Záchrana ku zdraví

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

lykke.f
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 04, 2019 12:48

Záchrana ku zdraví

Příspěvek od lykke.f »

Ahoj všem. Jsem tu nová a ráda bych se svěřila se svým stravovacím příběhem. Nemám ve svém okolí nikoho, s kým bych toto mohla probrat, tak alespoň snad zde :). Celý život se potýkám s nadváhou, měřím 178 cm a má dospělá váha se vždy pohybováa kolem 80 - 85 kg. Od prváku začalo kolečko diet - jezení po 3 hodinách na minutu přesně, pak zas naopak jezení jen dvakrát denně, vynechání cukrů, pak zas tuků, no klasika. V 19 letech jsem v podstatě zničeho nic přišla k veganství - zprvu jako další experiment, pak jsem se začala zajímat i o jiná hlediska, než jen ploché bříško :). Během 4 měsíců jsem zhubla 20 kg a to naprosto nechtěně - byla jsem psychicky i fyzicky v kondici, skvělé vlasy i pleť, prostě ráj a hlavně jsem konečne přestala být posedlá zkoumáním váhy a hubnuti byl vlatně jen vedlejší efekt. Zároveň jsem se cítila strašně svobodně - jedla jsem, co jsem chtěla, kdy jsem chtěla, po letech nehladověla, nevyčítala si každý kousek ovoce. No nebudu to prodlužovat, pak nastal životní zlom a já začala jíst opět vše a nabrala jsem zpět na 80 kg, které jsem držela asi rok. Bohužel, opět došlo k životním peripetiím, které se bohužel vždy promítnou do mé stravy. Zkrátka, projedla jsem se šílenou stravou až ke 125 kg ve svých 25 letech!!!! Opravdu moc se stydím a nikdy jsem netušila, jak moc váha ovlivňuje a omezuje život. Vše mě unaví, sebemenši pohyb a jsem udýchaná, zpocená, otékají mi nohy, padají vlasy, mám špatnou pleť, kazí se zuby. Myslím, že jsem se svým zdravím hodně zamávala a dál už nechci. Stydím se chodit do společnosti, spousta lidí má narážky, často mám žaludečni a střevni potíže, mám neustále špatnou náladu, jsem podrážděná a často zlá, psychicky velmi rozladěná. A tak jsem se rozhodla, že se vrátím k rostlinné a syrové stravě, ale už se zmítám v celkem velké beznaději. Pokud někdo napíše pár řádků, tipů, či zkušeností, budu jen ráda.

Děkuji všem 🤗
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Záchrana ku zdraví

Příspěvek od Jindra »

áááhoj,

takže i psychika, že jo

Nic si nevyčítej.
Ber to tak, že jsi ochutnala jak skvělou postavu a bezva zdraví, tak i tu opačnou stranu mince. (Já taky.)
Co by za takové zkušensoti druzí dali!

Už víš, jak to chutná tady, a jak to chutná na druhým břehu.
Teď si vyber (ale vypadá to, že už sis vybrala - návrat ke zdraví a pohodě; supr)

A pak se nenuť. Vždyť to má čas. Neznásilňuj ani tělo, ani psychiku.
Vše je jak má být.
Nemusíš být "krásná" hned zítra - to by ani moc nefungovalo (jo jo efekt).

Představuj si, jaké to bylo a jaké to zas bude na přirozený stravě, kdy se tělu fakt daří.
Samozřejmě nezapomeň na mentální práci = nastavení hlavy.

Píšeš o životních peripetiích - takže je teď ber jako zkušenost i v tom ohledu, že kvůli nim není potřeba propadat depresím a jezení junk foodu, kterej tělu neprospěje. Nauč se být v pohodě a i když život není růžovej, preferuj raw food (výjimku tělo přežije, to už víš; v pohodě).

Možná si i vygoogli něco o sebelásce, aby Tě ty životní problementy tolik neválcovaly. Páč když se budeš mít fakt, fakt ráda, budeš na sebe taky myslet a z problémů nebudeš dělat problém, protože... to je přece život. Problémy jsou od toho, aby nás posílily - ne od toho, abychom jim podléhali.

Měj se Lásky plně!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Odpovědět