PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mirka, držím palce, nech to Markétka zvládne. Na takéto stavy pôst vždy zaberie, deti i tak vtedy celkom prirodzene odmietajú jesť a pravdupovediac nechápem rodičov, ktorý ich silou mocou cpú "výživnou" slepačou polievkou, aby získali silu...
S dĺžkou pôstu sa netráp. Niekedy to ide a inokedy nie. Je to tak, poznám to. Budem rada, keď zvládnem 7 dní, lebo pôstujem pri plnom pracovnom nasadení a cítim, že by to chcelo trošku relaxovať, skrátka vypnúť a váľať si šunky, nejakú tú prechádzku a podobne. Ale, čo narobím. Pôvodne som chcela 14 dní, nuž uvidím.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

každý den navíc je Reni dobrý. dobře vím jaké to je se postit "za provozu"

u Markétky je to jiné. když ona žije jen od jídla k jídlu.....kdyby měla prasknout, bude jíst. tu musím brzdit já, dávám jí mini porce proti sourozencům. vždyt nemá vesměs pohyb, co pak má to tělíčko dělat?!! můsíme prostě válčit jak se dá....
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Viem, s Markétkou to máš ťažšie. Aj treba strážiť kilá, lebo je to iste záťaž pre jej slabé srdiečko. Myslím na vás. A klobúk dolu pred tebou, Mirka! V porovnaní s tým, čo zvládaš sú moje povinnosti naozaj len také prdelkování.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

to neříkej, každý máme něco a každý jsme k něčemu předurčený. jen nevím proč já k tomu být doma a stále vše dokola :roll: musela jsem ale zlobit v tom minulém životě :lol:
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, asi si bola riadna potvora :wink:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

rovněž si to říkám a spíš se pozastavuji nad slovy lidí, kteří řeknou, že takové dítě , to je boží dar do rodiny....tož já nevím :shock: :lol:
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dopoledne jsem makal venku ale superkrise, teď je to lepší
nemůžu si zrovna vzpomnět na něco pozitivnějšího,
aha nejsem v práci
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Buc, nevieš ani ako veľmi ti závidím, že môžeš byť vonku a robiť v záhrade. Ja makám v práci :? Ale žiadna superkrize, teda zatiaľ. Nejako si nemám čas všímať, že nejem. Akurát som ráno ľútostivo hľadela na banány na stole v obývačke - krásne zrelé... :roll:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

a co teprve já?? dělám debordelizaci postupně ve skříních :cry: jak já tohle nesnáším a stále je to třeba dětem třídit co je malé..... :twisted:
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

markétka si dala večeři, je spokojená a je odhodlaná zítra opět do večeře se postit. tak jsem zvědavá. ale aspon říká, že se cítí dobře. tolik se nedáví :D mám radost
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

To je fajn, Mirka. Myslím, že deťom (a nielen im) takáto prestávka prospieva. A ty? Papala si s Markétkou? :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Ml gratuluji.Moje dcera ma uz 2.den anginu.Takze nic neji,pije destilku a obcas si cucne mrkvove stavy.Vcera mela pres den celkem asi 0,5dcl a dneska asi 1,5dcl.V krku ji opravdu hodne bolelo,celou noc narikala.takze jsem ji vcera i dnes obcas dala bonon ze salveje (cisty vytazek bez cukru) s citronem a dalsimi prirodnimi premesemi a rikala,ze ji to pomaha.Zitra planuju,ze budejen na stavach a v sobotu se uvidi.Ja jsem dneska mirne unavena protoze v noci jsem spala asi jen 3 hodiny kvuli tomu narikani,ale v celku je mi fajn.jeste ze me odchazeji zbytky te chripky co jsem mela pred 14 dny,ale celkove je to pohoda,kdyz to srovnam s predeslymi pusty tak nebe a dudy.Zrejme uz budu nejak vycistena.Zacla jsem s pusty teprve vloni ale od brezna do rijna jsem zvladla 2x3,7,16,7,23 a celou radu 1 s pauzou od listopadu do ledna.V zime mi to nejde a to jsem do tech pustu kvuli zdravotnim duvodu vrthla bez priprav dle Partykove :wink: Tak se holky a chlapi drzte! :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mária, to je fajn, že sa držíš. Nech sa dcérke polepší!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

papala jsem s markétko, jsem srákora, nedá se :oops: zítra ji budu opět podporovat, ale plán je nepopapkat, tak uvidím zda hlava či vůle :wink:

maria, jsi dobrá jak zvládáš. já markétku nemám teda na vodě, ale vařím střídavě lotus na posílení jejích chabých plic, šalvějový a lékořicový čaj. taky zázvor jsem jí dala. musím ji tentokrát opravdu pochválit! ani nefnuká že by chtěla jíst....ale měla radost že dostala večeři s děckama. počítala až se snídaní....

nedáváš dcerce na angínu homeopatika? já jimi dětem pomáhám, mám dobré zkušenosti. taky protože angína jsou ledviny, dělá dobře nahřátá sůl na ledviny a příp. na nožičky. na bolest bramborový zábal....
přeju at vás bolest brzo opustí a dobře spěte!!
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mirka, určite nie si! Keď má človek záťaž, tak ťažšie zvláda pôst. Čo narobíš. Teraz je pre teba prvoradá Markétka.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Také spolu s vámi pokračuji v půstu. Je to pro mě velká posila, že je nás tolik. Dnes začínám 6. den. První dva dny jsem ani nepila. A teď s vodou je to lepší, zmizela mírná únava z prvních dní a cítím se dobře, Sil zatím příliš neubylo, zato kila šla trošku dolů. Z 63kg na počátku mám teď 58kg. Přpadá mi, že tento půst mi utíká tak nějak rychleji a více v pohodě než ten předchozí 14 denní. Snad mi ta dobrá nálada vydrží i do dalších dnů a energie příliš neubyde. Přeji to i vám všem, co si posilujete svá těla půstem.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Beruška, aj ja mám dnes šiesty deň a tvoje slová mi prišli veľmi vhod, lebo sa dnes ráno cítim slabo. No, krízu treba prekonať, cez deň sa rozbehnem a zasa bude dobre. Aj ja prajem pekný deň všetkým pôstujúcim i nepôstujúcim. :lol:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Mirko popravde nemam moc s anginama zkusenost,pac je to 2.angina behem 9let(1.byla streptokova a to bylo o necem jinem) takze tak vymyslim co by bylo nejlepsi.Zadne leky tedy ani homeopatika jsem nenasadila zatim nebyly treba.Bohuzel kazdy clovek je jiny a zabira u kazdeho vice neco jineho.U dcerky to jendoznacne vyhral tvaroh smichany s cibuli a krenem(zkousela jsem urinovy i cibulovy s anyzem zabal a nic nemelo takovy efekt).Bohuzel tu noc si asi musela protrpet nakonec ja to povazuji za dobre,protoze ji to dalo lekci a lepsi mala lekce nez velka.S tou soli to zkusim.Sice si stezuje ze je samy zabal :) ale co se da delat(davam ji jeste zabaly na plice -co kdyby -a vyplatilo se chrchla mimoradne).Tez dostava urinove miniklystyry,ktere udrzi v sobe a tim pomaha z5 telu a lek vyrobeny z cibule a medu na zvyseni imunity a odkaslavani(nadrobno nakrajena cibule smichana s medem a zcezena po cca 3-4hodinach).Dneska bude na stavach a stale destilce.V krku uz ji temer neboli,je velmi vesela,takze ji bude horsi udrzet v posteli-ale pohruzka ,ze by se to mohlo vratit myslim bude stacit:).Takze stav se za 2 dny zlepsil nekolikanasobne.Az se da trochu do kopy,tak planuji pro ni na pristi tyden 1denni pust.Aby se telo mohlo zacit posilovat.Zrejme den pred pustem bude jen na stavach a den po nem taky.Ostatni obdivuju jak se pekne postite a jak nam to pekne ubiha.Dela to tu hodne prijemnou a optimistickou naladu.Tak vzhuru do dalsiho prijemneho dne. :wink:
Naposledy upravil(a) Marci dne pát dub 18, 2008 8:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Wow, velmi pekny a pozitivny prispevok. :P
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jj, máš pravdu, na každého je třeba jiné měřítko. markétka je dnes bych řekla zcela zdravá, kašel nikde, je pěkně růžová. kyslík už týden nedáváme, natrhl se jí nosík kanilami a už se to asi nedá do původního stavu, mrzí mě to. ale jak v noci cestuje v posteli, tak to pak dopadá. přesto se dnes opět postí . občas prohodí, že je už zdravá a je jí dobře, (jako to má vyznít mamko dej jídlo), ale vydržíme do večeře.....nad klystýrem jsem včera taky přemýšlela, ale to je věc, kterou nepodstoupí a traumatizovat ji nemůžu. krásný den všem!!! :P
mirka
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Mirko je to jen maly klystyrek cca 1 dcl uriny.Zkus i ten med s cibuli je to lek se kterym mam velmi dobrou zkusenost navic je prirodni-nejenze odhlenuje (na kasel i prudusky je super)ale velmi silne podporuje imunitu.Dcerka byla casto nemocna,kdyz byla mezi detmi.Od letosniho zari jsem ji davala preventivne 1 lzici denne,Vzdy kdyz jsme na tyden ci 14 vynechali(udelali jsme to 2x),tak chytla hned prvni chorobu v okoli.Ted to bylo po2.Takze jsem se rozhodla,ze dokud nebude IS silnejsi po pustech a procedurach uz cibuli nevysadim,pokud bude ve styku s kolektivem.Jeste mi rekni jak tu sul nahrejes,normalne v hrnci na sucho?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Lepsie nez od vecere do vecere by bolo podla mna od ranajok do ranajok. Inac super, drzim palce, pozdrav od nas Marketku a drzte sa.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

kačenko pozdrav jsem vyřídila markétka děkuje. v létě prý dojedem na výlet. ta má aspon jasno hned. já bych ji nechala nejraději od večeře do snídaně, ale však ji znáš, jsem ráda za to co zvládá....hold tu hlavu tvrdou má....

maria: sůl nahřívám na plechu v troubě. dá se používat dokola.
cibulku s medem vyzkoušenou máme, když je zahleněná, moc jí to neprospívá. víš u nás je těch problémků tak trošku víc. myslím, že co se týká kolektivu a nemocí se markétka hodně drží. ona má celkově málo síly, sama se ani nevasmrká, musím jí dělat průplachy nosu, má problém i něco vykašlat, když jí to tam vadí. plíce jsou prostě slabé a jediné co tady pomáhá je nezatěžovat jídlem a posilujeme tím lotusem. to i já cítím blahodárný pocitpo požití. klystýr nezvládnem žádný, nenechá si na zadek sáhnout a bojovat s ní se nehodí. není hold ten život tak jednoduchý, co nadělám :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

ml píše:kačenko pozdrav jsem vyřídila markétka děkuje. v létě prý dojedem na výlet.
Super, ste vzdy vitane, niekam vyrazime. Potom sa dohodneme na nejakom datume, mozete u nas aj prespat. :P
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Mirko nemas to tedy jednoduche.Preji tobe i tve Marketce at se Vam to holky podari zvladnout.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Katarína píše:
ml píše:kačenko pozdrav jsem vyřídila markétka děkuje. v létě prý dojedem na výlet.
Super, ste vzdy vitane, niekam vyrazime. Potom sa dohodneme na nejakom datume, mozete u nas aj prespat. :P
no to je od tebe krásné!!! děkujeme, ale víš že nás je moc :lol: ale někteří nejsme nároční :wink:
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Maria píše:Mirko nemas to tedy jednoduche.Preji tobe i tve Marketce at se Vam to holky podari zvladnout.
moc děkujeme :) když já už nyní beru že tento boj s bacilem máme vyhraný. markétka je ok, jen ji udržet bez jídla.
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

ml píše:
Katarína píše:
ml píše:kačenko pozdrav jsem vyřídila markétka děkuje. v létě prý dojedem na výlet.
Super, ste vzdy vitane, niekam vyrazime. Potom sa dohodneme na nejakom datume, mozete u nas aj prespat. :P
no to je od tebe krásné!!! děkujeme, ale víš že nás je moc :lol: ale někteří nejsme nároční :wink:
Svoju postel Vam prepustim, Frenky Vas zasa moze pustit na svoj velky dvojmatrac, ja si rozhodim na koberec karimatku so spacakom, izbu mam velku dost, zmestime sa v pohode. :P
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tak to budeme muset opravdu někdy něco spáchat. loni to nevyšlo, tak snad letos :D

jak jsem psala o klystýru a nedotknutelnosti markiny, tak mne napadlo, že bude velice zajímavé, až bude muset jednou na gyndu. už nás ta neštastná záležitost potkala, takže jednou na prohlídku bude muset dojít....když my máme problém i u jiných lékařů. třeba primář aby se mohl zabývat její skoliozou a mohl ji vyšetřit aspon očima, nesahat! koupil si ji svou svačinou....ještě nějakou tu srandu s markétkou zažijeme :lol: i na operačním sále jsem ji pomalu uspávala, já se dostanu prostě tam, kam jiní nemůžou :wink:
mirka
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

holky,kluci jakvam je?drzite se?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Maria píše:holky,kluci jakvam je?drzite se?
Zatiaľ sa držím, Majka. No, dnes mi znepríjemňuje život prudké búšenie srdca. Ráno som ustieľala postele a srdce mi po tom výkone búchalo, ako keby som prebehla Veľkú pardubickú :oops: No, všetko spomalím a pôjde to :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Renato,ze by acidoza?Chce to pohodicku,klidek pripadne i na luzku-dobre je lehnout na pravy bok,pripadne dat i urinovy klystyr ci miniklysytr,ktery zustava.Jeste mam prosbu na vsechny-nekde na foru je prispevek o KYSELINE SALICYLOVE a rozpitvano kolik je ji v kazdem ovoci a zelenine.Omlouvam se,ale nemuzu to za boha najit ani pres vyhledavac.Kdybych to ted nutne nepotrebovala tak bych vas tim neotravovala,mohli byste minekdo z Vas poradit ,kde to najdu?diky moc predem
Naposledy upravil(a) Marci dne sob dub 19, 2008 17:36, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Majka, ja viem, ze bude dobre. Vďaka za radu. Inak myseľ mám optimistickú, na duši mi je fajn. Dúfam, že aj ostatným, ktorí pôstujú.
S tou kyselinou ti asi nepomôžem, neviem, kde to bolo. Hodila som to do googlu, ale vitarian mi v odkazoch nevypadol.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

pri Angine muzou vzniknout (pri neleceni ATB)komplikace revmaticke horecky(dusledky:nevratne poskozeni srdce,otoky a zanety kloubu,selhavani ledvin)-pri techto komplikacich se pri leceni pouziva kyselina salicylova,ktera jak jsem zjistila se nachazi v:bylinach mesicku a rebricku,v malinach, a lzeji pripravit z citronu(slupka se oskrabe,plod se upece 15-20 min v troube a ji se po vychladnuti :1.den 1 ks,2.den 2ks,3.den 3 ks a dale po 3 ks denne po dobu 15-20 dni).
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

víš že toto je věc, ze které mám při léčení angíny bez anb strach. hlavně teda u markétky, které je těžký kardiak. angínu má vesměs každé léto, zatím vždy zvládnutá pomocí homeopatik a těch různých věcí okolo. já na to však loni doplatila, strepkokok se mi usadil do nohy a to jsem pak ráda baštila i ty antibiotika. nechodit se třema dětma a v létě, hodně krutá věc :twisted:
mirka
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Renáta píše:
Beruška píše: A kdo by tu pak s námi půstoval? :( Jsi naše velká opora. Ještě třeba jen den, dva....... :wink:
Beruška, ja a opora? Nechcela si napísať potvora? :lol: Takú poklonu (teda tú oporu) si nezaslúžim. Keby si vedela, ako mnou lomcujú chute :oops: Ale sa držím, lebo si vravím, veď vás v tom nenechám :wink: Mne pomáha vedomie, že sme tu spolu, ale či z toho bude 14 dní, to si fakt netrúfam povedať. Každopádne, ten dnešný deň je pomaly za nami a zajtra asi fakt nekuknem do Bucovho denníčku, lebo sa obávam, že bude písať, čo všetko pojedol... Už sa na to chystá :lol:
Milá Renáto, určitě jsi opora, zato já od zítřka už nebudu, protože mě dnes dostala na kolena velká krize. Ráno jsem skoro nevstala z postele a nemůžu prakticky skoro nic dělat doma pro svou rodinu. Podle svého minulého půstu tuším, že už by to asi o mnoho lepší nebylo, tak končím.
S těmi 7 dny jsem spokojená a někdy příště dám další. Určitě budu pokračovat v půstu pravidelnými pondělky a pátky, jako Ty Renáto, to mě dost inspirovalo.
Přeji Tobě i všem ostatním spolupůstujícím hodně sil do dalších dní. Ať se vám daří. :wink:
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

Jste opravdu skvělí, že dokážete takhle dlouho držet půst. Já bych totiž nevydržela ani dva dny. Jen si říkám jestli je to opravdu tak dobrý pro tělo. Není to jen zbytečné trápení? nevzniká tím jo jo efekt? Není organismus v šoku? Já jsem to zkoušela jeden den a druhý jsem skoro nevstala z postele jak jsem byla vyčerpaná. takže jsem si dala kousek cokolády :) ... já vím ... asi špatně, ale udělalo se mi zase dobře. Takže jsem půstovaní zavrhla a zavedla aspon ovocný dny :wink: nebo by jste pro začátečníka měly nějaký lepší nápad? ráda si necham poradit.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Pavli píše:Jste opravdu skvělí, že dokážete takhle dlouho držet půst. Já bych totiž nevydržela ani dva dny. Jen si říkám jestli je to opravdu tak dobrý pro tělo. Není to jen zbytečné trápení? nevzniká tím jo jo efekt? Není organismus v šoku? Já jsem to zkoušela jeden den a druhý jsem skoro nevstala z postele jak jsem byla vyčerpaná. takže jsem si dala kousek cokolády :) ... já vím ... asi špatně, ale udělalo se mi zase dobře. Takže jsem půstovaní zavrhla a zavedla aspon ovocný dny :wink: nebo by jste pro začátečníka měly nějaký lepší nápad? ráda si necham poradit.
Je to hodně o hlavě, ta Ti říká že to trápení a že to nemůžeš vydržet. I to že je ti slabo je více o hlavě než o těle.

Jestli chcš držet půsty tak si zopověz otázku Proč?

No a pak si nastuduj Partykovou a jiné "hladové" knížky..... a taky tohle vákno:)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Nabiha mi 2.acidoza a nemuzu lezet,neprijemne mi brnej a mravenci nohy.Tak jsem se tu prochazela a je to lepsi.Ted budu chvili brouzdat a snad budu moci jit znovu spat. To Pavli: dle mych zkusenosti je pust velmi rychly a ucinny prostredek k ozdraveni a vyzdraveni.Je na kazdem co chce,ja chtela a chci zlepsit a vyzdravet telo a tento cil mi dava silnou vuli a motivaci. Tez jsem mela problemy uz po jednickach,ale trenovala jsem a nevzdavala se,s delsimi pusty prichazely dalsi i vetsi problemy.Jsem presvedcena,ze kazdy problem lze prekonat silou vule,ovsem pokud se dojde opravdu na hranu sil nema cenu to hrotit,koneckoncu telo samo rekne a cloveka dal nepusti.Jsem presvedcena,ze zadne piti stav nespusti tak rychly detox jako pust.A pokud mas problemy uz pri 1,indikuje to dle mych zkusenosti a zkusenosti mych znamych jedine:jsi brutalne zanesena.Pri pustu se me osvedcilo cist knihy s pustem souvisejici a nejenze to coveka podpori psychicky,ale navic je ochoten toho hodne nastudovat.Pustuji teprve rok ale zato dost intenzivne vyresila jsem tyto problemy:arytmii srdce,odstraneni polypu ze zaludku,vyrazne zlepseni astmatu, znacne odhleneni organismu,znacne posileni IS,zlepseni stavu kloubu,vycistenim jater i zbytky prodelane inf.mononukleozy,vycistila jsem si zlucnik ,slinivku a ledviny,snizeni cholesterolu na minimum,stazeni a zahojeni starych jizev v brise-po zanetech vajecniku,cystach,cisarskem rezu(sex prestal byt utrpeni a vratil se do puvodniho radostneho stavu, vyhlazeni 12let stare vystouple jizvy na ruce-jizvu mam krasne hladonkou jen carecku na ruce),zmizela mi znacna zavodnenost organismu-rovnomerne rozprostreneho po celem tele,vyrazne jsem si vycistila nervy porouchane mym velmi stresovym povolanim,prodelala jsem asi 6 angin a 10chripek zrejme nedolecenych v minulosti,zmensila a zesvetlela mi skvrna na noze utvorena z krecovych zil,vnitrne jsem omladla o 20let.A jako perlicku nakonec,vzdy se me zadarmo krasne vybeli zuby. Neznam ucinnejsi a rozsahlejsi nastroj na uzdraveni,me vysledky me presvedcily.A to nemluvim o vyreseni spousty veci mimo zdravotni ramec.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ako píše Mária, súhlas. Mne sa počas 15-dňového pôstu v posledný deň udial hotový zázrak a považujem to azda za ešte dôležitejšie ako to čistenie na fyzickej úrovni. Bolo to veľmi hlboko vo mne - nevedela som odpustiť mojej mame, že vnútorne neprijala "moju" cestu (zdravá strava, pôsty...) a rakovina ju zdolala. Stále som cítila nielen smútok, ale aj veľký hnev, hoci racionálne som to chápala, no vnútorne som to nevedela prijať. Mama mi veľmi chýbala, zomrela iba 59. ročná a okrem toho, že mi bola mamou sme boli aj kolegyne (pred rokmi sme spolu založili jeden časopis) a vôbec - ona bola taký úžasne optimistický človek, s ktorým bolo druhým jednoducho dobre. Počas toho pôstu sa to vyčistilo, ja som pochopila, odpustila a na ten 15. deň prešla velikánskou vnútornou očistou - celý deň som nekontrolovateľne plakala, až som sa zľakla, že to nikdy neskončí... všetko vyšlo von, a to som nedokázala plakať mame na pohrebe. Odvtedy je už dobre a s mamou sa často rozprávam. Plus odvtedy sa mi začali diať zvláštne veci, ktoré si už dávno všimlo aj moje okolie. Neviem, ako to nazvať, ale je to ako keby sa mi vyčistil alebo otvoril akýsi komunikačný kanál, prostredníctvom ktorého dokážeme na nevedomej úrovni komunikovať s druhými. Posledná z príhod z tohto súdka sa mi stala v piatok. V sobotu som sa mala v práci stretnúť s jednými partnermi a mali sme ju celú stráviť pracovne. Nerada odkladám povinnosti, ale v piatok od rána som intenzívne myslela na to, ako by bolo fajn, keby to oni odložili, že by som predsa len potrebovala počas pôstovania trošku oddychu aspoň cez víkend. No a krátko popoludní mi zavolali, že nemôžu. Manžel povedal len, no jasné, bosorka a zasmial sa. Keby sa to dialo občas, tak mávnem rukou, ale stáva sa to takmer denne - funguje to aj na telefonáty (keď chcem, aby sa mi niekto ozval, jednoducho mi za pár hodín zavolá - kolegyne sa mi smejú, že šetrím náklady na telefón). Všimla som si, že to súvisí aj s tým, čo vnútorne odmietam a do čoho sa mi nechce. Jednoducho tí ľudia mi zavolajú a stretnutie odložia alebo zrušia navždy. :wink:

Počas tohto pôstu (dnes 8. deň) sa mi hodne čistia dýchacie cesty - v zime som mala opakované infekcie, žiaľ prechodené - a teraz zo mňa ide kopec hlienu. Tak by som rada ešte pár dní, ale som už dosť unavená, ako píše Beruška, no snažím sa to držať mysľou, nálada vcelku dobrá. Inak, Beruška, už veľmi dlho pôstujem v pondelky a v poslednom čase som pridala tie piatky a zatiaľ sa mi to celkom osvedčilo. Tak, by som v tom rada pokračovala ďalej.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Ja pri acidoze ci jindy,kdyz mi neni dobre delam klystyr v pomeru 1:1(voda :urina) 1,5-2l.To je spolehlivy nastroj,jak vypustit nahromadene toxicke latky z tela.Vzdy se me uz po pulhodine vyznamne ulevi.Klystyr pouze z vody nema tu ucinnost.Jednou jsem - zkusila pustovat bez klystyru a bylo to nevyslovne utrpeni a uz nikdy vice.Napr. vcera-teda vlastne dneska v noci pri nabihajici acidoze jsem citila i cisteni jater a rano mi bylo bidne,tak sup klystyr a taky jo dehet(uplne cerna voda) se vyplavil a je pokoj-vyborne pri nadmernem hleneni a plynatosti(uvolnene tox.latky). :) Jinak ja osobne davam prednost dlouhym pustum pred kratsimi,uz proto jak pise Renata pri dlouhych pustech dochazi i k cisteni duse a opravdu to stoji za to,zadny psychiatr ani lek toto nedokaze.u me to vyplavilo vsechny nahromadene stresy za dlouha leta a ten mir v dusi co nasledoval se ani neda popsat.Ne nadarmo se uvadi,ze se pustem uspesne lecily i ruzne lehci formy psychickych poruch.Udajne az pri delsich pustech (21) dochazi k vykoreneni nemoci- a dle mych zkusenosti asi na tom neco bude. Na me osobne maji dlouhe pusty mnohem blahodarnejsi vliv nez kratke,zrejme je to tim,ze mam nahromadene bloky z minulosti prave v psychicke rovine.

Jinak Renato jak pises o tom carodejnictvi,tak i ja jsem po pustu velmi senzitivni a hned poznam s kym mam tu cest:dobrak /hajzl to dost usnadnuje tribeni vztahu :wink:

Jeste k olivovemu oleji co jsem zacla pouzivat.Mazu oblicej a hrudnik,vice nemuzu i kdyz to pusobi blahodarne, dela se mi cca po 10 min nevolno-zrejme telo dostane velke mnozstvi oleje.Mazana plet vypada nadherne a vubec nevykazuje znamky unavy jak u predeslych pustu. 8)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Máte můj obdiv :!:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

No, jak už tu bylo řečeno, půst je o hlavě. Nemyslím si, že když někdo špatně zvládá jedničku, že musí být ultra hodně zanesený. Protože já teda nejen že léta projedla špatnou stravou, ale také v návalech obrovská kvanta-jako několik čokolád, velkou nutelu a do toho ještě normální běžné porce jídla, vše zasypáno plechovko slanejch arašídů a zapito džusama (takové věci teď doma nemívám, ale kolem mých 18-tin, kdy jsem se zrovna rozešla s první velkou láskou, začla mamka chodit se svým současným přítelem a ten nám z německa vozil ohromná kvanta těchto šitů, běžně bylo doma deset nutel, dvacet čokolád, spousta plechovek arašídů, plno sladkejch hnusnejch šťáv, a já seděla každej doma u telky, protože jsem neměla přítele a zrovna jsem začala studovat v cizí městě, kde jsem neměla známé...za tři měsíce jsem tehdy nabrala 16 kilo a od té doby s tím stále bojuju)...

no uff, vzhledem k tomu, co jsem jedla a jak jsem to jedla, bych už snad ani neměla existovat a přesto snáším půsty relativně dobře.
To nejhorší, co mě zatím potkalo byly bolesti zad po vyprázdnění střev druhý den první trojky a při sedmičce se mi mírně točila hlava, když jsem myla okna (při shybech ke kbelíku)....ale protože půsty dělám, jen když mám opravdu čas a cítím se na to a ne násilím (například stále nedokážu dosáhnout pravidelnosti, teď jsem chtěla dát trojku a snadno jsem se nechala manžou zlákat na šit oběd) a díky té chuti, to jde docela snadno, až mám pak právě blbej pocit, že se jako nic neuvolňuje, když mi nic není....teď mi půsty nejdou (naposledy den a půl před dvěma týdny), ale zkusím aspoň ten džusovej, je to taková energizující věc, aspoň pro mě...když už jsem zmeškala ten letošní juice feast, kterej běží od 1. března....jenže já holt jsem ten beran, jak něco mám dělat, protože bych měla, tak s tím mám problém..já musím věci dělat, protože chci :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Macík, rada by som tento pôstík zakončila ešte pár dní len šťavami. Myslím, že to môže podporiť a predĺžiť účinok.
Majka, niektoré dni dávam klystír, skúsim s urinou. No inak mi spoľahlivo pomáha vypiť teplú vodu a odchádza to i bez klystíru (a keď nie, tak klystír). Tiež myslím, že sa treba postarať o odchod z čriev - aj počas pôstu sa tam furt niečo nájde :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Práve žehlím a pri tom pozerám nejaký program o varení. Robia nejaký koláč s vanilkovým pudingom. A nič... nerobí to so mnou nič :lol:
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

IDASEK píše:Máte můj obdiv :!:
můj taky :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem za obdiv :lol: Pokiaľ ide o mňa, tak neni moc čo obdivovať. Stále so sebou zápasím a sťažka sa mi darí pridávať deň po dni. :oops: Mária v tom má jasno, je dobrá a verím, že zvládne 21.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Som out :oops: :wink: Obdiv sdílím, vydržať! :) Moc držím palce, ať si pročistíte, čeho je třeba :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

Ted jsem se dočetla, že nějaká Parkerová dnes slaví 115 narozeniny. Je to jen schoda jmen, nebo to je ta o které tu píšete?
Uživatelský avatar
Pavli
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 05, 2008 20:29

Příspěvek od Pavli »

Jo tak to je asi Partyková co :) No nic. To je jen má neznalost.
Odpovědět