ANASTASIA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Johny píše:Tak, a právě proto já ho považuju přímo za studnici blbosti
Stručně, jasně, výstižně :) Jízda.
Smích před spaním bodne.

Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

to Johny
Struènì. Jaký je koneèný cíl budhistické cesty ?
Asi konecné osvícení.

Pro me je spiritualita o tomhle: Clovek stojí na jedné strane reky: Clovek najednou procitne, probudí se jakoby ze spánku. Zacne pocitovat jednotu s okolím. Vnitrní spojitost se vsím a se vsema. A tak nejak najednou se ocitne clovek na druhé strane reky. A zjistí, ze vlastne je tam, kde byl pred tím. Ale uz materii a okolí vnímá jinak. Celostnèji.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Janina píše:to Johny
Stručně. Jaký je konečný cíl budhistické cesty ?
Asi konecné osvícení.

Pro me je spiritualita o tomhle: Clovek stojí na jedné strane reky: Clovek najednou procitne, probudí se jakoby ze spánku. Zacne pocitovat jednotu s okolím. Vnitrní spojitost se vsím a se vsema. A tak nejak najednou se ocitne clovek na druhé strane reky. A zjistí, ze vlastne je tam, kde byl pred tím. Ale uz materii a okolí vnímá jinak. Celostnèji.
Hm. A co když to tak neni.

Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Johny píše:Stručně. Jaký je konečný cíl budhistické cesty ?
Vždyť jsem ti to právě teď napsal. Dá se to jen opisovat různými slovy, třeba "rozpoznat mysl", "prožít mysl" nebo s tou absolutní podstatou... ale samotný stav osvícení je podle učitelů mimo slova, ty jen na to ukazují, ale nejsou tím. Ale taky se mi o tom moc psát nechce, protože ...
Johny píše:Tak, a právě proto já ho považuju přímo za studnici blbosti
... když víš všechno, tak je to zbytečné.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

http://www.anastasia.sk/files/8-2.rtf

Kapitola z ještě nevyšlého 2. dílu 8.knihy - Obřady Lásky.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Už Vyšla.
Přečetl jsem jí za den a opět se budu dlouho vzpamatovávat a vstřebávat to obrovské množství informací zakódovaných v tak silně prožitých citech, probouzejících cosi neskutečně silného z hloubi našich srdcí, spojujících nás s naší minulostí a tvořících nové obrazy budoucna.
Nemám slov.
Děkuji.
miro slav
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 22, 2006 20:19
Bydliště: holguin-kuba

Příspěvek od miro slav »

Johny,
co keby si namiesto ryb pridal k svojmu jedalnicku surove mlieko
/napr.kozie/?
Nebolo by to v rozpore ani s vitarianstvom,ani so zivotom v rodovej
osade /naopak chov zvierat je nevyhnutna sucast biodynamickeho
polnohospodarstva/,riesilo by to Tvoju dilemu so zabijanim zvierat
aj pravdepodobny nedostatok bielkovin v Tvojej strave. Aby zil clovek
v harmonii s Matkou Zemou urcite nie je nevyhnutne zit zivot napoly
a citit sa zle a slabo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mimo mísu, ale nemohl bys mi sdělit, jaké je k dispozici ovoce na Kubě, víš-li? A je možné se tam jen tak nějakej měsíc poflakovat?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

To je vážně nějak mimo mísu buci...
S tím masem jsem to už vyřešil přesně takhle - syrové mléko a vajíčka a vidím to jako přirozené v našich podmínkách právě na jaře, kdy je jiných potravin nedostatek, spolu s bylinkami, kopřivy, pampelišky a obilím.
Začínám chápat nesmírnou důležitost změn složení jídelníčku přirozeně podle toho co nám příroda v danou chvíli dává.
miro slav
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 22, 2006 20:19
Bydliště: holguin-kuba

Příspěvek od miro slav »

Najviac jedavam papaju,banany,pomarance a ananas,od maja bude mango.Poflakovat sa tu da bez problemov.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

miro slav píše:Najviac jedavam papaju,banany,pomarance a ananas,od maja bude mango.Poflakovat sa tu da bez problemov.
ˇ

A seženeš to i hodně zralý, a durian není že?A co avokádo?A co melóny?
To jsou moje záchyťáky.
vďaka za reakšn.
A na kolik to tak vychádza. CCa.
miro slav
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 22, 2006 20:19
Bydliště: holguin-kuba

Příspěvek od miro slav »

Avokado aj melony su,durian ja nepoznam,len som o nom cital ze
je v Azii.Ceny ovocia su tu symbolicke,pomaranc napriklad stoji asi
50hal.,2kg papaja 14 korun.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

A kde máš prostor Lásky ?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny píše:To je vážně nějak mimo mísu buci...
S tím masem jsem to už vyřešil přesně takhle - syrové mléko a vajíčka a vidím to jako přirozené v našich podmínkách právě na jaře, kdy je jiných potravin nedostatek, spolu s bylinkami, kopřivy, pampelišky a obilím.
Začínám chápat nesmírnou důležitost změn složení jídelníčku přirozeně podle toho co nám příroda v danou chvíli dává.
Také valím syrové mléko kravské, kozí bych nemohla a ovce mají tak akorát pro jehňata a stejně by se nenechaly podojit:-) Zelený taky, ale jen tak doplňkově. Snažím se přidržet toho, co o jídle povídala Anastazia, protože mi to přijde logické a nanejvýš přijatelné, a to abychom jedli to, co máme k dispozici.
Ty syrový vajíčka - dobrej nápad, málem bych zapoměla:-)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Akorát mi pořád vrtá hlavou jedna věc.
Pokud budu chovat zvířata na mléko, co s těmi mláďaty - samci ???
Totéž u slepic, pokud je budu chtít vychovat z kuřat, co budu dělat s kohoutama ??? Když koupím jen slepice, nekdo jiný to udělal za mě.
Tohle řeší Anastasie syn v 8.dílu velmi chytře tak, že vychovám kachny a husy že se vždycky na jaře vrátí zpátky, to by nějak šlo, ale s tím mlékem ? Mít stádo koz nebo ovcí a nechat je být a jen sem tam přijít..
Zvířata prý musí odevzdávat sama, takže to předpokládá úplně jiný vztah s nima. Už chápu proč řešil také co by mohla dělat koza (stříhat keře..)
ale je na to zřejmě moc blbá (kozel) takže ti mamuti a medvědi byli asi lepší, pomáhali při práci v hospodářství a samice dávali mléko, chytré.
My je zabíjíme na maso a po polích se plazí tupé mašiny..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

na zélandu všichni chovaj kozy jen aby nemuseli mít sekačku na trávu, vůbec ne na mlíko (jen tak na okraj/mimo mísu pro zajímavost)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Johny píše:Akorát mi pořád vrtá hlavou jedna věc.
Pokud budu chovat zvířata na mléko, co s těmi mláďaty - samci ???
Totéž u slepic, pokud je budu chtít vychovat z kuřat, co budu dělat s kohoutama ??? Když koupím jen slepice, nekdo jiný to udělal za mě.
Tohle řeší Anastasie syn v 8.dílu velmi chytře tak, že vychovám kachny a husy že se vždycky na jaře vrátí zpátky, to by nějak šlo, ale s tím mlékem ? Mít stádo koz nebo ovcí a nechat je být a jen sem tam přijít..
Zvířata prý musí odevzdávat sama, takže to předpokládá úplně jiný vztah s nima. Už chápu proč řešil také co by mohla dělat koza (stříhat keře..)
ale je na to zřejmě moc blbá (kozel) takže ti mamuti a medvědi byli asi lepší, pomáhali při práci v hospodářství a samice dávali mléko, chytré.
My je zabíjíme na maso a po polích se plazí tupé mašiny..
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Díky buci za podnětný příspěvek. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Johny píše:tupé mašiny..
přemýšlel jsem přemýšlel, jestli něco nevyplodit, ale nic mě nenapadlo, koza ale nepřijde sama, je příliš svojská, leda když se naučí a dost často kůzlata pijí dost nevybíravě, že je musí pacifikovat dobře mířeným nákopem a tak dává přednost člověku, od něhož je-li citliv, to má jako sexi thajskou masáž. Je pravda, že to má raději ode mě než od ženy, tu tahá za vlasy.
Mladý můžeš někomu prodávat a myslet si, že je má na na hraní.
Koza je v tomto chytrá, ona si jen ukousne a de dál, aby jí zbylo na příště, to jich musí být buď mraky anebo byt dlouho uvázaná na 1 fleku.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Někde v tv říkali, že kozy rozšiřují pouště (vinou lidí), protože vytrhávají trávu i s kořínky. Tak asi jak kde.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hm, hm, kamarád má kozí stádo a kozlíky holt buď pridává nebo poráží...
Bere za to dotace za spásání který nejsou vůbec malý... neni mi úplně jasný, proč je problém s velkým množstvím kozlů, když se sami i v zimě uživěj, tak by to neměl být problém...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Takže můžeš nechat stádo celej rok at se pase a stará samo o sebe ? To jich bude ale čím dál víc, ne ?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny píše:Akorát mi pořád vrtá hlavou jedna věc.
Pokud budu chovat zvířata na mléko, co s těmi mláďaty - samci ???
Totéž u slepic, pokud je budu chtít vychovat z kuřat, co budu dělat s kohoutama ??? Když koupím jen slepice, nekdo jiný to udělal za mě.
Tohle řeší Anastasie syn v 8.dílu velmi chytře tak, že vychovám kachny a husy že se vždycky na jaře vrátí zpátky, to by nějak šlo, ale s tím mlékem ? Mít stádo koz nebo ovcí a nechat je být a jen sem tam přijít..
Zvířata prý musí odevzdávat sama, takže to předpokládá úplně jiný vztah s nima. Už chápu proč řešil také co by mohla dělat koza (stříhat keře..)
ale je na to zřejmě moc blbá (kozel) takže ti mamuti a medvědi byli asi lepší, pomáhali při práci v hospodářství a samice dávali mléko, chytré.
My je zabíjíme na maso a po polích se plazí tupé mašiny..
S tím bych si Johny hlavu nedělala. Věřím, že až bys to začal dělat, tak bys přišel na to jak, aby to se vším ladilo:-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Johny

Příspěvek od tvx »

jo , je jich porad vic, mnozej se a mnozej a z par kousku uz mel case stado asi o 50 kusech a to s jednim kozlem...
Jsou hodne plodny.
rikal, ze az se mu jich narodi jeste vic, pozene to vsechno smerem na Brusel :c]
Podle nej taky, na Berounsku kdes nima byl, bylo ve svy dobe snad vic koz a ovci jak lidi, proste obrovsky mnozstvi koz a ovci a v pohode si to chroustalo louky a luka a luziny... sam mel 10 koz na mliko a syr a jeste mu zbylo dost naprodej a zbytek jen spasal za dotace EU. A musel v Excelu dodavat data co spasl a sateilitem to kontrolovali :c]
Jsem u nej jeste letos nebyl, letos pase az v Krkonosich... kam presidlil diky lepsim cenam...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Johny

Příspěvek od Selma »

tvx píše:jo , je jich porad vic, mnozej se a mnozej a z par kousku uz mel case stado asi o 50 kusech a to s jednim kozlem...
Jsou hodne plodny.
rikal, ze az se mu jich narodi jeste vic, pozene to vsechno smerem na Brusel :c]
Podle nej taky, na Berounsku kdes nima byl, bylo ve svy dobe snad vic koz a ovci jak lidi, proste obrovsky mnozstvi koz a ovci a v pohode si to chroustalo louky a luka a luziny... sam mel 10 koz na mliko a syr a jeste mu zbylo dost naprodej a zbytek jen spasal za dotace EU. A musel v Excelu dodavat data co spasl a sateilitem to kontrolovali :c]
Jsem u nej jeste letos nebyl, letos pase az v Krkonosich... kam presidlil diky lepsim cenam...
Tady se pasou takový dobře živený kousky a chudák predátor nemá do čeho kousnout:P Ony by se poměry změnily, kdyby se koze musely starat samy o sebe, pak by ale měly pramálo důvodů, dělit se s člověkem o mlíko. Taky to chce asi kus citu pro rovnováhu.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

co se týče otázky kozlíků,tam zamyšlení vede k veganství. 8)
Ale co se týče mláďat jako takových,vím,že třebas Masajové dojí kozy tak,že jedno vemínko se dojí i když souběžně z druhého saje mládě....
a to ty kozy žijí fakt z chudé pastvy.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Esoterní dny v Mnichove

Příspěvek od Janina »

Casto meli lidé uvádející své produkty, mimo jiné jako napr. pyramidy, ctení aury a fotografování aury, magnetizování vody atd. téz Krystalovou vodu, HADO, Anastasii, vodu Svètla, dr. Masuru Emoto ve spolecné souvislosti a nabídce. A samozrejme téz Jasmuheen. A Bleep je zase v souvislosti s Radionikem a vèdomím a zpetne zase s vodou. Z dalsích produktu byli Rasy: Chlorella pulver, AFA.

Jinak Kurt Tepperwein má vodní krystaly od Masuru Emoto, na kazdém produktu.

Pokud mi ted nekdo nerozumí o cem písi, vysvetlení se objeví po zhlédnutí filmu Bleep

Obrázek
Uživatelský avatar
Padmé
Příspěvky: 14
Registrován: pát dub 21, 2006 16:31
Bydliště: Litoměřice

Re: Anastasia

Příspěvek od Padmé »

Johny píše: Odkazoval jsem na knihy o Anastasii a v závorce jsem uvedl stránky, na kterých jsou i tyto knihy, i když ne celé.
Informace, který člověk dostává z těhle knih jsou tak trochu z jiný úrovně, přicházejí v podobě citů a ne každý je vidí a chápe. Je potřeba se jim otevřít.
Nechci vám tady do toho rejpat, kdyžtak moje příspěvky smažte, ale nedalo mi to abych se o tom nezmínil, když je to vlastně to nejdůležitější.
Kdo má zájem, může se k tý informaci dostat, ale kdybych ji tady jen tak bez obalu předhodil, nebyla by prostě pochopená, takže sorráč.

Johny
No,teď budu asi mluvit mimo soudek co se týče diskuse jěš se vedou v tomto koutku fora.Jan sem chtěla poděkovat Johnymu za zmínku o Anastasii,i za to ,žě se oni zmínil trochu obšírněji než původně zamýšlel :) .Kdyby totiž řekl jen pár slov k tomuto tak bych asi dílo Vladimíra Megreho přehládla.....
Dík, :wink:
Nezáleží na tom,CO děláme,ale PROČ to děláme...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Johny:

No také jsem tu dnes na tomto foru strávil několik příjemných hodinek čtením o Anastasii... Velmi zajímavé čtení.. je dobře, že jsi to tu takhle hezky rozjel... :)
Moc toho o Anasatsii ještě nevím, ale zatím se mi její pojetí "pravdy" docela zamlouvá... někde uvnitř v sobě cítím souhlas na srdeční čakře... slovy mi to popsat moc nejde... :)

Ještě jednou díky všem diskutujícím (Buci, tvůj popis thajské masáže na kozím vemeni mne opět dostal... :oops: )

Honza B.

:wink: :wink: :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Anastasia a hledání protějšku
(exxac, 06. 09. 2006 10:50)Pozemšťan/ka a nebešťan/ka. Iris, proč volíš zrovna tato dvě pojmenování?
Pro mě je asi nejvýstižnější používat vědomě hledající a vědomě nehledající.

Anastasia - zkusím to shrnout:
Podle tebe se události odehrály zhruba tak, jak je Megre popisuje. Podle mého Megre vychází ze skutečnosti, které napomohl (ať je podle jeho představ) a i nadále s ní úmyslně manipuluje. Oba se shodneme, že v Megreho počínání vidíme i ušlechtilé pohnutky. A konečně, oba se také shodujeme, že to, jak Megre vykresluje svůj vztah s Anastasii, může sice posloužit jako příklad soužití duchovního s neduchovním, ale už ne jako příklad hodný následování.

Těžko říct, ve kterém okamžiku může duchovně hledající prohlásit, že našel, co hledal. Bude to v okamžiku, kdy nalezne náboženský směr / autora duchovní literatury či gurua, se kterým se dokáže ztotožnit / přijmout propagované ideje za své? Bude to v okamžiku, kdy okusí Boží přítomnost (opravdovou lásku)? Když se Bohu zcela odevzdá? Když se přesvědčí o své nehmotné existenci?

"Duchovně odrostlejší" - nezamýšlel jsem to jako hanlivý výraz a netýkal se Anastasie. Mělo to být označení pro třetího do počtu - tichého společníka, se kterým možná Megre a Anastasia spolupracují (má teorie spiknutí - je oproti tvé krkolomná, ale zůstávám u ní ;-).

Ano, podle mého jsme všichni jedním tokem energií a tedy myslet si, že jsme se v minulosti například setkali, bude stejně tak správné jako mylné.

Asi všechny alespoň trochu seriózní duchovní učení se shodují, že pravda je jen jedna.

Ne, nikoho neodsuzuji, myslel jsem "Existuji pro ty, kteří uvěřili".

Nejsem sám, kdo o Anastasii pochybuje. Autor si ve svých knihách stěžuje, že se k němu někteří lidé chovají podezíravě. Důvodem podle nich je, že Anastasia neexistuje. Megre ale píše, že jej minimálně jednou nečekaně navštívila přímo v jeho bytě, byli spolu v restauraci, kde Anastasia svou vizáží a chováním vzbudila rozruch... V jednom rozhovoru Megre odpověděl, že by si nejvíc přál, aby mohl jednou vyjít s Anastasií jen tak, na ulici. Proč to ještě neudělal? Proč neumlčí své kritiky jednou provždy? K čemu jsou všechny ty pochyby dobré?

"Svět nezachrání muž, ale žena." - myslíš, že by to mohla být Anastasia?

Také se zamýšlím nad smyslem, když si duchovně hledající hledá protějšek.
Přijde mi, že u známých duchovních osobností je to půl na půl. Někdo žije sám, jiný v manželství. Asi je to osobní záležitost, lišící se případ od případu. Podle mého, věci, o kterých si člověk myslí, že po nich touží, je dobré si vyzkoušet - pak to bude jasnější.

Nick Exxac vznikl jako skoro přesmyčka z původně jiné nicku, který jsem používal v diskuzích o muzice (a ty asociace - napadají mě i pozitivní).

Díky za adresu - doteď jsem psal maily a přišlo mi to málo, radši napíšu do diskuze.Anastasia je víc ideálem než komercí
(exxac, 06. 09. 2006 10:44)Maríči, jestli ti nevadí, že se v komentářích nepíše vždycky rovnou k tématu článku, pak já samostatný příspěvek nepožaduju. A díky za nabídku.

Nemyslím, že jde u Anastasie o komercializaci - Megreho finanční profit asi nebude velký (hlavně knihy, možná příspěvky členů nějaké založené organizace... v budoucnu film), protože tomu ale nejspíš věnuje všechno své úsilí (a pravděpodobně i investice), možná nakonec i prodělává.

Ano, poselství Anastasie si vykládám jako cestu od konzumního stylu k ekologii, jako návrat k přírodě, ve které lze spatřit obraz Boha.Jasně
(iris, 05. 09. 2006 13:46)V pohodě. Tušila jsem, že tě to pobaví. No, kdyby to už nebylo k věci, můžeš to zkusit na můj mail.
irenakl@seznam.czNapíšu jindy
(exxac, 05. 09. 2006 12:41)Tak teď je toho až moc ;-)
Odepíšu, jen nevím kdy.Červené a bílé...
(iris, 04. 09. 2006 11:37)Uf! Vždyť já původně reagovala jen dvěmi větami na výše uvedený článek. Snad jsem toho tolik neřekla...
Abychom do toho nějak nezabředli, chtěla jsem jen upozornit na spojení opačné než žena pozemšťanka - muž nebešťan, neboť jsem stále přesvědčená, že to tak je. Neříkám, že je to soužití příkladné. Tomu opravdu nic nenasvědčuje. A Anastasii vlastně nelze pokládat za duchovně hledajícího. Ta už našla.Tudíž také nepotřebuje být duchovně odrostlejší. Co se týče rozpadu Megreho anželství, mám pocit, že rozpadlé už bylo. Ano, mohli bychom se zamyslet nad morálními pohnutkami Anastasie, která by si jako duchovní osobnost měla rozmyslet, jestli chce mít dítě se ženatým mužem, ale uvažujeme-li o karmických vlivech, znovuzrozování a o tom, že se v tomto životě setkáváme s lidmi, se kterými jsme se už kdysi setkali není to tak zvláštní. A jsou-li vlastně všichni lidé ve své podstatě či důsledku jen jedním tokem energií...
Sama jsem byla při čtení těchto knih nedůvěřivá, ale když jsem si odmyslela nepříliš šťastný překlad a zamyslela se nad některými podrobnostmi, zkusila jsem je srovnat s jinými učeními a duchovními výklady a shoda byla nápadná.
Ta verze s tím spiknutím... Nechceš si to ještě rozmyslet? Nepřipadá ti to trochu překombinované?
Snad ještě k výroku "Existuji pro ty, pro které existuji". Nemyslel jsi třeba - "Existuji pro ty, kteří slepě uvěřili?"
Tobě připadá, že Anastasia je v anonymitě. To se mi vážně nezdá. A jak by sis vystoupení z anonymity představoval? Že veřejně vystoupí v televizi nebo na nějakém meetingu, či pošle své foto do novin?
Takový duchovní učitel by nebyl příliš důvěryhodný.
Souhlasím s tebou, že poznání Boha je určeno všem bez výjimky a také s tím, že cíl je jeden a cest mnoho.
A také různým lidem trvá různě dlouhou dobu než k nějakému duchovnímu pokroku vůbec dojdou. Myslím, že to je vlastně smyslem Anastasiiných knih. Chce zrychlit uvědomění pro každého. Pro duchovně hledající, kteří se řídí dostupnými informacemi, učeními a zkušenostmi z minula to může vypadat absurdně, ale v tom vidím novost a vlastně převratnost. Studovala jsem některé gnostické spisy, ve kterých se píše: "Svět nezachrání muž, ale žena."
Co se týče soužití duchovně hledajících partnerů, sama se spíš zamýšlím nad tím, zda má nějaký smysl, aby si duchovně hledající hledal partnera. Jestli to není spíš překážka na duchovní cestě. I když takový krásný, dokonalý, příkladný, duchovní vztah, to musí být úžasné. :-)
Tak jsem přemýšlela nad tím exxacem...
Napadá mě jen, že by to mohla být skromná tajná zkratka pro extrémista, extrovert, exhibicionista...pro exxac a iris
(maríči, 03. 09. 2006 21:58)Omlouvám se, ale po pracovně vytíženém červnu jsem si dala trochu volna v srpnu, takže jsem se těmto webovým stránkám prakticky nevěnovala a maily nevybírala často. Už to napravím. Jestli máte něco zajívamého k tématu (spojení duchovního partnera s neduchovním) ráda to uveřejním jako samostatný příspěvek.

O Anastazii jsem nečetla a nepřitahují mě podobné knihy a hnutí, ale tak jak z vašich textů dokážu posoudit, jedná se o typický příklad komercializace alternatívního životního stylu. Výdy když se z konkrétního případu oslovení dané osoby Boží milostí vytvoří SYSTÉM (= učení, teorie, hnutí), tam už jednají lidé a zamotává se do toho lidský faktor: původní čistá energie mizí. Zůstává už jen neživá skořápka.

Souhlasím s Exxac, když píše:
"Pokud by Anastasia byla skutečně duchovně vyspělou osobností, která přitom chce v dobré víře předávat své poselství ostatním a z nějakého důvodu nechce vystoupit z anonymity své rodné tajgy, vybrala by si k tomu jistě někoho jiného - komu by tímto nerozbila manželství. Materialista Megre si třeba dopad jejich sblížení na stávající manželství dostatečně neuvědomuje a užívá si pocitu vyvoleného, ale Anastasia by si důsledků svých činů vědoma být měla."


Duch. s duch. 2/2 (číst nejprve 1/2 ;-)
(exxac, 03. 09. 2006 09:29)Pominu-li nyní reálnost Anastasiininy existence, pak její vztah s Megrem je vším, jenom ne příkladným a následováníhodným.

Materialista Megre touží po soužití s duchovním protějškem, který si jej nejspíš sám zvolil. Pokud by Anastasia byla skutečně duchovně vyspělou osobností, která přitom chce v dobré víře předávat své poselství ostatním a z nějakého důvodu nechce vystoupit z anonymity své rodné tajgy, vybrala by si k tomu jistě někoho jiného - komu by tímto nerozbila manželství. Materialista Megre si třeba dopad jejich sblížení na stávající manželství dostatečně neuvědomuje a užívá si pocitu vyvoleného, ale Anastasia by si důsledků svých činů vědoma být měla.

----------

Z ekologických farem strach nemám. Naopak, jsou snad tím nejlepším, co může jednotlivec, jehož živí zemědělství, s ohledem na ekologii (tedy pro sebe a pro ostatní) udělat. Zmínil jsem je, abych ukázal, že rodové statky, přizůsobené místním podmínkám, tady byly a budou bez ohledu na Megreho knihy. Jestli ale tyto knihy jejich rozvoj podporují (což si myslím), tím lépe (tím lépe pro toho spiklence Megreho ;-).

Tak třeba v úterý, ahojDuchovní s duchovním 1/2
(exxac, 03. 09. 2006 09:27)Souhlasím s tebou - Megre působí (jestli to tak mohu jen podle fotky a textů jeho knih říct) po duchovní stránce těžkopádně. Jen zatímco ty si jistou duchovní úroveň jeho knih vysvětluješ vlivem Anastasie, já v tom vidím tajné spiknutí s nějakou duchovně odrostlejší osobou ;-)

Citát "Existuji pro ty, pro které existuji" chápu jako existuji pro ty, kteří uvěřili.

Věřím, že poznání, poznání Boha je předurčeno nám všem, bez vyjímky. A tedy všechny cesty, všechny prostředky, vedou k jeho dosažení. Jen to s různými "nástroji" trvá různě dlouhou dobu. Někdo si vybere jako prostředek k dosažení poznání rodový statek, jiný hledá Boha přímo, bez prostředníka.

----------

Chtěl jsem poukázat na problematické soužití duchovně hledajícího s neduchovním protějškem. A do toho jsi vstoupila ty s Anastasii, která vhodným příkladem zrovna není.

Dovolím si zde citovat názor, který před devíti lety napsala na toto téma osoba toužebně, upřímně hledající Boha, a s jejímiž názory se do velké míry ztotožňuji:

"Nemyslim si sice, ze by meli byt oba nutne stejneho vyznani, anebo oba bez vyznani, ale musi byt oba sjednoceni na stejnem pristupu jeden k druhemu, k ostatnim lidem a k zivotu. Musi si mit co rict. A to mozna s sebou trochu nese i to, ze budou stejneho vyznani".

V citaci se zmiňuje potřeba stejného přístupu. A ten může být podle mého dvojí: s Bohem nebo bez Boha. Nic mezi tím.

Nezáleží mi až tolik na srovnatelné duchovní vyspělosti.
V duchu výše uvedené citace nemusí nutně panovat ani shoda ve vyznání (ve zvolené cestě nalézání Boha), ale v životním postoji by jasno být mělo:
S Bohem nebo bez něj.

Podle toho tedy, ne duchovně hledající s neduchovním protějškem, ale raději duchovní s duchovním a neduchovní s neduchovním.
V opačném případě může vztah ztroskotat kvůli nepochopení ze strany neduchovního (je sice možné, že vlivem duchovního dojde k "produchovnění" původně neduchovního protějšku, ale není záručeno, že by k tomu po dobu trvání vztahu "stačilo dojít").
Z druhé strany, možná naopak stojí za to, aby se hledající s nehledajícím dali dohromady (pak je ale na místě otázka, kterou jsem napsal v prvním příspěvku). A taky, v tomto případě by to měl hledající těžké (já osobně bych si na to pro teď netroufal - ne kvůli zkouškám "jak silná je tvá víra", které s sebou takový vztah přináší, spíše nejsem ve víře tak daleko, abych dokázal pociťovat harmonii s jednáním někoho, který je veden jinými motivy).Fajn, můžu klidně přidat
(exxac, 01. 09. 2006 14:57)Tak díky za návod. Tuším, že píšeš rád a nelze ti upřít dobrý styl.
Tak snad ještě k té Anastasii, i když nechci vypadat jako plamenná obhájkyně. To by byl omyl. Jen jsem to nejspíš pochopila jinak.
Tvé přirovnání k Landovi jsem myslím pochopila už v tvé první reakci. Přesto tam vidím drobnou nesrovnalost. Zatímco Landa je typický vůdce a svůj projekt sám vymyslel, působí Megre spíš zmateně a z pohledu alespoň trochu duchovního člověka, těžkopádně.
Citát "Existuji pro ty, pro které existuji" jsem pochopila jako existuji pro ty, kteří pochopili.
Z čeho vlastně pramení tvé obavy, že by to všechno tak nemuselo být? Z čeho mít vlastně strach, když jde jen o "ekologické farmy"?
Myslím, že ty, řekněme, velké zahrady mají spíš být jen prostředkem k dosažení poznání.
Na netu budu až v pondělí, takže do té doby... Je toho málo
(exxac, 01. 09. 2006 14:08)Iris, já na zdejší web každodenně nahlížím v očekávání, že zde přibude nějaký příspěvek, na který bych mohl navázat a pokračovat v komunkaci.

Komentáře, maily... raději to píšu do textového editoru a průběžně ukládám lokálně na PC. Až pak to celé překopíruju na web.Anastasie není nikdy dost...:-)
(iris, 31. 08. 2006 11:52)Chtěla jse ještě reagovat, ale bohužel se mi nepodařilo poslat e-mail. Patrně nějaký zádrhel na síti.Anastasia a rodové osady
(exxac, 30. 08. 2006 10:38)Ano, je to zjednodušené, nepřesné, místy možná zcela nepravdivé. Jako každý názor.

Přijde mi, že Landa má s Megrem společné vlastenectví a svéraznou představu o duchovní pomoci národu, kterou oba považují za své poslání (ovšem mluví za ně také činy, to jim nelze upřít).

Megreho knihy čte s radostí v srdci mnoho lidí, z toho pohledu jim nemám co vytknout. Já jen, aby přitom člověk také naslouchat svému vnitřnímu hlasu, že ono to tak docela nemusí být všechno pravda. Ostatně, dobře to ilustrují úvodní citáty na Anastasia.cz/Čtenářská sekce: "Existuji pro ty, pro které existuji" a "Sněte vznešené sny a jaké budete mít sny, takoví budete".

Okouzlení protějškem - podílí se na něm obojí, krása fyzická i duševní, jen poměr (na co který člověk klade důraz) se mění. Moudrý duch v Anastasiinině mladém těle - v takovém případě člověka více zaujme duševní krása, s tou se na rozdíl od krásy fyzické nesetkává tak často.

"Přání mít dítě měli oba" - někoho to ale muselo napadnout jako prvního.
Vycházím z logiky věcí, podle které má celý vývoj od počátku v rukou Anastasia - to ona si Megreho vybrala... ona předpověděla vše podstatné, co se v následujících letech mělo přihodit/přihodilo - je málo pravděpodobné, že by dítě nebylo do plánu zahrnuto.

Ano, projekty rodových osad vznikají, přizpůsobené místním podmínkám. Ale copak vybudovat osadu domů je myšlenka, kterou lidé objevili s příchodem Megreho knih? Vznikající rodové osady inspirované jeho knihami mají společné (či jsou vyjímečné) právě jen onou inspirací.

Idealistické to je, protože původní idea rodového statku bez přizpůsobení lokálním podmínkách je nerealizovatelná. A po přízpůsobení z toho vychází statek (farma, eko-farma... zemědělské družstvo... zahrada).

Jiná situace je, myslím, v Rusku. Tam mnoho lidí žije v pro nás nepředstavitelných podmínkách - některým z nich úrodná půda chybí a všichni by jistě uvítali oproštění své případné nadprodukce z daní. Žijí bez elektřiny, plynu, celý den fyzicky pracují - pro tyto lidi by státní podpora v podobě rodového statku a za podmínek uvedených v Megreho knihách byla skutečnou pomocí (jen si nedělám iluze, že by pak měli doma na polici Megreho knihy a podle nich statek budovali a řídili).Pro exxac a maríči
(iris, 29. 08. 2006 12:34)Díky za vyjádření, ale myslím si, že by bylo velice zjednodušené vidět za Megrem pouze nacionála se zuby od nikotinu a už vůbec mi nepřipomíná Landu. Ale když jsem jeho knihy četla, samozřejmě mě napadlo, že to na spoustu lidí bude takhle nešťstně působit. Nicméně vezmu-li v úvahu, že existuje někdo, jako je Anastasia a jeho prostřednictvím napsala svá slova takto, myslím, že tak učinila proto, aby oslovila co nejširší okruh lidí a to i lidí nepříliš duchovně naladěných. A Megre sám je toho důkazem. Materialista se vším všudy, tak, jak jsi ho popsal. Jeho okouzlení Anastasií ovšem nepochází z její krásy (snad zpočátku), ale z jejího, řekněme, nestandardního chování a vyjadřování. Je celkem snadné představit si jakéhokoliv "normálního" člověka, který přijde do styku s věcmi, které jsou nad úroveň jeho chápání, ale které vidí a prožívá a tudíž je nemůže zpochybnit. Nemůžu souhlasit ani s tím, že Megre vyhověl přání Anastasie a měl s ní dítě. To přání měli oba. Tímto netypickým zplozením se už zabývali vědci (lze to dohledat na netu). Co se týče knih samotných a jejich překladu, musím uznat, že jsem se občas dost pobavila. Překlad opravdu není úplně šťastný, ale to není tak podstatné. A rozhodně se nedá přehlédnout, že nejen v Rusku, ale také u nás (nevím, jak je to v jiných zemích) vznikají projekty zakládání rodových osad a stoupenců značně přibývá. V tom případě už ale nelze Anastasiiny vize pokládat za idealistické. Myslím, že předpokládat, že si Megre založil s nějakou dívkou a tichým společníkem projekt za účelem povznesení své země není opodstatněný. Takové věci vymyslet prostě nemohl. Anastasia a ideály
(exxac, 29. 08. 2006 10:18)O Anastasii jsem četl a myslím, že se nejedná o příkladné soužití osoby duchovní s neduchovním protějškem.

Vladimír Megre (*1950), nacionalisticky založený ruský autor knih o Anastasii, dle fotografie štíhlý muž s knírkem a zuby žlutými od nikotinu, uvádí, že se s Anastasii poprvé setkal na své obchodní cestě Sibiří v roce 1994. Toho času ženatý podnikatel, byl osloven a následně okouzlen neznámou dívkou, která ho svou fyzikou a duševní krásou přesvědčila, aby ji následoval do tajgy, kde žila jako poustevnice. Následně také vyhověl jejímu přání a splodili spolu potomka. Po návratu do civilizace napsal ke dnešku 8 knih o Anastasii (plánuje celkem 9 + scénář ke stejnojmennému filmu). Prezentuje v nich její představy harmonického soužití lidí s přírodou, vyznává se ze svého obdivu k její moudrosti a k tomu, jak sama žije a současně vychovává jejich dítě v tajze, píše o svých aktivitách na podporu Anastasiininy vize Ruska, ve kterém bude mít každý zájemce zdarma nárok na 1 hektar zemědělské půdy pro vybudování rodového statku (děditelný, oproštěn od daní, s nutností vysadit na něm kus lesa a tzv. rodový strom) a líčí také své cesty za Anastasii a jejich dítětem do tajgy. Neopomíná na příkladech uvádět rostoucí vliv jeho knih na ruskou společnost a v 5. knize ke své ženě poznamenává, že od doby, co potkal Anastasii, ji nenavštěvuje, jsou spolu však v telefonickém kontaktu. Megre mimo psaní a navštěvování Anastasie aktivně propaguje myšlenky v knize uvedené jak na veřejnosti, tak na poli podnikatelském a politickém (za tímto účelem založil sdružení a politickou stranu).

----------

Na mě osobně působí Megre podobně, jako Daniel Landa se svým řádem Ordo Lumen Templi.
Možná, že i Megre upřímně touží svou domovinu duchovně povznést. Napadá mě, že si za tímto účelem vymyslel projekt Anastasia, do kterého přizval mladou dívku sdílející jeho vizi a tu obsadil do role Anastasie a pravděpodobně také nějakého duchovně orientovaného tichého společníka, taktéž zapáleného pro věc. Zůčastněné osoby se autorsky podílejí na knihách, které Megre vydává za své a propaguje v Evropě.
Samotné Anastasiininy vize mají idealistický charakter a i když cíl, kterého si předeslaly dosáhnout, mi přijde sympatický, neplatí to o způsobu jejich podání, a sice kvůli důvodům uvedeným výše.
Dále pak, v knihách jsou často užívány zdrobněliny a spolu se "zasněným" celkovým podáním na mě působí dojmem, jako by na obsah měla největší vliv typicky mladá dívka plná ideálů. I přebal knihy je na způsob červené knihovny a zřejmě málokým kdy spatřená Anastasia je zde prezentovaná nejspíš čistě ilustrační fotkou, která se skutečnou Anastasii (tedy dívkou, která se za ni zřejmě vydává), nemusí mít nic společného.
Renka
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 11, 2007 8:32

Rodova osada

Příspěvek od Renka »

Ahoj,
mozna, ze by se tu mohl najit nekdo, koho by zajimal tento inzerat:

Skupina realizující Rodovou osadu nabízí vážným zájemcům spoluúčast na tomto projektu.

Jednáme o koupi 32ha zemědělské půdy v blízkosti Bílých Karpat v nadmořské výšce okolo 350m n.m.. V minulosti zde bývala obilnice přilehlého okolí, pěstování vinné révy i meruněk možné. Nabízená cena 10,- Kč za m2. Několik hektarů je ještě volných.

Nejbližší schůzka zájemců se koná 15.4. v Brně-Jundrově na Rozmarýnku (Rozmarýnová 6, http://www.mapy.cz/?mapType=base&zoom=1 ... _146098049) od 8 hod. ráno. Svoji účast nám dejte vědět či nás kontaktujte na emailu probouzeni@volny.cz (Michal Kratochvíla) či telefonicky na mobilu 608522409 (Radek Trefný).

Těšíme se na setkání
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Dalo by se u nás přežít jako poustevník? Dříve poustevníci přežívali v pohodě v lesích - ale zajímalo by mě, jestli by to šlo i dneska. Kdyby byl učební obor poustevník, určitě bych byla jedním z prvních studentů :lol: Jak jsem se nad tím zamýšlela tak není potíž s pitím, jídlo by se taky dalo - ale co se zimou? Co se spaním? Když už si zvykneme, že se nemyjeme a jsme samá blecha a klíště :lol: Nedělám si ale vůbec legraci, myslím to úplně vážně.... :roll: mám totiž pocit, že poustevníci jsou nejsvobodnější lidi. Také bezdomovci, ale u slova bezdomovec - asociace - opilí, znavení, zválení, bez naděje, bez cíle, bez smyslu.. poustevník naproti tomu v mých očích je někdo, kdo ví, proč žije v ústraní, kdo přemýšlí, kdo žije v souladu s přírodou a sám se sebou a je volný... a nebo mě prosím opravte.
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

IDASEK píše:Dalo by se u nás přežít jako poustevník? Dříve poustevníci přežívali v pohodě v lesích - ale zajímalo by mě, jestli by to šlo i dneska. Kdyby byl učební obor poustevník, určitě bych byla jedním z prvních studentů :lol: Jak jsem se nad tím zamýšlela tak není potíž s pitím, jídlo by se taky dalo - ale co se zimou? Co se spaním? Když už si zvykneme, že se nemyjeme a jsme samá blecha a klíště :lol: Nedělám si ale vůbec legraci, myslím to úplně vážně.... :roll: mám totiž pocit, že poustevníci jsou nejsvobodnější lidi. Také bezdomovci, ale u slova bezdomovec - asociace - opilí, znavní, zválení, bez naděje, bez cíle, bez smyslu.. poustevník naproti tomu v mých očích je někdo, kdo ví, proč žije v ústraní, kdo přemýšlí, kdo žije v souladu se přírodou a sám se sebou a je volný... a nebo mě prosím opravte.
Jednoho jsem znala, žil v jeskyni poblíž prahy asi 6 let, celoročně. Občas si přivydělával, aby měl na líh - vyráběl různé bylinkové tinktury. Zvládal se skutečně živit samostatně. Kontakt na něj bych někde vyhrabala, ale složitě, Jedna moje známá se s ním dala do kupy a odstěhovali se někam do hor, ale snad bych jí ještě dohledala, kdyby někdo hodně zoufale chtěl. ale co si pamatuju, byl to dost striktní a radikální jedinec :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Každý jsme nějaký - moc ráda bych se potkala s takovým nebo podobným člověkem. Myslím, že je zbavený všech zbytečných úzkostí a vytenatoval se z tenat která nás všechny postupně a nemilosrdně systematicky tenatují aniž si to uvědomujem až jednou sebou škubnem a nebude se kam hnout jak budem zatenatovaní :roll:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

to je presne co ma napada ked vidim homeless, ze keby som bol fakt na mizine, isiel by som sa najest a ubytovat do lesa, jediny problem je ze dnes uz v podstate kazdy meter stvorcovy patri konkretnemu majitelovi, u majitelov fyzickych by to bol zrejme problem veliky, cize pmn urcite radsej vyberat statne lesy, idealne jaskyna alebo opusteny medvedi brloh, v krajnom pripade nora po jazvecovi. s jedlom a vodou a teplom by som si moc hlavu nerobil, skor s tym ci ma pri rannom umyvani zubov brezovym konarikom nezastreli nejaky podgurazeny myslivec. inac ale zaujimava predstava, hlavne ako by fungoval par, pripadne rodina.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Takže zjistit které jsou státní lesy a nebo u nějakého soukromníka si dohodnout eventuelně za čištění lesa přespávání :wink: to už je jedno, ještě mě napadá, že na Ukrajině je tolik lesů a je to tam asi každému jedno, jestli tam někdo bydlí.... takže směr výcho místa v lese dost. Šťastný člověk, který si neláme hlavu se zimou - jak to řešíš? Jsem hrozně zmrzlá.
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

no som skor z tych co nemaju v oblube extra horucavy, pri chladnejsej klime fungujem lepsie, ked je mi ale zima pijem horuce a to tak ze horuce. :) zabera aj pohyb. v jaskyni je ohen, zahreje aj kozuch z medveda.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Oheň - musí se udržovat a v noci uhasne. Když nemám sirky a je sníh? Když je oheň dá se pít horká voda, pohyb je skvělý ale když je únava těžko běhat pro zahřátí. Nejlepší je kožich z medvěda, ale než si ho ulovím a vydělám kůži už nebudu žádný kožuch potřebovat, protože se stanu součástí potravního řetězce v žaludku inkriminovaného medvěda - ale ideální je to aspoň ve dvou aby ten oheň vždycky jeden udržoval. :lol: hele jak to mám promyšlený :lol: mě brzdí jen to, že moje drahá polovička je veskrze konzumní člověk s nezdravým způsobem života - avšak na očkování proti tetanu kupodivu kašle - a do jeskyně ho jakživ nedostanu :roll:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

a jejo same komplikacie, esteze v meste nesu ziadne.. :lol:
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Ve městě i na vesnici - prostě ve společnosti jsou samé komplikace. Ale jsou tu falešné jistoty, na které jsme zvyklí. Ten maras co se ho držíme zuby nehty, protože ho už známe - že.............
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

falesne jistoty mozes mat pmn aj v jaskyni pri ohniku.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Ano, jen překonat strach z neznámého, ze zimy, z mokra, ze ztráty blízkých :cry:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Ludé, řeším problém s plotem. Mně by se nejvíc líbil právě ten od Anastasie, živý, ale to je nadlouho a potřebuju něco hned. Chtěla jsem kouknout na ekozahrady, jestli nemají nějaké finty jak nakládat se zvířectvem, aby se nepotulovalo po sousedových záhonech, ale server nefunguje. Nevíte někdo o nějakém podobném webu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

..nech sa to tu nemixuje pozri forum zahradniceni.
viewtopic.php?t=281&start=300
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Selmo a znáš knihu Kooperace s přírodou od Eike Braunrotha? Je to vlastě metoda, jak komunikovat se svojí zahradou, s bytostmi, co na ní jsou, se zvířaty...
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Odpovědi Vladimíra Megreho na internetové konferenci: Vladimir Megre Conference Answers
a česky Odpovědi Vladimíra Megreho v internetové konferenci

Tak tohle mi mluví ze srdce. Když se mě někdo ptá, jestli to, co jí, je tím "správným" či "zdravým", tak ve vším obecnosti mám dvě hlavní odpovědi: jez jenom to, co jsi schopný jíst s radostí, a jez to, co je přirozené:

"V přírodě byla každá věc stvořena Bohem, ale předurčení, co je nejlepší pro určitou osobu, může být dáno prostřednictvím skvělého mechanismu: touha po jedení určitého jídla. Jeden člověk má radost z jedení jablka, jiný člověk z má radost jedení hrušky, třetí má radost z třešní. To znamená, že první člověk potřebuje jablko, druhý člověk potřebuje hrušku a třetí člověk potřebuje třešně, ale všechno by to měly být dobré plody, žádné hybridy."

("Everything useful in nature was made by God but determining what is best for a specific person can be done by means of a brilliant mechanism: the desire to consume a certain product. One person enjoys eating an apple, another person enjoys a pear, a third person enjoys cherries. That means that the first person needs an apple, the second person needs a pear and the third person needs cherries but they should all be good products, not hybrids.")

Prostě jo :D :

"Zaprvé a především, je to způsob života hodný člověka. Ať mluvíme o jakékoliv kultuře, způsob života bude vždycky na prvním místě. Popisuji to Anastasiinými slovy ve svých knihách a každým dnem si jsem více a více jistý, že je to způsob života, jenž určuje duchovnost každého Člověka. To je to, proč věřím, že někdo, kdo založí svůj vlastní rodový statek jakožto božský koutek, přemění k lepšímu Zemi a Vesmír, s nímž je naše planeta a lidé, jež na ní žijí, neoddělitelně spojeni. A jeho činy pro vesmír jsou nejcennější; dovolují mu sebe-rozvíjení tím správným směrem."

("First and foremost, it is a lifestyle worthy of man. Whichever cultures we are talking about, lifestyle will always come first. I described it from Anastasia's words in my books and with every passing day I am becoming more and more certain that it is the lifestyle that determines every Man’s spirituality. That’s why I believe that someone who creates his own Kin’s Domain as a heavenly corner transforms the Earth, and the Universe to which our Planet and the people who live on it are inextricably linked, for the better. Such Man can be considered highly cultural and spiritual. And his actions are most valuable for the Universe; they allow him to self-develop in the right direction.")
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Teď jsem docela nadšený z toho, jak se Megreho knihy dostávají mezi raw foodisty i na západě a jak jsou jednoduše nadšení Anastasií (četl jsem od Matta Monarcha, jak teď o Anastasii básní Angela Stokes.)

Trochu mi trvalo, než mi to došlo. :P Protože jsem Megreho začal číst ještě před roky, než jsem začal změny se syrovou stravou a vším tím počínaje. A on ten pohled je jiný, když se na Anastasii dívá člověk s konvenčním vědomím nebo člověk, který začíná hledat, tušit, dělat věci jako je syrová strava. Natož když k tomu přijde nějaký vitouš.

Protože pak čte o Anastasii a vidí a cítí, jak ona dělá naplno to, co on jen intuitivně cítí. Skvělé. :P Tak to už máme Shazzie, Kate Wood, Angela Stoke, Matt Monarch. Megreho knihy mají i v obchůdku sunfood.com

Něco tu začíná, něco se tu rodí. :P
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: ANASTASIA

Příspěvek od Sluníčko »

tak jsem zakoupila 1. a 2. díl, inspirovali jste mě tady a nedavno ještě kamarádka, a to byla ta poslední kapka, kdy jsem si řekla, že bych měla zakoupit, včera jsem byla v obchodě, tak jsem zakoupila... :D
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re:

Příspěvek od Selma »

David* píše:Selmo a znáš knihu Kooperace s přírodou od Eike Braunrotha? Je to vlastě metoda, jak komunikovat se svojí zahradou, s bytostmi, co na ní jsou, se zvířaty...
Neznám, zakoupím díky :) Asi bych si taky měla přečíst tu Anastasii, žejo. Kdyby někdo prodával svoje knížky, páč už ví a nepotřebuje je, tak se hlásím jako zájemce!

Vytvořil se mi jeden obraz, když jsem četla úryvky z Anastasie, že jednoho rána půjde žena svojí zahradou a uvědomí si ... v tom obraze procházím já na svojí zahradě místem, kde líska vytváří nad cestičkou bránu. Procházím tudy skoro denně, ale zatím nic. Jedna mi zas řekla, že už tam jsem, jenom si dělám zbytečné starosti, že nejsem. Tak nevim, možná zítra až projdu ... , pak už bych knihy taky nepotřebovala :D
Odpovědět