PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

K te kose, unave apod...

Radsi me moc neposloiuchej, protoze jedine co ti ja osobne muzu doporucit je hluboka koupel v studenem mori. Myslim ze to ozivuje jako maloco. Cokoliv bych napsala i pravdiveho, porad to budou jen slova... Tam musis dojit sama, a nic ti tak hlavu neosvezi jako ledova morska voda.

A plisni se neboj :) To je celkem normalni ze po kus delsim pustu uz hovinka nevoni jako hovinka. To ani nemusi byt plisen, spis vselijake nanosy. Ty nanosy nekdy muzou byt dost jemne, ze ani jako nanosy nevypadaji. Moc pochybuju o tom ze by to byl penicilin, kdyz jsi ho nemela uz 10 let. To uz bych spis verila na Hermelin :P

Ne, ted vazne. Pri traveni z vylucovani starych zplodin v bunkach dochazi k ruznym chemickym reakcim. Odpady muzou klidne vuni pripominat i plasty. Tim se netrp, hlavni vec ze to jde ven :) I kdyby snad vysli hybajici se cervici, fakt se tim netrap. To vsecko musi ven, at je to cokoliv.

Taky nepochybuju o tom, ze mas z posledni doby zazitky mimo beznou zkusenost. Vis, myslim ze nejkrasnejsi na tom vsem je, ze ti nikdo nemuze dat vycerpavajici radu. Muzes slyset zkusenosti druhych, ale tu cestu musis projit sama za sebe. I kdyz nadelas chyby, stejne se pri trose viry vsecko v dobre obrati. Ja nejsem moc povolana vyjadrovat se odborne v otazkach pustu... Ale vrele doporucuju ledovou morskou koupel! Ty muzes, v Cechach to nejde...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Btw, taky se nejsem schopna napit, aspon ne stavy... Uz davno planuju tenhle pust skoncit, le nejde to, jsem jako fetak co nemuze prestat. Ten mir a laska, tomu se nic nevyrovna...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PŮST

Příspěvek od RadkaS »

mirunnka píše:A jeste neco - nejako se mi nechce pit. Dam tak neco mezi pul lirem, litrem. A ranni sklinka uriny. Pry se clovek do piti nema nutit, ale moc je dobre redit. Tak nevim..... :|
Pul litr az litr je az dost, myslim... takze ja bych to nehrotila
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

. Tak jo, tak ja to sem prece jen soupnu, nahralas mi. Ten zazitek, jde o to, ze vetsinou lide pri pustu nebo jakekoli fyzicke ociste popisuji povznasejici stavy, stavy jakehosi duchovniho blaha. Ja jsem si minule dva dny taky litala, pripadala si jako v raji, ale takhle to mam v prirode, kus od lidi, vzdycky. Ten zazitek......prave ze to nebylo vubec nic hezkeho naopak. Vzbudila jsem se v noci prisernym strachem, uúlne ochromujici hruzou. Mela jsem pocit, ze úrostor kolem stanu je primo nadupany zlem, nicby me nedonutilo podivat se ven. Vzpomnela jsem si na vsecky hruzy, horory, Blair Witch. A hlavne na neco, co jsem pred casem slysela. Jsem z Beskyd a jednou jsme takhle povidali o mysteriu te krajiny a jeden clovek se vytasil z historkou, kterou ma udajne primo od zdroje, od vedouci letniho tabora. Po jedne nocni bojovce pry sundavali sedive dite ze stromu, dalsi bylo mrtve. Ozvalo se par lidi, ze to taky slyselo. Jasne, vim, takovychhle historek je. Vykladej to ale nekomu, kdo se ve dve v noci, stoceny do klubicka, klepe hruzou a modli se, aby uz zaclo svitat. Nakonec jsem usnula, uspala jsem se opakovanim proseb o ochranu a ujistovanim se, ze i ten pust me vlastne chrani. Rano bylo vsecko jine, vzbudila jsem se ve vilim lese, pohadka, raj. Co me trapi a cemu nerozumim je to, ze nekdo zaziva ve spojeni s prirodou pocity jistoty, duvery, bezvyhradne duvery, splynuti. Nema duvod se bat. Me nocni samota venku desi, nejsem te duvery schopna. Ale jeste nikdy to nebylo tak strasne a intenzivni. Mam i ted zpetne pocit, ze mi tam slo o zivot. Proboha, proc? Mam v sobe spoustu pocitu viny, nedokonalosti, selhani, ale snad nejsem zadne monstrum. Nevim, jestli budes mit chut nebo potrebu se k tomuhle vyjadrit. Jsečm docela rada, ze jsem to vysypala.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Obdivujem Fionu aj Mirunnku.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Mirunnko, tvuj prispevek jsem si precetla vcera a od te doby nad nim premyslim... Je to zvlastni. Navic neni vubec vyloucene ze ti o zivot neslo. Mohlo to byt cokoli. Mohlo to souviset s acidozou, ale zrovna tak to mohlo byt neco v tom lese, co s tebou vubec nesouvisi a na co mas pri pustu zvysenou citlivost. Treba se na tom miste kdysi odehralo neco strasneho, a zustava tam po tom energeticka stopa. Zrovna v Irsku se dely priserne veci, a trvalo to cela staleti... Nebo za tim taky muzou stat nejake lesni bytosti, ktere proste jen chteji mit svuj klid...

Trosku jsi mi pripomnela jednu moji zkusenost, tak pred 7 lety. Sice patrim spis k tem lidem co se v prirode citi nejvic v bezpeci, ale tehdy jsem se nemohla dockat az budu z toho lesa venku. Kamarad me tam zavedl, ze pry to misto ma moc zvlastni energii. Jmenuje se to Stangarigel, par podivne usporadanych skal hluboko v lese, u Krupiny na Slovensku. Trochu mi to pripominalo Stonehenge. To misto fakt energii melo, coz pres den bylo hodne zajimave, ale jak se blizil soumrak, prisla hruza a husi kuze. Ty kameny jako by ozivaly, nebo spis jako by se na nich a kolem nich neco delo... Sice obycejna halucinace, ale hodne jasny pocit ze tam nejsme sami, a ze na tom miste se musely dit veci, o kterych nechceme vedet. Byla jsem stastna kdyz jsme odtamtud vypadli. Potom jsem slysela od dvou mistnich babicek, ze pry je to tam zacarovane, at tam radsi vubec nechodim. Takze jsem asi nebyla sama kdo si tam zazil prijemne pocity...

To tu rikam jen proto, ze vidim jak mas trosku sklony hledat chyby vzdycky jen u sebe. Oni pritom obcas muzou byt i jinde ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Katka, dik, ale nemyslis ze obdiv nas vsech by mel spis patrit nasim straznym andelum? ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

mirunnka píše:...
Výdyť to máš ve všech pohádkách... že ke štěstí je cesta trnitá. V podstatě se člověk čistí i duchovně... a strach = duchovní nevyzrálost. Takže znám příběhy velkých mistrů kteří nejnže seděli ve stanu a třásli se strachy, ale dokonce viděli různe díémony a brouky jak je žerou, jak je dusí, jeak na ně dělají oplzlá gesta a snaží se všemožně aby dál nepokračovali ve svičení. Když toto však ustáli... zjevili se jim andělé a usmívali se na ně. V podtstatě se nejdále člověk dostane kdyžý překoná lpění svého ega na životě... či považování toho co vnímá za skutečnost a smrt za bránu.

Mě se tohle strašení vyhlo, protože jsem si ho užil na tripu... nebo v nemocnici... a do přírody jsem šel už jen umřít... takže bez lpění... a proto nemělo už smysl mě strašit... protože mi bylo jedno co bude... nechal jsem vše plavat... ať si svět dělá co chce.... a místo abych věnoval pozornost tomu co se jeví na periférii, stáhnul jsem ji a obrátil ke zdroji jí samotné... takže jsem se rozpouštěl ve svém světle navzdory tomu co se dělo strašného tam venku. A to je ten nejlepší stav svobody... když tě nic z toho stavu nevyhazuje...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Halo, halo, Fiono, v prvni rade diky za reakci. A jak to jde? Pokracujes? Ja toho mam cim dal vic plne kecky. MOc rada bych zazila ty litaci pustove pocity. MIsto toho jsem podrazdena, zla, zastiplna. Asi jsem holt teprv nekde na zacatku cesty. Taky je mi slabo a unaveno, sotva se plouzim. A hlad nemam, zato chute priserne. A na same zdrave a vita veci, treba bramborak, smazak. Uplne silim. Dneska jsem na ulici malem vyrvala hamburgra nejakemu pubescentovi. Podotykam, ze tuto lahudku normalne k zivotu nepotrebuju. Vune z kuchyne, to je vrazda. NIc se mi nechce, dolezu z prace, n ejak se propletam do vecera a jsem rada, ze jdu spat. Mam uplne pocit, ze vsecko to svinstvicko, co by melo jit z tela ven, se drzi a otravuje. Svedci pro to i fakt, ze nemam zadne fyzicke problemy, dokonce ani z nosu mi netece. Toz uvidime, co bude dal. Moc rada uslysim, resp. prectu, tebe i ostatni, kteri maji zkusenosti s delsim hladovenim. Zatim, zombik Mirka :D Btw, taky tak vypadam
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Mirunnko, no, ja bych spis rekla ze se drzis dobre. Ty chute taky nejsou az tak nepochopitelne. Zkusila sis uz jit zaplavat do more?

Ja navim co a jak. Uz vubec nemam potrebu se postit, spis jsem lina jist. To uz radsi sednu na bajka a jedu se koupat na nektery z mnoha mistnich ostrovu. Nemam ani litaci stavy, ty trvaly tak dva dny, jako protipol k tomu utrpeni co jsem si prosla pred tim. Spis se mi dejou zvlastni veci, ktere me nuti premyslet. Jako bych vnimala sirsi souvislosti, ovsem bez toho ze bych se v nich vyznala. Asi jako male dite, kdyz objevuje svet. Taky neresi jestli tomu rozumi nebo ne, spis jen vnima hodne otevrenyma ocima, a taky si u toho hraje. Svet ke mne mluvi, ja sice vetsinou nerozumim, ale aspon jakz takz slysim.

Mandragoro, myslim ze na tom co rikas neco bude. Akorat myslim ze je potreba dusledne rozlisovat mezi nelpenim na zivote alias svobodou, a chuti umrit, protoze omrzel zivot. Od toho druheho k tomu prvnimu je jeste kus cesty. A kolikrat uz by si clovek tak moc pral byt u cile...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

Fiona píše:Akorat myslim ze je potreba dusledne rozlisovat mezi nelpenim na zivote alias svobodou, a chuti umrit, protoze omrzel zivot. Od toho druheho k tomu prvnimu je jeste kus cesty. A kolikrat uz by si clovek tak moc pral byt u cile...
Souhlas, špatně jsem to definoval... já jsem tam nešel s žádným motivem. Prostě to byla ta poslední cesta, která mohla mi přinést odpověď. Prostě všechno pustit a odložit svou vůli svá přání a ideály byť by to znamenalo ztratit vše i život. Tohle odložení sebe sama jak jsem pak několikrát v praxi zjistil vždy zabere... a člověka to vyhodí nad všechny útrapy... jenže člověk je zvyklý vždy bojovat, snažit se a usilovat o nějaké své umíněné a vysněné štěstí... a proto trpí. Přitom když se vzdá svých snů... najednou ho zaplaví klid... jako by si uvědomil že to co se děje není skutečnost, už ji nežije... jen ji pozoruje jako by byl na návštěvě v nějaké podivné i uchvatné dimenzi.
Nevím čemu bych to přirovnal.., ale je to jako bys byla celým vesmírem tou esenci ze kterého jes tvořen... a pak vidíš ty problémy na té malinké zemičce toho malinkého človíčka z těch miliard lidí jak úsměvné a naivní... jako nevědomost a víš že i kdyby celá země zmizela... vůbec nijak to tebe neohrozí. Prostě je to stav bez strachu a bez chtění... jen unášení se nesmírným nekonečným a věčným... a toto je zdrojem klidu... že vše je tak jak má být a není třeba nic měnit.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Fionoooooo, netrap me furt s tim morem. Zimomrivejsiho cloveka, nez jsem ja jsi nepoznala. Jenom ta predstava :roll: Vzdyt ja se obcas vecer ani nepremluvim do sprchy :oops:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Seraf »

Fionnoo, taklže pořád pokračuješ v půstu? Piješ?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

mirunnka píše:Fionoooooo, netrap me furt s tim morem. Zimomrivejsiho cloveka, nez jsem ja jsi nepoznala. Jenom ta predstava :roll: Vzdyt ja se obcas vecer ani nepremluvim do sprchy :oops:

Ono moře je slané a tedy JANG a proto nabíjí... kdyby to byla sladkovodka... tak by tu zimomřivost moc nezaháněla. Napusť si vanu a dej si do ni mořskou sůl :).
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

mirko, já tě chápu, půsta z duše nenávidím, jen když ho provádím, jinak ho miluju a nic lepšího jsem nevynašel a bádám na tom stále intenzivně jak ho držet a při tom si čosi zajesť
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Seraf píše:Fionnoo, taklže pořád pokračuješ v půstu? Piješ?
No, ja ti ani nevim. Uz se vubec nepostim, naopak uz se tyden pokousim odhodlat neco snist. Jenze jsem priserne lina otevrit pusu, natoz zvejkat. Piju sem tam vodu. Taky je v tom trochu vycuranosti, protoze se mi dejou docela fajn veci kdyz nejim, a potrebovala bych jeste jeden konkretni zazrak (uz fakt jen jeden a pak snad uz dam tem andelum na chvili pokoj) 8)

Ale zrovna vcera jsem snedla 3 takove kyticky, co rostou na utesech primo na kameni. Byly mi sympaticke, jak si tam lebedi na te skale, bez pudy, bez vody, bicovane vetrem, a evidentne je jim tam dobre. Jsem si rekla ze vyzkousim co jsou zac, vypadaly tak "pustove" :) Taky byly male a fialove, coz jim diky dvdmchl dodava jeste kouzlo navic, ale jinak mi nic nejede...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Re: PŮST

Příspěvek od mandragora »

buc11 píše:mirko, já tě chápu, půsta z duše nenávidím, jen když ho provádím, jinak ho miluju a nic lepšího jsem nevynašel a bádám na tom stále intenzivně jak ho držet a při tom si čosi zajesť
To já zase a szase snižuju množství... protože jsem pořád přejedený a nechápu jakto že se cítim silnější když vynechávám a měnim složeni potravy na čímdál jiné struktury. V podstatě je mi nejlíp na tekutinách... když si dám jen blbý pomeranč nebo meloun... tak se mi za deset minut dostaví pocit jako by mi chtěl někdo protlačovat střevem ovocný knedlík v celku. Tak zkusím vynechat tuhé a uvidím, protože nemůžu odnahodit přetížení střev... tím když snižuju tak sye to lepší... ale stále to nedosahuje kvality jakou jsem znal dříve. Když jsem sledoval včera kamaráda v činské restauraci co si objednal a na posezení jen na večeři spořádal... tak to bych nedal ani za dva dny.

A tělo chce púořád více vody... mám stzále počínající žízeň na jazyku (lepí se) a suché rty... a to jsem oproti minulému týdnu zařadil všechno vodnatější... a pořád to nestačí...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Seraf »

Fiono, :) a váha zůstává? nebo se mění? co u toho prožíváš? Mám dojem žes v úplné euforii.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

to mandragora:"A tělo chce púořád více vody... mám stzále počínající žízeň na jazyku (lepí se) a suché rty... a to jsem oproti minulému týdnu zařadil všechno vodnatější... a pořád to nestačí..."

Zkus klystyr nejlepe s urinou.Telo si dobre bere vodu skrze strevo a pokud je dehydrovane (suche rty,lepivy jazyk),tak si vezme co potrebuje,pokud dehydrovane neni vsechna klyzmova voda odejde pryc.

to Miru:pokud je ti zima,dej telu teplo.Teple ponozky,teple koupele,sauna,termofor nabricho cca na pupik-to ti ohreje nohy-tluste strevo reguluje teplotu tela,pokud ho zahrejes,bude ti teplo i jinde :wink: Zimnice je priznakem detoxu a je to normalni.Kdyz jsem s pusty zacala,tez jsem je mela,nyni uz ne.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Mandragoro, treba muze byt problem nekde na prijmu. Podle toho co pises jsi dost ukazneny a dokazes se kontrolovat, ze bysme ti mnozi mohli zavidet. Ale obcas jako bys koukal pres cerne brejle, ktere ti dost znacnou cast zazivani meni v trapeni. Pritom to vsechno vis. Nekdy mi prijde, ze zrovna v tvem pripade by stacilo nekde prehodit nejakou jednu vyhybku, aby vsechno proudilo tudy kudy ma, a vsechno bude dobre. Jenze kde ji hledat...

Serafe, nevim, necitim primo euforii. Spis pohodu :) Vaha kolisa tak +- kilo, ale porad se pohybuje na stejne urovni jako pred pustem. A to jsem v sobotu slapala na kole dohromady 5 hodin docela dobrym tempem... ani unava, ani euforie, ani svalova horecka, ani nic.

No uvidime, nechci nic lamat pres koleno. Jeste skoro 2 tydny tomu muzu nechat volny prubeh. Pak ale mame dost dulezitou konferenci, na kterou se pro me extra objednavalo raw menu... Pokud bych to odmitla a sedela pri veceri u stolu jen tak na sucho, to uz by asi bylo za hranici spolecenske unosnosti. Takze nejpozdejc od uplnku se budu muset zase ucit jist, jako mimino, pekne od kasicek 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Dekuji velmikrat za radu, Maria. Obalena jsem jako pumpa, ale ta lahev na bricho me nenapadla. Dnes si ji beru do pelesku :wink:
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Seraf »

Fiona píše:Serafe, nevim, necitim primo euforii. Spis pohodu :) Vaha kolisa tak +- kilo, ale porad se pohybuje na stejne urovni jako pred pustem. A to jsem v sobotu slapala na kole dohromady 5 hodin docela dobrym tempem... ani unava, ani euforie, ani svalova horecka, ani nic.

No uvidime, nechci nic lamat pres koleno. Jeste skoro 2 tydny tomu muzu nechat volny prubeh. Pak ale mame dost dulezitou konferenci, na kterou se pro me extra objednavalo raw menu... Pokud bych to odmitla a sedela pri veceri u stolu jen tak na sucho, to uz by asi bylo za hranici spolecenske unosnosti. Takze nejpozdejc od uplnku se budu muset zase ucit jist, jako mimino, pekne od kasicek 8)
Tak jsi pro mě Fiono inspirací, když vidím že to jde a že to jde s radostí a vnitřním naplnění.......... často se tu půsty popisují jako něco strašného, tedy strašného v průběhu detoxifikace, acidoza a podobné, to co popisuješ ty je půst s radostí, ani ne tak půst jako opravdu nějaké přepnutí kabelu někam nahoru do univerza a papkání energie.

Jsem zvědavej i na stav co ti přivozuje, mno připomíná mi to lehce Celestýnské proroctví či něco takového:)

Hltám každé tvé slovo, tak pokud bude chuť a inspirace piš, piš:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Jj, ja to furt rikam, Mirunnko. Jdi si zaplavat :P
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Dik za poklonu Serafe, jenze asi jsi to necet od zacatku. Jinak bys vedel, ze prave ja jsem ukazkovy priklad cloveka, co se vubec neumi postit. Jednicku jsem doplazila s jazykem na veste, pri trojce mdloby, cerno pred ocima apod.

Zatim jedine moudro ke kteremu jsem "dosla" je asi to, ze pri pustu je nezbytne prepojit se na jiny zdroj. Teda aspon v pripade tak zraveho cloveka, jako jsem ja. Co to je vlastne za zdroj, to bych taky rada vedela. Ale seplo mi to az pri vynoreni se z te vody a pri pohledu na Slunce. Kdo vi, treba ta voda ve mne aktivovala nejakou fotosyntezu po vsem tom pozranem chlorofylu, takze uz bude stacit jen zalivat a obcas pohnojit :D

Ale treba taky premyslim nad tim, ze Jezis se nejdriv postil 40 dni na pousti, a pak prisel za Janem Krtitelem a nechal se pokrtit, tj vymachat v Jordanu. Anebo to taky mozna bylo presne naopak, mozna se nejdriv vykoupat v tom Jordanu a pak teprv sel na poust? :) Ja fakt nevim.

Taky se v posledni dobe chovaj divne zvirata. Srna co nam chodi na zahradu ozirat tulipany je uz tak oprskla, ze nejenze neutika ani kdyz prijdu na 2 metry a zadupu na ni, ale vesele na me kouka a ani se neobtezuje prestat zvejkat nas tulipan a mlaskat u toho. Driv mela aspon tolik respektu ze vzdycky utekla :roll: Taky zacal znicehonic na nasi brane sedavat racek. Pritom bydlime od more nekolik kilometru, takze tu maximalne sem tam nejaky vysoko preletel, jsme mimo jejich zonu. Az tenhle si oblibil zrovna nasi branu, zrovna kdyz jdu do prace nebo z prace, a je tak podivne krotky, jako by to ani nebyl ptak, ale neco chytrejsiho, zacarovaneho do ptaci podoby. Stari Persane vestili podle ptaku. Docela by me zajimalo jak, zrovna tenhle divny ptak jako by fakt chtel neco rict. Jenze opet nevim co. Takze pokud nekdo ceka ze ze me budou padat moudra, je mi lito ... :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše: To já zase a szase snižuju množství... protože jsem pořád přejedený a nechápu jakto že se cítim silnější když vynechávám a měnim složeni potravy na čímdál jiné struktury. V podstatě je mi nejlíp na tekutinách... když si dám jen blbý pomeranč nebo meloun... tak se mi za deset minut dostaví pocit jako by mi chtěl někdo protlačovat střevem ovocný knedlík v celku. Tak zkusím vynechat tuhé a uvidím, protože nemůžu odnahodit přetížení střev... tím když snižuju tak sye to lepší... ale stále to nedosahuje kvality jakou jsem znal dříve. Když jsem sledoval včera kamaráda v činské restauraci co si objednal a na posezení jen na večeři spořádal... tak to bych nedal ani za dva dny.

A tělo chce púořád více vody... mám stzále počínající žízeň na jazyku (lepí se) a suché rty... a to jsem oproti minulému týdnu zařadil všechno vodnatější... a pořád to nestačí...
přiznám se, že se někdy snažím tvým příspěvkům porozumět a pochopit je, ale jak dyby byly psány cizím jazykem, nic ve zlém, chyba bude ve mně, či mé LB, jež mi možná už úplně vybrakovala mozkovnu.
Já to vůbec teda nechápu a osobně sem nikdy nic takého nezažil a to i při různých stravovacích režimech, či vyznávání různých filosofických směrů. Asi mám štěstí na své prožívání života v jakýchkoliv situacích.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

To Fiona: :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: PŮST

Příspěvek od Selma »

Taky chci takovej křest! Jenže tady na Hané žádný moře nejniiiiiii :(

Krása Fiono, fakt krása :D :D :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Selmo, nevidela bych to tak cerne ;) Jezisovi taky stacil Jordan, Indove zas radi lezou do Gangy... Rekla bych ze o tu slanost ani tak nejde, dulezitejsi bude aby ta voda byla poradne studena a aspon jakz takz cista, aby vzbudila v tele takove ty sebezachovne reakce 8)

Treba recky filosof Apollonios (myslim ze Tyanejsky???), velky to mudrc, tvrdil ze teplou vodou by se meli umyvat jen stari a nemocni, zdravemu pry akorat tak skodi, unavuje mysl a vede k slabosti tela. Taky se hodne postil.

Ja tam spis vidim jistou paralelu s pustem. Jednak v tom cisticim efektu na telo i na dusi, jednak v tom uvedeni tela do mirne extremniho stavu, coz vzbuzuje samoozivovaci funkce. Mam to fakt zazite, cim studenejsi, tim lip funguje. I snih staci, ale neni nad to se cela ponorit do co nejledovejsi vody. Idealni je ten pocit, ze se ti zabodly dyky az do kosti, ovsem toho se pri castejsi praxi dosahuje dost tezko. Existuje dokonce (zrejme nejeden) tantricky ladeny smer, co povazuje studene koupele za jeden z nejzakladnejsich predpokladu zdravi tela i ducha. Az tak zasadne bych tohle netvrdila, ale prijde mi to jako jeden z nejlepsich doplnku pustu jaky muze byt...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Zkuste si precist od Malachova knizku Povaha cloveka nebo tak nejak se to jmenuje.Je tam vyborne rozebrano,jak chlad a teplo pusobi na organismus a jake to ma nasledky pokud telo rveme nekam,kam evidentne nechce.Zkracene.pokud organismus,ktery vyzaduje teplo,se bude ochlazovat bude to mit negativni ucinky. Ja osobne telu nasloucham ,kdyz chce teplo,dam teplo a vubec o tom nepremyslim.Ridim se heslem dej telu co si zada :D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: PŮST

Příspěvek od Selma »

Nojo, taky mám ráda hodně teplou vodu a mockrát mně vyrvala z nejhoršího, ale už se chci konečně uzdravit a ne se pořád snažit o uzdravení. Jakmile se mi zahojí díra po posledním zubu moudrosti (blahoslavení chudí duchem :), jdu do ledové vody. Možná pozvu i kněze ať se podívá, jak má vypadat křest :D Půst bude muset počkat, až přestanu kojit. Snad nebude pozdě (běda těhotným a těm, které kojí).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:mirko, já tě chápu, půsta z duše nenávidím, jen když ho provádím, jinak ho miluju a nic lepšího jsem nevynašel a bádám na tom stále intenzivně jak ho držet a při tom si čosi zajesť
:D
Raz mi jedna pani rozprávala, že ku koncu Breussovky (a že to teda nie je pôst, ale predsa len sa nekonzumuje tuhé) si balila rožok do mikroténu a žula ho, čo mala takú túžbu jesť. No, zvládla to. A aj sa jej podarilo zdolať rakovinu prsníka.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Maria píše:Zkuste si precist od Malachova knizku Povaha cloveka nebo tak nejak se to jmenuje.Je tam vyborne rozebrano,jak chlad a teplo pusobi na organismus a jake to ma nasledky pokud telo rveme nekam,kam evidentne nechce.Zkracene.pokud organismus,ktery vyzaduje teplo,se bude ochlazovat bude to mit negativni ucinky. Ja osobne telu nasloucham ,kdyz chce teplo,dam teplo a vubec o tom nepremyslim.Ridim se heslem dej telu co si zada :D
Diky nacelniku, ze ses me zastal :lol: Vidim to taky takhle.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Tereza »

Já taky!


jednoduše Fi, jestli se každý den chodíš koupat celou zimu do moře a kor ještě ve švedsku (v červenci sem nebyla schopna u trolleborgu strčit do toho palec..), tak je jasný že to máš prostě trochu jinak....kdo ví třeba by to zafungovalo pro přepojení na astrál i na ostatní ale těžko to zjistit, že, když se k tomu nedá donutit ...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Musim souhlasit s Mariou a Terezkou, i kdyz jen odsud podsud. Fakt tu nechci vyznit jako ledova kralovna. Uz proto ne, ze jsem celkem zimomriva. Zaplavat si v zime na krasnem ostrove v severnim mori je jedna vec, a snaset dlouhodoby chlad druha. Nemam problem zaplavat si mezi ledy, a pak se jit zahrat, to ozivi. Ale kdyz nam ted pustili v praci v pulce kvetna klimatizaci, byla jsem prvni kdo se halil do prvniho hadru co byl po ruce... Proste nesnasim aby mi nejaky blbec ventilator foukal toxicky ozon primo na ledviny, radsi otevru okno a budu dychat cisty smog.. Ten "vzduch" z klimatizace mi proste fakt nechutna, radsi kyslik s prichuti soli.

Mirunnko, uz ses byla vykoupat? :twisted: :lol:

Selmo, v tvem pripade bych byla opatrnejsi. Tobe osobne studene koupele urcite prospeji, o tom neni pochyb. Jenze problem je v tom, co ten drobecek pak dostane za mliko...
Jak stare mas vlastne detatko?
Osobne nijak neobdivuju matky, co kojej deti do 3 nebo 4 let. Zubatemu decku bych dala nastrouhanou mrkev a pohov, prece tu nejsme na to abysme detem delali blbce. Osobne bych pak sla do vody, a male at se od druheho roku zivota uci prezit, urcite se mu to bude v zivote hodit...

Jenze pokud je to opravdu maly drobecek, jeste je na tvem mliku zavisly. A problem je v tom, ze jakykoliv ocistny proces se v tvem tele rozbehne, nevis jaky efekt to bude mit na mliko. Klystyrky jsou tak nejak v pohode, to jen vicemene mechanicka a moc prospesna zalezitost, jen to zlepsi latkovou vymenu. Ale pokud jde o veci na zpusob pustu nebo ledovych koupeli, tam uz si nejsem jista jestli to nepodniti v tele i chemicke reakce. Fakt nevim, mozna vubec ne, ale mozna taky jo.

Ono je stejne dobre mozne ze ledova koupel v tobe probudi jeste vetsi a lepsi produkci mlika. Jenze mozna to taky muze byt presne naopak, neni vyloucene ze mliko uplne potratis. Proto bych radsi byla opatrna. Ten pulrok zivota, kdy si odepres nektere detoxikacni vychytavky, az tak moc neznamena, to se v pohode dozene. Telo vydrazi strasne moc. Pokud budes dobre jist a sem tam klystyrek, uz tak delas pro svoje telo hodne, a nekde se to projevi.

Jenze je otazka, jak bys zila dalsich 50 let s vedomim, ze jsi na zaklade pritroubleho doporuceni nejake svobodne a nezavisle vitarianske nymfomanky pripravila svoje vlastni decko o materske mliko, pokud by k tomu v nejhorsim pripade doslo. Reknu ti uprimne, to bych nechtela mit na svedomi. Radsi pockat. Vzdyt prece dite se nekoji naveky ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše: Osobne nijak neobdivuju matky, co kojej deti do 3 nebo 4 let. Zubatemu decku bych dala nastrouhanou mrkev a pohov, prece tu nejsme na to abysme detem delali blbce.
No, na to tu mamky iste nie sú. Skôr to vnímam tak, že mama je tu na to, aby bezbrannému tvorčekovi uspokojila jeho potreby - a to nie je len zasýtenie hladu, ale aj potreba dotykov, maminho tepla, náruče. K nastrúhanej mrkve sa túli omnoho ťažšie ako k mäkkému teplému prsníku, za ktorým v hĺbke pulzuje mamino srdce. Dojčené dieťa sa samo odstaví, keď príde jeho čas :wink:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: PŮST

Příspěvek od hugis »

Renáta píše:
Fiona píše: Osobne nijak neobdivuju matky, co kojej deti do 3 nebo 4 let. Zubatemu decku bych dala nastrouhanou mrkev a pohov, prece tu nejsme na to abysme detem delali blbce.
No, na to tu mamky iste nie sú. Skôr to vnímam tak, že mama je tu na to, aby bezbrannému tvorčekovi uspokojila jeho potreby - a to nie je len zasýtenie hladu, ale aj potreba dotykov, maminho tepla, náruče. K nastrúhanej mrkve sa túli omnoho ťažšie ako k mäkkému teplému prsníku, za ktorým v hĺbke pulzuje mamino srdce. Dojčené dieťa sa samo odstaví, keď príde jeho čas :wink:
No, ako ktoré. Môj otec bol kojený ešte keď chodil do školy a babka sa doteraz smeje ako si doviedol na kojenie spolužiaka. :mrgreen:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

To je pravda Renatko :)
Moc nechapu proc vlastne deti musej cucat od maminky. Byt Bohem, vymyslim to jinak. Treba aby deti otravovaly radsi tatinky a cucaly z tatinkovych nabehlych nader :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

S najlepším sa treba podeliť :D
Áno, chýbalo mi tam slovíčko väčšina :wink:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

to Fiona: To sice ne, ale zato lezim zachumlana pod perinou a flasku s teplou vodou si stehuju z briska na nozky a zpatky. To bys neverila, jaka je to rozkos..... :lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Fiona píše:To je pravda Renatko :)
Byt Bohem, vymyslim to jinak. Treba aby deti otravovaly radsi tatinky a cucaly z tatinkovych nabehlych nader :mrgreen:
Však on to nemyslel zle :wink: Ženy nemajú tak chlpaté hrude... (teda väčšina :wink: )
Ale sme tu mimo tému :?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

To je fakt...

Toz... jeste furt nejim a hlavou se mi honi temer vylucne ptakoviny.. Ale uz planuju. Od uplnku (splni) budu chroupat (chrumkat) pampelisky (pupavy) ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: PŮST

Příspěvek od Selma »

Fiono neboj se :) Pro tebe i pro ostatní nastávající či stávající maminky prohlašuji se vší odpovědností, že detox nepředstavuje pro kojence žádné větší riziko. Rozhodně ne větší, než neuklizené matčino tělo. Souhrnem kojím čtvrtým rokem a za tu dobu se moje tělo spontánně detoxifikovalo několikráte, protože toho prostě bylo třeba. Po zkušennostech tedy dávám přednost řízenému detoxu při zachování svojí funkčnosti, než péči o malé dítě s horečkou, smrtelnou únavou a bolestmi celého těla.

A co do odstavení zubatého dítěte - Fiono, dítě si dělá co potřebuje a věř mi, že daleko nejpohodlnější je mu vyhovět. Veškeré boje s dítětem o vlastní nezávislost jsou marné, pošetilé a naprosto vyčerpávající.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Standa K. »

Renáta píše:
Fiona píše: Osobne nijak neobdivuju matky, co kojej deti do 3 nebo 4 let. Zubatemu decku bych dala nastrouhanou mrkev a pohov, prece tu nejsme na to abysme detem delali blbce.
No, na to tu mamky iste nie sú. Skôr to vnímam tak, že mama je tu na to, aby bezbrannému tvorčekovi uspokojila jeho potreby - a to nie je len zasýtenie hladu, ale aj potreba dotykov, maminho tepla, náruče. K nastrúhanej mrkve sa túli omnoho ťažšie ako k mäkkému teplému prsníku, za ktorým v hĺbke pulzuje mamino srdce. Dojčené dieťa sa samo odstaví, keď príde jeho čas :wink:
musím se přidat, osobně mně vždy irituje otázka "a do kdy je dobré kojit ??" - bože, vždyť sama příroda říká (tím, že se stále tvoří ještě mléko) "na tady máš tu nejlepší stravu pro tvé dítě", co je proti tomu názor všech MUDrů dohromady... prostě se to chce oprostit ode všech civilizačních nánosů, znalostí ze školy a rodiny...
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Vracaja sa k tematu pustu hlasim ctrnacty den. Pusto, prazdno, letargie, jedu setrvacnosti. Nebavi me to. POrad mam chute, ale ne ze bych se zas nejak extra trapila. Zadna dramaticka ocista na fyzicke urovni. Jen priserna pachut v puse a otresny dech. Toz tak. A taky se obavam, ze po tech trech tydnech budu muset nalehave vyhledat pomoc nejakeho sikovneho plastickeho chirurga. Prsa mam u pasu - pravda, nebyly nejpevnejsi ani predtim, ale aspon byly - a na brise mam milion varhanku. Vypadam jak stoleta starena. :roll: :? :roll:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Jo a pro Fionu: nebyla :lol: :lol: :lol:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Jaj, to uz je to tak dlouho? :shock: Priznam se ze to vubec nepocitam, jenom si pamatuju ze jsme zacly nekdy par dni pred novem... no jo, za chvilku uplnek, tak to mas asi pravdu :)

Taky musim priznat ze na me vlezly depky. Sice to ma dost jasne priciny, ktere s pustem nesouviseji, ale cekala bych ze budu vuci temhle vlivum imunnejsi aspon pri pustu. Nemam chut ani jist, ani pit, ani pracovat, dokonce ani sexovat, jen bych v kuse sedela na utesu, koukala do dalky a dumala o vecnosti. Jedine co bych si fakt dala je ayahuasca, ale od toho taky upustim, mmj proto ze ji v tehle koncinach odmitam shanet. Jeste ze uz je vikend a muzu prosedet na utesu cele 2 dny 8)

Fyzicky jsem v pohode, i kdyz od vcerejska jsem zaznamenala kilo a pul ubytek. Taky ubytek energie, ale rekla bych ze za to muze ta depka. Takze nejblizsi plan = rozbit zase nejake ty okovy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Tereza »

jeee to je super...

zrovna sem včera přemejšlela jake by to bylo si dat po/při dlouhem pustu pedro...
naky mi tu stoji už rok a pul na polici, přijelo se mnou z peru...
kdyžtak ti můžu něco poslat, já jsem usoudila že to nezrealizuju :-)

teda u mně zrovna co se týče fyzikalu, tak bez ohledu na to jak blbě mi třeba je tak je to rozhodně upgrade, sou ze mně nak nadšený lidi vokolo

pokles s/apetitu sem zaznamenala taky...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Terezo, ted jsi mi dobre rozsvitila ocka 8)

Dnes jsem opet zcela proti svemu presvedceni udelala dobrou hloupost, a sice jsem se nechala vyhecovat na pulmaraton :roll:

Navic jsem uz od rana a odpoledne mela v nohach 40 km slusnym tempem na bajku, na ostrov a zpatky... Muj mily tam sel jen psychicky podporit kamarada co tam startoval. Göteborska Varvet - Göteborske kolecko, velka udalost kazde jaro, pulmaraton z jednoho brehu na druhy a zase po druhem moste zpatky. Dohromady 22 km. Jenze me tam zmercila kolegynka, co poctive trenovala uz od zimy, a... zkratim to, zkratka jsem bezela taky. No, skoro bezela... do kopce jsem dvakrat musela jen jit, ale to jsem nebyla jedina. Hlavni bylo dorazit, toz jsem dorazila... a jsem zrala na kolaps.

V tu chvili to bezelo samo, jako perpetum mobile, a moje hlava byla pouhy divak. Ovsem ted se motam a hlava boli. Fakt uz nemam silu znova slapat 20 km na ostrov, jit se nabit do vody... asi dam banana a je po pustu...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od mirunnka »

Fiono, nabyvam presvedceni, ze nejsi lidska bytost :roll:
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Hehe :lol:

Mirunnko, sice od materske skolky chapu ze jsem ufon, ze lidi jsou divni a ja chci " E.T.domu!", ale az prilis casto udelam takovou kravinu, ktera mi nezvratne dokaze ze prece jen asi budu clovek ;)

Jinak, dnes zadny banan nebyl. Sice bych si uz byvala i dala, ale muj mily mi je vsecky sezral. A trmacet se po pulmaratonu 300 metru do obchodu, to fakt ne :) Otevrela jsem lednici s vaznym umyslem neco pojist ci popit, ale jeji obsah me odradil. Jakysi tlejici jogurt, dzem... fakt ne. To uz radsi pampelisku. Ale jeste radsi nez pampelisky mam takove ruzove kytky co rostou na utesech... takze zitra jdu na pastvu 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Odpovědět