DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Standa K. »

Zřejmě budem domů pořizovat nějaký větší plemeno psa, zřejmě vlčáka. V životě jsem psa neměl, 0 zkušeností. Samo, že ho budu stravovat vita, máte někdo zkušenosti ?:
- co je vlastně přirozená strava pro psa potažmo vlka (je mi jastný, že nic vařenýho, mléčný a obilný výrobky ani syrový, kde jak sehnat bezpečný syrový maso ?, plody,zelenina,ořechy - který, jak často ?)
- za kolik Kč je toho schopnej měsíčně sežrat ?
- spaní venku ? celý rok, i v zimě ?
- co očkování, lze se nějak tomu vyhnout ?
- kde, jak, podle čeho výcvik ?

díky, díky
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Pavluška »

Ahoj,s nulovou zkušeností co se týče výcviku,německého ovčáka rovnou zavrhni.Ještě si rozmysli,co od psíka očekáváš,jestli velké pracovní výkony či přímo gaučáka nebo zlatý střed,a zohlednit přítomnost děcek v rodině,vkus....

Co se týče stravy,tam je vždy pořízení šelmy trošku komplikované.Jistě že by šlo hypoteticky krmit vita,ale je třeba vědět,že přes veškerou veterinární kontrolu se dostávají ke zpracování zvířata ne zrovna prosta parazitů.Že si pes se všemi parazity hravě poradí,to bych netvrdila.

Jeví se mi vcelku ok psa krmit vařeným masem doplněným o zeleninu a v jiné denní době o ovoce.Jistě se všude(pokud nedominuje doporučení krmit granulemi či konzervami) píše: rýže,vločky atd,ale to bych asi,když už,tak s mírou.Myslím,že to pes příliš nestráví,což občas platí i o zelenině,jelikož v přírodě to zelené dostane psovitá šelma předtrávené v žaludku své kořisti,což obtížně nahradíš.
V naší rodině se psovi občas podstrčí i syrové maso,ale to vidím nerada.To už bych,pokud se trvá na syrovosti,podstrčila psovi syrové kozí mlíko.Je to sice stejně nepřirozené jako mlíko pro člověka,ale pes má přeci jen vyšší potřebu bílkovin než homo sapiens.Navíc znám případy,kdy psi po kozím mlíku dolněném o jinou stravu,prosperovali vysloveně skvěle.
Co se týče ořechů(vlašáky,kešu,para,lískáče,mandle),ty většina psů přijímá velmi ráda a labužnicky je chroupe. ;-)

Ty finance na měsíc neodhadnu,nepohybuji se ve sféře cen masa,to budeš muset vykoumat.
Spaní venku lze realizovat pomocí zateplené boudy při vyloučení krátkosrstých a bezsrstých plemen.
Očkování bych se nevyhýbala,zvlášť ne vztekliny!Ale i ostatní očkování je velmi vhodné,ale dej pozor na módní trojkombinace apod,ovšem to už možná neovlivníš,od chovatele dostaneš nejspíš již naočkovaného psa,pak už je na tobě jen přeočkování a doplnění očkování chybějících.

Výcvik psa se bude odvíjet od plemene a tvého očekávání.Každý pes by však měl umět alespoň elementární povely jako je přivolání,fuj,...a měl by být zvyklý na manipulaci např. pro případné budoucí ošetření u veterináře-otevírání tlamy,dotyky po těle,čištění uší,kartáčování či stříhání srsti...

Ale to je na sepsání knihy. :idea:
Minimálně jednu ti doporučuji koupit.Nejdřív se zorientovat v plemenech a pak po zralé úvaze koupit přímo tematickou knihu o daném plemeni.Dále můžeš kontaktovat chovné stanice přes internet,rádi ti všude poradí,i když počítej s vychvalováním plemene,kterému se věnují.

To byl stručný výcucek informací,zbytek musíš dostudovat opravdu v knihách či na netu a v časopisech.
Hodně zdaru.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Moje čubina má uplně nej merunky,okurkový šlupky,cuketu,čínský zelí - ty prostředky - musí to křoupat.Když loupu ořechy,tak ji musím dát jinam,neb by všechno proslintala.Mistrně ořechy vylupuje,sem ji pozoroval a jakoby vubec nebyla masožravec a měla to nekde v genu... :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

babičky pes mi vždy chodil na lískové oříšky, ale vlašáky mu nejely :)
Žanika
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 08, 2006 20:04
Bydliště: Držková, Zlín

Jde to

Příspěvek od Žanika »

přesně jak psal člověk. Náš hladkosrstý foxteriér křížený s jezevčíkem jedl některé dny jen RAW. šlupky od okurek, ořechy, jablka, přesně, jak už bylo popsáno. Maso nikdy, pokud jí to někdo nedal jinde, když si chytla myš nebo zajíčka, tak ho nechala tak. Ale dávali jsme jí i chleba, třeba jenom tak s vodou nebo olejem. A to většinou domácí, nebo různé veganské zbytky. A připadlo mi, že žrala trávu daleko víc a častěji než jiní psi. Byl to ten nej pes. a PLNÝ energie a síly. Jo a milovala pangamin - pivovarské droždí. Dnes bych ji asi ještě dávala i chlorellu, kterou teď hltají moje mimča s obrovskou chutí. Je to jen trošku drahé.
člověk by se měl navrátit k původnímu plánu, který pro něho vytvořil jeho Stvořitel. A to ať už v jídle, bydlení nebo prostě obyčejném žití. Jen tak to bude správně fungovat.
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

Pes

Příspěvek od Borůvka »

Já bych to na tvým místě naprosto nehrotila.
Dej čoklíkovi to, co mu chutná a nehleď na to, co to je. Samozřejmě ať se jedná o jídlo a ne o sračky typu salámy, párečky, smažák atd..
ale můj pes jí rajčata, okurek, granule, pije jenom vodičku a je krásná, má leskou srst, občas nějký to musli, prostě co jím já, tak ten pes chce taky. Když jsi vita a pes ti žáká u stolu a dáš mu okurek, tak si to dá.
Nech ho si vybrat. Pes je mnohem instinktivnější než člověk, takže si řekne sám, co chce.
One love
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Pes

Příspěvek od Pepík Ševců »

sračky
jupí
Nech ho si vybrat. Pes je mnohem instinktivnější než člověk, takže si řekne sám, co chce.
Jak to víš?


Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

Jak to víš?

Příspěvek od Borůvka »

Vím to tak, že doma jednoho psa mám a není to můj první pes a není jedinej. Mám ještě dva psy sice ne doma, ale jsou moji a pak jsem už jednoho psa domácího měla.
Když se tomu zvířátku věnuješ a vnímáš to, co ti projevuje, tak víš.
Člověk je modifikovanej víc, než zvíře. A pes si i přes spoustu let drží svoji přirozenost a má hodně silný instinkty, nezdá se ti?
Mě ano.
Samozřejmě Jorkshire je něco, co v podstatě pes už moc není. Ale mluvíme o vlčkákovi.
Já mám dva Biegly, jednu směsku a ta co byla, tak to byla taky směska - Foxteriér a něco k tomu.
One love
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Jak to víš?

Příspěvek od Pepík Ševců »

Borůvka píše:Vím to tak, že doma jednoho psa mám a není to můj první pes a není jedinej. Mám ještě dva psy sice ne doma, ale jsou moji a pak jsem už jednoho psa domácího měla.
Když se tomu zvířátku věnuješ a vnímáš to, co ti projevuje, tak víš.
Člověk je modifikovanej víc, než zvíře. A pes si i přes spoustu let drží svoji přirozenost a má hodně silný instinkty, nezdá se ti?
Mě ano.
Samozřejmě Jorkshire je něco, co v podstatě pes už moc není. Ale mluvíme o vlčkákovi.
Já mám dva Biegly, jednu směsku a ta co byla, tak to byla taky směska - Foxteriér a něco k tomu.
Myslím, že se trochu mýlíš. Pes není vůbec nic přirozenýho. Vyšlechtil ho člověk. Stejně jako domácí prasátko nebo kočičku. Navíc je zcela spolehlivě schopen (to vím z dost případů) sežrat něco jedovatýho, zkaženýho nebo pro něj naprosto škodlivýho.

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

stejn2tak dob5e a rychle se toho ale um9 zbavit, v tom jak profesionalne se vybleje nebo nahodi pardenni pustik je teda proti lidem jeste dost machr.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

kdybyste meli doma morcata jako ja mam, nic byste nemusli resit, spolecna vitarianska snidane, obed i vecere ;)
be free, be just, be innocent :p
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

morčata

Příspěvek od Borůvka »

já bych strašně chtěla morčata.. fňuk.

Prostě mi nikdo nevymluví, že pes je na tom stotisíckrát líp než člověk. Psi jsou obdivuhodní. Alespoň pro mě.
One love
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Neco pro zlepseni nalady?

Příspěvek od Ondraw »

Dneska focene, doporucji par fotek prohlidnout :)
Kocka a predator?? Hlodavci a obeti?? Ha! Nejlepsi kamosi! Kamosi jak hrom jsou Jerry a Tom ;) ..Moje kote si morcatko oblibilo velice rychle a hlavne jeho bydleni a spani na sene^^
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Neco na zlepseni nalady #2

Příspěvek od Ondraw »

super, zapomel sem dat odkaz, tak tedy, enjoy:
http://www.fmejdi.net/gallery.php?gal=friends
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No podle barvy bych řekl, že jsou to bráchové. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

Dotaz do platzu pro ty ve styku se zviraty. pozorujete po zmene stravovani na roo nejake zmeny v chovani zvirat k vam? Nebo je jim to egal cim se cpeme??
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Myslim že je jim jedno co jí člověk. Ty masožraví by radši aby lidé jedli masiko nebo něco vařenýho, jen proto, že by si taky něco mohli ukořistit k snědku. Kupodivu jsou to stejný truhlíci jako lidé, jak je jídlo uvařený, slaný nebo sladký, tak po tom jdou ať je to co je to. I přes v přírodě skoro 100% masožravost.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tak se mi zdá že je jim to poněkud opravdu jedno.Teda,náš pes zpozorní,když lednici otevírá někdo jiný než já,protože já většinou nevytahuju to,co by bylo pro něj zajímavý.Ale na ledový salát skoro slintá.
Jinak mám pocit,že se během tohodle stravování mění hlavně náš pohled na zvířata než zvířecí pohled na nás. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Obrázek
Naše kočka-vitariánka u talíře se 100%živou stravou :lol: Ale než stačila chudinka způsobně použít přiloženou vidličku, byla strava fuč a musela vzít zavděk granulema.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Budu muset před kočkou schovávat naklíčený mungo fazolky. Pořád mi po nich šmejdí a rozhrabává. Myslela jsem, že si s tim hraje, ale právě sežrala lžíci fazolí... :shock:
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Kočky jsou mrchy :( když mají pocit, že je to kradené, žerou úplně všechno. Už jsem musela dát na bednu s ovocem mřížku. Ale když jim to dám do misky tak koukají, čím je to chci otrávit a ani se toho nedotknou. Nejhorší bylo, když jsem loni v létě nechala na lince přes noc mísu třešní. Ráno byly rozpatlané všude (třešně) rudo jak na jatkách, všechno lepilo, co nenakously to rozmatlaly, horší než děti :) A andulky mi ožraly celou aloi, už si skoro nemám co dávat do džusíků. Ale svědčí jim to, jsou v bezva kondici a před kočkama vždycky včas uletí :D
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

wlastislawa píše:Kočky jsou mrchy :( když mají pocit, že je to kradené, žerou úplně všechno. Už jsem musela dát na bednu s ovocem mřížku. Ale když jim to dám do misky tak koukají, čím je to chci otrávit a ani se toho nedotknou. Nejhorší bylo, když jsem loni v létě nechala na lince přes noc mísu třešní. Ráno byly rozpatlané všude (třešně) rudo jak na jatkách, všechno lepilo, co nenakously to rozmatlaly, horší než děti :) A andulky mi ožraly celou aloi, už si skoro nemám co dávat do džusíků. Ale svědčí jim to, jsou v bezva kondici a před kočkama vždycky včas uletí :D
trochu se té aloe vnitřně bojím. Moc o tom nevím. Používám ji jen zevně jako mazání. Je to bezpečné ji pít? A jaké množství přidáváš?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Honza píše: trochu se té aloe vnitřně bojím. Moc o tom nevím. Používám ji jen zevně jako mazání. Je to bezpečné ji pít?
Urcite.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
wlastislawa píše:Kočky jsou mrchy :( když mají pocit, že je to kradené, žerou úplně všechno. Už jsem musela dát na bednu s ovocem mřížku. Ale když jim to dám do misky tak koukají, čím je to chci otrávit a ani se toho nedotknou. Nejhorší bylo, když jsem loni v létě nechala na lince přes noc mísu třešní. Ráno byly rozpatlané všude (třešně) rudo jak na jatkách, všechno lepilo, co nenakously to rozmatlaly, horší než děti :) A andulky mi ožraly celou aloi, už si skoro nemám co dávat do džusíků. Ale svědčí jim to, jsou v bezva kondici a před kočkama vždycky včas uletí :D
trochu se té aloe vnitřně bojím. Moc o tom nevím. Používám ji jen zevně jako mazání. Je to bezpečné ji pít? A jaké množství přidáváš?
aloe bych se nebál, nebudou-li jí kila
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
Honza píše:
wlastislawa píše:Kočky jsou mrchy :( když mají pocit, že je to kradené, žerou úplně všechno. Už jsem musela dát na bednu s ovocem mřížku. Ale když jim to dám do misky tak koukají, čím je to chci otrávit a ani se toho nedotknou. Nejhorší bylo, když jsem loni v létě nechala na lince přes noc mísu třešní. Ráno byly rozpatlané všude (třešně) rudo jak na jatkách, všechno lepilo, co nenakously to rozmatlaly, horší než děti :) A andulky mi ožraly celou aloi, už si skoro nemám co dávat do džusíků. Ale svědčí jim to, jsou v bezva kondici a před kočkama vždycky včas uletí :D
trochu se té aloe vnitřně bojím. Moc o tom nevím. Používám ji jen zevně jako mazání. Je to bezpečné ji pít? A jaké množství přidáváš?
aloe bych se nebál, nebudou-li jí kila
a předpokládám, že šťavíte jen ten vnitřek - ty slupky listů asi ne, nebo to koušete a polykáte, anebo koušete a plivete jak buc :D ?
Nevědomost je tak lehká!
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Přidávám jeden celý neloupaný umytý list - cca 30cm dlouhý do odšťavovače asi na půl litru džusu. Vzhledem k tomu, že zvířata aloi požírají, mohu si to dovolit tak max. 3x týdně :( Nebojte se toho - ještě žiju :) a soudě podle kondice andulek, které zkonzumují vzhledem ke své váze každý den obdivuhodné množství, je to velice zdravé :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

wlastislawa píše:Přidávám jeden celý neloupaný umytý list - cca 30cm dlouhý do odšťavovače asi na půl litru džusu. Vzhledem k tomu, že zvířata aloi požírají, mohu si to dovolit tak max. 3x týdně :( Nebojte se toho - ještě žiju :) a soudě podle kondice andulek, které zkonzumují vzhledem ke své váze každý den obdivuhodné množství, je to velice zdravé :D
ještě je dobrý mít tu pravou,
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Naše fenka běžně jí mrkev, chutná jí ta sladká, kyselý zelí, ředkev, ale překvapila mě když se vrhla na drť z červené řepy, mrkve, celeru a okurek a to všechno dohromady smícháno. Dokonce nechala ležet své drahé granulky pro obstarožní pséky vonící po rybách. Taky když jí dám ostropestřec - jestli jste to někdy zkoušeli, asi víte, že to je bez výrazné chuti a když se to rozkouše tak je to hořký. Slupne ostropestřec a rozkouše ho s blaženým výrazem. Asi ví co jí dělá dobře - doufám. Ořechy si taky sama vylouskne když je najde. Nepohrdne loupanou mandlí. Neuctím ji ovšem rajčetem hlavně tím kupovaným. A salát plný chlorofylu taky nemusí :lol:
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Mám další veselý, poznatek - náš pes měl možnosti si vybrat, u koho bude loudit. Muž si krájel klobásku, já šťavila mrkev, řepu a okurky. Stáli jsme s chlapem metr od sebe. Hádejte kde stál a slintal pes?
Kdo si tipne, že u mě má bonus :lol: :lol: :lol:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Nador u pejska

Příspěvek od Sitar »

Netusite prosim nekdo, jak pomoci raw stravou ci jinak psikovy od maleho nadoru tak, aby nemusel na operaci?
Dik.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

:cry: tak náš pes má zrovna 4 stehy na uchu, měl tam taky něco co už nebylo vůbec hezké... rostlo to tak rychle, že by žádná strava nestihla zasáhnout ... pak to prasklo... mezitím měl nějakou otravu a nevíme z čeho, takže jsme řešili akutní stav a ucho přišlo na řadu až když vyzdravěla a bylo líp..... je mi líto, neporadím...ale držím moc palce. Když byl pes na kapačkách byla jsem u něj celou noc a celý den do večera a myslím, že tohle mu pomohlo, když tam nebyl sám. Tohle asi potřebují nejen psi. :wink:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

tak moje kokrangličanka,coby všezeleninoovožravec ,krom cibule a česneku od dneška začala i tu cibuli.Pak hned maže k misce s vodou... :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Mám na týden na hlídání tátova psa (hádejte jakou rasu :wink:) Dali mi pro něj jakési hrůzné křupky a mražené kuřecé žaludky, nicméně pes nám sežral půlku zeleniny, co jsme krájela na salát :lol: Zítra mu koupím ještě mrkev. Zatím mu chutná paprika, rajče a okurka. Ještě nějaký nápad? :) (budu ho v červenci mít ještě 14 dní, fakt by mě rozveselilo, kdybych ho vrátila štíhlejšího a zdravějšího 8) :D
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Před týdnem v útulku mi řekli, že mám 3 měsíce starý štěně krmit granulema pro štěně. Nakoupila jsem teda slušnou zásobu 12 kg i když mi v hlavě vrtal nemalej červíček pochybností vzhledem k tomu, že sama se živím syrovým a psovi mám dávat takovou sr...u. Od příjezdu domů měla čubinka pořád průjem a pořád prděla a strašně smrděla (stejně jako to smrdělo v útulku).

Pátrala jsem na netu, zda je možné krmit syrovým masem a dopátrala jsem se několika příznivců (ale i odpůrců) této výživy. Je to asi jako u lidí, vitariáni nemusí být pochopeni ostatními, ale na základě vlastních zkušeností si to musí jen chválit, že? ;) Takže jsem si potvrdila co jsem si myslela a ještě navíc jsem přišla na to, že ve zverimexu se dají koupit zmražená pomletá masa z vedlejších jatečních produktů za dobrý ceny - kvalita asi nic moc, ale v porovnání s granulema nesrovnatelně lepší.

Takže tím teď krmím Micku (ta předtím dostávala maso z krámu) a pes to dostává smíchaný se zbytky syrové zeleniny z kuchyně - zpracováno jako na jemném struhadle (včera šlupky od brambor, mrkvové zbytky z odšťavňovače, celer, mrkvová nať...). A bobečky má nádherný, né úplně bez zápachu, ale téměř, doma neprdí a tudíž i nesmrdí.

Jinak nejsem pro zabíjení zvířat pro spotřebu lidmi, ale tohle jsou masožravci, tak to jinak nejde - taky jsem si nemusela zvířátka pořizovat - tím bych nemusela maso řešit, ale já mám zvířátka ráda a na druhou stranu oba jsou pouliční směs, tak snad kvůli mě žádněj chovatel neprodukoval hladové krky navíc...
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

naší pséci milujou ovoce-po hroznu se můžou utlouct, i jabka milují...o syrovém mase jsem taky přemýšlela, ale vadí mi tam to klasický jateční zpracování a ládování hormonama-to maso asi bude mít hrozný zatížení a že bych jim dávala bio maso-to si zas nemůžu dovolit....ještě to musím domyslet...zatím bohužel granule s každodenní porcí zelovoc
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

macik píše:naší pséci milujou ovoce-po hroznu se můžou utlouct, i jabka milují...o syrovém mase jsem taky přemýšlela, ale vadí mi tam to klasický jateční zpracování a ládování hormonama-to maso asi bude mít hrozný zatížení a že bych jim dávala bio maso-to si zas nemůžu dovolit....ještě to musím domyslet...zatím bohužel granule s každodenní porcí zelovoc
Ten trošek masa v granulích nebude asi bio ;)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

náhodou kupuju občas i vegetariánský granulky :D
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

macik píše:náhodou kupuju občas i vegetariánský granulky :D
To tam není maso vůbec? :? To by asi pejsci měli mít, ne? Já vím, že jorkšírek nevypadá, že má moc společného s vlkem nebo kojotem, ale když se podívám na tu naší čubičku, tak mi to dochází (hlavně když kňučí a štěká celá vzrušená, když má dostat prasečí nožičku - to na tyhle stránky moc nesedí, co? :) )

Ale pokud jsou tvoji pejsci spokojeni a bez problémů, tak nic neříkám. Já jen že ta naše měla průjem a teď jsem z těch jejich bobečků nadšená, heč ;)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

no vono s těma pejskama je to stejně těžký nejen ohledně krmení..tento týden jsem holky pomajdala srajdou proti klíšťákům a když cítím, jak to páchne, tak si nejsem jistá, jeslti je to řešení...ale když je těch potvor tolik a doktor strašil následkama, ach jo...i očkování si tak nějak pořád nedokážu rozhodnout a tak zatím očkuju
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No jo, co chovatel, to názor. Já jdu začátkem října taky na přeočkování - mám o ní strach a navíc na cvičák nás bez očkování a odčervení stejně nenechají chodit :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

hlasuji pro syrové maso :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

U nás se během let různí psi krmili různě a nejlíp na tom byl ten, terý dostával převážně maso (či vnitřnosti) - syrové, smíchané s nakrájeným chlebem nebo těstovinama nebo něčím (granule tenkrát nebyly). Sem tam nějaká ta zelenina, jasně, ale to žral hlavně z ruky, ne z misky. Ovšem miloval rybíz! :-) Poslední pes je na granulích a má samé zdravotní problémy a vypadá jak štokrle (má ho ale otec a já na něj nemůžu :( ). No nic, taky jsem za maso a navíc moc nevěřím granulím, alespoň těm běžným. Psům zdar! :lol:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

máme doma už víc jak 1,5 roku zakrslýho (dnes už moc zakrsle nevypadá) králíka - postřehy :

- nikdy nedostával nic nepřirozenýho (sušený pečivo...), očkoval jsem ho nedal, směsi ze zverimexu též nic - jen seno, v sezóně čerstvě natrhanou trávu a spol., jediné co nedokážu mojí vymluvit je podávání vloček

- v zimě je jeho pochoutkou po které se vrhá jak po vypinaču zelené od kedlubny či mrkve - v letě toto, vedle čerstvé trávy nechává bez povšimnutí

- vločky ale mu jedou stejně celej rok, dokonce je sežere jako první a pak až tu čerstvou trávu

neboli :

- jsou koncentrované škroby v obilovinách natolik návykové, že dokonce i býložravec je po navyknutí preferuje před svojí přirozenou stravou ??

( k zasmání jsou mi poznámky spolubydlících z baráku když mně např. vidí mu trhat mokrou trávu po dešti s vždy přispějí chytrou radou o zdutí králíka a jak ten jejich po tomto má srajdu atd.... cpou to rohlíkama, chlebem a pak se diví prdi :P )
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Standa K. »

http://mobil.idnes.cz/mobily-pry-mohou- ... ob_tech_jm
http://ekonomika.idnes.cz/vcel-je-malo- ... nomika_maf
http://zpravy.idnes.cz/vcely-na-jihu-mo ... 7_brno_taj

zdraží ovoce ... máte-li někdo strejčka na Včelařským svazu tak jim poraďte ať do nich necpou cukr prosím vás... cestou z týhle šlamastyky taky je aby lidi nepoužívali med (stejnak není zdravej) a kde není poptávka je zbytečný vyrábět nabídku... a nemůžu souhlasit s Pepíkem z jedné minulé diskuze, že včely bez lidí jsou předurčeny k vyhynutí ... když to dokázali tisíce let předtím...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Standa K. »

tak od minulý soboty je nás o jednoho víc.. :D nebojte "neujeli mi kolena" ale vzali jsme si z útulku 4měsíční fenku voříška

že jsme to neudělali už dávno !!! to je něco úžasnýho... !!

tento tejden jsou školní prázdniny, děcka i se psem u babičky... grrr... tak už bojuju i ohledně psí stravy, vona jí prostě to kuře musí povařit, dát piškot "vždyť chudák nic nežere"... pochopím, že u lidí je syrovojedení námětem na diskuzi ale preboha u zvířat ?? jak hrozně je zdegenerované naše myšlení ohledně výživy, ach jo....
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Panda »

Standa K. píše:... tak už bojuju i ohledně psí stravy, vona jí prostě to kuře musí povařit, dát piškot "vždyť chudák nic nežere"... pochopím, že u lidí je syrovojedení námětem na diskuzi ale preboha u zvířat ?? jak hrozně je zdegenerované naše myšlení ohledně výživy, ach jo....
No já si docela umím představit smečku vlků, sedící kolem ohně a opékající si jehně - vždyť je to jejich naprosto přirozený způsob stravování! >:-) To jsou jenom pohádky že vlk slupne babičku i s botama!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Standa K. »

domácí stav - rekapitulace
1/ králík zakrslák
stáří : 3 roky (nebo už 4 kurňa ? ani nevím)
potrava : 100% raw (měl bych se zamyslet když to dokáže ten králík... :D )
léto - tráva (včetně té mokré za deště či po dešti trhané)
zima - zelenina, saláty, seno
zdravotní stav :
nikdy žádné očkování
nikdy žádná léčba
nikdy žádná nemoc
nikdy průjem či jiný znak nenormálnosti či defektu
krásná srst
dvdmchl

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od dvdmchl »

:) Stando, jsi mě rozesmál.

Kód: Vybrat vše

úte srp 08, 2006 6:14
Zřejmě budem domů pořizovat nějaký větší plemeno psa, zřejmě vlčáka.

úte črc 21, 2009 13:53
domácí stav - rekapitulace
1/ králík zakrslák
stáří : 3 roky (nebo už 4 kurňa ? ani nevím)
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše::) Stando, jsi mě rozesmál.

Kód: Vybrat vše

úte srp 08, 2006 6:14
Zřejmě budem domů pořizovat nějaký větší plemeno psa, zřejmě vlčáka.

úte črc 21, 2009 13:53
domácí stav - rekapitulace
1/ králík zakrslák
stáří : 3 roky (nebo už 4 kurňa ? ani nevím)
To má z tý vita stravy (králík, původně pes).

My máme doma králíky dva a kromě lupení, šlupek, jablek, mrkví, zelí atd. dostávají i tvrdý chleba, občas.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od mira »

Podělal si záclonu, když se venčil a musí se osprchnout,
ale ve vaně se mu nelíbí, tak zpívá.
Falešně.
Přílohy
Honzíček ve vaně.jpg
Honzíček ve vaně.jpg (14.54 KiB) Zobrazeno 29966 x
Všeho s mírou.
Odpovědět