ANASTASIA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
druzicka
Příspěvky: 72
Registrován: pát říj 22, 2004 10:18
Bydliště: Opava

Re: mlokovi

Příspěvek od druzicka »

buc11 píše:mozek je schopen ještě větších skopičin než tydlety, mě třeba nutí ať sním vepřovou hlavu a když to udělám, tak mě ještě pochválí napumpováním blaha jaxem udělal dobře
Presne, pod to se muzu jen podepsat :o), je to proste vecny boj(alespon u mne) duse a tela(nebo jak to nazvat). Celkem me stve, ze spolu nezijeme v souladu. Ja chci jist jen vita a Ja mi porad naseptava dej si to a dej si ono. Trosku schiza co?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: mlokovi

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:mozek je schopen ještě větších skopičin než tydlety, mě třeba nutí ať sním vepřovou hlavu a když to udělám, tak mě ještě pochválí napumpováním blaha jaxem udělal dobře
:) chápu, ale chtěla bych zapříst debatu s vědcem, z trochu jiného důvodu.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

rodové osady

Příspěvek od Selma »

o tomhle přemýšlím už od děství. Jehovisti měli (nevím jestli ještě mají) také takovou vizi v době, kdy se s nimi naše rodina potkala, tedy začátkem 80.let. Ačkoliv mi Jehovisti se svou vírou v apokalypsu lezli krkem, tahle myšlenka mě přivedla až k vitariánství. S odstupem let mi to ale dneska přijde spíš jako elitářství, než skutečná snaha změnit život kohokoliv k lepšímu. Zarazilo mě, co psal Zdeněk o rodové osadě, která má špičkově vybavenou nemocnici. Jak souvisí ekonomicky náročná zdravotnická technologie s přirozeným způsobem života? Zatím to nevypadá, že by se tyto osady obešly bez lidí, kteří jsou celé dny zavření v laboratořích a továrnách a proto jsou nuceni koupit si jídlo v supermarketu. Budou je zásobovat z vlastní produkce?
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Ahoj Selmo. Psal jsem nikoliv o rodové osadě (tu jsem zmiňoval jen v souvislosti s kamarádkou, která spoluorganizuje koupi pozemků na tyto osady), alébrž o necírkevním sdružení v Krista svobodně věřících lidí nesoucím název Univerzální Život. Ale neva. Tam to vnímám spíš obrazně jako spirálu, kde jde vývoj nahoru a v určitém bodě v přímce od spoda dolů se setká co se setká..., jen o stupínek výše,hm? Praktické vyústění jejich filosifie je mi sympatické, jelikož je , myslím, schůdné pro většinovou společnost, která je konzumní se vším všudy a tedy neschopna ve všech podstatných oblastech přejít na přírodnější(?) způsob života, natož pak v kratším čase, který je v situaci planety žádoucí. Jejich způsob se celkem dosti zdařile snaží respektovat přírodu, ale i vymoženosti lidské civilizace. Nutno ovšem podotknout, že toto se daří převážně v těch případech, kde existuje jakýsi středobod, vše určující a všemi plně respektovaný. Hezké Velikonoce.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Ahoj Zdeňku,

Příspěvek od Selma »

asi ti vůbec nerozumím. Škoda, že jsem zatím neměla příležitost vidět jak se žije přírodnějším(?) způsobem života. Vlastně si to nedovedu představit. Žijeme jak jen nejpřírodněji to dokážeme v podmínkách nižších sociálních vrstev České republiky. Uvědomujeme si, že vymoženosti naší civilizace, které užíváme, jsou vykoupeny drancováním přírodních zdrojů a ačkoliv si je rádi dopřejeme, snažíme se to nepřehánět. Jsme příslušníky většinové konzumní společností? Pokud ano, jaké je praktické vyústění filosofie přírodního způsobu života?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mlokovi

Příspěvek od buc11 »

Selma píše:
buc11 píše:mozek je schopen ještě větších skopičin než tydlety, mě třeba nutí ať sním vepřovou hlavu a když to udělám, tak mě ještě pochválí napumpováním blaha jaxem udělal dobře
:) chápu, ale chtěla bych zapříst debatu s vědcem, z trochu jiného důvodu.
a proč?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Ahoj Zdeňku,

Příspěvek od buc11 »

já si myslim, že už žiju přírodnějším způsobem, odmyslím-li zabezpečování obživy pro mlčící většinu a to tak, že jsem stále venku co to de a provádím různé fyzické činnosti a někdy třeba meditace a jsem spokojen, navíc kromě avokáda jsem soběstačnej. A vrstvy nechápu.
Akorát by se ty prožitky daly zesílit sdílením, ale jinak jsem spokojen a o pseudoproblémech světa jsem informován, ale v mysli je ňák neřeším
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: mlokovi

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:
Selma píše:
buc11 píše:mozek je schopen ještě větších skopičin než tydlety, mě třeba nutí ať sním vepřovou hlavu a když to udělám, tak mě ještě pochválí napumpováním blaha jaxem udělal dobře
:) chápu, ale chtěla bych zapříst debatu s vědcem, z trochu jiného důvodu.
a proč?
no abych se něco dozvěděla, přeci:)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Ahoj Zdeňku,

Příspěvek od Selma »

buc11 píše:já si myslim, že už žiju přírodnějším způsobem, odmyslím-li zabezpečování obživy pro mlčící většinu a to tak, že jsem stále venku co to de a provádím různé fyzické činnosti a někdy třeba meditace a jsem spokojen, navíc kromě avokáda jsem soběstačnej. A vrstvy nechápu.
Akorát by se ty prožitky daly zesílit sdílením, ale jinak jsem spokojen a o pseudoproblémech světa jsem informován, ale v mysli je ňák neřeším
Letos bych už taky chtěla něco provozovat na zahradě. Děti jsou větší, takže se můžu venku věnovat i něčemu jinému. Jenom zatím nevím, jak na to. Neumím to dělat ani klasicky, natož premakulturně:)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj Zdeňku,

Příspěvek od Honza »

Selma píše:
buc11 píše:já si myslim, že už žiju přírodnějším způsobem, odmyslím-li zabezpečování obživy pro mlčící většinu a to tak, že jsem stále venku co to de a provádím různé fyzické činnosti a někdy třeba meditace a jsem spokojen, navíc kromě avokáda jsem soběstačnej. A vrstvy nechápu.
Akorát by se ty prožitky daly zesílit sdílením, ale jinak jsem spokojen a o pseudoproblémech světa jsem informován, ale v mysli je ňák neřeším
Letos bych už taky chtěla něco provozovat na zahradě. Děti jsou větší, takže se můžu venku věnovat i něčemu jinému. Jenom zatím nevím, jak na to. Neumím to dělat ani klasicky, natož premakulturně:)
Nejvděčnější a nejjednodušší jsou rajčata to ví každej zahrádkář. Rajčata se ti obvykle odmění velikou úrodou. Pokud to chceš zalevno, tak bys ještě dnes (a už je skoro pozdě) měla zasít. Jinak si pak budeš muset později zadraho (relativně) koupit sazenice.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Ahoj Zdeňku,

Příspěvek od Selma »

Honza píše: Nejvděčnější a nejjednodušší jsou rajčata to ví každej zahrádkář. Rajčata se ti obvykle odmění velikou úrodou. Pokud to chceš zalevno, tak bys ještě dnes (a už je skoro pozdě) měla zasít. Jinak si pak budeš muset později zadraho (relativně) koupit sazenice.
Na rajčata jsem si už na podzim vyrýpala asi metr a půl krát metr. Tos měl vidět, jak se naši vztekali, když to viděli. Naši sousedi jsou totiž asi bohatí a tudíž hákliví, takže na plot natáhli zástěnu, která brání sluníčku a tak jsem záhonek musela vyrýpat uprostřed trávníku:) Netuším, jestli po nich můžu chtít aby to sundali. Semena jsem si v marketu hodila do košíku, ale manžel jich většinu cestou od pokladny někde vytrousil:) Donesl jenom hrášek, který zkusím nasadit k plotu, kde by měl být bezpečný před dědovou sekačkou. Jisté riziko ovšem hrozí od sousedů z druhé strany, kteří tam mají slepice. My máme člověče zahradu velkou jako blázen, ale najít tam místečko, kde by mohlo svobodně něco růst je detektivní práce.
Všem přeju krásné Velikonoce !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Co se týče hrachu tak se mi vloni velmi osvědčil "cukrový hrách" - to je ten co se dá jíst syrový se vším všudy - tedy kuličky i lusk. U rajčat jsem udělal blbou zkušenost akorád s nějakou keříčkovou odrůdou - ze které byla velmi malá úroda. Letos jsem koupil jen tyčkové odrůdy - Slávu porýni a Star F1 myslím. Budu mít asi 35 rostlinek. Jsou to hybridy, ale jsou výborné :lol:. Psalas, že o tom moc nevíš - podívej se na ten web co jsem tu nedávno hodil na toho zahrádkáře "Kocoura" - tam najdeš podrobné rady přímo od zahrádkáře.
Jinak taky mám problém s místem - mám dvojdomek s bratrem a nemůžu mu tam zabrat celej ten trávník - Ale každý rok expanduji. :D
Do konce dubna pokud to vyjde budu mít skleník. Na ten se těším jak malej kluk!
Jo a velkou úrodu obvykle mívají i okurky nakládačky. Ty jsou taky bez práce.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

taky seju a sazim co se da... zajimalo by me, jak daleko od sebe musej bejt pak ty rajcata?
jdou bez skleniku i papriky? co brokolice? pak mam kopr, polnicek a spenat
skoupil jsem co jsem kde nasel a z kazdy sklence co doma mam odsypal nejaky zrni, pridal cesnek a par brambor, jsem zvedavej co z toho bude... co vsechno je pestovat na v truhliku?
uvazuju ze bych zuzitkoval i strechu psi boudy ktera je vcelku rovna plochaplocha jako osevni plochu...nevidel jste nekdo prodavat nejaky maxitruhliy? preci jen ma tu strechu dost velikou.
kolem vsech plotu jsem vysel hrach a cizrnu a cocku, v lepsich mistech pak ostruziny, maliny a vino...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Veliký truhlíky jsou pěkně drahý.. seženej je všude v baumaxu a tak. Ale k těm rajčatům: Do 1m dlouhého truhlíku jsem narval 4 rostlinky tyčkového rajčete měl jsem je pořád pod igelitem (koupil jsem pro tyto účely 2 takový igelitový rukávy). Uznávám, že to měli rostlinky trochu natěsno, ale všem 4 se dařilo i když je pravda, že nebyli tak vitální jako ty v zemi venku. Ale zase byli o měsíc dříve jak byli pod tím igelitem.
Papriky se daj pěstovat i bez skleníku, ale asi ti nezčervenaj a zůstanou zelený, jako mě v loni.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ahoj Selmo,
omlouvam se, ze jsem se tak dlouho neozvala..
Ohledne vedeckyho vysvetleni stigmat nic moc nevim. Nemyslim, ze by nekdo delal nejaky vyzkum tohoto jevu (je ostatne dost vzacny a dotycne osoby se nejspis ani do vyzkumu nijak nehrnou...). Proc mozek je schopen dat povel vlasecnicim ke krvaceni kdyz k tomu neni biologicky duvod? Nevim. Ale mozek dela dost neuveritelnejch a nekdy nesmyslnejch veci... nektery dokonce primo ohrozujici zivot. Tak me napada treba sebevrazda... mozek vymysli a nakonec da povel k provedeni neceho, co se s zivotem primo vylucuje. Je pravda, ze stigmata narozdil od sebevrazdy patri k "podvedomym" jevum, ale zaklad je myslim stejny... Pro danou osobu je primy prozitek kristova utrpeni pravdepodobne velmi povznasejici, duchovni... proste neco jako citlivost dovedena do extremu.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Ahoj Mloku,

Příspěvek od Selma »

nevadí, není to nijak důležité:-) Budu tedy pokračovat a uvedu příklad. Člověk dospěje k přesvědčení, že je nevyléčitelně nemocný a čeká jej už jenom bolestivá smrt. Proto se zcela racionálně rozhodne svůj život ukončit. Musí k tomu ovšem použít násilí, protože zabít se tím, že prostě přestaneme dýchat je prakticky nemožné. Funguje tedy lidský mozek ve dvou módech, přičemž každý může hájit zcela protichůdné zájmy? Můj mozek a jistě i tvůj je schopen si tuto rozpolcenost uvědomit, je tu tedy ještě třetí mód - ten, který může pozorovat jak procesy těla, tak procesy myšlení. Máš jako člověk, který není zatížen všelijakými náboženskými představami, kdo je ten pozorovatel?
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

..ze by to byl nekonecny nadcasovy vsim prostupujici prostor ve sve nahe zarive dokonalosti..... :roll:
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

M!cha! píše:..ze by to byl nekonecny nadcasovy vsim prostupujici prostor ve sve nahe zarive dokonalosti..... :roll:
To mluvíš z vlastní zkušennosti, nebo je to jen další úlitba? :roll:
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Možná zkusit zapátrat po psychologovi který píše právě o tom pozorovateli v nás a jde k tomu systematickou vědeckou cestou. Nemýlím-li se, je to Jungův žák a jmenuje se tuším Roberto Assagiolli. Hovoří o vědomí, podvědomí, nadvědomí... Snad ještě my se dočkáme doby, kdy náboženská filozofie, věda a umění splynou v jeden celek... Ono totiž, ať to pozoruju odkudkoli, je zřejmé, že všichni ti páni vědátoři pozvolna docházejí k pravdám učeným po tisíciletí různými duchovními a náboženskými směry a jen je zatím nazývají jinými jmény.
Já to vnímám tak, že čas opravdu není, i když pro prožití čehokoliv se děj jakoby rozloží v čase pro naše vnímání. Minulost byla, tedy není, budoucnost bude, tedy také není... no a tedy zákonitě existuje pouze přítomnost, kterýžto pojem má jakous platnost spíše ve vztahu ke dvoum předchozím, tedy-existuje pouze věčnost. Z toho mi vyplývá, že dokážeme-li se pozorováním dostat až do bodu kdy bychom začali pozorovat pozorovatele, jsme UVNITŘ a neodděleni v nějaké JEDNOTĚ, MOŽNÁ v tom, co někdo nazývá Bohem. Nevím ale tak mi to vychází a myslím že se tomu lze tímhle způsobem trochu přiblížit i racionálně a případně až poté přejít k jiným způsobům poznávání jako je např hluboké citové přemýšlení a dál... Prostě tím co jsem teˇˇd napsal o pozorování se ASI dostaneme obrazně řečeno na počátek kruhu-jenže kde má kruh počátek? Rozum a cit(neboli intuice) jsou pouze dva protipóly jedné skutečnosti zastoupené v lidském přístupu jako např. věda a víra. Zaměřit se však jenom na materiální vědu je velká chyba a nebezpečí, neboť vše je vnímáno a žito jen z hlediska hmoty a jaksi mechanicky a odživotněle-v projevu filozofie zhoubný jednostranný ateismus a materialismus. Naproti tomu samotná Víra může uvést člověka do fanatismu nekontrolovaného rozumem do jakéhosi snění a blouznění, postrádajícího praktické uskutečnění duchovních myšlenek v denním reálném životě. Když vědci zkoumají vznik světa a bádaj o velkém třesku, docházejí po časové stoppě zpět k bodu, kde už jsou bezradní, bo už tam jde o to, že není jakoby co pozorovat, protože to NĚCO se vylíhlo ze sebe sama zevnitř (poje zevnitř je v nečasu a neprostoru blbost, ale nějak to říct musím) a tahle Skutečnost nečasová a neprostorová v sobě zahrnuje někdy i čas a prostor.
No já už radši skončím. Už jsem toho naplácal dost. Taky se chci omluvit všem, kdo to čtete, že mám takovej špatně srozumitelnej způsob slohu.
A na závěr: vše co jsem řekl, může být omyl zcela logicky, bo o tom uvažuju taky jen z hlediska toho zrníčka prachu chycenýho vírem času a prostoru.
Asi jde o to hledání jiných než jen rozumových způsobů poznání. Já třeba dlouho o auře jen četl a nevěděl co si o tom myslet. Pak jsem zjistil že se dá vyfotit. To je jen zástupný příklad. A teď ten první obal aury u lidí normálně vidím, asi pár cm kolem těla záříme všichni takovou plynovou duhou různých barev. Pozor-není v tom nic světoborného ani mystického, je to stejný jako když vidíš duhu na nebi a vůbec se nedivíš, že ji vidíš, ač je to taky zázrak jak blázen. Ale kdyby mě o tom někdo přesvědčoval v době, kdy jsem na to šel jen přes rozum, myslel bych, že je cvok. Teď jsem cvok já :) A vůbec...- je dost obtížný o tom psát takhle na netu.
Je to jako s minulejma životama. Můžeme o tom číst atd..., ale třeba já když byl malej, tak jsem ZCELA OBYČEJNĚ (!!!!!) věděl, že jsem TADY zase a že už jsem byl starý a zemřel jsem atd... Možná kromě myšlení existuje něco jako neracionální myšlení a to může být MOŽNÁ ten způsob kterým lze objevovat cokoli, tedy postupně cokoli. Ovšem jak racionální postup, tak neracionální postup jsou zase jen ty dva póly jednoho a téhož základu a průnik do tohoto záklasdu otevře nám pohled CELKU. Výsledek:spojit ty dva proudy. A když už tu tak píšu, musím říct, že osobně mám strach před směry, které učí o rozpouštění ega. Zdůrazňuji ovšem poctivě, a znovu že je to moje hypotéza a mohu se mýlit-stává se mi to. Myslím, že nejde o to, ego rozpustit, protože je to konání proti proudu víru evoluce života. Vnímám to tak, že jde asi o to, ego spíše zušlechtit a rozrůst ho do spojení se vším životem, až nakonec vrosteme do všeho tak, že budeme vším. Asi se vyjadřuji svým osobitým slovníkem ale právě proto,co jsem teď napsal, si dávám pozor na úniky do jakéhosi blaha a vyvázání se, neboť jak řekl kdosi velmi zajímavý a moudrý, čas není a tedy proč bychom se posouvali od nedokonalosti k dokonalosti jakýmsi únikem. Proč bychom SEM přišli? Abychom to zase opustili?
Všem hezké jaro a hodně sluníčka a smíchu :D
Zdeněk

Žij a nech žít !
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Pro někoho možná zajímavá aktuální informace, kterou mi před chívlí poslal Mário (učitel v Tekosu Kavkaz):

Na Slovensku v srpnu proběhne mezinárodní dětský tábor
LETNÍ ŠKOLA DLE M. P. ŠČETININA
s účastí početné výpravy ruských dětí této rodové školy.

Letního tábora se může zúčastnit (dle instrukcí M. P. Ščetinina) také pět dětí z Česka a 1-2 děti z ostatních evropských zemí ve věku 9-15 let. Cena 4-týdenního pobytu s bohatým programem je 7200 Kč.
Kontakt: Mgr. Imelda Trochtová, PhD., Bindt 20, 053 32 Hnilčík,
tel.: 0903-411929,0904-284995, e-mail: skola.scetinina@anastasia.sk

Více informací na http://skolazivota.empyrea.net

Kdo má děti v tomto věku (já ještě ne) tak neváhejte, je to příležitost jako hrom!
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

...

Příspěvek od Selma »

Peťka píše: Více informací na http://skolazivota.empyrea.net
Tak jsem ty stránky zkoukla a mám z toho docela depku. Malýmu jsou čtyři, do školky ho dát nechci, ale když čtu, jak jsou tam ty děti šikovné, tak semnou to taky nevyhrál.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: ...

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:
Peťka píše: Více informací na http://skolazivota.empyrea.net
Tak jsem ty stránky zkoukla a mám z toho docela depku. Malýmu jsou čtyři, do školky ho dát nechci, ale když čtu, jak jsou tam ty děti šikovné, tak semnou to taky nevyhrál.
:) Neber si to tak Selmo, Tvé pocity dobře znám. Z vlastních dětí. Mladej má 5 let, malá rok a tři čtvrtě a též jsme propadli chvílemi pocitu, že jedině začít znovu na čistém listu papíru.. :) :)
Ale něco cheme dělat určitě - proto jedeme s Máriem a Ladou do toho Chorvatska a chceme tam vzít co nejvíc lidiček, se kterými je možné si povídat o jiné budoucnosti pro naše děti. Když vidíš ten potenciál, vidíš co všechno je možné, tak kdyby jsme připravili něco na bázi domácí školy za 5 let, tak pořád je to super. Mário i Lada budou určitě nápomocni - jsou to fantastičtí lidičkové. Mimochodem do té Štětininovy školy přijímají většinou až kolem 10-tého roku, takže ještě nějaký čas je...
Naděje...
green revolution
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ach jo, moc se v těch stránkách nevyznám a nějak mi asi ani z části nefungují.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Peťkovi

Příspěvek od Selma »

Proč zrovna do Chorvatska? A jedou i ta mrňata?
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: Peťkovi

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:Proč zrovna do Chorvatska? A jedou i ta mrňata?
No je to hlavně pro rodiny s mrňaty. To z toho důvodu, že se může připravovat mezi těmito rodinami reálné podhoubí pro vznik školy. Uděláme tam nějakou společnou zábavu pro děti - fantastická pláž 2 km písek a půlkilometru vstup do vody po pás. Takže děti si tam budou moci vyhrát dosytosti. Ale hlavně večerní pábení s Máriem a Ladou. Lada bere sebou taky svou tříletou cácorku. Ale klidně i pro jakékoliv mladé páry, které uvažují o změně stran obvyklé budoucnosti svých dětí.
A proč Chorvatsko? No moře v Česku nemáme. A je to nejbližší moře. Mrňata se vyspí v buse a jsou na pláži. Jednou ročně je fajn být s dětmi u moře. Dělali jsme pobyty "Živé moře" už od roku 1998 a máme s tím ty nejlepší zkušenosti.
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:ach jo, moc se v těch stránkách nevyznám a nějak mi asi ani z části nefungují.
No má je takové nějaké neotřelé :) A má je myslím tak 3 týdny. Ale v levém oranžovém okně, když ho sroluješ dolů je nápověda netopýra Bubíka.
Podívej se třebas na 21 rozdílů proti normálnímu školství - tak se to dá načichnout asi nejrychleji.
green revolution
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

rekl sem si, ze me tady v tomto tematu nikdo neuvidi, dokud nedoctu prvni dil....mno...sel sem do knihkupectvi, kde meliu celych sedum...knizka moc vabne nevypada...rozhodl sem si ji koupit, lae cena byla vysoka i na tak zazobanyho klucika jako su ja...otevrel sem ji v prostredku a cetl par stranek...sedl sem tam do kresla, nikdo me neprudil, tak sem louskal slovo po slove...ten den sem hodne meditoval...po nekolika strankach sem nic nechapal, a tak sem si rekl, ze zacnu od zacatku....po asi hodine cteni sem se presunul do jineho knihkupectvi, kde sem se tomu venoval stejne dlouho, asi za tyden sem to zopakoval a anastazii docetl...tedy jeji prvni dil...nazor ve me pretrval a jeste se hodne zesililo neco, co nemuzu predat slovy jinak, nezli:prectete si anastazii, pokud chcete prispivat pod toto forum, jinak je to vareni z vody a to co tady predvadi johny je pouze produkt...netrva to dlouho a je to hodne slusna citova freska...

do dalsich dilu nejdu a jsem opravdu rad, ze jsem k precteni prvniho neinvestoval do nestasntne zamilovaneho pana MERGEHO...

hodne stesti
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

žrec, Jez jako dýchej

Příspěvek od Peťka »

BOŽSKÉ STRAVOVÁNÍ (7. díl)

„V rozhovoru s mým otcem vrchní žrec řekl:
´Tvá pravnučka, Mojžíši, zná tajemství bytí, která nám byla neznámá. Zná tajemství výživy těla i ducha. Ty jsi to, samozřejmě, také určil podle jejích slov: „Jez, jako dýcháš.“ Tato slova naši předkové přečetli na zdech svých tajných chrámů. Přisuzovali jsme jim jiný význam, ale tajemství dosud není rozluštěné. Bude-li poodhaleno lidem, kteří budou tvořit své statky, vytvoří tak podmínky, za kterých rychlost myšlení lidí z nových statků předstihne naši. Ve srovnání s dětmi narozenými na jejich statcích budeme jako hloupí chlapečci. Anastasia vytvořila svou kombinaci, a tím nám ukázala jediné východisko – každý z nás by měl budovat statek, o němž pověděla všem lidem. Budeme je budovat, budeme se snažit, aby byly lepší a dokonalejší, než u ostatních lidí, máme k tomu velké možnosti.
Odhaluje tajemství bytí všem lidem, ale my se o nich dozvíme již majíce své statky, zatímco ostatní budou začínat s jejich tvořením. A rozdíl v rychlosti myšlení nám opět umožní předvídat, a tudíž i kontrolovat život planety. Takto jsem uvažoval a chci slyšet tvé mínění, Mojžíši.´
Můj otec odpověděl:
´Chceš uslyšet mé mínění proto, že máš pochybnosti. Chceš předem odhadnout, jakou situaci vytvoří Anastasia v případě, že žrecové a ty, který se nazýváš vrchním, začnete jako první tvořit statek, přibližujíce se k božskému bytí? Chceš se dozvědět, zdali její mysl vzala v úvahu podobnou situaci?´
´Jsem si jistý, že vzala,´ odpověděl otci vrchní žrec, ´ona to ani neskrývá. Ale chci slyšet tvé mínění: proč nás otevřeně provokuje, dávajíc nám možnost opět obnovit naši moc nad světem?´
´Vše je proto,´ odpověděl otec vrchnímu žreci, ´že vnučka Anastasia s vámi nemíní bojovat. Když žrecové – vládcové země – začnou tvořit své statky, jejich úmysly se změní. Jejich duše zazáří světlem.´
***
´Děkuji ti, Mojžíši! Naše myšlenky se ztotožnily. A raduji se z uvědomění, že budeme žít v jiné realitě. Možná, že v té, kde každý člověk může mluvit s Bohem.
Skláním se s úctou před myslí tvé vnučky, Mojžíši. Ať Anastasia dokáže najít v sobě síly, které by porazily systém námi stvořený jako líté zvíře. Pomoz jí, jestli to dokážeš, Mojžíši!´
´Pokus se pomoct sám. Zaostávám za mladou myslí. Považoval jsem její činy za nelogické.´
´Já také, Mojžíši. Ona se stravuje, jako dýchá. My své tělo přecpáváme. Nemohu živit svého ducha, jak to dělá ona. Pouze předpokládám, co jí pomáhá.´
***
Způsob života lidí původních pramenů se lišil od dnešního. Nejenže znali přírodu, ale také ji usměrňovali. Prostřednictvím zvuků přírody, síly světla nebeských těles dokázali využívat informační bázi vesmíru. Získávali informaci nejen rozumem, ale i prostřednictvím citů. Rychlost jejich mysli mnohokrát předstihovala dnešní.
Dříve žrecové chápali: lidstvo dokáží absolutně ovládat jen tehdy, když budou myslet značně rychleji než ostatní lidé, ale jak toho dosáhnout? Jeden ze starodávných žreců při tajném dialogu s vrchním řekl:
´Nemůžeme zrychlit svou mysl s dostatečným předstihem nad všemi ostatními lidmi. Pomocí speciálních technik však dokážeme zpomalit mysl celého lidstva.´
´Řekl jsi celého lidstva, takže i vlastní?´poznamenal hlavní žrec.
´Ano, v důsledku i svou, ale ve značně menší míře. Rozdíl bude obrovský. Převaha bude na naší straně.´
´Když ses o tom zmínil, znamená to, že jsi našel způsob umožňující zpomalovat mysl celého lidstva. Vyprávěj o něm.´
´Je jednoduchý. Je třeba skrýt před lidmi existující božský způsob stravování. Donutit je k tomu, aby používali k jídlu stravu, která ne zrychluje, ale zpomaluje mysl. To je hlavní podmínka. Dále začne řetězová reakce. Degradace mysli bude mít za následek množství faktorů působících na rychlost mysli. Ve srovnání s námi budou všichni lidé neplnohodnotní.´
´Jak je možné skrýt to, co každému dává Bůh?´
´Vyhlásit nutnost odvděčení se Bohu za to, co dal.´
´Pochopil jsem. Pomyslel jsi na to strašné, ale nepřekonatelné. Lidé budou souhlasit s poděkováním Stvořiteli a neshledají na tom nic špatného. Vymyslíme rituály, které odvedou lidi od bezprostředních Božích výtvorů…
Budou si myslet, že děkují Bohu. Ale čím více času budou ztrácet na děkování, shromažďujíce se kolem soch námi vymyšlených, tím méně budou komunikovat s výtvory stvořenými Bohem a tím více se budou vzdalovat informaci jdoucí bezprostředně od Boha.
Budou dostávat informaci jdoucí od nás, ale budou si myslet, že tak to chce Bůh. Jejich mysl půjde lživou cestou. My ji povedeme lživou cestou.´
***
Míjela staletí a lidé stále více času utráceli na rituály, vymyšlené žreci, a přitom se domnívali, že projevují úctu Bohu. Stále méně přitom komunikovali s bezprostředními výtvory Stvořitele, a tudíž ani nemohli přijímat v plné míře vesmírné informace. Jeho informace. Působili Bohu bolest a trápení, ale mysleli si, že mu přinášejí radost.
A žrecové mezitím začali vyprávět lidem, jaké stravě je třeba dávat přednost. Zároveň stvořili tajnou vědu o stravování. Potřebovali ji pro udržování svého mozku, ducha, fyzického stavu, a tudíž své mysli ve výkonnějším stavu než u ostatních lidí.
Tedy lidem radili, aby vysévali jedny rostliny, ale sami se živili jinými. Přesněji řečeno rozmanitěji než ostatní lidé. Blížila se strašná degradace lidského vědomí.
Člověk poznal nemoci těla a ducha. Lidé intuitivně cítili významnost stravování a v průběhu tisíciletí se snažili udělat si v této otázce jasno.
Objevili se mudrcové, kteří se pokoušeli dávat rady, jaké potraviny jsou nejprospěšnější. Začalo se objevovat množství učení o stravování. Ani v knihách, jež znáš – Bibli, Koránu, tato otázka není vynechána. Například ve Starém zákonu se o stravování píše:“………“

V průběhu tisíciletí se psaly různé knihy, v nichž se radilo lidem, co a jak je třeba jíst, aby byl člověk zdravý. Ale v žádné knize, žádnému mudrci ani všem vědcům dohromady se nepodařilo tuto otázku zcela objasnit. Důkazem toho je stále se zvětšující počet nemocí lidského těla a ducha.
Začalo se objevovat množství knih, které radí, jak léčit nemoci. Dnes také existuje taková věda – medicína. Říkají ti, že se stále zdokonaluje. Ale zároveň můžeš pozorovat, jak se zvyšuje počet nemocných lidí.
Tak co v tom případě zdokonaluje lékařská věda? Výsledek mluví sám za sebe – zdokonaluje nemoci.
Vidím, že takový závěr se ti zdá divný. Ale popřemýšlej sám, proč většina zvířat v přirozených přírodních podmínkách není nemocná, ale člověk, jenž se považuje za vysoce vyvinutou bytost, si nijak nemůže poradit s vlastními nemocemi?
Vaše věda, jejímž úkolem je léčit, se za celou dobu své existence ani jednou nedotkla prapříčiny všech nemocí. Vždy se věnovala důsledku. Nemocní lidé samozřejmě potřebují doktory. Ale v podmínkách dnešního uspořádání světa doktoři stejně tak potřebují nemocné…

Ale i u samotných žreců se rychlost mysli zmenšovala. I když ne tak jako u všech ostatních lidí, ale přece se zmenšovala. Tato skutečnost žrece nejvíce znepokojovala. Stále více času věnovali tajemstvím božského stravování, ale nemohli je rozluštit.
Jeden ze žreců, jemuž bylo nařízeno zabývat se vědou o stravování, zřejmě něco pochopil a napsal na zdi tajného podzemí, do kterého nikdo, kromě několika hlavních žreců, nesměl vcházet, následující: „Jez, jako dýcháš.“
Starý žrec zemřel, aniž by dopsal poslední písmeno této věty. Nestihl sdělit rozluštění významu této věty svému následovníku ani žádnému z ostatních žreců.
Všechna následující tisíciletí se žrecové usilovně snažili rozluštit tajemství věty „Jez, jako dýcháš.“ Báli se, že se o této větě dozví někdo další a dokáže ji rozluštit dříve než oni.
Smazali ji, vysekali ze stěn svého chrámu. Ale předávali ji ústně generacím svých následovníků v naději, že ji rozluští v budoucnu. Marně!
Problémem stravování se zabývali hvězdopravci, zaříkávači a mudrcové, kteří po tisíciletí stáli po boku vládců. Na rozluštění nikdo nestačil. Kdyby alespoň někdo z vládcových mudrců dokázal pochopit, jak se má stravovat člověk, vládcové, kteří se považovali za nejmocnější na světě, by přestali být nemocní, délka jejich života by se prodloužila. Pokud by někdo z pozemských vládců věděl, jak by se měl stravovat, stal by se z něj absolutistický vládce na zemi. Dokázal by rychlostí myšlení předstihnout žrece.
Ale všichni vládcové země jsou nemocní a umírají. Jejich život není delší než u obyčejných lidí. Třebaže vedle sebe mají nejlepší zaříkávače a mudrce. Degradace lidské společnosti pokračuje.
Anastasia jakoby jen tak pronesla větu: „Jez, jako dýcháš.“ Zveřejnil jsi ji v knize. Uvedl jsi ji v kontextu událostí a nedával jsi jí žádný význam. Ale pro dnešní žrece se zveřejnění této věty, jež byla smazaná ze stěn chrámu před pěti tisíci lety, stalo důvodem velkých starostí.
Mnohokrát pozorně četli knihy s Anastasiinými výroky a pochopili: ona nejenže zná tuto větu, ale má dokonalé znalosti o božském stravování.
Člověk, jenž má takové znalosti, bude přirozeně rychlostí myšlení značně předstihovat všechny žrece dohromady, a tudíž bude schopný řídit celé lidstvo, včetně žreců. Ale proto je třeba utajit informaci, ona ji však naopak všem poskytuje. Takže osvobozuje lidi zpod vlivu žreců, tudíž přibližuje je bezprostředně ke komunikaci s myšlenkami Boha.
Pochopili to, když zjistili, jak Anastasia mezi svými větami rozdává informaci o stravování Adama. Uváděl jsi Anastasiina slova o stravování lidí původních pramenů ve své knize „Stvoření“:
´Kolem bylo mnoho rozmanitých plodů, chuťově různých, a bylin, vhodných k jídlu. Ale v první dny Adam necítil hlad. Byl nasycený vzduchem.
Tím vzduchem, který dýchá člověk, se teď vskutku nelze stravovat. Dnešní vzduch je umrtvený a dosti často bývá škodlivý pro duši a tělo. Mluvil jsi o pořekadle, že se vzduchem nelze nasytit, ale je i jiné: „Samotným vzduchem jsem se krmil.“ Právě ono odpovídá tomu, co bylo dáno člověku zpočátku. Adam se narodil v překrásné zahradě a ve vzduchu, jenž ho obklopoval, nebyla žádná škodlivá částečka. V tom vzduchu byl rozpuštěný pyl a krůpěje nejčistší rosy.´
´Pyl? Jaký?´
´Květinový pyl a bylinkový, šířící étery ze stromů a plodů. Z těch, co byly poblíž i přinesené větříkem ze vzdálených míst. Tehdy problémy jídla nijak neodváděly člověka od důležitých záležitostí. Všechno okolí jej vyživovalo prostřednictvím vzduchu. Stvořitel původně udělal všechno tak, že všechno živé na zemi se v zápalu lásky snažilo posloužit člověku. Vzduch, voda a větřík životodárné byly…´
Samozřejmě, jídelníček lidí božských původních pramenů obsahoval nejen posilující vzduch, používali také mnoho jiného, ale vzduch a voda živily jejich tělo a ducha ve značné míře.
Napsal jsi Anastasiina slova o stravování a žrecové strnuli v úžasu: jak to, že je tato jednoduchá pravda nenapadla. A chápali, proč nemohla.
Když se vzdalovali do svých chrámů, nemohli dýchat vzduch nasycený pylem. Když shromažďovali lidi na rituály, kde dav pouze zvedal prach, dýchali prach svých výmyslů.
Žrecové chápali důležitost stravování: v jejich jídelníčku byly odvary z mnoha léčivých bylin, rozmanitá zelenina a ovoce. Mezi jiným přikládali velký význam cedrovému oleji, který jim dodávali sluhové ze vzdálených míst. Ve svém jídelníčku také vždy měli med, květový pyl, jenž sbírají včely. Ale Anastasia ukázala, že to je nedostačující. Byl to různý pyl. Samozřejmě květový pyl, jenž sbírají včely a ukládají do buněk plástů, přinášel nemalý užitek, ale také se výrazně lišil od té rozmanitosti, která může být ve vzduchu rodového prostoru.
Vždyť včely sbírají pyl z poměrně nevelkého množství květin. Ale ve vzduchu je všechna rozmanitost a liší se od včelího svou jemností a rychlostí vstřebatelnosti. Pyl, který se nachází ve vzduchu, je živý, schopný oplodňovat. S každým dechem do člověka vcházel a rozpouštěl se, vyživoval jeho tělo i mozek.
Když žrecové viděli, že Anastasia mluví o statcích, o hektaru rodové půdy pro každou rodinu, pochopili: vrací lidi ke způsobu života původních pramenů.
Pochopili to hned: rodové statky jsou schopny zajistit lidem nejen materiální blahobyt, důležité je něco jiného. V kontextu toho, co řekla Anastasia, lidé mohou vytvořit prostor schopný živit jejich tělo, duši a ducha. Schopný všem lidem ukázat pravdy božského vesmíru.
Dozrává situace, při které se lidstvo může octnout současně ve dvou světech. Bude mít možnost používat jak vymoženosti technokratického, umělého světa, tak i božských původních pramenů. Porovnávajíce oba světy ne z doslechu, ale majíce možnost posoudit podle svého vlastního stavu, lidé si mohou vybrat nebo stvořit nový svět. Stvořit svou překrásnou budoucnost.
Anastasia ukázala lidem nejen význam a podstatu božského stravování, ale i jak k němu dojít. Její rodové statky…

Představ si, Vladimíre, jitro. Člověk se probouzí za úsvitu a vychází z domu do zahrady svého rodového pozemku, ve které roste více než tři sta druhů rostlin, které potřebuje. A stává se pro něj zvykem každé jitro obcházet svůj statek.
Člověk jde stezkou a jeho pohled těší rozmanitost bylinek, stromů a květin. Rozhodně těší, daruje pozitivní emoce. Nic nemůže způsobit větší emocionální energii než živý rodový prostor.
Uplynulo mnoho století. V každém z nich bylo lidstvo upoutáváno všemi možnými hodnotami. Člověk se radoval z velkého domu, nového oblečení, nového auta a dalších věcí. Člověk se radoval z peněz a svého postavení ve společnosti. Ale všechny tyto radosti jsou relativní a rychle pomíjející. Přinášejí potěšení a radost pouze z počátku, již po krátkém čase se stávají všedními, začínají způsobovat starosti a občas i podrážděnost.
Rychle stárnoucí a chátrající dům začíná vyžadovat opravu. Auto se také porouchá. Oblečení se opotřebovává.
Člověk vždy intuitivně cítil opravdovou krásu a dokonalost věčného, a proto dokonce král, jenž byl obklopen přepychem a vlastnil chrámy, vždy potřeboval zahradu. Toto je pravda, jež zůstala neotřesitelná po miliony let lidského života na Zemi.
Skutečného potěšení a uspokojení lze dosáhnout pouze na svém rodovém statku.
Ráno jde člověk svým rodovým statkem a každá bylinka mu přináší radost, reaguje na člověka. A každou chvíli blahodárného života jeho zahrada nechátrá, ale vzkvétá. Člověk si uvědomuje, že program, jenž zadal – stromy, keře, bobulovité rostliny vybrané a zasazené jeho rukou – se nebude hroutit, ale žít po staletí. Mohou žít věčně, pokud člověk nepomyslí na něco jiného….“
green revolution
Uživatelský avatar
waysearcher
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 02, 2004 11:34
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od waysearcher »

jenaL píše: do dalsich dilu nejdu a jsem opravdu rad, ze jsem k precteni prvniho neinvestoval do nestasntne zamilovaneho pana MERGEHO...
Ahoj,
pri citani si vsimnes, ze sa autor vola Megre :lol:
... dielov je uz 8 a jednotku som omnoho hlbsie pochopil az po tretom precitani celej serie (3x 8 dielov) - i ked si na zaciatku (po prvom precitani 1. dielu) takisto moje ego myslelo, ze nazor na knihy je uz urobeny a je spravny a konecny). :roll:
Martin
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

waysearcher píše:
jenaL píše: do dalsich dilu nejdu a jsem opravdu rad, ze jsem k precteni prvniho neinvestoval do nestasntne zamilovaneho pana MERGEHO...
Ahoj,
pri citani si vsimnes, ze sa autor vola Megre :lol:
... dielov je uz 8 a jednotku som omnoho hlbsie pochopil az po tretom precitani celej serie (3x 8 dielov) - i ked si na zaciatku (po prvom precitani 1. dielu) takisto moje ego myslelo, ze nazor na knihy je uz urobeny a je spravny a konecny). :roll:
Martin
mam rad jinnej styl...asi nerad moc chodim kolem horky kase...kazdy nazor v danem tematu je ale subjektivum...

:twisted:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: žrec, Jez jako dýchej

Příspěvek od Selma »

ad výňatek z Anastazie - Peťko, co mi to děláš?:-) Tuhle jsem koukala z okna a napadlo mě, že lidé mají alergie na pyl, protože když jej vdechují, živí se jím a další strava, ať už je jakákoliv je přiléváním vody do plné nádoby. Pak to z nich teče všemi otvory ... a teď si přečtu tohle. Anastazie mě začíná děsit ... co se to ksakru děje???
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: žrec, Jez jako dýchej

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:ad výňatek z Anastazie - Peťko, co mi to děláš?:-) Tuhle jsem koukala z okna a napadlo mě, že lidé mají alergie na pyl, protože když jej vdechují, živí se jím a další strava, ať už je jakákoliv je přiléváním vody do plné nádoby. Pak to z nich teče všemi otvory ... a teď si přečtu tohle. Anastazie mě začíná děsit ... co se to ksakru děje???
:D :evil: :evil: Takhle by to bylo, kdysi. Teď - jak víme - bída toho, co dýcháme, co pijeme, co jíme. Pěkně jsme si to zdevastovali. Ani "bio" kvalita ještě neznamená skutečně "bio". A to strkáme do hlavy velmi často i věci, které jsou vyloženě otrávené. A tak mají lidi alergie na jablka. Nejen na pyl. Na oříšky. A na dalších tisíc jiných faktorů. Alergie - asi nenáhodně - jsem psal do rubriky vedle - ohledně zubů - je velmi pravděpodobně otravou těžkými kovy v CNS. Tedy tam, kde už je nemoc, kde je porucha imunitního systému, tam najít řešení... To je fakt věc.
Též jsem kdysi koukal z okna... :)
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: žrec, Jez jako dýchej

Příspěvek od Selma »

Peťka píše:
Selma píše:ad výňatek z Anastazie - Peťko, co mi to děláš?:-) Tuhle jsem koukala z okna a napadlo mě, že lidé mají alergie na pyl, protože když jej vdechují, živí se jím a další strava, ať už je jakákoliv je přiléváním vody do plné nádoby. Pak to z nich teče všemi otvory ... a teď si přečtu tohle. Anastazie mě začíná děsit ... co se to ksakru děje???
:D :evil: :evil: Takhle by to bylo, kdysi. Teď - jak víme - bída toho, co dýcháme, co pijeme, co jíme. Pěkně jsme si to zdevastovali. Ani "bio" kvalita ještě neznamená skutečně "bio". A to strkáme do hlavy velmi často i věci, které jsou vyloženě otrávené. A tak mají lidi alergie na jablka. Nejen na pyl. Na oříšky. A na dalších tisíc jiných faktorů. Alergie - asi nenáhodně - jsem psal do rubriky vedle - ohledně zubů - je velmi pravděpodobně otravou těžkými kovy v CNS. Tedy tam, kde už je nemoc, kde je porucha imunitního systému, tam najít řešení... To je fakt věc.
Též jsem kdysi koukal z okna... :)
Ale di, nemysli tak ošklivě, není to nanic:-) I dneska je vzduch prosycen pylem. Nevím, kde žiješ ty, ale tady na Hané jsme obklopeni polnostmi osetými řepkou a konkrétně kolem naší vsi jsou sady s ovocnými stromy kam se podíváš. Pylu je tu víc než prachu a jiného bince, to zas cítím, když ten vzduch dýchám. Neříkám, že je všechno OK, ale když to přežije ten strom, který dá třešně, přežijem to i my, kteří ty třešně jíme ... a jsme za ně rádi.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

pyl, nepyl

Příspěvek od Peťka »

Záleží, ze kterého zorného úhlu se na to díváš. Netuším, jak se stravuješ Ty Selmo, ale já (možná, protože o tom moc kecám :lol: ) tak si uvědomuju například následující: co jsem strkal do hlavy v zimě. U nás 6 měsíců. Rajčátka pěstovaná kde a jak? Co představují ty červené pytlíky naplněné vodou bohaté o leštidla, fungicidy, pesticidy atd.? Jakou mají pro mě vitální hodnotu? Jaká kvalita byla toho našeho chleba vezdejšího?
Teď je to vo chlup lepší, už máme jahody ze zahrádky, hrášek bude tak za týden, hromady různých salátů baštíme od rána do večera... Ale přesto ještě kupujeme leccos v LIdlu a Hypernově - nejsme striktní vitariáni. V jaké kvalitě? Na jaké půdě a jakým způsobem to vyrostlo? Co pak s tím udělal potravinářský průmysl? Že jíme jen syrové? Utržené před 2 měsíci někde v Africe, nepřetržitě stříkané a ozářené?

Teprvá teď - shodou okolností předěláváme vodovodní přípojku z olověné na plastovou. Jaká byla voda, kterou jsme používali? A co naše děti - do 12 let zachytí dětský organismus 50xti násobek procházejícího olova proti dospělým. (No používáme EKO 2000, tak snad jsme většinu vyfiltrovali).

Když hovoříme o vzduchu. Zajeď volakedy do Jeseníků. Do nejvyšších partií. Uvidíš, co dokázal vzduch udělat se stromy. S horskými velikány v jinak panenské přírodě. Mnohem odolnějšími proti nám "homo sapiens", kteří jsme se celou dobu už krmili svinstvíčky.
Ale stačí popřemýšlet například o tom, jaké nemoci mají dnes stromy i v nižších polohách. Švestky se svou šárkou ale i dalšími nemocemi, kaštany odumírají, nám tady v Benešově vykácí celý napadený les nějakou podivnou nemocí, atd. Tohle dřív nebývalo. Ještě před sto lety ne. Podívej se na zvířata - zvláště zvířata tzv. hospodářská, např. BSE. Ale i lesní zvěř. No a domácí mazlíčci - veterinářství je teď velmi rozjetý byznys. Extrémní rozšíření plísní - na pomalu všem co zasadíš - se všemi důsledky - tohle by vydalo za celý článek.
Myslel jsem to obecně, většinově - jistě se najdou "oázy" s nevyčerpanou půdou, kojeneckou vodou ze studny a relativně čistým vzduchem. Většinově ale národ napojený na žrecí zdroje z hypermarketů, žíjící ve městech, popíjející vodu z kohoutku, nebo přímo už oslazené nebo alkoholizované nápoje - naplňuje smutné a zdrcující statistiky od alergií, až po rakovinu. A kóduje se takto i budoucí pokolení. Za mého mládí byl ve třídě 1 alergik. Dnes je to často polovina třídy. Co jejich děti? Jak to tedy je? Vpohodě? Vidím to moc černě? Před 20-ti lety 250.000 diabetiků. Před 5-ti lety 400.000 diabetiků. Letos 700.000 diabetiků. Kam to vede a čím to asi je?
Něco jako pyl, ale i dnes například jemná čínská medicína, už na nás přestává mít vliv. Jen stále razantnější kortikoidy, antibiotika, cytostatika. Která nás ale vraždí jinak, rafinovaněji. A za peníze, které nám sebrali bez naší vůle.

A nikdo to nevidí a nehledá systémově řešení. Tohle jediné je moje povzdychnutí, nad kterým je možné říci "ale di" A toto povzdychnutí by mělo vést k tomu, aby se lidé začali probouzet z hypnózy a zjistili v jakém to vlaku sedí. Kam jede ten vlak. Konkrétně vitariáni, vegetariáni už trochu prohlédli. Možná by se měli více sdílet s lidmi. Šířit osvětu, probuzení.

Tak tohle bylo povzdechnutí. To ostatní byly fakta. Možná je nevidíš, protože žiješ v oáze. To na nich ale nic nemění.

Jsem optimista. Věřím, že se začne šířit informační exloze, která lidem řekne - pozor - přemýšlej, než něco strčíš do hlavy! Hodně spoléhám na green revolution jako na velmi efektivní cestu bez toho, že by po lidech vyžadovala vůli, které byly zbaveni. A takhle může nastat obrat k tomu, abychom se pomalu, postupně mohli začít vracet k původnímu "Jez jako dýcháš". Předpokládám ale až další generaci, než to takhle začne někde fungovat. A český národ většinově? Tak to bude těch generací ještě hodně.
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Selma »

Peťko, neříkám ani náhodou že je svět ideální, to není a nikdy ani nebyl. Když se kouknu do minulosti našeho kraje, byly tu zatracený problémy, děti umíraly zcela běžně a lidi se nestarali o to, jaké jsou potraviny, které jedí, ale o to aby vůbec byly. Když přišel špatný rok, tak umírali hlady a nemluvím o středověku, ale o době před nějakými 150ti lety, kdy se obilí ještě žalo srpem. Dovedeš si představit tu dřinu? Já teda moc ne. A navíc krajinou táhli všelijací lumpové, kteří vraždili sedláky a brali jim úrodu a nikdo jim nepomohl. Museli odcházet i s rodinami do blízkých hor, kde se tzv. zasekávali, tedy káceli stromy a vytvářeli kolem sebe hradbu, kde byli i s dobytkem schovaní třeba několik měsíců. My se dneska nemusíme bát, že uprostřed noci přijede někdo s úmyslem nás povraždit a matky se nebojí smrtícího února. Díky Bohu máme klid na to, abychom zkoumali a hledali, jak žít a není nám jedno, jestli si otrávíme půdu pod nohama. Jestli to není jedno tobě, proč by to ksrakru mělo být jedno komukoliv jinému?
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:Peťko, neříkám ani náhodou že je svět ideální, to není a nikdy ani nebyl. ..... Díky Bohu máme klid na to, abychom zkoumali a hledali, jak žít a není nám jedno, jestli si otrávíme půdu pod nohama. Jestli to není jedno tobě, proč by to ksrakru mělo být jedno komukoliv jinému?
Určitě se vše vyvíjí, určitě každá doba od časů, kdy byl vnesen jistý prvek mezi lidi (viz. to čím předchází a pokračuje Anastasie a od čeho jsme se odpíchli v diskusi, tedy to, jak žili lidé původních pramenů) každá doba tedy potom měla své póly, své problémy, své strachy. A v každé době, když se kyvadlo vychýlilo příliš, jiná skupina lidí začala snahy o vyrovnání kyvadla. A vždycky při přejití zpět do rovnovážné polohy se kyvadlo posunulo v ose a vývoj - jak o něm mluvíme šel kousek dál. Například klasické otroctví je teď už jen vzácností... :)
Nemyslel jsem konkrétně Tebe (promiň jestli ty to tak pochápala), měl jsem na mysli vládnoucí moc. Ona ví a nic nedělá. Teď jsem dostal zrovna ppt. prezentaci vývoje nemocí v ČR od kamarádky doktorky od fochu. Zpracovanou oficiálním zdravotním ústavem. Trochu maskující příčiny, souvislosti se stravou na jedné straně a farmacií na druhé, nicméně fakta - např. ty která jsem uváděl, byla jasná.
Ale v povědomí lidí je - klídek, když bude zle, zajdu k doktorovi. On to za mě vyřeší. Proto ten apel na lidi, kteří převzali odpovědnost za své zdraví do svých rukou. Kámen vržený do vody by měl vytvářet na hladině kola.
Tak se na mě Selmi nezlob, nechtěl jsem se Tě nijak dotknout. Odpouštíš mi? :?
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Selma »

Peťko, tys ses probral z hypnózy a teď běháš a pojď bratře, nech si vytáhnout třísku z oka. Odpustím ti, protože sobě to taky odpouštím. Trefila jsem se ti do nálady, že zrovna prožíváš něco, co tě děsí. Zas to přejde a ty se vrhneš do práce a budeš se radovat ze světa a z lidí v něm a blá blá blá:)))
Měj se krásně:)
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Vnučka »

Má se krásně. Teď jsem s ním „mluvila“ před jeho odjezdem. Můžu místo něj? Selmičko, on je Peťka právě že probuzenej už hodně dlouho :wink: Kdybych řekla od věku věků, asi byste mne se všema Mlokama a Mločicema ukamenovaly/i :evil: On fakt neběhá po bratrech a sestrách, nemá stav „nálady děsů“ a není to nic, co by mohlo samo přejít. On právě teď, každou vteřinku je vrhnutej do práce, pracuje, raduje se ze světa a lidí v něm a blablabla :) jakož tak činil i předtím a dejTytamnahořevnás ještě dlouho bude :) Nejen že otvírá lidem třetí očka, on otvírá očka i v tomhle krásným hmotným světě, kterej se tak nějak řítí kdovíkam… A nejsou to jen slova, slovíčka, řeči (a příspěvky třeba tady na webu), on opravdu i koná. Každým svým činem, každou součástí svého života. A jestli ho chápu dobře, jakože si myslím, že někdy ano :wink: , tak se jen malinko snaží ostatním ukázat, že třeba obecně takový to tvoje "My se dneska nemusíme bát, že uprostřed noci přijede někdo s úmyslem nás povraždit a matky se nebojí smrtícího února…" není až tak skutečný stav věci. Víš, co mi naskočilo, okamžitě, když jsem si tohle tvoje přečetla? Že v souvislosti s fakty, která jsou k dispozici, se opravdu nemusíme bát prostředku noci… to "vraždění" probíhá celé dny a celé noci… a hurá, "matky se nebojí smrtícího února"? Těch smrtících měsíců máme dneska 12 v roce… A "Díky Bohu máme klid na to, abychom zkoumali a hledali, jak žít a není nám jedno, jestli si otrávíme půdu pod nohama"?… chcanechca musím rovněž do opozice. Ten klid a čas už nemáme. Na zkoumání a hledání. Musíme do toho skočit. Rovnýma nohama. A možná trochu vím, o čem mluvím (jsem ta "kámoška od fochu" :wink: ) Tak už jen k poslednímu – pocity při větičce "Jestli to není jedno tobě, proč by to ksakru mělo být jedno komukoliv jinému?" Inu protože je to ksakru pořád dokola o penězích, o moci, o ovládání lidstva, stáda ovenek. Protože ksakru to mnohým vyhovuje. Protože ksakru v té hypnóze jsme.
Takže teď právě tady už jsme v tuhle chvíli tři, kterým to jedno není :) a kola na vodě se opravdu šíří. Podívej se, co dokáže Jaroušek Svoboda s Květuškou na webech ekozahrady.com a sdruzenizeme.cz, to nejsou už jen slova, to už jsou nádherně tvořivý věci, pohlazení pro matičku Zemi, pro Přírodu, pro náš svět, pro Universum, pro naše děti… dosaď si cokoliv, co ti je příjemný… koukni se tam na bylinkovou spirálu, na pražskej pra-les, to se ti líbit určitě bude :) Takže jak vidno zříti jde to. A ksakru nechceš si už tu Anastasii přečíst? :idea: Mám pocit z tvých příspěvků, že ještě nenosíš cedrovej přívěsek v kapse nebo na krku, nebo se mýlím? :wink:
I ty se měj krásně :)
A omlouvám se za ten sloh a styl, to Peťkova vzletnost ze mne dělá takového patetika :oops: jinak jsem vcelku normální a optimista :D … a ty mi to odpustíš, že? Jája
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Selma »

Vnučko, cedrový přívěsek nenosím, nenosím ani křížek, monádu, dredy, náušnice s anchama, nosím jenom snubák a korálkový náramek od manžela :-) Anastasii bych si přečetla, kdyby mi ty knihy někdo půjčil, ale kupovat je nehodlám, to raději koupím něco dětem. Ony se její myšlenky stejně ke mě dostanou, jak jsem naznačovala, bohužel se to minulo účinkem a místo toho na mě Peťka spustil palbu. Ono to totiž nejde jenom od Anastasie do světa, ale taky ze světa k Anastasii. Anastasia nemá monopol na pravdu a lásku ani na správu světa. Kdybys věřila sama sobě, nemusela bys ji číst.
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

k nevinnému cedříku

Příspěvek od Vnučka »

Jajajaj, na koho se tak zlobíčkuješ? :wink: J.
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

K cedrům :o), z Anastasie, 1. díl

Příspěvek od Vnučka »

Zvonící cedry
„Bůh stvořil cedr jako shromažďovač energie kosmu. Z člověka ve stavu zamilovanosti vychází záření. Za zlomek vteřiny, odražené od planet, co stojí nad ním, se opět vrací k Zemi a dává život všemu živému. Slunce - jedna z planet, která odráží neúplné spektrum této záře.
Do kosmu odchází od člověka jen světlé záření i z kosmu na Zem se také vrací jen blahodárné záření. Člověk ve stavu zloby vydává temné záření, které se nemůže zvednout nahoru, a proto odchází do hloubky Země. Odražené od hlubin se vrací na povrch ve formě zemětřesení, vulkánu a válek. Vyšší formou odraženého černého záření je bezprostřední vliv na člověka, zesílení zlobných citů v něm. Cedr žije pět set padesát let. Milióny svých jehlic ve dne a v noci zachycuje a shromažďuje v sobě světlou energii, celé její spektrum. Za dobu života cedru nad ním přecházejí všechna tělesa, odrážející tuto světlou energii. Dokonce v malinkatém kousku cedru je víc blahodárné energie než ve všech lidskýma rukama stvořených energetických zařízeních na Zemi dohromady. Cedr přijímá vycházející energii od člověka přes kosmos, chrání ji a vrací, když ona chybí v kosmu, tudíž - v člověku, ve všem, co žije a roste na Zemi. Velmi zřídka se lze setkat s cedry, které shromažďují, ale nevrací shromážděnou energii. Za pět set let svého života začínají zvonit. Tak ony jakoby říkají, podávají signál, aby byly odříznuty a nashromážděná energie využitá na Zemi. Takový cedr zvoní tři roky, pokud se ho nedotkne živý člověk. Za tři roky, když ztratí možnost vracet shromážděnou energii přes kosmos bezprostředně člověku, pak ji ztrácí.“
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: k nevinnému cedříku

Příspěvek od Selma »

Vnučka píše:Jajajaj, na koho se tak zlobíčkuješ? :wink: J.
a z čeho tak usuzinkuješ?:)))
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

zase k cedříkům

Příspěvek od Vnučka »

Já ti Zuzi ani nevím :wink:
Koukla jsem na web Anastasie, jestli tam není někdo z poblíž od tebe, třeba na půjčení knížek. No, však víš kterejch :wink: Jsou tam lidi z Brna a z Hradiště. Ale hlavně tam byl právě nějakej hajzlík hacker, kterej naboural web a smazal půl roku diskusí. Snad to tady mají vychytaný :?: a takovej lump tady nebude mít šanci, byla by to fakt škoda...
A za ty zdrobnělinečky se na mne nehněvínkuj :), to asi bude těma našima mrňatama doma, co nás tak zjemňujou a zdrobňujou :) :) :)
Měj se moc hezky J.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Zdravim z anglie.
Vnucka: Tohle ale Anastasia nikdy nerekla. Ten text o cedru, co jsi sem prekopcila znel z ust nekoho jineho. A jeho umysly v te dobe myslim nebyly totozne s Anastasiinymi. Tod muj nazor. Nekdo je tohle vytrhavani ze souvislosti dost zavadejici. Sam jsem tady citoval hodnekrat nektere kapitoly, ale.. rekl bych, ze tenhle pribeh je treba cist od zacatku, jinak to vubec nedava smysl..
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Johnymu

Příspěvek od Vnučka »

:) To taky nikdo netvrdí :)
Nešlo o ústa (i když dědečkova ústa krom tohoto stvořila skoro celý sedmý díl, úmysly neúmysly), ale o nepodstatnou reakci na nepodstatnou reakci na nepodstatnou zmínku o cedrových amuletcích :)
Máš pravdu, vytrhávání z kontextu je vždycky někam zavádějící, obzvlášť u sedmi-osmidílného příběhu :) A třeba by opravdu větší smysl mělo něco jiného, třeba nadhodit cedrové oříšky. Nejen pro vitariánky naprosto delikatesní... Nás tady pár "nastěnkovců" začalo oříšky z Ruska dovezené sázet, zvonění ani oříšků z těchhle cedříků se asi v tomhle životě nedočkáme :wink: , ale rostou :)
A protože tady jako na ostatních webech v podstatě nikdo nesděluje nějaké pravdy, ale své pocity o svých pravdách, můj pocit opravdu nemusí být pro nikoho důležitý, natož smysluplný :wink:
A mj tenhle úryvek o zvonících cedrech je hned na začátku příběhu :), třeba to někoho naláká k přečtení příběhu celého :)
Krásné dny nejen v Anglii, už mlčím mlčím, neb odjíždím :) J.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

...

Příspěvek od Selma »

To je povyku kvůli cedru:-) A co takový tis červený? Ten je také opředen mnoha legendami. Nejstarší známý kousek je stár 2000 let, v Kroměřížské zahradě je jeden, který prý pamatuje Přemyslovce. I kousek tisového dřeva se nosíval, nejlépe na nahém těle. No jo, jenže tis roste v každém parku a vždycky tu byl, okoukaný a nezajímavý ... ale takový cedr, panečku ! :-)))
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:Vnučko, cedrový přívěsek nenosím, nenosím ani křížek, monádu, dredy, náušnice s anchama, nosím jenom snubák a korálkový náramek od manžela :-) Anastasii bych si přečetla, kdyby mi ty knihy někdo půjčil, ale kupovat je nehodlám, to raději koupím něco dětem. Ony se její myšlenky stejně ke mě dostanou, jak jsem naznačovala, bohužel se to minulo účinkem a místo toho na mě Peťka spustil palbu. Ono to totiž nejde jenom od Anastasie do světa, ale taky ze světa k Anastasii. Anastasia nemá monopol na pravdu a lásku ani na správu světa. Kdybys věřila sama sobě, nemusela bys ji číst.
Selmo, ty písmenka jsou fakt zavádějící. Sice možná záleží na náladě, ve které je čteš, nebo na Tvých asociacích, které pisatel nezná, ale poskládat písmenka tak, aby všichni viděli stejný obraz - to asi nejde. Předkládám 2 důkazy. Ty píšeš, že jsem na Tebe spustil palbu. Ale já ji nespustil na Tebe, ale na systém, který nás přivedl tam, kde jsme. A ještě způsobuje, že to nevidíme. A i slovo "palba" by bylo v mém případě na místě při úplně jiném seskládání písmenek. :)
Podobně například - ať nechodíme daleko - Anastasie a knihy V.Megreho.
Ani tyto seskládání písmenek nepůsobí na všechny stejně. Někdo je odvrhne po prvním dílu, někdo po třetím, někdo pochopí z knih něco, někdo zase něco úplně jiného.
Ale řekl bych, že Megre, to co napsal, napsal s čistým úmyslem - pomoci a změnit něco, co je špatně.
A druhý důkaz - aniž bych se s ním mohl jakkoliv srovnávat - ale i mě šlo o něco podobného a rozhodně to nebylo myšleno jako palba -zvláště ne na Tebe Selmo, kterážto pokud se nedurdíš (červený tise :) ) , jsi pro mne vzorem nadhledu, který leckterým, leckdy sakra chybí. :lol:
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Selma »

Peťko, beru si to osobně, neb jsem součástí toho systému, ba dokonce JÁ jsem ten systém, alespoň ve chvíli, kdy z něj dostaneš strach. A pokud se má ukázat, co je dobré a co špatné (nebo v čem je toho dobrého jen špetka, co se sotva vejde mezi dva prsty), je potřeba někoho, kdo bude stát v opozici. Umím to a dělám to, tak jen do mě:-)
Ten tis je ovšem zajímavé téma. Rusko je velká země a má své velké problémy, ke kterým patří i ty cedry. Tis je úzce spjat s námi, kteří žijeme v české kotlině, není sice tak velkolepý, o to víc je "jedovatý" a rozhodně stojí za pozornost. Na rozdíl od cedru, tis je stále tu a je tu velmi, velmi dlouho. Jsem proto, abychom přestali koukat na poklady dálných zemí a objevovaly ty naše. Máme jich dost a možná, že češi jich mají víc, než ostatní. Není to naše zásluha, je to naše možnost, jak pomoci.
Uživatelský avatar
waysearcher
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 02, 2004 11:34
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od waysearcher »

Selma píše:Peťko, beru si to osobně, neb jsem součástí toho systému, ba dokonce JÁ jsem ten systém, alespoň ve chvíli, kdy z něj dostaneš strach. A pokud se má ukázat, co je dobré a co špatné (nebo v čem je toho dobrého jen špetka, co se sotva vejde mezi dva prsty), je potřeba někoho, kdo bude stát v opozici. Umím to a dělám to, tak jen do mě:-)
Ten tis je ovšem zajímavé téma. Rusko je velká země a má své velké problémy, ke kterým patří i ty cedry. Tis je úzce spjat s námi, kteří žijeme v české kotlině, není sice tak velkolepý, o to víc je "jedovatý" a rozhodně stojí za pozornost. Na rozdíl od cedru, tis je stále tu a je tu velmi, velmi dlouho. Jsem proto, abychom přestali koukat na poklady dálných zemí a objevovaly ty naše. Máme jich dost a možná, že češi jich mají víc, než ostatní. Není to naše zásluha, je to naše možnost, jak pomoci.
ceder z tych knih je v skutocnosti borovica sibirska - podobna nasej limbe... ktora je v CR dlho
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: pyl, nepyl

Příspěvek od Selma »

ceder z tych knih je v skutocnosti borovica sibirska - podobna nasej limbe... ktora je v CR dlho[/quote]

Cedr sibiřský nebo-li borovice sibiřská - Pinus sibirica, roste asi hlavně na Sibiři , zatímco taková borovice korejská - Pinus koraiensis, zas třeba na Sibiři moc neroste:-) Fakt nechápu, o co tu jde. No třeba se najde někdo, kdo mi to pitomé vysvětlí.
Odpovědět