) stehovani, vyhlidky na celibat na dobu neurcitou, mlha prede mnou, mlha za mnou, nic me nebavilo... Zla a nervni jsem zacala byt az v nedeli, konecne, a v pondeli taky :twisted: 8)

Ale od vcera vecera je vsecko jinak. Zacala jsem planovat vanoce >:-) Nebudu je travit zalezla v depkach u pocitace ani v spolecnosti ze slusnosti jako doted. Splnim si svuj veliky detsky sen :D Pojedu stravit slunovrat tam kde to ma grady, do kralovstvi snehu a ledu :D Tam kde misto slunce uvidim hvezdy a polarni zari, kde stoji chram z kristalove cireho ledu, kde zije vic sobu nez lidi a snih vypravi zvonive pribehy, kde more zamrza a kde bydli Santa Klaus :) Miluju pusty, a tohle bude muj prvni echt cool slunovrat, znovuzrozeni ...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Hladovet pri praci v kuchyni, obzvlast kdyz ma v tydnu pet dabl smen, muze jen debilni masochista. Specialne v pripade, kdy hrozne rad ji. Jdu tlouct hlavou do zdi.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

No, Miru, nebylo by lepsi v dobe pustu vynechat na prvnim miste double smeny, a az potom jidlo? V kuchyni, no potes... Pust je prece na to aby si clovek od jidla a myslenek na nej odpocinul, ne aby se celou dobu telem i dusi motal kolem jidla.

Ja se radsi vyhybam i mestu :wink: Ani ne snad kvuli prevenci chuti, spis je tam spousta podnetu co poutaji pozornost a plasi mi andely...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše: V kuchyni, no potes... Pust je prece na to aby si clovek od jidla a myslenek na nej odpocinul, ne aby se celou dobu telem i dusi motal kolem jidla.
To by som pri mojich hladných chlapoch nemohla pôstovať nikdy. :wink: Nevadí mi pri pôste pripravovať jedlo druhým. Ale nesmie to byť mäso! To mi vadí, aj keď nepôstujem. Pri pôste je smrad mäsa na blití.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

hmm, Fionko, pracuju az do odjezdu. A tak nak mam tu potrebu toho ritualu, ocisty.... Vzhledem k danym podminkam to ale fakt nebudu hrotit, zadna hloubkova fyzicka ocista tentokrat nejspis nebude. Spis symbolicky. A pokud mi to telo zdeptane stresem z okolnosti a prostredi nedovoli, tak holt nebude nic. Ale to by byla skoda. Mmch, nekde jsem tady zahlidla, ze budes v rijnu v Cesku. Nechces se zastavit?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

No, vlastne budu na Slovensku. Chtela bych se zastavit, chtela bych nekam vypadnout hned ted a to strasne. Ale zas se mi horko tezko podari ziskat aspon tyden :x Dochazi mi ze clovek by se mel postit v prvni rade od prace. A vubec, filozofove by nemeli vubec pracovat. Stejne cim min kramu mam, tim jsem spokojenejsi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Bydlim kousinek od slovenskych hranic, u Roznova p. R. Tak kdyby ti to vyslo, jsi vitana :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od epony »

Ak by sa ti chcelo prist na Kysuce si vítaná tiež :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: PŮST

Příspěvek od Jista »

chtel bych se zeptat zda nekdo nevite kolik dni je treba na rozpusteni 1,5 cm velkeho nadoru?myslite ze 21 dni na to urcite staci?mate nekdo zkusenost?
Go Raw
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Urcite ne.
Klasicka Breussovka na nadory je minimalne 42 dni na stavach.
Ovsem zase treba Morse a nekteri dalsi radi se pri nadorech pustum vyhybat... urcite by ale mel byt stavovy, nikdy ne uplne bez vyzivy, a mel by byt cim delsi tim lepsi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Ale cim vic nad tim dumam, tim vic dochazim k zaveru ze nema smysl odpocitavat pust na dny ci jina cisla. I malinky zazrak vyzaduje aspon nejaky kontakt s vecnosti, a vecnost se nepocita.

Navic kvalita mnohanasobne prevysuje kvantitu. Nekolik dni dusledneho pustu o samote a v hluboke meditaci povede k mnohem hlubsi ociste nez ctyricitka v beznem zivotnim rytmu a kazdodennim tanci prkotin. Proc to vsecko tahat hmotou, kdyz duch vladne hmote? Jenze to vyzaduje uplne jine ticho a uplne jinou cestu dovnitr...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

Vite, v cem je podle me problem? Myslim si, ze pokud si telicko samo urcuje, co se prave ted cisti, tak to muzeme tezko naplanovat a rict, tento pust me vyleci za urcity pocet dnu z tohoto a tohoto problemu. Kdyz telo uzna za vhodne cistit neco jineho, co je v tu chvili na poradu, tak se zacne cistit treba organ, ktery je prave v tu chvili v horsim stavu Nebo se cisteni jenom zacne, pokracuje se priste.

Fiono, presne tohle jsem o rakovine vcera taky cetla. Nejspis ta krize u toho bude tak velka, ze to oslabene telo bez vyzivy nezvladne. Ale treba Partykova, pokud neberu v uvahu u ni urinu, tak i jenom vodovy pust bez uriny na rakovinu doporucuje. A je to taky Dr.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

No, to je prave ten problem, ze ruzni borci doporucuji ruzny az zcela opacny postup. A ted si predstav ze se v tom moc neorientujes, a dovis se ze mas nekde nador. MuDri by te ze vseho nejradsi chteli zacit napoustet jedy, s tim ze to snad prezijes :roll:

Prave proto mi prijde v takove situaci dlouhy stavovy pust jako nejbezpecnejsi a nejmin drasticka cesta. Telo se cisti, je dost hladove na to aby poziralo ten nador, ale zaroven dostava i cerstve ziviny pro vyhladovele bunky (a ze byvaji poradne vyhladovele). Navic na tech stavach neprobiha detox az tak drasticky, ze by to cloveka vystrasilo a odradilo hned v zacatku. Takova zlata stredni cesta, ktera je vyzkousena a funguje. Ale ta mentalne-duchovni prace se tak jako tak obejit neda, za tim si stojim. Pust je jen takova pomoc na fyzicke urovni, ta hlavni prace se musi dit uvnitr.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

Asi taky zalezi, v jakem stupni rustu ten nador je. Neco jineho je zacatek a neco jineho clovek s nadory a jeste k tomu jine onemocneni ... Tak treba u tech brzo zjistenych by ten pust na destilce nemusel byt ta nejvetsi zatez, Je taky hodne lidi, kteri se do pustu daji jenom proto, ze jim je tak nejak divne, ani si nezjistuji pricinu a taky treba prave vystrnadi rakovinu ...

Fiono, ohledne tv\ch osobnich prozitku, velky obdiv k tobe. Ze nas tady tak podporujes a vlastne dodavas elixir zivota.
Skoda jenom, ze jsi vlastne k tomu vsemu dosla diky tak bolestnym zkusenostem. Ale ty to vlastne neberes jako skodu, ze?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Ne :) Priznavam bez muceni, ze se dnes v praci priserne nudim, nemam do ceho pichnout a musim tu nejak prezit do 16:00, tak plkam moudrosti 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: PŮST

Příspěvek od Jista »

Filono vis cemu nerozumim?v pustu se nic neji aby telo travilo necistoty a pokud se treba pije caj nebo neco,tak se nastartuje zaludek a dojde dlouhodobe k podvyzive.Coz je spatne.a na to prave vypada tahle dieta na stavach.Myslis opravdu ze je to bezpecne?ja o ni skoro nic nevim,ale je to v rozporu s hlavni myslenkou pustu..tak nevim...
Go Raw
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

No, rekla bych, ze rozdil je tam zasadni. Na destilce se nic z potravy netravi, tak nedochazi k podvyzive. Telo nedostava nedostatecnou potravu, protoze nedostava ZADNOU. A rozdil mezi cajem a stavou je ten ze caj zas tech vyzivnych latek tolik nema, narozdil od stav, ktere v podstate obsahuji vsechno, tak neni proc byt podvyziva, kdyz telu nic neschazi ...
Prosim, opravte me.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Ja nevim jak to presne funguje. Ale dost mi prijde jako realne, ze telo se proste chce vycistit. Tim ze do nej prestaneme furt cpat jidlo mu vlastne dame jen trochu odpocinout, aby se mohlo soustredit celou energii na ocistne a opravne procesy. Jen mu to umoznime nebo ulehcime. A to se tyka jak uplneho pustu o vode, tak stavovych nebo dokonce i "ovocnych pustu", kdy dotycny ji jenom ovoce (taky nechapu proc tomu rikaj pust, kdyz je to asi poprvy v zivote kdy opravdu jedej :)). Ted zrovna pozoruju holky pri Ramadanu, a muzu rict ze i tenhle styl (pres den nic, po zapadu slunce jen malinko a skromne) ma nejake ty pozitivni vysledky.

Muzeme se treba hadat, ktery pust je nejlepsi, a zrejme dojdem k zaveru ze vodovy vede. Ale ty ostatni fungujou taky. Nekdo ma v tele tolik bordelu a tolik poskozeni, ze by vodovy pust vydrzel jen kratce nebo vubec, a to mu pak bude houby platny. Zatimco na stavach muze byt i nekolik mesicu, a ani to nemusi byt pustovy superstar jako Pavel. Nektere veci napravit trva proste dyl. Myslim ze treba Angela Stokes mela nejaky hodne dlouhy stavovy pust, snad 90 nebo kolik...

http://www.rawreform.com/content/view/271/137/

...aha, tak 92. Prave na to koukam, a vidim ze oni tomu rikaj spis "feast - hostina" nez "fast - pust" :D Tak to jo. Ale funguje to, ne ze ne.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět