ANASTASIA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ano, toto vsechno jsou city. Ony vzdy mluvi pravdu. Je treba jim porozumnet, ne se jim vyhybat, potlacovat je nebo povazovat za neco spatnyho. To, ze existujou city jako zarlivost a hnev preci jeste neznamena, ze vsechny city jsou spatny. Ony proste mluvi pravdu a skrze ne prichazi obrovsky objem informaci, ktery se ukladaji do podvedomi. Je jenom na cloveku samotnem, ktere city bude prozivat a tedy jak komplexni a dalo by se rict nedualitni informace mu bude prichazet. Je ale potreba se jim nejdriv otevrit, nechat je projevit se. A to se clovek casto muze dost divit, co vsechno v sobe ma za sracky. Ty ale odejdou a pak, po precteni takovych radku... najednou je proste misto na takovy city jako je touha, nadseni, Laska. A nejsou to jen city. Jsou to nejsilnejsi energie v celym vesmiru. A clovek ma tu moznost dat jim smer. Pouzit je k tvoreni pomoci sve mysli, pomoci obrazu.
Oprosti-li se nekdo od citu, pak se vzda toho nejvzacnejsiho co ma, vzda se sam sebe, toho, kdo byl stvoren z touhy, nadseni a Lasky. Je to ale jeho volba, neb Stvoreni neni jedina moznost byti. Byt ci nebyt - tot otazka. Ja volim to prvni. Kdo se chce rozplynout, at se treba rozplyzne uplne me uz je to jedno kurna :roll: :cry:
:)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

:shock: :lol: :lol: :lol:

johnny, ty ses fakt bavic! hehe


btw, neposlouchas nahodou taky syndrom snopp??? (vis kterou myslim, michale? :)

mej se prima!!
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

no Johnny, určitě souhlasím s tím, že s emocemi (ty jim říkáš city) lze pracovat, a používat je jako motor pro vlastní rozvoj. Ale je snad vlice důležité jak s nimi pracovat. Uvědom si, že ne všichni jsou láskyplní idealisté jako my, takže když je někdo fatk hněvivý, a ty mu řekneš, ten tvůj hněv je cit, kterému se nemusíš bránit, ale nachat ho projevit....tak co potom....ten člověk pak v návalu hněvu uškrtí svou tchyni....protože to je projev onoho citu....

Ony sračky, který v sobě máme (dneska sem je viděl ve skleněné trubici Colon Hydro Matu :D ) .....ale to sou jiný žejo....

No ale vážně, ty sračky co o nich mluvíš jsou výsledkem toho, že vnimáme svět skrze ego, a tím pádem vidíme oddělenost mezi iluzorním Já a tím zbytkem.....díky tomu vznikají rušívé emoce...neco prostě chceme, něco ne a tak se objevují touha, připoutanost....když neco chceme...hněv když neco není tak jak to chceme...atd....jasny ne. Ale bacha...pokud se s těma emocema ztotožňujem, a jednáme podle nich, tak to může přinést moooc utrpeni......třeba Adolf.....nebo Usáma.....nebo banda nácků.....prostě příkladů jsou miliony....


Takže na ty city bacha.....mohl by vzniknout pěknej zmatek. Některý "city" nepřinesou moc dobrého, a je proto vhodné se s nimi umět neztotožnovat...nejde o to sem jim vyhnout, ale nenechat se strhnout např. tím hněvem......takové metody předal historický Buddha .....


good luck
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

hola guys
je mnoho cest, stejne tak mnoho nazoru,mnoho lidi mysli stejnou vec a pouzivaji jina slova...
jsou take debaty, ktere prevazne nikam nevedou...
myslim ze lepe dokazovat ciny, nez slovy...

jsem rad, ze se mnoho lidi touzi rozvijet,protoze to citim jako motivaci a vyzvu...kazdy stojime ale na jinem stupinku evoluce, tak se muze snadno stat , ze nekdo nemusi pochopit hnedle napoprve uceni o neoddelitelnosti formy a prazdnoty(pro me momentalne zasadni vec)...

jsme vsichni jini a nema smysl pouzivat stejny metr... :idea:

tohle bych fakt zabalil, nikam to nevede, nikdo tu anastazinu vec napochopiu z nejakych utrzku z kontextu...co myslish johny?... 8)

Ja myslim ze cas ukaze jak to s tim anastazinym balikem nauk je!!!(mimochodem, zatim jsi nevybalil zadne jeji powerfull metody :( :( :( )Tak na sobe makej a nas to pak vsechny muzes naucit!!!Ja zatim zustanu u sve skvele meditace...

mejte se tu vsichni krasne a za 2cetjedna dni se sejdem ve svetle :))

jenaL

:twisted:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Mlejda, ty uličníku jeden, do tebe se teď nedá rejpnout ! :?

No M!cha!e, to máš uplnou pravdu, to je jasná věc v čem je problém, já akorát říkam že když už se někdo na tu tchyni tak nasere že by ji nejradši uškrtil tak že by bylo možná lepší kdyby to fakt udělal než aby svoje skvostný city potlačil, he to zní blbě, co ?
No já nevim no, to je extrémní situace, že jo, já jsem vlastně původně mluvil o úplně jinejch citech, ale to je jedno, tys tady zapletl do toho škrcení tchyně, tak tos mě teda dostal. Vážně nevím co s tchyní. :(
Já jenom vím, že LÁSKA je něco s čím přichází nejkomplexnější, nejnedualitnější a nejpravdivější pohled na svět. A taky nejkrásnější.
Zastavujíc mysl, dávajíc nejintenzivnější prožitek všeho a poskytujíc největší a nejsilnější energii v celym vesmíru. Tak.
Jo, usáma s adolfem chudáci za nic nemohli, dyť je ovládli, ovládli jejich mysl, že nevěděli, co činí. Ty největší svině jsou hold tak vychytralý že o nich bohužel nikdo neví. A tak můžou v klidu kout pikle pomocí nejtajnějších okultních nauk.
Nebo si vážení budhisté myslíte, že nelze ovládnout člověka na dálku silou své mysli ? Jasně, problém je v iluzorním pohledu iluzorního ega, ale vykládej to někomu, jehož mysl je v područí cizí moci !
Jsou to všechno hezký řečičky, ale nejsme tu každý SÁM, všichni žijeme v jednom světě a navzájem se ovlivňujeme, a tenhle svět je realitou, i když ho každý vidí jinak. Ono bacha, to co zní přemoudřele často bývá pěkně zákeřná LEŽ. Jsou to sugesce, který se člověku vtlučou do hlavy a těžko se jich pak zbaví.
To je legrace, co ? hehe
Teď už jsem si to asi fakt u vás zavařil.
Nevař se odvař se, jo :D

Tak máš Jeníku asi pravdu, vytržený z kontextu se to pochopit nedá, to už jsem zjistil konečně taky. Tak se nenech rušit blbými keci a soustřeď se na co se chceš soustředit, tedy na sebe (ne sorry, neber to vážně)
No a až se staneš tím světlem tak mi kdyžtak posviť trochu na cestu až zabloudím ve světě iluzí... A ne že budeš zacházet za mraky, až budou dozrávat plody na mé zahradě. Ale když budu potřebovat déšť tak klidně zajdi, no já ti to budu říkat všechno pak jak to bude potřeba, jo tak dík zatim. Měj se a hodně štěstí brácho !
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

HOLA HAPY BOY
cituji:
No a až se staneš tím svìtlem tak mi kdyžtak posvi
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

GOT IT, majt? :lol:
[jasny, kamo?]






:twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buch stejně nejni, ale evoluční možnosti mě lákaj-dostat se k ostatním mozkovým centrům než jen k tomu co máme k dispozici-a vůlí si změnit genózu-a přejít plynule z hmotnej formy do jinej. Jinak jsou to stejně enem asi pocity ...
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Buc11:
Kam bys chtěl přecházet, se ti tady nelíbí nebo co ? S vůlí nedokážeš vůbec nic, pokud nezapojíš cit. Žádná jiná forma není krásnější a v žádný jiný formě nemáš tolik možností a svobody jako v hmotný. A jestli ti to zrovna tak nepřijde tak věř že jinde by to nebylo lepší.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:Buc11:
Kam bys chtěl přecházet, se ti tady nelíbí nebo co ? S vůlí nedokážeš vůbec nic, pokud nezapojíš cit. Žádná jiná forma není krásnější a v žádný jiný formě nemáš tolik možností a svobody jako v hmotný. A jestli ti to zrovna tak nepřijde tak věř že jinde by to nebylo lepší.
Jo mně se to líbí (nic jinýho mně taky nezbývá), ale jelita vepřová hlava, smažák se mně taky líbili, ale teď je to rozhodně lepší. A jelikož žádnou jinou formu jsem neabsolvoval, na minulý životy si nepamatuju-asi jsem byl nekenečně dlouhou dobu mrtvej (ale uteklo to). Tak bych to rád prubl a vyhodnotil to. Použil jsem špatný výraz vůle-jedná se o pokornou spoluúčast na rozhodovacích procesech všech složek mysli (hlavně žaludeční mozek bych velice rád spacifikoval-von asi fakt pracuje autonomně od hlavy-vstřikuje si tam šťávy, jako aby sme měli hlad a zase endorfiny když polykám cokoliv třeba SLADKÝho bez ohledu na to že to je humus ...). V meditacích, hladovce, dejcháním vidím cestu, kerou by to mohlo jít. U brýthariánství si myslím, že je to prostě nezapomenutá zvláštní forma fotosyntézy. Akorát to bude potřebovat změnit zaměření života-hlavně tupé chození do práce, vykonávání nesmyslných činností třeba u PC, ale věnovat se pouze tomu, jako Manek nebo sluneční mužíček. S city mám velké pochyby-je to pouze cloumání ode zdi ke zdi, ale dle mne je to jenom archaická forma pro přežití organismu-i třeba altruismus (já pomůžu von mně taky), soucit (ale ten projevím jen těm kteří nejvíc skuhraj-kdo si to nepřipouští ten nikoho nezajímá). Navíc jsem absolutně nezávislý, šťastný, nikomu neubližující aspoň vědomě (kéž by), nic mě nemůže ohrozit (hlad, nemoc ..). City mě vyhodí z rovnováhy. Nejlepší stav pro mne meditace-žádné city-trvalý mír a i přes den-chytit se dejchání. Asi to patří jinam.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

ahoj prapraprabratře Johny,

Anastazia se o jídle moc nezminuje co? Ona si asi nic nevaří, ale podle toho, kolik textu tomu věnuje, to asi nebude tak důležité. Čtu teď 4. díl (Stvoření) a zatím o jídle ticho po pěšině.

PS: ať žije létající dinosaurus! :P
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Jidlo

Příspěvek od Johny »

Ahoj Honzo,
A čteš pozorně ? Ona si asi nic nevaří ? Vždyť je z toho uplně jasný že si nic nevaří. V tom čtvrtym díle je celá kapitola s názvem oběd v tajze. Je fakt, že tomuto tématu nevěnuje tolik pozornosti, nicméně myslim že v porovnání s důležitostí toho ostatního o čem mluví je to tak v pořádku.
Pro mě je tam třeba o jídle řečeno vyčerpávajícím způsobem, ty informace jsou mezi řádky, jak už jsem mnohokrát psal. Ona dává volnost, prostor pro vlastní závěry, neříká nikdy tohle dělejte a tohle ne.
Není idealistka, vychází z reality. A to co je dobré pro ní, nemusí být dobré pro nás za současného stavu, i když v ideálním případě by to tak mělo být. Ale co z toho jak by to mělo být ? Je to prostě tak jak to je a je potřeba to přijmout, pak teprv se s tím dá něco udělat. Ale zabývat se tím abych jedl co nejčistší jídlo, abych já byl ten nej, kdo ukáže ostatním jak JINAK SPRÁVNĚ se dá žít, jak by se MĚLO žít, tak proto jsem se tady myslím nenarodil. Anastasia se jídlem nezabývá vůbec, protože žije v takový harmonii a souladu s okolní přírodou že ona jí sama obstarává všechno potřebné. Díky kvalitě toho čeho se jí dostává ona toho potřebuje velmi málo. Jenomže dosáhnout něčeho takového ve smradlavém světě hypermarketů prostě není možné. Nejde to dohromady.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jidlo

Příspěvek od Honza »

Johny píše:Ahoj Honzo,
A čteš pozorně ? Ona si asi nic nevaří ? Vždyť je z toho uplně jasný že si nic nevaří. V tom čtvrtym díle je celá kapitola s názvem oběd v tajze. Je fakt, že tomuto tématu nevěnuje tolik pozornosti, nicméně myslim že v porovnání s důležitostí toho ostatního o čem mluví je to tak v pořádku.
samotřejmě že čtu mezi řádky a je mi jasné, že ona nic nevaří, ale prostoru tomu věnuje podle mě dost málo. Máš pravdu že na nikoho v tomto směru neapeluje. Asi je to tak dobře, ale trochu podrobnější vysvětlení by neuškodilo, ba si myslím že by mnohým kdo to čte to otevřelo oči. Beru to podle sebe - spoustu věcí jsem začal VIDĚT až když jsem pochopil a začal s vitariánstvím.
Ona některé věci rozebírá detailně, k některým se dokonce vrací, ale asi ví co dělá....
Dodo
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 26, 2004 7:49
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Anastasia, uvedomenie

Příspěvek od Dodo »

Co som si vsimol, vela ludi si precitalo aspon prvy diel z knih V. Megreho(Anastasia), ale jednoducho nic im to nedalo, na nic neprisli, nic si neuvedomili, nic nepocitili... :roll:
Dost ludi hovori, ze prva cast je zaujimava a prinosna, ale ze zvysne su len nezmysly, napisane len v honbe za peniazmi a vymyvanie mozgov.
Ale co je pre mna zaujimave, su ludia ktori uznaju aspon prvy diel, aj tak si nic z neho nevzali "k srdcu" a dalej ziju po svojom a bedakaju. :?

Sprvu som si to nevedel predstavit, ale naozaj ziju taki ludia, ktori si to mozu citat do zblaznenia a nic im to neda... :?

Je to individualne, a asi to dost suvisi s uvedomenim... :idea:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Svátek

Příspěvek od Johny »

Dnes má Anastasia svátek.
Tak všechno nejlepší holka, ať se splní tvé i naše touhy Láskou zářící !!!
Dodo
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 26, 2004 7:49
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

svátek

Příspěvek od Dodo »

Aký sviatok myslíš, Johny?
Anastasiinych 27 rokov?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No normalni svátek přece, ten co je napsanej v kalendáři ale v našem, v ruskym nevim ale to je jedno, já jenom tak..
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: "a neco pro muze" (multiorgasmic man, anastas

Příspěvek od Radka »

mlejda píše: by vas mohla zajimat knizka, kterou napsali panove Mantak Chia a Douglas Abrams Arava - "The Multiorgasmic Man". Popisuje (jednoduche, snadno proveditelne a hlavne opravdu fungujici (fakt!)) taoisticke metody, jak zrealizovat (uvrhnout do praxe) vse vyse zminene.
vrele doporucuji(em)!

ml.

Vcera jsem tuto (no, vlastne ne presne tuto, ale obsah je jiste temer stejny) knihu od vyse zminenych autoru objevila v jednom prijemnem natural-ezo-shopiku v Praze a to dokonce v CESTINE!
Meli pouze jeden vytisk, pro ktery si za chvili jdu, ale zeptam se vam, zda jim prijde zase...
Je zde take ale moznost, ze vam ji brzy po prostudirovani mohu predat, treba me nenadchne, hu nous.. :shock:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

nazov?
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

nazov

Příspěvek od Radka »

hugis píše:nazov?
Hmm, musim priznat, ze presny nazev nevim, ale bylo to podobne jak napsal Mlejda, jen tam byla doplnena k Manovi i Woman...

Nakonec jsem si koupi rozmyslela, potrebuji si ted poridit dulezitejsi veci, takze si ji muzete letet vyzvednout za tusim 220kc.. je takova hezoucka zluta.. :wink:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Je Radko ty se porad promenujes :lol: Aby ses za chvili nevratila do plenek hehe
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

;)

Příspěvek od Radka »

Johny píše:Je Radko ty se porad promenujes :lol: Aby ses za chvili nevratila do plenek hehe
To je mi nějakého divení se... jako bys mě neznal, kámo.. zrovinka ty o tom přeci víš nejvíce, ne??? :lol: No joooo, sejde z očí atd. ..... však to známe... :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Budhismus versus Anastazia

Příspěvek od Honza »

Pořád mě trápí jedna věc. Někdy kolem roku 1997 jsem začal pročítat budhistický knihy. Různě jsem meditoval a tak. Různě s přestávkama. Nevěděl jsem pořádně jak je to z bohem a tak. Asi to tu všichni znáte. Každý se tak trochu hledá v této oblasti.
Pak se mi do ruky dostala Anastazia. Velice zvláštní kniha. Zpočátku se mi zdála jako totální brak - hlavně způsobem jakým je napsána - byl jsem zvyklý přeci jen na trochu jinou kvalitu vyjadřování. JENŽE mě to stejně dost zaujalo a pravdy které tam jsou popisovány jdou z mého pohledu do hodně veliké hloubky. Ale co chci říci - nevím, ale asi ve třetím díle je popisováno stvoření země a úloha Boha v této věci. Četl jsem tu kapitolu v době kdy jsem jel autobusem z Prahy do Teplic. VZpomínám, že byl krásný slunečný den - nádherná obloha a já měl pocit že jsem našel to co jsem hledal - Boží přítomnost. Od té doby vždy když se podívám směrem k obloze je mi tak nějak dobře na srdci. To před tím nebylo. Až do této kapitoly to byla pro mě "jen" zajímavá kniha. Od této chvíle ale se potýkám s otázkou jak to jde dohromady: Bůh s budhismem. Stále se tomu snažím přijít na kloub. Čtu ted Velkou pečeť a hledám styčné body. Myslím, že ta učení jsou si hodně podobné, v každém odstavci Nydhala vidím slova Anastazie, ale jen ta existence boha je odlišuje. Mám v tom zmatek. Už slyším ty rady zdejších budhistů: "méně čti, více medituj" :?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ahoj Honzo,
a proc se vlastne snazis hledat fakta za virou? Ctes Anastasii a porovnavas s budhismus s krestanstvim... proc vlastne? Oboje jsou myslenkove smery,ktere jsou dane kulturne, oba to jsou soubory faktu (nebo toho,co je predkladano vericim jako fakta). Neni dulezitejsi, co citis Ty? Kdyz se podivas na modrou oblohu a vnimas bozi pritomnost, tak ani anastasia ani budhismus nic neznamenaji - je to Tvuj prozitek. Nechci se nechat sesnerovat jakoukoli oficialni virou ci sektou ci jinym myslenkovym smerem. Protoze uvereni cemukoliv takovemu znamena ztratu svobody... Krestanstvi, budhismus i vsechna ostatni nabozenstvi maji kazde vlastni ramec, vlastni obrady i myslenky. To je hodne svazujici. Kdyz tedy vnimas pocit "boha" tak je to Tvuj vlastni zpusob jak vnimat "vesmirny princip" - at tomu chces rikat jakkoliv. Nic jineho neni dulezite...
Lída
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 30, 2004 16:44

Příspěvek od Lída »

Ahoj,
mám za to, že každý jsme tu proto, abychom pochopili svým způsobem tu část stvoření, kterou máme "okusit na vlastní kůži". dle moudrých je Bůh absolutní kon, je to bezpříčinná příčina všeho, z něj vše pochází a k němu se vše zase vrací. Takže jsem tadyvlastně na výletě. :)
Z blažené nevědomosti prostřednictvím trpké zkušenosti do vědoucí blaženosti. Ze všech učení a náboženství, na základě svých zkušeností a pozorování, jsem si vyvodila jednoduchou poučku: co zaseješ to sklidíš, ale chceš-li sklízet napravo- sázej nalevo.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

7.díl - Energie života

Příspěvek od Johny »

Honzo, až dočteš tu Velkou pečeť, zkus se ještě prokousat dalšími díly Anastasie. Nedávno vyšel sedmý. Myslím že potom už hledat styčné body s budhismem nebudeš.
A nezapomeň na to co jsi cítil...
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

mlok píše:ahoj Honzo,
a proc se vlastne snazis hledat fakta za virou? Ctes Anastasii a porovnavas s budhismus s krestanstvim... proc vlastne? Oboje jsou myslenkove smery,ktere jsou dane kulturne, oba to jsou soubory faktu (nebo toho,co je predkladano vericim jako fakta). Neni dulezitejsi, co citis Ty? Kdyz se podivas na modrou oblohu a vnimas bozi pritomnost, tak ani anastasia ani budhismus nic neznamenaji - je to Tvuj prozitek. Nechci se nechat sesnerovat jakoukoli oficialni virou ci sektou ci jinym myslenkovym smerem. Protoze uvereni cemukoliv takovemu znamena ztratu svobody... Krestanstvi, budhismus i vsechna ostatni nabozenstvi maji kazde vlastni ramec, vlastni obrady i myslenky. To je hodne svazujici. Kdyz tedy vnimas pocit "boha" tak je to Tvuj vlastni zpusob jak vnimat "vesmirny princip" - at tomu chces rikat jakkoliv. Nic jineho neni dulezite...

Buddhismus neni myslenkovy smer, ktery predklada vericim fakta! To je krestanstvi. Buddhismus je soubor učení a praxí, který bez ohledu na kulturni prostredi poskytuje metody pro dosazeni osviceni. Buddhiste se nechteji s Buddhou setkat (jako krestane s Bohem), chteji se Buddhou stat. Nechci tim nijak diskreditovat mirumilovne krestany, jen chci odlisit uceni dualisticka (Ja a Buh) a nedualisticka (Ja = Buddha :)
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Anastazia říká v podstatě, že člověk je bůh. Budha říká vlastně to samé.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

algorytmus

Příspěvek od tesin »

Honzo proc si v tom delas gulas?

Selskym rozumem bych k tomu pristoupil takto:
Kazde nabozenstvi/smer/nauky maji urcity cil. Je dobre si o tom cili zjistit co nejvice informaci. Tady je nejefektivnejsi setkat se s nekym kdo toho cile jiz dosahnul, kdo jej manifestuje. Kriticky se na nej podivat, jak funguje. Zda dela to co rika, jaka je jeho motivace. Pokud se ti ten cil nezda a nevidis v nem pro sebe a ostatni nic praktickeho jiste nema smysl se o nej dale zajimat. A take pokud neexistuje nikdo, nebo vice lidi, kteri tohoto cile dosahli, je tezke duverovat, ze se tak stane v nasem pripade.
Jiste nejdulezitejsi informaci je, zda se onoho cile muze dosahnout. Dale zda ten cil je trvaly. Jestli ne, ma smysl takoveho cile dosahovat? ( priklady jsem nechtel pouzivat, ale: proc dosahovat "raje" kdyz jsme z nej uz jednou slitli?
Informace, ze cile lze dosahnout nam sama nepostaci. Musi existovat ucinne metody jak toho cile dosahnout. Dale je dobre podivat se, kdo nam ty metody serviruje a take na lidi co tyto metody praktikuji.

Stejne postupujes napriklad kdyz se chces naucit hrat na klavir :) Jdes za nekym kdo umi hrat. Pak si musis zjistit jestli je ochoten a schopen te naucit. Jestli uz nekoho naucil atd.

Zijeme v dobe kdy jsme svobodni a muzeme se sami rozhodnout co s volnym casem :)
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

....

Příspěvek od tesin »

pro Honzu:

"mene cti a vice medituj" - toto pravidlo bych nepouzival dokud bych nedosahl intelektualniho pochopeni. jak bych mohl meditovat kdyz bych mel stale vazne pochyby ohledne zakladu?

ale zpet ke Stazce
chtel jsem si tu knihu precist, ale kdyz ono je tech knizek uz 7 :lol: a na to teda cas nemam. kolik jich jeste bude? :wink:

t.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

budhismus

Příspěvek od Johny »

Ještě dvě. Aspoň tak to bylo řečeno ve dvojce.
Jo, jenom pro upřesnění - Anastasia nemá s křesťanstvím rozhodně nic společnýho. Díky za pochopení :D
Přiznám se že O budhismu moc nevím. Ale to málo co vím mi stačilo k tomu že už o něm víc vědět nechci. Jeden čas jsem se s jeho filosofií ztotožňoval jelikož se mi to zdálo logické a intelektuálně jsem to v základu chápal. Jenže po přečtení Anastasie před více jak 2 roky (jak už jsem se tu zmiňoval) jsem pocítil něco co milionkrát přesahuje jakýkoliv intelektuální pochopení. Je to pochopení přicházející skrze city. A protože to "něco" člověk pocítí právě při čtení Anastasie (ne jen já) tak vás tady pořád otravuju a vlastně hrozně moc chci aby jste si tyhle knížky taky přečetli.
Milí budhisté..smějte se klidně mým emotivním výlevům, ale já se za ně nestydím. Protože jsem člověk a ne robot a nehodlám se zabývat žádným osvícením ať už pro blaho svoje nebo ostatních protože tahle Země která je naším domovem potřebuje naši pomoc a ne blábolení manter. Kdo vás proboha donutil uvěřit že tenhle materiální svět není skutečnej ? Že je třeba se odpoutat od všeho zastavit mysl a sjednotit se s absolutnem?????
ZASTAVIT ZDROJ NEJVĚTŠÍ A NEJMOCNĚJŠÍ ENERGIE VE VESMÍRU????? ZASTAVIT TOUHU CIT A MYSL???????????????????????? a kde je LÁSKA??????????????? Tento stav má být LÁSKA ??????????? KDO to řekl??? KDO se tak bojí téhle energie???? Tak, že přivedl svět do dnešní podoby??? Za pomoci všech možných prostředků včetně všech náboženství využívajíc tuto energii ve svůj vlastní prospěch nebo ji zastavujíc??????? KDO ? Odpovězte si prosím sami.
Nic proti vám ani proti budhovi. Ale jak vysvětlit rybě že žížala ve vodě není to nejlepší k jídlu? :lol: :( :wink:
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

konec

Příspěvek od tesin »

na toto se ani neda odepsat :)
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Johnny, a kdo přesvědčil tebe, že tento materiální svět skutečný je? V době kdy se jaderným fyzikům rozpadají i ty nejmenší částečky a nebo se naopak spontáně objevují ve vakuu už je materiální svět hodně nestabilní záležitost. Taky se necítím na přečtení celé ságy Anastasie...tedy jak píšeš, jde asi o záchranu této planety skrze lásku atd....To je určite super pohled. Ještě víc osvobozující ale je prožitek toho, že není co zachraňovat. (pár veršů na závěr):

Manifestace jevů, které jako takové neexistují,
ja mylně chápána jako něco skutečného.
Vědomí je díky zatemnění mysli mylně vnímano jako Já.
Díky ulpívání na této dualitě bloudíme v podmíněném světě.
Ať se zbavíme kořenů tohoto zmatku a nevědomosti!

3. Karmapa, Rangjung Dorje (1284-1339)




:D :D :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jak je vidět tak ani vitariání se vždy neshodnou... :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Jsme skuteční !

Příspěvek od Johny »

Samozřejmě že se rozpadají, ať je vědci pěkně zkoumají dál až konečně pochopí že hmota je až sekundární projev energie-informaci - tedy mysli. Jenomže to ještě neznamená že neexistuje.
Tohle všechno jsou jen chytrý žvásty který akorát paradoxně ještě zvětšují ego že se člověk cítí být vždycky NAD věcí.
Byl to mazanej tah, na východě vytvořit trend odpoutání se od hmoty a na západě zas trend připoutání ke hmotě což mělo obojí ničivé důsledky pro Zemi a pro lidstvo. Člověk má ctít Zemi - přírodu i svoje tělo a chovat se podle toho. Pak může být na Zemi ráj. Ne někde v nehmotném světě, vědomí nebo absolutnu, ale tady na Zemi.
Anastasia je příkladem toho jaký potanciál je ukryt v člověku - v bytosti která byla stvořena aby žila na všech úrovních od nehmotných až po hmotnou. Při vynechání některých částí tento potenciál zaniká. Je dobré si všimnout jak působí všechna náboženství včetně toho moderně technokratickýho. Všude je blokována některá úroveň z projevů člověka. Vědomí, mysl, cit, tělo,.. Někdo z nás udělal mrzáky. Ale my se můžem uzdravit, pokud uzdravíme naší planetu. Jsme spojení se zemí, ona nám dává sílu, z ní jsme vzešli. Když ji budem milovat ona nám dá plody jež nám vrátí skutečné zdraví a neumožní žádné nemoci objevit se. A už se tak děje, skrze hustou mlhu lží a nevědomosti začínají prosvítat paprsky sluníčka jež nám dávají sílu vzpomenout si kdo jsme a jaké je naše předurčení. Anastasia udělala něco co nemá obdoby v celých dějinách lidstva. Děje se to teď... Cože, není čas ? Není čas účastnit se události na kterou jsme čekali miliony let ??? :!: :idea: :?:
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Inu....vidíme to všichni trochu jinak. Takže nezbývá než se z této rozmanitosti radovat a přát všem to nejlepší.
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od tesin »

kazdopadne nechapu co Johnyho emocionalne vybourilo, kdyz tady z mych ust ani z michalovych nepadlo jedine sluvko ze nejaka cesta je lepsi nez druha. to kady musi zjistit sam.

jedine co muzu rict je ze Johny nema ani potuchy co je buddhismus, co je nedualita. prezentuje taady sve cyklovani mezi extremy byti a nebyti (nihilizmem a existencionalizmem). tak ho timto prosim at svou fantazii zameri na neco mu blizsiho :lol:

Citad dne: "NEKDO Z NAS UDELAL MRZAKY"
a jsme zase na zacatku - kdyz z nas nekdo muze udelat mrzaky - tak bude moci udelat i potom co uzdravime Zemi.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Mám se radovat z toho že lidé žijí ve lžích?
To říkám přeci já že jedna cesta je lepší než druhá. Emocionálně mě bouří to že se lidem předkládají lži jako pravdy a oni jim věří a následují je.
Jo, bude moci, záleží na nás jestli se necháme, a jestli vůbec bude někdy ještě chtít..
Nic ve zlém, kluci.
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

just a new age ;-)

Příspěvek od tesin »

ale kde je chyba? v tom predkladani nebo v tom ze tomu nekdo veri?

o mrtvych jen v dobrem :lol:
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Zřejmě na obou stranách, ne? Ztratili jsme schopnost vnímat pravdu tak je teď jednoduchý nás oklamat. Možná není třeba vnímat to jako chybu, je to prostě zkušenost, je dobré to pochopit a poučit se z toho.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

setkání

Příspěvek od Johny »

Jo, jen tak pro informaci, kdyby náhodou někdo měl zájem:

Další brněnské setkání čtenářů Anastasie se uskuteční v pondělí 25.10.2004 v 18:30 v prostorách vegetariánské restaurace Spirála, Obchodní Galerie Orlí, Orlí 3.

Já tam teda nejdu pač jsem z Práglu.
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Johny, chci ti jen říct, že na začátku jsi to napsal fakt upřímně... od srdce... a to se cení. S planetou a životem na ní to vnímám úplně stejně.
A k té diskusi dále: skromně chci říct, že to cítím tak: cílem není zničení lidského a jeho nahrazení božským, alébrž právě dovedením lidského k té nejmožnější ušlechtilosti, vzejde ono plynně a přirozeně v božské. Můžu projít kolem kvítku a říct si: to je máyá-iluze hmoty.... Ale můžu taky projít kolem kvítku, přivonět... a cítit, že je to projev neviditelného ve viditelném a tím se Přiblížit.
Takže: souhlasím s tebou a pociťuji to stejně.
ps:Anastasii jsem četl zatím první díl (nadchl jsi mě tím, co jsi psal nahoře). 7 dílů, to je pálka. Existuje možnost je někde zapůjčit?
Přeji vše dobré.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já ti je klidně půjčím. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Honzo fakt? To bych ti byl moc vděčný. Domluvíme se. Stačí, když mě prozvoníš na 728320807, nebo písneš na zdenekelias@seznam.cz, nebo kdybys náhodou šel centrem Prahy a neměl co dělat, tak já prodávám ve zdravý výživě Máta, v podchodu na rohu Václaváku a Vodičkovi, přímo pod knihkupectvím Academia. Máš u mě syrovou šťávu:-)
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Do Prahy pojedu příští týden ve středu, či ve čtvrtek - ozvu se ti včas. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Zdeněk: To mě těší, aspoň k něčemu to bylo dobrý :P
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

bible

Příspěvek od Honza »

musím se s něčím podělit co jsem vyčetl v bibli:

Iziášovo proroctví:

"Budete stále poslouchat a nepochopíte,
ustavičně budete hledět a neuvidíte.
Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu,
ušima nedoslýchají a oči zavřeli,
takže neuvidí očima a ušima neuslyší,
srdcem nepochopí a neobrátí se -
a já je neuzdravím."

a Ježíš dodává:

"Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši, že slyší.
Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet, co vy slyšíte, ale neslyšeli.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: bible

Příspěvek od jenaL »

[quote="Honza"]musím se s nìèím podìlit co jsem vyèetl v bibli:

Iziášovo proroctví:

"Budete stále poslouchat a nepochopíte,
ustaviènì budete hledìt a neuvidíte.
Nebo
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

:lol: :lol: :lol:
Jo, když někdo slepě příjmá všechno co je v tý bibli napsaný, tak to je pak docela haluz. A o koránu ani nemluvě. Ale kdo ví, možná byli nemocní spíš ti, co těm spisům dali dnešní podobu, ale spíš bych to tipoval na pěkně mazanej úmysl. Ale moje názory už asi znáte :wink:

Ty, JenoL, než se tam vydáš, přečti aspoň začátek 3.dílu, ať víš do čeho jdeš :D
A oficiální web,jo ? Chacha.. zkus hledat někde v astrálu..
Jinak Anastasia.ru ale nepřepokládam, že panimáješ pa rusky :lol:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Tu stať z bible co jsem tu nadhodil - ten Iziáš je přece taková "klasika" bible. Podle mě je výborněj a je to i o vitariánství, mimo jiné.
Nevědomost je tak lehká!
Odpovědět