PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
praetorian30
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 22, 2016 19:00

Půst - Glykogen a jeho délka spotřeby

Příspěvek od praetorian30 »

Zdravím všechny. Dost dlouho mě zajímá jeden dotaz a to.. Když se dělá půst trva několik dní, než tělo spotřebuje zásoby Glykogenu z játer a svalů.. a můj dotaz je, spůsobí nějaká namáhavá aktivita, sport, práce nebo cokoliv, že se spotřebuje glykogen dříve a přestoupí tělo na endogenní výživu dříve? Nebo je i vtomhle tělo prochytralě a nějak to udělá? Děkuji
Papaja
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 20, 2016 20:58

Re: PŮST

Příspěvek od Papaja »

Ahoj,
moc děkuju za odpovědi.
Na doporučení JIndry jsem se pustila do knížky od p. Partykové a musím říct, že je fakt super a že mě opravdu čeká ještě dlouhá cesta. Je skvělý, jak je tam popsaný krok za krokem všechny detoxy různých orgánů než se ponořit do půstů. Určitě začnu hned důkladně s těmi střevy, s klystýry mám zkušenosti a nemám žádný problém.
Takže Jindro moc děkuji za podporu a tip na důležitnou knížku.
Jardovi taky děkuji za vyčerpávající odpověď a dobrý tip na začátek půstu, pravda je, že s půsty zkušenost zatím nemám a když jsem zkoušela byť jen 1ku, tak to nedopadlo valně, většinou jsem to nevydržela. Tak nějak jsem doufala, že když si dám "vyšší" cíl, tu 21ku s tím, že to bude výborný detox,nový začátek, že to nějak zvládnu. Určitě vyzkouším, jak jsi psal nejdříve 12ku, to mě nenapadlo a pak přidávat jak jsi psal.
Naštěstí nemám žádný akutní zdravotní problém kvůli kterému bych spěchala, jen je trochu v uvažování třetí dítě, pokud by mělo být, pak co nejdříve, nechtěla bych rodit ve 40ti. A pokud by mělo být, ráda bych byla už "čistá". Ale jinak žádný spěch.
To je dovaha léčit zápal plic půstem, obdivuji.
Ještě jednou moc díky a jdu se do toho ponořit podle p. Partykové :-)
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Půst - Glykogen a jeho délka spotřeby

Příspěvek od jarda_b »

praetorian30 píše:Zdravím všechny. Dost dlouho mě zajímá jeden dotaz a to.. Když se dělá půst trva několik dní, než tělo spotřebuje zásoby Glykogenu z játer a svalů.. a můj dotaz je, spůsobí nějaká namáhavá aktivita, sport, práce nebo cokoliv, že se spotřebuje glykogen dříve a přestoupí tělo na endogenní výživu dříve? Nebo je i vtomhle tělo prochytralě a nějak to udělá? Děkuji
Podle mě tělu nic jiného nezbývá, než začít dřív. Já osobně neumím poznat, jestli už jsem na endogenní výživě nebo ne. Ale třeba když začínám půst šankou, tak acidobazické krize nastávají dřív, takže předpokládám, že i na endogenní výživu přejdu dřív.

Při jednom z prvních delších půstů jsem měl hodně kontaktu s jídlem, pořád bylo potřeba vařit a krmit děti a měl jsem neustále pocit hrozného hladu, bylo to těžké na psychiku a taky jsem měl strach, jestli jsem na endogení výživě, nebo jedu v nějakém špatném režimu, tak jsem to po 7-10 dnech (už si to nepamatuju) ukončil.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Půst - Glykogen a jeho délka spotřeby

Příspěvek od cepheus »

praetorian30 píše:Zdravím všechny. Dost dlouho mě zajímá jeden dotaz a to.. Když se dělá půst trva několik dní, než tělo spotřebuje zásoby Glykogenu z játer a svalů.. a můj dotaz je, spůsobí nějaká namáhavá aktivita, sport, práce nebo cokoliv, že se spotřebuje glykogen dříve a přestoupí tělo na endogenní výživu dříve? Nebo je i vtomhle tělo prochytralě a nějak to udělá? Děkuji
Nejhorsi co muzes udelat je takto "vedecky" premyslet a snazit se jakkoli telu do procesu pustu kecat:).
Telo je darem od Stvoritele a je superinteligentni, nepotrebuje Te k nicemu co ridi jeho zivotni procesy zejmena behem pustu (mysleno Tebe jakozto Ego).

Ano, telo a duse jsou v rovnovaze a jakykoli zasah zvenci se vymsti, proto se pust drzi o vode tak jak ma, dle doporuceni zkusenejsich (pac ti uz tam jedno byli, ze) a NEEXPERIMENTUJE se ani s vodou (dochucovani) ani s prehnanou telesnou aktivitou.
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: PŮST

Příspěvek od Ozeki »

jarda_b píše:Od té doby řeším všechno půsty.
A co si to dát patentovat? Neuvažuješ o inedii? "Zastaví stárnutí a umožní dosáhnout nesmrtelnosti." A Monfrt tvrdí, že nikdy není nemocný - srovnej viz tvé občasné nemoci.

Sejdeme se za 50 let a porovnáme, jak na tom naše tělesné schránky budou?
Po finanční stránce je půst super, ale VELMI absenují dlouhodobé studie u někoho, kdo VŠECHNO řeší půsty...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ty wole, Ty ses tak dokonalej az se mi z Tebe cece navaluje (nausea) a uvazuju jaky my sme to blbci, co se zbavili spousty obtizi:).
Ale neboj, ono to prijde, na kazdyho dojde, staci par rocku pockat a ono to bude, dockas se:).
I na tu rypavou "svini se vari voda", znas, ne ? :wink:
nulka
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 06, 2014 19:24

Re: PŮST

Příspěvek od nulka »

Telo je darem od Stvoritele a je superinteligentni, nepotrebuje Te k nicemu co ridi jeho zivotni procesy zejmena behem pustu (mysleno Tebe jakozto Ego).

Ano, telo a duse jsou v rovnovaze a jakykoli zasah zvenci se vymsti...
Neplati vzdy, treba dia1, cukrovka 1. typu, si vynutila injekci inzulinu i behem 40tky, jinak koma a smrt(bez toho vnejsiho Ego zasahu(jiz totiz zacalo Kussmaulovo dychani)).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Vsak ano, souhlas nulko, samozrejme jsem tim nemyslel vykvaknout se do kresla a vypnout tu kedluben co nektery nosime uplne zbytecne na krku (vid Janku) :mrgreen: .
S pusty ja zapotrebi zachazet velmi opatrne jako s kazdym tak ucinnym nastrojem a hybat mozkem, kdyz je zapotrebi uzit rozum (pocinaje sledovanim moci, energii/slabost atd.).
Pripadne leky je treba postupne omezovat az vysadit postupne, nikoli vysadit uplne a naraz, to je silenej nerozum, kolik a jak, to je nad ramec teto diskuse a to si musi kazdy vyzkouset sam, nikdo s vsema peti pohromade Ti navod s klidnym svedomim na to neda:).

Jednicka diabetes je taky pekna svine, dvojku (ziskanou) pust srovna do late vcelku rychle a spolehlive:).
No, delejte jak kazdy uznate z vhodne, se tu zase nejaky cas opatrujte:).
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: PŮST

Příspěvek od Ozeki »

cepheus píše:uvazuju jaky my sme to blbci, co se zbavili spousty obtizi:).

Ale neboj, ono to prijde, na kazdyho dojde, staci par rocku pockat a ono to bude, dockas se:).
I na tu rypavou "svini se vari voda", znas, ne ? :wink:
Proc se pri pustu zbavis spousty obtizi? Protoze usetris telo spousty obtizi nevhodnou zivotaspravou i stravou... Bingo. To do sebe prece zapada, nevylucuje se to nikterak. Ze by pust VYLECIL zlomeninu, rozrostly nador atp. se dosud nikomu nepodarilo prokazat.

Ano, a tim prokazujes co? :-) ze bozi mlyny melou? Jiste, a uctivas ktereho Boha?
A jeste znam porekadlo: "prace slechti", kdo jej vymyslel viz Obsluhoval jsem anglickeho krale. Jsme OT.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Nejni cas Janku na diskusi o kravinach - praktikuj a pak poucuj :D).
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: PŮST

Příspěvek od Jane »

Zdravím všechny, jaké jsou monosti návratovky po jednodenním půstu? Ráno napařená zelenina. Ale pak? Na netu je hodně názorů, tak nevím. Nebo celý den napařená zelenina?Díky za info, J.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Trenuj s naparenou zeleninou, bude se Ti hodit az se (mozna nekdy) dostanes k delsim pustum:).
Tam potom ne kazdy stravi dobre ruzne mrkvove stavy, citrusy apod. blbe napady a experimenty hned v pocatku navratovky:).
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: PŮST

Příspěvek od jarda_b »

Při půstech do cca 3 dnů, není potřeba speciální návratovky, protože se zatím nezastavilo trávení, ale určitě je vhodné začít odlehčeně. Mně nejvíc sedí návratovka podle Partykové, tedy začít ředěnou mrkvovou šťávou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Na Vitose uz prakticky nelezu, pac je tu mrtvo a chcip tu pes, ale fakt zbytecny tu neco nekomu psat, napisu A, nejakej toruba musi hned vylezt a napsat B, aby vypadal chytrej a uplatnil hned "jiny nazor" (idealne demokraticky nazor, ze :D ).

Vezmes si ale milej jarda_b na vlastni triko nekoho kdo Ti uveri, ze u 3 dni nic netreba, osvoji si hned zpocatku spatny navyky svoji (pripadne) pustovaci cesty a po rkneme 7-21 jej navratovka zbori, ne-li zabije ?

Ono neco jinyho je placat od klabosnice a neco jinyho je mit za nekoho zodpovednost ze si nic neudela diky Tvym (nasim) radam:).
Pisu jasne (a neni to jen ma zkusenost) ze stavy ne kazdemu na poprve prospeji a udelaji mu dobre:).

Cize znova a pokusim se srozumitelneji : NAPAŘENOU ZELENINU SNESE ÚPLNĚ KAŽDÝ BEZ VÝJIMKY !:)
Hlavne pri naslednych delsich pustech:).
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Screenshot_2016-05-17-18-52-22.png
návratovka z knihy Mudr. Partykové
(150.01 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jak je to tedy s tou hrstí?
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Uff .. to muselo dat prace ten screenshot :-)) .. no, ale mame tu hnedle onen zminovany demokraticky nazor B) .. nejspis budu jasnovidcem :D) .
----------------------------------
Necht si kazdy zvoli svoji "skolu" pustu jak sam uzna za vhodne, kazdy necht si sva usta namele o zem UPLNE sam, idealne bez jakekoli cizi asistence:).
Asi tak nejak je to s tou "hrsti" ..
(a nedostatecnym respektem k pustu a obzvlast k navratovkam samotnym).

Moc porad nechapu jedince, kteri vydrzi i nekolik tydnu nejist a pak maji silenou potrebu se prezrat nejlepe do konce prvniho dne:).
(a dokazou se donekonecna prit o hloupe velikosti hrsti jidla) .. cim driv se prezrat, tim lip, to mi rozum porad nebere ..
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

cepheus píše:Uff .. to muselo dat prace ten screenshot :-)) .. no, ale mame tu hnedle onen zminovany demokraticky nazor B) .. nejspis budu jasnovidcem :D) .
----------------------------------
Necht si kazdy zvoli svoji "skolu" pustu jak sam uzna za vhodne, kazdy necht si sva usta namele o zem UPLNE sam, idealne bez jakekoli cizi asistence:).
Asi tak nejak je to s tou "hrsti" ..
(a nedostatecnym respektem k pustu a obzvlast k navratovkam samotnym).

Moc porad nechapu jedince, kteri vydrzi i nekolik tydnu nejist a pak maji silenou potrebu se prezrat nejlepe do konce prvniho dne:).
(a dokazou se donekonecna prit o hloupe velikosti hrsti jidla) .. cim driv se prezrat, tim lip, to mi rozum porad nebere ..

Teď mluvíš o kom jako? Všiml jsem si za ta léta, že jsi opravdu hodně popudlivý člověk a jak jen trochu můžeš, navážíš se do každého druhého, ale se mnou si hádku neužiješ, chodím sem jednou za rok a rozhodně nemám v úmyslu tu někomu krmit hladové ego, když už tu někdo zmiňuje přejídání. ;)

Šlo mi o věcnou debatu, takže pokud nemáš nic k věci, beru tvůj komentář jako bezpředmětný.

Hezké dny všem....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ne o kom, ale o cem - o nazoru B) .. jestli mas pocit, ze se Te to nejak primo ci neprimo dotyka, Tvuj problem:).
------------------------------
Mir v dusi vsem ! Nazdar Slunce ! Plna zamesnanost ! Praci strojum ! :D)))))))))) .....
Majda123
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 17, 2016 21:19

Re: PŮST

Příspěvek od Majda123 »

Krásný den, chci se zeptat, zda mohu v době půstu pít Zaječickou hořkou?
Předem děkuji za info :br :br :br
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

V pohodeee .. treba kyselinu z baterky, kdyz Ti chutna, lepsi je pry ale solna (na cisteni kamene z hajzliku), ta Te teprve vypere "docista do cista" :mrgreen: :br :br :br ..
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Standa K. »

CESTA PŮSTU DO OFICIÁLNÍCH STRUKTUR ?

Nazdar všichni,

povedlo se mi něco v co jsem absolutně nedoufal - protlačit půst na velmi důležité místo - do veřejné soutěže videí Nadačního fondu Neuron, partnerem soutěže je vlivné médium - TV Prima ZOOM.

Je to soutěž - vítěznému videu bude ze strany fondu pomoženo nemalou finanční částkou ale hlavně taky zviditelněním, např. právě v TV Prima.
JE TO OBROVSKÁ ŠANCE PRO MNOHO NEMOCNÝCH, skeptiky respektuji, kdož ale to cítíte jako já prosím o Váš hlas, děkuji. Tlučte a bude vám otevřeno... pojďme tlouct :-)

Jen tak ze srandy jsem tam zaslal těch videí 5 a přijali je všechny (!) - hlasujte ale hlavně prosím pro video "SKUTEČNÁ RAKOVINA" (hlasů ale máte neomezeně), to má podle mně z těch mých největší šanci vyhrát, díky.
http://neuronzoom.nfneuron.cz/hlasovani/ úplně nahoře musíte zaregistrovat svůj mail, do něj vám přijde odkaz - bacha mně spadl do spamu !
Milada

zrychlený tep při půstu

Příspěvek od Milada »

Ahoj. Prosím, máte někdo zkušenosti se zrychleným tepem při půstu ? Během 10-ti denního půstu jsem měla tep kolem 100 - 110 tepů za minutu. Myslela jsem, že to po prvních dnech přejde, ale přešlo to až při návratovce. Jinak jsem žádné problémy neměla a bylo mi fajn.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

"Milado", pokud očekáváš že Ti někdo bude věnovat energii tak se zaregistruj, udělej si deníček, tam napiš trochu podrobněji svoje zkušenosti a pak se ptej. Na tento dotaz Ti stejně každý odpoví přečti si knihu tam je to popsaný. Vzhledem k tomu, co se tu událo v posledních dnech, se tu stejně nikdo do odpovědi hned tak nepohrne.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: PŮST

Příspěvek od Atman »

Zdravím priatelia.
Musím sa pozastaviť nad potrebou fyzickej práce na pôste. Viem že nejakí autori pri pôste doporučovali ťažkú fyzickú prácu ale neprikladal som tomu príliš dôležitosť. V minulosti som absolvoval nejaké 21ky a 40ku a vždy keď bola slabosť pomáhali prechádzky a aktivita, najhoršie bolo nehýbať sa a oddychovať, to človeka úplne zlomí. Po pár rokoch odvtedy (kúpil dom, oženil sa, narodila sa dcéra...) som sa konečne dokopal k 21ke a bol som prekvapený. Jednak 21ka úplne v pohode,prakticky nič mi nebolo, keď zohľadním moju katastrofálnu životosprávu a chlast, ale čo ma dostalo najviac bolo, že som zistil čím viac driem, tým mám viac energie. Celé dni po práci a víkendy som do večera kmital v záhrade, sadil som stromy, vykopal rigol v ťažkej ílovitej pôde, prerábal kúrenie, vláčil ťažké veci a sršal energiou. Porobil som toľko čo normálne za pol roka. Neviem či tam nemá niečo so zemou a spodnou čakrou a naťahovaním energie, lebo hrabanie v zemi mi robilo najlepšie.
Takže až vám bude slabo, rýl a krompáč do ruky a za pol hodinky ste ako rybičky. Viem že to znie ako blbosť ale funguje to.
Ináč teraz som 3. deň návratovky, klasika naparená zelenina (1/3 mrkva, karfiol, paprika) a zajtra zaradím vlastný plody - šalát, redvičky a jabĺčko a nejaký čas to podržím na vita, kým zase pomaly neskĺznem do starých koľají.
Odpovědět