PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: PŮST

Příspěvek od časťo »

<-- pokračovanie predošlého príspevku -->
Taktiež mám skúsenosti s očistou hrubého čreva/celého tráviaceho traktu, ktoré som praktikoval už viac krát a nerobia mi nijaké problémy - klystír/šankaprakšalána.
Momentálne už pár dní držím tzv. ,,Intermittent Fasting Diet" čo v podstate je čiastočné hladovanie na spôsob 16 hodín nejesť, potom 8 hod. okno na jedenie a potom zas 16hod. nejesť. Ževraj je to vhodné na postupné chudnutie(v podstate sa to opiera o teóriu pôstu, že telo je citlivejšie na niektoré látky atp) a overené športovcami a rôznymi ,,fitnesákmi-bodybuildermi". Sú potom aj rôzne formáty typu 16/8 18/6 20/4. Robím to hlavne z toho dôvodu lebo sa skoro vôbec nehýbem(minimálny energetický výdaj), momentálne som nezamestnaný a tak mám minimum bežného pohybu(za to mám ideálny čas na pôst teraz). Snažím sa to aspoň vynahradiť cvičením tzv. tabata metódy+silový tréning (4min. intenzívneho tréningu 3x do týždňa - cvičí sa bez prestávky celé 4 minúty do maximálneho zaťaženia), ževraj to rozhýbe(zrýchli) metabolizmus na 24-36h, no kilá zatiaľ nejak neuberajú a našťastie ani nepriberajú(zatiaľ) no čoraz viac mám pocit, že tej hromady tuku plnej rôzneho humusu a odpadu nazbieraného za tie roky sa zbavím asi iba len dlhším pôstom.

Preto sa chcem opýtať aký máte názor na môj súčasný stav, či by ste mi odporučili aj dlhší pôst ako 7 dní. S pôstom som nemal nejaký problém aspoň nie pri 3-dňovom, a myslím si že mojich vyše 25kg navyše by mi pomohlo na nejaký ten dlhší čas ako 3,7 alebo 15-21 dní :o :D Poprípade nejaké iné alternatívy, kt. napríklad zahŕňajú aj pôst. Hovorím finačne som momentálne limitovaný inak by som už frčal na džúsovom pôste, detoxikoval šťavami a pod. postupne prechádzal na vita (už len z toho že ma takéto ,,experimenty" bavia :mrgreen: ) Viem, že by som sa mal asi postupne pripravovať 1-7 dňovými pôstami podľa kalendára do toho určitého veku(21), no momentálne mám obdobie kedy mám možnosť nabehnúť aj na dlhší pôst. Preto sa pýtam či by to bolo vhodné vzhľadom na môj vek a súčasný stav. Lebo kto vie čo mi môže za ten čas(do toho 21 roku) táto hromada nazberaného odpadu menom tuk ešte spôsobiť. Za dlhý text sa opsravedlňujem, chcel som sa len predstaviť, opísať môj stav a opýtať sa na niektoré veci v ktorých ešte nemám úplne jasno a s ktorými by som nešiel napr. za lekárom. Za akékoľvek rady/názory/tipy/triky budem veľmi vďačný >:-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: PŮST

Příspěvek od smajliss »

tak rychlohubnout jde 3 způsoby .. půstem, hladověním nebo nízkosacharidovkou

hladovění - pití jenom ovozel šťáv .. tělu se dodává jenom energie a minimum stavebních látek
půst - tělo nemá energii ze stravy, takže začne pálit vlastní tuky a svaly
nízkosacharidovka - vylučuje se minimum inzulínu, což je hormon, který způsobuje přibírání a podporuje se spalování tuků
----
jinak 7 půst jsem ještě nedělal, ale jestli si můžu dovolit teoretizovat, tak by to byla dobrá volba na hubnutí, ale strašně důležité bude návratovka a moc bych tam ten inzulín nedráždil, aby se ty tuky nenabraly všechny z5 ... ono paradoxně, čím méně se jí, tak tím více se potom nabírá .. je to takový obranný mechanizmus těla, aby se po hladovění všechna nová energie uložila na horší časy, kdyby náhodou to hladovění přišlo zase
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: PŮST

Příspěvek od časťo »

ono, ja ani moc nepotrebujem rýchlo schúdnúť, aj keď to tak možno vyzerá z môjho príspevku - ide mi skôr o to aby som za zbavil nánosu tuku ktorý mám už od detstva a zároveň aby som si očistil a zregeneroval väčšinu organizmu(obnovil správne fungovanie metabolizmu, imunity a pod.)
čo sa týka tých spôsobov:
hladovanie - pitie iba ovozel štiav - nemám juicer, inak hovorim už dávno by som skúsil aspoň takú formu ,,pôstu"

pôst - mi momentálne asi najviac vyhovuje, je síce pravda že by som možno zvládol dlhšie dni sa pôstit, ale potom by bola otázna návratovka(teraz si síce môžem povedať, že to zvládnem, no realita môže byť úplne iná)

nízkosacharidovka - počujem to prvý krát, znie to zaujímavo len vôbec nemám predstavu o tom ako taká diéta vyzerá(asi si o tom budem musieť niečo zistiť :P )
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

časťo píše:bez poriadnej návratovky
Nemáš-li zvládnutou návratovku z 3ky, nemůžeš dělat delší, ublížil by sis.
Hladovka na hubnutí není příliš vhodná, protože startuje jojo efekt.
Při delším hladovění musíš vzít v úvahu vystresované rodiče, během půstu je člověk vnímavější vlivu okolí, dělat půst ve stresu ke spíše škodlivé.
Intermittent Fasting Diet zní zajímavě, když tak dej vědět zkušenosti :).

Problematiku okolo výživy PMN velmi dobře shrnuje sakul:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... %A1#p50932
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: PŮST

Příspěvek od smajliss »

o nízkosacharidovce tu je docela velké téma a vitariánsky to znamená, že se jí jenom zelenina, oříšky a semínka .. ale podle mojich zkušeností to potom žene lidi jíst živočišné jídla, pač zelenina má málo kalorií ... ale jsou i výjimky .. tuším, že třeba Lenuška nebo ravima to zvládají, ale nevim, jak na tom jsou, třeba ne :- )
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: PŮST

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:o nízkosacharidovce tu je docela velké téma a vitariánsky to znamená, že se jí jenom zelenina, oříšky a semínka .. ale podle mojich zkušeností to potom žene lidi jíst živočišné jídla, pač zelenina má málo kalorií ... ale jsou i výjimky .. tuším, že třeba Lenuška nebo ravima to zvládají, ale nevim, jak na tom jsou, třeba ne :- )
Jo, velmi nízkokalorické diety fungují, ale až když je člověk dostatečně pročištěný, nakonec se dá žít i bez jídla. Mnohem pohodlnější, hlavně na začátek, je nízkosacharidovka napůl s vhodnými živočišnými produkty (syrovátkové sýry, domácí vajíčka, máslo, kvalitnější maso) nebo samozřejmě ořechy/semínka a k tomu neomezeně zeleniny a ještě třeba nějaké doplňky jako chia/len, některé minerály... A především jedno, maximálně dvě jídla denně. Ideálně tedy tak max. 2h jídla + 22 hodin "fasting" denně a někdy v době bez jídla musí být sport. Intermittent fasting v podobě 4 nebo dokonce 8 hodin jídla denně mi připadá hloupý, nejen z hlediska trávení - ale to hlavně.
Jinak hubnout jde mnohem víc způsoby, dokonce i vysokosacharidově, např. obyč. racionální strava/makrobiotika, 811, nebo třeba jakoukoliv variantou vitariánství. Hlavní je u naprosté většiny lidí jen poměr přijaté a spálené energie, "rychlost" metabolismu se dietami nemění nijak výrazně, jojo efekt neznamená nic jiného, než že lidi většinou po dietě/půstu žerou víc než před tím. Pokud někdo dokáže po půstu jíst normálně podle hladu nebo aspoň podobně jako před půstem a nepřežírat se, tak je půst absolutně nejúčinnější metoda hubnutí.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: PŮST

Příspěvek od bukaj »

ravima píše:
smajliss píše:o nízkosacharidovce tu je docela velké téma a vitariánsky to znamená, že se jí jenom zelenina, oříšky a semínka .. ale podle mojich zkušeností to potom žene lidi jíst živočišné jídla, pač zelenina má málo kalorií ... ale jsou i výjimky .. tuším, že třeba Lenuška nebo ravima to zvládají, ale nevim, jak na tom jsou, třeba ne :- )
Jo, velmi nízkokalorické diety fungují, ale až když je člověk dostatečně pročištěný, nakonec se dá žít i bez jídla. Mnohem pohodlnější, hlavně na začátek, je nízkosacharidovka napůl s vhodnými živočišnými produkty (syrovátkové sýry, domácí vajíčka, máslo, kvalitnější maso) nebo samozřejmě ořechy/semínka a k tomu neomezeně zeleniny a ještě třeba nějaké doplňky jako chia/len, některé minerály... A především jedno, maximálně dvě jídla denně. Ideálně tedy tak max. 2h jídla + 22 hodin "fasting" denně a někdy v době bez jídla musí být sport. Intermittent fasting v podobě 4 nebo dokonce 8 hodin jídla denně mi připadá hloupý, nejen z hlediska trávení - ale to hlavně.
Jinak hubnout jde mnohem víc způsoby, dokonce i vysokosacharidově, např. obyč. racionální strava/makrobiotika, 811, nebo třeba jakoukoliv variantou vitariánství. Hlavní je u naprosté většiny lidí jen poměr přijaté a spálené energie, "rychlost" metabolismu se dietami nemění nijak výrazně, jojo efekt neznamená nic jiného, než že lidi většinou po dietě/půstu žerou víc než před tím.
Takže žádné pročištění čaker nebo citlivost na přijaté látky jako následek přibrání po půstu? Ale je pravda, že tvoje vysvětlení je mnohem jednodušší a čím je něco jednoduší, tím více pravdy na tom často je :)
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: PŮST

Příspěvek od časťo »

ravima píše:A především jedno, maximálně dvě jídla denně. Ideálně tedy tak max. 2h jídla + 22 hodin "fasting" denně a někdy v době bez jídla musí být sport. Intermittent fasting v podobě 4 nebo dokonce 8 hodin jídla denně mi připadá hloupý, nejen z hlediska trávení - ale to hlavně.
ide o to, že napr. ja osobne mám max. 2 jedlá denne a to práve v tom 8-hodinovom okne, ono v mojom prípade keďže mám malý kalorický výdaj by som teoreticky mohol ísť aj 20/2, ale to už je skôr niečo ako 1d pôst, taktiež IF mi slúži aj ako predpríprava na dlhšie hladovanie(1-3d pôsty), teraz to bude nejaký 3. alebo 4. deň čo idem týmto spôsobom a hlad čoraz lepšie znášam a tolerujem na dlhší čas + má to viacero výhod ako už som spomínal - zlepšenie inzulínovej citlivosti, zvýšenie lipolýzy, zlepšenie regulácie ghrelinu (hormónu, ktorý ovplyvňuje pocit hladu), zvýšenie hladiny rastového hormónu - HGH je jeden z hormónov spaľujúcich tuky...viac --> Intermittent Fasting
čo sa týka toho športu skúsim naďalej zotrvať na IFD+1d pôsty 1x do týždňa s tým, že teda v dobe bez jedla zvýšim frekvenciu cvičenia(tzn. viac ako 3x do týždňa) popr. sa skúsim dokopať k behu :mrgreen:
ravima píše:Jinak hubnout jde mnohem víc způsoby, dokonce i vysokosacharidově, např. obyč. racionální strava/makrobiotika, 811, nebo třeba jakoukoliv variantou vitariánství. Hlavní je u naprosté většiny lidí jen poměr přijaté a spálené energie, "rychlost" metabolismu se dietami nemění nijak výrazně, jojo efekt neznamená nic jiného, než že lidi většinou po dietě/půstu žerou víc než před tím. Pokud někdo dokáže po půstu jíst normálně podle hladu nebo aspoň podobně jako před půstem a nepřežírat se, tak je půst absolutně nejúčinnější metoda hubnutí.
čo sa týka tej rôznej stravy, nemám moc na výber, no napriek tomu sa snažím jesť čo najzdravšie tak aby som dodal telu čo potrebuje - no aj tak to musím redukovať aby som nepresiahol pomer môjho energetického výdaju/príjmu na daný deň(pritom som si vedomý toho že práve v takomto prípade môže nastať určitá nevyváženosť)
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: PŮST

Příspěvek od ravima »

bukaj píše:Takže žádné pročištění čaker nebo citlivost na přijaté látky jako následek přibrání po půstu? Ale je pravda, že tvoje vysvětlení je mnohem jednodušší a čím je něco jednoduší, tím více pravdy na tom často je :)
Ale jo, tyhle věci jsou důležité, ale do toho bych se tady nechtěl pouštět. Pro většinu lidí to platí v podstatě tak, jak jsem psal. Když jseš vyčištěný tak např. pomocí jógy si můžeš vlastně naprogramovat váhu jakou chceš bez ohledu na jídlo atp. Ale zbytečně bych to tím tady nekomplikoval.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

casto - Lukas, ja si myslim ze by si mal nateraz zabidnut na dlhsie hladovky, vzhladom an 25kg nadvahu a sposobi stravovania v detstve plus mnozstvo natlacenych liekov, tvoje telo bude asi dost toxicke a keby si zrazu zacal minat rychlo vela tuku vyplavilo by sa naraz prilis vela toxinov a dobre by ta to slahlo

pekne pomalicky 2 jedla denne, IF, co najcistejsie jedla torchu sa snaz hybat, zhlboka dychaj a ako bude telo pomaly chudnut a cistit sa budes blizsie k cielu - byt schopny robit dlhsie hladovky.

dlha hladovka je ako bezat maraton, rozumny clovek sa na maraton pripravuje dlhe roky, hlupak sa v krcme stavi ze to da buduci mesiac
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: PŮST

Příspěvek od bukaj »

Napadla mě jedna dost jednoduchá metoda pro podporu detoxu od Teal Scott :

26:45 http://www.youtube.com/watch?v=CiATgPJ6 ... Q&index=16

zkráceně: 700 ml vody 15-20 minut povařit pod pokličkou, nalít do termosky a jeden až dva doušky popíjet každou půlhodinku, voda má získat negativní náboj (po zapátrání to původně pochází z knihy Andrea Moritze "The timeless secrets of health and rejuvination")
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: PŮST

Příspěvek od časťo »

rudo píše:casto - Lukas, ja si myslim ze by si mal nateraz zabidnut na dlhsie hladovky, vzhladom an 25kg nadvahu a sposobi stravovania v detstve plus mnozstvo natlacenych liekov, tvoje telo bude asi dost toxicke a keby si zrazu zacal minat rychlo vela tuku vyplavilo by sa naraz prilis vela toxinov a dobre by ta to slahlo
pekne pomalicky 2 jedla denne, IF, co najcistejsie jedla torchu sa snaz hybat, zhlboka dychaj a ako bude telo pomaly chudnut a cistit sa budes blizsie k cielu - byt schopny robit dlhsie hladovky.
Ďakujem veľmi za vaše rady. Pokúsim sa teda na to ísť zľahka aspoň čo sa pôstu týka.
Skúsim postupne zaradiť 1dňové pôsty 1x do týždňa so vzorovou návratovkou(po 3 jedničkách skúsim jednu 3 so správnou návratovkou).
Taktiež skúsim aj naďalej zotrvať na IFD, ktorá mi už teraz po nejakých 3 alebo 4 dňoch pomáha lepšie znášať a tolerovať hlad a taktiež mi slúži ako taká predpríprava na dlhšie pôsty(1-3dni).

Ohľadne jedla - zistil som, že väčšina toho, čo som doteraz jedával sa skladala z veľkej časti zo sacharidov a tak moje telo si navyklo spaľovať cukor ako primárne palivo, takže skúsim čo najviac v nasledujúcich týždňoch/mesiacoch obmedziť sacharidové potraviny, nech sa telo preprogramuje a začne pripmárne spaľovať tuky.

Ohľadne toho športu - skúsim poprípade zvýšiť intenzitu intervalového cvičenia(tzn. viac ako 3x do týždňa), poprípade sa skúsim dokopať k behaniu :mrgreen: a aj tam skôr zo začiatku skúsim intervalový beh, kt. je ževraj výhodnejší aspoň čo sa spaľovania tukov a zlepšenia kondičky týka(minimálne zo začiatku).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Myslim,ze je pred pustem mnohem lepsi podstoupit ocistne kury nez nutit telo to vsechno rozstepit a vyloucit. Zname jsou kury na ocistu vyluc.organu(streva,jatra,lymfa,ledviny) + pridat bylinne caje (mam vyborne zkusenosti s peruanskymi bylinami,u me funguji lepe nez ceske a cinske mi nevyhovuji)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

poradte mi prosim, co jete cely den po poste - od rana do vecera. Mam za sebou prvy denny post a jedol som rano zeleninu potom zeleninovu stavu doobeda a naobed uz varene jedlo - hlivovu polievku a zeleninovy salat a do vecera ovocie a zeleninu. Bol som ale strasne zoslabnuty v sobotu rano, takze ma ten post riadne vystavil :-)
náhody neexistujú
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Zalezi na tom jak dlouhy ten pust byl. Pokud 1 den, muzes v pohode jist co jidavas bezne, samozrejme cim zdravejsi varianta tim lip. Po 1 az 3 dennim pustu je to vicemene fuk. Od 7 vys uz se oporucuje navratovka, tj zacit pomalu stavama v mensim mnozstvi, pak postupne pridavat hutnejsi stravu, pocinaje tim nejlehcim, tj mekkym ovocem...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

No, zkušenost mi říká, že už radši po dvoudenní hladovce zachovávat první den jakžtakž zdrženlivost, a pak od třídenní a výše je to už víceméně nutnost (kór vychrtlí týpci by měli být opatrnější).
Nejbezpečnější je lehce stravitelná, málo energetická strava, nepřejídat se. Složení je dobré volit dle ajurvédy, dle těl. typu (příp. opatrně cestou pokus/omyl), mě např. oproti všeobecnému předpokladu rostlinný olej v návratovce vyhovuje.
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

Vdaka za info. Este mam jednu otazocku (ono ich bude urcite viac, ale vsetko ma svoj "cas" :-) ) je normalne, ze som po jednodnovom poste nemal skoro ziadnu silu - rano som sa pomaly nevedel zdvihnut z postele, bolel ma cely clovek, ale ked som sa najedol a dal si red bull (tak volam stavu z cvikly, zeleru a mrkvy :-), lebo sa ma stale kazdy pyta, co to mam vo flasi, tak im hovorim, ze red bull 10x silnejsi ako original :D ), tak som bol do takych troch hodin uz v pohode.
Prikladam to tomu, ze som dost radikalne zmenil stravu v priebehu 2 mesiacov. V marci som vylucil vsetko pecivo, akekolvek sladkosti (ktore som aj tak velmi nejedol), mäso som prestal jest este trochu skor, myslim, ze v januari a zacal som jest vela surovej stravy + denne jedno vegetarianske jedlo varene. Ta neviem, ci ta slabost moze mat suvis s tymto, alebo nie, pretoze znami, co postuje, tak je na druhy den v pohode, ale on ma zase iny jedalnicek - je vela varenej vegetarianskej stravy.
náhody neexistujú
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Slabost je v pořádku, následek intoxikace (přiotrávení organismu uvolňovanými toxiny během detoxikace). Po pár půstech to zmizí, až se tělo trochu pročistí.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Tak může to být projev detoxu, ale taky např. následek kritického nedostatku některé látky či živ. energie, čemuž půst nepřidá.

Místo podléhání různým ideologiím bych raději naslouchal svému tělu, co je pro jednoho dobré pro druhého v momentální situaci může být vyloženě škodlivé. Dělají-li tělu šťávy dobře, tak mu je dopřej, třeba formou Breussovy diety. Na druhou stranu alkohol dělá alkoholikovi taky momentálně dobře, či cukr přemnožené kvasince candidě albicans, takže je třeba používat zdravý rozum, čili se o tuto oblast zajímat (ajurvéda, krevní skupiny, Kneipp …) a tak rozumně zhruba určit svůj směr/navigaci, což zabere čas a energii. Je sice snažší poslouchat jasnovidné rady internetových diskutérů, ale vzhledem ke konkrétní zdravotnímu stavu to nebývá příliš účinné.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: PŮST

Příspěvek od ravima »

brano píše:je normalne, ze som po jednodnovom poste nemal skoro ziadnu silu...
Intoxikace to sice může taky být, ale hlavně je to opravdu úplně normální "kritický nedostatek nějaké látky", ikdyž asi je to jinak než jak myslí Zdeníno, ta látka se jmenuje glykogen a prostě ti v těle došel, na což tvé tělo zatím není zvyklé a neumí se tomu rychle přizpůsobit. Asi tak od 4. dne půstu nebo i později by ses měl začít cítit líp, až se některé tkáně lépe "přepnou" na jiný druh paliva. U pokročilejších půstařů, u sportovců a po low-carb dietě je to dříve, většinou pak ani na síle a energii nepoznáme, že jsme v půstu, a to už od prvního dne.


BTW
Zdeníno píše:Místo podléhání různým ideologiím...
...takže je třeba používat zdravý rozum, čili se o tuto oblast zajímat (ajurvéda, krevní skupiny, Kneipp …)...
zajímavý výběr ideologií, ani jednu neznám/nevěřím, a to si o sobě myslím že rozum používám a o tuto oblast se zajímám opravdu hodně :-)
BTW2 jak a proč píšeš tu trojtečku? to vidím poprvé :-)
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

ravima píše:BTW
Zdeníno píše:Místo podléhání různým ideologiím...
...takže je třeba používat zdravý rozum, čili se o tuto oblast zajímat (ajurvéda, krevní skupiny, Kneipp …)...
zajímavý výběr ideologií, ani jednu neznám/nevěřím, a to si o sobě myslím že rozum používám a o tuto oblast se zajímám opravdu hodně :-)
BTW2 jak a proč píšeš tu trojtečku? to vidím poprvé :-)
Tak ideologie přidává k nějaké nauce výrazné ulpění na ní, následkem čehož rozum pak je podřízen chtění, nikoli naopak.

Trojtečka chce naznačiti, že výčet není úplný, resp. toliko ilustrující, kdysi užívala se dosti běžně, nevím jak je tomu dnes u vás internetových mladých :).
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

tak aby som to upresnil, je mi 35, vysadil som, ako som pisal najprv mäso, potom pecivo - veskere komplenti (pokial mam chut na chleba, dam si polistyren), cukor v akejkolvek neorganickej forme, a nahradil to dost rychlo (aspon podla mna - 2 mesiace radikalnej zmeny stravovania asi bude dost rychlo, okrem mäsa, co som nejedol otrochu dlhsie) vita stravou, s tym, ze jem jedno vegetarianske varene jedlo denne - obcas sa mi stane, ze zjem varene 2x denne, ale to tak asi 2 alebo 3x do mesiaca.
nevyznavam ziadne nabozenstvo radikalne, nepatrik k ziadnej sekte, len verim, ze boh je a ma nas vsetkych velmi silno rad :wink: kazdy nech si namiesto slova boh dosadi to svoje....
som aktivny bezec, t.z., ze mesacne nabeham 120-140km a rad by som len precistil svoj organizmus, pretoze sa zaujimam o vita stravu a alternativu ku konvencnej medicine thats it, thats all (proste ma uz prestalo bavit zrat antibiotika na chripku a zacal som hladat alternativne sposoby liecenia a toto mi pripada najlogickejsie zo vsetkeho, co som doteraz nacital - ajked liecebne kody maju podla mna tiez nieco do seba)
planujem postovat kazdy piatok - pokial v sobotu, alebo v nedelu nepobezim polmaraton a mozno v zime zaradim nejake dlhsie posty
náhody neexistujú
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

nemam skusenosti s trojteckou, ale trojbodku som pouzival cely zivot a stale pouzivam,

v jazyku zdegenerovanom sa to casto nahradza "atd", "etc", ... :mrgreen: ...
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: PŮST

Příspěvek od jans »

@zdenino: je fakt, že napsat zdravý rozum a za to do závorky krevní skupiny mi taky nejde moc dohromady
@rudo: jenže Ty jsi napsal tři bodky za sebou a ne trojbodku, všimni si ten rozdíl: ... vs … , trojtečku jsem taky ještě neviděl, Zdeníno to asi odněkud zkopíroval :)
@brano: jo, ta slabost je normální a časem se to zlepší, jak píše Panda, btw. ten polystyrén ti fakt chutná?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

jans píše: @rudo: jenže Ty jsi napsal tři bodky za sebou a ne trojbodku, všimni si ten rozdíl: ... vs … , trojtečku jsem taky ještě neviděl, Zdeníno to asi odněkud zkopíroval :)
ty si teda trojpuntickar

heh tiez som sa zasmial na krvnych skupinach v tom kontexte

ale akosi si tu zvykame na vsetko

neexistuje dusa, neexistuje prana, evolucia je nieco v co sa da verit ... , ...

:mrgreen:

... , ... , ... , ... , ...

(:-)
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: PŮST

Příspěvek od ravima »

Zdeníno píše:Trojtečka chce naznačiti, že výčet není úplný, resp. toliko ilustrující, kdysi užívala se dosti běžně, nevím jak je tomu dnes u vás internetových mladých :).
Tak já vím na co je trojtečka, jen jsem ji ještě nikdy na fóru neviděl takhle správně napsanou, my internetoví mladí jsme líní a často ani nevíme, že znak trojtečka existuje, a tak zpravidla píšeme místo toho jednoduše tři tečky za sebou (někdy jen dvě) :-) mně spíš zajímalo jak to děláš, protože žádnou kombinací kláves se mi to tady ve windows xp nepodařilo vykouzlit :-) ale jestli jsi to jen někde zkopíroval, tak nic no...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Hele, vy puntíčkáři, lehké překlepy za mě automaticky opravuje LibreOffice, jakož i vkládá trojtečku, jsem línej najít kde se to vypíná, proto ostatně office užívám, pěkně mi totiž taky neecht slova červeně podtrhují a nabídnou alternativy, jsem totiž stejný jazykový pobuda a hastroš jako rudo, ale takhle vypadám mnohem uhlazeněji

No ty krevní skupiny nejsou zrovna nejsilnější argument, to je fakt, vytanuly mi odněkud z kalna podvědomí, ale chápejte, vše je v jevovém světě štrejchnuté fikcí, ale zároveň nic nemůže být totální fikcí, protože by neexistovalo, tudíž vše je indicie, pro intuici, nu třeba uvedete silnější indicie, nicméně ajurvéda je dobrá jakož i Kneipp, ale jinak zakončit větu čárkou, jak to dělá někdy buc, to je zajímavé,
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

@brano: jo, ta slabost je normální a časem se to zlepší, jak píše Panda, btw. ten polystyrén ti fakt chutná?[/quote]

no pravdupovediac mi az tak moc nechuti, skor jem tie take lisovane klicky, taky ten tenky polystyren :-) je to skor o hlave, kedze som vysadil absolutne vsetko pecivo, tak na zaciatku som ho nahradzal tymto a teraz posledy tyzden pozorujem, ze ho jem stale menej, pretoze chuti aj manzelke a dcerke, takze je ho doma akutny nedostatok :-) ,tak si dam miesto toho nejake ovocie, alebo zeleninu. Dufam, ze s tou slabostou je to tak, ako pises. Uvidime....
náhody neexistujú
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

tak to s tou slabostou bude tak, ako ste mi hovorili. po vcerajsom poste som sice bol rano ako mechom udrety, ale odznelo to ovela rychlejsie ako minuly tyzden :) do hodinky som uz bol fit
náhody neexistujú
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jedna vlastni zkusenost je nad 100 mudrujicich teoretiku, vid ze jo ?
Mira Panda uz je zkuseny kozak, to co radi ma podlozeny rovnez vlastni zkusenosti :-).
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

mas uplnu pravdu >:-) ajked v kazdej oblasti by som tuto techniku poznania nepraktizoval :mrgreen:
náhody neexistujú
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jj, ze cerveny kamna spali bych taky asi radeji veril nez zkousel, da rozum ("only common sense") :mrgreen: .. tak se drz :).
misinkass

Re: PŮST

Příspěvek od misinkass »

Dobrý den.
Dnes jsem začínám 3. den půstu. Běžně půstuji každou neděli, před velikonocemi dávám 7 dní každý rok.

Po tom, co se jsem si koupila knihu od Dr. Partykové, jsem se rozhodla řešit své alergie půstem - 21-denním a to minulý na konci roku 2011.

Pila jsem pouze vodu z přírodního pramene v Turzovke SK.

Musím říct, že to, co jsem předpokládala, se stalo..věřila jsem ve vyléčení a alergii neviděla až do minulého týdne.

Doktorka ( na preventivní prohlídce ), kdy jsem se jí zmínila, že mě vpodstatě vše svědí, mi naordinovala analergin a zeptala se mne, zda nemám náhodou doma kočky.. a ano mám, dvě a k tomu loveckého psa, který je ve svém oboru šampion.
Proto jsem se rozhodla okamžitě začít s léčebným půstem.

Během doby mezi první 21čkou a touto moji druhou probíhaly stále půstovní neděle a o Velikonocích 7čka.
A já celou tu dobu až do dnešního dne sledovala různá fóra, půst.cz, toto fórum, az zdraví apod.. přečetla Malachova..různé mini knnížky, jedna měla např. název - Na jídelním lístku půst..
a jak to tady pročítám teď, myslím, že vím úplné prd :) nečekám, že tady najdu svého učitele, nebo někoho, koho budu otravovat e-mailama..ale jedno jsem pochopila.. vy všichni jste poslouchali své tělo..přišli jste na to sami. A to je právě cílem mé druhé 21čky..ne jen opět se zbavit neduhů, ale začít se sebou komunikovat.

Je mi jasné, že tentokrát nedojdu k poznání meditací a duševních cvičení.. je mi jasné, že jsem hodně zaměřená teď na zdravotní stránku. Ale také vím, že se mi dostane poslední dny odpovědí na spoustu mých otázek..ať už za vědomí, nebo prostřednictvím snu.


Co se týče návratovek - po 1 a 7 jsem vždy začínala napařenou zeleninou..většinou palička chřestu, řap. celeru a rajče.

Co se týče návratovky po mé první 21 - jela jsem dle Partykové a popravdě, musela jsem se hodně přemáhat..šťávy mi absolutně neseděli a ani ovoce.. nevím, kde se ve mně vzal ten pocit strachu, že to prostě musím dodržet.. ale asi vím, přece jenom, první 21 kvůli zdraví..kdy jsem všude četla, že by měla být vedena lékařem apod.. nechtěla jsem prostě nic pokazit a přitom pokazila..

Co se týče stravy jako takové - před postěním jsem se stravovala vesměs "zdravě" - ovoce zelenina, bílé maso občas, hlavně ryby, pečivo doma pečené, vařené jídlo bez přísad typu bujónů a pod.. vše ve stylu dělené stravy
Ale popravdě, nikdy jsem nedošla do stadia, kdy bych z jídla mněla opravdu trvalý radostný zážitek..
Proto mne teď velice zaujala vaše konverzace na téma páteřní a makrobiotické stravy..

A omlouvám se, jsem amatér..
...mám za sebou opravdu jen zlomek toho, co většina tady..

Krásný slunný den všem.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Pokud mas doma kocky a psa,tak sve potize pustem nevyresis jak ostatne vidis. Zkus si prostudovat tema parazite.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

misinkass píše:Dobrý den.
Dnes jsem začínám 3. den půstu. Běžně půstuji každou neděli, před velikonocemi dávám 7 dní každý rok
Už jsem se "lekl", že se sem zaregistrovala moja manaželka, dneska má taky třetí (nebo čtvrtej?) den a jak ji znám, beztak z toho zase budou minimálně dva, ale spíše tři týdny,

na téma alergie - tady rozhodně souhlasím s Vaškem Vítem, hovoří o tom například tady
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Zajimave o tech bananech,pomerance jsou jasny-ve spanelsku se pouzivaji na srazeni horecky.,

Jeste k alergii. Dnes se po 31 letech povazuji za vyleceneho alergika-astmatika.
Nejdriv jsem sla cestou materie(pusty,diety,ocisty..),coz je jedna polovina.Az jsem dodala i druhou puli
-dusevni/duchovni stranku a stala jsem se "celistvou",tak zatim zadne projevy nemam a to letos kvete
vse uzasne a najednou.Ani jsem nepsikla.
Hodne mi pomohly pusty,ktere vycistily telo od toxinu.Ale myslim,ze by si mel kazdy
alergik uvedomit,ze tato nemoc znacne souvisi s psychikou.J etreba zjistit na co jste ve vztazich ve svem okoli "alergicti" .
Pred bez mala 3 lety jsem zazila "astma"(v podstate stejne projevy jako u astmatu z alergie)zpusobene
parazitem. Trvalo mi radu mesicu nez mi to "doslo".
Jen bych dodala,ze muj stav pred vlastnim lecenim uz byl opravdu na povazenou.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

v piatok som po 4 krat postil a v sobotu som bol uz v lepsej forme, ako ked som siel vecer spat, takze som bol schopny poobede dat mensiu treningovu davku 8 km, takze v jednodnovkach by som chcel pokracovat aj nadalej - len to myslenie musim este zrovnat, lebo furt mi utekaju myslienky na jedlo. Normalne som si v piatok pozeral na nete recepty :))))))))))))), ale to sa da tiez postupne do poriadku...
náhody neexistujú
jecmenos

Re: PŮST

Příspěvek od jecmenos »

Jaris píše:Ahoj lidi ! Jak půstujete, pravidelně nebo nárazově ? Jak dlouho, co při tom pijete a jak se cítíte, a vůbec ...? Podělte se o hlad, bude menší. :)
Možná je to pro některé samozřejmost, pro mě ale ještě ne. Zkusil jsem jednou 24h a večer jsem se tak tak doplazil pro banán. Dneska (po měsíci) to zkouším podruhé. Je to trochu legrační ve srovnání se zkušenými půstaři (za což pokládám všechny vitariány).
Ahojte,

tak u mě to začalo jedno ráno pohledem do lednice...a otázka - co mám jíst, když na nic nemám chuť????Všechno jsem už někdy jedl...

Dal jsem si misku musli s bílým jogurtem, což bych před tím nepozřel :-) Energie mi vydržela až do druhého dne, tak jsem ráno udělal to stejné.....A den na to jsem si pečetl o půstu a začal dodržovat 1xtýdně půst - jen neperlivá voda....
Teď jich mám za sebou asi pět a při tom posledním, jsem se druhý den po půstu probudil a řekl si, že to protáhnu....a další den stejně tak...takže první trojka :-) Měl jsem spoustu energie, udělal jsem věci, do kterých se mi předtím nechtělo....
Jen ten návrat k jídlu - byť jen zelenina vařená na páře bez soli, ale stejně to bylo pro žaludek těžké...jím to pomalu a teď už si zvyká :-)

Toť mé první zkušenosti....

Jecmenos
Návštěvník

Re: PŮST

Příspěvek od Návštěvník »

brano píše:v piatok som po 4 krat postil a v sobotu som bol uz v lepsej forme, ako ked som siel vecer spat, takze som bol schopny poobede dat mensiu treningovu davku 8 km, takze v jednodnovkach by som chcel pokracovat aj nadalej - len to myslenie musim este zrovnat, lebo furt mi utekaju myslienky na jedlo. Normalne som si v piatok pozeral na nete recepty :))))))))))))), ale to sa da tiez postupne do poriadku...
Myslím, že na prohlížení receptů nic není :-) Já si při půstu plánuji, co si budu pak vařit....půst není o nechuti k jídlu, ale o sebedisciplíně..:-)
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

Myslím, že na prohlížení receptů nic není :-) Já si při půstu plánuji, co si budu pak vařit....půst není o nechuti k jídlu, ale o sebedisciplíně..:-)[/quote]

jasne, to mas uplnu pravdu, narazal som len na to, ako hlboko mame jedlo zakorenene v hlave, ze na neho clovek obycajny (ako ja) furt mysli, pritom je to len jedlo, zdroj zivin :)
náhody neexistujú
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: PŮST

Příspěvek od bukaj »

brano píše: pritom je to len jedlo, zdroj zivin :)
A pro někoho ani to ne :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

to je ako dobrovolne naordinovany komplet celibat, po dlhsom case sa bude takmer zdat vsetko sexi a na jedlo si ani nepomyslis :mrgreen:
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

No nevim nevim :) Na me ma celibat (po cca 8 mesicich) spis takovy efekt, ze se vytraci touhy a potreby, uz si na to vetsinou ani nevzpomenu, dokonale sexualni naplneni nachazim treba v tom kdyz pozoruju cmelaka na kvetu, citim vuni rozkvetlych stromu apod, to mi uplne staci a jsem v tomto ohledu syta :) >:-)

Kez by to tak fungovalo i s jidlem :evil: Tam je to zel jinak. Prazdny zaludek = mysl plna jen a jen jidla :roll:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
brano
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 29, 2013 10:47

Re: PŮST

Příspěvek od brano »

bukaj píše:
brano píše: pritom je to len jedlo, zdroj zivin :)
A pro někoho ani to ne :)
si zabil dobre a presne :-)
náhody neexistujú
misinkass

Re: PŮST

Příspěvek od misinkass »

Pěkné slunné dopoledne..

Takže dneska myslím 14ctý den.

K těm alergiím..před asi 2 lety jsem se půstem zbavila alergie na prach, pyly apod..prostě jsem ze všeho kýchala a měla pořád rudé oči, nateklý nos..a během 21 dnů to bylo pryč a dodnes mám od toho pokoj. Ta alergie na kočky mne zarazila..každopádně mi mizí vyrážky z krku a přestala mne téměř svědit pokožka hlavy i krku..kde se alergie objevovala nejvíce.

Co se týče parazitů, zkusím po půstu preparáty od Dr Jonáše.

Půst ukončím až po návratu hladu a očištění jazyka ( zatím vždy krásně zčervenal těsně před koncem ).

Pěkný zbytek dne.
M
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od hugo »

Redaktor ZENu: Jak jsem tři neděle nejedl
http://zen.e15.cz/pribehy/redaktor-zenu ... edl-990151
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Ďalší jeden, ktorému je pri návratovke viac zle ako pri pôste. Ja tie návratovky proste nezvládam. Buď mi je zle a slabo, alebo sa prejedám a je mi zle a sladko, bléé. Zas som sa prejedla do začínajúceho opuchu nôh. Tak zase od začiatku jednodňvky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

.
žena zas teď v neděli ukončí jednadvacítku. ju obdivuju, nijak zvlášť to na ní není poznat, normálně funguje
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Technicka otazka, tykajici se pustu a menses. Ja to zel nikdy nesledovala, aspon ne pres kalendar... Nevite nekdo jestli ma probihajici pust (rekneme okolo 7.dne pustu, kdy to normalne ocekavam a chci v pustu pokracovat) nejaky vliv na prichod menses? Myslim ve smyslu bud mirneho zpozdeni nebo mirneho urychleni.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

U seba pozorujem len zoslabenie-skrátenie. Na termín to vplyv nemalo.
Odpovědět