PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
lilie9
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 14, 2008 12:28

Příspěvek od lilie9 »

dobre ranko. ja tedy vetsinou o pustu nemam problem s jidlem. ja si 1. den reknu: ode dneska nic nejim a hotovo. je to vse proste v hlave. vzdyt ja musim denne varit pro tu moji rodinku. leze mi to nosem tam a usima zase ven :P spis jsem obcas nervozni, to tedy citim. ale kde ma clovek najit ten svuj klid :?: jo takhle sbalit se a odjet do thajska, chodit na jejich masaze, more, vzduch - to by bylo neco. ani polopenzi bychom nepotrebovali 8) tak o takovemhle pustu ja totiz vzdy snim a rikam si pokazde: PRISTE. nekde tady jsem cetla, ze mate problemy s pateri. mohl by to prosim nekdo opsat? to me tedy obcas boli taky a pak to zacne pravidelne az skoro palit na levem boku. a to uz nejsem schopna ani stat. jinak ja chtela puvodne 14 dni, ale vzdy je mi na konci pustu tak HEJ, ze mi je lito to ukoncit. a tak jsem si rekla, ze si to o tyden prodlouzim a bylo to. a stalo to zato. mozna to neni spatny postup. zacit pust s tim, ze skoro cely mesic nebudu jist - to je docela psychicka fuska.
a na konec - ja zacinam pust o 1. uplnku na jare .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Majka, ako sa máš? Je ti už lepšie?
Lilie9, mňa pri predošlých pôstoch často bolieval chrbát. Bolo to takmer na nevydržanie a začínalo to tuším tak na tretí deň.
Tentokrát však ide všetko v pohode. Žiadne bolesti chrbta. Skoro by som povedala, že ani neviem, že nejem. A necítim sa ani slabo. Je to zvláštny pocit.
lilie9
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 14, 2008 12:28

Příspěvek od lilie9 »

proc ty zada tak strasne boli pri tom pustu :?: ja to znam mimojine ze 4 tehotenstvi - to bylo fakt uz k nevydrzeni. jinak dnes prisly vysledky rozboru a vse je v poradku. (no jak jinak ze :P ) tak to me samozrejme tesi. :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

tak vas zdravim vespolek.No moje telo se na anginu vybodlo a vubec ji neleci,dodneska delalo uklid na plicich.Se fakt picnu.No ale ted uz se zda,ze se krk dostal do popredi,prava strana uz moc neboli.Mozna to bude taky tim klystyrkem co jsem si dneska vecer udelala,nemela jsem svou urinu ,tak jsem pouzila dcery a hle nako to zabralo :) Ted zas nemuzu pro zmenu spat kvuli knedlikovi v zaludku co se tam usadil buhviodkud presne u vchodu do zaludku a sedi tam mrska uz 3.den a vzdy se probudi vecer a zveda mi to zaludek,no a jeho kamos knedlik v krku mu v tom kontruje.Premyslela,jsem zda jet po vyleceni anginy dal,ale myslim,ze bude rozumejsi dat telu nake ziviny po takove namaze.Takze jen cekam az angina odezni a zacnu jist.No uz aby to bylo :) Teda,bych nerekla,ze si takhle zadarmo uziju :D Renco ty se drz,a pokud je ti fajn bylo by skoda to ukoncit-ze by to bylo tema fazema mesice? :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Majka, to ma mrzí, že ti je tak zle. Keby sa to dalo, hneď by som ti poslala polovicu z mojich pocitov a dobrej nálady. Je to až na neuverenie, v akej pohode zvládam pôst tentokrát (dnes je 13. deň) a vôbec sa mi ho nechce skončiť. Keby nie... Mám jeden dosť veľký problém, ktorý súvisí s mojím pôstovaním. A to je môj muž. Dnes som sa zobudila o piatej, otvorím oči a on leží, oči otvorené a kuká do stropu. Pýtam sa ho, čo robíš, vyzeráš dosť zúfalo a smutne. Odpoveď: Mám o tebe strach! Dokedy chceš nejesť? Tak som hlesla, že keďže mi je fajn, tak by som skúsila ešte týždeň. No skoro ho porazilo, že či bláznim pri tom vypätí, ktoré teraz mám v práci, že niečo iné je pôstovať, keď má človek čas oddychovať a venovať sa aj sebe... No, asi má aj trochu (dosť) pravdu, keď tak nad tým rozmýšľam. Možno sa mi preto pôstuje tak ľahko, že na to, že nejem, ani nemám čas myslieť. Teraz mám až do konca mája v robote totiž šialené fofry. Tak rozmýšľam, čo spraviť. Nechcem, aby sa zbytočne trápil obavami o mňa. A tak si vravím, že by to možno vyriešil kompromis - dám asi od nedele týždeň iba na šťavách (muž bude spokojný, že niečo konzumujem a ja budem mať skvelú návratovku). No uvidím, uvidím :roll: Ak s tým mám začať, tak určite musím cez víkend, lebo prvé jedlo (a i šťava) po pôste ma dokonale vymetú zo všetkých zvyškov, ktoré ešte v sebe mám aj napriek klystírom, a to by som teda nechcela prežívať v práci :oops:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Lilie9, gratulujem k výsledkom, super :lol:
Ja myslím, že tá bolesť chrbta spočíva v čistení ženských orgánov - ale to je len môj dohad. Zdá sa mi, že sa na ňu sťažujú len ženy - preto som si to tak vymyslela. Možno ma páni vyvedú z omylu. Buc, máš to tiež? (teda nie ženské oragány, ale bolesť chrbta pri pôste :lol: )
lilie9
Příspěvky: 48
Registrován: pon dub 14, 2008 12:28

Příspěvek od lilie9 »

Renate a Marii:
ja jsem si to s tou "anginou" myslela taky. ted nema telo silu, .... koncim. ale muj lekar rikal, ze je to cisteni a ze mam pokracovat dal :!: a bez problemu jsem dopustovala, dokonce si pridala jeden tyden :wink:

tvemu manzilkovi dej do ruky nejakou literaturu, nebo jeste lepsi at zacne s tebou. ja to takhle udelala a jsme bez problemu :twisted: pust je filozofie a ne nejaka dieta kdy nezeres. ja jsem cetla v jedne chytre knizce, ze bez jidla umreli lidi uz po 3 dnech :cry: jenze oni meli strach, ze umrou, oni to na rozdil od nas nedelali dobrovolne. a pak jeste jeden clanek, kdyz o pustu slo nekolik lidi napric svedskem ci norskem (to je jedno) a bez problemu :shock: vzdyt i terezka odsud behem pustu lezla po horach n. zelandu (viz. zacatek) takze holky vydrzte, odmena bude sladka :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Reni, podla mna by si mala pokracovat, ked Ti je tak super. Bola by skoda to ukoncit v najlepsom. :wink: Aj ked mame svojich blizkych radi, svoje vlastne hranice by sme kvoli ich upokojeniu potierat nemali.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Katarína píše:Reni, podla mna by si mala pokracovat, ked Ti je tak super. Bola by skoda to ukoncit v najlepsom. :wink: Aj ked mame svojich blizkych radi, svoje vlastne hranice by sme kvoli ich upokojeniu potierat nemali.
Ja viem, je to tak, ako píšeš ty aj Lilie9. No, predsa ma trápi, keď sa tým môj muž trápi. Už chápe, že 5-dňový pôst sa dá zvládnuť, lebo to má vyskúšané na vlastnej koži. Tie dlhšie zatiaľ neprežul :?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Inak je to naozaj zvláštne, ako sa v tejto fáze pôstu cítim. Žiadna únava. Teraz som pomáhala po schodoch nosiť mužovi nejaké balíky. On s nákladom fučal do schodov a ja som sa vôbec nezadýchala - čo počas prvých dní pôstu mi robilo problém vyjsť po schodoch, lebo som cítila trošku únavu a akýsi nepokoj z nejedenia. No teraz je to neuveriteľný stav.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Renáta píše:Inak je to naozaj zvláštne, ako sa v tejto fáze pôstu cítim. Žiadna únava. Teraz som pomáhala po schodoch nosiť mužovi nejaké balíky. On s nákladom fučal do schodov a ja som sa vôbec nezadýchala - čo počas prvých dní pôstu mi robilo problém vyjsť po schodoch, lebo som cítila trošku únavu a akýsi nepokoj z nejedenia. No teraz je to neuveriteľný stav.
Jsi mi inspirací :) Že to nakonec skutečně jde, i když první půsty naznačují opak. Ještě to tak vydržet po x-té.. ;-) :oops: Držím palce a díky! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Doubravka, to som rada, že tie moje kecy azda sú aj k niečomu :lol:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

To Renata:ja jsem tohle zazila naposledy u 23 a mrzelo me ,ze jsem mame vubec rekla,v jak daleko jsem.Pak jsem byla na sebe nastvana,pac diky jejimu vecnymu rypani a obavam jsem to radji ukoncila a pak toho litovala

To Lilie:mam zkusenost,zepokud se moje telo cisti od starych angin ci lymfaticke uzliny probiha to jinak.To neni soucany muj problem.Muj problem je,ze misto cisteni bojuju s realnou chorobou.Citim,ze telo je uz vycerpane a tak jsem po dnesnich nocnich mukach zacla s redenymi stavami kam vystavim i nakej cesnek at se ledy pohnou resp. nejprve s dukladnou ocistou jazyka pomoci chleba a cesneku(na kasi a pak se to vyplivne).Stav se mi trosku zlepsil,ale ten krk moc ne(stale velmi ostra bolest po leve mandli pri kazdem polknuti,k tomu se jeste pridava plizive neco jako zanet stredniho ucha).Takovahle angina uz prestava byt legrace,takze pockam cca do utery ,pokud se stav nezmeni ,tak si necham napsat nakej penicilin a durazne lekare upozornim na svuj stav.Nerada bych skoncila nakym zapalem mozkovych blan apod.

Pokud tohle nebude trvat nejak vyrazne dlouho,zrejme dam delsi pust ac neplanovane znovu v cervnu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak dnes 14. deň. Tlak okolia sa zvyšuje - majú ma teraz cez víkend viac na očiach. :roll:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Renáta píše:Tak dnes 14. deň. Tlak okolia sa zvyšuje - majú ma teraz cez víkend viac na očiach. :roll:
Drž se! :) Došla už jsi tak daleko.. Jestli je to tvému tělu i duchu milé, jeď dál! :wink: Moc držím palce!
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Veru, neviem. Včera večer sa do mňa pustili všetci ako sršne - ešte aj susedia :shock: keď sme večer prišli na chalupu. Túžim po pohode a namiesto nej cítim napätie. Asi teda 14 a pokračovanie nabudúce. :oops:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Reni, co já bych teď dala za čtrnáctku! :shock: Kloubouk dolů před tebou, zvládla jsi to na jedničku! A jestli se opravdu rozhodneš skončit, tak si to radostně užij a vychutnej :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Renáta píše:Asi teda 14 a pokračovanie nabudúce. :oops:
Pokracuj teraz, nech sa s tym vyrovnaju, mas plne pravo rozhodovat o sebe samej. Ved raz skoncis a potom sa upokoja.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dievčatá, ďakujem vám za podporu. Je to zvláštne, keď to ide tak ľahko - teda ani neviem, čím som si to zaslúžila. Však vidíte, ono sa to na druhej strane tá fyzická pohoda vyvažuje tým rodinným frfľaním. Otec na mňa kričal: No, to sú tie tvoje metódy. Nie, aby si išla k lekárovi a nechala sa riadne vyšetriť! Namiesto toho neješ 2 týždne. Ukáž mi lekára, ktorý toto odporúča...
Uf, no načo mám chodiť po doktoroch, keď sa cítim dobre, na to mi už neodpovedal a MUDr. Partykovú a podobné argumenty zmietol zo stola. Medzitým, ako mi to vyčítal (mimochodom, u susedov na návšteve) zhltol 5 koláčov a vypil 4 dl vína. A nakoniec vytiahol najťažší kaliber, ktorým ma totál zdeptal: Vidíš, tie tvoje metódy. Aj mamku si s nimi nainfikovala, držali ste spolu Breussovku, potom ešte pila urinu a načo jej to bolo? Aj tak umrela na rakovinu... :(
Bolo mi to veľmi nepríjemné, ale cítila som, že to je moment, ktorý nemôžem nechať prejsť len tak nepovšimnute, pretože sa týmto jeho útokom z jeho vnútra vyplavilo na povrch, čo tam dlho sedelo. Tak som len povedala: Áno, umrela. 3 roky pred smrťou jej zistili nádor 20x30 cm v bruchu, potom nasledovalo 5 operácií a 3 roky chemoterapie a až po poslednej totálne neúspešnej liečbe sa rozhodla vyskúšať Breussovku. Už bolo neskoro...
No, takto sme si pekne podebatovali. :?
Tak teraz rozmýšľam nad tým, že ak aj začnem jesť, tak určite skúsim opäť tie kaskády. Myslím, že to by mohla byť cesta, že by aj rodina bola spokojná.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

.. uff ..

No, holka, není to jednoduché.. Ale přecejen, kdyby to jen trošku šlo, bylo by fajn si projít i druhou acidózou ;-)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

doubravka píše:.. uff ..

No, holka, není to jednoduché.. Ale přecejen, kdyby to jen trošku šlo, bylo by fajn si projít i druhou acidózou ;-)
Veď viem, ale som psychicky down. Tuším by som radšej brala Majkinu angínu :oops:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Ale no tak.. Tím spíš, čistí se i emoce a duše :wink: Je dobře, že jste si o tom promluvili, i s těmi dopady, ale nenech se tím vyvést z konceptu. Já vím, že ti je smutno, běž se projít ven na sluníčko (jestli ho tam taky máte a jestli můžeš), provětrej si hlavu a pak si to ještě jednou rozmysli. Venku je nádherně, taky tam vyrazím :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, pracujem vonku - na terase na chalupe. Je celkom teplo a pekne svieti slniečko. Prajem ti peknú prechádzku :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Renata, do toho, Renata, do toho, Renata, do toho... :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak ok. Rýpanie neprestalo a dosiahlo tú úroveň, keď človeka vlastne posilní a prinúti ho nerobiť ústupky kvôli okoliu, ale ísť vlastnou cestou. Pochopila som, že škoda skončiť kvôli nevedomosti mojich blízkych. Takže deň 15. Ďakujem vám za podporu :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Fantasticke :!:
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Gratuluju! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Vďaka dievčatá, pomohli ste mi! :lol:
Fyzicky sa cítim veľmi dobre, psychika je už tiež v pohode. Dúfam, že to tak zostane. Idem sa potešiť do záhrady a trošku porýpať v bylinkovej skalke. Už kvitne alchemilka a zrána, keď sú na nej kvapky rosy, je nádherná. Že tým rastlinkám stačí len voda a slniečko + dobrá pôda a vyzerajú veľmi spokojne :lol:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

To já si ještě s kytkama povídám, dělá to dobře mně a doufám, že jim to taky neškodí :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol: Tak to im neškodí určite :wink:
Gabča
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 20, 2008 22:11

Příspěvek od Gabča »

Zdravím všechny půstaře.Já teprve s vitariánstvím začínám.Co se týče půstů,mám za sebou několik jedniček a jednou se mi podařil třídenní půst.
Od zítřka bych chtěla zas držet ten třídenní.Doufám, že se mi to podaří, když už to tady tak veřejně píšu :D
Ještě mám dotaz.Pokud zrovna nepůstujete, co jíte třeba tak přes den, hlavně bych chtěla vědět,co tak na oběd?
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Renáta píše:Vďaka dievčatá, pomohli ste mi! :lol:
Fyzicky sa cítim veľmi dobre, psychika je už tiež v pohode. Dúfam, že to tak zostane. Idem sa potešiť do záhrady a trošku porýpať v bylinkovej skalke. Už kvitne alchemilka a zrána, keď sú na nej kvapky rosy, je nádherná. Že tým rastlinkám stačí len voda a slniečko + dobrá pôda a vyzerajú veľmi spokojne :lol:
držím palce !! držím palce !! vydržať :wink: !! obdivuhodné - hodné následování :lol: už si pročítám partykovou "hladovění pro zdraví" a jsem nabuzená :lol:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Gabča píše:Ještě mám dotaz.Pokud zrovna nepůstujete, co jíte třeba tak přes den, hlavně bych chtěla vědět,co tak na oběd?
Ahoj Gabčo, vítej :) A hodně zdaru s půstem, až to udeří! :P

Jinak - psát o stravě do téma půst asi není pro ty postící se zrovna nejlepší, doporučuju se s tím přesunout do tématu Jídelníčky - viewtopic.php?t=210 nebo Co právě jíte? - viewtopic.php?t=375 :wink: :D
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Dobre jsi udelala Renato :) pokud jde vse dobre je treba toho vyuzit.U me to vypada ,ze angina si me velice oblibila a rozhodne se ji ode me nechce.Zkousela jsem uz propolis,salvej, dneska jsem zacla s tuzebnikem a teda jestli ani on tu mrchu nevyzene,tak uz nevim co nasadit, uzdravovani se zastavilo nekde na 70% nejhorsiho stavu a nelepsi se to,aspon ,ze bolesti uz jsou snesitelne,takze uvahy o nejake male forme ATB jsem zaplasila.Tez uz muzu pokracovat alespon v urinoterapii.Ve stredu jsem ztratila hlas,takze jen slabe septam,coz do telefonu je teda fakt prca :D
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Holky vy jste bojovnice! :shock: Vzdávám vám čest :wink: :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

doubravka píše:
Jinak - psát o stravě do téma půst asi není pro ty postící se zrovna nejlepší, doporučuju se s tím přesunout do tématu Jídelníčky - viewtopic.php?t=210 nebo Co právě jíte? - viewtopic.php?t=375 :wink: :D
Áno, prosíííím. Vďaka :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

No me to treba vubec nevadi,spis naopak.Vzdy tak do 4.-5.dne strasne rada vymyslim nove kreace jidel i chuti,coz je paradox ,kdyz to ani nemuzu ochutnat,a brouzdam po kucharkach a hledam nove inspirace a dela mi to naramne dobre :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dnes mi je zima a pociťujem únavu. No, hurá, už som myslela, že ma to obíde. :roll:
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirunnka »

Ahoj, jsem tady nova. Dostala jsem k vam nahodou,ale ono vlastne nic neni nahoda, ze jo? : :wink: Skoro se stydim to tady psat, ale jsem zatim prasatko, masozrout, vsezravec, pozitkar v tom horsim slova smyslu. A protoze to mam takhle, citim obcas potrebu svou hrisnou schranku vyprat. Mam za sebou par sedmickovych pustu, jednu desitku, jednu ctrnactku. Ted jdu do jedenadvacitky. S virou, ze tentokrat se mi uz snad povede nevratit se ke vsem starym, a sakra zakorenym, zlozvykum. Doted jsem to vzdycky mela tak, ze mi pustik udelal moc dobre, navratovky....driv havarka, pozdeji skoro vzorne. Jenze potom pomalu vsecko postarem. Moc by me zajimalo, jestli to nekdo z vas mel podobne. Problem je, ze prakticky od puberty bojuju s tim, cemu se dnes rika porucha prijmu potravy. Zacalo to nekdy v sestnacti drastickyma dietama, ktere jsem byla schopna drzet od pondelka do patku, no a s vikendem vetsinou nastoupila brutalni zravka. Takhle jsem to tahla asi rok, pak jsem otehotnela, cili zravka (ted muzu :D :D :D ) prakticky nonstop. Od te doby se neumim normalne najist. Bud se hlidam a trapim nebo preziram. Plus minus dvacet let. Cim jsem starsi, tim vetsi mam strach, jak si telo huntuju. Jenze je to neco, s tim se bojuje neuveritelne tezko. Ted jsem par mesicu pracovala jako osetrovatelka v tzv. nursing home, v Irsku. Je to neco mezi nasim domovem duchodcu a rekneme LDN. To, co jsem tam videla, me nakoplo k rozhodnuti zamest uz definitivne s timhle prisernym zivotnim stylem. Alzheimer, demence, vsechny mozne fyzicke problemy.....fakt nechci. Je to hrozne videt, k cemu se clovek muze ke konci zivota dopracovat.
Nejsem bezec na dlouhou trat, zacit pomalu menit soucasny stav, to mi nejde, nedopracovala bych se k nicemu, ani bych nezacala. Citim to tak, ze chci jit do radikalni ocisty a pak pokracovat. Mozna postupne, nedelam si iluze, ze se razem dokazu prehoupnout k superzdrave zivotosprave. Proste bych rada po ukonceni pustu dokazala to, k cemu jsem mela prilezitost uz nekolikrat a nikdy to nevyslo - prestat se prejidat, premyslet o tom, co a proc jim ( teoreticky mam nadherne zmaknuto co a jak, dokonce i vyzkouseno, ze mi to dela moc dobre - hodne vita, sem tam rybka, cerny chlebik, obcas vinko......nic ortodox, ale zatim nejlepsi jidelnicek, ktery moje telo i duse zna :oops: ).
Skoro se stydim tohle vsecko sem psat. Ale moc rada bych, kdyby se mi misto znechuceni a nepochopeni dostalo aspon trosku podpory. Ma nekdo aspon trosku podobnou zkusenost? Jakoze v hlave to bylo, v srdicku taky, a to pitome telo a kdovi jake problemy zasute v podvedomi proste nedovolily jit dal? A paklize nekdo ( hadam spis nektera) tohleto zazila a prekonala, jak?
Taky prosim o podporu, pokud se nekdo chysta na delsi pust. Zacinam zitra.
Zdravim, diky za trpelivost pri cteni mych vyblitku. S respektem a sympatiema k vam vsem. Mirka
P.S. Tyhle stranky se mi postaraly o uzasne tri vecery az noci ( zatim) tady v ubrecenem a studenem Dublinu.Dik.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Vítej u nás. IMHO se nemusiš bát negativních reakcí.

Držím palce, ať se půst zadaří.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Vítej. Já bych řekla, že jsem na tom trochu podobně, jen to přejídání praktikuji se zdravými věcmi. Pokud se nepřejídám, je mi skvěle. Je tady téma psychický hlad, tam jsme to taky řešili.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Vitej, to zvladnes, neboj. Je tu spousta odpovedi a verim, ze po pustu Ti to pujde samo. Vsechno je to v hlave, a Ty chces. To je zaklad :wink:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Ta práce s hlavou je ale fakt dost těžká...pro mě běh na opravdu dlouhou trať.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Dobré ránko. Hlásim kapituláciu s mrkvovou šťavou, nemám silu sa trápiť so slabosťou! Štafetu prenechávam Mirunnke. Držím ti palce a tiež ťa tu vítam. Ak to zvládneš v hlave, tak to pôjde, uvidíš!
Ja zaradím pondelky a piatky, nech nevyjdem z cviku. :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Renato gratuluju!Ja zacinam planovat novy pust cca 14dni(tak, aby probehla i 2.acidoza) a koukam,ze vhodny termin dle mesice bude pro me 10.6.Pokud se nekdo prida budu rada.Jinak tuzebnik na tu potvoru anginu zabral,takze vrele vsem doporucuji.Uz je po ni, po bestii :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Majka, vďaka. Som rada, že si zvládla chorobu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Mam sto chuti dat si aspon sedmicku, prestoze jsem naposledy zvladla sotva jednicku. Neco se s mym telem deje, a ja nevim co a vubec se mi to nelibi, i kdyz nemoc to zrovna neni. Mam chut dat dlouhy pust a vydrzet i pres mdloby... jenze asi si nejdriv koupim tehotensky test :?

Doufam ze je to jen plany poplach, ale pokud by prece jen, muzou se postit i tehotne? Jak dlouho?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Tak je to dobre, nejsem tehotna, nejspis jen necim zanesena :)

Takze se poustim do pustu. Dnes priprava jen na ovoci a stavach, zitra do obeda trosku ovoce, pak uz jen sem tam trosku stavy. Sobota-nedele-pondeli chci jet naostro, od uterka chci dat zase stavy, ve stredu navratovka. No jsem zvedava. Tu posledni jednicku jsem dotahla s jazykem na veste...
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Tož to já jedu zítra jedničku naostro, tento týden jsem už jednu měl v pondělí a vyloženě mě sedla, tak si ji chci ještě do doby, než bude Nov, zopáknout. Těším se jak malej Jarda (teda Hugo)Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Odpovědět