ANASTASIA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Evangelium esejských

Příspěvek od Selma »

Teda kuš, to jsem se do toho zapletla:) Ev.esejských nemusí být nutně o Ježíšovi, jasně. Biblické texty nechám stranou - ale ty autentické Ježíšovy texty bych prosila osvětlit.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

ahoj všichni, ...jak to tady tak čtu, mám upřímnou radost, že jsem "skončil mezi buddhisty". Máme svého lamu který každou chvíli přijede a poví nám něco poučného, resp. manifestuje se jako neohrožená fascinující bytost, která silně inspiruje používat nauky předané buddhou. Fungují stále, bez ohledu na dlouhou historii buddhismu....

Pak se veškeré to duchovní snažení může proměnit v prožitek, a ne jen poutavé čtení sibiřské ságy nebo snahu o nalezení pravdy ve staré knize, jež má příliš mnoho postav a spletitý děj.... peace :wink:


citátek na závěr: Nevěřte ničemu jen proto že to kdysi řekl Buddha (nebo třeba Anastasie), buďte vždy sobě vlastním světlem...(prožitek pravdy překonává všechny představy o ní...)
"Nevař se, odvaž se!"
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Evangelium esejských

Příspěvek od Peťka »

No rácio toho, co píše Michal je fakt. Aby jsme neulítli na "ten řekl a ta řekla" a dál potom "jak víš, že to řekl právě takto". Určitě jde především o to, co v nás to konkrétní světlo, ať jdoucí z minulosti 2000 let staré vyvolává, nebo absolutně současné jdoucí z východu - jak v nás rezonuje.

Z tou autentičností Ježíšových výroků zmíněných v jednotlivých Evangeliích Bible a k těm, které cituje Osho se to má asi tak, že jsou u některých vidět malé odlišnosti a těžko posoudit, zda tyto odlišnosti jdou na vrub přepisu, či manipulaci. Jeden obdařený člověk mi na jednom citátu, na jedné konkrétní drobounké změně ukazuje, že v Bibli jde o manipulaci a proč tam je tato manipulace. Ale pro tuto jednu drobnou změnu bych nevyléval vanu i s dítětem. Jak právě končím s nadsázkou, i Megreho přepis textů Anastasie by mohl být zkreslen. Tak jako o patro výš v této diskusi s Johnym souhlasíme, že si každý vezme z Anastasie něco jiného, tak i Megre nebyl a není "tabula rasa" věrně zrcadlící Nastěnky texty. Ale -souhlasím s Michalem, jde o to vcítit se a vnímat to poselství někde hluboko uvnitř. A Anastasie má co v nás rozvibrovat... :) Buddha jistě taky.
Nastěnka s tím neopakovatelným kouzlem AKTUÁLNOSTI. Jako byl super aktuální Ježíš ve chvíli, kdy končil svou misi na Zemi v těchto dnech před 2005 lety.
V tom je myslím to jádro pudla. Že pro svou doktrínu často nevidíme realitu, současnost, Pravdu. Zuby nechty se držíme poselství starých (ať už předávaných ústně či pisemně) místo toho, abychom doširoka otevřeli oči a pozorovali. A přijímali to, co vidíme. A následkem toho, co reálně existuje mohli Tvořením věci posouvat dopředu.
Židé stále očekávající svého Mesiáše, když přišel, raději ho ukřižovali. Mojžíš je mrtev, ať žije Mojžíš. :o
Živého neviděli.
Už tady někdo v tématu Anastasie citoval "náhodně" Izaiáše.
Věřím, že se za tu dobu lidstvo posunulo...
green revolution
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Aramejstina je jazyk odlisny od dnesnich, takze jakykoliv preklad uz nebude mit tu hloubku a spravnost. Ale o to ani vlastne nejde, vzdyt stejne zalezi jen na nas, co udelame a co si myslime. Vse zapsane v knihach je dobre pro inspiraci a spatne jako dogma.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Evangelium esejských - Peťka

Příspěvek od Selma »

Aha, takže nejde o nějaké texty, které by byly připisovány přímo ruce Ježíšově, ale zas jenom o zapsané výroky. Pro mně je historie křesťanství koníček a zajímám se o to ne kvůli Ježíšovu poselství, ale kvůli lidem. Ježíš je pro mně prožitek, tak jak jsi psal a jakékoliv vysvětlování jeho výroků pro mně nemá význam.
Markuška
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 08, 2004 17:23

Příspěvek od Markuška »

Johny, já ti moc fandím, Anastasii miluju, jenom jsem ti chtěla říct, že tenhle způsob sdělení je pro mnohé nepochopitelný a zbytečně násilný.
Je to jako s vitariánstvím, pokud člověk jí "civilizovanou stravu", přijde mu to naprosto normální, každej tak přeci jí, tělo si s tím přeci poradí, tolik to chutná, a všechny ostatní směry odsuzuje, kritizuje, považuje vitariány jako maximální šílenství a ze svý zkušenosti vím, když začnu někoho poučovat, radit, uvádět věci na pravou míru, jak to vlastně s tím jídlem je, co to způsobuje, tak si o mě myslí, že jsem fanatik, a báli se o mé zdraví, sledovali mě,..... prý kdyby to byla pravda, tak by se o tom víc psalo, přestalo by se to vyrábět, doktoři by tohle a támhle, když jsem ukázala pár článků, tak to bylo opět od "fanatickejch bláznů", kterým se nedá věřit. Bla bla bla, všichni to asi znají,.....Stejně tak je to s Anastasií. Když jsem přečetla první, úplně mě pohltila, nadchla, učarovala,....hltala jsem další díly a nemůžu se dočkat, až vyjdou další, a mrzí mě, že budou už jenom 2. Plná dojmů jsem se to snažila jako ty vypouštět do světa, jak je to báječný, co se má a nemá dělat, a bylo to naprosto stejný, jako s vitariánstvím. Přítel začal vážně uvažovat, jestli vůbec se mnou chce mít děti, aby je vychovávala taková chorobomyslná ženská jako jsem já, informace samozřejmě zkreslil a předal dál kamarádům, kteří mě opatrně sledovali a snažili se mě "dostat zpátky na zem". Pak jsem si uvědomila, že opravdu musím nejdřív konat, pomalu, podle možností, a pak případně odpovídat na otázky, ale velmi opatrně, podle dosažených zkušeností a znalostí lidí, hlavně nikomu nic nevnucovat. Ono to stejně nikomu nic neřekne, naopak to na tebe vrhne stín. Když někomu začnu vykládat, že hamburger jim víc bere než dává, jenom mávnou rukou, a informaci vypustí druhým uchem ven, ale když začnu zářit zdravím, sami za mnou přijdou, a zeptaj se. Pak teprve budou trošku naslouchat. Když jsem říkala, že se moc těším, jak splodíme dítě, co to bude za obřad, trochu jsem nastínila, co je v knížce, tak jsem byla za cvoka, kterej nezvládá sám sebe, natož dítě, musela jsem to převést tak, aby to bylo pro "normální lidi" srozumitelný, takže jsem začala tvrdit, že to musí být krásný pocit, když ve mě poroste nový človíček,....bla bla... a tomu už porozuměli. I Anastasia říkala, že se pravda musí podávat po lžičkách. Kdo na to bude připravenej, sám si informace vyhledá. Každej má svou cestu a je potřeba ji respektovat
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Neo, ty jsi zlatíčko! :)
Neo píše:..vzdyt stejne zalezi jen na nas, co udelame a co si myslime. Vse zapsane v knihach je dobre pro inspiraci a spatne jako dogma.


Četla jsem různé knihy a myslela si o nich své. Přečetla jsem je třeba o rok, dva později a myslela si o nich opět své - i když (třeba..) něco úplně jiného než před tím! Myslím si že Moudrost (Pravda, Bůh,..) jsou zapsány leckde (všude? :idea: ). Pak záleží na tom, kde a jak se právě nacházíme, o co usilujeme, kam se snažíme dostat, jaké jsou naše zkušenosti, co z nich vyvozujeme.
Některé prameny jsou lépe čitelné, některé hůře. A možná ty, o kterých si nyní myslíme, že jsou pro nás/mě jasné se nakonec vyjeví jako ty k nimž se budu chtít neustále vracet, neustále je zkoumat (to není to pravé slovo, ale nevím jak jinak..). Ne pro jejich jednoduchost, přístupnost, nýbrž právě pro jejich hluboký obsah. Proto, že mne pokaždé zasáhne jiná část, jiný paprsek světla dopadne do mého srdce a potěší ho svou krásou, "mojí" pravdou.
Uvědomit si plně celistvost a obsah zdrojů, ze kteých čerpám.
Poznat všechny kousky pravdy, složit je, být osvícena všemi paprsky najednou.
To je můj cíl o kterém vím, že je, ale nemám tu zkušenost.
Zatím <I>věřím</I>, že toho dosáhnu, mám <I>naději</I> v to že se vrátím domů a <I>miluji</I> to, co mě na cestě potkává.
Víra, naděje a láska.
Lhostejno, za jich nacházím v Anastasii nebo Evangeliích, ne?

Panta rhei!

...mno, to jsem zese chytrá :roll: :)

Hezký den*
..Raw is food..
..God is good..
Uživatelský avatar
zebedee
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 02, 2005 1:05
Bydliště: Hradec Králové / Praha

Příspěvek od zebedee »

Malá lež - to je lžička
Malá láska je lasička
Markuška píše:..že se pravda musí podávat po lžičkách.
...to nic, jen jsem si zrovna vzpomněla :)
..Raw is food..
..God is good..
Markuška
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 08, 2004 17:23

Příspěvek od Markuška »

no to zní krásně :D
v tom případě se malou lží krmíme už od kojeneckého věku :?
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

zebedee píše:Malá lež - to je lžička
Malá láska je lasička
Markuško dík za připomenutí veršíku mé oblíbené grupy!
Hned si letím ten song přehrát, dostala jsem na něj hroznou chuť! :wink:
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

První tři díly jsem do sebe nalil za pár hodin jak trychtýřem, ale u čtvrtýho mám zatím z neznámýho důvodu zdvižený prst a nemůžu číst. Tak uvidíme. Pravda ale je, že to na mě celé působí poněkud neuspořádaně (V.M. a jeho styl slohu?) a přijde mi (při vší úctě), že jsem se tu nedozvěděl ničeho nového. No uvidím.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

3 hodiny Ježíš jistě nepočítal minuty, které ho dělí od jeho odchodu. Neříkal si, když už to zkončí. 3 hodiny vytvářel obraz. Vytvářel neskutečně silný obraz. Je to její bratr, Johny. A od toho okamžiku svět začíná v určité oblasti vývoje lidstva konec poklesu a začátek růstu. Máme na to letočet dokonce.
mozna tohle mi asi dost vadi na vericich vseho druhu... ze maji "jasno". Ze proste VI ze takhle to bylo a kdo to odmita sdilet ten "nepochopil" ci "je zaslepeny a nevidi pravdu".
Nechci se Petky dotknout, nechci se dotknout nikoho kdo veri. Ale kdyz se na tu prvni vetu podivam jako nestranny pozorovatel, tak co mi vlastne rekne? Pokud Jezis zil, tak zemrel jako clovek. I kdybych pripustila krestanske dogma, ze byl synem bozim a trpel za nase hrichy tak porad zemrel jako trpici clovek na krizi... kde tedy berete tu "jasnovidnost" a vite jak se citil? Jak muzete vedet na co myslel, co chtel, jake to pro nej bylo?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

mlok

Příspěvek od tvx »

všichni jsme synove a dcery boží a dokonce jsme všichni bozi...stejně jako syn může vypadnout otci z oka nebo jablko nepdne dalako od stromu...
třeba Jan Hus taky vytvářel obraz...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

No, kvůli molkovi :lol: budeme muset asi před každou větou uvádět - Dle mého skromného a nejspíš špatného mínění.....
Ježíš byl samozřejmě člověk, tak jako všichni, i Anastasia je člověk a to mi vadí na křesťanech, že z něho dělaj někoho výjmečnýho - spasitele a syna Božího. On na sebe nemohl vzít hříchy lidstva, když žádný hříchy neexistujou. To je prostě haluz. Lidé buď konají tak, že je to dělá šťastnými, anebo sami pro sebe vytvářejí peklo..
A tak to je mločku, hlavo vědecká :wink:
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mlok píše:
3 hodiny Ježíš jistě nepočítal minuty, které ho dělí od jeho odchodu. Neříkal si, když už to zkončí. 3 hodiny vytvářel obraz. Vytvářel neskutečně silný obraz. Je to její bratr, Johny. A od toho okamžiku svět začíná v určité oblasti vývoje lidstva konec poklesu a začátek růstu. Máme na to letočet dokonce.
mozna tohle mi asi dost vadi na vericich vseho druhu... ze maji "jasno". Ze proste VI ze takhle to bylo a kdo to odmita sdilet ten "nepochopil" ci "je zaslepeny a nevidi pravdu".
Nechci se Petky dotknout, nechci se dotknout nikoho kdo veri. Ale kdyz se na tu prvni vetu podivam jako nestranny pozorovatel, tak co mi vlastne rekne? Pokud Jezis zil, tak zemrel jako clovek. I kdybych pripustila krestanske dogma, ze byl synem bozim a trpel za nase hrichy tak porad zemrel jako trpici clovek na krizi... kde tedy berete tu "jasnovidnost" a vite jak se citil? Jak muzete vedet na co myslel, co chtel, jake to pro nej bylo?
Mloku, dcero Boží!
myslím, že sis v poslední době vzala do ruky hůl - na jedné straně jsou pochybnosti, na druhé je víra. Všechno, co žiješ se nachází na této holi - buď o tom pochybuješ, nebo tomu věříš. Na to se nedá než nevzpomenout legendárního Bolka v Dědictví jak se ptá paní doktorové, jestli věří v Boha? A ona že rozhodně ne, protože ho ještě nikdo neviděl, nikdo ho vědecky nedokázal. A on na to legendární větu : "Vašu p..u jsem taky neviděl a též věřím, že ju máte".

Co myslíš, k čemu povedou nové objevy akad. Soboljova, který rozvinul Einsteinovou teorii v místě, kde Einstein končil otázkou o tom, že dál už je jen otázka poznání Boží vůle? Jak vnímáš ten duchovní rozměr, který do vědy vnáší teoretická fyzika?

Nevím jestli jsi narazila na knihu světoznámého vědce (medicína - oči) A. Muldaševa "Z koho jsme vznikli?"

Podívala ses aspoň na teoretický úvod zde několikrát propagovaných knih Ruce světla, Zjevení světla od Brennan? Bývala biofyzička v NASA mimochodem.

Podezříváš ještě pořád Johnyho, že Anastasie neexistuje? Že nemá kouzelný paprsek? Že nemůže vstupovat do minulosti, na jiné planety či do budoucnosti? A co Ježíšovy zázraky? Jak to dělal, když léčil živé, oživoval mrtvé? Věděl detailně o své budoucnosti? A což teprve jeho Zmrtvýchvstání?

Vím, že je to tristní situace. Sám jsem jí kdysi procházel.
Myslím, že Tě čeká dvojí volba. Buď se zasekneš, jako teď, (Johny to myslí stejně - nechce se vyvyšovat, stejně tak má poznámka, kterou cituješ, byla určena speciálně jemu).
Nebo se nadechneš,
otevřeš se mystériím života
a třebas pomalu opatrně začneš zkoušet špičkou levé nohy,
jaká ta voda je,
jestli dokážeš sebrat odvahu a postupně se do ní vnořit...

good luck!

P.S.: existují "nevědecké" techniky, díky kterým je možné cestovat bez těla. A zjistit například, čím sis vydělávala na chléb svůj vezdejší v minulém životě. A nebo zjistit např. co se dělo na Golgotě. Sorry, vím že je to těžko stravitelné...
Pochybnosti ......... Víra

Ať to máš těžší!
:wink: Někdo má takové pochybnosti, že z toho dostane nějakou tu ošklivou obsedantně - kompulzivní chorobu. Někdo má takovou víru, že jde slepě i za Hitlerem.

Ale jsi fér, a to se cení.
green revolution
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

jestli dobre chapu, tak mi nabizis jen dve cesty
Myslím, že Tě čeká dvojí volba. Buď se zasekneš, jako teď, (Johny to myslí stejně - nechce se vyvyšovat, stejně tak má poznámka, kterou cituješ, byla určena speciálně jemu).
Nebo se nadechneš,
otevřeš se mystériím života
a třebas pomalu opatrně začneš zkoušet špičkou levé nohy,
jaká ta voda je,
jestli dokážeš sebrat odvahu a postupně se do ní vnořit...
nerozumim tomu, proc bych mela byt "zaseknuta". To co Tobe pripada jako "zaseknutost" pro me muze byt cestou... Je to podobne jako s sireni krestanstvi mezi domorodce - kdyz jim dali na vybranou jestli zustanou "zaseknuti" na sve stare vire, ci se otevrou krestanskemu bohu. Myslis ze je to spravne? Myslim ze vira stejne jako nevira se neda vnutit. Myslim ze kdyz rikas ze bud pujdu Tvou cestou a je to skvely a dobry nebo zustanu kde jsem a budu "zaseknuta" tak to neni moc v poradku. Nejsou jen dve cesty. Je spousta cest, a to co vyhovuje Tobe (vira) pro me muze byt nesmyslem. Nevim, proc me oslovujes jako dceru bozi. I to je relativni pojem, jako dite bozi bych se citila, kdybych v boha verila... Ja Ti Tvou cestu neberu. Zaroven nevnucuju nikomu tu svou.
Podezříváš ještě pořád Johnyho, že Anastasie neexistuje? Že nemá kouzelný paprsek? Že nemůže vstupovat do minulosti, na jiné planety či do budoucnosti? A co Ježíšovy zázraky? Jak to dělal, když léčil živé, oživoval mrtvé? Věděl detailně o své budoucnosti? A což teprve jeho Zmrtvýchvstání?
Johnyho nepodeziram z niceho. Johny veri necemu, cemu ja verit nechci a tak to je... ja mu to preju, protoze ho to naplnuje a tak je to v poradku. Me to nenaplnuje a mam jinou cestu, neni duvod proc bychom vsichni meli kracet stejnymi cestami... Neverim v boha, neverim v Jezisovy zazraky. Nechci pochybovat, jestli byl ci nebyl realna osoba. A popravde je mi to jedno. K cirkvi jako instituci mam asi spoustu vyhrad, ale cirkev a Jezis nejsou jedno. Zamysli se nad tim, ze krestanstvi je otazkou par tisice let (i kdyz uvazuju Stary zakon). Ale lide tu jsou desetitisice let a jeste vic... a meli sve kultury, sva nabozenstvi... na svete je vubec spousta ruznych cest. At uz nabozenskych ci jinych. Myslim ze pokud cloveka jako individualitu naplnuji, tak jsou rovnocenne. Proc rikas, ze Tva cesta je lepsi nez ma?

Proste se mi nelibi ze vetsina vericich (at je jejich vira jakakoliv) uvazuje zpusobem "pokud neveris tak jsi jen nepochopil a jsi zasekany". Proc cekate ze by mela byt jedina duchovni cesta?
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

no jo...proc verit...a cemu...nebo spis komu...neni lepsi byt realista a vedet...
mimochodem proc se zrovna zajimat o tom jak to bylo, nebo jak to bude...proc radeji netouzit najit metodu skrz kterou videt jak to prave ted JE?

byl jezis?byl budha?byl jan tleskac?

koho to zajima...lidsky negativni emoce udelali z tohoto druhu lidi idioty a vytvorili si neco cemu se rika vira...a proto si bibli nebo treba i anastazii (mozna) prectu predevsim proto,protoze jsou to knihy, kterym lidi veri, tak abych vedel jak (i temto) lidem predevsim co nejlip pomoci...ze zlyho k dobrymu a z dobryho k lepsimu:))

Ale ted mluvila trosku averze k jakykoliv vire

vyrostl sem na vesnici a kazdou nedeli sem to videl...jak vsichni chodi spokojene za ruce z kostela, kdyz sem ja staval s lehouckou kocovinou po sobotni party...smal sem se tomu:nekteri lidi kteri bijou svy decka, chlastaji od nevidim do nevidim, kradou ve fabrikach a pomlouvaji se kde to da se proste jednou za tyden ocistijou rucicky ve svedceny vodicce zazpivaj si a pochodujou domu...nedavno sem se dival taky na stranky, kde jsou vyfoceny sebevrazedny sektarky obrazky...dosti hrozny...jak lidi veri, tak vetsinou oslepnou...myslim, ze meli bychom spis stat na zemi jak je to je co nejvic mozny a v tyto radosti a stabilite pomahat ted a tady druhym jak to moznosti dovoli...pak radost sama od sebe roste i v nas...nikdo nad nama nestoji a jestli existuje slovo buh, tak ho ma kazdej sam v sobe...cest i cilu je rozhodne vic, a moc nesouhlasim s johnym, ktery kdysi napsal svuj ideal:at vsichni jdeme stejnou cestou...te je proste v mem mysleni nesmysl... :twisted:

juuuuuuu tady uz zacina jaro...utikam se zamilovat...mejte se krasne!
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mlok píše:jestli dobre chapu, tak mi nabizis jen dve cesty
Myslím, že Tě čeká dvojí volba. Buď se zasekneš, jako teď, (Johny Nebo se nadechneš,
otevřeš se mystériím života
a třebas pomalu opatrně začneš zkoušet špičkou levé nohy,
jaká ta voda je,
jestli dokážeš sebrat odvahu a postupně se do ní vnořit...
nerozumim tomu, proc bych mela byt "zaseknuta". To co Tobe pripada jako "zaseknutost" pro me muze byt cestou... Myslis ze je to spravne? Myslim ze vira stejne jako nevira se neda vnutit. Myslim ze kdyz rikas ze bud pujdu Tvou cestou a je to skvely a dobry nebo zustanu kde jsem a budu "zaseknuta" tak to neni moc v poradku. Nejsou jen dve cesty. Je spousta cest, a to co vyhovuje Tobe (vira) pro me muze byt nesmyslem. Nevim, proc me oslovujes jako dceru bozi. I to je relativni pojem, jako dite bozi bych se citila, kdybych v boha verila... Ja Ti Tvou cestu neberu. Zaroven nevnucuju nikomu tu svou.

. Proc rikas, ze Tva cesta je lepsi nez ma?

Proste se mi nelibi ze vetsina vericich (at je jejich vira jakakoliv) uvazuje zpusobem "pokud neveris tak jsi jen nepochopil a jsi zasekany". Proc cekate ze by mela byt jedina duchovni cesta?
MLoku, tak strašně uvzatě v tolika příspěvcích trváš na své cestě, tak strašně se obáváš, že by tě někdo mohl zmanipulovat pro nějakou víru, že by možná stálo za to zamyslet se, proč to tak je. Zkus si pročíst své příspěvky, které se toho týkají...
Máš to pročtené? :)
Teď prosím ryzí spekulace a nebudu se vůbec divit, když ji popřeš, vyvrátíš a mne zneuctíš. :)
Ty nevěříš té své cestě. Ty nevěříš sama sobě. Tvůj svět, tvůj aktuální život se právě teď otřásá v základech. Bolí to, chceš to vrátit zpět do původních kolejí, ale zdá se, že už to nejde. Proto píšeš, to co píšeš. Proto se chytáš i toho, co není přímo určeno Tobě, jen aby jsi mohla profilovat svůj strach z budoucího. Z neznámého. Z minulého... ?
Konec spekulace. :) Zkusme oddělit naše ego v této diskusi. Nebojuji s Tebou. Nenutím Ti nic. Možná mě zajímáš... Něco mi zrcadlíš z minulosti.

A zpátky -zkusím vyjasnit to co jsem psal. Omlouvám se že píšu tak, že to pak musím vyjasňovat - bude třeba nad sebou popracovat.
Pochybnosti - víra. Obecně se nad tím zamysleme. Když někdo absolutně pochybuje, pak není schopen žádného činu. Je to tak? Protože pochybuje o jeho smysluplnosti, bezpečnosti atd. Je to srozumitelné? Určitě znáš takové psychopaty, kteří jdou 4x kontrolovat, jestli vypnuli sporák. Svět se jim rozpadá, nejsou si jisti už vůbec ničím. Vytváří si postupně umělé podivné systémy víry, cvakají zubama ve vlaku mezi telegrafníma tyčema atd. Jsou zralí na hospitalizaci.
To víra nám dává schopnost konat. Věřím, že to co udělám, dopadne dobře, smysluplně, vyvolá libé pocity, atd. Kdybych nevěřil, tak bych to nedělal. Silná víra - hory přenáší. Všichni, kteří něco dokázali se vyznačovali bez výjimky silnou, neochvějnou vírou. Vidíš to v podnikání, politice, náboženství, duchovním rozvoji. Celá historie lidstva se opírá o momenty spojené se silnou absolutní vírou. (Odbočka pro téma této diskuse - Ježíš, když léčil, léčil jedině svou absolutní vírou, Anastasie, když zachraňovala mučenou dvojici, zachraňovala svou absolutní vírou a pak jde o individuální dispozici nás, jich atd. nech to Mloku bez komentáře, protože na tohle ty nevěříš).
To zaseknutí je, že jsi poněkolikráte vyjadřovala svůj strach o svůj prostor pro svou cestu. To ti nikdo nebere. Ani to nejde. A fakt ani Tobě to nic nedává se takhle "šprajcovat". Většina jak jsou tady, podle mne teda soudíc, respektují Tvou cestu, ať je jakákoliv. Je to jen a jen Tvá cesta. A jestli je správná, poznáš jenom ty, pokud nebude zasahovat do svobody druhých. A testovat ji můžeš takto: Definuj ji. Přemýšlej, jak by jsi svou cestu chtěla sdělit druhým. Ne přesvědčovat je, jen sdělit. Tak aby pochopili. A představ si, jak posiluješ jednotlivé segmenty Tvé cesty VÍROU. Pak začne být skutečná. Když někde uvnitř uvidíš soulad. Harmonii. A vnějškově to poznáš, když přestaneš jako čertík z krabičky vyskakovat, že někdo Ti vnucuje svou víru... :) Promiň Mloku za tohle rýpnutí... :) Též si rýpni.
Ta druhá možnost je v počtu hvězd na nebesích. Ne jen jedna jiná cesta. Rozhodně ne má cesta. Ani úplně jiná - Johnyho cesta. A taky jiná než JéniL. Jak Tě vnímám, tak bych se skutečně nadechl, a opatrně špičkou levé nohy... Cokoliv. Víra nemusí být o "ismu" "ánství" atd.
Rozumíš mi?

No a co Tvůj názor na ty současné trendy ve vědě? Jsi vědec, ne?
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

jenaL píše:no jo...proc verit...a cemu...nebo spis komu...neni lepsi byt realista a vedet...
mimochodem proc se zrovna zajimat o tom jak to bylo, nebo jak to bude...proc radeji netouzit najit metodu skrz kterou videt jak to prave ted JE?

byl jezis?byl budha?byl jan tleskac?

koho to zajima...lidsky negativni emoce udelali z tohoto druhu lidi idioty a vytvorili si neco cemu se rika vira...a proto si bibli nebo treba i anastazii (mozna) prectu predevsim proto,protoze jsou to knihy, kterym lidi veri, tak abych vedel jak (i temto) lidem predevsim co nejlip pomoci...ze zlyho k dobrymu a z dobryho k lepsimu:))


juuuuuuu tady uz zacina jaro...utikam se zamilovat...mejte se krasne!
Mesiáši, jdi se fakt zamilovat. Už bylo na čase. Potřebuješ to jako sůl. A zkus to nejen realisticky pozorovat, ale i uvěřit v to co případně ucítíš. A myslím že by Ti více lidí tady přálo, ABY JSI TOMU TOTÁLNĚ PROPADL.
Zpocené ruce žmoulají kytku, kolena se klepou, hřebínek už potřetí přičísl pěšinku... Žádná intelektuální hra.

Ale jsem rád, že tady jsi. :)
green revolution
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

Petko, mozna jsi me spatne pochopil. Asi jsem se spatne vyjadrila... Neztotoznuj prosim pochybnosti s opakem viry. Opakem viry (zde nemam namysli presvedceni,ze se mi neco podari,ze ma neco smysl, ale vira v jakehokoli boha v nabozenskem a cirkevnim smyslu) nejsou pochybnosti. Cestina na to nema slovo, mozna bych proste jednoduse rekla "agnosticismus" ci "ateismus". Ja nezpochybnuju viru jako doufani v neco,co ma smysl, viru jako touhu po krase a dobre. Nelibi se mi vira v boha (natoz nejakyho konkretniho), protoze je spojena (pro me) s otroctvim duse. Moje duse je svobodna (aspon ji tak vnimam), nepotrebuje boha k tomu, aby citila "presah" - neco hlubsiho, ztotozneni s vesmirem, prirodou. Nepotrebuju Jezise k zazrakum, nepotrebuji kostely a obrady.
Ty nevěříš té své cestě. Ty nevěříš sama sobě. Tvůj svět, tvůj aktuální život se právě teď otřásá v základech. Bolí to, chceš to vrátit zpět do původních kolejí, ale zdá se, že už to nejde. Proto píšeš, to co píšeš. Proto se chytáš i toho, co není přímo určeno Tobě, jen aby jsi mohla profilovat svůj strach z budoucího. Z neznámého. Z minulého... ?
Tohle mi pripada jako trochu lacina psychologie... :twisted:
Z ceho vychazis? Stejne jako Ty tady sdeluji jen sve vnimani sveta. Necitim se ohrozena, to spis Ty na me tak pusobis se svym videnim dvoji cesty (bud pujdes tou "spravnou" nebo jsi "zasekana"). Nic vic. Nemam touhu aby me ostatni nasledovali. Citim se pevne a spokojene tam kde jsem... Proc se vlastne citis povolany presvedcovat jine? Neni to tim, ze cim vic lidi jsi presvedcil, tim vic se citis ze miris "spravne"? Ja nepotrebuju nikoho, aby me v me ceste utvrzoval, muzes rict to same o sobe? Nechci se Te nijak dotknout, ale Tve argumentovani mi trochu pripomina jednu moji znamou, ktera skoncila ve velmi militantni sekte... Zkusis se na chvili zamyslet a prijmout nazor, ze kazdy je jedinecny a je vic nez dve cesty...?
To zaseknutí je, že jsi poněkolikráte vyjadřovala svůj strach o svůj prostor pro svou cestu. To ti nikdo nebere.
Ja se o svoji cestu nijak nebojim, jen se mi Tve vyroky na tema "bud jdes moji cestou nebo jdes spatne" proste nelibily. Nic vic, nic min.
No a co Tvůj názor na ty současné trendy ve vědě? Jsi vědec, ne?
jsem fyzik teoretik, ale moje nazory na soucasny vedecky trendy jsou na delsi povidani. Mozna bych soucasne tema viry zatim netristila, treba se k tomu dostanem casem...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Líbí se mi,že má každý svůj názor.A hodně se mi líbí tentokrát mlokovi názory. :lol: Jako by mi mluvila z duše.Já totiž v dětství prošla katolickým náboženstvím(rodiče si říkali,že dětem zpřístupní to,co oni sami nepoznali-to trochu přeháním-mamina k tomu měla blízko,tak nás "šupli" na nepovinné náboženství ve škole) a to mi navždy vrylo do podvědomí tu nechuť k jediným pravdám a institucím a jánevímčemu.Tedy,za čas jsem se oklepala a hledala pravdu v různých jiných směrech.....ale nemám nadání něčemu věřit,vždy budu do toho systému rýpat a rýpat.Myslím,že bych bohužel nebyla schopna přečíst žádnou knihu,abych ji fakt věřila(jako úplně).A vždy jsem dováděla k šílenství lidi,se kterýma jsem koukala na film hláškama:"To není možný.Tak to přeci není.Co je to za blbost?"Takže jsem fakt skoro ztracený případ.Jenže mě vyhovuje věřit prostě přírodě,naší Zemi.A víc nepotřebuju,tak to cítím.A jestli Tu nádhernou Zemi stvořil Bůh nebo jiná úplně jiná tvůrčí síla,to mi je šumafuk.Postava Ježíše mi je sympatická a vždycky byla,ale toť vše.Stejně sympatické a navíc skutečnější mi přijde prostě vše přírodní-živé i neživé.Víc než učené věty v knihách mě osloví kontakt s horou,jezerem,mořem,červánky,zvířetem...a někdy i člověkem. :lol:
Mé subjektivum. :!:
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mlok píše:Necitim se ohrozena, to spis Ty na me tak pusobis se svym videnim dvoji cesty (bud pujdes tou "spravnou" nebo jsi "zasekana"). Nic vic. Nemam touhu aby me ostatni nasledovali. Citim se pevne a spokojene tam kde jsem... Proc se vlastne citis povolany presvedcovat jine? Neni to tim, ze cim vic lidi jsi presvedcil, tim vic se citis ze miris "spravne"? Ja nepotrebuju nikoho, aby me v me ceste utvrzoval, muzes rict to same o sobe? Nechci se Te nijak dotknout, ale Tve argumentovani mi trochu pripomina jednu moji znamou, ktera skoncila ve velmi militantni sekte... Zkusis se na chvili zamyslet a prijmout nazor, ze kazdy je jedinecny a je vic nez dve cesty...?
To zaseknutí je, že jsi poněkolikráte vyjadřovala svůj strach o svůj prostor pro svou cestu. To ti nikdo nebere.
Ja se o svoji cestu nijak nebojim, jen se mi Tve vyroky na tema "bud jdes moji cestou nebo jdes spatne" proste nelibily. Nic vic, nic min.
...
Mloku, ty jsi už tak zasekaná, že ani nečteš to co píšu! Stále jen opakuješ dokola totéž. Promiň. Ale já jsem dalek toho, abych komukoliv kdy řekl: "Buď jdeš mojí cestu, nebo jdeš špatně".
Ještě jednou to zopakuji, třebas to dočteš do konce teď:
"Ta druhá možnost je v počtu hvězd na nebesích. Ne jen jedna jiná cesta. Rozhodně ne má cesta. Ani úplně jiná - Johnyho cesta. A taky jiná než JéniL. Jak Tě vnímám, tak bych se skutečně nadechl, a opatrně špičkou levé nohy... Cokoliv. Víra nemusí být o "ismu" "ánství" atd.
Rozumíš mi?"
Tak co, mám se nad čím zamýšlet? Nebo ne? Nikdy jsem si nemyslel nic jiného. Chvílemi mám pocit, že mluvíš s někým jiným.



A pokud jde o následování a přesvědčování, sorry, znovu se ocituji:
"Definuj ji. Přemýšlej, jak by jsi svou cestu chtěla sdělit druhým. Ne přesvědčovat je, jen sdělit. Tak aby pochopili. A představ si, jak posiluješ jednotlivé segmenty Tvé cesty VÍROU. Pak začne být skutečná. Když někde uvnitř uvidíš soulad. Harmonii."

Přemýšlej, nakolik jsou Tvé příspěvky dány tím, že něco uvnitř Tebe se zachytí o něco bolavého (třebas jak popisuje Pavluška - své dětství) místo, aby se snažilo zachytit i kontext toho, o co kráčí.
Píšeš, že nepotřebuješ nikoho, kdo by Tě o Tvé cestě utvrzoval. Ale všimni si, na co reaguješ ve svých příspěvcích?

Takže ještě jednou a velkými písmeny: NETVRDÍM, ŽE MÁ CESTA JE LEPŠÍ NEŽ TVÁ. To mi stále vkládáš do úst. A vůbec všem tady. A sama se ptej sebe proč.
Zkus si to předcházející přečíst ještě jednou, bez ega, s preventivní náplastí proti zranění. (Za tu "lacinou psychologii" se omlouvám, záleží mi víc na sdílení, než na subjektivním pocitu.)

A k té fyzice se doufám jednou dostaneme. Torzní pole atd. Chtěl bych do toho nahlédnout trochu víc.

Pavlušce: prosím zkus si přečíst předchozí příspěvek - je opravdu tak zmatený, že z toho lze vyvodit Mlokovy závěry? Jestli jo, tak fakt musím nad sebou hóódně popracovat. :)
green revolution
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Je mnoho cest,
a každá vede někam jinam.
:roll:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Už víš Peťko, proč s mlokem raději se do diskuse nepouštět ? :lol:
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

procetla jsem predchozi prispevky poctive jeste jednou, a nekolik veci mi opravdu neni jasny. Na jednu stranu tvrdis
Takže ještě jednou a velkými písmeny: NETVRDÍM, ŽE MÁ CESTA JE LEPŠÍ NEŽ TVÁ.
a o par radku vys
y nevěříš té své cestě. Ty nevěříš sama sobě. Tvůj svět, tvůj aktuální život se právě teď otřásá v základech. Bolí to, chceš to vrátit zpět do původních kolejí, ale zdá se, že už to nejde. Proto píšeš, to co píšeš. Proto se chytáš i toho, co není přímo určeno Tobě, jen aby jsi mohla profilovat svůj strach z budoucího. Z neznámého. Z minulého... ?
a
Myslím, že Tě čeká dvojí volba. Buď se zasekneš, jako teď, (Johny to myslí stejně - nechce se vyvyšovat, stejně tak má poznámka, kterou cituješ, byla určena speciálně jemu).
Nebo se nadechneš,
otevřeš se mystériím života
a třebas pomalu opatrně začneš zkoušet špičkou levé nohy,
jaká ta voda je,
jestli dokážeš sebrat odvahu a postupně se do ní vnořit...
Takze pokud nerikas, ze Tva cesta je lepsi, proc tedy mluvis o tom, ze neverim ja te sve, ze "muj zivot se otrasa v zakladech" apod....? Proc ji tedy zpochybnujes a rikas ze bych mela sebrat odvahu a zkusit neco jinyho?

Ohledne definice me cesty: Cele co rikam ja je ze neverim ve viru v nabozenskem a cirkevnim smyslu.Bibli/koran/talmud/jakakoliv jinou knihu chapu jako vytvor lidsky a zrcadlicim lidske myslenky. Moc se mi libi, jak to popsala Pavluska, presne tak nejak bych to charakterizovala. Vira v sebe sama. Vira v uzasny presah vesmiru, jehoz jsem soucasti. Pohled na cervanky ci klidne jezero je uzasna vec... proc do toho plest boha, jezise ci svate libovolneho kultu? Ohledne nabozenske vychovy nijake trauma nemam, takze zadne strasidla z minulosti ci soucasnosti se nekonaji. Cirkev je jen organizace, omylna a zkorumpovatelna jako jakakoliv jina. Nabozenstvi jsou dle meho akorat slova, snazici se lidskou dusi drzet v jistych mezich... uz tim, ze specifikuji to,cemu mas verit a jakych pravidel se drzet. Ruzna nabozenstvi, ruzna pravidla... A taky lide, kterym nabozenstvi vyhovuje a naplnuje je, a lide kteri ho k svemu zivotu nepotrebuji... Pokud je vira v krestanskeho boha a jezise to, co je pro Tvou dusi pozvednutim a naplnenim, pak jsi stastny clovek. Ja jsem stastna se svoji vizi sveta...
Nedavno mi Te pripomel jeden znamy, ktery prohlasil neco v tom smyslu "jsou lide, kteri do sveho zivota pustili Jezise. Ten zbytek zatim jen nevi,ze ho taky moc potrebuje a je to jen otazka casu"...
Jedine co mi uprimne vadi na vericich jakehokoliv typu je to, ze presvedcuji ostatni ze "jen jejich cesta jim prinese spaseni". Zamysli se nad nasilnym pokrestanstenim Evropy v ranem stredoveku, nad misijni cinnosti mezi indiany, upalovanim carodejnic, vyvrazdeni celych narodu v stredni americe ve znameni "milosrdneho" boha.Byla to akorat zverstva lidska, na kterych byla jen nalepka "pro slavu bozi". Nemyslim ze by vsichni ti lide byly psychopaticke zrudy. Dokazu si predstavit takoveho inkvizitora jako hodneho tatku od deti, kteri jen VERI ze to co dela je spravne, ze tu nebohou dusi vlastne "zachranil". V dnesnim svete to mozna neni tak patrny. Ale presto znasilnovani dusi ve jmenu nabozenstvi je neco, co nechci tolerovat.

Znovu bych se vratila k puvodne citovanemu
3 hodiny Ježíš jistě nepočítal minuty, které ho dělí od jeho odchodu. Neříkal si, když už to zkončí. 3 hodiny vytvářel obraz. Vytvářel neskutečně silný obraz. Je to její bratr, Johny. A od toho okamžiku svět začíná v určité oblasti vývoje lidstva konec poklesu a začátek růstu. Máme na to letočet dokonce.
kde ty mluvis o tom jak bys "chtel" aby to bylo. Nemas jakoukoliv moznost vedet, co Jezis v te chvili citil.... Treba byl na Rimany nastvany. Treba citil jen strasnou bolest a nic vic.

S torznim polem se obavam nijak nepomuzu, do fyziky to nepatri... :roll:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

mlok píše: Ohledne definice me cesty: Cele co rikam ja je ze neverim ve viru v nabozenskem a cirkevnim smyslu.Bibli/koran/talmud/jakakoliv jinou knihu chapu jako vytvor lidsky a zrcadlicim lidske myslenky. Moc se mi libi, jak to popsala Pavluska, presne tak nejak bych to charakterizovala. Vira v sebe sama. Vira v uzasny presah vesmiru, jehoz jsem soucasti. Pohled na cervanky ci klidne jezero je uzasna vec... proc do toho plest boha, jezise ci svate libovolneho kultu? Ohledne nabozenske vychovy nijake trauma nemam, takze zadne strasidla z minulosti ci soucasnosti se nekonaji. Cirkev je jen organizace, omylna a zkorumpovatelna jako jakakoliv jina. Nabozenstvi jsou dle meho akorat slova, snazici se lidskou dusi drzet v jistych mezich... uz tim, ze specifikuji to,cemu mas verit a jakych pravidel se drzet. Ruzna nabozenstvi, ruzna pravidla... A taky lide, kterym nabozenstvi vyhovuje a naplnuje je, a lide kteri ho k svemu zivotu nepotrebuji... Pokud je vira v krestanskeho boha a jezise to, co je pro Tvou dusi pozvednutim a naplnenim, pak jsi stastny clovek. Ja jsem stastna se svoji vizi sveta...
Nedavno mi Te pripomel jeden znamy, ktery prohlasil neco v tom smyslu "jsou lide, kteri do sveho zivota pustili Jezise. Ten zbytek zatim jen nevi,ze ho taky moc potrebuje a je to jen otazka casu"...
Jedine co mi uprimne vadi na vericich jakehokoliv typu je to, ze presvedcuji ostatni ze "jen jejich cesta jim prinese spaseni". Zamysli se nad nasilnym pokrestanstenim Evropy v ranem stredoveku, nad misijni cinnosti mezi indiany, upalovanim carodejnic, vyvrazdeni celych narodu v stredni americe ve znameni "milosrdneho" boha.Byla to akorat zverstva lidska, na kterych byla jen nalepka "pro slavu bozi". Nemyslim ze by vsichni ti lide byly psychopaticke zrudy. Dokazu si predstavit takoveho inkvizitora jako hodneho tatku od deti, kteri jen VERI ze to co dela je spravne, ze tu nebohou dusi vlastne "zachranil". V dnesnim svete to mozna neni tak patrny. Ale presto znasilnovani dusi ve jmenu nabozenstvi je neco, co nechci tolerovat.
Tak v tomto Mloku s tebou souhlasím na 100% a doufám, že Peťka taky.
:wink:
Jen mě mrzí, že mě i s Anastasií hážeš do jednoho pytle spolu s korumpovaným křesťanstvím :(
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

anastasii si tezko dokazu predstavit jako zkorumpovanou cirkev, i kdyz co ja vim?
Jen jsem vyjadrila svuj odmitavy postoj k cirkvi a vire v boha,jezise,mohameda.... A zaroven nikomu neberu to pravo byt naplnen bohem, jezisem, mohamedem... Je to jejich cesta. A podle me nemaji pravo rikat, ze je nejlepsi a vnucovat ji jinym lidem. Nadřazene hlasky typu "akorat jsi to nepochopila" se mi nelibi. To je jako kdyz jsem nekdy v obdobi maturit prohlasila po cetbe tusim Svejka, ze se mi ta kniha nelibila. Okamzite jsem mela na taliri vety "akorat to nechapes". Knihu jsem precetla, myslim docela peclive. Lide maji pravo aby se jim vec/myslenka/kniha nelibila, kdyz ji prozkoumaji. Neni to vzdy otazka nepochopeni... nekdy taky otazka "informovaneho nesouhlasu".
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

No sláva,
tak už to máme venku. Předposledně jsem Ti stran té "primitivní psychologie" psal, že si můžeš taky rýpnout. Pak jsem se ti za to ještě myslím omluvil. :)
Ale konečně vím, jak to myslíš. A tož tak to nějak myslíme asi stejně.
Chtěl jsem prostě vědět, proč jsi tak dlouho neustále reagovala tak, jak jsi reagovala. Každý máme nějakou individuální cestu a na tom se shodneme. Sice jsi ještě nezodpověděla, PROČ ti to tak osobně vadí, proč tak moc nechceš tolerovat, ale... Ten paradox, o který se to opírá je, že Ti nikdo tady nic nenutil a tvou dušičku neznásilňoval.
Takže to shrňme- Míra inspirace trendy, vlivy, náboženstvími, je také individuální. Podívej se třebas takto na mne, když už ses i ty trochu otevřela :) : po mém dlouholetém přesvědčeném ateismu (kolik jen jsem polských děvčat odvrátil od víry :? :?) mě zasáhly určité věci mezi nebem a zemí, které jsem prostě nemohl přehlídnout, aniž bych tvrdil, že ta krychle je hranatá. A pak přišla spousta různých vlivů. Korunována Ježíšem a nyní Anastasií. A u mojí postele by jsi našla rozečtenou Sútru srdce od Osha. Nebudu se bránit jakýmkoliv vlivům. Nechám je působit, a podle toho, co rozvibrují, půjdu dál. Ale opakuji - to je má cesta, ne Tvá.
A to že jsi nepochopila ani Švejka, tím se netrap. :lol:
Že už nevyskočíš jako čertík z krabičky...

Jsme teď v Bruntále na akci osadníků Krásného údolí, lidé, kteří se připravují na trochu jiný život (dalé viz. Anastasie) a probíhá tam přednáška Lady a Mária o Štětininově škole na Kavkaze. To jsou učitelé, kteří tam učí češtinu, takže fakt se dá věřit, že ta škola existuje (píše se o ní několikrát v Anastasii) , na rozdíl od zázraků Ježíše, které nikdo nenafotil. A Lada, se kterou připravujeme týden v Chorvatsku pro mladé rodiny s dětmi, nebo páry, které se připravují na rodičovství, mi vyprávěla, že oni se starají o to, aby vytvářeli novou historii ve škole, protože ta současná historie, jak jsme se ji učili, je plná násilí, nenávisti, válek, atd. Ale doba byla tenkrát taková, jako teď. Byly i ty hezké věci, jako západy Slunce atd. A oni ji přepracovávají na pozitivní historii. Má to neuvěřřitelné důsledky. Válka byla, ale závěry z ní a to co se v ní odehrávalo je ukázáno objektivně a jsou hledány pozitiva pro další vývoj lidstva. Má to neuvěřitelnou sílu, co to pak dělá s těmi dětmi. Ale to jen na okraj. Není to k zamyšlení?
Musím vyvenčit psa, sbalit deky a jedu zpět.

Ještě jsi tam psala...
Aha Golgota, jak to můžu vědět. Mločku můžu, už jsem to psal. Ale co nemůžu - vysvětlit ti to. To by jsi musela alespoň na chvilku přijmout jiné paradigma. Hele cvičně, věříš v reinkarnaci? Věříš v astrální cestování? Věříš, že je možné hovořit s duší ještě nenarozeného dítěte? Věříš, že člověk není jen fyzické tělo, ale že má další jemněhmotné složky? Co říkáš na čakry?

Torzní pole do fyziky patří, jen o tom ještě oficiálně nevíš. Ale existuje to už přes 10 let. Literatura, existují hmatatelné výstupy na úrovni produktů, které budou sloužit lidem. Stačí jen chtít vědět víc. Myslel jsem že Ti to bude bližší.
green revolution
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Peťko ač s tebou věcně souhlasím, tvé příspěvky proti Mlokovi na mě působí i pře tu obrazovku dost agresivně.. Být tebou bych zatáhl trochu za ruční brzdu. :wink: :cry:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

nooo koukala jsem na minuly prispevky, jediny co jsi napsal o moznosti "sledovani" minulych deju bylo tohle:
existují "nevědecké" techniky, díky kterým je možné cestovat bez těla. A zjistit například, čím sis vydělávala na chléb svůj vezdejší v minulém životě. A nebo zjistit např. co se dělo na Golgotě. Sorry, vím že je to těžko stravitelné...
Pochybnosti ......... Víra
muzes to pripadne trochu upresnit, at si udelam predstavu? Me napadaji moznosti jako marihuana a podobny, ale to doufam na mysli nemas... :D
Hele cvičně, věříš v reinkarnaci? Věříš v astrální cestování? Věříš, že je možné hovořit s duší ještě nenarozeného dítěte? Věříš, že člověk není jen fyzické tělo, ale že má další jemněhmotné složky? Co říkáš na čakry?
V reinkarnaci, astralni cestovani apod. neverim. Hovorit s dusi jeste nenarozeneho ditete muze samozrejme prirozene matka, vzdyt jeden je soucasti druheho... Nevim jak konkretne myslis "jemnehmotne slozky", myslim ze clovek neni jen balicek bunek ale astralni tela bych v tom asi nehledala. Cakry nijak nehodnotim, nemam dost informaci.
Z nekterych pojmu na me spis pusobi asi lidsky strach ze smrti jako konce. Protoze se lide boji a vzdy bali smrti, vznikl pojem reinkarnace jako odpoved (nemusim se bat konce, protoze po smrti prichazi novy zivot v jinem tele). Zkus ale definovat, jak chapes "sebe". Ja ho chapu jako souhrn svych vzpominek, zkusenosti, nazoru, chapani... coz smrti zanika. Jako nove narozene dite ma nove zkusenosti, nove prostredi ktere ho formuje... Mimochodem, pokud na reinkarnaci veris, reinkarnuje se jen clovek? Nebo i zvirata? Rostliny? Bunky? Kde je delici cara?
Torzní pole do fyziky patří, jen o tom ještě oficiálně nevíš. Ale existuje to už přes 10 let. Literatura, existují hmatatelné výstupy na úrovni produktů, které budou sloužit lidem. Stačí jen chtít vědět víc. Myslel jsem že Ti to bude bližší.
Mohl bys to pripadne upresnit? Jedinou literaturu, co jsem k tomu nasla se tykala nejakych podivnosti ohledne astralnich tel a to rozhodne neni fyzika... S temi informacemi, co zatim mam, to spis vypada na zneuzivani vedeckych terminu k podporeni duveryhodnosti myslenky. Pokud mas nejakou uveritelnou literaturu ci odkaz, posli a ja se rada vzdelam :)
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Honza píše:Peťko ač s tebou věcně souhlasím, tvé příspěvky proti Mlokovi na mě působí i pře tu obrazovku dost agresivně.. Být tebou bych zatáhl trochu za ruční brzdu. :wink: :cry:
Díky Honzo za zpětnou vazbu. Ono fakt někdy přes to psané ani s pomocí těch smajlíků to nemusí být čitelné.
Fakt jsem si rýpl, třikrát se omluvil... :) Ale ve své podstatě jsem si rýpl do sebe. A pokud by jsi zalistoval o kus zpátky - Mlok je mi sympatická. Možná proto i tahle diskuse. Ale fakt díky za upozornění. Asi jsem včera spěchal a tak jsem nebyl dost laskavý. :)
green revolution
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Johny píše:Je mnoho cest,
a každá vede nìkam jinam.
:roll:
juuu ale tohle jsou presne veticky, kvuli kterym se jenom ujistuji, ze mas jeste mnoho zkusenosti pred sebou(jako my vsichni)...a samozrejme s temito osmi slovy nesouhlasim a nuti me v smich...presneji se slovem 'kazda'

:idea:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Těhle osm slov jsem napsal schválně, aby ses nad nimi zamyslel Jeno, protože vím, že s nimi jako budhista nesouhlasíš a nutí tě ve smích :wink:
Vlastně je tady pořád opakuju, už od začátku téhle diskuse a trvám na tom. Tvůj přístup a pohled chápu, taky jsem mu věřil, ale už nevěřím.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mlok píše:nooo koukala jsem na minuly prispevky, jediny co jsi napsal o moznosti "sledovani" minulych deju bylo tohle:
existují "nevědecké" techniky, díky kterým je možné cestovat bez těla. A zjistit například, čím sis vydělávala na chléb svůj vezdejší v minulém životě. A nebo zjistit např. co se dělo na Golgotě. Sorry, vím že je to těžko stravitelné...
Pochybnosti ......... Víra
muzes to pripadne trochu upresnit, at si udelam predstavu? Me napadaji moznosti jako marihuana a podobny, ale to doufam na mysli nemas... :D
V reinkarnaci, astralni cestovani apod. neverim. Hovorit s dusi jeste nenarozeneho ditete muze samozrejme prirozene matka, vzdyt jeden je soucasti druheho... Nevim jak konkretne myslis "jemnehmotne slozky", myslim ze clovek neni jen balicek bunek ale astralni tela bych v tom asi nehledala. Cakry nijak nehodnotim, nemam dost informaci.
Z nekterych pojmu na me spis pusobi asi lidsky strach ze smrti jako konce. Protoze se lide boji a vzdy bali smrti, vznikl pojem reinkarnace jako odpoved (nemusim se bat konce, protoze po smrti prichazi novy zivot v jinem tele). Zkus ale definovat, jak chapes "sebe". Ja ho chapu jako souhrn svych vzpominek, zkusenosti, nazoru, chapani... coz smrti zanika. Jako nove narozene dite ma nove zkusenosti, nove prostredi ktere ho formuje... Mimochodem, pokud na reinkarnaci veris, reinkarnuje se jen clovek? Nebo i zvirata? Rostliny? Bunky? Kde je delici cara?
Torzní pole do fyziky patří, jen o tom ještě oficiálně nevíš. Ale existuje to už přes 10 let. Literatura, existují hmatatelné výstupy na úrovni produktů, které budou sloužit lidem. Stačí jen chtít vědět víc. Myslel jsem že Ti to bude bližší.
Mohl bys to pripadne upresnit? Jedinou literaturu, co jsem k tomu nasla se tykala nejakych podivnosti ohledne astralnich tel a to rozhodne neni fyzika... S temi informacemi, co zatim mam, to spis vypada na zneuzivani vedeckych terminu k podporeni duveryhodnosti myslenky. Pokud mas nejakou uveritelnou literaturu ci odkaz, posli a ja se rada vzdelam :)
Mloku, nevím co napsat. Najednou jsem se zadrhl. Možná mě jemně Honza přibrzdil a donutil mě vzpomenout si...
Většina toho, co jsme teď spolu otevřeli, není možné vhlédnout bez jiného stupně vnímání. Už to řekl kdysi Einstein.
....
Hele nevím, přemýšlím jestli je možný průnik, když budeme oba opatrně našlapovat. Uvědomuji si, co to znamenalo pro můj život kdysi. A nerad bych něco u Tebe pokazil.
A myslím, že chápeš, že když je mimo možnost přijetí reinkarnace, tak je hloupé a zbytečně se bavit, zda se reinkarnují i zvířata či rostliny. Kdybych neslyšel téměř doslova Tvá slova jako kdysi svoje vlastní...

Mám strach, cítím balvan zodpovědnosti, nejdu do toho. Jedině, že bychom se někdy někde setkali na nějaký čas, a mohli se bavit z "oka do oka" tak má smysl se do toho pustit. Hele, nechceš jet s náma do Chorvatska? Bude to o výchově, vzdělání, Anastasii, rodových osadách - tedy něco přesně pro Tebe... :) Laskavý úsměv...

Zvaž první, než začneš hledat knihy, které jsou tady doporučované, jestli to opravdu chceš. Protože pokud ano, připrav se na zemětřesení.
A možná bych se na to být Tebou vykašlal. Tohle nebývá řízeno vůlí. To musí přijít nějak samo. Prostě nějaká životní událost by to měla provázet. U mě to tak bylo.
Život opravdu může být hezký bez toho, že se na začátku vhlédnutí děsíš hlubokých propastí vesmíru. Vesmíru v nás i mimo nás. Té nekonečnosti. A na odvrácené straně chvíli i nesmyslnosti. Pokud si dobře pamatuju sám sebe, užíval jsem si života s vědomím jeho ohraničenosti, a na ničem nezáleželo. Ale ta smrt byla moc daleko. Tak jsem si to někdy zrychloval: Kdysi jsem s oblibou vykládal o krásné utilitce -viru - hromada otázek stran rodičů Tebe, dětství, stravy, životního stylu, kouření, pohybu atd. a pak ti to vypočítalo datum Tvé smrti a umístilo se to na obrazovce v rohu jako neodstranitelný countdown ve dnech, hodinách a minutách. Bomba! Psala jsi hlouposti na net ( tenkrát jsem pařil hry) a pak jsi přepla do Windows a najednou vidíš kolik Ti uteklo - zajímavé pocity. :roll:

A tak pokud nebudeš cítit, že se skutečně chceš ponořit do vody, ve které ses asi ještě moc nekoupala, dobře si to promysli. A do té vody jde jít postupně, pak nějaká ta "spadla lžička do kafíčka" a jsi tam. Nebo jako tady někteří - skok po hlavě. U té první metody je ale riziko, že voda bude studit a vstupující se vrátí zpět na bezpečný břeh. Ale je to metoda vhodná pro každého.

Na reinkarnaci nevěřím, žiju ji. Prošli jsme s mou ženou řadu našich předchozích inkarnací. Hovořili jsme s oběmi našimi dětmi nesčetně krát, před tím, než se vykulily na tento svět. Na hovory s naší tehdy nenarozenou Markétkou (dnes 1,5 roku) přijížděli spousty lidí, kterým Majda radila a pomáhala v jejich životních peripetiích. Řadě z nich to změnilo život. Pracuji s čakrami lidí, kteří přijdou s prosbou o pomoc. Většinou následně pochopí, že ukrytá informace, kterou takto spolu vytáhneme je klíčem k odstranění konkrétního bloku. Měli jsme tu čest sdílet se před rokem s ruským šamanem, jehož "trapné" zázraky byly tak nezvratné a očividné, že je nebylo možné přehlédnout. (trapné myslím tím neporovnatelné s tím, co dokáže Anastasie, nebo Ježíš) Ale hodně nás naučil.
A teď Mločku: zkus si představit, že ne Tobě ale mě se toto fakticky stalo a stává... A pak... co myslíš: nebudeš taky hledat Boha? Trochu větší přesah?

Kontrolní věta - tohle bylo o mě, ne o Tobě. Nic nenutím, nepřesvědčuji Tě, aby jsi tomu věřila, ale tak to je.

Přeji Ti Lásku Mloku.
green revolution
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Já bych možná s rodinou do toho Chorvatska jel, můžeš mi prosím napsat nějaké podrobnosti o akci? díky
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Johny píše:Tìhle osm slov jsem napsal schválnì, aby ses nad nimi zamyslel Jeno, protože vím, že s nimi jako budhista nesouhlasíš a nutí tì ve smích :wink:
Vlastnì je tady poøád opakuju, už od zaèátku téhle diskuse a trvám na tom. Tvùj pøístup a pohled chápu, taky jsem mu vìøil, ale už nevìøím.

takze jenom znova malilinko: je mnoho cest a KAZDA CESTA MA JINNY CIL...
takze se k nasi samosce odtedka dostanu jenom jednou cestou...a nazpatek taky?a co kdyz nesednu na jinou...a kdyz pujdu z bodu a, do bodu b, tak kdyz to vezmu jen tak ze zabavy pres bod c, tak sem podle tebe uplne v riti, protoze bych se musel zase vratit do bodu a, abych sel to spravnou cestou do ciloveho nadabsolutniho bodu b...

a je kazdej v bodu a...?
chapu ze neni jenom bod b, ale nekdo neni v bodu a a presto chce do bodu b... :idea:
a kdyz si popiseme bod b, jako 'tak se veci maji', tak je to bod, kam chcem vsichni!Je to bod prirozene spontanni, a tudiz radostnej...a vsichni chcou radost, ne?A podle tebe se k tomu ma sanci dostat jen nekdo, kdo je v bodu a, protoze je jenom jedna cesta...


tak ja si koupim dvoje boty abych v tom bludisti az budu nekonecne hledat tu spravnou a jedinou filozofii ktera prekracuje absolutno( :idea: :shock: :lol: )nesel za mych nekolik namornich mil bos....

to je teda zarizeny pekne na hov**...hele ja se du obesit...

:twisted:
v nekterych castech, nebyl zanechan puvodne emocionalne mysleny kontext, v ramci mozne skodlivosti v mentalni vyvoj nezletilych, nebo psychicky nedospelych spopluctenaru... :twisted:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

JenaL:

Příspěvek od Johny »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobře, dostals mě..
Upřesním to: Je mnoho cílů a ještě více cest..a možná mnoho cest a ještě více cílů, neboli - je tolik cest, kolik je lidí a tolik cílů, kolik se jich dokáže zrodit v jejich myslích a srdcích..
Takže někdy má hodně lidí společný cíl a někdy jeden člověk mnoho cílů :lol: :lol: :lol:
Co je lepší ?
Říkáš, že je to jedno, protože stejně všichni skončí TAM ať chtějí nebo nechtějí a jediný, co můžou ovlivnit je délka cesty - utrpení, než tam dojdou ?
Trochu nesvoboda, ne ? Když by byl jen jeden cíl..
Ty si zas myslíš - trochu nesvoboda, ne, když by byla jen jedna správná cesta.. :roll:
Ale já neříkám, že jen jedna cesta je správná, protože tu není nikdo, kdo by tu správnost posoudil, kromě nás samotných. Takže záleží na úhlu pohledu, na subjektivním vnímání reality, ale.... taky na realitě objektivní, nemyslíš ? Nepůsobí na tebe okolní svět ? Nezpůsobuje ti štěstí, nebo neštěstí, opravdu na tvůj vnitřní stav nemá vliv ? Přestaň dýchat ! Ok, ještě jsi tam nedošel...sorry.
Jde tu o šťěstí / neštěstí (blaženost / utrpení), nemýlím - li se ?

Mlok si myslí, že každého dělá šťastným něco jinýho,
ty si myslíš, že štěstí je jen v přítomném okamžiku, když zmizí ego - touhy, přání, dualita,...
a já si myslím, že šťastní lidé budou na Zemi tehdy, až vyváží všechny energie v sobě a začnou TVOŘIT harmonický svět okolo sebe. Protože člověk žije na všech úrovních a ty se navzájem ovlivňují. Takže ne prázdnota, ale rovnováha.
Tyhle tři názory vychází vlastně ze tří pohledů na existenci po smrti.
Mlok si myslí, že žádná není.
Ty si myslíš, že když se zbavíš ega a dosáhneš vědomí absolutna, tak po smrti těla nebudeš zažívat již utrpení způsobené smrtí ega a karmickým zatížením a následnou nutností vrátit se na Zem - do utrpení odčinit karmu - a blaženost ti zůstane už na věky, i když budeš se moci vtělit ze svobodného rozhodnutí na Zem jako duchovní učitel (omlouvám se za nepřesnou terminologii) a pomoci tak ostatním dosáhnout tohoto stavu absolutního štěstí. Takže dění na Zemi jako takové tady nemá žádný význam.
Já si myslím, že narození se na Zemi je tím největším štěstím, jaký člověka může potkat, protože v žádných duchovních sférách nemáš takové možnosti a sílu k tvoření a prožitku, projevení se. Tak jako krásný sen je pořád jen sen a při probuzení si říkáš, jaká škoda, že to byl jen sen..
Materiální úroveň je neméně dokonalá a není žádným mezistupněm k dokonalosti. Je překrásná. A zrovna trochu pokažená, protože jsme od ní odvrátili pozornost kamsi k nebesům v duchu všech různých náboženství.
Nikde tě nečeká větší štěstí, než na Zemi, v lůně Božské přírody. A po smrti ?? ...Když všechna pozemská Láska, kterou jsi byl schopen k sobě vyvolat v druhých, nebude stačit na tvoje další vtělení.......
Kde je Pravda, kdo to posoudí ? Rozum, knihy, mudrci, věda, Anastasie ?
Cit ?
Každý si svými myšlenkami vytváří realitu pro sebe, že.. a když hodně lidí věří stejné realitě, pak tato energie přitahuje ostatní, vytváří se egregor. Takže oni žijí vlastně ve své realitě. Budhisté mají pravdu, zažívají to, čemu věří. Tak jako křesťané vidí zjevení pany Marie.. energie jejich myšlenek a citů se hromadí a kde je ? Na Zem nepadá, Zem stále pláče.
Tak kdo má PRAVDU ??
Mýlím se ve svých úvahách ?
Je třeba pustit se egregorů, protože oni z našich energií tvoří mlhavý oblak přes který není vidět skutečnost.
A Anastasie ? Ona netvoří egregor. Energie kterou rozvibruje v lidech, zůstává na Zemi a pracuje pro Zem.
Již koná. A mnohá zůstává zatím neprojevená, vytváří obraz.
Kde je pravda ?? Není třeba spekulovat, čas ukáže.. :wink:
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

rodova osada

Příspěvek od zuzi »

Johny:
Chtela jsem se zeptat - zminil jsi tu, ze si planujes koupit rodovy statek. Kde? Existuje skupina lidi, ktere maji podobne plany? Uz nekde rodove statky existuji a funguji (v CR)?

Diky,
Zuzka
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Rodová osada, kde se počítá asi se 150 rodinami po jednom hektaru pozemku v soukromém vlastnictví (rodový statek) a nějakých společných prostor (škola-v uvozovkách-něco jako je v Tekosu Štětininova, atd..) je dost velký projekt, takže je potřeba vše nejprve pořádně připravit.
Lidí, kteří jsou odhodláni do toho jít, je čím dál více.
Jinak rodové statky samostatně - kdo nechce čekat, se určitě už zakládají. Osobně se o konkrétnější informace zatím moc nezajímám, neb odjíždím do anglie.
Jak už jsem tu zmiňoval, hodně informací je na:
www.sdruzenizeme.cz www.anastasia.cz www.ekozahrady.com
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Honza píše:Já bych možná s rodinou do toho Chorvatska jel, můžeš mi prosím napsat nějaké podrobnosti o akci? díky
Ahoj Honzo,
urodilo se to po setkání v Ostravě - Sdružení Země, byla tam přednáška Mária a Lady a něco tam proběhlo "mimoúrovňově" a nakoplo nás. Zvláštní pocit - sdílet se s nimi, s těmi, kteří učí u Štětinina. A tak jsme připravili akci od 3.-12.6.2005 na ostrov RAB. Ideální místo - Lopar - Rajska plaža - 2 km písečné velmi, velmi pozvolné pláže - pro děcka sen.
Zkusím to popsat trochu obšírněji, bude mě zajímat i Tvůj názor.

Naše úvaha je asi takováto: jestli máme přiložit ruku k dílu, tak vidíme 2 rezervy ve snahách zakládat rodové osady.
1) Nás rodová osada zajímá nejvíc z hlediska školství. Tam by se daly zřídit už mezi 5 - 15 osadníky domácí školy, které by absorbovaly to nejlepší z Waldorfu a Štětinina. Ale učit by museli rodiče. Jak o tom tak diskutujeme s Ladou a Máriem, je to asi nejschůdnější cesta. Jinak se vytváří obraz školy u Kyjova- internátní forma a i tak "drsná" jako Štětinin. Pro starší děti. A ten problém je, že je poměrně málo lidí, kteří by ladili obrazy dohromady. Takže z tohoto důvodu ten Rab. Měli by tam být lidi, kteří tak nějak tuší, že všechno není úplně růžové, pokud jde o výchovu a nejvyšší forma inspirace může přijít přímo z úst Mária a Lady, kteří pojedou s námi. S nim se dá diskutovat ještě o spoustě dalších věcí... A vyslaným přáním je, aby se tam začali nacházet lidi, kteří by chtěli spolu něco začít. Asi čteš na Anastasii.cz něco o Krásném údolí, jsou i zajímavé úvahy o Osoblažsku možnost získat skvělé granty na znovuosídlení, ale tohle právě může být rozdiskutováno právě tam.
2) Druhý problém řeší green revolution, které v nás dozrává - už jsi ten nástin četl.
On má i druhou polohu - umožní spoustě lidí, kteří se té revoluce zúčastní, aby si vytvořili vedlejší příjem jako ekvivalent "rozpoutaného dobra" :) , který by jim umožnil jít do rodové osady bez damoklova meče, že nepřežijí. Simona (má polovička) mi vyprávěla, že se teď v sobotu hodně bavila s klukem, který projíždí podobné akce jako teď o víkendu a ten jí potvrdil dojem, že většina takových projektů krachuje právě na financích. Jde o rodiny, o zodpovědnost k rodinám. Idealismus, se kterým se to začíná utvářet není v rovnováze s hmotou a hmotnými nezbytnostmi k tomu, aby to mohlo fungovat. A příjem generovaný green revolution umožňuje sdružit prostředky, zaplatit profesionála, který zajistí vykoupení pozemků, zajistí inženýrské sítě, přihlásí možné i nemožné granty a dotace, zkoordinuje to celé, aby se každý mohl věnovat svému hektaru a svému domu. Takové osoblažsko - Slezská Haná - prodávají tam pozemky i s RD za třetinové ceny, včetně například sadů... Splátka na 1.000.000 je 8.000,- Kč. Koordinovaně to vykupovat a může to začít hned fungovat. Když to bude ale podfinancované, tak lidé budou muset obrátit svou energii směrem k zajištění financí a to bude mimo osadu a to povede ke krachu. Už to tady bylo mockrát. Ale princip je kopírovatelný kdekoliv. Má to spoustu dalších vazeb, ale nebudu tady s tím ztrácet písmenka. :)
Obě dvě aktivity by se měly synergicky doplňovat. I v té druhé počítáme s víkendovým seminářem začínajícím Anastasií a pokračující zeleným jako cestou a končící opět Anastasií.
Tak to je stručně k tomu všemu, aby jsi mohl nacítit širší rozměr - Proč.
Pokud jde o Chorvatsko: Slušný kemp - ubytování ve stanech (4-6 lůžek) nebo karavanech (4 lůžka). Obé vybavené kuchyňkou, ledničkou, šatní skříní atd. Pevná lůžka, oddělené ložnice. Doprava - bus pojede od nás přes Olomouc a Brno. A Rab. Skutečně perla.
V ceně 2.990,- Kč doprava, ubytování, pojištění proti úpadku CK, delegát, animace, program. Mimo je pobytová taxa - dle věku.
Máme s tím teď aktuálně trochu problém, hlásí se nám lidi jako na dovolenou, ale radši bychom lidi, kteří ví na co jedou, o čem bude řeč. Takže kdyby jste jeli, byl by to asi dobrý průsečík... :) A nejvíc bych to chtěl použít jako otvírač mysli. Pro ty, kteří začínají hledat.
Byl jsi na přednášce o škole v Tekosu? Jestli jo, tak víš, co to s lidmi dělá.
Zatím.
green revolution
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

...Don't worry be happy...

Příspěvek od jenaL »

Budhiste neveri...vi co radostnyho a svobodnyho diky nadcasovym a hlubokym metodam bez pravidel prozivaji, jako vsichni normalni a zdravi lide...

nemam co rici, vetsinou s tebou nesouhlasim, nekdy i souhlasim, ale ve zpetny reakci bych se opakoval znova a zas, nebot ty rikas ze chapes, ale ve tve odpovedi tento fakt vyvraceji...vim, ze kdo chce svobodu a nezavislost,si metody svobodne vybere sam...

utikam delat neco smysluplnyho:))
treba se zamilovat, to semtam chybi, ze?

:twisted:

mimochodem docela zacinam posledni dobou hodne sympatizovat s nazory MLOKA!!!vubec me nevadi, ze nesdili nazory jako je posmrtnej zivot a reinkarnace, prazdnota a cokoliv...dulezity je, ze pouziva zdravej lidskej rozum a slepe neveri, to me prijde nejdulezitejsi...je to ojedinelej a vynikajici pristup k zivotu!Ma svoji vedu, a podle veci, ktery se naucila, ziskava zkusenosti, ktery se ji overuji...proste super!Ze to jsou veci pomijive, je treba jen zacatek...vzorec pristupu je moooc super!!! :idea:
Ještírka
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 11, 2005 21:26
Bydliště: Milan-New York-Tokyo

Re: Odpověď z diskuse - něco pro muže & Anastasia

Příspěvek od Ještírka »

Mlejda taky bych chtěl bejt tak krásnej jako ty, hold ještě neumim měnit tvář jako Nastěnka a věř že kdybych se uměl teleportovat jako ona tak jsem tam u tebe za pět vteřin abych se na tebe podíval. A asi by se mi jentak nechtělo domů. :D
Tak čao !
Johny[/quote]

Mlejda je naprosto uzasnej tvor!
IQ 200!!! hehehehe
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpovìï z diskuse - nìco pro muže & Anastasia

Příspěvek od jenaL »

...agdonejni...
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ahoj Petko, popravde uz taky nevim, co Ti napsat... Jak napsal predemnou JenaL, rikas ze chapes ale Tve odpovedi tomu nejak nenasvedcuji. Takze bych akorat hloupe opakovala to co jsem rekla uz parkrat predtim... to o rovnocennych cestach... Z celeho Tveho prispevku na me primo sala takoveto "ja te respektuju ale vsak ty na to casem prijdes..." tak namatkou vybrane citace:
Zvaž první, než začneš hledat knihy, které jsou tady doporučované, jestli to opravdu chceš. Protože pokud ano, připrav se na zemětřesení.
A možná bych se na to být Tebou vykašlal. Tohle nebývá řízeno vůlí. To musí přijít nějak samo. Prostě nějaká životní událost by to měla provázet. U mě to tak bylo.
Život opravdu může být hezký bez toho, že se na začátku vhlédnutí děsíš hlubokých propastí vesmíru. Vesmíru v nás i mimo nás. Té nekonečnosti. A na odvrácené straně chvíli i nesmyslnosti. Pokud si dobře pamatuju sám sebe, užíval jsem si života s vědomím jeho ohraničenosti, a na ničem nezáleželo.
A tak pokud nebudeš cítit, že se skutečně chceš ponořit do vody, ve které ses asi ještě moc nekoupala, dobře si to promysli. A do té vody jde jít postupně, pak nějaká ta "spadla lžička do kafíčka" a jsi tam. Nebo jako tady někteří - skok po hlavě. U té první metody je ale riziko, že voda bude studit a vstupující se vrátí zpět na bezpečný břeh. Ale je to metoda vhodná pro každého.
zkus si představit, že ne Tobě ale mě se toto fakticky stalo a stává... A pak... co myslíš: nebudeš taky hledat Boha? Trochu větší přesah?
Nic nenutím, nepřesvědčuji Tě, aby jsi tomu věřila, ale tak to je.
Promin, jestli se pletu, ale pusobi to na me tak, ze Ty vidis do "hlubokych propasti vesmiru" zatimco ja jsem slepa... Pripadne Tve prirovnani vody a bezpecneho brehu... nevim co Ti na to mam napsat. Nevim, z ceho soudis ze jsi ten "duchovne vyspelejsi"... jeste jednou se omlouvam,jestli Te chapu spatne, ale cely Tvuj prispevek na me tak pusobi.
Neodpustim si vedecky poznamky na tema: jak muzes rict ze zijes reinkarnaci - jak vis ze to neni jen iluze Tveho mozku? Rozhodne bych Te nijak nepodezirala z uzivani psychotropnich latek, ale spousta veci co se jevi jako "vnitrni vhled" a "pocity sjednoceni s vesmirem" ci jine muzou byt otazkou biologie a chemie mozku. At uz prirozene ci dodane... Nerikam, ze redukuju mozek na haldu bunek a trochu chemie. Verim ze je schopen uzasnych veci... Ale to ze jsi schopen sledovat co se stalo na Golgote je podle meho nazoru jen projekce Tvych prani a predstav. Dokazala bych si predstavit,ze je to jako stigmata... je zajimave,ze u kazdeho se tenhle fenomen projevuje trochu jinak... napr. krvaceji rana na boku je nalevo ci napravo, ruce jsou krvacejici na dlanich nebo na zapestich... podle toho, jak si dotycny Kristovo utrpeni predstavuje (a jak je zobrazeno na obrazech v jeho okoli...). Cekala bych, ze pokud mas pravdu Ty a dotycny je skutecne schopen prozivat udalosti stare dva tisice let, tak se budou projevovat u vsech stejne....
Myslim ze ohledne zazraku jde jen o uroven poznani... Nezpochybnuju automaticky vsechno co nedokazu vysvetlit, respektuju ze jsou veci na ktery soucasny vedecky poznani nestaci. Proste casem se treba vyjasni...
Takze jsme oba asi nekde jinde a mozna je to dobre. Ja Tvou cestu nezpochybnuju. Je mi jasne ze Tva reinkarnace je pro Tebe skutecna... a ze Tvuj zivot je naplnen Jezisem a Bohem a vsim v co veris. Tak je to dobre. Ale prosim zkus aspon na chvili uznat, ze ja nic z toho nepotrebuju a ze ma cesta je stejne hodnotna jako Tva...
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

mlok píše:Myslim ze ohledne zazraku jde jen o uroven poznani... Nezpochybnuju automaticky vsechno co nedokazu vysvetlit, respektuju ze jsou veci na ktery soucasny vedecky poznani nestaci. Proste casem se treba vyjasni...
Takze jsme oba asi nekde jinde a mozna je to dobre. Ja Tvou cestu nezpochybnuju. Je mi jasne ze Tva reinkarnace je pro Tebe skutecna... a ze Tvuj zivot je naplnen Jezisem a Bohem a vsim v co veris. Tak je to dobre. Ale prosim zkus aspon na chvili uznat, ze ja nic z toho nepotrebuju a ze ma cesta je stejne hodnotna jako Tva...
Mloku souhlasím. I jsem Ti to psal, že bych zvážil jít do těch knih, jak ses na ně ptala (ty ses ptala, kde se ty informace dají ověřit) atd. Asi to musí být automaticky součástí naší korespondence - ale nic ti nenutím, nijak tě nepřesvědčuji, Tvá cesta je stejně cenná jako má. Nemusím to připouštět alespoň na chvíli, myslel jsem si to, myslím si to a budu si to snad myslet. To co jsem psal, jsem psal o sobě, protože ty jsi předtím psala o sobě. Posdíleli jsme se takto :) A dost.

Dál by to mohlo jít už jen tak, že ty řekneš, čemu nevěříš, jestli nevěříš a priori, nebo jestli nevěříš, pokud to věda nedokáže. Já se domnívám, že prostě věda není jediným zdrojem poznání.

Drobnůstka... vhled na tu Golgotu nebyl můj. Ale pocházel z pro mne věrohodného zdroje.

Zkusme fakt odbourat na chvíli ega. Já jsem nedodělal vysokou školu. Myslím že by jsi mě ve Tvém oboru mohla ukázat spoustu věcí, o kterých nemám ani ánunk. Jsem nerad, když se cítíš špatně. Když mě vnímáš jako toho agresivního. Když tak se bavme o konkrétních věcech, o kterých se budeme umět bavit. Všechno to je hologram. Tvůj pohled na věc je stejně cenný jako kohokoliv jiného. OK?
green revolution
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

mlokovi

Příspěvek od Selma »

[/quote]
Nerikam, ze redukuju mozek na haldu bunek a trochu chemie. Verim ze je schopen uzasnych veci... Ale to ze jsi schopen sledovat co se stalo na Golgote je podle meho nazoru jen projekce Tvych prani a predstav. Dokazala bych si predstavit,ze je to jako stigmata... je zajimave,ze u kazdeho se tenhle fenomen projevuje trochu jinak... napr. krvaceji rana na boku je nalevo ci napravo, ruce jsou krvacejici na dlanich nebo na zapestich... podle toho, jak si dotycny Kristovo utrpeni predstavuje (a jak je zobrazeno na obrazech v jeho okoli...). Cekala bych, ze pokud mas pravdu Ty a dotycny je skutecne schopen prozivat udalosti stare dva tisice let, tak se budou projevovat u vsech stejne....

Sleduji tuhletu denně, opravdu zajímavé počtení. Spojení přání a představ se stigmaty mě zvlášť zaujalo, hlavně když to říká někdo, kdo má onen ánunk. Zajímalo by mě, jak si vědec vysvětluje, že mozek "dá příkaz" ke krvácení (což je proces život ohrožující), když k němu z biologického hlediska není důvod?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

oprava - mlokovi

Příspěvek od Selma »

quote opačně, pochopitelně:)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

mlokovi

Příspěvek od Selma »

[/quote]
Nerikam, ze redukuju mozek na haldu bunek a trochu chemie. Verim ze je schopen uzasnych veci... Ale to ze jsi schopen sledovat co se stalo na Golgote je podle meho nazoru jen projekce Tvych prani a predstav. Dokazala bych si predstavit,ze je to jako stigmata... je zajimave,ze u kazdeho se tenhle fenomen projevuje trochu jinak... napr. krvaceji rana na boku je nalevo ci napravo, ruce jsou krvacejici na dlanich nebo na zapestich... podle toho, jak si dotycny Kristovo utrpeni predstavuje (a jak je zobrazeno na obrazech v jeho okoli...). Cekala bych, ze pokud mas pravdu Ty a dotycny je skutecne schopen prozivat udalosti stare dva tisice let, tak se budou projevovat u vsech stejne....
[quote]

Sleduji tuhletu denně, opravdu zajímavé počtení. Spojení přání a představ se stigmaty mě zvlášť zaujalo, hlavně když to říká někdo, kdo má onen ánunk. Zajímalo by mě, jak si vědec vysvětluje, že mozek "dá příkaz" ke krvácení (což je proces život ohrožující), když k němu z biologického hlediska není důvod?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

zase špatně

Příspěvek od Selma »

omlouvám se :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: mlokovi

Příspěvek od buc11 »

mozek je schopen ještě větších skopičin než tydlety, mě třeba nutí ať sním vepřovou hlavu a když to udělám, tak mě ještě pochválí napumpováním blaha jaxem udělal dobře
Odpovědět