PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: PŮST

Příspěvek od Selma »

Zrovna v sobotu jsem se na to ptala kamaráda, který každý rok pracuje na české základně na Antarktidě už od roku 2005, jak to tam mají s vodou a pijí tu vodu z tajících ledovců, což je destilka a nijak ji neupravují. Vzhledem k tomu, že veškerý život na základně, včetně péče o zdraví zaměstnanců je pod přísným dozorem vědců předpokládám, že ani oni nemají s pitím destilky problém.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Selmi ! :) Co k tomu dodat ? *THUMBS UP* lidskému rozumu a zdravému úsudku, konec hysterie. :idea: :wink:
(a pod přísným dozorem vědců pro toho, kdo slyší až na tohle).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

a občas si přidají steak z mraženého neandrtálce.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Jak to muzes vedet ? Co kdyz to byl IT man jako Ty, jen chlupaty - ha ? :D
Preci kov a vsecko se rozpadne, shnije, zrezivi a v prach se obrati .. az na neandrtalce.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:Rudo *THUMBS UP* za "live" info o destilce.
Vypukla tu svého času dost hysterická panika okolo ní, nikdy nepotvrzená, nijak nedořešená.
Za Tvůj závěr Ti proto (a práci s tím sám na sobě) díky moc !

ja som nikdy nechapal, preco je problem nemat spinu hrdzu chlor atd vo vode ?

tiez som nechapal dalsiu vec - stale sa rozlisuju anorganicke a organicke mineraly a kazdy vitraian a aj iny zdravosnaziaci sa ... ian hovori o tom ze mineraly z rastlin (alebo z druhej ruky cez zviera ale stale povodom z rastlin su OK, su organicke

kdezto tabletky mineralove su nie OK lebo je to len rozdrveny kamen a pre cloveka nestravitelny a tie anorganicke mineraly sa len ukladaju v cievach klboch atd a zavadzaju


voda zo zeme mineralka atd ma v sebe rozpustene kamene, takze tie mineraly z toho mi budu len zavadzat


jasne ze taka mineralka plna rozpustenych kamenov nie je hladova a nevytahuje z tela toxiny pripadne ine veci ale stale moze byt chudobna na dolezite minerali napriklad draslik


skor sa mi pozdava tvrdenie ze clovek pochadza z mora a ze zlozenie krvi a celkove zlozenie ludskeho tela je podobne morskej vode a ze teda najprirodzenejsie je pit morsku vodu.

je skupina superzdravych podla rodneho listu velmi starych rybarov ktory kazdy den vydu na more na miesto kde je cisto a napiju sa priamo zo zdroja a zoberu si vodu domov, denne vypiju asi 2 litre uz dlhe desatrocia


ja sa preto snazim si zrekonstruovat morsku vodu - destilka+morska sol


a teraz najnovsie som sa dostal k vyrobku ktory ma ma 91 mineralov je to velmi zkoncentrovana cista oceanska voda ale ma odobrany sodik Na, Na tam stale je ale je ho menej ako napriklad draslika ci magnezia a chuti to horko samozrejme.


Mne sa teda skor nezda ta protisolova panika.


su vitariani co denne skonzumuju dost vela stavy z celeru - teda tych dlhych zelenych stopiek ktory ma vysoku koncentracia sodika, paradajka maju tiez mnozstvo sodika, takze su schopni udrzovat solnu bilanciu aj bez pridavania morskej soli

poznamka - ta rastlina co ma dlhe zelene stopky a vola sa celler je ina rastlina ako to co sme v EU volali celer a ma velku hluzuz pod zemou (ta hluza sa v anglictine vola

celeriac a tie stopky sa volaju celery
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Morskou vodu pit klidne muzes, ale vysledkem bude sanka praksalana. Zdrava to vec, prvni hodinu dve, ale pak ti nejspis pud sebezachovy zaveli rychle se vratit k sladke vode :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Morskou vodu pit klidne muzes, ale vysledkem bude sanka praksalana. Zdrava to vec, prvni hodinu dve, ale pak ti nejspis pud sebezachovy zaveli rychle se vratit k sladke vode :wink:
na uspesnu sanku potrebujes vodu koncentrovanejsiu ako je fyziologicky roztok.

riedenejsiu morsku vodu pijem uz velmi velmi dlho, roky (teda rekonstruovanu)

morsku sol si sypem aj do vsetkych bylinkovych cajov varenych z destilky a prisypujem si ju aj do surovych salatov a do zeleninovych polievok a dokonca aj ked robim polievky - vyvary z morskych rias a morskych zelenin
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:Mne sa teda skor nezda ta protisolova panika.
No, uz mozna dlouho panika okolo soli trvat nebude, uz jsou tu prvni vlastovky (od vedatoru), ze ji nejspis potrebujeme, jako i ty Bozi hovadka, co ji lizou v zime v lese, ty to maji poresene, my jsme co tapeme.
http://www.google.cz/search?q=s%C5%AFl+ ... h=609&bs=1 povida kamos google:))
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Rudo, ono zas nemuzes tohle forum brat prilis vazne :) Kazdy si tu pise co chce, cemu veri a i to cemu neveri, proste nekde zahlid apod. Skoro nic z toho co se tu doctes nelze brat jako souhrnny oficialni nazor vsech kdo se sem chodi vykecavat. Pokud nekdo opravdu zije v panice ze soli, je to celkem normalni jev, on z toho vyroste :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: PŮST

Příspěvek od jans »

Fiono, no zrovna Tys po solné koupeli v moři v průběhu půstu zázračně obživla a pak Ti naběhlo to brethariánství a v tom jsi i bez jídla zaběhla svůj první půlmaraton, ne? Možná na té soli něco bude. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

No, taky si rikam ze na ni neco bude :) Ale nesolim, ne ze strachu ze soli ale proste neni co solit, salat i ovoce radsi bez. Spis vyhledavam to more, z duvodu ktere byvaji mozna pravem oznacovany za pavedu :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

RoSa píše:Ahoj, já osobně bych to nedělal. Pokud si to vydržela na destilce tak bych to vydržel. Destilovana voda je ideální.Pokud do ní přidáš plátek citronu, tak z něj destilka vycucne všechno co se dá :-) protože je tzv. "hladová" a pak už to nebude půst. To je můj názor. RoSa
Ahoj,dakujem krasne za odpoved.Odpovedam az teraz nakolko som bola dlhsie odcestovana a zaroven sa chcem podelit s mojou "hroznou" navratovkou!!! :roll: Ten citron do vody som sinakoniec nedala,len do posledneho litra vody na treti den, bleee a uz to zacalo.Hned po poste(ja neskusena)som si myslela,ze 3dni,to je nic,v porovnani s ostatnymi (7,21..atd.)takze mozem zacat papat"normalne".Ono to zacalo v poriadku s naparenou rajcinou,ale vecer,par skleniciek vina,hrozno a syry.Bozeee,neprajem ten pocit nikomu,uz nikdy to nespravim.A ako Pavel spominal,zahravam sa so zivotom(resp.s ladvinou atd.) a skutocne som sa aj tak citila.Snad uz po par minutach sa mi v bruchu zacali odohravat rozne zvuky a po pol hodke mi brucho nafuklo,akoby som zjedla melon,bola to neskutocna bolest,akoby ma islo roztrhnut.Nevedela som celu noc spat a strasne ma susilo.Usta som i len vyplachovala ladovou vodou,lebo do mna sa uz nezmestilo ani deci vody.Este teraz mi je z toho zle.Citala som tisic prispevkou okolo navratovky,ale necakala som,ze je to tak krute a naramne dolezite!!!!
Nebola som doma 12dni a da sa povedat,ze celych 12dni som mala problemy, ci uz so stolicou,kde pomohol len klystyr a s bolestami brucha a to uz i po hocicom, co som zjedla,ci to uz bol banan s jablkom alebo normalne jedlo.No proste hroza,striedala som to neprimerane celych 12dni,raz som sa prejedla,druhy den jedla striedmo a zas dokola a citila som sa dobre jedine vtedy,ked som nic nejedla,len pila vodu...
Konecne som doma a tesim sa,ako sa ocistim.Prisla som na to,ze sa musim vela ucit a moje sebaovladanie je katastrofalne,priznavam :cry:
Zaroven by som sa chcela tymto poradit,aby som si neublizila,ako pri predoslom poste...
Premyslam nad 2sposobmi:
1.Cca mesiac (kazdy utorok) si dat 1-ky ...aby si telo tak nejak zvyklo...
alebo....
2. Od tohoto pondelka mam v plane si dat znova 3-ku...

Len neviem co je spravne a lepsie,ako sa kvalitnejsie ocistit a neublizit si. V navratovke som sa osklivo popalila a budem dbat na to,aby sa to uz neopakovalo!
A este dalsia otazocka(asi to tu uz bolo preberane,ale predsa)ako casto sa mozu opakovat 3ky alebo 5dnove posty?
Dakujem krasne vsetkym za odpovede, hrozne mi tym pomahate,som na uplnom zaciatku a kazda rada je pre mna nad zlato... :) m:-) krasny dnik
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Cize jeste jednou pro ty na uplnom zaciatku:))) :
3 dny je presne doba, kdy to zaludek pomalu zabali a vzdava se toho, ze mu cokoli das k jidlu. Je to dost kriticka doba - potvrdi kazdy kdo se dostal za 3 dny JEN o vode - potud naopak gratulace:).
U 1-ky jeste se da privrit oko, kdyz se prezeres, jen boli bricho a jede se dal.
Ne u 3-ky a vyse - ze zminenych duvodu, telo je jiz v jinem rezimu, ackoli se to mozku (cti nasemu egu) jeste nezda.
Nejsi prvni ani posledni, vitej v klubu nedisciplinovanych prezranych a prezivsich:).

Navod: http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani + http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

cepheus píše:Cize jeste jednou pro ty na uplnom zaciatku:))) :
3 dny je presne doba, kdy to zaludek pomalu zabali a vzdava se toho, ze mu cokoli das k jidlu. Je to dost kriticka doba - potvrdi kazdy kdo se dostal za 3 dny JEN o vode - potud naopak gratulace:).
U 1-ky jeste se da privrit oko, kdyz se prezeres, jen boli bricho a jede se dal.
Ne u 3-ky a vyse - ze zminenych duvodu, telo je jiz v jinem rezimu, ackoli se to mozku (cti nasemu egu) jeste nezda.
Nejsi prvni ani posledni, vitej v klubu nedisciplinovanych prezranych a prezivsich:).

Navod: http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani + http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat
Dakujem za povzbudenie :) uf, snad to vse zvladnem,ono sa to "lahko cita a hovori o tom",ale ten real life a navratovka zradza a presne ako sa tu spomina, post nieje tak tragicky,ako ta navratovka. Jo a tvoj nazor je aky, zacat zas na 3 alebo si dat tie jedničky, mas skusenosti? diky diky diky :D :P :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Rikam si co mi rekl kdysi Pavel - "Pokud uz jsi to takhle zvoral bud rad ze zijes a najed na kalendar, nejsi prvni ani posledni":).
Kalendar si Pavel "vycucal z prstu" prave pro tyto (nase) zpackane pripady.
Cize rikam rovnez - kalendar od zacatku s durazem na VSECKY navratovky (ve smyslu neprezirat se - dle navodu k navratu tamtez) je spolehlivy zpusob jak to spravit, drzim palce Tvojemu nadseni z pustu. Ahoj:))).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Wanesa píše:Premyslam nad 2sposobmi:
1.Cca mesiac (kazdy utorok) si dat 1-ky ...aby si telo tak nejak zvyklo...
alebo....
2. Od tohoto pondelka mam v plane si dat znova 3-ku...
Len neviem co je spravne a lepsie
Pěkně to napsal Cepheus, jo jo

Wanesa netrap se a začni jedničkama, sleduj reakce těla. Ona sice ta trojka vypadá snadno, ale až tak úplně lehoučká taky není, to už se aspoň drobná zkušenost hodí. Pomalu si vysleduj, jak intenzivní detox u Tebe probíhá, jaké pocity slabosti cítíš...
O návratovce Ti psát nebudu - vidím, že v tomto směru jsi zkušenější než já :wink:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

Jeee dakujem Vam za krasne rady, tak ja nabehnem teda na tie jednicky a pak sa uvidi, i v kalendari to tak vychadza, takze parada,tesim sa :D No a s tymi skusenostami s navratovkou? Ufff ani nespominaj,proste cisty blazon...ako utrhnuta z retaze! Schvalne som sem rozpisala ten priserny stav na prasknutie,zvracanie,nespavost,aby i dalsi zacitaocnici neurobili az tak prisernu chybu :roll:
Strasne sa tesim na 1-ky jupííí....
A inak, ako som tu citala niektore prispevky, ze pri jednickach niektori ludia su bez energie..atd.,u mna je to uplne naopak, ja sa citim uzasne v prvy den a i druhy...a vlastne i na treti den rano pri mojej prvej 3-ke. V podstate kazde rano som mala tolko energie a dobrej nalady,ze by som ju mohla rozdavat hrstami, ono to bolo horsie az odpoledne...a treti den som bola skutocne vycerpana a nesla ani odpoledne behat, to je pravda...
Ale ta naladicka, boze...uzasna (treti den ma prepadla na chvilu mala nervozita a smutok pred spanim,ale hned to preslo...)..to asi z toho,ze som si dala do tej destilky ten citron haha (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Wanesa píše:Ale ta naladicka, boze...uzasna (treti den ma prepadla na chvilu mala nervozita a smutok pred spanim,ale hned to preslo...)..to asi z toho,ze som si dala do tej destilky ten citron haha (:-)
No a to si prave nemela delat - citron do vody, neva -zapocitej si dva dny pustu a pokracuj dal, jak vyse uvedeno, ok ?
Jsou ted 2 moznosti proc pust zvladas dobre :
1) nejsi az tak intoxikovana jidlem ci leky a chemii co do sebe lidi davaji a uvedomi si to az byva pozde
2) svoji telesnou dispozici to zvladas lepe nez jini, bud rada je to dar, ale opatrne tim spis
Pokud tento dobry prubeh startu pustu mas, jsi stastlivec, ktereho ma pust rad a Ty jej, vaz si toho a opatrne s nim.
Hlavne pozor na euforky z nej a chyby z ni pramenici - z prehnane jistoty, ze "me se nemuze nic takoveho stat, kdyz se tak dobre citim".
To Tvoje "citron haha (:-) " o tom svědčí, čiže znovu - opatrně na tyto klamné euforky - vychutnat si je ano, ale nepodlehnout jim, ok ?
Ahoj.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

To Tvoje "citron haha (:-) " o tom svědčí, čiže znovu - opatrně na tyto klamné euforky - vychutnat si je ano, ale nepodlehnout jim, ok ?
Ahoj.[/quote]
Jeee to som ani nevedela,ze patrim k tym stastlivcom,zase super spravicka,to ma este viac povzbudilo. No tie euforky,nad tym stale rozmyslam,ci to mam v povahe a posty to umocnuju,ci to vyvolava tato krasna postupna(mozno pomala,ale predsa)zmena v mojom zivote...hm...
Ale je to nadhera,len tie depky(ked sa prejem)ach jo :wink: :roll:
Tie euforky,asi mozu uskodit, mas pravdu,budem davat vacsi pozor,dakujeeeem :P za upozornenie...
A k tomu,ze pises,ze moje telo nieje este tak zanesene...ach jo,to si ma tiez povzbudil :wink: ja som si myslela,ze 26,je tak na hranici a vcas,ze som sa zpamatala...haleluja :) No cely zivot som nejak masozravec nebola,po puberte skoro uplne eliminovala a teraz bohuzial stale nejak morske priserky, plody mora a tak-obcas zakusnem-(cca 1x za 1-2mesiace)...nesylim to a hovorim si,ze pride cas sam od seba, ako prisiel den,ked mi maso zacalo zapachat (ako prve veprove..och,fuj este dnes citim ten zapach zdochlinky...)a tak to pokracovalo samo od seba...k tomu sa pripojili info preco nejest maso, aky ma vpliv na nas organizmus..atd.atd., takze uvidim ako to pojde so mnou dalej :)
...je zaujimave sa pozorovat ci uz po dusevnej alebo fyzickej stranke...
A som stastna, ze som nasla tieto stranky a ludi,kt.mi rozumeju,s kt.sa mozem porozpravat uplne otvorene a necpu mi do hlavy dookola to iste, ako to prehanam a jest treba vsetko(sice v malych davkach,ale telo potrebuje vsetko i ...maso i "mast"!...a dalsie zivocisne tuky)..och boze...uz som prestala vysvetlovat a uzatvaram sa pomalicky,ale iste radsej do sv.sveta...nasho sveta >:-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Rozumim, hlavne nestresovat, kvuli nicemu.
Vis jake jidlo Ti nejvic uskodi ? To ktere si JIZ pozrela a mas kvuli nemu vycitky svedomi, depku, stresujes se.
A to muze byt pro kazdeho neco jineho, ja jim dnes (opatrne) vsechno, ale pamatuju nekdy v r. 2006 mi po prvnim pustu taky maso pachlo zdechlinou a ja si zrovna od p. Partykove cetl, ze do jidelnicku lidi co nechteji rakovinu maso jednoduse nepatri.
Presne si ten vjem pamatuju dodnes - vliv psychiky+puch masa a následná nechuť jej jíst.
Vydrzelo mi to cca rok a pul jen ciste vege, ne vita. Striktne jsem odmital vsechno co zilo a bucelo, ci chrochtalo a vubec se nejak hybalo se mnou v casove ose (rostliny se taky hybou, ze jo).
Nahradou byly houby vseho druhu do jidel misto masa (vaclavkovy gulas, hlivovy gulas, smazene zampecy - vlastni pestirna ve sklepe, hehe, mnamka), dalo se to.
Obcas me prepadne chut a ujedu na necem zase, dam si na chut, no co ..
Ale pak zase hezky hupky dupky tak kde mam byt, ponevadz to tak citim, ze to ma byt, jinak bych sem nikdy ani nevlezl.
Jednou za cas velky uklid vetsim pustem, to je cely:)).
Me je 2x tolik roku co Tobe (mam 26 dceru stejne mladou jako Ty:) ) a taky to snasim dobre, zadny detox na umreni se nekonal, zadne spagaty a chuchvalce ze strev mi nikdy nesly, ani jine apokalylsy z fotek na webu se nekonaly, neumim si predstavit co lidi museli leta jist co to takto maji a nafoti - proste neumim.
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

Nooo zaujimave poznatky, pre mna velmi prinosne.A pred kolkymi rokmi si/ste(teraz neviem ako Vas oslovit) :wink: :? presiel na iny (tento) sposob zivota? Vidim, ze ste prechadzal etapami a myslim,ze budem aj ja, kazdy z nas a na to sa velmi tesim,preto,ako som napisala,nic nesilim,nechavam tomu volny priebeh.
Ten Vas velky uklid kolko trva a ako casto?
Nejak sme sa rozkecali,asi by sme sa mali premiestnit do -inej diskuzii,pokec alebo tak nieco hehe-lebo nas vyhodia :lol:
Je pravda,ze ludia,ktory sa vydaju tymto smerom,im sice pribuda po dusevnej stranke,ale ubuda po telesnej(myslim,vaha)?Snad to nie je nejaky tragicky ubytok.
Takze ak dobre rozumiem, Vy papate vsetko, s mierou,s uvazenim,prestriedate to ocistou, velkym uklidom ...atd.
A este som sa chcela spytat,je skutocne dolezite dodrzovat kalendar,kedze teraz vychadzaju 1dnove posty na piatok,bude asi blbost,kebyze ich robim v utorok,ze?
A k tym "spagatom vychadzajucich" z ludi, no comments, neverila som vlastnym ociam,ze nieco take moze existovat. No,vela veci ma zaskocilo i v roznych knihach,akoze taky"pivny bruch"je naplneny niekolkymi desiatkami ztvrdlych kalov...atd atd..no nie je sa co divit,ked vidim v niektorych jedalniach skonzumovat muza v strednom veku 12knedlikov,pivo,predtym este polievku s chlebom a konecna je povolenie nohavic,potlapkanie po bruchu a grgnutie..och...co taky clovek musi mat v sebe za sajrajchtu a mysel absolutne utlumenu, nemoznu dychat... :cry: :roll:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

...jo a s tym jedlo mate pravdu...najhorsie je to, z ktoreho mame vycitky, velka pravda!!!! :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Waneso, tu si vsichni Ty-kame, cize nechci, aby jsi mi vykala, ok ?:)))
Ten den v tydnu zalezi jen na Tobe, kdyz Ti vyhovuje utery, nech utery, na tom presne nezalezi, uprav si kalendar dle potreby, jen dodrz jeho podstatu - postupne (a hlavne bezpecne) zvyknutí si tela na delsi pusty:).
K tem 12 knedlikum co dodat ?
Muj "rekord" je 4 knedliky, (uz ale jen obcas max 2-3 podle velikosti + mala polivka napred) obcas (cca 1x za14 dni, jak kdy) v restauraci na chut.
Uklid trval dosud 21, 26 a 40 pusty v rozmezi ca 6 let, mezi tim obcas 1 az 3, ty prvni velke uklidy ze zdravotnich duvodu, ty male mezi tim v podstate taky:).
Toni
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 19:24

Re: PŮST

Příspěvek od Toni »

Ahoj Cepheusi, mám takový malý dotaz :D . Brousím si zuby na 40 :D . Jak dlouho u Tebe probíhala návratovka, co jsi jedl ? Díky moc za odpověd´.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Super zprava, brus dal, drzim palce:D.
Toni
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 19:24

Re: PŮST

Příspěvek od Toni »

Právě mi zbývá už jen pár dní. A nechci tu návratovku zvorat. :delicacy:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

cepheus píše:Waneso, tu si vsichni Ty-kame, cize nechci, aby jsi mi vykala, ok ?:)))
Ten den v tydnu zalezi jen na Tobe, kdyz Ti vyhovuje utery, nech utery, na tom presne nezalezi, uprav si kalendar dle potreby, jen dodrz jeho podstatu - postupne (a hlavne bezpecne) zvyknutí si tela na delsi pusty:).
K tem 12 knedlikum co dodat ?
Muj "rekord" je 4 knedliky, (uz ale jen obcas max 2-3 podle velikosti + mala polivka napred) obcas (cca 1x za14 dni, jak kdy) v restauraci na chut.
Uklid trval dosud 21, 26 a 40 pusty v rozmezi ca 6 let, mezi tim obcas 1 az 3, ty prvni velke uklidy ze zdravotnich duvodu, ty male mezi tim v podstate taky:).
Mily cepheus, tak AHOJ a velke diky za rady :wink: wow a ty si sa dostal aj na 40? hmmm velky obdiv, snad sa tam za cas dostanem aj ja :) krasny vecer a este raz dikyyyyyy 8) :wink: :) m:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

Mala by som este jednu pod-otazocku :) kedze som sa uz nejak tak rozkecala...
Mojim hlavnym dovodom,preco som sa rozhodla drzat post,je ocistenie mysle (a to sa mi i osvedcilo,hned v prvych 3dnoch mojej trojocky...nadhera),ale...dalsi dovod bol zdravotny.Nemyslim,ze zavazny,ale casom by zavazny mohol byt.A to je: ..ze skoro po kazdom jedle "moje brucho zvacsilo objem" az o niekolko centrimetrov,pri stasti som krce nemala,ale pocit akoby som prehltla melon skoro stale a o chodeni na toaletu ani nehovorim,tak 2krat do tyzdna?...hm...Bol cas,ze to par dni islo,ale to tak,ze na prazdny zaludok som vypila tuhu kavu a zapalila si cigaretu,takto to vsak nechcem riesit, avsak ine nic nepomaha, vyskusala som prirodnu vlakninu, vsemozne vsetko co tu spominane bolo a co som sa docitala, ale nic. Tak maximalne klystyr pche 8)
Post by mi mal tieto problemy napravit,mate niekto podobne skusenosti?Zmenilo sa nieco pri pravidelnych postoch alebo zhorsilo(to snad nie)?, ale kazda skusenost dobra :) dakujem
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

Toni píše:Právě mi zbývá už jen pár dní. A nechci tu návratovku zvorat. :delicacy:
Veru davaj pozor, mne stacila zvorana navratovka po 3 a neprajem to nikomu, nechcem si navratovku predstavit zvoranu pri tebe, au au au auuuuuu mrkni a precitaj si komentare, diskusie, mas tu vse, co papat, ako papat, ako casto..atd. Drzim palceky xi xi :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Wanesa

v prvych dnoch hladovky je celkom normalne mat zvysenu energiu, jasne a rychle myslenie, ja ked potrebujem sa velmi sustredit na zlozitu robotu tak idem hladovku alebo rozne takmer hladovky, telo spali tuky v krvi lahsi prenois kyslika, stabilny cukor hormony sa zostabilizuju atd

tento stav trva az kym neklesne hladina mineralov v tele, najme tych elektrickych Na, K
a pomocne elektricke, Ca, Kg atd

potom nastava unava bolesti, starta koncentracie svalova slabost tocenie hlavy, neschopnost koncentracie potreba neustale spat alebo nespavost atd


ja som mal dobre skusenosti ked som robil 11 dnove solove hladovky ked som pil slanu vodu slane bylinkove caje a ine sposoby ako dostavat soli a mineraly ale ziadne kalorie, viem ze sa to nevola hladovka je to skor na osvetlenie pricinnych suvislosti


Wanese preco robis hladovku ? uviedla is nejake dovody, ale z jogy napriklad sa hladovka robi ked sa meni sezona - teda zmena stravy podla sezony a vseobecne ked sa chce strava zlepsit, ked chcem postupit o korok k lepsej strave a niecoi zo stravy vylucit - to co mi najviac skodi podla stupna pokroku, tak najjjedoduchsie je dat hladovku vylucit zbytky tej skodlivej potraviny a po hladovke uz sa k tej potravine nikde nevratit, nielen v navratovke ale nikdy, vzdy 1 potravina ako ciel po hladovke.


pamatajuc si toto, dalsi koncept ktory pouzivam ked radim ludom ako zlepsit zdravie stravou je :

najprv sa zbav mielcnych vyrobkov, najprv sa zbav syrov, to je dolezitejsie ako sa zbavit masa. Viem ze poradie je bezne opacne najprv vylucit maso a zostat na mliecnych ale podla mn to je opacne, syry su nebezpecnejsie ako maso, teda radim syry vylucit ako prve.

Ty si nemala ziadny ciel ze co po hladovke vylucis a zacala si prave tym najhorsim - syry (alkohol uz ani nekomentujem) a telo ti jasne dalo najavo ze co je pre teba najhorsie.


porozmyslaj ze co dlhodobo potrebujes zmenit, navrhujem zacat vylucenim udeneho - udene syry a udene masa a postupne vylucit vsetky mliecne vyrobky


po hladovke je orhganizmus ovela vnimajsi citlivejsi a vsetko prijima do seba v plnej miere, po hlkadovke ti syr uskodi ovela viac ako pred hladovkou a ak nemienis prestat jest syry, tak by som povedal ze je lepsie hladovky radsej nerobit


vsetko je ciste moj osobny nazor
5 2 8
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

rudo píše:Wanesa

v prvych dnoch hladovky je celkom normalne mat zvysenu energiu, jasne a rychle myslenie, ja ked potrebujem sa velmi sustredit na zlozitu robotu tak idem hladovku alebo rozne takmer hladovky, telo spali tuky v krvi lahsi prenois kyslika, stabilny cukor hormony sa zostabilizuju atd

tento stav trva az kym neklesne hladina mineralov v tele, najme tych elektrickych Na, K
a pomocne elektricke, Ca, Kg atd

potom nastava unava bolesti, starta koncentracie svalova slabost tocenie hlavy, neschopnost koncentracie potreba neustale spat alebo nespavost atd


ja som mal dobre skusenosti ked som robil 11 dnove solove hladovky ked som pil slanu vodu slane bylinkove caje a ine sposoby ako dostavat soli a mineraly ale ziadne kalorie, viem ze sa to nevola hladovka je to skor na osvetlenie pricinnych suvislosti


Wanese preco robis hladovku ? uviedla is nejake dovody, ale z jogy napriklad sa hladovka robi ked sa meni sezona - teda zmena stravy podla sezony a vseobecne ked sa chce strava zlepsit, ked chcem postupit o korok k lepsej strave a niecoi zo stravy vylucit - to co mi najviac skodi podla stupna pokroku, tak najjjedoduchsie je dat hladovku vylucit zbytky tej skodlivej potraviny a po hladovke uz sa k tej potravine nikde nevratit, nielen v navratovke ale nikdy, vzdy 1 potravina ako ciel po hladovke.


pamatajuc si toto, dalsi koncept ktory pouzivam ked radim ludom ako zlepsit zdravie stravou je :

najprv sa zbav mielcnych vyrobkov, najprv sa zbav syrov, to je dolezitejsie ako sa zbavit masa. Viem ze poradie je bezne opacne najprv vylucit maso a zostat na mliecnych ale podla mn to je opacne, syry su nebezpecnejsie ako maso, teda radim syry vylucit ako prve.

Ty si nemala ziadny ciel ze co po hladovke vylucis a zacala si prave tym najhorsim - syry (alkohol uz ani nekomentujem) a telo ti jasne dalo najavo ze co je pre teba najhorsie.


porozmyslaj ze co dlhodobo potrebujes zmenit, navrhujem zacat vylucenim udeneho - udene syry a udene masa a postupne vylucit vsetky mliecne vyrobky


po hladovke je orhganizmus ovela vnimajsi citlivejsi a vsetko prijima do seba v plnej miere, po hlkadovke ti syr uskodi ovela viac ako pred hladovkou a ak nemienis prestat jest syry, tak by som povedal ze je lepsie hladovky radsej nerobit


vsetko je ciste moj osobny nazor
Ahoj Rudko :)
Dakujem za tv.reakciu,kt.ma prinutila sa nad sebou zase este hlbsie zamysliet. Co bola pricina ore moj post alebo preco som sa tak rozhodla?Ako som spominala,precistenie tela i mysle.Je pravda,ze som to tak po poste neponala,ako si napisal a nerozmyslala nad tym,ze vyradim z jedalnicku nejaku potravinu a presne to urobim hned po mojom nasledujucom poste.
K tej navratovke: Viem,urobila som velku chybu,ktora sa mi vypomstila velmi nepekne a s pomyslenim, ze mi decka vina a par kusov syru neublizi,som sa velmi mylila.
Uz nikdy po ziadnej hladovke,nepojdem na ziadne posedenie ci narodeninove oslavy a nech som prikladom pre vsetkych.
Tie syry: pomaly sa zbavujem urcitych druhov, tazke, makke..atd syry(udene uz davno nie a o udenych masoch ani nehovorim :roll: )pfuu uf uf.... som uz vyradila. A ano, skoro kazdy zacina s vyradovanim masa, no co uz,tak ci tak nejak sa k tej -nasej- ceste dopracovat musime, i ked nie stale je ta naspravnejsia a "najlahsia". Ako som uz pisala,nie som clovek, ktory bude tlacit na pilu,pomaly sa zbavujem urcitych potravin a navykov, ako som sa zbavila fajcenia,pitia kavy,masa...atd. Mozno budem posobit na niekoho dost "pohorsujuco" :? ...ale co uz, inak to so mnou asi nejde :wink:
Rudko, strasne ti dakujem za rady a skutocne si ma prinutil sa nad sebou este viac zamysliet a s tymi syrami urcite urobim kratky proces v co najkratsej dobe.Ono vlastne od tej doby,ako som skoro skolabovala rozprasknutim brucha a napinanim, ani na ne chut nemam :D Takze ako ja hovorim,vsetko zle = na nieco dobre :wink:
Krasny dnik vsetkym a hlavne - NEPREZIRAT SE 8) :? :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

ahoj Wanesa
drzim palce

story of my life

dievky mi povedia ze som ich prinutil sa nad sebou zamysliet a tym to vzdy konci

:mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:..v prvych dnoch hladovky je celkom normalne mat zvysenu energiu, jasne a rychle myslenie, ja ked potrebujem sa velmi sustredit na zlozitu robotu tak idem hladovku alebo rozne takmer hladovky
Rudo dovolim si maly dodatek k tomuto.
Ano, mas pravdu ve vsem, ale "jasne mysleni" u me probihalo po cely pust vzdycky, stridalo se to sice jak pises se dny utlumu, ale shrnuto a podtrzeno -v tuto dobu poresim vsecky svoje dulezite veci rovnez.

A takova tresnicka na dortu -kdyz nepodelas navratovku, zazijes co do "jasu v hlave" neco daleko lepsiho v pocatku navratovky nez na startu pustu. Prival energie jsou slaba sluvka pro tento zazitek:))).
Lidi se ale zel v 99% o toto (vedome ci nevedome) okradaji sami a prezirani v navratovce jim zpravidla nevymluvis. (moje osobni zkusenost a i moje zkusenost s jinymi lidmi).

V pozdejsi fazi navratovky pak uz nezalezi ani tolik na tom CO snis, ale KOLIK toho snis - naucit se ovladat svoje ego a "potreby".
Pak neni kriticky ani ten syr, (vyzkouseno) bezne si jej ted kdykoli dam na chut -se zampionama je muj oblibeny:).

Vtip je v tom - neprezirat se alespon po STEJNOU dobu cos hladovel = 1:1 idealni pomer.
Priklad - 21:21 dni pust/navratovka.
(viz treba i vyse linknuta pani V. Partykova o omezeni az anulaci ozdravnych ucinku pustu na telo vlivem zdrbane ci zkracene navratovky - lidi pospichaji treba do prace, neuvedomi si, ze 20 dni pust je ve skutecnosti s navratovkou 40 dokhromady a nepocitali s tim a pak to zkracuji a podelaji - jeden z NEJ castych duvodu - "nemam cas":)) )

Howgh uz ode me k pustu zase na cas vse, drzim pesti vsem zaciajicim, a opatrne s nim.
Je to dar, velky dar co jsme obdrzeli vsichni bez rozdilu, neni to ale hracka na sportovni vykony, a nebo treba zabijeni nudy nekde v panelaku:)).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

ano mas pravdu dolezitost navratovky sa asi ani neda dostatocne zdoraznit

hladovka je jednoducha, nic sa neje, netreba ani vojst do kuchyne, zabudens kde je spajza aj chladnicka, nechodi sa do obchodu, na trh, zivot je jednoduchy

navratovku treba planovat, po hladovke je zrejme chladnicka aj spajza prazdna treba okamzite zautocit na trznicu a obchody a zasobit domacnost

jednoduchy zivot skoncil vsetko same problemy a kompolikacie a k tomu sa zacne prebudzat zaludok a cela traviaca sustava


mozno by bolo vynborne mat navratovkove sanatoria, kde sa podava v spravnuych davkach spravne jedlo a netreba sa o nic starat a netreba otvarat plnu chladnicku.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Heh !!:D)))
Navratovkove samatoria, to tu jeste nezaznelo, pustovaci utopie to ano, ale navratovkove - to ma neco do sebe rudo:).
Se chlamu tomu jako tele, ale rozesmala me predstava nestastniku zavrenych za plotem, a pred nimi pridel 1miska ovozelu + 1 sklenice redene stavy z mrkve na den a sestry co jim to podavaji ze zamcene lednice:).
Mam uz takovou bujnou imaginaci, sry:D).
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

rudo píše:ahoj Wanesa
drzim palce

story of my life

dievky mi povedia ze som ich prinutil sa nad sebou zamysliet a tym to vzdy konci

:mrgreen:
No vidis Rudko, ake mas schopnosti, to si vaz :wink: :mrgreen:
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

:mrgreen: To je super napad :mrgreen: tie sanatoria...
A k tomu, ze sa netreba pocas postu starat o to, co zjest, sa pripajam...a zdoraznujem vsetkym co sa chystaju na svoj prvy post ci hladovku, ze je to neopisatelny "zazitok", v ktorom clovek zisti, kolko ma zrazu casu,pretoze nemusi rozmyslat co , ako uvarit...co si dat na ranajky, na obed...Ja osobne som cs vyplnala uplne inymi vecami a den mal zrazu tolko hodin...
Pomaly sa pripravujem na moj spominany utorok, pak Vam dam vediet, ako som dopadla s navartovkou :wink: a proste s celym tyzdnom v podstate...pa pa m:-)
Wanesa
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 12, 2011 21:38
Bydliště: Neptun

Re: PŮST

Příspěvek od Wanesa »

Ahojte,
tak som tu zas. A ako dopadol moj post?
Výýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýborne,nic som nezkazila,ani navratovku a bolo to vse uplne uzasne. Sice miesto spominanych 3dni,som dala len 48hodin a to preto, ze som sa potrebovala zahriat na 7čku.
Rozhodla som sa totiz ocistit moje telo poriadne a zaroven sa opytat niekoho, ci sa nechce pridat od zajtra ku mne,myslim,ze to bude hodne tazke a preto by som bola rada,kebyze mam komplitca :D >:-)
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: PŮST

Příspěvek od chatelle »

Wanesa píše:Ahojte,
tak som tu zas. A ako dopadol moj post?
Výýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýborne,nic som nezkazila,ani navratovku a bolo to vse uplne uzasne. Sice miesto spominanych 3dni,som dala len 48hodin a to preto, ze som sa potrebovala zahriat na 7čku.
Rozhodla som sa totiz ocistit moje telo poriadne a zaroven sa opytat niekoho, ci sa nechce pridat od zajtra ku mne,myslim,ze to bude hodne tazke a preto by som bola rada,kebyze mam komplitca :D >:-)
Ahoj :-) Jen tak BTW zitra zacinam. Chtela bych 14, ale budu rada i za min, proste co telo povoli :) Partak by se hodil! >:-)
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: PŮST

Příspěvek od gabrielik »

Ja mám dnes tretí deň. Keďže som začala s dosť málo kilami, a nemám rezervu z ktorej by som mohla chudnúť, tak som sa rozhodla dĺžku pôstu prispôsobiť ubúdajucim kilám. Viac v mojom denníčku.
No a koľko si môže dovoliť človek pri pôste stratiť kíl, alebo aká je ešte hranica pri výške 172 cm?
Ešte som si všimla, že niektorí majú problém na začiatku s nevoľnosťou od žalúdka. Mne sa to tiež stalo hňeď na druhý deň a pomohlo mi vypláchnuť žalúdok od hlienov a bolo dobre. Možno to pomôže aj iným.
Je lepšie to mať natrénované skôr ako to skúšať prvý raz pri pôste. Volá sa to tiež gesto slona. Na stránkach Jardu Zajíčka je to popísané podrobne. Ale narozdiel od normálneho výplach, tento bol strašne hnusný, plný žalúdočných štiav, takže ma z toho až pálil krk.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

gabrielik píše:Ešte som si všimla, že niektorí majú problém na začiatku s nevoľnosťou od žalúdka. Mne sa to tiež stalo hňeď na druhý deň a pomohlo mi vypláchnuť žalúdok od hlienov a bolo dobre. Možno to pomôže aj iným.
Je lepšie to mať natrénované skôr ako to skúšať prvý raz pri pôste. Volá sa to tiež gesto slona. Na stránkach Jardu Zajíčka je to popísané podrobne. Ale narozdiel od normálneho výplach, tento bol strašne hnusný, plný žalúdočných štiav, takže ma z toho až pálil krk.
To jsou právě podle mne dvě celkem důležité znalosti, které se k půstování vztahují - výplach žaludku a výplach střev. Co člověk, to názor - někdo vyplachuje, jiný ne. Mně přijde velmi logické vyplachovat (a taky samozřejmě obojí vyplachuji) a píšeš tu další potvrzení, proč jsou výplachy při půstu nápomocné. Udělalas skvěle. Držím palce do dalších dnů.
Uživatelský avatar
Atman
Příspěvky: 56
Registrován: sob zář 25, 2010 17:00

Re: PŮST

Příspěvek od Atman »

gabrielik píše:....
No a koľko si môže dovoliť človek pri pôste stratiť kíl, alebo aká je ešte hranica pri výške 172 cm?......
každý ti povie že je to individuálne a nestaraj sa o to...osobne som sa pri výške 173cm dostal pri 40ke na 50,3kg (išiel som do toho s 68,1kg) a v pohode....cítil som že ešte sú rezervy pár kíl a to som 39 ročný muž, ženy majú subtílnejšiu stavbu, viac % telesného tuku a môžu ísť na ešte nižšie hranice.
Je to len o psychike, poznám ľudí čo by sa presviedčali že pri 60kg už musia zomrieť od hladu.
Toni
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2011 19:24

Re: PŮST

Příspěvek od Toni »

Musím souhlasit s Atmanem, ted´ při mé 40 jsem šla při mé výšce 168 z 55 kg na 43 kg, tělo by mohlo ještě něco shodit (tuk ještě na sobě nějaký mám). Jen ten hrozný pohled do zrcadla :roll: (trochu se nepoznávám) :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

Kuuuurnik baby, co mi to robite. Ja som dnes kupila melon.
Ale mozno ho este prehodnotim a strcim do chladniaku v garazi, tam by aj tyzden mohol vydrzat, no nie?

Takze zajtra????
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Fakt, Culka? Ja mám teda len tú jedničku zajtra. Ale držím všetkým pôstujúcim palce.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

Reni, fakt. Oci mam jak angorak, uz tyzden sa to premava hore-dole, pol dna nejem, lenze zrovna zacali vozit cucoriedky z BC, velke jak palec. No odolaj. A v robote mi zreju maliny jak blbe a aj zahrada konecne produkuje.
Este stastie, ze su tie mraznicky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

No, veď nedáš 21čku :wink: To zvládneš a na tú potvoru, čo si lapla, ti to pomôže.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: PŮST

Příspěvek od culka »

No ved. Akurat treba zase nastartovat vylievaren, nech je psina.
A potrebujem vymenit maily, nech mozeme nadavat svorne v sukromi, pripadne recepty vymienat, ako sme robili na jesen.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět