PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:29, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

Wanesa píše:Takze ako som zacala moj prvy post? Pred 3dnami :lol: Predtym som sa psychicky pripravovala uz niekolko krat a vzdy zlihala po prvom dni. Uspesne drzim 3ti den a kebyze nemam pred sebou dlhu cestu autom za dva dni, potiahla by som to 5ku. Citim sa uzasne! Sice mam krizovy dnesny den (pocitujem rozne vlny hladu,pak je zas vse ok,obcasne zavrate..)Najlepsi den bol prvy a pak hned druhy den rano. Mala som neskutocne vela energie,je ale pravda,ze uz okolo 22hod som uplne unavena,co pri mne ako pri nocnom vtakovi nebyva 8) Chcela som sa opytat, mozem si do destilovanej vody dat platok citronu? Co myslite?
(pre info: je mi 26, uplny zaciatocnik,jem taktiez varene i mliecne vyrobky - 2-3krat do tyzdna) :shock: :roll:

Dakujem vopred za odpovede a pripadne ohlasy, velmi mi tym pomozete a budem rada za akukolvek skusenost, s kt.sa so mnou (s nami) :D podelite.
Určitě bych tam nedával kůru z citronu, protože bývají ošetřeny chemicky. Louhovat krájený citron ale zkusit můžeš, proč ne, poděl se pak o zkušenosti. Já jsem zkoušel pít ředěnou šťávu z citrónu (čistou, bez tuhých částí), je to osvěžující, žaludek se nerozběhnul, ale přeci jenom se mi zdá, že pak očista nejde dost do hloubky. Ale je to jen subjektivní názor. Ještě to asi budu muset pořádně prozkoumat. Pití šťáv a čajů je součástí Breussovy diety, která prokazatelně vyléčila nemocné s rakovinou. Je lépe se řídit vlastní intuicí než ideologií půstheadů. :)

p.s.
Je třeba řádně nacvičit návratovku a tedy slavit vítězství až po ní. Po třídenním půstu zkažená návratovka celkem no problem, ale po delším půstu už by mohly nastat zdravotní problémy.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Wanesa - ak postujes, radsej si do destilky ziadne citrony a podobne veci nedavaj. Pekne vydrz do navratovky. V navratovke som si opatrne do vody davala kusilincek zazvoru, alebo trosku mandarinkovej stavy, ale to len kvoli tomu, ze po 3 tyzdnoch postu som cistu vodu nemohla ani citit.
Co sa tyka Breussa - skusala som ho kratko, len dva dni, nebola som na to psychicky pripravena, chybala mi silna motivacia. Napriek tomu, ze Breussove stavy nepatria zrovna k delikatesam, tak som ich niekolko tyzdnov doobeda pila (spolu s odporucanymi cajmi), od obeda som uz jedla normalne, a mam pocit, ze aj pri takomto sposobe "Breussovky" som sa cistila. Tento rok som si dokonca zasiala ciernu redkvicku, aby som pri dalsej jesennej kure mohla pouzit vlastne (nie kupovane) zasoby. Tym chcem povedat, ze si Breussove stavy zase chcem robit. Myslim, ze mali skvely dopad na moj krvny obraz.
Post v dohladnej dobe neplanujem. Mam pocit, ze ak si nedam do poriadku najskor svoj "normalny" jedalnicek, sport, oddych, spanok... tak post nema vyznam (teda ma vyznam, ale ak vzapati sklznem k jedeniu somarin, malo spim, nervujem sa a pod., tak bol cely post zbytocny).
Ovsem - to je moj nazor.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:
Zdeníno píše:Ještě to asi budu muset pořádně prozkoumat. Pití šťáv a čajů je součástí Breussovy diety, která prokazatelně vyléčila nemocné s rakovinou. Je lépe se řídit vlastní intuicí než ideologií půstheadů. :)
Aj aj, svině dneska zase rejou, bude pršet !
Zdeníno, víš Ty co ? Ty mi taky ... dosaď si laskavě co uznáš za vhodné.
Ať si do té destilky Wanesa hodí třeba vepřovou hlavu a povaří, je mi to úplně fuck -počínaje dneškem, díky Tobě a podobným debilům, věříš ?
Kdybych aspoň věděl, že Ty jsi Breusovku ochutnal, nepípl bych ani slovo, ale že já jo a pít se to nedá (Rena, Samira a jiní rádi potvrdily někde tu, hledej !) musím zkonstatovat, že jseš se svým 14 (?) denním pokusem o půst jen tlučhuba, knock-mouth, nic víc. :) :wink:
Nerozčiluj se, Cepheusi.
Uvědom si, že Wanesa se jen sympaticky zeptala. Měla velkou radost, že se jí půst zadařil, tak se radujme s ní. Spíše jí pogratulujme a nezatahujme do našich názorových neshod.

Na druhou stranu, alespoň jí tyhle naše hádky udrží při zemi. Půst sám o sobě nevede k osvícení a ani psyché nemusí úplně srovnat. Vždyť třeba takový Světlonoš – jak dopadl (o Půstonoši nemluvě :) ).

Jinak mám za sebou 3 týdny půstu, chystám se teď na 4 týdny. Jen o vodě (sháním destilku). Tak mi drž palce, ať naberu síly pro boj s půstfanatiky :)

Mír v duši.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj Zdeníno,
prosím tě, proč se chystáš na délku 4 týdny? Ta je velmi zvláštní, je v tom něco duchovního?
dvdmchl

Re: PŮST

Příspěvek od dvdmchl »

Já mám kdyžtak k prodeji destiler, použil jsem asi 4x, je na pět litrů. Ale už nepůstuju. Tak můžu někomu poslat, kdo by chtěl.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

2olfess píše:Ahoj Zdeníno,
prosím tě, proč se chystáš na délku 4 týdny? Ta je velmi zvláštní, je v tom něco duchovního?
Čau Olfessi.
Není na tom nic zvláštního, dělám to ze zdravotních důvodů, diagnostikovali mi polyneuropatii. Lékaři ji léčit neumí. Ale po tom 3týdenním půstu se mi to srovnalo (subjektivně, na elektrodách jsem podruhé nebyl). Nebo za to mohou ty injekční B12, co jsem do sebe před půstem napíchal.
Ale i jinak je mi půst prospěšný, byl jsem docela tlustej a ještě furt sem. No tak je třeba s tím něco dělat. Dříve jsem fyzickou stránku úplně ignoroval, myslel jsem, že jenom meditace stačí, ale ono je to nějak provázané. No, to sem zase objevil Ameriku :D
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Tak DVD, za to ti myslim urvou ruce, když dáš cenu do inzerce. :wink: Neshání se teď dobře. Máš to i uhlíkovejma filtrama? Já to na pražskou vodu potřebuju, ale nevím, kde pak budu řešit náhradní ... :roll:, jsem to bral z biosféry a ta je už taky pryč.
dvdmchl

Re: PŮST

Příspěvek od dvdmchl »

JJ je to i s filtrama. Jedinou nevýhodou je, že to má umělohmotnou nádobu na odchyt vody. A ta tomu dává dost hnusnou chuť. Bylo by třeba si k tomu sehnat skleněnou nádobu.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

Zdeníno,
takže to máš na zdraví. :D Meditace a pohyb, to mi povídej :wink:
Uvidíš, jak se budeš cítit, ta 21 by ti mohla stačit i opakovaně, ale uvidíš. Měj se!
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

dvdmchl píše:Já mám kdyžtak k prodeji destiler, použil jsem asi 4x, je na pět litrů. Ale už nepůstuju. Tak můžu někomu poslat, kdo by chtěl.
Jé díky Dvd za všeobecný offer, dyžtak bych se ozval.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: PŮST

Příspěvek od 2olfess »

DVD to je normální, to se musí několikrát proplachovat než se to začne pít.
Používám taky umělou hmotu, ale pak už to není cítit ničím.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Jen tak do větru bych tu rád připomenul, že půst je rychlá náprava problému, ale neřeší příčinu. Bez odstranění příčiny se problém opět vrátí. Prapůvodní zdroj příčin je na úrovni psychiky, podvědomí.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: PŮST

Příspěvek od Fiona »

Pravdu dis Pando. Pust ale kdyz se povede dokaze navodit takovy ten stav kdy je clovek vic v kontaktu s tim co je "uvnitr", v tom vidim jeho nejvetsi prinos. Proto se taky lidi odjakziva postili prevazne z "duchovnich" duvodu. Kdyz bricho mlci, pulka kravalu je pryc. Kdyz umlcis i tu hlavu, pak se v tom tichu muzou dit veci, na urovnich o kterych mluvis. Ale to ticho je k tomu dost zasadni...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:23, celkem upraveno 1 x.
lenaluna
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 16, 2011 14:25

Re: PŮST

Příspěvek od lenaluna »

Chtěl jsem si vyzkoušet jaké to je držet půst, ale nevydržela jsem a večer jsem musela rychle něco sníst, protože jsem nemohla usnout. Nemáte nějaký návod na to, abych to zvládla? Předem všem děkuji.
Maso nejím, ale granule pro psy kupuji našim psům s vysokým obsahem masa.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Spíš se netrap s cíli. I jeden necelý den do večera je velké plus a úspěch. Někdy si to zkus znovu, ono to časem půjde stále líp.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

lenaluna píše:Chtěl jsem si vyzkoušet jaké to je držet půst, ale nevydržela jsem a večer jsem musela rychle něco sníst, protože jsem nemohla usnout. Nemáte nějaký návod na to, abych to zvládla? Předem všem děkuji.
To je normální. Když se dítě učí chodit, taky mnohokrát padne a párkrát si natluče. Blbý by bylo, kdyby dítě zůstalo ležet...
:-)

Jeden fígl u mě překvapivě funguje tak, že když si jdu třeba zaběhat, tak mě po větší fyzické námaze většinou hlad (spíše chuť) přejde.
Uživatelský avatar
Arion
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 08, 2010 18:52

Re: PŮST

Příspěvek od Arion »

lenaluna píše:Chtěl jsem si vyzkoušet jaké to je držet půst, ale nevydržela jsem a večer jsem musela rychle něco sníst, protože jsem nemohla usnout. Nemáte nějaký návod na to, abych to zvládla? Předem všem děkuji.
Ahoj, první den občas bývá nejtěžší - pokud to opravdu nejde vydržet zkuste si večer dat trochu vody s kapkou medu, a když ani to nepomůže tak si udělejte šťávu, třeba z mrkve. Druhý den ovšem si už nic nedávejte a jsem si, jist, že to půjde fajn. Ten první den se potom nepočítá za půst, je to taková příprava.
Obrázek
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:23, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Pandi, cíle jsou třeba, bez nich by jsme přešloapovali na místě, to je na nic, protože jenom vidina cíle Tě do něčeho dokope a pak i posune.
Samozřejmě, cíle jsou potřeba. Jen nesmí zklamání z nesplněných cílů odradit od dalších pokusů. Jakkoliv malý krok vpřed je úspěch.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

lenaluna píše:...ale nevydržela jsem a večer jsem musela rychle něco sníst...
Chlapi poradili dobre, ja len dodam: Si uuuuuuuuzasnaaaaa, ze si vydrzala az do vecera. Ver mi, prevazna vacsina ludi nevydrzi bez jedla ani par hodin. Odporucam miesto vety "nevydrzela jsem" pouzit vetu "vydrzala som AZ do vecera".
Nasilu nic netlac. Pekne postupne, telo si zvykne. Parkrat vydrzis len do vecera a raz to pride a vydrzis do dalsieho rana ;)
Cez den sa neupriamuj na jedlo a na pocit, ze nejes, ale na to, ako skvele sa citis, ako pomahas telu. A usmej sa ;) Drzim palce.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

cepheus píše:Přesně tak, pesimista řekne o půlce láhve "je napůl prázdná", optimista "je napůl plná"
a programátor "je dvakrát větší, než je třeba" ... ale to sem asi už nepatří.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

prvykrat idem hladovku len na cistej destilke.

dnes chcem dat len 1, buduci tyzden 3
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:Super, a bezpecny kalendar znas ? http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani

Pavla som cital viackrat.

Robieval som hladovky krtake este pred 30 rokmi, ale nikdy som nemal destilku

takze pre mna je 1x prave ta destilka pocas hladovky.

Inak destilku pijem uz asi 15 mesiacov, aj z nej varim caje bylinkove-cistiace.

1 na destilke ukoncena = 36 hodin, na destilke je to naozaj iny pocit, mal som pocit ze sa mi hybu zuby akoby odpuchavala dasna a zmensovali sa celuste, uzasne mnozstvo sa neustale cistilo z nosa a hrdla, spal som 11 hodin.

Teraz rano som zacal zohriatou destilkou s citronovou stavou, planujem neskor pridat trosku medu, uvarit cinsky bylinkovy detox caj z destilky, neskor nejake jablka a potom salat z uhoriek, papriky paradojok.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

dik,

ta pauza bola naozaj dlha, ale hlavne prilis toxicka, takze mam dlhu cestu pred sebou,

21 by som teraz urcite este nedal. v poslednych 4 rokoch som sa pripravoval tak ze som robil caste 3-7-11 diety

- med citron ceyen pepper a daval som to do roznych detox cajov

a niekedy som k tomu este bral nejake zelene tabletky, rybi tuk a Dvit a mal som pri tom dost zaujimave detox symptomy, hlavne ked som bral viac rybieho tuku a Dvit,

s niektorymi detox prejavmi som siel aj k lekarom reku bude sranda, aj na ultrazvuk, nik z nich nevedel co sa deje, nakoniec to vyhnisalo von.

Jeden mudry liecitel mi povedal ze nabehnutie hrci ktore vyhnisaju pocas detoxu = odchadzaju nasledky ockovania proti obrne.

chcem len povedat ze sa priklanam k nazoru ze velmi znecistene telo by malo radsej prejst miernejsimi formami ocisty ako rozne stavovacie diety, citornovo medove diety atd, aby potom pusty nemuseli riesit az tak vela veci naraz
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

jasne

moj problem je ze ked po detoxe sa zacnem citit lepsie prestanem mysliet na stravu, vrhnem sa na ine veci a ani si neuvedomim ako zrazu postupne zacnem jest vacsie a vacsie svinstva

v poslednych mesiacoch som klesol hlboko, nabral asi 12kg a pred par tyzdnami sa mi zhorsili oci, a vtedy som sa nasral, dufam ze uz raz a navzdy.

Myslim ze problem je aj v tom ze sa zameriam na detox, dietu, h;ladovku atd a velmi na nemyslim na to ze aky bude rezim potom,

nehovorim teraz o tych prvych dnoch-tyzdnoch prechodu ale co potom aky stravovaci rezim chcem mat a ci som nan pripraveny napriklad zasobovanim potravin atd.
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

rudo píše:...Myslim ze problem je aj v tom ze sa zameriam na detox, dietu, h;ladovku atd a velmi na nemyslim na to ze aky bude rezim potom, nehovorim teraz o tych prvych dnoch-tyzdnoch prechodu ale co potom aky stravovaci rezim chcem mat a ci som nan pripraveny napriklad zasobovanim potravin atd.
Presne... pocas postu, kratko po nom, alebo ked sa citim zle, tak som skalopevne presvedcena, ze moj jedalnicek bude vzorovy. Opak je pravdou. Preto sa do postu nepustam, skusim ist na to opacne, najskor si zvyknut na ine jedenie a potom to docistit pripadnym postom alebo kurami.
Som zvedava na Tvoje dalsie spravy, ako budes pokracovat ;)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Samira píše:Opak je pravdou. Preto sa do postu nepustam, skusim ist na to opacne, najskor si zvyknut na ine jedenie a potom to docistit pripadnym postom alebo kurami.
Som zvedava na Tvoje dalsie spravy, ako budes pokracovat ;)

Mne sa paci stara kniha od :

Arnold Ehret's : Mucusless diet healing system

kde popisuje system striedanie postov s obdobim jedenie ovocia a zeleniny, kedze nebol vitarian zeleninu aj ovocie varil vo vode, v malo vode ako ked sa robia ovocne kompoty

aby nevznikol probl;em demineralizacie pri dlhsich postoch tak to pravidelne striedal

pust vzdy len niekolko dni a zhruba rovnaky pocet dni zas ta jeho strava, neviem to narychlo najst v tej knihe ale nieco mi zostalo v hlave ze by optimalny rezim mohol byt 11-11

na zaciatok radi 1-1, neskor 2-2 atd

Teraz som sa zasobil roznymi superfoods, takze aj keby nebolo dost kvalitneho ovocia a zeleniny, tak to nejalko preklepem na supoerfoods a na mede pomedzi hladovky
5 2 8
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

rudo píše: kde popisuje system striedanie postov s obdobim jedenie ovocia a zeleniny, kedze nebol vitarian zeleninu aj ovocie varil vo vode, v malo vode ako ked sa robia ovocne kompoty
Nech žije kaskádový pôst. Na prvý pohľad to vyzerá ako brnkačka, ale so stúpajúcim počtom dní to už až taká sranda nie je. Ale zaujímavá skúsenosť. Som zvedavá, ako sa ti to bude pozdávať, keď to skúsiš.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Renáta píše:
rudo píše: kde popisuje system striedanie postov s obdobim jedenie ovocia a zeleniny, kedze nebol vitarian zeleninu aj ovocie varil vo vode, v malo vode ako ked sa robia ovocne kompoty
Nech žije kaskádový pôst. Na prvý pohľad to vyzerá ako brnkačka, ale so stúpajúcim počtom dní to už až taká sranda nie je. Ale zaujímavá skúsenosť. Som zvedavá, ako sa ti to bude pozdávať, keď to skúsiš.

dam vediet, momentalne riesim problem pravdepodobnej demineralizacie.


dostavam krce do ruk a noh, okolo prstov a do dlani a v chodidle, je to mierny krc, takmer to neboli ale nejde to roztahat a povoilit prsty zostanu akoby zdeformovane.

podobne veci sa stavaju opakovane, ked sa vrhnem potom na mnozstvo stravy a aj nejake doplnky tak to prejde, ale stale neviem co presne to je


vzdy to je vacsinu po detoxoch a po hladovkach, teraz len po 36H hladovke na destilke a pokracoval som potom v pit destilky a vylucil som vsetku morsku sol

zatial som sol nezacal, len vsetky ine mineraly, krce akoby tiez suviseli s tym ze ruky a nohy su chladne studene, pri aplikacia tepla to povoli ale je to stale akoby pripravene ist do krcu


takze neviem ako budem moct prejst na dlhsie hladovky na destilke :?:
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:momentalne riesim problem pravdepodobnej demineralizacie.


dostavam krce do ruk a noh, okolo prstov a do dlani a v chodidle, je to mierny krc, takmer to neboli ale nejde to roztahat a povoilit prsty zostanu akoby zdeformovane.

podobne veci sa stavaju opakovane, ked sa vrhnem potom na mnozstvo stravy a aj nejake doplnky tak to prejde, ale stale neviem co presne to je


vzdy to je vacsinu po detoxoch a po hladovkach, teraz len po 36H hladovke na destilke a pokracoval som potom v pit destilky a vylucil som vsetku morsku sol

zatial som sol nezacal, len vsetky ine mineraly, krce akoby tiez suviseli s tym ze ruky a nohy su chladne studene, pri aplikacia tepla to povoli ale je to stale akoby pripravene ist do krcu


takze neviem ako budem moct prejst na dlhsie hladovky na destilke :?:
viewtopic.php?p=115126#p115126
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 2250#p2250

Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdenino dik za linky.

Mna pletie to ze podobne krcove stavy mavam casto uz dlhe roky, davno predtym ako som skusil destilku. Casto pri detoxoch pijavam cez 5 litrov roznych bylinkovych cajov denne v lete aj do 8 litrov


varene z vody vodovodnej alebo filtrovanej. Preto si myslim ze podobne stavy sa mozu dostavit aj z mnozstva vody, nielen koli tomu ze to je destilka

Tych 36H postu na destilke problem nebol, tej destilky som vypil dost malo skor som mal pocit ze robim taky polosuchac vzhladom na moje zvykle pitne objemy.

krce zacali prichadzat az neskor, a co je aujimave - prvykrat po rokoch som zacal pit mrkvopvu stavu a hned v dost velkom nozstve, zvycajne mavam k mrkve odpor.


akoby ta mrkva sposobila nerovnovahu - mala nejakeho mineralu prilis vela a ineho prilis malo a vytklacala tym 1 mineralom ten druhy


zaujimave ze Martin tiez pil vela mrkvovej stavy v navratke a problemy zacal mat az davno po destilkovom poste az po dnoch ked pil mrkvovu stavu.

Teraz somk navaril obrovsky hrniec zeleniny vsetkeho druhu a druhy hrniec z morskcyh rias susenych hub a Irish moss a goji berries a striedavo sa tym napchavam, sa to zlepsuje.


Zrejme budem robit to som mal v plane striedat 1-1, hladovku na sucho a den pitim vyvarov z rias a zeleniny
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:21, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

rudo píše:Teraz somk navaril obrovsky hrniec zeleniny vsetkeho druhu a druhy hrniec z morskcyh rias susenych hub a Irish moss a goji berries a striedavo sa tym napchavam, sa to zlepsuje.
Hmm, to by možná mohlo poukazovat na postižení nervstva (deficit B12), je tu o tom celé vlákno. Jenom hádám.
Mohl bys zkusit si vzít zavírací špendlík, resp. nějaký drát či kovovou lžičku a přejet si jím po dlani. Jestli to bude vyvolávat nezvyklé, nepříjemně-lechtivé pocity, měl bys zajít k doktorovi.
Jsou to varovné příznaky, neměl bys to hodit za hlavu.

edit: jo a šankaprakšalánu doufám děláš?! ale takový základní věci snad ani nemusím zmiňovat... :)
viewtopic.php?f=3&t=983
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 19:21, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: PŮST

Příspěvek od Zdeníno »

cepheus píše:
Zdeníno píše:Jinak mám za sebou 3 týdny půstu, chystám se teď na 4 týdny. Jen o vodě (sháním destilku). Tak mi drž palce, ať naberu síly pro boj s půstfanatiky :)
Mír v duši.
Ha ! Už to mám. Nazdar Slunce :)
Cephe už toho nech...

Destilovaná voda je dobrá, že vytáhne sajrajt z těla. Jódovou tinkturu použiješ, když potřebuješ dezinfikovat třeba zánět na kůži. Není rozumné, mít si stále ruce v jodové tinktuře. Atpod.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

Zdeníno píše:
rudo píše:Teraz somk navaril obrovsky hrniec zeleniny vsetkeho druhu a druhy hrniec z morskcyh rias susenych hub a Irish moss a goji berries a striedavo sa tym napchavam, sa to zlepsuje.
Hmm, to by možná mohlo poukazovat na postižení nervstva (deficit B12), je tu o tom celé vlákno. Jenom hádám.
Mohl bys zkusit si vzít zavírací špendlík, resp. nějaký drát či kovovou lžičku a přejet si jím po dlani. Jestli to bude vyvolávat nezvyklé, nepříjemně-lechtivé pocity, měl bys zajít k doktorovi.
Jsou to varovné příznaky, neměl bys to hodit za hlavu.

edit: jo a šankaprakšalánu doufám děláš?! ale takový základní věci snad ani nemusím zmiňovat... :)
viewtopic.php?f=3&t=983

tentokrat som pri 1 sanku nerobil, chcel som to robit poctivo bez soli.

dal som si pred par hodinami trochu morskej soli do caju a okamzite mi zatocilo energiou, musel som si sadnut a lahnut zaliala ma horucava, uplne lahke nohy, zacalo sa uvolnovat svalstvo v bruchu

po par minutach to preslo


tak som si po chvili zase dal z polievky ale tentokrat som ju osolil.

myslim ze ten 1 post + nasledovne 3 dni som bol absolutne bez soli snazil som sa doplnat vsetky minerali len nie sol, ja som bol zvyknuty na morsku sol kazdy den

no uvidime


zatial vdaka
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: PŮST

Příspěvek od rudo »

tak som sa z toho dostal.

podla mna s tym nema destilka nic spolocne,

stav hyponatremie a hypokaliemie sa vyvola pitim akejkolvek vody, cistej ci spinavej
a pri sportovych studiach bolo ukazane ze stav hyponatremie sa vyvola aj pri piti sportovych napojov tzv iontakov, aj ked to moze nastat o niekolko poharov neskor

mam s tym skusenosti ako som pri ultra pretekoch, napriklad 24H pozoroval odpadavat bezcov to stavu nekomtrolovatelnych krcov, a pritom pili iontaky, o destilke sa tam ani nechyrovalo


rozdiel medzi destikou a vodu z vodovodu aspon tu vo fasistickej australii je :

obsah spiny blata prachu hrdze, tazkych kovov, plastov a gumy z hadic a mnozstvo chloru a fluoru, toto je dene uz takmer jedina krajina kde je povoinne pridavat fluor do vody dotiahli to do konca uz vsade na celom uzemi v dobe ked inde je to zakazane - velky experiment.

neviem ako by pitie vody z vodovodu pomohlo predist hyponatremii a hypokalemii


oproti minulosti ked som zacal vzdy sankou - teda mnozstvio morskej soli a pocas detoxov som stale pridaval morsku sol do vody (destilka lebo filtrovana z vodovodu alebo nefiltrovana vsetko jedno)


nebol som si dat spravit rozbor takze neviem presne ktore minerali mi chybali a v akom mnnozstve a tak neviem co bolo primarne hyponatremia alebo hypokalemia


kedze zaklad elektrickej cinnosti bunky je NaK pumpa ak nie je Na, tak symptomy mozu byt aj take ako pri nedostaku draslika, kedze pumpa nejede tak ci tak.

studoval som teda vsetko o drasliku a potraviny s draslikom a dal som si niekolko intenzivnych dni na draslik a pritom som si dosoloval morskou solou.

kedze som nechcel vsetko ist na fruktoze - pomarance bananay a susene ovocie

tak som jedol spustu zeleniny ktoru som musel varit a dokonca dohustoval paradajkovymi stavami kecupom a pastami z konzerv, takze cele vita slo do pekla

ale kriticku situaciu som zahnal za 2-3 dni.

opakujem moj zaver : destilka je v tom nevinne
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: PŮST

Příspěvek od cepheus »

Rudo *THUMBS UP* za "live" info o destilce.
Vypukla tu svého času dost hysterická panika okolo ní, nikdy nepotvrzená, nijak nedořešená.
Za Tvůj závěr Ti proto (a práci s tím sám na sobě) díky moc !
Odpovědět