Feng-šuej

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Feng-šuej

Příspěvek od Sluníčko »

Založila jsem toto téma, protože by mě zajímalo, jestli někdo nějaké principy z feng-šuej použil a používá. Jak mu pomohly nebo jak na to pohlíží.
Přečetla jsem asi 3 knihy na toto téma a já sama jsem změny provedla. Ve svém malinkém bytě, kde to člověk musí zvážit, co jak uspořádá jsem tyto principy použila. Dvě knihy používaly orientaci v např. v pokoji (jde ale i na celý dům, pozemek)podle vchodových dveří a podle toho se určovaly zóny (zdraví, nápomocných bytostí atd.) a jedna byla na principu kompasu podle světových stran. Mě lépe vyhovuje ten způsob první.

Já ze své praxe musím říci, že než jsem se seznámila s FŠ, tak jsem několikrát svůj byt předělávala, protože ikdyž to bylo třeba pěkné na oko, cítila jsem vnitřně, že mi tam něco „nesedí“. Prostě to člověk cítí, když někam vejde, jestli cítí harmonii či se cítí nedobře, staženě a neví proč. To právě může být tím špatným upořádáním věcí okolo něho a stagnací energie. Je to opravdu zajímavá filozofie a musím říci, že to funguje, od té doby co mám prostor upravený podle tohoto, tak se cítím doma hodně dobře a cítím, že mě to tam nabíjí energií.
Na chatě jsem udělala pár změn, které byly možné a i tam nyní cítím lepší proudění energie a cítím se tam lépe.

Zajímavý a myslím i důležitý byl v této knize třeba odstavec o tom, když si člověk vybírá nové místo k životu, třeba nový byt nebo baráček. Tak jsou tam praktické rady, které jsou logické, jakoby je zná, ale člověk je často nebere na zřetel. Třeba to, že se má podívat, jací lidé bydlí okolo, zda jsou třeba uzavření, nevstřícní nebo na to jaká je okolo příroda, zda silná a pěkná, a to se týče pokud to jde i zvířat okolo, jestli, je prostě to prostředí silné a zdravé. Také má dávat v prvních momentech pozor na různá znamení, třeba mrtvola ptáka nebo nějakého zvířete před vchodem, nebo na zahradě, kam se jde člověk po 1. podívat určitě není dobrým znamení nebo – tam to píší do extrému, aby člověku došel ten princip, když najednou přijede pohřební vůz….atd. Prostě si má všímat těch prvních pocitů a událostí, které přijdou kdy jde navštívit po 1. místo, kde by chtěl žít.
Dále se to týká i pocitů jako takových, pokud se v domě cítí divně, sevřeně, jakoby dýchání má mělčí, tak tam není dobrá energie. Pokud naopak cítí hodně radosti, energie, uvolnění tak je to dobré. Lidem se totiž často může líbit „forma“ třeba domu a berou to jako nejdůležitější, ale může to být na špatné energetickém místě a nebo se mohlo cosi v tom domě špatného dít a potom se tam těžko cítí dobře. Samozřejmě je dobré zeptat se prodejců proč třeba odchází a vůbec vnímat jací jsou lidé. Atd. atd. Jsou to všechno věci, které jsou naprosto přirozené co píší třeba zrovna v této knize (je dost obsáhlá), které člověk dokáže přirozeně cítit, ale zapomíná na to.
Člověk to čte a říká si – no jo, to je fakt, proč to neužívám, nebo proč to tak nedělám.
FŠ je pro mě něco, co mi před pár lety vstoupilo přirozeně do života a pomohlo mi uspořádat harmonicky prostor a od té doby to dělám přirozeně všude - v nové kanceláři atd. Rychle se to člověku dostane pod kůži – to rozmístění určitých zón v bytě, pokoji, barev a tvarů a potom už to uspořádává naprosto přirozeně ve svém okolí a stává se to přirozenou věcí v jeho životě. Ale jde o inspiraci ne nějaké dogmatické naprosté dodržovaní, něco prostě změnit lze – tak proč to neudělat, když člověk ví jak na to a něco nejde.

Nejsou např. v bytě vůbec nutné velké přestavby, jde jen o to uspořádat určité věci, které jdou tak, „jak mají být“.
Tak třeba kulaté tvary, bílé tvary, kovové věci, tedy prvek „kovu“, nejsou dobré v místě prvku „dřeva“ viz. dále, protože to vlastnosti místa, kde je dřevo – oblast rodiny, může oslabovat. A zrovna fotografie rodiny nebo pořádnou silnou rostlinu v této zóně je velmi dobré mít.
Vše je založeno na oktagonu (viz. níže). Dále je hodně vyzdvihován pořádek, který dobře na každého i podvědomě působí – nepořádek způsobuje horší cítění, chaos atd.. Jsou i určité nápravné prostředky, které jsou také níže uvedeny.
Někdy s určitými věcmi člověk prostě nehne, protože to nejde, ale určité věci z FŠ jdou použít a určitě jsou potom pomocí.
Tak níže píši výtah jen toho hlavnějšího z uvedené knihy. Knihy o FŠ mají ale jinak v každém knihkupectví.


Kennedy David Daniel, Feng – šuej pro každého

1.1. Historie
Feng-šuej je v té či oné formě praktikováno už několik tisíc let. Jeho kořeny sahají zpět až k šamanským rituálům a přírodním náboženstvím starověké Číny. Nejranější feng-šuej bylo směsicí věštění, rituálů, magie a uctívání předků. Bylo praktikováno jako prostředek integrace pozemského života člověka, ukotveného v přírodě, se světem čchi, či duchem. V těchto starověkých dobách byla pohřebiště pečlivě vybírána podle energetických (feng-šuej) principů. To mělo zajistit, že Šťastní předci budou více nakloněni vytvářet šťastnou budoucnosti pro své potomky. Nakonec byly tyto principy přeneseny do obecného užívání a aplikovány ve prospěch živých, aby zlepšily kvalitu jejich každodenní existence.
Energetické principy feng-šuej byly také používány pro předpovídání počasí, určování nejlepší doby pro setí a pro stanovování kdy, kde, na jakém místě stavět sídla a jak je orientovat. Tyto principy se používaly i při rozhodování, kde vést válku a kde vybojovat bitvy. (Dokonce i dnes jsou vojenská strategické postupy a tažení navrhovány podle principů orientování a umisťování oddílů vzhledem k ostatním prvkům celého bitevního prostředí. Tato strategie také využívá feng-šuej.)
Podobné systémy jako feng-šuej se vyvinuly i v ostatních kulturách po celém světě. V Indii jsou praktiky k vytvoření harmonie s prostředím nazývány Vastu Shastra a Sthapatya Veda (7) (v obou případech jsou to metody sjednocení životního prostoru člověka s řádem přírodních sil ve vesmíru). Japonci používají podobnou metodu. A Kelti i středověké kultury užívali k ovlivnění svého vztahu s jejich prostředím a sjednocení se silou Země a pro zlepšení své pozemské existence magické a věštecké metody typu geomancie (doslova „zemní magie“).

1.2. Co je feng-šuej
Feng-šuej je tradiční čínské umění, které slouží ke zlepšování všech stránek našeho života kultivací našeho prostředí podle principů harmonie a proudění energie. V průběhu uplynulých deseti let si feng-šuej získalo na Západě širokou popularitu a dnes ho praktikuje a těší se z pozitivních účinků slibného umístění stále více lidí ze všech oblastí života. Mnoho úspěšných jednotlivců nyní vytváří harmonii a štěstí ve svých vztazích, zvyšuje svou prosperitu a rozpouští chronické vzorce selhání, obtíží a stresu novým uspořádáním svého životního a pracovního prostředí podle starověkých principů feng-šuej.
Po celá tisíciletí Číňané věděli, že naše fyzické okolí ovlivňuje každou složku našeho vnitřního i vnějšího bytí. Odpradávna chápali přímou souvislost mezi úspěchem v životě a dobrým feng-šuej. Nadčasové principy feng-šuej, využívali císaři a mudrci Východu účinně po tisíce let – a dnes jsou stejně efektivní jako tehdy.
Feng-šuej tvrdí, že naše okolí nepůsobní jen na naše materiální pohodlí, ale také na naše fyzické a psychické zdraví, naše vtahy a náš úspěch v životě.
Feng-šuej zkoumá, jak je proudění energie v našem životním prostředí ovlivňováno umístěním věcí a objektů v něm a jak tyto objekty vzájemně reagují a ovlivňují naši výkonnost a úspěch v osobním i profesním životě.
Feng-šuej na nás působí v každém okamžiku, ať jsme si toho vědomi nebo ne.


Feng – šuej = vítr a voda
Feng – vítr
Šuej – voda
Vítr a voda jsou dva přirozené elementy, které proudí, pohybují se a cirkulují všude na povrchu země. Jsou to také nejzákladnější elementy pro přežití člověka. Vítr – neboli vzduch – je dechem života. Bez něho v několika okamžicích umíráme. A voda je tekutinou života. Bez ní umíráme v několika dnech. Kombinace kvalit větru a vody určuje podobu podnebí, které historicky determinovalo charakter potravinových zdrojů, a ty potom náš životní styl, zdraví, energii a postoje. Tyto dva primární a proudící elementy významně, byť nenápadně, formovaly lidi i jejich společenství.
Esencí těchto životadárných elementů je čchi neboli životní síla. Vítr a voda jsou přímí nositelé čchi, protože jejich kvalita proudění odráží jejich základní povahu. Všechny živé organismy jsou složeny převážně z těchto prvků. Feng-šuej je tedy umění, jak uspořádat prostředí v harmonii s prouděním čchi v životním prostoru člověka. Toto proudění vyživuje a rozvíjí osobní čchi neboli životní sílu člověka.

1.3. Základní principy feng-šuej
Starověcí Číňané určili, že se celý Vesmír skládá ze dvou doplňujících se principů či kvalit: jin a jang.
Dále vymezili tři kategorie, do nichž tyto dvě esence proudí. Těmito kategoriemi jsou: nebesa, země a lidé. Potom se starověcí filozofové po generace věnovali intenzivnímu studiu, aby zjistili, jak s těmito vzájemně propojenými kategoriemi zacházet nebo je ovlivňovat, aby se zlepšil život, štěstí i osud člověka. Výsledkem těchto dlouhodobých a hlubokých úvah bylo feng-šuej.


Jin a jang –
Jin symbolizuje pasivní stránku přírody, přijímání, ticho, tmu a niternost.
Jang symbolizuje aktivní stránku přírod, tvrdé věci, vyčnívající, hlasité a veselé.
Žádná složka není lepší než ta druhá a obě jsou pro existenci vesmíru nezbytné. Obě znázorňují dualitu světa. Nic není absolutně dobré nebo čisté, stejně jako nikdo není absolutní zlý nebo bez světlých stránek. Všechno, co existuje, je směsicí s určitým podílem jin a jang.

Tři říše vlivu: nebes, země a lidí

Nebesa
Nebeská energie na nás denně působí skrze podnebí, atmosféru a kvalitu vzduchu a metaforicky nás ovlivňuje skrze místo a čas našeho narození. Zázraky a další neočekávané zásahy shora jsou také považovány za dílo nebes. Mít štěstí z nebes znamená mít správné a příznivé načasování pro naše projekty.

Země
Říše země poskytuje lidem všechny materiální potřeby pro zachování života: potravu, útočiště, oblečení atd. Feng-šuej věří, že umístění a orientace lidí v prostředí silně determinuje jejich blaho a osud. Jeho aplikací na naše prostředí maximalizujeme pozitivní a minimalizujeme negativní vlivy prostředí na náš život.

Lidé
Vedle načasování (štěstí nebes) a pozitivního umístění (říše země) potřebujme pro úspěch svých projektů kolem sebe správné lidi. Abychom byli požehnáni štěstím říše lidí, potřebujeme kolem sebe správné lidi, aby podporovali naše snahy.

Využití feng-šuej v nás prospěch – seznam deseti důležitých věcí, které na nás právě teď působí
vchodové dveře
lidé kteří žili v domě před námi
umístění sporáku
nepořádek v domě nebo kanceláři
umístění koupelny
pozice postele
kvalita vzduchu a úroveň osvětlení
barvy kolem nás
umístění pracovního stolu
vidět z ulice na vchod

1.4. Magie oktagonu (oktagon by chtělo nakreslit, je to takový osmiúhelník, který se "přikládá" dle vchodu, to je potom hezky přehledné, ale to nejde, tak si to představujte podle vchodu a tak na místnost nahlížejte)

Užívání ba-gua nebo toho, čemu se říká oktagon feng-šuej je pomocný nástroj analýzy feng-šuej. Oktagon je energetická mapa, který aplikuje moudrost I-ťingu na lidské prostory. S pomocí oktagonu rozdělíme jakýkoli definovatelný prostor do devíti oddílů či oblastí, každý se svým vlastním korespondujícím souborem vlivů a energií. Definovatelný prostor musí mít specifické vymezení a jeden zřejmý vchod. Oktagon se používá z pozice vchodu.

Nápomocní lidé
Umístění: napravo vpředu
Barvy: šedá, bílá a černá

Oblast nápomocných lidí se vztahuje k jakémukoli druhu cestování. Dále je spojena s dobrodinci nebo lidmi, kteří nám v životě pomohou. Rozvoj této oblasti může také přinést zlepšení pro naši skupinovou práci, pracovní vztahy, kontakty po světě nebo dokonce okruh přátel.
Tato oblast také souvisí s osudy mužských členů rodiny – manžela, syna nebo bratra.

Oblast kariéry
Umístění: vpředu uprostřed
Barvy: černá a půlnoční modř

Oblast kariéry se týká naší práce, úspěšné kariéry a toho, jak si vyděláváme na živobytí. Tato životní oblast proto patří v léčbě mezi zásadní, pokud si chceme najít lepší práci, dosáhnout povýšení, zlepšit vztahy se spolupracovníky nebo získat v práci větší uznání.

Oblast vědění
Umístění: nalevo vpředu
Barvy. Modrá, zelená a černá

Oblast vědění působí na psychické, vnitřní, spirituální a osobní oblasti našeho života. Toužíme-li se stát chytřejšími, moudřejšími nebo vtipnějšími – hledáme zde.

Oblast rodiny
Umístění. Nalevo uprostřed
Barvy: zelená a modrá

Do oblasti rodiny patří jak jádro rodiny, tak všichni naši příbuzní. Rodina je arénou feng-šuej pro řešení interpersonálních rodinných konfliktů nebo rozvoj rodinné harmonie.
V kontextu podnikání se oblast rodiny týká zaměstnanců i řídících pracovníků.

Oblast bohatství
Umístění: vzadu nehoře nalevo
Barvy: purpurová, zelená, červená a modrá

Oblast bohatství přímo koreluje s prosperitou a blahobytem v našem životě. Tato oblast má vliv na příjmy a naši finanční situaci.

Oblast slávy
Umístění: vzadu uprostřed
Barvy: červená

Tato oblast odpovídá za slávu, pověst a pozornost veřejnosti. Tato oblast má také svou praktičtější stránku. Sláva v této oblasti také znamená, jak se na nás dívají lidé naší úrovně, naši sousedé a naše komunita (pověst).

Oblast manželství, partnerství
Umístění: vzadu nahoře vpravo
Barvy: růžová, červená a bílá

Oblast manželství se specificky vztahuje ke stavu našeho manželství nebo vážného vztahu. Tato oblast má vliv na kvalitu našeho existujícího vztahu a také na naši schopnost nebo šance, že najdeme nenového partnera, toužíme-li po tom. Dále se oblast váže k opatrovatelské energii země a té k ženám v domě – manželce a matce, dcerám, sestrám apod.
V podnikání se tato oblast nazývá oblast partnerství a působí na klíčové podnikatelské vztahy.

Oblast dětí
Umístění: Uprostřed napravo
Barvy: bílá

Oblast dětí se váže ke zdraví, pohodě a rozvoji našich dětí. Oblast má také vliv na kreativitu, ať už uměleckou či jinou a na kvalitu naší komunikace.
V podnikání se oblast dětí vztahuje k zaměstnancům stejně jako k pracovní kreativitě a komunikaci.

Oblast zdraví
Umístění: v centru
Barvy - žluté a zemní tóny

Oblast zdraví se primárně týká fyzického zdraví. Rozvíjením této oblasti si posilujeme svoji vitalitu a odolnost. Dále se vztahuje k našemu já a zasahuje všechny oblasti našeho života současně (je uprostřed ogtagonu). Oblast zdraví je tím nábojem kola, v němž se všechny oblasti sbíhají.
V podnikání působí jak na oblast zdraví jak na psychické zdraví lidí, tak na finanční zdraví podniku jako takového.



1.5. Pět elementů v ogtagonu
Těmito elementy jsou: dřevo, oheň, země, kov a voda.

Energie dřeva – růst
Energie expanze a nového růstu
Umístění na oktagonu: oblast rodiny (nalevo uprostřed)
Barva: zelená
Korespondující geometrický tvar: sloup nebo obdélní (postavený vzhůru)
Vztahuje se k období: jara
Fyzické zpodobnění elementu: živý strom, rostlina

Energie ohně – expanze
Čchi ohně směřuje vzhůru, je to pohyblivá, jasná, pálivá, plamenná a hrká energie.
Umístění – oblast slávy (vzadu uprostřed)
Barva: červená
Korespondující geometrický tvar: trojúhelník
Vztahuje se k období: léta
Fyzické zpodobnění elementu: svíčka, ohniště, světlo

Energie země – stabilita
Energie země stabilizuje, vyrovnává a uzemňuje nás. Pomáhá nacházet střed v sobě a spojovat se s podstatou.
Umístění – centrum, oblast zdraví
Barva: žlutá
Korespondující geometrický tvar: čtverec, obdélní umístěný horizontálně
Vztahuje se k období: sklizně
Fyzické zpodobnění elementu: keramika

Elegie kovu – kontrakce
Čchi kovu je chladná, stahující, hutná energie, související s komunikací, kreativitou, detailem, symboly a zvukem.
Umístění – vpravo uprostřed (oblast dětí)
Barva: bílá
Korespondující geometrický tvar: kruh, koule a dóm
Vztahuje se k období: podzimu
Fyzické zpodobnění elementu: kovová socha, kovová deska

Energie vody - zklidnění
Energie vody je energie maximální koncentrace a zklidnění. Voda je energií věcí, směřujících směrem dolů a ke spočinutí.
Léčbu provádíme, chceme-li mít jasnější mysl a mír v duši nebo chceme-li zvýšit přítok lidí a peněz do svého života.
Umístění: vpředu uprostřed (oblast kariéry)
Barva: černá, tmavě. Modrá
Korespondující geometrický tvar: nepostižitelné vlnité formy, které plynou
Vztahuje se k období: zimy
Fyzické zpodobnění elementu: fontána, vodní tok, rybník


Tvořivý cyklus pěti elementů
V tvořivém cyklu elementy vznikají, vytváří se a přecházejí jeden ve druhý, v plynulém řetězci kreativní energie. Tvořivý cyklus vnějškově připomíná ničivý cyklus a jednou výjimkou – každý element prodělává proměnu z jedné formy na jinou.

dřevo hoří, je palivem pro oheň
popel, výsledek hoření ohně, se vrací zpět a znovu doplňuje zemi
země dává vzniknout kovu
kov, když se správně ohřívá, se stává tekutým jako voda
voda vyživuje dřevo

A tento cyklus pokračuje věčně…


Ničivý cyklus pěti elementů
V ničivém cyklu se elementy neustále pohlcují podle vzorce.
dřevo rozseká sekyra (kov)
kov shoří v kovářově ohni
oheň uhasí voda
voda je absorbována, podmaněna a vypařována zemí
země je roztrhána rostoucím stromy(dřevo)

1.6. Metody k použití léčby
pozitivní umístění
vhodné doplňky
vyklidit cestu proudění energie
regulativní zákroky – opravit, uklidit a změnit
změnit pocit místa – využití rituálu pro vytvoření nové atmosféry (tajemství těla – mudry rukou; tajemství řečí – mantry; tajemství mysli – vizualizace cíle)

Menší doplňky pro větší změny
Využívá se energie:
Světla – broušené křišťálové koule, zrcadla
Zvuku – větrné zvonkohry, zvony
Živoucí energie - rostliny, květiny, ryby
Vody – fontány, vodopády, jezírka, bazény
Barvy – (dle barev v oktagonu)
Pohybu - mobily (objekty, které se otáčejí a kolébají ve vzduchu), vlajky, korouhve, větrníky, kolotoče
Váhy – dává prostoru potřebnou váhu, vytváří pocit stability – těžký kus kamene nebo socha
Bambusu bambusová flétna
Energie – přístroje s dynamy a motory
Vůně – příjemné vůně, kadila, olejové esence
Dotyku – například květina u vchodu ne kterou vždy sáhneme atd.


--------------------------------

:P :) :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Feng-šuej

Příspěvek od Pavluška »

V sílu FŠ věřím,taky mám doma knihy na toto téma,i když nyní už se na ně zas jen práší,bohužel.Musím říct,že po prostudování toho jak má vypadat prostor ve kterém člověk žije,jsem tenkrát viděla,že jsem nevědomky měla většinu místnosti uspořádanou vhodně,až na pár výjimek.Pak jsem ještě podle možností upravila zbytek.
Nevím,jestli se toho v mém životě od té doby dost změnilo(ale určitě nebylo hůř),a ono taky jsem už v tom pokoji nepobývala tak často.

Zajímalo by mě,co ještě vypovídá o člověku touha po určitých materiálech v interiéru.Já třeba osobně nesnesu chladný kov,skoro mě děsí.Ale v úpravě kdy je černý a hezky kroucený ho vcelku snáším.
Nejradši bych žila v hliněném interiéru...tim myslim třeba i ty lícové cihly,s prvky dřeva.I vhodná dlažba je ok,pokud nepůsobí studeně.Myslím,že je v tom moje touha po něčem pevném,téměř neměnném,po klidu atd.Prostě ať si zmatek zůstane za domovními dveřmi.
:roll:
Znám zas lidi,co vyhledávají v interiéru kov,a kolikrát jsou prostě pružnější a akčnější než já.Tolik nelpí na zaběhaných věcech.

Až budu jednou ve vlastním,chci FŠ určitě uplatnit.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

třeba u Tebe hodně dominuje v těle prvek Země a nebo naopak Ti chybí

já zase potřebuji hodně vzdušný prostor, abych se cítila dobře a lehce. U mě dominuje Voda, mám ji hodně ráda, ale dávám si pozor, aby toho nebylo moc, protože potom jsem moc přecitlivělá, voda - emoce, spíše vědomě odplňuji o trošku více ohně. Zem mám asi tak nějak akorát.

Když jsem začala chodit kvůli škole do Městské knihovny na Matiánské nám. tak mě hodně překvapil interiér - světlý stříbrný odlehčený kov a něco dřeva. Přijde mi to hodně dobře zvolené, protože na druhé straně je tam ta hutnost v množstí knih a takto upravený interiér působí hodně dobře. Kdyby zde převládalo dřevo - masív a k tomu ty knihy....to by byla tíha (myslím na psychiku, člověk to podvědomě prostě vnímá). Takto to opravdu vyrovnává tu tíhu knih. Líbí se mi to. :)

Mě sedí dřevo, vzdušný prostor, květiny, světlo, pastelové barvy. Byt mám vymalovaný barvou takovou broskvovou, koberec krémový a ostatní jako stkříňky a poličky..- dřevo nebo lamino jako dřevo (není to moje, ale od práce, sice jsem si to zařizovala, ale vše ze dřeva by neprošlo)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Áno, áno. S feng šuej mám zopár roztomilých zážitkov. Napríklad, keď sme kupovali nové matrace do manželskej postele a predavačka nám núkala akciu - pružinové matrace. Keď som to odmietla s odôvodnením, že podľa feng šuej nie je vhodný kov v matracoch, tak som vyzerala ako z Marsu. A muž do mňa šťuchal, aby som to pred ňou neriešila... (No, v mnohom som Standovi podobná... :lol: )
Alebo, keď sme maľovali byt, tak som si naštudovala, že moje deti by ako protichodné živly harmonizovala marhuľová farba. Keď som im to oznámila, tak vyhlásili, že len cez ich mŕtvolu - schválili len modrú alebo zelenú - a feng šuej bolo v háji :? Vraj nechcú mať izbu ako baby.
Táto filozofia sa mi však veľmi páči. Jasné, že cítime energiu z prostredia, jej tok či stagnáciu (čo má vplyv aj na zdravie človeka, jeho psychickú pohodu a fyzickú kondíciu), rovnako ako cítime prúdenie energie napríklad pri cvičení tajchi či chi-kungu.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renáta píše: Jasné, že cítime energiu z prostredia, jej tok či stagnáciu (čo má vplyv aj na zdravie človeka, jeho psychickú pohodu a fyzickú kondíciu), rovnako ako cítime prúdenie energie napríklad pri cvičení tajchi či chi-kungu.
tak tak :wink: :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a nějaká doporučená praktická knížka by byla?
Taky myslim, že doma ale narazim... hlavně s barvou, třeba závěsů, tam už bohužel moje působnost končí...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

název je v mém prvním příspěvku, potom jsem měla takovou hezkou černou velkou, ale bohužel nevím autora, mají jich dost v každém knihkupectví a nebo i půjčím výše zmíněnou. Já sama jsem jich přečetla více, inspirovala se a potom to dělala citem. Ale určité informace jsou zásadnější, ke kterým bych sama nedošla.
Mě více vyhovují ty rozdělené na oblasti v oktagonu než dle světových stran, to je moc na mě složité.
Ona tě nějaká osloví.... :wink: :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Je toho celá kopa o feng šuej. Mne sa celkom páči Simon Brown: Feng Shui pre šťastný domov - to je taký súhrn vhodný aj pre človeka, ktorý sa s tým stretáva po prvýkrát. Neverím, že sa Tvojej žene nezapáči. Určite ju to chytí.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

právěže kopa nepomůže, je potřeba vybrat tu dobrou c" )
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Veď hej. Len to, čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre druhého :wink:
Záleží od toho, ako hlboko to chceš preskúmať. Ak skôr to praktické hľadisko a v kocke základ, tak je Brown fajn. Ak chceš ísť hlbšie, tak siahni po knihách čínskych majstrov.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Právě že to chce knihu od někoho, kdo umí feng-šuej uplatnit v evropských podmínkách.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

Treba v Hongkongu, kde dnes stavi cela rada zapadnich architektu, jsou investory najimany FS kancelare, ktere na jejich navrhy vypracovavaji FS posudky. Tak treba je temer nemozne, aby byl postaven dum s ostrym rohem miricim do verejneho prostoru, ve FS se tomu tusim rika Smrtici sip nebo tak nejak - sami asi podvedome citime, ze je pro nas jakoby nebezpecny. Cinsky tradicni dum ma treba vchod z sirsi strany sveho obdelnikoveho pudorysu a ma vysoky asi 40 cm prah, ktery je treba prekrocit - za timto vchodem nasleduje ihned predstena, ktera z naseho evropskeho pohledu jakoby prekazi, ale kdyz se obejde, mame klidny vnitrni prostor, odkud nic neutika nic nerusi.. Knihy jsem si prolistoval, ale casto mi prisly zavadejici, casto uvadeji bez vysvetleni tradicni pojmy - treba Drak leti k hore, aniz by vysvetlily podstatu jevu. Mam kamaradku FS architektku - muzu ji sem vpustit :) - vedu s ni vecny spor o pocet zakladnich zivlu 4 obhajuji ja, svych FS cinskych 5 ona :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:Právě že to chce knihu od někoho, kdo umí feng-šuej uplatnit v evropských podmínkách.
u feng-šuej je jedno kde bydlíš
stačí pochopit princip a nějaké základní vědomosti

-------------------
mě nejvíc dala ta víše zmíněná (tu od Renaty neznám, ale všechny knihy co jsem kdy vidlěla o FŠ byly pěkné, tak věřím, že bude i tato) + větší černá, no ale to je informace že? nevím od koho byla. Já myslím, že je dost vhodných knih o FŠ. Chce to prolistovat a co se ti zalíbí koupit a načíst (lépe dvě) nechat "projít sebou" a najednou uvidíš, že máš v sobě přesně ten přirozený cit pro to a jasné informace se do tebe zapsaly a spolupracují s citem... :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

svit píše:Treba v Hongkongu, kde dnes stavi cela rada zapadnich architektu, jsou investory najimany FS kancelare, ktere na jejich navrhy vypracovavaji FS posudky. Tak treba je temer nemozne, aby byl postaven dum s ostrym rohem miricim do verejneho prostoru, ve FS se tomu tusim rika Smrtici sip nebo tak nejak - sami asi podvedome citime, ze je pro nas jakoby nebezpecny. :)
to je pravda

Tady v Praze (Lidická ulice)také jezdím okolo jedné kanceláře, která se FŠ zabývá, navrhuje interiéry, domy atd. je vícero českých architektů, kteří se tímto zabývají
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

To mi říkal jeden člověk, který s tím taky pracuje.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Sluníčko: opravdu mám pocit,že ve mě dominuje prvek země,že ze mě přímo sálá.I když mám ráda i vodu,tam vydržím plavat celý den a vítr je mi také příjemný,ale pro hnízdečko potřebuji tu zemitost...
Jinak kov mi nevadí právě ve veřejných budovách jako je třeba knihovna :wink: ,ale v nadbytku by mě asi taky trápil.Jsem fakt případ. 8) A rostlinky také hodně potřebuji,přímo bytostně.Mám teď v pokojíku úplnou džungli mixlou s pouští:-)
U FŠ se mi líbí i zohlednění vhodnosti svahu,přítomnosti stromů kolem domu atd.Co mi nesedlo byla myšlenka,že by si člověk neměl obehnávat celý pozemek živým plotem,že se tak zcela uzavírá před sousedy což prý není vhodné...já se uzavírám ráda:-)
Ráda bych jednou zkombinovala FŠ spolu s permakulturou až budu zakládat své trvalé působiště.To by byla ideální kombinace,úplně mě ta myšlenka plní optimismem a nadějí.Ale to vše je ještě daleko.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

o FŠ vím jen zblo ale snad jde o to cítit se v prostoru budovy dobře a harmonicky ?! pak tedy přímo duchovní zážitek a k tomu větší než z návštěvy kostela či katedrály jsem měl z návštěvy starokeltské osady INSARNO u Boskovic. Obyčejný srub o jedné místnosti, uprostřed kamenná pec, střecha ze slámy, sedl jsem si tam na bobek a okolo mně to úplně ožilo ... jasně jsem viděl původní obyvatele, jak jedí, rozmlouvají, jdou pást dobytek
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Standa K. píše:o FŠ vím jen zblo ale snad jde o to cítit se v prostoru budovy dobře a harmonicky ?!
ano, pokud to tak není a jede to, tak tomu právě určitým způsobem napomoci, aby vznikla přirozená harmonie
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Pavluška píše:Jinak kov mi nevadí právě ve veřejných budovách jako je třeba knihovna :wink: ,ale v nadbytku by mě asi taky trápil..
já bych ho doma ale také nemohla mít :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mam s kovem to samý, dřevo a bílý zdi.
co mi doma nesedí ale s čím nehnu, jsou ty hnědo červenooranžový závěsy v ložnici-obýváku. jsu příjemný v zimě ale v létě mě to vyloženě vytáčí... ty modrý v druhý místnosti mi seděj, ale tam zas moc nebývám.
uvažuju o nějakým tom kýčovitým šplouchadle vody. máte s tím někdo zkušenost? nebo obecně, jak si domu dostat ten zvuk vody, dělá se mnou úplný divy.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

leda nějakou fontánku, jeden můj kamarád má takové mističky, ze kterých přetýká voda z vyšších do nižších a tak se to točí, nevím přesně na jakém principu to je, ale působí to moc dobře a i to vcelku hezky vypadá, jsou tam zakomponované i zelené rozstliny
zvuk to má tekoucího potoku

já zase trpím suchým vzduchem tak uvažuji už delší dobu o zvlhčovači
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pát srp 04, 2006 10:36, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Fontány s tečúcou vodou vytvárajú dostatok dobrého feng - shui (v preklade vietor -voda). Pohyb vody priťahuje čchi a prúdenie vody symbolizuje tok peňazí a podporuje prosperitu.
Aj ja túžim po tom, aby mi Ježiško priniesol interiérovú fontánku - videla som krásnu - zloženú z jednotlivých misiek postavených do oblúka nad sebou a voda kaskádovito steká z jednej do druhej v tvare špirály - pripomína mi to nekonečno - taký kolobeh života. Nádhera.
S tými závesmi v spálni podebatuj so ženou...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Slniečko, aj fontánka Ti pomôže zvlhčiť vzduch. :wink:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano něco takového jsem viděla
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše: uvažuju o nějakým tom kýčovitým šplouchadle vody. máte s tím někdo zkušenost? nebo obecně, jak si domu dostat ten zvuk vody, dělá se mnou úplný divy.
Na to je nejlepší akvárko s filtrem s vývodem vytaženym nad hladinu. To se to pak spí.

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Renáta píše:Slniečko, aj fontánka Ti pomôže zvlhčiť vzduch. :wink:
myslíš? akorát já mám hodně maličký byt, kam už to nezakomponuji, možná někdy až se přestěhuji.... :wink: :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

akvárko by muselo bejt naprosto placatý nebo vezděný do 15ky nebo 30-ky zdi... , už jsem o něm uvažoval, jinak neni kam s nim, leda snad ke stropu...

jde to mít takhle placatý akvárko?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jde, ale můžeš tam pak chovat jen skaláry a malé rybky. A skaláry milují malé rybky, zvláště neonky. A pro skaláry by mělo být tak aspoň metr vysoké a to se pak zase blbě udržuje (nedosáhneš na dno a tak). Jsou ale i akvária bez rybiček.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hm, tak to nevypadá, leda ještě že by napůl vyčnívalo ale to nevim jak by vypadalo... do šedesátky zdi, že by bylo v nosný zdi a koukalo se skrz něj ven, to asi taky nebude ono "c) tak asi leda bez ryb, nebo jenom s jednou, dvěma, široký bejt může snad i vysoký ale tak aby se vešlo zadělat do zdi, pak bych měl skrz něj výhled do chodby.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No malých rybek bys tam mohl mít i víc. Ony se stejně namnoží. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:hm, tak to nevypadá, leda ještě že by napůl vyčnívalo ale to nevim jak by vypadalo... do šedesátky zdi, že by bylo v nosný zdi a koukalo se skrz něj ven, to asi taky nebude ono "c) tak asi leda bez ryb, nebo jenom s jednou, dvěma, široký bejt může snad i vysoký ale tak aby se vešlo zadělat do zdi, pak bych měl skrz něj výhled do chodby.
Průhled akváriem skrz zeď do jinýho pokoje je úžasná věc. Pokud Ti ale jde jen o výšku, není s akváriem problém. Nizoučký snesou rybky, co žijou při dně nebo karásci.

Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Akvárko je fajn věc,hlavně když tam je ještě proudění vody.
Ale ryby už vidím radši v přírodě (tedy pokud to akvárko není dostatečně velkorysé).
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Docela pěkný web http://www.fengshuiobchod.cz
mají tam i moji oblíbenou knihu
http://www.fengshuiobchod.cz/feng-shui/ ... o-kazdeho-[id-kni08].html
ale jiné byly také moc hezké, co jsem četla

člověk z toho hodně pochytil spojil to se svým cítěním a má "své fejng šuej", které funguje
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne pon říj 16, 2006 11:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tato fontánka se mi líbí, ale na tu bych potřeboval více volného prostoru, aby se vyjmula a působila dobře na oko a duši :)
http://www.fengshuiobchod.cz/feng-shui/ ... ana-velon-[id-018345-00].html

a kamínky
http://www.fengshuiobchod.cz/feng-shui/ ... ke-kameny-[id-kame07].html
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Sluníčko píše:tato fontánka se mi líbí, ale na tu bych potřebovala více volného prostoru, aby se vyjmula a působila dobře na oko a duši :)
http://www.fengshuiobchod.cz/feng-shui/ ... ana-velon-[id-018345-00].html
Sluníčko, máme úplně stejný vkus, taky se mi ze všech těch fontánek nejvíc líbí tahle, opravdu jsi mě navnadila... :lol:
Ale myslim, že zvítězí akvárko, už si ho chci pořídit nějakou dobu, měla jsem ho celé dětství a mládí, než jsem se přestěhovala. Byla to moje největší záliba a vášeň. Ale teď chci jet na studijní stáž, tak by se o to neměl kdo starat :( Ale snad se už brzy dočkám. Kdo ví, jestli zůstane jen u jednoho :lol:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jojo akvárka jsou moc krásná :) taťka jich měl plno, tak si pamatuji z dětství, jak jsem pozorovala rybičky a trávu a šneky :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Mam v kanceláři asi 3 počítače a 3 LCD, navíc západní okno, takže je tu opdoledne vedro a sucho jak na sahaře... nemáte nějaký praktický a současně vzhledný tipy na zavlhčení?
Že to neprospěje počítačům, to je mi jedno, myslím na sebe "c)
Napadaj mě nějaký rostliny co by zvlhčovaly, to by se mi líbilo asi nejvíc ale beru i jiný tipy... snad bych i něco zakoupil.
Fontánka mě taky napadla, pak leda nějaký zvlhčovače ale zase aby to nebylo superdrahý.

Akvárium tu jedno velký o kancelář vedla už máme.

Jinak nabízím v tuto dobu prostory na sušení, nakrájená rostlina cibule je na troud cca za 4 dny, citrony tu vysychají tak, že jsou z nich ping-pongové míčky "c)
A pak by mě zajímalo jak obecně eliminujete kdo vliv počítačů na sebe, především na pozornost....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ten vliv je veliký, já jedině tím, že mám v kanceláři hodně květin a okolo sebe 3 krystaly( růženín, křišťál...) a na počítači před monitorm delší kamínek - křišťál a vedle vázu průhlednou s vodou, kde mám rozstliny, aby pustily kořínky a tu vodu stále měním (každý týden) aby působila čerstvě a čistě. Kameny omývám také každé pondělí.

Jsou to jen maličkosti, ale alspoň něco. Působí to opravdu hodně vysávačně ta energie z PC.
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Oblečení na charitu

Příspěvek od Laurinka »

Před časem jsem hledala, kam bych mohla darovat oblečení a věci, které už nepotřebuju. Po nějaké době jsem objevila http://www.diakoniebroumov.org/ - kdyby někdo řešil podobný problém jako já - kam s nimi. Zaměstnanci věci třídí a posílají je potřebným. Z nefunkčních či roztrhaných textilií tkají koberce a ze zbytků dělají cupaninu.

Sběrná místa: (já dávám oblečení do Střešovic)
Trutnov, Roty Nazdar 427, tel. 499 881 647
Teplice n.Met., A. Jiráska 279, tel. 732 320 507
Praha 3-Žižkov * Žižkův sbor CČSH, Nám.Barikád, stř. 9-16 * 222 722 209
Praha 3-Žižkov * Diakonie, Prokopova 4/216, út,st,čt 13-17 * 222 781 800
Praha 6-Střešovice * Diakonie, Za Hládkovem 4, po-pá 13-18 * 233 355 444
Praha 6-Dejvice * Ústředí Diakonie, CČSH Wuchterlova 5, kdykoli * 220 398 112
Praha 7-Holeš. * Armáda spásy, Tuzarova 60, kdykoliv- pouze šatstvo * 220 184 000
Praha 10-Vinohrady * Farní úřad CČSH, Dykova 1, st,čt 13-16 * 222 519 677
Praha 10-Vršovice * Diakonie CČSH, Taškentská 1413, po-pá 12.30-17.30 272 734 12


Prostřednictvím této diakonie můžete darovat:
* Ošacení včetně prádla (dámské, pánské, dětské, zimní i letní)
* Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, závěsy
* Látky, vlny, příze (i zbytky)
* Péřové přikrývky, (i samotné peří), polštáře, deky, spací pytle
* Školní a sportovní potřeby, hračky
* Nenošená, nepoškozená obuv
* Jakýkoli potrhaný,ale čistý bavlněný textil (lůžkoviny, utěrky, ručníky, košile, tepláky)
* Kabelky, batohy, školní tašky
* Kožené i koženkové oblečení, bundy, pravé i umělé kožichy (i mírně potrhané)
* Nádobí skleněné, porcelánové, kovové, funkční domácí spotřebiče
* Prací a čistící prostředky, hygienické a toaletní potřeby
* Knihy, noviny, časopisy, smíšený papír – noviny, časopisy, kartony i poškozené knihy
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

díky moc :)

také jsem toto řešila a nyní dávám buď do Červeného kříže nebo do Armády spásy, tak vím alespoň o dalším místě.
KRA
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 13, 2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

kniha

Příspěvek od KRA »

pokud mate zajem .......

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/23483205/Feng-_uej_pro_byt_-_Webster.rar 
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Feng-šuej

Příspěvek od k.winky »

Právě jsem přečetla svoji první knihu o Feng-shui a všechno mi to najednou dává smysl ... Věci, které jsem dřív ve svém životě nechápala se mi teď objasňují ... Jelikož je dnes svátek a já celý den nemám nic na práci, venku počasí taky neláká, tak jsem se rozhodla, že začnu z prvními změnami, což je úklid ... Rozhodla jsem se, že to vezmu velmi radikálně :x .... :lol: Zatím jsem vyklidila první komodu - nemilosrdně ... Na nic jsem se neptala a vše házela do tašek na odpadky ... První komoda to má za sebou a a je z ní 7 pytlů odpadků - fíha !! Cítím jak ze mě spadává tíha, mám spoustu elánu s tím vším tady hnout a konečně se cítit doma opravdu DOMA !
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Feng-šuej

Příspěvek od Pavluška »

:D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
petr.skvor
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 16, 2009 16:18

Re: Feng-šuej

Příspěvek od petr.skvor »

zdravím,
toto vlákno moc "nežije", ale přesto bych rád reagoval na původní příspěvek zakladatelky tématu:

s Feng-Shui žiji od příprav stavby našeho domečku ( http://www.svepomoci.info/redaction/ser ... mecek.aspx ). zohlednili jsme FS jak při usazení domu na parcele, návrhu půdorysu, materiálů, tak i úpravě a zútulnění interiéru. dle FS je navržena i naše zahrada ( http://www.svepomoci.info/redaction/ser ... hrada.aspx ). asi nejsem schopen přesně říci jak mě/nás FS v domku a na zahradě ovlivnilo, ale pravdou je, že je u nás harmonie, kterou vnímají i návštěvy. těší nás, že se jim u nás líbí a často nám to dají najevo. jsem rád, že si pak uvědomím, co skvělého jsme, i díky FS, vybudovali :D.

já jsem v tomto ohledu amatér, ale má paní se tomu věnuje profesně - http://feng-shui.skvor.com , takže když se zadívám na náš rozbor dle FS, uvědomím si i jaké změny v bydlení (stačilo, když jsme předělali dvěře http://www.svepomoci.info/redaction/art ... dvere.aspx ) mají pozitivní dopad na vztahy. taky změny v zóně partnerství, ocenění a bohatství jsme pocítili velmi brzy.

FS se nechávám ovlivnit v práci. jsou to drobnosti, ale díky základům FS vím, kam si na poradě sednout (mít za zády stěnu), jaký je můj příznivý směr pro přemýšlení,...
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: Feng-šuej

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

"ale pravdou je, že je u nás harmonie, kterou vnímají i návštěvy. těší nás, že se jim u nás líbí a často nám to dají najevo"

Má švagrová se již dříve též dala na feng shui, a jejich krásný velký obývací pokoj dohromady s prostornou kuchyní zvelebili kvůli volnému proudění energie tak, že mají jen holé zdi, velký rodinný kožený krémový gauč a velkou plazmovou televizi. Nic jiného tam není.
Necítíme se tam dobře, ozvěna jak blázen, do toho 4 děti plus návštěvy, mají puštěnou televizi zároveň plazmovou v obýváku i malou v té kuchyňové části...
Jo ale mají tam fontánku.
O FŠ nevím absolutně nic ( zatím :) ). Jen reaguji na výše citované, že lidé sdílejí stejný "proudě-energetický" vkus. My nesdílíme jejich. Nikdy se k nim do domu netěšíme.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Feng-šuej

Příspěvek od araila »

Já mám tři nebo čtyři knihy o feng-šuej. Tak jsem se pokoušela nastudovat, jakou barvu použít pro koupelnu (obklad a dlažbu), obrácenou na severní stranu, ale vydumala jsem jen, že by asi byly nejlepší zemité barvy...a rozhodně ne červená ani modrá (oheň se nesnáší s vodou a modrá-voda by pak tu vodu příliš převážila).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Feng-šuej

Příspěvek od Renáta »

Zebynovyvitarian píše: Nikdy se k nim do domu netěšíme.
A na nich? Na nich sa tešíte?
Odpovědět