PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: PŮST

Příspěvek od ovekyska »

ano, vynechat ovocie, to je moj ciel (zatial v nedohladne) , snad teda aspon skusobnee.
epsomsku sol som pouzivala akurat pri pecenovych ocistach.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:Mam podobnou zkusenost jako ty Zdenino. Po jedne delsi hladovce me to strasne tahlo k pivu. Po 21 dnech nebo kolika a hned zkraje navratovky asi tak kolem 7.dne. Nakonec jsme to vyresila tak,ze jsem to pivo dala,malinko,ale ridim se tim,ze kdyz neco telo chce ,ma to dostat. Pivo jsem 40 let nesnasela,nechutnalo mi. A od te chvile v navratovce si ho obcas dam,ale terapeuticka davka je mala,jinak me ochlazuje. tenkrat mi udelalo moc dobre. Stejne tak radou lidi vychvalovana destilka. Me telo ,zpocatku pustu se tvarilo na toto blazene.Ale po par letech to striktne odmitlo, a vnima ji jako neco velmi negativniho.Zato premrazenou vodu z prazskeho kouhoutku vita. Proste kazdy jsme jiny a je velmi nebezpecne nenaslouchat vlastnimu telu a slepe se drzet nejakych zavedenych veci. Kdo nasloucha svemu telu spravne,nemuze se nic stat.
Hmm, zajímavé ;). Páter Ferda mimochodem kdysi doporučoval pít jen Plzeň, ostatní pivovary prý mají problémy s plísněma. Mám podezření, že zejm. v těch menších pivovarech se to asi moc nezměnilo.
Potíž asi bude v tom, že nám byl dán rozum, můžeme tudíž vyvozovat z minulého budoucí, ale člověk ve své domýšlivosti vymýšlí železné zákony a zákonitosti, které uvaluje na realitu, aby podle nich skákala. Je to jako kdyby si pes vymyslel, že člověk mu musí každé ráno nasypat žrádlo do misky, protože tak praví zákon. Ten náš pes je totiž pěkně rozmazlenej parchant 8).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

ovekyska píše:ano, vynechat ovocie, to je moj ciel (zatial v nedohladne) ,...
Jiní zas vypustili naopak zeleninu a také jim to dlouhodobě svědčí (včetně mě). :-)
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: PŮST

Příspěvek od ovekyska »

Panda píše:
ovekyska píše:ano, vynechat ovocie, to je moj ciel (zatial v nedohladne) ,...
Jiní zas vypustili naopak zeleninu a také jim to dlouhodobě svědčí (včetně mě). :-)
ano, ovocie mnam mnam!! ja sa ho nedokazem vzdat a samozrejme, verziu na ovoci som skusila, sposobilo to u mna totalnu rozozranost a to tak, ze teraz ficim po veceroch na cokoladkach a nedokazem to zastavit.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

rudo píše:teraz mam vacsinu mineralov z oceanskeho koncentratu kde je odobrata NaCl len na 2% povodnej koncentracie a je tak prevaha inych mineralov, celkovo je v tom 92 druhov mineralov a stopovych prvkov
Možná si to někde už psal, já už to moc nesleduju, ale kde bereš ten oc. koncentrát, 2% NaCl, to je super !!!!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Jemná píše:Prosím o radu, již cca 1,5 roku půstuju (postupně od kratších až po 18ti denní-v dubnu 2011). Pozitivní vliv to má na pohybový aparát, alergie. Možná jsem někde udělala chybu, ale negativní dopad pocťuji jednak na psychiku (nárůst podrážděnosti i mimo půstující období), velké zhoršení paměti, velké zpomalení metabolismu - mezi půsty rychle přiberu, a co hlavně - katastrofální zhoršení činnosti ŠŽ (již od června 2011 doplňuju masivně jod a selen, ale stále se v noci trochu potím), kvůli které jsem ukončila delší půst 18.dnem, bylo mi už několik dní velmi mizerně. Pravděpodobně se mi i uspíšila menopauza (je mi 44 let), na sex nemám téměř pomyšlení. Takže celkový výsledek spíše negativní. Poradí mi prosím někdo? Děkuju.
Takže stručně:
- poz. vliv na poh. aparát, alergie ANO
- velké zhoršení paměti, ŠŽ, může být, to by ukazovalo na snížené množství minerálů, to už ti psali. Na ŠŽ půst není zrovna 2x fajne nebo to brát v úvahu a zaměřit se na to po půstu ve stravě, to ti taky psali
- metabolismus, jak u koho, já měl vždy spíš pomalejší, takže půst mi ho zrychluje, nenabírám ani váhu před půstem, nejsem velký jedlík, u lidí s rychlejším metabolismem dochází po půstu spíš ke zpomalení.
- psychika je kapitola sama pro sebe
- sex - no jde o to, co byla před půstem norma, jestli to byla "norma dnešní společnosti" - což je není norma, ale silně nad normou :P nebo zda se opravdu u tebe jedná o problém, tedy žádná legrace.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

lesi píše:
- nechci se mi věřit, že příčinou jeho stavu byl minerálový rozvrat, natož že by na minerálový umřel, nebýt kapaček.
No nevím, jestli to byla příčina, ale faktem je, že se na minerálový rozvrt opravdu může umřít, moc velká legrace to není.
- syrová pohanka mi po týdnu návratovky jen na šťávách přijde být naprosto brutální návratovkový počin.
- chilli imho téměř jistě žádné vážné problémy nezpůsobilo.
- nepravidelné bušení srdce není nic ojedinělého, zažil jsem jak při půstech, tak při chybách v návratovce.
tak tentkrát to nebylo pouze nepravidelné bušení srdce, kdy se ti na chvilku srdce rozeběhne a pak je klid, tohle bylo opravdu vážné, jak to popisoval. Takže dle jeho popisu to bylo vážné a ojedinělé a hlavně nebezpečné.
- jak to bylo s tím ztrácením vědomí, by mě zajímalo ze všeho nejvíc. (Martine-kh, chodíš sem?) (Prudká únava může přijít po něčem jako je syrová pohanka, snadno. Je vyloučené, že by se martin_kh po těžkém spánku normálně probudil?)
- Pokud jde o názor doktorů na stav minerálů v jeho těle - samozřejmě, že byl po půstu jiný, než je obvyklé, ale oni lékaři imho nemají názory na různé ty extrémnější stavy dobře podložené. (Navíc fóbie z destilky...)
No, pokud už je nepravidelná srd. činnost, tak to mají zmáklé poměrně velmi dobře, to bych se nebál.
Já jsem se k tomu dostal tenkrát večer a posílal ho do nemocnice, ale nečetl jsem o jeho průbehu půstu (ů), takže nevím, co tomu všechno předcházelo. Ale veselo mi nebylo :roll:
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

2olfess: hm, taky dík za názor. (Ohledně nepravidelného bušení, no, zažil jsem už na sobě všelijaký věci.)
Jakej máš zdroj pro to tvrzení, že půst někomu zhoršil štítnou žlázu?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Hlavně z vlastního okolí. ŠŽ je z velké většiny způsobená nedostatkem minerálu v organismu, taky parazity atd.. tedy záležitosti, které půst zrovna tak moc dobře neřeší. JInak i půstařky zde se ŠŽ nehlásily extra zlepšení po půstech.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Jiank jsem na bušení kdysi taky trpěl a hlavně jsem ho měl při prvním půstu, ale to už bude 10 let zpět nebo víc? Nevím.
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

Dík.
(Jo, však jsem psal, že vím o případech, kdy se s ŠŽ půstem nedařilo hnout, ale i o případech, kde ji vyléčil; že by ji zhoršil, jsem dosud neslyšel.
Divné arytmie jsem míval taky při prvních půstech a po úletech v návratovkách.)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

2olfess píše:
rudo píše:teraz mam vacsinu mineralov z oceanskeho koncentratu kde je odobrata NaCl len na 2% povodnej koncentracie a je tak prevaha inych mineralov, celkovo je v tom 92 druhov mineralov a stopovych prvkov
Možná si to někde už psal, já už to moc nesleduju, ale kde bereš ten oc. koncentrát, 2% NaCl, to je super !!!!
australsky raw net shop :

http://raw-pleasure.com.au/All-Food-Products/Page-4-30

su tam 3 verzie ja kupujem ten cisty, je lacny, tie dva tam maju este nejake pridane veci ktorym celkom nerozumiem a je to znacne drahsie.

sea minerals - pure aussie

http://raw-pleasure.com.au/All-Food-Pro ... ure-Aussie

bohuzial je tam napisane ze toto mozu predavat len do australie a neposielaju to do zharanicia, neviem preco ale mohol by som to zistit ak je zaujem, len ta kamoska co to vlastni je momentalne mimo na nejakom pobyte a ten clovek co zatial vybavuje objednavky toho moc nevie.

najdi si tam aj : MEGA HYDRATE vyrobok

tiez MSM a ine, MACA
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

busenie srdca je nieco ine, casto je to len emocionalny stav, arytmie su tiez nieco ine

ale ked srdce uplne zastane opakovane, to uz je ukaz ze v tele nie je absolute ziadny sodik a draslik a pravdepodobne aj ine mineraly.

so SZ je to tiez zlozitejsie, je niekolko roznych diagnoz ktore su uplne protichodne a niektore z nich su dosledkom kritickej podvyzivy niektorych dolezitych mineralov a inych latok a postovanie to len zhorsuje, su jedinci co su zavisli prave na tom co im skodi a idu do opakovanych postov a pomedzi posty maju stravu ktora im nedoplnuje to co prave potrebuju a z toho cyklu sa nechcu dostat akoby im bolo dobre v tom stave v ktorom im je zle.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

lesi píše:Divné arytmie jsem míval taky při prvních půstech a po úletech v návratovkách.)
A kdo ne ??
Aby taky ne Lesi, kdyz mas krev hustou jako med. Proc myslis, ze si musis natrenovat vstavani z postele na nekolikrat, aby to s Tebou neseklo ?
Vstat v noci naraz z postele a bezet na WC bez postupneho lehu/sedu/stoje je jisty karambol a to bez vyjimky, kazdy Ti to jiste potvrdi.
Nic noveho pod Sluncem.
Nez se totiz ta medovina dostane nahoru do mozku da to pumpe docela slusne zabrat, nekteri jedninci ale nedbaji a sportuji dost extremnim zpusobem za potlesku okoli jak uz je nekde zvykem ztrati soudnost a pak neni divu, ze pumpicka vynecha. Vsecko trva az se strha opakuju porad:).
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

cepheus píše:Vstat v noci naraz z postele a bezet na WC bez postupneho lehu/sedu/stoje je jisty karambol a to bez vyjimky, kazdy Ti to jiste potvrdi.
(No jistě, taky jsem sebou v začátcích párkrát seknul... :) Tohle zrovna je nízkým tlakem, ten je imho dán nejen hustší krví.)
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

rudo píše:ked srdce uplne zastane opakovane
A to jako na jak dlouho?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

lesi píše:
rudo píše:ked srdce uplne zastane opakovane
A to jako na jak dlouho?
mne sa to osobne nestalo, ale niekto to tu spominal, tak by to mohol upresnit aj ked pochybujem ze drzal v ruke hodinky.
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Půst je velká věda a kdo tvrdí, že se lze držet obecných pravidel, rad, ten se mýlí. Vždy by se mělo vycházet z aktuálního zdravotního stavu a přihlížet k tomu, že každý jsme trochu jiný a reakce našeho těla jsou těžko postižitelné již zmíněnými obecnými pravidly. Po všech těch zkušenostech si myslím, že do dlouhého půstu by se měl pouštět jen člověk, který bezpečně ví, že netrpí nějakým závažným nutričním deficitem. Jak už tu bylo zmíněno, dopracovat se k minerálové disbalanci, případně kritickému nedostatku netrvá roky, ba ani měsíce, stačí pár týdnů. Pokud člověk striktně omezuje příjem soli, vydatně sportuje a při půstu se v dobré víře drží destilky, ten má na komplikace, ne-li malér zaděláno. Destilka není pro každého, rozhodně ne pro těžce pracující, sportující, jež masivně ztrácí minerály pocením a nedostatečně je doplňují. Nikomu neberu jeho názor, že to tak není. Ale moje zkušenosti mluví o opaku...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Aby mohlo telo zpracovat,vyloucit toxicky odpad z tela potrebuje k tomu.... mineraly..... Takze navratovka neni jen o mnozstvi jidla,ale predevsim o jeho skladbe tak,aby se telu dodalo zpet ztracene. Spravna vyziva by mela byt ale i po navratovce.Rada veci se nedokaze doplnit za par dni ci tydnu,navic dlouhodoby deficit se muze doplnovat radu mesicu. Osobne jsem presvedcena,ze clovek by mel nekolikrat za rok podle svych potreb delat pusty do 10 dni a par krat za zivot, pokud je to nutne, udelat delsi. Povazuji za cennejsi umoznit telu se zbavit toxickych latek kazdy den,nez jednou za cas dlouhym pustem. A to lze dosahnout PMN kombinaci umirneneho stravovani (skladba+mnozstvi+frekvence), prirozeneho pohybu, mentalniho ocistovani(napojeni na univerzum).Dokonce si myslim ,ze nejvice zalezi na mentalnim ocistovani a umirnenem stravovani. Staci se podivat jak ziji narody v prostredi nezasazenem civilizaci.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Půst je velká věda a kdo tvrdí, že se lze držet obecných pravidel, rad, ten se mýlí. Vždy by se mělo vycházet z aktuálního zdravotního stavu a přihlížet k tomu, že každý jsme trochu jiný a reakce našeho těla jsou těžko postižitelné již zmíněnými obecnými pravidly.
Ale samozrejme, ze se myli, v tom nespatruji rozpor.
Vzdyt o tom je kompletne cely server pust.cz, vcetne skript stareho pust.cz, o sportovani behem pustu, o setreni silami, o promysleni kazdeho nadbytecneho pohybu v koncove fazi pustu, o jidle pred pusty a po nich, o solich, o lecich behem pustu, proste je tam vsechno, komplet jak na stribrnem podnose.
Plus to same plati pro knizky doktorky Partykove, to mame hned dva super uspesne domaci autory v pustech.
Potiz ovsem nastava s ignorovanim techto vsech snadno dostupnych informaci pustari samotnymi.
Obrazem :
Kdyz si lidi koupi auto prolezou do podrobna manual tam a zpatky 10x, jezdi na garancky, aby nahodou nezadreli motor spatnym palivem, nebo neopomneli dat olej (soli, mineraly) ale u sveho tela, ktere maji jen jedno na toto vsecko prdi.
O vyfuk sveho auta se staraji lip nez o sve telo.
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob bře 10, 2012 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: PŮST

Příspěvek od zaklinac.dan »

problémem bývá i naprosto nesmyslný půstový fetišismus určitých lidí. na vylepšení metabolismu a běžné problémy stačí bohatě rozumná strava a režim, případně kratší půsty. delší půsty pokud k tomu není opravdový důvod jsou neopodstatněné. to může být kratochvíle pro bábu v důchodě nebo nějakého staršího mnicha v klášteře. je to zbytečné a kontraproduktivní pro 99% lidí v produktivním věku s trošku aktivnějším životním stylem. připomínám, že jóga zapovídala půsty, přestože se to třeba neví nebo to někdo překroutil. když se občas vyskytne mezi jogíny půst, je léčebný, krátký, v řádu dní a proložený pitím horké vody, případně s kořením, díky čemuž se vylepší metabolismus a dojde k "strávení" problematických látek. při výrazném úbytku váhy, síly a vitality se půst končí. určité duchovní nebo rádoby duchovní důvody ponechám stranou. chtěl bych říct, že život je běh na dlouhou trať a jak zjistili mudrci už před dávnou dobou, úsilí je nutné, "bez úsilí nejde uhájit ani holý život". buddha tuším řekl, nebojím se života ani smrti. až tohle někdo pochopí, nebude řešit neustálé pseudoproblémy se stravou, půsty a jiné s odpuštěním kokotiny. bohužel je příznačné, že většina lidí, kteří takto blbnou jsou většinou lehkožilové, kteří si chtějí život stále ulehčovat a za chvíli se jim nebude chtít ani dýchat. mají čím dál tím míň energie, vůle a o to víc zdravotních i psychických problémů. a ve velkém počtu je to také důsledek nebo to jde alespoň ruku v ruce minimálně s hulením, případně horšími svinstvy. když se zabere, tělo zesílí, naplní se energií a většina problémů přestane existovat a navíc člověk získá větší kontrolu nad svým životem. vidím tady stále to samé, lidé kritizují teorie, které se jim nehodí a pak naprosto nevhodně a bez přizpůsobení vlastní situaci přebírají teorie jiné a pořád tak řeší problémy, které si sami vytvářejí. a buší stále hlavou do zdi a i když stále narážejí, místo aby si připustili, že tudy cesta nevede, tak vytvářejí další teorie, proč to nejde, ale že příště už tu zeď hlavou určitě prorazí...sry za názor, keep the faith!
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

zaklinac.dan píše:vidím tady stále to samé, lidé kritizují teorie, které se jim nehodí a pak naprosto nevhodně a bez přizpůsobení vlastní situaci přebírají teorie jiné a pořád tak řeší problémy, které si sami vytvářejí. a buší stále hlavou do zdi a i když stále narážejí, místo aby si připustili, že tudy cesta nevede, tak vytvářejí další teorie, proč to nejde, ale že příště už tu zeď hlavou určitě prorazí...sry za názor, keep the faith!
Tak to jsi vystihnul zaklinaci mimoradne naprosto presne, vetsinu prusvihu (potazmo reci tela, kterym zrovna adept nerozumi) si zde casto lidi pro sebe diagnostikuji jako "detoxikacni priznaky", cokoli neznaji a prekvapi je to oznaci touto zaklinaci:) formuli a jedou bezhlave dal az je prusvih na svete.
Vyjimecne naprosty souhlas.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: PŮST

Příspěvek od zaklinac.dan »

cepheus: hmm, tak to čumím na ten souhlas, čekal jsem atak :) jinak o těch "detoxikačních příznacích" už jsem taky chtěl někdy ztratit slůvko. je to fakt velmi těžké v některých případech odlišit detoxikační příznaky od "nářku těla", které tahá za záchranou brzdu a lidé jsou v tomto často velmi lehkomyslní...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

zaklinac.dan píše:cepheus: hmm, tak to čumím na ten souhlas, čekal jsem atak :)..
A procpak to ?:).
Zase az takovej bubak myslim nejsem:) jen mam hrozne nerad, kdyz kdokoli teoretizuje o necem s cim nema ani poradne vlastni zkusenost.
Jedna jedina vlastni prakticka zkusenost je totiz za tisice teorii na vsemoznych forech.
Myslenku to melo, byl to velice dobry postreh, nepokousu Te, maximalne zavrcim a to zase tak neboli, co ?:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Aby mohlo telo zpracovat,vyloucit toxicky odpad z tela potrebuje k tomu.... mineraly..... Takze navratovka neni jen o mnozstvi jidla,ale predevsim o jeho skladbe tak,aby se telu dodalo zpet ztracene. Spravna vyziva by mela byt ale i po navratovce.Rada veci se nedokaze doplnit za par dni ci tydnu,navic dlouhodoby deficit se muze doplnovat radu mesicu. Osobne jsem presvedcena,ze clovek by mel nekolikrat za rok podle svych potreb delat pusty do 10 dni a par krat za zivot, pokud je to nutne, udelat delsi. Povazuji za cennejsi umoznit telu se zbavit toxickych latek kazdy den,nez jednou za cas dlouhym pustem. A to lze dosahnout PMN kombinaci umirneneho stravovani (skladba+mnozstvi+frekvence), prirozeneho pohybu, mentalniho ocistovani(napojeni na univerzum).Dokonce si myslim ,ze nejvice zalezi na mentalnim ocistovani a umirnenem stravovani. Staci se podivat jak ziji narody v prostredi nezasazenem civilizaci.
velmi pekne napisane, 10 dnovky raz za cas by mali byt v pohode ale clovek by sa mal sustredit na kazdodenny detox a prijem, nie kaslat na to cely rok a potom sa to snazit zachranit nejakym drastickym navalovym sposobom.

Mne sa paci myslienka ktoru rozvadza Tanya Zavasta a ukazuje priklady kde sa v roznych kulturach alebo urcitych nabozenskych skupinach toto pravdilene dodrzuje :
kazdodenna hladovka v trvani 16-18 hodin a uci ludi ako s tym zacat a natiahnut denne nejedenia na 12-14 hodin.
Tanya osobne preferuje system kde sa skonci s jedlom uz o 14:00, pripadne us napoludnie, vraj aj Dalai Lama to tak robi ze konci obedom o 13:00 ?
Mne osobne dobre vyhovuje nejst cele predpoludnie aj koli tomu ze biorytmy nas ucia ze rano stale prebieha prirodzeny detox a vyprazdnovanie a prve jedlo to prerusi a zastavi a tak som uz davno zrusil ranajky, snazim sa jest medzi 12:00 a 18:00 hoci casto to porusim koli trenikom atd a jem aj trochu neskor,
ale tych 16-18 postu mam takmer kazdy den v poslednych 3-4 mesiacoch.
pred obedom je to len prijem tekutin s rozpustenymi mineralmi.
5 2 8
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

(Tohle bude imho brzo pozoruhodnej server - vitarián tu nebude už vůbec nikdo a ve vláknu Půst se budou scházet výhradně odpůrci půstu. :) )
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Lesi, vsak rikam "Chlastal pivo, jedl ovar, byl dusevni polotovar":))).
Za chvili to tu probehne urcite, nepamatujes tema "Ubyvani svalove hmoty", kdy si tu kulturisti stezovali jak jim na raw strave nerostou boule tam kde (podle nich) maji rust ?
To taky byla dost show sveho casu na vita - propagace bilkovin, syroveho masa a ovaru:).
Ale k veci.
Rudo, to o cem mluvis je az srandovni blaboleni teoretika, to se jenom obcas zapomenes najist, o pustu 12 hodin nemuze byt rec:)). jednotka pustu je 1 den = 24 hodin.
Dobri pustari (ti co uz pochopili o co kraci, ne ti co maji kopy nactenych teorii jinych lidi) jedi 1x denne instinktivne jako zvirata a AZ na hlad ( ! ) a povazujou to za normalni.
Cize jsi zase s vygooglenymi teoriemi ponekud mimo jako vzdy.
-------------
Jen tak mimochodem, zvire kdyz je nemocne se automaticky instinktivne posti - nekolik dni nezere, ma to v programu pokud to ovsem pro Tebe neni novinka.
Cize zvire dela zcela prirozene to co Ty tu odsuzujes : "sa to snazi zachranit nejakym drastickym navalovym sposobom".
Cekem sranda, ze ano ?
Jenze ono to az tak uplne sranda neni, my se mame jeste hodne co ucit od maticky prirody s nasimi zblblymi wiki-ego-mozky, toz asi tak. mily brachu, zapustuj poradne a budes aspon vedet o cem v tomto vlaknu ostatni mluvi, pak si prijd klidne na pokec, ok ?:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:Tanya osobne preferuje system kde sa skonci s jedlom uz o 14:00, pripadne us napoludnie, vraj aj Dalai Lama to tak robi ze konci obedom o 13:00 ?
V théravádových klášterech (Barma, Thajsko, Ceylon) se striktně dodržuje poslední jídlo nejpozději do 12 hod (pokud člověk není nemocný).
Je to docela dobré (ačkoli tamější meditace je pro evropana alespoň zpočátku velmi fyzicky náročná).
Nicméně spirituální atmosféra daného místa je opravdu značná pomoc po všech stránkách.

Rudo, nevíš jak nejlépe zjistit deficit minerálů? Odběr krve zřejmě ne zcela vystihne např. stav zásoby jódu ve štítné žláze atpod.
A které minerály bychom si měli nechat změřit.
Thx.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše: Rudo, nevíš jak nejlépe zjistit deficit minerálů? Odběr krve zřejmě ne zcela vystihne např. stav zásoby jódu ve štítné žláze atpod.
A které minerály bychom si měli nechat změřit.
Thx.
to asi nevie nikto.
rpincipialne je totiz nelogicka situacia, ja pozeram na krv ako na premavku na ceste a na cievy ako na autostrady.
sledovanim premavky mozes zistovat kolko a akych aut sa stale niekam presuva, ale nemozes vediet preco sa presuvaju
ci ich je neikde malo a tak tam rychlo idu alebo ci ich je niekde nadbytok a tak sa presavuja inam kde je este prazdne garazovanie.

mineraly v krvi mi hovoria ze su v tej krvi a plati to o vsetkcych latkach

ak je niecoho v krvi vela tak to moze znamenat ze niekde sa nieco deje a tam to chyba a krvou sa to tam vali.
Celkovo to nemusi znamenat ze je toho dost alebo nadbytok

ak je v krvi niecoho velmi malo tiez to nemusi znamenat ze to chyba moze to aj znamenat ze to nikde momentalne netreba a tak je to mimo premavky.

pri serioznejsich vysetreniach sa berie tkanivo z roganu kde nas to zaujma, teda vytrhnu sa nejakou technologiou priamo bunky a z nich sa analyzuje co v tom tkanive organe je dostatok a co tam chyba..
zaujimava je napriklad situacia so zelezom, kde vysetrania z tkaniv davaju casto velmi rozdielne vysledky v porovnani s vysetrenim v krvi a casto uplne opacne dosledky pre liecnu ci zmenu stravy alebo zmenu zivotospravy, napriklad druhu sportu a cviceni.

dalsi problem je ze lekarske staticky zistene "normalne" rozsahy hodnot su zistene z beznej chorej starnucej degenerujucek populacie a pre zdraveho cloveka to moze byt skor zavadzajuce.

nemyslim si ze sa da nejako jednoducho na toto vsetko odpovedat.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

cepheus píše: Rudo, to o cem mluvis je az srandovni blaboleni teoretika, to se jenom obcas zapomenes najist, o pustu 12 hodin nemuze byt rec:)). jednotka pustu je 1 den = 24 hodin.
Dobri pustari (ti co uz pochopili o co kraci, ne ti co maji kopy nactenych teorii jinych lidi) jedi 1x denne instinktivne jako zvirata a AZ na hlad ( ! ) a povazujou to za normalni.
Cize jsi zase s vygooglenymi teoriemi ponekud mimo jako vzdy.
-------------
ma moc neprekvapuje ze si vobec nepochopil.

ludia ktori dodrzuje rezim jedenia ako som popisal, prisli k zaveru ze vobec nepotrebuju dlhodobe posty a naopak ze v takom systeme je ich zdravie lepsie a stabilnejsie a dlhjodobo udrzatelnejsie.

ak si porovnas skutocnu fyzicku vykonnost ludi ktori to dodrzuju a tiez ich priemernu dlhovekost, tak sa im nemoze rovnat skupina ktora to chce riesit dlhodobymi postami.

ospravedlnujem sa ti ze nezdielam tvoje nadsenie z nejakeho zivotneho ciela ako je zaradit sa do klubu co dali 40 post.

moje ciele musia aj skutocny prakticky zmysel.

a ak sa niekto dostane svojou zivotospravou do stavu ze mu lekari povedia, uz ti nevieme pomoct a potom to vyriesi dlhym postom, to pre mna neznamena ze dlhe postovanie je cesta k zdraviu, to len ukazuje kam az sa ludia dostanu ktori svoje zdravie skutocne ignoruju.

ja vobec netvrdim ze ked nejem 18 hodin ze z toho mam nejake halucigonne zjavy alebo videnia a zjavenia, mne ide o to aby sa moje zdravie systematicky a trvalo zlepsovalo a nemam zaujem o stavy ked sa v noci bojim postavit z postele aby som nepadol do hajzla
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
Zdeníno píše: Rudo, nevíš jak nejlépe zjistit deficit minerálů? Odběr krve zřejmě ne zcela vystihne např. stav zásoby jódu ve štítné žláze atpod.
A které minerály bychom si měli nechat změřit.
Thx.
to asi nevie nikto.
rpincipialne je totiz nelogicka situacia, ja pozeram na krv ako na premavku na ceste a na cievy ako na autostrady.
sledovanim premavky mozes zistovat kolko a akych aut sa stale niekam presuva, ale nemozes vediet preco sa presuvaju
ci ich je neikde malo a tak tam rychlo idu alebo ci ich je niekde nadbytok a tak sa presavuja inam kde je este prazdne garazovanie.

mineraly v krvi mi hovoria ze su v tej krvi a plati to o vsetkcych latkach

ak je niecoho v krvi vela tak to moze znamenat ze niekde sa nieco deje a tam to chyba a krvou sa to tam vali.
Celkovo to nemusi znamenat ze je toho dost alebo nadbytok

ak je v krvi niecoho velmi malo tiez to nemusi znamenat ze to chyba moze to aj znamenat ze to nikde momentalne netreba a tak je to mimo premavky.

pri serioznejsich vysetreniach sa berie tkanivo z roganu kde nas to zaujma, teda vytrhnu sa nejakou technologiou priamo bunky a z nich sa analyzuje co v tom tkanive organe je dostatok a co tam chyba..
zaujimava je napriklad situacia so zelezom, kde vysetrania z tkaniv davaju casto velmi rozdielne vysledky v porovnani s vysetrenim v krvi a casto uplne opacne dosledky pre liecnu ci zmenu stravy alebo zmenu zivotospravy, napriklad druhu sportu a cviceni.

dalsi problem je ze lekarske staticky zistene "normalne" rozsahy hodnot su zistene z beznej chorej starnucej degenerujucek populacie a pre zdraveho cloveka to moze byt skor zavadzajuce.

nemyslim si ze sa da nejako jednoducho na toto vsetko odpovedat.
s tím mohu souhlasit, jinak to tu už totiž opakuju od r.2005
ovšem zároveň se obávám, že nejsme schopni namíchat odpovídající minerální substrát a použít ho třeba kapačkou jakožto hydroponickou formu výživy a to jednak že:
1. nedokážeme dodržet složení
2. nedokážeme předložit správnou formu pro trávení, tělo je zvyklé to mít předložené jinak
3. potažmo hrozí rozhození chemické situace v tenkém střevě, jež je stejně důležité a složité jak mozek (zde bych klidně mohl zařadit Martinův případ, než nějaký půst, či destilka)
Pozn. já tělo považuji nikoliv za elektronický, ale chemický systém, potažmo elektrochemický
Z výše řečeného se mi pro běžné žití (tedy do 30 km týdně) stále jako nejvýhodnější jeví vitastravování.
Když už jsme v půstu tak věřím, že krom pavlovho (partyková není validní příklad pro dlohé půstaře), lze nalézt zcela jistě jiné stejně životaschopné modely pro dlouhé půstrování. Já mám např. materiál ještě ze socialismu o bulharském několikanásobném stovkaři (tam myslím, ještě ani paVEL NENÍ)
K danovi dodávám, že vše čudné co je mimo delšího půstu považováno za čištění, si já překládám jako chorobný stav.
Kdo nedělá půsty může jen mudrovat.
A kdo neudělal velké číslo, může jen mudrovat.
A kdo to nezopakoval tak taky
a kdo to nezopakoval několikrát...
.....
.....
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Tak jsem včera dokončil 3ku a povzbudivá zpráva! Kousat na tu svou novou zubní korunku, kterou mi před několika měsíci zubař dělal, už mohu mnohem lépe! Byl jsem z toho dost otrávenej, říkal jsem si ku.va, tolik peněz to stálo, teď mi to zas budou sudavat/vrtat/léčit kořen, zas další výdaje... Jenomže to bylo asi pravděpodobně díky MMS1, který jsem si kvůli tomu pořídil. Ještě před nedávnem jsem totiž držel 7ku a nepomohlo to na zub vůbec. Není to sice úplně ono, ale co bych chtěl, když jsem MMS1 používal s půstem jen první dva dni, a to ještě jen ráno a večer po 10 kapkách. Mělo by se to správně užívat po celý den v malých dávkách, ale nějak jsem na to kašlal :) (těch 10 kapek mi nic nedělá ani mimo půst, rozhodně s tím nezačínejte experimentovat až během půstu). Třetí den jsem zařadil cca 2 lžičky rozpuštěné draselné sody ve vodě, leč s kyselou močí to nehlo.
Co je zajímavé, že 1. den půstu byla moč kyselá, kdežto druhý den překvapivě zásaditá. Buď to bylo tím MMS, nebo HCL, kterou používám na aktivaci MMS, ale dávám jí hodně, od oka, protože jí mám nedostatek v těle, a pak si hned vypláchnu pusu normální sodou. HCL je totiž dost záhul na zuby a ještě jsem si pro sebe neujasnil její optimální koncentraci. Takže asi kyselost snižuje MMS nebo HCL, ale tipoval bych, že asi paradoxně HCL (samozřejmě, kdo má HCL v žaludku hodně, tak bude v jiné situaci).

Takže si mnu ruce a už se těším na příští delší půst někdy v létě. Takovéto experimentování se určitě vyplatí, mě třeba dost dělají problémy návratovky, musím se silou vůle držet, abych se nepřejídal, ale tyhle experimenty zvládám v pohodě, prostě opatrně, a když to člověku nesedne, no tak zařadí zase den či dva o vodě a je to zase OK. Ostatně, Breuss a tisíce jeho následovníků to se šťávovým půstem zvládají dobře, ačkoli PMN je to psychicky náročnější, zabejčit se a pít jenom vodu je snazší (podobně jako je půst snazší než návratovka). Hlavně se však nenechat zastrašit různými půstheady ala cepheus, kteří z ideologických důvodů popírají co nezkusili. Pavel Mácha ověřil a publikoval cestu destilkového půstu, za což mu bezesporu patří velký dík, ale to neznamená, že by nemohly existovat cesty jiné a třeba i lepší. Koneckonců, každý jsme originál.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

buc11 píše:Já mám např. materiál ještě ze socialismu o bulharském několikanásobném stovkaři
Jo? Nu včil se poděl, o materiál... ;)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

Zdeníno píše:
buc11 píše:Já mám např. materiál ještě ze socialismu o bulharském několikanásobném stovkaři
Jo? Nu včil se poděl, o materiál... ;)
je to článek z rovnosti, ale zdál se mi věrohodnější než mnohá tunajší virtualita
nicméně poledne a jsem v akési hladovací krisi, je zataženo a všetko je akosi v riti, aha toto už patří do prožitků
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Zdeníno píše:Ostatně, Breuss a tisíce jeho následovníků to se šťávovým půstem zvládají dobře, ačkoli PMN je to psychicky náročnější, zabejčit se a pít jenom vodu je snazší (podobně jako je půst snazší než návratovka). Hlavně se však nenechat zastrašit různými půstheady ala cepheus, kteří z ideologických důvodů popírají co nezkusili.
Mily skinheade Zdenino, nebyt to tu na foru neslusny, tak Ti reknu mezi 4 ocima "jsi blbej jak daleko vidis a jsi opet vedle" ale nereknu to ponevadz se to zde nesmi:))).
Zkousels jsi vubec Breuse aspon namichat, ze tu o tom zvanis ? Nebo jsi jenom zase presprilis lezel ve wiki a mas zase jen v hlave zmatek ??
Onoho "Breuse" jsem totiz zkousel pri jednom z pustu jako navratovku, nebyla to stastna volba.
Renata a dalsi zkuseli Breuse temer celeho (42), zkusenosti tim padem jsou a ackoli v Tvem pripade nerad Ti potvrdim, ze JE neskutecne snazsi drzet pust o vode:).
Jenze Ty uz jsi tak zaslepeny a zpitomnely, ze ctes jenom co se Ti hodi, kdyby ne, tak bys toto vedel a nekyndal bys voloviny bez vlastni zkusenosti:).
A nejhorsi je, ze tu temyi Tvymi nesmysly krmis i rudu, ktery uz mysli chudak, ze jsem delal pust pro nejake hloupe cislo a tlachani o nem s troubama Tobe podobnyma.
Ale experimentuj si s davno objevenym v klidu dal, ja se dobre bavim:) pokus me opet nasrat byl dobry, *thums up* ale strilis jako uz obvykle fest vedle:).

Pro rudo zde ocituju Jardu Zajicka, kteremu zde malokdo saha byt jen po kotniky, aby mu doslo proc jsem sel postupne az ke 40 :
----------------------
"Osobně, pokud někde načtu zaručenou informaci, že velice léčivá jsou slepičí hovna s medem a dojdu na základě chemických vlastností uvedené směsi k logickým závěrům, že to fungovat může, nevidím nejmenší důvod proč bych to neměl vyzkoušet a pokud někomu poradím, že vhodná dávka je 20 dkg, tak sám předem vyzkouším na sobě minimálně 40 dkg. Porovnejte si to s lékařem, který Vám napíše lék, který by sám do huby nevzal a ani Vás neinformuje o vedlejších účincích, no prostě boží manýry. To, že nejjednodušší je nežrat, je jasné, ale jen opravdu málokdo to opravdu vydrží a ještě méně je lidí, co jsou schopni poslouchat varovné signály, které jim jejich tělo dává".
---------------------
Rudi, me zase neprekvapuje, ze jsi nepochopil Ty me, oscilujeme totiz kazdy uplne jinde:), nemuzeme uz z principu rezonovat, i kdyz nektere nazory mame spolecne je jich vetsina rozdilnych, ale to by byla delsi rec nekde u stolu a v klidu, ne tady, kde lidi experimentuji, misto aby zkouseli veci uz overene a jeste jsou z tech objevu na vetvi (zuby a tak):).
K citatu - uplne stejne jako s temi lekari je to s pustari co nikdy nedosahli sami potrebnych zkusenosti, sami porad experimentuji a jeste zkousi radit jinym lidem co by udelali a jak.
---------------------
Nic deti, bavte se tu dal o dietach, na to az zase tolik casu nemam:).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Johanna Budwig praví:
"V Americe bylo dokázáno, že pokud zvířata dostávala stravu obsahující pouze nasycený tuk, začala jejich těla při hladovění tuk okamžitě uvolňovat. Ten se pak usazoval ve větších cévách, v aortě a v arteriích. Nemoc „tvrdnutí arterií" lékaři dlouho považovali za poruchu metabolizmu tuků - tedy za izolaci tuků. Pokud se těm samým zvířatům před hladovkou dávala příslušná dávka vysoce nenasycených tuků, potom k takovéto izolaci při hladovění nedocházelo."

Tak mě napadá, jestli ten deficit také nekoresponduje s celkovou vyčerpaností/srdeční slabostí během delšího půstu. Možná by pak šlo zkusit doplnit omega-3 MK přes kůži.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Dávala som do svojho denníčka nejaké info, mohli by ste sa niekto k tomu vyjadriť?
Hlavne ma zaujíma krivka srdečného neviem čoho... čo mi vyliezlo z merača v lekárni.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Katarína »

Ahojte, uz som tu dost dlho nebola a tusim som to tu este nespominala (minimalne som to na poslednych stranach plnych zbytocnych prekaraciek :? nenasla):
Koncom januara som si dala taky kratsi kaskadovy post: 30 hodin suchy post + 42 hodin jedlo / pitie + 35 hodin suchy post + 3 hodiny jedlo / pitie + 26 post na vode.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Primula
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 23, 2012 20:04
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST a nevolnosti !

Příspěvek od Primula »

Ahoj půstaři, já začala s půsty teprve nedávno, spíš dávám jedničky, mám snahu o trojku, ale hned druhý den ráno je mi vždy tak zle od žaludku, že se to nedá zapít ani vodou, ani vodou s citronem či medem a nedá se to v podstatě vydržet že musím půst ukončit. Doslova to se mnou mává, žaludek chvílema bolí, ale spíš mě je fakt strašně blbě skoro na blití, ale nějak není co po tom jednom dni. Co to může značit a jak to překonat ? Zkoušela jsem i cvičit, na chvíli to povolí třeba na hodku a pak to přijde zase. Poradte co to znamená ?
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST a nevolnosti !

Příspěvek od Zdeníno »

Primula píše:Ahoj půstaři, já začala s půsty teprve nedávno, spíš dávám jedničky, mám snahu o trojku, ale hned druhý den ráno je mi vždy tak zle od žaludku, že se to nedá zapít ani vodou, ani vodou s citronem či medem a nedá se to v podstatě vydržet že musím půst ukončit. Doslova to se mnou mává, žaludek chvílema bolí, ale spíš mě je fakt strašně blbě skoro na blití, ale nějak není co po tom jednom dni. Co to může značit a jak to překonat ? Zkoušela jsem i cvičit, na chvíli to povolí třeba na hodku a pak to přijde zase. Poradte co to znamená ?
Když je ti při půstu blbě skoro na blití, zkus vypít vlažnou vodu a vyzvracet ji (vznešeně se tomu říká vamana dhautí). Mě to pomohlo, hned nastala úleva.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST a nevolnosti !

Příspěvek od Samira »

Zdeníno píše:
Primula píše:Ahoj půstaři, já začala s půsty teprve nedávno, spíš dávám jedničky, mám snahu o trojku, ale hned druhý den ráno je mi vždy tak zle od žaludku, že se to nedá zapít ani vodou, ani vodou s citronem či medem a nedá se to v podstatě vydržet že musím půst ukončit. Doslova to se mnou mává, žaludek chvílema bolí, ale spíš mě je fakt strašně blbě skoro na blití, ale nějak není co po tom jednom dni. Co to může značit a jak to překonat ? Zkoušela jsem i cvičit, na chvíli to povolí třeba na hodku a pak to přijde zase. Poradte co to znamená ?
Když je ti při půstu blbě skoro na blití, zkus vypít vlažnou vodu a vyzvracet ji (vznešeně se tomu říká vamana dhautí). Mě to pomohlo, hned nastala úleva.
potvrdzujem podla seba
a skus sa vyhnut vonam a pohladom na jedlo, niekedy to vyprovokuje zaludok k tvorbe kyselin, co Ta potom moze boliet (aspon u mna to tak bolo)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST a nevolnosti !

Příspěvek od cepheus »

Samira píše:a skus sa vyhnut vonam a pohladom na jedlo, niekedy to vyprovokuje zaludok k tvorbe kyselin, co Ta potom moze boliet (aspon u mna to tak bolo)
Aha ! Tak to ctu od Tebe poprve, no je to mozne, kdyz jsem sel kolem restaurace kde se varilo mavalo to se mnou zprvu taky slusne.
Verim ze telo muze spustit odpovidajici reakce (sliny spusti mozek na 100%, tak proc ne kyseliny, ze jo ..):).
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

ano, vsimla som si to na sebe az neskor, po tom dlhsom poste, pri nejakej nevinnej jednicke - dvojke.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Samira píše:ano, vsimla som si to na sebe az neskor, po tom dlhsom poste, pri nejakej nevinnej jednicke - dvojke.
Vidis, mam radost :D)).
O tom pusty totiz jsou, je to jen cesta, zadny jednorazovy zazrak okamziteho prohlednuti (ci uzdraveni) jak tu mnozi ocekavaji a pak jsou zklamani, frustrovani (treti zuby a podobne anomalie, spis rarita a to jeste kdovi co je na tom pravdy a lze-li to pak spojovat s pusty).
Ono ty demonizovane a diskutovane 21, nebo 40 jsou jen zacatky dalsich etap cesty, dalsiho hledani, zjisteni ze jeste vubec NIC o Vesmiru nevim, nic vic:).
Nektere veci Ti totiz dojdou az s odstupem casu, ne nadarmo se rika opakovani matka moudrosti, ci opakovani te cini mistrem.
Uzasna vec je si "naprosto zrejme" veci s odstupem casu precist znovu (pozor !! toto neni krok zpet a ztrata casu jak by nekdo myslel, nekdy Te to naopak katapultuje k dalsimu poznani a souvislostem) a budes primo zirat co vsecko jsi prehlidla, nebo jsi tomu tehdy ze sve pozice "dole" neporozumela a dneska jako mavnutim kouzelneho proutku rozumis skoro vsemu :) .
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Je po dlouhém půstu (40) možné, se po sedmi měsících od jeho ukončení,
pustit do dalšího dlouhého? Nebo by se mělo čekat 1 rok od dlouhého půstu?

U těch kratších se říkalo, že dvojnásobek délky, to vím.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Delal jsem v r. 2006 26d. po cca 60 dnech pauzy od 21d. (kdyz mi teklo do bot doslova), ale u 40 si nejsem jisty.
PavelM delal pokud vim dlouhe pusty periodicky po roce, ale nevim z jakeho duvodu, bude urcite vedet on.
Mas nejaky zvlastni duvod k tak brzkemu repete 40-ky ? Pokud ano zamejluj mu radsi, mejla najdes na pust.cz.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Zdravotní důvod nemám, důvod je jiný a s tím mi (nikdo :) jiný) nepomůže, takže mu není potřeba emailovat.

Vyzkouší se a uvidí se :P , jsem konečně!!! po více než 200 dnech na své váze, takže by snad neměl být problém, ale každý půstík je jiný. Potřebuji to prubnout s jednou duch. technikou, která se mi minule vůbec při půstu nepodařila a pak je tam ještě ten jeden soukromý důvod viz. výše. Ale s breathariánstvím to samozřejmě nic společného nemá.
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: PŮST

Příspěvek od ABCD »

Vyzkouší se a uvidí se
:-)... takže ti jen budem držet palce, aby se ti zdařilo to co zamýšlíš :-)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

To budete hodní :).
Stačilo by 42, o žádné rekordy nejde :P .
Odpovědět