PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Hlavne nelam destilku pres koleno, nejsme stejni, kdyz nebude chutnat dej obyc. vodu, ale hlavne davej nejakou !
Abys nemel tmavou moc, to je primo skolacka chyba ale vidis sam, ze ji lidi pro odpor k vode presto delaji.
Mivam rano pri pustu tak sucho v puse, ze se hodne dlouho tzv. "rozpijim" nekolika malymi poharky studene cerstve obyc. vody, je myslim chybou to nedelat a nechat to zajit az k odporu k vode.
Pokud ano a neumis jeste breath. tak koncis, pokud ne, skodis si a to dost.
Tak at se duchovno zadari:).
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Jo tak to mám právě zkušenost z minula, že já neměl moc tmavou moč právě vůbec a i tak to nedopadlo s pitím optimálně, pokud by se mi stala ta nerovnováha s vodním a solním hospodařením v těle jako minule, tak to tentokrát ukončím, protože musím počítat ještě s 3 dny v návratovce, kdy to bude plus minus pořád špatné. Blbý je, že je to spojeno s ABSOLUTNÍM NECHUTENSTVÍM, takže se blbě přerušuje půst a začíná se jíst, když člověk fakt nechce, ovšem má to své klady, v návratovce se fakt nepřežereš :lol: .... co by za to jiní dali.

Každopádně dám už teď dřív prevenci, 1/3 - 1/2 čajové lžičky solanky do obyčejné vody obden tak od čtvrtého týdne půstu nebo uvidím, jaká bude situace a snad by to mělo být dobré. Uvidíme, samotnýho mě to zajímá.

JInak co se týče té barvy moči, po loňském půstu jsem měl připraveno, že by to ti pročištěnější měli brát ještě přísněji než "KFC, vepřoknedlo vařáci". Jenomže jsem tam měl příspěvek Kataríny a fakt už se mi tam nechtělo nic dalšího psát :|
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jasne ono to vse ma dobeh par dni i v navratu .. lidi se divi co je, proc porad pada vaha, neni hlad atd ..
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

cepheus píše:Jasne ono to vse ma dobeh par dni i v navratu .. lidi se divi co je, proc porad pada vaha, neni hlad atd ..
No tak na váhu jsem od 35 už denně nešel, tolik odvahy jsem neměl, pouze jsem v návratovce odhadoval kolik to mohlo být, ale tam šla dolu šupem ta zásoba vody, takže to stejně nebyla vypovídající data.
JInak tam s tim mým, to nebylo, že nebyl hlad, to bylo fakt nechutenství, třeba si něco ucítil nebo si představil že jíš a začal si to " nic " co máš v žaludku zvracet .. :| :roll: ... žádná sranda. Když není jenom hlad, tak to je dobré :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Uz si to presne nevybavim, ale taky zazitky po 40 nic moc, po 21 to byla jina jizda na dozravajicich tresnich apod :) .
Zvlastni, ze si tyto silne prozitky z obdobi po 40 moc nevybavuji, krom jednoho - zkusil jsem trosku kureciho vyvaru+ve finale do toho hozena ruzna zelenina, jen tak bez vseho a bez soli a vim ze to byl celkem energeticky narez (ve smyslu pozitivnim).
Trefil jsem uplne nahodne co telo potrebovalo.
Rozhodne vsak nedoporucuju tyto experimenty uplnym prvotinam v delsich pustech, az ziskaji casem prirozeny cit a kontrolu nad prejidanim tak snad, mozna ..
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Já mám hezkej zážitek po třech týdnech návratovky, kdy se tělo krásně doplnilo stravou a zalilo vodou a já měl najednou nádnernej pocit, vyžehlenej ksichtík, energii a fakt jsem si říkal, jo stálo to za to!!!! Protože už jsem začínal být trochu skeptický, ale pakt to bylo najednou super. :D
Problém 40 je, že u návratovky se strašně dlouho "nic neděje", prvních 20 dnů je vlastně jako u 21 ty dny do 10 dne, je to takové nijaké. Vlastně už je člověk mimo svůj režim 2 měsíce, tedy šestinu roku a to je uf dlouhé.
Pak taky bylo blbé, že jsem jel brzo na dovolenou a nepočítal s tím, že ta návratovka je prostě dvojnásobná, takže dlouho trvá, než naskočí ( u mně ) i fyzička, tak jsem se pouze maximálně dobře opálil ( na konci září jsem byl jak od moře :P ) bez jakéhokoliv krému nebo oleje a je zvláštní, že mi to opálení zůstalo ještě trochu i teď po zimě na rukách, to se mi běžně nestává, i když se dobře opaluju.
Taky mi to za 3 měsíce možná pomohlo v mých duchovních disciplínách, ale třeba by to šlo i bez půstu a on to jenom oddálil, to nevím.

To jsou ty hezké vzpomínky, ale je sranda, jak si člověk vždycky v průběhu říká, už nikdy :lol:, no nebudu ten svůj loňský výlev číst teď znovu.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

2olfess píše:Taky mi to za 3 měsíce možná pomohlo v mých duchovních disciplínách, ale třeba by to šlo i bez půstu a on to jenom oddálil, to nevím.
Na to vem jed, ze pomohlo, zjistis s odstupem casu ze pusty necisti jen hrubou hmotu, urcite to nejsou povidacky, vsak poznas:).
To jsou ty hezké vzpomínky, ale je sranda, jak si člověk vždycky v průběhu říká, už nikdy :lol:, no nebudu ten svůj loňský výlev číst teď znovu.
Hehe, to je ono, proto se taky rika "Vojna je hezka, ale kratka" .. clovek to "spatne" (co jej ale posouva) vytesni a zbude jen to dobre co to dalo. Jo, je to zvlastni tento pocit u vetsiny pustaru.
To mas dobry, mate se s pustem radi, nekdo tento pocit neziska, stava se:).
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: PŮST

Příspěvek od ABCD »

Kucí vy jste se ale rozpovídali...:-)
tak hodím něco do plazu od bab :-) opalování bezva ... ještě lepší než kdy před tím ... chytám každý paprsek :-)

duchovní posun ... projevy ještě po roce a stále a stále dál ... určité knihy šupem letěly k jiným a jiné jsem četla znovu s novým rozměrem ... změna v projevu ... změna doma .. změna ve stravování ...odpad "přátel" nástup "Přátel" řekla bych kámen na kameni jen zaměstnání mi zatím zůstalo a obnovilo se zas spousta sportu :-)... a co si ještě matně pamatuju poslední asi 4-5 dní váha šla dolů velmi málo a skončila jsem na 55,5 kilech při výšce 173 cm a ťukové zásobičky ještě byli ...poslední dva dny byla trochu prekérka ale jinak doooobrýýýý :-) takže samá poziiva, pozitiva a pozitiva a sociální jistoty:-D
deník jsem si nepsala, ale asi bych vyhrabala mailovou komunikaci s vedoucím zájezdu:-D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

To se nam kukum nekdy taky stava, ze se rozkecame, hehe:) ..
..odpad "přátel" nástup "Přátel" řekla bych kámen na kameni..
ABiCko, to same v bledemodrem, pro nektere jsem sice pako, ale tihle pratele s malym "p" me az tak nemrzi.
Ti novi "Pratele" pak maji o to vetsi hodnotu (+podobne zajmy+pochopeni pro me nove nalezene pakarny) :D .
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Ako čítam, tak prvé dni návratovky sú u mňa rovnako krízové ako majú byť :)
Budem musieť dať znova regulérnu 21 tku aby som si to natrénovala. Pri váške 172 sa už tesne nad 50 kilo cítim ako kostrička. Proste pod 50 kilo nejdem, nevládala by som pohnúť kostrou. Hlavne to psychycké ma vyčerpalo. Nechcelo sa mi nazad. Proste musím na tom ešte pracovať.
Naposledy upravil(a) gabrielik dne stř dub 11, 2012 8:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Citas dobre :).
Kazdy jsme sice jiny, ale indikatory pustu jsou uplne stejne (jenom u kazdeho jinde, jindy a za mirne odlisnych okolnosti).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Pardon, namiesto opravy píspevku som citovala.

Trochu sa dám do kopy a navštívim pánov lekárov, nech sa pozrú či sa s mojou cistou či čo to je, niečo deje. Stále tam pociťujem také šimravé pocity.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ale navsteva nenavsteva, chce to nevzdavat se.
U me po prvni 21 hasili "nezmensilo se to, ale ani to dal neroste", coz byl pro me jasny signal pro pokracovani dal:).
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Nevzdávam :) Už tie šimravé pocity sú pre mňa pozitívna reakcia, pretože viem že sa tam niečo deje.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ja mam po operaci leveho boku asi uz dva roky a neco (za ucelem odebrani vzorku biopsie z "vetrelce") divne pocity pokazde kdyz dochazi ke zmene pocasi (jizvy pracuji).
Kdybych mel premyslet negativne, bych se musel z toho uz zblaznit:)
Misto toho si vizualizuju, ze se to rozpada a odchazi .. snaz se o totez a vidis casem sama :D.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:Misto toho si vizualizuju, ze se to rozpada a odchazi .. snaz se o totez a vidis casem sama :D.
Lépe je prý vizualizovat konečný stav, tj. vžít se do stavu plného zdraví (což je trochu něco jiného než cesta k němu).
"Jak" se k tomu stavu dostat ví tělo nejlíp samo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:Lépe je prý vizualizovat konečný stav, tj. vžít se do stavu plného zdraví (což je trochu něco jiného než cesta k němu).
"Jak" se k tomu stavu dostat ví tělo nejlíp samo.
ano suhlasim to je zaklad NLP

Zdenino niekde si spominal Psylium Husk, ja by som to teda vobec neodporucal a uz vobec nie v suvislosti s detoxom ktory je na hranici hladovky, moja intuicia mi hovori ze by to mohlo vytvorit obrovsky stupel
ale ak do toho napriek tomu pojdes budem velmi pozorne sledovat
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:Zdenino niekde si spominal Psylium Husk, ja by som to teda vobec neodporucal a uz vobec nie v suvislosti s detoxom ktory je na hranici hladovky, moja intuicia mi hovori ze by to mohlo vytvorit obrovsky stupel
ale ak do toho napriek tomu pojdes budem velmi pozorne sledovat
No, byl to jen takovej okamžitej nápad, ani jsem to neměl zmiňovat, nezkoušel jsem to ani na jedničce.
Se.ou mě ty klystýry, no. :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:
rudo píše:Zdenino niekde si spominal Psylium Husk, ja by som to teda vobec neodporucal a uz vobec nie v suvislosti s detoxom ktory je na hranici hladovky, moja intuicia mi hovori ze by to mohlo vytvorit obrovsky stupel
ale ak do toho napriek tomu pojdes budem velmi pozorne sledovat
No, byl to jen takovej okamžitej nápad, ani jsem to neměl zmiňovat, nezkoušel jsem to ani na jedničce.
Se.ou mě ty klystýry, no. :)
v roznych detoxoch sa odporuca ako ciastocna alternativa ku sanke pitie prehanacich cajov, napriklad SENA
to som skusal a funguje ale pocity su pritom neprijemne

tiez velmi dobre funguje pitie magnesiovej vody napriklad epsom salt, vyprazdni to dost rychlo nie az s opozdenim ako sena a nie su ziadne neprijemne pocity

ak nahodou epsomka nezaberie ale sa vstreba, tak magnesium padne na uzitok v tele a moze sa skusit znovu.
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Díky rudo za inspiraci.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PŮST

Příspěvek od xHardCorex »

Epsomku som vyskusal v derivacnom kupeli a pri ociste pecene. Ako kupel vyborna vec. Prijemne uvolnenie svalstva. Ked som to vypil na vyvolanie "sifonu" tak ma pri srani dost stipal konecnik. Preto radsej sanku alebo klystir.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:Díky rudo za inspiraci.
chcem len zopakovat co som uz niekde pisal, 99% populacia ma akutny a chronicky nedistatok magnesia, a prave magnesium je jeden z rozhoducjich mineralov pri vascine telesnych pochodov a procesov a predpoklada sa ze odstranenim magnesiovej nedostatocnosti by sa okamzite radikalne zmenil zdravotny stav populacie a zmenil financny stav vsetkych zdravotnickych spolocenskych systemov...
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Ale jo Zdenino, horcik proti depresim (a nejen) je super vec : http://www.zdravi-az.cz/doc/R04_58-59_K ... EPRESE.pdf nebo http://www.ahasweb.cz/2010/20100810.htm
Pred pustem (mozna i po pustu) chlorid horecnaty ve vode Ti jenom doporucuji (na zaklade vlastni zkusenosti), myslim ze i S.arik s Mirou patri mezi pravidelne usery tohoto prvku krom ascorbatu, do pustu bych ale necpal ani tyto jinak tolik prospesne mineraly.
Pokud to ma vsak byt dieta jakysi hokus-pokus jak pises tak naopak s klidem:).
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

Tady je nový server http://makrobiotika.co.uk/ v němž najdete všechny odpovědi v celém spektru výživových směrů od makrobiotiky až po život z prány. Především je tam zodpovězena otázka bezpečné cesty k práně, kterou jsme dostal v poslední době mnohokráte. Začíná mi sezona, takže nemám moc času diskutovat, ale maily zodpovím jednou za den do 24h.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PŮST

Příspěvek od xHardCorex »

http://www.pust.cz/frame.php?load=neti

Tak toto je snad vtip nie? 15 eur??? zato si kupim konvicku na neti :D
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

Za předpokladu, že nevytáhneš paty z baráku ano. Konvička je i hezká dekorace :) Ale pokud cestuješ, klystýrová sada a tohle má hned řadu využití - můžeš si čistit hned několik děr, stačí jen měnit násadky :delicacy:
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PŮST

Příspěvek od xHardCorex »

PavelM píše:Za předpokladu, že nevytáhneš paty z baráku ano. Konvička je i hezká dekorace :) Ale pokud cestuješ, klystýrová sada a tohle má hned řadu využití - můžeš si čistit hned několik děr, stačí jen měnit násadky :delicacy:
http://zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php

Pouzivam toto. Stalo ma to 40 centov za flasu co mala ten specialny vrchnak. :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

No pokud jde o cenu tak nepotřebuješ vlastně nic protože když se to umí uděláš to i s hrnkem. Z klystýru je to dobrý hlavně pro začátečníky - nemusí zaklánět hlavu a zároveň se učit ovládat záklopku v krku. Začal jsem to dělat proto, že každá návštěva po zjištění jak to funguje, odjížděla s "dárkem" Tak jsem to nabíd online a světe div se ono se to prodává čim dál více :) Nicméně je to zatím polo-růčo výroba na domácim CNC, na velko-CNC sérii a tím pádem menší cenu to zatím není.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: PST

Příspěvek od mira »

xHardCorex píše:http://www.pust.cz/frame.php?load=neti

Tak toto je snad vtip nie? 15 eur??? zato si kupim konvicku na neti :D
"My jsme naučil mnoho prostého lidu a My jsme vysoustružil ku prospěchu Nás i jeho."
Žertovat s Jeho veličenstvem by mohlo být ztrestáno na hrdelním nástavci, ale ten fitinkl se zdá být mnohakarátový a je rovněž třeba přihlédnout k faktuře, že je dílem rukou Jejich a tedy valné ceny.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

(:-)
5 2 8
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

Ahoj, mám dnes 17. den půstu, jen voda. Snáším to velice dobře, jen občas bolení hlavy, ale tomu se snad ani nedá říkat bolest. Tedy je pravda, že musím pořád ohřívat nohy, i včera v tom vedru jsem chodila po zahradě s teplými ponožkami. A včera mě ukrutně bolela záda. Nedávám si cíl, říkám si, když bude dobře, "pojedu" dál. Ale tak tu 21ku snad udělám. A pak se uvidí ...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Pokud mas 17. den a jen mensi pichani v zadech a studene nohy (to je normalka) tak 21 dojedes jako nic:). Nebal bych se ji, utnout v 17 uz je preci jen skoda, dojizdi restart bunek (2.acidoticka krize - vedecky, hehe) a po 21 uz byva hotovo:).
Jen pocitej aspon dalsich min. (!!) 14 dni na poctivou navratovku, neprejist se, xHardCorex uz Ti poradi co a jak dal, jeho denik je v tomto ohledu velmi inspirujici.
A co to je za super stav, kdyz ji nepodelas uz Ti taky poreferuje:). Drzim palce ! :D))).
--------------
A koukam - vitej na vitosovi:).
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

Díky za přivítání!
No, mně by samotné bylo líto to teď utínat a hlavně nemám důvod :) .
Kupodivu rodina mně podporuje (až na tchýni, to je zdravotní sestra).
Při návratovce budu opatrná, už vás pročítám přes dva roky, tak vím, co by, kdyby ....
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PŮST

Příspěvek od xHardCorex »

Pekny vykon. 21tku das bez problemov. Navratovku treba potiahnut co najviac dni. napr aj cely zivot:P
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Tak vidis uz jej tu mas, tak at se zadari, super pres 2 roky studovat a pak se do toho dat, nekdo se do toho vrha po hlave a hasi az to hori, moc chvalim :).
Sestry (hlavne ty zdravotni) do toho moc netahat, oni mysli ze pusty skodi a chemikalie prospivaji, oni uz jsou tak vnitrne nastaveni ani za to mnohdy nemuzou:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše: Navratovku treba potiahnut co najviac dni. napr aj cely zivot:P
perfektna mysleinka, o to by vlastne malo ist pri akychkolvek posnych pokusoch, ciel by mal byt prave ta navratovka.

navratovka k zivotu, ku svojej podstate, k tomu co clovek bol povodne naprogramovany
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: PŮST

Příspěvek od xHardCorex »

Dlhy post a dobra navratovka nauci ludi pozerat na stravu uplne inak. Ja som bol jedlom doslova posadnuty.

Pre mna osobne beriem ako vyhodu to, ze sa mi zjemnili chute. Nepotrebujem solit, vyrazne dochucovat (jedla s vyraznou chutou mi doslova nechutia).

Hlavne na sebe teraz skusam jest presne tak ako po navratovke. Vzdy iba ked pride ukrutny hlad.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

Ahoj, tak dnes 21. den. Hurááá. Až na únavu mi nic není, jen manžel říká, že mám zakalený oči.
Takže teď hurá na návratovku. Jen se chci zeptat - vzhledem k nadýmání asi šťáva z bílého zelí nebude zrovna vhodná, že?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Po delsim pustu zacinam mrkvovou stavou,ktera mi prijde takova nezna.
Co se mi velmi osvedcilo, pouzivat hned od zacatku vodou redenou citronovou stavu. Je kysela a velice stimuluje tvorbu slin,navic je zasadita.

Zakalene oci,asi myslis belmo. To by mel byt znak cisteni jater. Je dobre je podporit v praci stavou z cervene repy a vhodnymi bylinymi caji. Napr. na www.jukl.cz ma smes,ktera se mi docela osvedcila. Az budes mit probuzene traveni a budes moci
panensky olej, muzes jatra podporovat v dalsi ociste tim,ze nalacno rano budes jist 1 polevkovou lzici olivoveho oleje + 1 polevkovou lzici citronove stavy. V dobe,kdy uz budes po navratovce bych zmenila byliny od jukla za Hercampuri,coz je peruanska bylina. Je hodne silna a tak mi neprijde vhodne ji nasazovat uz v navratovce.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

Hm, hm, děkuju. Já jen, že mi dcera přivezla zelí, tak jsem ho chtěla využít.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Se zelim nemam zkusenost,ale na prvni den po 21 bych to asi radeji nezkousela.
Ma pomerne dost sirnych latek,a to by se tvemu telu nemuselo libit.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: PŮST

Příspěvek od s.arik »

Maria píše:Az budes mit probuzene traveni a budes moci
panensky olej, muzes jatra podporovat v dalsi ociste tim,ze nalacno rano budes jist 1 polevkovou lzici olivoveho oleje + 1 polevkovou lzici citronove stavy.
Obě tekutiny odděleně, hned po sobě? Jak dlouho poté nejíst? Mám tady litr oliváče a k jídlu (syrovému) mi vůbec nechutná, a rýži/brambory už nepaříme a dlouho nebudeme... Do jaterky se mi znovu dvakrát nechce, asi půjdu do tohodle. Škoda, že nelze použít celý citron, nemáme ledničku, ale tak nepoužitá půlka snad i v teple půlden vydrží a pak si ho dám do vody třeba.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Soucasne nebo hned po sobe. Jak dlouho nejist to ti teda nepovim,me to nekdy trva i nekolik hodin a nekdy za 3/4 hodky muzu jist. Zacla jsem s tim nedavno a nemam to jeste uplne vychytany, u me dosta zalezi, kdy si to vezmu,jestli zrana nebo co nejblize k 10,30-kdy je muj nejsilnejsi travici cas z celeho dne.
Tahle pomala varianta nahrazuje klasickou kuru a uvadi se,ze za pul roku udela svou praci a vycisti vsechny 4 komory (no a taky to nejni takova pruda,i kdyz se na vysledek ceka dyl).Koho jsem zatim potkala,delal na jatra velkou kuru,ale teprve nedavno jsem mela moznost ziskat zkusenost jedne pani,ktera brala jen oliv.olej bez citronu a dost si tim vylepsila hladinu cholesterolu.Brala to cca 3 mesice. Takze to funguje.
S citronem si nelam hlavu,nekdy me na lince vydrzi nekolik dni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

Hm, hm, děkuju. Já jen, že mi dcera přivezla zelí, tak jsem ho chtěla využít.
Napařený zelí třeba s rajčatama je dobrá startovací strava. Pozor, stále více se tu doporučují šťávy z ovoce nebo zeleniny pro startování traktu. Je to nebezpečné, pro holé střevní stěny příliš agresivní. Přirozený obsah šťáv ve vláknině (neexotického) ovoce a zeleniny je přesně to, co tělo potřebuje aby si udělalo v orgánech tzv "šlém" tedy ochranný povlak na vnitřních stěnách orgánů. Koncentrované šťávy naopak tento povlak narušují. Vláknina také působí jako koště na vymetání laloků střev a trávicího traktu. Po opětném startu pomůže vytlačit zbytky staré zatvrdlé stolice. Odšťavňovač v návratovce je škodná...
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

PavelM píše:
Napařený zelí třeba s rajčatama je dobrá startovací strava. Pozor, stále více se tu doporučují šťávy z ovoce nebo zeleniny pro startování traktu. Je to nebezpečné, pro holé střevní stěny příliš agresivní. Přirozený obsah šťáv ve vláknině (neexotického) ovoce a zeleniny je přesně to, co tělo potřebuje aby si udělalo v orgánech tzv "šlém" tedy ochranný povlak na vnitřních stěnách orgánů. Koncentrované šťávy naopak tento povlak narušují. Vláknina také působí jako koště na vymetání laloků střev a trávicího traktu. Po opětném startu pomůže vytlačit zbytky staré zatvrdlé stolice. Odšťavňovač v návratovce je škodná...[/quote]

No výborně, něco takového jsem chtěla slyšet, děkuju :)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Pokud pouzijes rajcata,doporucuji Ti je oloupat a vydlabat zrnicka. Slupka se muze prichytit na stenu zaludka a v lepsim pripade zpusobit zvraceni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

No výborně, něco takového jsem chtěla slyšet, děkuju
Není zač - tady platí pravidlo přirozenosti. Co v těchto věcech vymyslí mozek (nejlépe vědecký) nejen že za nic nestojí, ale ještě uškodí.. Příroda moc dobře ví, proč svoje plody udělala tak, jak nám je servíruje.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Mahtab
Příspěvky: 9
Registrován: pon zář 28, 2009 11:45

Re: PŮST

Příspěvek od Mahtab »

Maria píše:Pokud pouzijes rajcata,doporucuji Ti je oloupat a vydlabat zrnicka. Slupka se muze prichytit na stenu zaludka a v lepsim pripade zpusobit zvraceni.
Díky, oloupu.
Já budu dávat hlavně zeleninu, ovoce až tak moc nemusím a zeleninu miluju :delicacy:
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

Pokud pouzijes rajcata,doporucuji Ti je oloupat a vydlabat zrnicka. Slupka se muze prichytit na stenu zaludka a v lepsim pripade zpusobit zvraceni.
O zvracení jsem nikdy neslyšel, zrníčka nikdo nevylupuje. Nicméně po napaření se slupka z rajčete sloupne hned v začátku napařování a lidi ji většinou nechají na talíři.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: PŮST

Příspěvek od PavelM »

Díky, oloupu.
Já budu dávat hlavně zeleninu, ovoce až tak moc nemusím a zeleninu miluju
Zelenina síla, ovoce očista. Alepsoň ze začátku to střídej po hrsti Ovoce neagresivní neexotický z domácí český zahrady.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Odpovědět