PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PŮST

Příspěvek od awa »

Jindra píše:
awa píše:Buc se mýlí
odvážné tvrzení :?

Já teda rozhodně souhlas s Bucem, ale nebudem se přece handrkovat, že. Tak jako tak to není na raw úplně sranda (kór po desetiletích vařáctví), nicméně výsledky za to jistojistě stojí.
Realizace vita je mnohonásobně snažší než práce na svých vlastnostech a myšlenkových pochodech.
Ale protože jsme ve vlákně Půst, ke kterému nemám co zásadního říct, tak se přesunu přímo k Bucovi do deníku, protože je dobré přeci jenom některé věci uvést na pravou míru.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Reni, ked ti muz : Ty Koza

nemusi to byt odvodene od stravy :twisted:
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Rudko, pôvodnú odpoveď presúvam k tebe, nech tu nepindám v pôste.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

40 dnů půstu - od čtvrtka 4. srpna do pondělí 12. září(úplněk).

Dneska končím svoji první čtyřicítku, která byla už před začátkem půstu označena za poslední dlouhý půst (pokud nenastane někdy v budoucnu vážné onemocnění), v budoucnosti se budu věnovat už pouze "dolaďovacím" půstíkům 3, 5 dní po svátcích, dovolených a pod.
Bohužel především poslední část půstu byla obtížnější než jsem si myslel a byly problémy, které jsem jednoduše vůbec neočekával a ani o nich od ostatních půstařů neslyšel :idea:. Všechny předchozí půsty byly relativně snadné.

Až se dám dohromady, trochu zregeneruju a naberu sílu, tak o tom hodím pár vět.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
BLAHOZELAM!!!!!!
Tesim sa na podrobnejsiu spravu a dufam, ze si inak v poriadku a ze zvladnes navratovku.
Davaj si na seba pozor.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

drzim palce k perfektnej navratovke a tesim sa na report
5 2 8
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŮST

Příspěvek od Sitar »

Olfess, si bůh, fakt, nechápu. Já dnes jedu pondělní jedničku po asi roce a je to peklo, snad to večer nezazdím. Minulé pondělí jsem dal misku malin, páč by se do úterka zkazily. :-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PŮST

Příspěvek od awa »

Sitar píše:Olfess, si bůh, fakt, nechápu. Já dnes jedu pondělní jedničku po asi roce a je to peklo, snad to večer nezazdím. Minulé pondělí jsem dal misku malin, páč by se do úterka zkazily. :-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od každého se lze něco podnětného naučit.
A co se teprv člověk doví o sobě a svých možnostech!
Už se těšim na počteníčko. Olfe,díky, že jsi na nás nezanevřel a podělíš se o osobní prožitky a zkušenosti.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Díkes,
bych se zas tak nechválil :oops:, taky končím až zítra ráno, ale slibuju, že napíšu!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše:40 dnů půstu - od čtvrtka 4. srpna do pondělí 12. září(úplněk).
Hmm. A mě si doporučoval, že 3 týdny půstu stačí. Pokrytče. :)

Leč neslav dne před večerem, králíci se počítají až po honu atpod. Návratovka může být ještě záludná.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: PŮST

Příspěvek od Sitar »

Hurá, tu jedničku jsem dal. Sice jsem nevydržel až do osmi do rána a úplně zesláblý jsem s východem slunka nějak po šesté zdlábnul hrozen vína.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Sitare :D,
to nemůžeš srovnávat. Pravidelné jedničky jsou o disciplíně, tam bych pohořel. Na tom chci pracovat teď. Dlouhodobé půsty jsou něco jiného, vytvalostní disciplína... je to neuvěřitelné, ale jsou snadnější :wink:, tak nevěš hlavu!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Zdeníno píše:
2olfess píše:40 dnů půstu - od čtvrtka 4. srpna do pondělí 12. září(úplněk).
Hmm. A mě si doporučoval, že 3 týdny půstu stačí. Pokrytče. :)

Leč neslav dne před večerem, králíci se počítají až po honu atpod. Návratovka může být ještě záludná.
Zdeníno,
ale ty jsi chtěl léčit nemoc! :) Návratovku za mne tak trochu řeší ten problém ke konci :P půstu.
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Téda. Nenapínaj nás dlho, prosím ťa. Aby sme mali nejakú motiváciu.
Po poslednej sedmičke som sa dostala do štádia obžerstva a to nielen vitariánskeho. :( A to som chcela pokračovať ďalej podľa kalendára. Navyše na mňa niečo lezie. Bolí ma hlava, zuby ucho a neviem prestať jesť. Zlá zlá kombinácia. Dúfam že sa to skoro zastaví.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše: Zdeníno,
ale ty jsi chtěl léčit nemoc!
No ale měl si pravdu, 3 týdny by v mém případě stačily... rval jsem to přes koleno silou a zbytečně si přivodil problémy s vyčerpáním...
Nechápu, proč držet delší hladovku bez léčebného účelu. Na preventivní pročištění by ty 3 týdny taky stačily. Je to přeci jenom hluboký zásah do organizmu, i když se to tak na první pohled nemusí jevit. Ajurvédsky se vyčerpává ódžas, pochopitelně je tělo v silné nerovnováze, a trvá dlouho, než se vnitřně srovná.
Ledaže by mi něco jaxi nedocházelo, třeba ohledně breathariánství...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

gabrielik píše:Po poslednej sedmičke som sa dostala do štádia obžerstva a to nielen vitariánskeho.
Jo jo, u mě je to taky tak nějak. Dokonce i půstguru Mácha přiznává určité těžkosti.
Člověk si říká, musím naslouchat intuici, dopřát tělu stavební látky, které si žádá... a přitom je to intuice narkomana v absťáku. :)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Gabrieliku,
elaboráty budu psát až se dám dohromady, zatím tomu tak není.
Nicméně, s tvými problémy ti nepomůžu, to známe všichni. Ale už jsem se toho zbavil, takže to znám hlavně z minulosti a začátků. Až přestaneš být "tak závislá na jídle" a nebudeš tolik prožívat jeho opak - nejezení, prostě to budeš brát tak, jak to je - tak se to bude zlepšovat. Tu závislost samozřejmě ber v uvozovkách, jídlo je lidská přirozenost :D.

Snaž se tu situaci v sobě vyřešit vnitřně. Tentokrát to už nezachráníš, jde o to příště.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Zdeníno píše: No ale měl si pravdu, 3 týdny by v mém případě stačily... rval jsem to přes koleno silou a zbytečně si přivodil problémy s vyčerpáním...
Nechápu, proč držet delší hladovku bez léčebného účelu. Na preventivní pročištění by ty 3 týdny taky stačily. Je to přeci jenom hluboký zásah do organizmu, i když se to tak na první pohled nemusí jevit. Ajurvédsky se vyčerpává ódžas, pochopitelně je tělo v silné nerovnováze, a trvá dlouho, než se vnitřně srovná.
Ledaže by mi něco jaxi nedocházelo, třeba ohledně breathariánství...
Breathariánství jsem vynechal zcela, dostal jsem od toho mého vedení doporučení na 30 dnů půstu, když jsem se ptal a já si hned od začátku řekl, že můžu dát 40 dnů, ať už konečně mám jednou hotovou tu slavnou čtyřicítku. Takže až na tohle jsem nic přes koleno nelámal, ani bych nic nedělal silou.
Nicméně jsem vyčerpanej jak blázen a od 30. dne problémy s pitím a udržením vody (tekutiny) v žaludku, trvá ještě teď v návratovce...
Takže napíšu, až to nějak pořešim. Hubovat na půst nebudu, protože jsem věděl, že to není sranda a rád bych to zhodnotil až po zvládnuté návratovce (zatím se daří, je jasné, že mám opačný problém).

Takže ódžas, jo? Aha :roll:
Jinak 40 dnů musel držet i Ježíš a snad skoro všichni svatí. A i pro ostatní smrtelníky údajně platí, že se během 21. - 40. dne harmonizují ta jemnohmotná těla kolem fyzického, ale nevim, jestli tuto látku v buddhismu máte vyučovanou.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: PŮST

Příspěvek od Syrovozrout »

Lidi lidi, cožpak Vás neučili nebrat pohádky doslovně? Např. že si Váš momentální duch (mentalita) usmyslí, že třeba plácnu bude držet(to bude ovšem držet fyzické tělo, na které klade vymyšlené nároky a zkouší co vydrží) 40 dní půst. No nechci si představovat, co by se stalo, kdyby tam mrskli třeba 150. Uvědomte si, že Bible i jiné příběhy jsou často napsány tak, aby se místy vzpíraly "zdravému rozumu" a tudíž nebyly brány ve vnějším smyslu slov nýbrž jako SYMBOL. Číselná symbolika je zcela typická.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Syrovožroute, syrovožroute,
píše tady snad někdo, že postupujeme podle Bible? 40 dní není žádná symbolika, ale má své opodstatnění.. 150 dní těžko, není zase potřeba z nás dělat takové idioty :wink:, ono lidské tělo bez potravy vydrží 2 - 3 měsíce. Duch a mentalita je rozdíl, jenom nechápu, proč ve vlákně půst někomu vadí, že jsem držel (-li) půst :o :shock:? Respektive je z toho tak udiven.

P.S. Sry, ale minimálně Zdeníno bude trochu jiná liga na duchovní texty, o své maličkosti decentně pomlčím :D, to jen, aby si příště nepsal větičky zbytečně.
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: PŮST

Příspěvek od Sinuhet »

2olfess:
Gratuluju a už se těším na pár slov o tom zážitku
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

pokial sa dlzka postu odvodzuje od toho, co ludske telo vydrzi, tak mi to cele pripada velmi pochybne a konceptom pomylene.

aj drMenhgele chcel vediet co vsetko ludske telo vydrzi.
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Můžete půstaři vyzkoušet můj zlepšovák :) na naběhnutí trávicích šťáv v žaludku/pocitu hladu v návratovce, který jsem objevil teprve nedávno. Je jím pár lžic (více asi není radno riskovat) silného vepřového vývaru (nikoli masa, to jsem raději ani nezkoušel).
Bohužel už to tolik nepůsobí adekvátně na peristaltiku tlustého střeva, ale to bude pravděpodobně nějaký můj specifický zdravotní neduh.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše:Jinak 40 dnů musel držet i Ježíš a snad skoro všichni svatí. A i pro ostatní smrtelníky údajně platí, že se během 21. - 40. dne harmonizují ta jemnohmotná těla kolem fyzického, ale nevim, jestli tuto látku v buddhismu máte vyučovanou.
Buddha byl (než se toho zřekl) tvrdý asketik, nikoli půstař (tedy pokud vím).
Možná by to naučně mohlo souviset s tím, že i karma je vztažná, jak individuální, tak společná, a ona nutnost vyžebrat si ráno jídlo je velmi účinné proti pýše resp. na rozvoj Mettá :).
Ale na západě je jiná mentalita a žebrání se z tohoto důvodu nehodí.
Mě osobně však ty 4 týdny půstu duchovně nijak extra nepomohly, no tak člověk se cítí lehčeji, i mentálně, ale spíše mi to nabouralo ustálený rytmus vipassana cvičení, neboť jsem se cítil nemocnej. Ale jako detox fakt dobrý, to jo.
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

Už se tu někde mluvilo o tom, že při postu se člověk viry či bakteriemi nenakazí. Jak je to, když už v těle viry bují, když se člověk začne postit? Zmobilisuje to imunitu a vir dostane na frak? (Pokud se pamatuju o virovejch nemocech jsem v souvislosti s postem moc nečetl; píše o tom nekdo?)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

lesi píše:Už se tu někde mluvilo o tom, že při postu se člověk viry či bakteriemi nenakazí. Jak je to, když už v těle viry bují, když se člověk začne postit? Zmobilisuje to imunitu a vir dostane na frak? (Pokud se pamatuju o virovejch nemocech jsem v souvislosti s postem moc nečetl; píše o tom nekdo?)

predpokladam siroke spektrum odpovedi od :

ziadny post pocas virozy az po : pri poste telo zje najprv cudzie organizmy a potom vlastne uz poskodene a chore tkanivo

co sa tyka virusov, je to od temy z hladiska postov

tak je zaujimava teopria ze ziadne virusy v skutocnosti neexistuju ze je to WHO podvod,

mnoho pokusov a studii na to poukazuje

vraj to co sa nazyva virus je fragment rozpadnutej DNA rozpadnutej mrtvej bunky a nie je to schopne prezivat, sirit sa a rozmnozovat

a ked ma niekto akoze virozu, tak je to detox kde vyvrhuje z tela a docasne je to v krvi - stare bunky uz rozpadnute a ma prejavy kychacie kaslacie atd vseobecne zahlienenie

samozrejme lieky na to neexistuju ale su lieky na zastavenie detoxu, pomenovane antivirotika ci tak nejak
5 2 8
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

Pokud jde o léčení viróz postem, spíš bych čekal, že prostě když tělo neplejtvá silou na trávení, imunitní systém se zesílí a viry zlikviduje, než že tělo "sní" viry - na těch není co trávit.

(Ale hlavně mě zajímá, nevíte-li někdo o nějaké knize od nějakého znalce, kde by se to řešilo.)

Pokud jde o teorii, že viry neexistují, je to imho kapitální blbost, ale sám jsem to podrobně nestudoval. Jak bys vysvětlil třeba takovou encefalitidu od klíštěte?
Naposledy upravil(a) lesi dne sob zář 17, 2011 2:55, celkem upraveno 2 x.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Odbornik nejsem a uz vubec ne na viry, ovsem vlastni dosavadni skromne zkusenosti s pustem me dostatecne presvedcily o tom, ze bez ohledu na existenci, neexistenci ci kvality "vetrelcu", telo pri pustu resi veci podle vlastnich priorit, ktere vubec nemusi byt v souladu s tim co clovek od toho ocekava. Protoze o boje s pripadnym nepritelem na prvnim miste nejde. Dokonce si nejsem jista nakolik jde vubec o telo :) Je celkem jedno jak to funguje na fyzicke urovni, protoze ta to neridi. Jde spis o zklidneni celeho cloveka, nabehnuti celeho cloveka do jineho rezimu. Rezimu kdy svoje telo vic vnima, je s nim v uzsim spojeni a tudiz ma lepsi sance vnimat a pripadne resit to co se zrovna v dane chvili vynoruje. Vzdycky pmn na vice urovnich nez jen fyzicke. Pri pustu se vynoruji jine emoce, ve kterych se daji najit skryte poklady. Clovek celkove vic vnima. I mysl se svym zpusobem zklidni, a ta ticha pozornost dokaze prave divy. Dokaze uzdravovat, posilnovat a kdo vi co jeste. Ale to propojeni s nitrem je pmn to klicove. Nechci rikat primo s Podstatou, protoze k tomu nedochazi automaticky jen tim ze clovek prestane jist, ale kdyz k tomu dojde, tak to je pak silne kafe :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

Fiona: Jo, s tím souhlasím, mým zkušenostem to odpovídá (byť něco jako Ty, jak jsem si nedávno přečet někde v tomhle vláknu, jsem fakt ještě nedal :) ). Ale když má člověk v sobě nějaký jó blbý viry, tak by si holt přál, aby je tělo vzalo přednostně... :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

lesi píše:
Pokud jde o teorii, že viry neexistují, je to imho kapitální blbost, ale sám jsem to podrobně nestudoval. Jak bys vysvětlil třeba takovou encefalitidu od klíštěte?
spytaj sa toho kliesta ze co to vlastne do krvi postuhnuteho cloveka dopravil.

je to specifiucky kliest ktory ma v sebe alebo na sebo nieco - mikro-organizmus alebo chemikaliu, ktoru musi dopravit priamo do krvi cloveka, aby to nieco sposobilo

to nieco nazyva WHO tiez pojmom VIRUS a ten dosledok ma meno diagnmozy encephalitida

podla klasickeho chapania virusovej propagandy, by mal kliest poprechadzat sa po klucke na dverach a kazdy kto sa tej klucky chyti v nasledujucvich hodinach, mal by to dostat

ak clovek diagnostikovany pojmom encephalitida sedi v miestnosti s vela ludmi a parkrat si kychne, nikoho tym nenakazi nesiri ziadnu epidemiu virusovu.

virusova propaganda je chapana inak a mali by sa odlisovat kedy sa pouzije vyraz VIRUS a kedy sa pouzije vyraz VIRUS.

robili sa pokusy studie na vaznoch (ne-eticke ale vo vazniciach ide vsetko apson to slo v USA)

a vazni diagnostikovany s chripkou boli umyselne strkani dokopy s vaznami co to nemali a nik to nedostal dokonca sa slo tak daleko ze vazni boli nuteni jest atd cudie kychance, velkom nechutne praktiky ale nikdy sa ziaden virus nepreniesol

sucana propaganda WHO pouziva slovo VIRUS aj na rakovinovu propagandu ockovanie proti rakovinovym virusom atd

pritom sa vie ze cele ockovanie je nezmysel kedze pokles epidemii vzdy nastal predtym ako sa ockovanie zaviedlo a naopak po ockovani sa vyskyt znovu zvysil.

Luis Pasteur bol dosadeny agent
5 2 8
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

No rudo,
já to znám trochu jinak, viry existují, ale NEJSOU SPOUŠTĚČI těch onemocnění nebo jěště jinak, není to o virech, ale o využití PRÁCE těch virů.

Tedy můj organismus - POPTÁVÁ - pomocí nich řešení svého problému.
Např. ten nejjednodušší - jsem přeplněn toxiny, organismus poptá v sobě (okolí) řešení tohoto problému a objeví se chřipkové onemocnění; Mandle - angína; je organismus vyčerpán - něco co způsobuje odpočinek ulehnutí; hnijící bakterie v tlustém střevě a přesun do teplejších oblastí, hrozí přemnožení bakterií v těchto podmínkách - poptává na místě průjem; cizí předmět, nepřátelské bakterie - poptává zánět.

Samozřejmě nevíme na co poptává zarděnky nebo příušnice... :idea:.
Tedy je zbytečné bojovat proti virům, organismus je buď povolá nebo ne. A také se nebavíme o upravených mikroorganismech (bio. zbraně a pod).

Podobně funguje nejen na fyzické úrovni, ale i jemnohmotné (nebo psychické a pod.) O tom velmi dobře a hlavně podrobně hovoří Nová Germánská Medicína (např. jestliže žena má nevyřešené trauma ve vztahu s partnerem a dle toho zda je pravačka nebo levačka poznáme, v kterém prsu se jí objeví nádor; pokud se pacient dozví diagnózu rakovina toho a toho, už jsme schopni podle tohoto schématu předvídat, kde začne nádor tzv. "metastázovat" nebo-li objeví se nové trauma (strach o život, o zdraví atd.) Nebo jak vlivem leknutí nebo traumatu je schopno tělo příště reagovat alergií na určitou potravinu, se kterou bylo v nepříjemném kontaktu posledně. Jinými slovy, i na této úrovni se dá předvídat POPTÁVANÉ ŘEŠENÍ(tentokrát asi chybné, ale třeba tělo chrání i tak) ORGANISMU. :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

PŘEKLEPY NEOPRAVUJU...

Takže k čtyřicítce od 4.srpna - 12. září
Už je mi dobře :)

Pár info:
- za poslední rok jsem dal i s tímto celkem 70 dnů, koncem loňského roku ještě 9 a 21
- dopoledne většinou do 11 hod a déle vůbec nejím, po celý den piju hodně vlastní destilky, zmražené a rozmražené - ideálně ještě s ledem, samo ovozel šťávy a poslední měsíce jsem přidal občas i bylinkové čaje, balenou nebo kohoutkovou vodu nejsem schopen prakticky pozřít, musí být s bublinkama
- jím plnou škálu vita stravy (i placky, oleje, ořechy a i míchaniny - rozsah jídelníčku nemám ambice měnit ani v budoucnu, chtěl bych co nejpestřejší i v budoucnu ) a z vlastního rozhodnutí jako živočišného zástupce kvalitní bílý jogurt (obešel bych se bez toho, ale chci mít živočišného zástupce ve stravě, před pár měsíci to ještě byla syrová vejce). Cca 2x - 3x ročně (vánoce, dovolená jsem schopen přejít a přecházím na částečnou vegetariánskou stravu a rád se vracím k syrovému)
- prakticky nevím, co je přejídání
- někdy mám problém, že se mi nechce jíst, scvrkne se mi žaludek, začnu jíst málo a nepravidelně, až se mi udělá špatně a pak se zase zdlouhavě rozjídám, ale od poslední 21 se mi to dlouho nestalo
- nemám chutě na sladké, nejím ani po celý rok většinově ovoce, špatně na něj reaguji

- jídlo(nejezení) je pouze jedním z pilířů zdraví, nepřeceňuji to
- jsem po přemlouvání (odkládání např. začátku půstu) docela dobrý "vytrvalec", ale nemám disciplínu, chtěl bych po prvních 3 týdnech návratovky začít pravidelné půsty 1x v týdnu, tentokrát si věřím, že to dodržím

- byl to můj pravděpodobně poslední dlouhý půst; původně jsem tvrdil, že další až za 2 roky nejdříve, ale změnil jsem rozhodnutí
- jedním z důvodů bylo, že s půsty jsem začal někdy v historii (9 - 10 let zpět, nevím), to byly kratší mezi 7. - 14. dnů, tím se dobře léčí např. alergie a začátkem letošního roku jsem si všiml, jak pomalu a zdlouhavě už po posledním regeneruju ve srovnání se začátky :roll:; takže jsem využil toho pravidelného jídla od návratovky, přes vánoce a v novém roce, zdálo se mi, že mám docela zásoby
- nicméně už ani při předchozích jsem se tolik nečistil...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

40 dnů:
- půstuju vždycky s klystýrem, první 2 dny jsem si ani nevšiml, že jsem začal (jsem se snad tady ještě dohadoval s Cephem), od 3. dne klystýr, ale moc jsem to nepřeháněl, pak na konci alespoň 1x za 3 nebo 4 dny, déle jsem myslím nebyl; držím se doporučení některých léčitelů, že po šestém dni bez průplachu se škodliviny vrací do těla zpět a že se otravuje vlastním odpadem. Ovšem názory se na to různí.

-Jestli byla nějaká první krize, tak možná 2 hod., kdy jsem měl pocit, že mám těžké nohy, ale nezapsal jsem si to, takže nevim, kdy a pak už nic nebylo. Druhá nebyla rovněž, případně jsem si ji spletl s následky týdne tropických veder.
Hlava mě nebolela nikdy, na jazyku bylo trochu bílo, ale nebylo co škrábat, nic ze mne neteklo, moč byla tmavší jenom ke konci (bude proč), ze střev absolutně nic jiného než hnědá voda nešla. Na druhou stranu ani na konci ze mne nevytekla zcela čistá moč v kvalitě vody nebo čistá voda z klystýru, takže teoreticky to ještě 100% nebylo..

-Asi 12. den mi začalo zalehat v jednom uchu, pak v druhém, nebolelo to, ani s tím nebyly žádné jiné problémy, jenom mi bylo divné, že tentokrát TAK BRZO, ale ono se to tělo tvářilo, že se všeho nějak zbavilo a že se jenom asi bude čekat do konce půstu. Ucha zaléhala až do konce ( tedy celkem 28 dní :roll: ) a ještě dneska se to někdy projeví, nepomohlo ani polykání, žvýkání, pití (naopak spouštěč, další spouštěč - vyjít ven), pouze dočasně pomohlo dát hlavu dolů ke kolenům, aby temeno bylo rovnoběžně se zemí a na chvilku to přešlo. Někdy ne, ale co už.

- 24 dnů jsem si dával takové půstovnické cvičení, víc protahování, pak jsem toho musel zanechat a prvních 30 dnů jsem chodil na procházky, i když se později zkracovaly.
- Chuchral jsem si nad termínem, jak jsem všechno letní ochutnal a ještě něco stihnu, když se kolem 20. dne objevila šílená vedra v délce týdne. Druhý den jsem venku nevydýchal vedro, tlakem to nebylo, to poznám hned ráno a málem jsem doma s sebou seknul, musel jem si dát nohy nahoru, spal jsem několik hodin a zůstal 2 dny doma, ale pak jsem byl zase čipernej. Venku jsem se předtím neochlazoval nebo co, ani kapinka potu nic, až potom asi 23. den jsem začal i ve vedru normálně fungovat a měl jsem i pár kapiček potu a bylo vše ok.

- 21. dnů bylo asi pro mě ideální, přiznám se, že ty další 3 týdny byly asi dost dlouhé, každopádně je to jiná liga, než jsem si myslel.
- 28 v poho, ale tento den překvapivý problém, najednou z ničeho nic se mi venku na ulici mezi lidma začalo dělat na zvracení, ale jenom šťávy, tak jsem předstíral, že plivu po kanálech, doma už nic, zapomněl jsem na to. Taky jsem si myslel, že nemůžu v tuto dobu už zvracet. Nikdy v minulosti s mi při půstu samovolně nezvedl žaludek.

- Malá odbočka, spousta lidí při půstech tzv. v mysli vaří nebo jí, já to měl taky, až jsem to musel po 3 týdnech násilím trochu krotit, už jsem si na to připadal starej (půstovnicky), ale pomalu se začalo v nezvykle vysoké míře objevovat co bych jako nechtěl jíst a z čeho je mi špatně. Už jsem nesnesl ani vaření v televizi nebo v novinách, internetu, vyhýbal jsem se obrázkům, takhle jsem nikdy nevyváděl. A kolem 30. dne už jsem začal neadekvátně reagovat i na fyzické rovině; ovšem začalo to pitím.

- 30. den začalo moje tělo odmítat destilovanou vodu (její chuť a její vůni, i když jsou minimální) a nedovolila mi jí ani polknout. Šlo to ven. jediné co procházelo bylo obden solanka (himalájská sůl růžová cca 1/2 lžičky, tak aby změnila chuť vody)..zkoušel jsem kohoutkovou, nešlo to, ...ještě horší. Tak jsem jenom vymyslel tu úplně ledovou a mechanicky zkoušet polykat, psal jsem si to, abych do sebe alespoň dostal 0,75 - 1 l. Začal jsem se bát dehydratace, rty jak struhadla, žaludek schopný vyhazovat vodu, moč tmavší, samozřejmě netrvalo dlouho a dostavilo se pálení žáhy (znak dehydratace - mám ji prakticky už výhradně jenom při půstu).... a venku (i doma) se objevil fenomén zvracení z pachů jídla, začalo to masem, pokračovalo to cibulí, omáčkama na paprice, které zavanuly, ale stačilo i navštívit špatně vyvětranou místnost nebo si na to později doma vzpomenout a źaludek začal pumpovat. Naštěstí to nebylo bolestivé a omlouvám se za nechutnosti, slabší povahy nečtou ....

... a dolovala se slabá žlutozelená vodička (žal.kys), nebyla moc agresivní, takže za 2 - 3 minuty bylo bez problémově po všem, ale bohužel často i po té vypité vodě. Těch posledních 10 dnů byla blinkačka prakticky každý den, i několikrát.. ale nejčastěji to bylo z toho co jsem cítil nebo na co jsem si vzpomněl nebo to co viděl. Odnášely to i raw potraviny, takže to nemá zcela logiku a ne vždy to bylo všechno fuj.

- po blinkačkách a ubývání tekutin mi začaly docházet velmi rychle síly, takže to bylo možná na hození ručníku do ringu, jenže.. když mi je blbě od žaludku a k jídlu jsem měl prakticky celých 10 dnů spíš odpor než cokoliv jiného (mimo rajčat a melounu se mi zhnusilo snad všechno :roll: ), nic mě nebolelo a neměl jsem křeče, jenom jsem se těšil, až mi to skončí, nebudu pořád cítit tu půstovnickou pachuť, jaká byla na konci a bude mi zase hej... tak jsem pokračoval. A ono se to nezměnilo, jenom už byl problém se pohybovat mezi lidma, smradama a tak., taky už jsem začal doma polehávat, tedy žádné procházky - další energie v čudu a poslední týden jsem zůstal doma uplně.

- 34. jsem začal s ledovou vodou pít vyšumělé minerálky, Bílinská kyselka mi pomáhala až do konce moc a vypil jsem na konec do konce půstu celkem 2 lahve a ještě jsem občas přidal i sůl do ledové vody, vždycky mi bylo líp; těšil jem se na vodu z citronem až bude, vlastně jsem se po skončení vůbec těšil hlavně na pitný režim.
- tentokrát jsem se i koupal celou dobu, dávalo mi to naopak energii
- na vážení jsem tentokrát dost kašlal, tlačilo mě i koupání ve vaně (a ještě tlačí), rodinka se mě pokoušela přemlouvat 36. den ať toho nechám, měli strach (matka mě viděla od půstu poprvé, takže se ji udělalo špatně), nicméně... s blinkáním jsem se jim nepochlubil.... Naposledy jsem byl venku 37. den a pak už ne.

- Psychika po celý den půstu v absolutní pohodě, jenom škoda, že mi k tomu nejdou duch. cvičení a tak, protože půst příliš upevňuje pozornost na tělo( když má tělo problém) a ruší... a od určitý fáze je spíš brzda( myslim v průběhu půstování) než pomocník a navíc už ani na to později nemá žádné páky, aby mohl něco dělat i v této oblasti....ať si půstuguruové vypráví co chcú... možná o tom jindy, nevim ještě

- jinak při dlouhém půstu se může blinkat jak vidno, ale nemůže se kašlat :)
-------------------------------------------------
Takže mi bylo po skončení půstu jasný, že budu tentokrát jak moucha, vždycky jsem byl po půstu v poho, ale i kdybych jedl a takhle dlouho se válel a blinkal, tak budu nepoužitelný..... no a do toho jsem věděl, že 7. den návratovky, tedy v pondělí odjíždím na dovolenou 2 týdny na chatu, kde si budeme sice sami dělat jídlo, ale i chodit na dlouhé procházky po horách a mně raději byli na tu návratovku doma nakoupit a já jsem sice dělal ramena, že jako půjdu :roll:, ale doufal, že to tak dopadne, protože jsm chtěl bio jablka a bio rajčata a taky kus melouna a broskev a bylo to na mne trochu daleké a dlouhé.. :oops:

A první den návratovky jsem zjistil, že jídlo je v poho, ale že furt blinkám to pití(naštěstí bez jídla) a že snesu jenom kopřivový čaj a magnezii, ale to není dobré na pitný režim, druhý den návratovky se situace nezměnila, ale zjistil jsem, že jsem tak slabej, že se mi dělá blbě snad i z námahy, třetí den jsem se probudil s nápadem, co budu dělat s pitným režimem, nicméně nevyšel, ale stal se zázrak, vše se k dobrému obrátilo, najednou šlo pít, od té doby se neblinká, sílí se každou hodinu a já už v pátek zvládnul hodinovou procházku, lehké cvičení a jsem v poho :P :P :P. Jde to neuvěřitelně rychle :D.

...... o návratovce, kterou si píšu zase příště u mě ve chlívku, protože je alternativní, tak ať to tu neprasím a pak snad i o tom údajném půstovnickém duchovnu, ale to si asi nechám až po dovče a ještě si to rozmyslim, aby kvůli tomu nebylo zle...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Závěr:
------
- zatím se mi zdálo, že jsem byl už především dokonale pročištěn prakticky před hladověním a že jsem hned přešel na to půstování bez čištění těla, i když jsem měl pocit, že mi pár dní trochu cuká v břiše, ale nic se nedělo, nic se nedočituje ani teď nebo to není vidět
- asi je to vhodnější pro strávníky "knedlo-vepřo-zeláky".. samozřejmě vynechávám vážně nemocné lidi, tam jde pak o všechno ..
- dokonce jsem v některé dny cítil i kosti, už jsem si připadal vybrakovanej doslova do morku kosti. To se mi ještě nestalo, ne že by kosti bolely, jenom jsem je cítil, nic moc pocit
- v té 40 se člověk stejně nevyhne otázce smrti, i když jsem věděl, že člověk vydrží nejíst 2 - 3 měsíce, i když tam mám nějakou tu zásobu,.., tak stejně to byl poprvé takový zvláštní pocit, že si jako tentokrát nejsem zcela jistý (je to nesmysl, nemůžeme si být jistí nikdy), že se 41. ráno probudím, :), někdo to má možná při pohledu do zrcadla, já jsem se cítil už tak hotovej... to možná na tom byl ten zatím nejduchovnější moment, že jsem se tomu odevzdal a nechal jsem to na někom jiným.... na chvilku tam ten pocit prostě byl..
- musím se pochválit za jedinou věc, že jsem v proběhu půstu neškemral, abych se cítil líp, přijal jsem to takové, jaké to bylo a vydržel to, z toho mám radost

- Ovšem je to pouze nárazový výkon, nepochybuju o tom, že pravidelný a disciplinovaný každodenní režim má daleko větší hodnotu než tyto akce, ať jsou motivovány čímkoliv, to je taky můj cíl a nejbližší a doufám že i celoživotní meta!
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

2olfessovi dík! Těším se na pokračování, doufám, že bude... (Pokud jde o to půstovnické duchovno, jsem zvědav, co napíšeš, asi víš, že "půstguruové" by Ti na to, cos zatím napsal, řekli, že holt když se děje to jemnější čistění poprvé, tak to bolí jako když si člověk s hodně zanesenym tělem dá poprvé kratší půst, že ale se to profoukne a jednak po postu budeš duchovním věcem přístupnější, jednak další už nebudou tak bolestivý a budeš při nich fungovat i duchovně. Ale to nemam z vlastní zkušenosti, přes 21 jsem se zatim nedostal.)

Pokud jde o to léčení infekcí postem, našel jsem, že Malachov píše, že se tim snadno léčej všechny, tyfus, malárie, neštovice, prostě cokoli. Nějak jsem zapomněl, že jsem to tam kdysi četl.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: PŮST

Příspěvek od awa »

Tohle opravdu stálo za přečtení.
2olfess píše:Závěr:
------
- Ovšem je to pouze nárazový výkon, nepochybuju o tom, že pravidelný a disciplinovaný každodenní režim má daleko větší hodnotu než tyto akce, ať jsou motivovány čímkoliv, to je taky můj cíl a nejbližší a doufám že i celoživotní meta!
Hodno zarámování. Klade to vysoké nároky na hodnoty a vlastnosti člověka. :D
Jídlo podobně, už jsem to tu na webu rozebírala.
No, můj čas tady vypršel. :wink: Volají jiné priority.
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

awa: No, hodnotu jak z hlediska čeho. Když jde o léčení nemocí, dlouhý půst nějakým pravidelným režimem nenahradíš...
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

2olfess: Btw, ten Tvůj "chlívek" je kde?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Tak som to docitala, a dost presne si opisal moje problemy s pitim pocas postu. Verejne sa tu priznavam, ze je to skoro rok od mojej 21ky a stale mam psychicky blok vypit s chutou cistu (osmozovu) vodu. Vypijem ju sice, ale nasilu. V poslednej dobe si do nej davam par krystalikov himalajky, vtedy mi ide dolu hrdlom lahsie.
Dik za podrobny report ;)
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: PŮST

Příspěvek od lesi »

Když jsem držel svou první 21, asi tak poslední tejden mi bylo z destilky tak na blití, že se to nedalo, pil jsem vodu z vodovodu a bylo to celkem ok. Teď už mi nedělá žádné problémy.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: PŮST

Příspěvek od Sweetie »

taky jsem docetla. tedy olfe, spadla mi celist. k vuli uz neni co dodat.
zajimal by me duvod pro pust, a jestli to byla konkretni nemoc, zlepsilo se to? urcite s tim se napravilo, zlepsilo spousta podruznych veci, das vedet?
a ze jsi blinkal i destilku. ja obyc vodu piju s odporem. ale caje snasim dobre.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Sami, když ono se to netýkalo jenom pití, to bezproprostřední pumpování nakonec prakticky po čemkoliv bylo snad ještě horší... :roll:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Sweetie píše:taky jsem docetla. tedy olfe, spadla mi celist. k vuli uz neni co dodat.
zajimal by me duvod pro pust, a jestli to byla konkretni nemoc, zlepsilo se to? urcite s tim se napravilo, zlepsilo spousta podruznych veci, das vedet?
a ze jsi blinkal i destilku. ja obyc vodu piju s odporem. ale caje snasim dobre.
Ahoj Sweetie, nevím o žádné nemoci, kterou bych si měl půstem léčit. Jak jsem psal, neměl jsem pocit, že je ještě co čistit nebo léčit. Nechci, aby to vyznělo nepokorně, takhle to nemyslim, spíš jsem měl pocit, že jsem vybrakovanej až na dno. A myslim si, že to tak jednoduše bylo, zvracel jsem ještě první den (i z čajů jsem snesl jenom kopřivu) a měl jsem tendenci i druhý den návratovky a to z námahy, což bylo prakticky pak cokoliv, stačil mírný svah... :roll:
Důvodem bylo spíš to, že jsem chtěl dokončit to, co jsem si před lety vysnil a uzavřít jednu životní kapitolu, stravu mám už pořešenou a v budoucnu budu řešit jenom aktuální rovnováhu a osobní vita preference, už se moc asi nezmění a dlouhý (královský) půst býval v hledáčku, takže při půstování jsem tělu sliboval, že pokud zůstane zdravé, tak ho už delšímu půstu než 5 dnů nechci vystavovat. Takže jsem počítal každý den asi takto: "už jenom 30 dnů půstu v kuse v životě, 20, ..15..., 10... no přece to teď nevzdam a nabudu to držet příští rok znova... :oops:" ... tímto způsobem to jde docela snadněji.

Dneska (je po půlnoci) takže už mám hodinu 7. den návratovky a zcela bez problémů (jenom hrozně málo spím a jsem čilej i v noci :| ), nevím, jestli ji sem mám hodit, protože je opravdu alternativní, vyhovuje mi dokonale, ale první den není vita, je vege, další dny už vita jsou, i když jsem měl tentokrát chuť pokračovat v těch surovinách trochu déle, rovnaly mi žaludek... No návratovka po půstu bude hotová tak za 4 dny, to už bude na téměř komplet vita, pak až klíčení luštěnin a obilnin nechám až za 3 týdny od půstu. Uvidím, teď jedu pryč, tak až se vrátím, možná to hodim ještě sem.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

2olfess píše:...nevím, jestli ji sem mám hodit...
urcite ano
2olfess píše:...protože je opravdu alternativní...
prave preto
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

2olfess píše: takže při půstování jsem tělu sliboval, že pokud zůstane zdravé, tak ho už delšímu půstu než 5 dnů nechci vystavovat. Takže jsem počítal každý den asi takto: "už jenom 30 dnů půstu v kuse v životě, 20, ..15..., 10... no přece to teď nevzdam a nabudu to držet příští rok znova... :oops:" ... tímto způsobem to jde docela snadněji.
Každý to má inak. Toto sa mi však zdá ako dosť negatívny postoj - akoby som telu hovorila: Prepáč, že ti robím čosi zlé, vydrž to.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:
2olfess píše: takže při půstování jsem tělu sliboval, že pokud zůstane zdravé, tak ho už delšímu půstu než 5 dnů nechci vystavovat. Takže jsem počítal každý den asi takto: "už jenom 30 dnů půstu v kuse v životě, 20, ..15..., 10... no přece to teď nevzdam a nabudu to držet příští rok znova... :oops:" ... tímto způsobem to jde docela snadněji.
Každý to má inak. Toto sa mi však zdá ako dosť negatívny postoj - akoby som telu hovorila: Prepáč, že ti robím čosi zlé, vydrž to.
Toto robim aj ja. Napr. ked ma boli gebula, a viem aj z coho (vela prace, pocitaca, malo spanku) a musim nieco dorobit, tak hlavu (cele telo) velmi pekne poprosim, ze nech chvilu este vydrzi, ze potom, ked robotu odovzdam, si pospim, pojdem na vzduch, zacvicim si. Fakt mu to SLUBUJEM. Vacsinou to zaberie a bolest ustupi, ale nesmiem to zneuzit. Musim slub dodrzat. Lebo inak sa na mna teliatko nabuduce vykasle. Mozno to je negativne, ale ide o taku obojstranne vyhodnu dohodu. Ked stihnem pracu dokoncit, stres polavi a nasledny oddych bude o to hlbsi, vydatnejsi (nez podvedome rozmyslat o nedokoncenej ulohe).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Sami, pri bolesti hlavy to chápem. Tú si si neželala. Ale pôst človek robí asi preto, že sa preň pozitívne rozhodne, z akéhokoľvek dôvodu. Ja si počas pôstu skôr vizualizujem, čo dobré sa deje, neberiem to ako čosi, čo musím vydržať. Myslím, že to by zoslabovalo účinok. Možno aj vďaka tomuto prístupu cítim počas pôstu eufóriu.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
2olfess píše: takže při půstování jsem tělu sliboval, že pokud zůstane zdravé, tak ho už delšímu půstu než 5 dnů nechci vystavovat. Takže jsem počítal každý den asi takto: "už jenom 30 dnů půstu v kuse v životě, 20, ..15..., 10... no přece to teď nevzdam a nabudu to držet příští rok znova... :oops:" ... tímto způsobem to jde docela snadněji.
Každý to má inak. Toto sa mi však zdá ako dosť negatívny postoj - akoby som telu hovorila: Prepáč, že ti robím čosi zlé, vydrž to.
souhlasím, ale lepší než přerušit
i když je to blbec (tělo), mělo by vědět že to je pro jeho dobro
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
souhlasím, ale lepší než přerušit
Áno, bez debaty.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

Renáta píše:Sami, pri bolesti hlavy to chápem. Tú si si neželala. Ale pôst človek robí asi preto, že sa preň pozitívne rozhodne, z akéhokoľvek dôvodu. Ja si počas pôstu skôr vizualizujem, čo dobré sa deje, neberiem to ako čosi, čo musím vydržať. Myslím, že to by zoslabovalo účinok. Možno aj vďaka tomuto prístupu cítim počas pôstu eufóriu.
Mam ti preposlat zopar splechov z nasho kolektivneho sado/maso?
Sami to odtrpela cele, ty si nevedela na ktoru nohu sa skor postavit a o mne sa ani vyjadrovat nejdem, ale teda euforiu som tam citila len v momentoch.

Na konci som uz tiez len upenlivo prosila, nech neblaznia a nechaju ma to dokoncit uz kvoli vam dvom. :)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

(:-) Žeby? No nemohla som sa tváriť, že netrpím. keď vám bolo tak naprd :wink: Inak najhoršie počas pôstu je, keď človeka začne čosi kváriť fyzicky. Pamätám, ako Terezka bojovala s bolesťou. Fuj, to je hnusné.
Odpovědět