DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Dlouhovekost jako cil? A co pritomnost jako cil :)

Omluvam se, ze ted trochu odbocim od tematu...

Kdo vi, jak to bylo v minulosti. Mame sice k dispozici fosilni pozustatky, ale stejne se pouze muzeme domnivat, jak to kdysi bylo ci nebylo.

Kazdopadne nekteri moderni paleoantropologove se domnivaji, ze puvodni lide se zivili podobne jako nekteri primati. Prevazne ovoce, doplnovano mekkymi listy, vyhonky, malym mnozstvim korenove zeleniny a orechu. Pokud byla prilezitost jedli i hmyz (socialni) a ve velmi omezenem mnozstvi male zivocichy. Lide svoji potravu nevarili az do doby pomerne dost blizke. Ovoce jedli zato nekolik milionu let. Pravdepodobne nelovili, ale byli sami loveni.

Nase anatomie se mnoho od te doby nezmenila a stejne jako kdysi jsme nejlepe uzpusobeni pro konzumaci cerstve stravy zalozene predevsim na ovoci a jemne zelenine.

Pepik tu poznamenal, ze jist nevarenou stravu je neprirozene? Takze podle tebe stoji clovek "mimo" prirodu? Clovek neni zivocich? Je z jine planety?
Jak to, ze vsechna zvirata jedi to co pro ne priroda pripravila a je to pro ne prirozene? Pro cloveka ne? Prosim te neplet si kulturu s prirodou, ano? ;)

At uz to bylo z duvodu prosteho preziti, ci kulturnich, socialnich, vareni stravy je krokem zpatky od idealu stravovani. Toto ti muze potvrdit moderni veda, na to nepotrebujes zadne historiky. To, ze lide na varene strave prezili, je jenom diky tomu, ze urcite procento jejich stravy cinily cerstve potraviny.

Dlouhovekost neni vubec jen o potrave, to je jen jedna cast. Kazdopadne jedna vec je spolecna pro vsechny, ti kdo se dozili hodne let, byli hubeni. Jak lepe toho dosahnout nez na proste vitastrave?

Standovi slo o nejake dlouhoveke narody. Ty najdes asi jen v Bibli ;)
Ale cetl jsem, ze Herodotos psal o Pelasgiancich, obyvajicich kdysi Lesbos a Lakemanas, ze s jejich dietou zalozenou na datlich a pomerancich se dozivali v prumeru vice nez 200 let.
Hesiod o nich take napsal, ze jedli ovoce z pravekych lesu a ostruziny z poli.

Nase myslenky maji velky vyznam pro dlouhovekost, ale stejne tak nase ciny. I tak ale nemuzeme zvratit urcite cinitele, ktere maji velky podil na tom, jaky je nas potencial pro tento zivot.

To, ze varena strava existovala po nekolik tisic let neni pro me duvod k tomu, abych to slepe nasledoval (i kdyz se nekdo pri tom treba dozil i 120 let). Nekdo take kouril a pil a dozil se hodne let, mam z toho duvodu zacit pit a kourit? Byly zrovna to ty duvody, proc se dozil tolik let? Nebo spise duvod, proc se dozil tak "malo", kdyz jeho/jeji potencial byl pravdepodobne vyssi?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:D
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Neo píše:To, ze lide na varene strave prezili, je jenom diky tomu, ze urcite procento jejich stravy cinily cerstve potraviny.
A PMN také díky tomu že lidské tělo vůbec nepotřebuje toho tolik, kolik se sní.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je fakt

a díky tomu, že tělo dlouho vydřží i při špatných podmínkách
almond
Příspěvky: 59
Registrován: pon říj 09, 2006 14:02

: )

Příspěvek od almond »

Čítala som o tibetských lámoch & jaskynných pustovníkoch, ktorí si neuveriteľne predĺžili mladosť. Ževraj sa podaktorí pustovníci dožívajú 500 - 600 rokov.

Jeden cestovateľ - Illion - sa stretol s takým pustovníkom a strávil s ním päť dní. Vyzeral ako tridsiatnik, hoci jeho skutočný vek - ako tvrdil - bol 90 rokov. Pri spoločnom cvičení sa Illion dotkol pustovníkovho tela, ktoré bolo pružné a ohybné ako telo 19-ročného chlapca. Pustovník mu prezradil, že jedáva veľmi málo, väčšinu času sa postí. Ale: pustovník na otázku, či sa nazdáva, že preto vyzerá tak mlado, odpovedal: "Nie, ale preto, lebo som sa oslobodil od strachu, obáv a úzkosti, ktoré v tele produkujú jedovaté látky."

:arrow: jedným kľúčom k vitálnej "starobe" je aj umenie uvoľniť sa. Nie je tým, samozrejme, myslené pohodlie čalúneného kresla, ale voľnosť, ľahkosť ducha, ktorý sa nepoddá strachu, obavám a úzkosti.

A čo je najdôležitejšie - ako povedal pustovník: "Musíte sa cítiť mladý. Mladosť nie je stav, ktorý si udržíte obyčajným cvičením. Ak sa v srdci cítite starý, ak sa správate starecky, vzápätí bude nasledovať aj telesné starnutie, a vtedy vám nepomôže správne stravovanie ani cvičenie. Večnú mladosť nezískate ani vtedy, ak budete piť nejaký životný elixír. Mladosť si zachováte tým, že vynaložíte vnútorné úsilie, zapojíte silu vôle a radikálne zmeníte emócie a postoje. Mladosť je predovšetkým stav mysle a oslobodenie sa od naučených spôsobov myslenia a žitia."

:arrow: Ak chceme omladnúť, musíme zo svojej mysle vymazať pojem starnutia a nahradiť ho predstavou pocitu mladosti. A keď sa aj ako 100-roční budeme schopní vidieť ako mladí, potom nás aj okolie bute tak vnímať.
You Can If You Think You Can
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: : )

Příspěvek od buc11 »

almond píše:Čítala som o tibetských lámoch & jaskynných pustovníkoch, ktorí si neuveriteľne predĺžili mladosť. Ževraj sa podaktorí pustovníci dožívajú 500 - 600 rokov.

Jeden cestovateľ - Illion - sa stretol s takým pustovníkom a strávil s ním päť dní. Vyzeral ako tridsiatnik, hoci jeho skutočný vek - ako tvrdil - bol 90 rokov. Pri spoločnom cvičení sa Illion dotkol pustovníkovho tela, ktoré bolo pružné a ohybné ako telo 19-ročného chlapca. Pustovník mu prezradil, že jedáva veľmi málo, väčšinu času sa postí. Ale: pustovník na otázku, či sa nazdáva, že preto vyzerá tak mlado, odpovedal: "Nie, ale preto, lebo som sa oslobodil od strachu, obáv a úzkosti, ktoré v tele produkujú jedovaté látky."

:arrow: jedným kľúčom k vitálnej "starobe" je aj umenie uvoľniť sa. Nie je tým, samozrejme, myslené pohodlie čalúneného kresla, ale voľnosť, ľahkosť ducha, ktorý sa nepoddá strachu, obavám a úzkosti.

A čo je najdôležitejšie - ako povedal pustovník: "Musíte sa cítiť mladý. Mladosť nie je stav, ktorý si udržíte obyčajným cvičením. Ak sa v srdci cítite starý, ak sa správate starecky, vzápätí bude nasledovať aj telesné starnutie, a vtedy vám nepomôže správne stravovanie ani cvičenie. Večnú mladosť nezískate ani vtedy, ak budete piť nejaký životný elixír. Mladosť si zachováte tým, že vynaložíte vnútorné úsilie, zapojíte silu vôle a radikálne zmeníte emócie a postoje. Mladosť je predovšetkým stav mysle a oslobodenie sa od naučených spôsobov myslenia a žitia."

:arrow: Ak chceme omladnúť, musíme zo svojej mysle vymazať pojem starnutia a nahradiť ho predstavou pocitu mladosti. A keď sa aj ako 100-roční budeme schopní vidieť ako mladí, potom nás aj okolie bute tak vnímať.
no jo , toho sem se obával, platí to pravděpodobně rovněž o zdraví
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jojo člověk to tak nějak vše ví, ale je dobré to opět číst :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:jojo člověk to tak nějak vše ví, ale je dobré to opět číst :)
no právě já už to vím aspoň 20 let a ten posun až zas tak výrazný není
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

je to velká práce, ale jde to :)
já o tom vím tak 13 - 14 let a ten posun ve vědomí je velký, když si představim určité mé náhledy na situace, svět, nějaké mé chování, vztahy k lidem, řešení situací atd. před těmito lety, tak ten posun vidím dost veliký, ale stále je ještě dáááálka před člověkem :) člověk má stále co překonávat a dostávat se dál a hloubš .... :) no ale to je prostě život na Zemi, sami jsme si to tak vybrali :wink: :) život sebepřekonávání
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:je to velká práce, ale jde to :)
já o tom vím tak 13 - 14 let a ten posun ve vědomí je velký, když si představim určité mé náhledy na situace, svět, nějaké mé chování, vztahy k lidem, řešení situací atd. před těmito lety, tak ten posun vidím dost veliký, ale stále je ještě dáááálka před člověkem :) člověk má stále co překonávat a dostávat se dál a hloubš .... :) no ale to je prostě život na Zemi, sami jsme si to tak vybrali :wink: :) život sebepřekonávání
tak kousek doufejme taky, ale třeba ty prostěradla, to se spíš zhoršilo
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Neo:

začínám být závislý na tvých příspěvcích... s mnohými vitariány tu sice také souhlasím , ale nad tvými příspěvky se vždy přímo rozplývám... :) jsi pro mne stále studnicí úžasných informací... díky... prostě souhlas!

To Sluníčko:

také mne dnes dostal duchovní rozměr tvého příspěvku o samovýběru našich životních situací... vidím to stejně... :)

Všem chutné vitadny

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:To Neo:

začínám být závislý na tvých příspěvcích... s mnohými vitariány tu sice také souhlasím , ale nad tvými příspěvky se vždy přímo rozplývám... :) jsi pro mne stále studnicí úžasných informací... díky... prostě souhlas!

To Sluníčko:

také mne dnes dostal duchovní rozměr tvého příspěvku o samovýběru našich životních situací... vidím to stejně... :)

Všem chutné vitadny

Honza Buka
škoda že nečteme dánsky
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

buc11 píše:
škoda že nečteme dánsky
souhlasím... :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

zdroj:
Dobrodružný svět, ilustrovaný románový týdeník věnovaný dobrodružství, romantice a putování po cizích krajích, vydavatel J.R.Vilímek, ročník 1936-37 :

"Bulharská vláda podnikla akci na zjištění okolností života stoletých. Podařilo se jí zjistit 150 starců a dostala na svůj dotazník následující odpovědi : Zaměstnáním byli všichni století pastýři. Oblékali se celý život do ovčích koží, jedli ponejvíce mléko, sýr a pili lehké domácí víno. Spali téměř vždy venku. V městě bylo jen několik z nich, a to jen krátký čas. Oženili se všichni mezi 25-30 rokem a mnozí z nich mají 8 i více dětí. Jen 13 z nich umí číst a psát, ale zabývají se tímto uměním jen velmi neradi. Jejich život byl velmi klidný. 95% z nich jsou vegetariáni, nikoliv z přesvědčení, ale prostě proto, že jim maso bylo vždy drahé. 120 starců za celý život nekouřilo."

Pastýř ... k tomu směřuji
Soběstačnost i v oblékání (ovčí kůže) ... k tomu též směřuji
mléko, sýr, víno ... konec konců proč ne
spaní venku ... paráda !!!
město ... brrrr, nebrat
svatba ... tak nějak jsem se ženil ale pak rozved takže tento bod na 50%
min. 8 dětí ... 4 už mám, to stihnu !!!
čtení a psaní ... chybět mi nebude ... snad ... no sem tam si něco přečtu
klidný život ... !!!
vegetarián ... v pohodě, sem tam nějaký to vejce a to stačí
kouření ... když jsem s tím doteď nazačal tak už začínat ani nebudu

takže, tímto vás všechny zvu na oslavu svých stých narozenin !!! :wink:
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Stando,

pokusím se dostavitv plné síle ... :)

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Docela zajímavý článek, kterak dr. Price zjišťoval, čím se živí přírodní národy a co z toho plyne. Bohužel česky je toho jen půlka..
http://www.kosimesnadno.cz/other/price.html

The obvious conclusion of Price's research is that for humanity to survive, it must eat better. And the foods it must eat must be whole, fresh, and unprocessed.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
remy
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 21, 2004 15:57
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od remy »

zuzka_ba píše:ahoj
odporúčam na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Life_expectancy, veľa zaujímavých informácií, ešte keby sa mi chcelo to čítať :wink:

podľa formulácie otázok sa mi zdá, že máš pekné predstavy o pravekých predkoch, no neviem neviem :?

toto je z wiki:

Timeline for humans
Homo sapiens live on average 37 years in Zambia and on average 81 years in Japan. The oldest confirmed recorded age for any human is 122 years, though some people are reported to have lived longer. The following information is derived from the Encyclopædia Britannica, 1961:

Humans by Era, Average Lifespan (in years)

Neanderthal, 20 (Note: Neanderthal is actually a different species from modern humans but is still considered to be a hominid)
Neolithic, 20
Bronze Age, 18[2]
Classical Greece, 28
Classical Rome, 28
Medieval England, 33
End of 19th Century, 37
Early 20th Century, 50
Circa 1940, 65
Current (in the Western world), 77-81
Note: These represent the life expectancies of the population as a whole. In many instances life expectancy varied considerably according to class, and knowledge of the environment.

tak či tak si myslím, že kvalita (neraz) prevýši kvantitu.
údaje o antickém řecku a římu jsou absurdní. z tehdejších záznamů vyplývá, že muži sloužili ve vojsku do 60 let, z čehož vyplývá, že žili víceméně dlouho jako v současnosti (při nynějším používání moderních léků se živoření starců samozřejmě prodlužuje, tehdy byli aspoň přirození!)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Amy »

Jak to bylo s dlouhověkostí v minulosti (Metuzalém, fantastické údaje z bible)?

Přátelé, Bible je psána záměrně v symbolizmech, neberte z ní vše doslovně. :wink: Např. věk. Co my víme, co to dané číslo skutečně znamená? Potřebujeme to znát pro náš dnešní život? Lidé jsou někdy potvory, skutečnou Pravdu z Bible by zneužli.Žijeme a žijme dnes. :P
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Standa K. píše: ...Oženili se všichni mezi 25-30 rokem a mnozí z nich mají 8 i více dětí. :wink:
Jaj, a to plati i pro zeny? :roll:

Ja spis zvazuju jestli vubec do nejakych deti jit, prijde mi ze planeta je stejne priserne prelidnena a vola po katastrofe. Ne ze bych deti nemela rada, ale k zivotu je nepotrebuju, a spis bych se radsi ujala nejake te opustene bezprizorni dusicky, co mela smulu a potrebuje vzit za ruku...

Ale jinak mi to o tech pastevcich pripomina pastevce, ktere jsme potkali na vandru v Rumunsku, v pohori Retezat. Komunikace se slovnikem byla sice bidna, ale jakz takz jsme se dorozumeli. Babca vypadala ze do duchodu jeste daleko, ale vecer u nich v salasi se rozpovidala, a ze pry je ji 95. Za ovcema po strmych svazich ale behala jak mladice. Deda pry byl vzdycky od ni o hodne starsi, (brali se kdyz ji bylo 14), ale kolik mu je to nikdo nevi. Zijou v osade o 3 salasich po cely rok, vysoko v horach, a jsou uplne sobestacni. Oba sice analfabeti, ale ani nahodou hloupi. Myslim teda ze prave o tech nejstarsich lidech se nevi, protoze si vetsinou zijou spokojene zalezli nekde na konci sveta, nestojej o publicitu, a casto prave jako dotycny deda ani nevedi kolik jim vlastne je :)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Fiona píše:
Standa K. píše: ...Oženili se všichni mezi 25-30 rokem a mnozí z nich mají 8 i více dětí. :wink:
ani nevedi kolik jim vlastne je :)
..a vo tom to je...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Fiona píše:
Ja spis zvazuju jestli vubec do nejakych deti jit,

)
vidím to podobně, já se na to moc necítím, děti mám ráda, ale na svoje se necítím, teď přemýšlím o adopci na dálku, abych nějakému dítěti mohla být pomocí třeba při vzdělání
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Jen pro zajimavost...Ted ctu krasnou knizku od Swamiho Ramy Zivot s himalajskymi mistry.Pise tam o Hunzech,ale rika ze jsou dva druhy Hunzu.Udoli Hunzu je totiz na hranici Indie a Pakistanu a rika ze pakistanssti Hunzove jedi maso a indicti jsou vegetariani.

take tam pise o joginovi ktery jedl jen ovoce a zeleninu a dozil se 150 let.
tak to opravdu funguje. :D
ale take pise o jednom co vypil dost arsenu a nic se mu nestalo,a mohl se najist treba 40 krat za den a ani nevedel o tom ze jedl,byl uplne mimo telo a jeho telo fungovalo uplne jinak nez bezne.

kamarad rikal ze videl v Indii jogina ktery zije v jeskyni uz 700 let,podle mistnich vesnicanu.ale zatim uz je spis pranajama nez zdrava strava.zajimave....

stejne nejlepsi recept na dlouhovekost bude meditace a dlouha zadrz dechu,to je ozkousene joginy.rikaji ze zivot se meri pockem nadechu,a pokud je setrime,tak zijeme dele.nekteri nemusi dychat cele hodiny.ale jak to delaji to nechapu.pry v hlubokem ponoreni clovek nemusi dychat...
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Sluníčko píše:
Fiona píše:
Ja spis zvazuju jestli vubec do nejakych deti jit,

)
vidím to podobně, já se na to moc necítím, děti mám ráda, ale na svoje se necítím, teď přemýšlím o adopci na dálku, abych nějakému dítěti mohla být pomocí třeba při vzdělání
Nám děti nebyly dány i když jsme chtěli a uklidňuju se kolikrát taky tím, že je země přelidněná a tak dále. Ale myslím, že mít děti je nádhera a že každá jednou jednou zatouží mít vlastní. Mám už asi 6 let adoptivní holčičku v Indii. Jsem ráda, že může studovat a mít o něco lepší život, než by jinak měla, ale nedělám to pro sebe. Má své vlastní rodiče a jim jednou bude pomáhat. Mám z toho ale radost a stojí to za to. Taky máme ukončené adopční kolečko, ale zatím nemáme děti kam dát. Doufáme ale, že se nám brzy podaří uskutečnit sen a postavit domek a tam si vzít tolik kousků, kolik se vejde. Přijde mi totiž život bez dětí takový neúplný a těším se na ty jejich lotroviny a legrácky a zlobení a objetí a vůbec všechno. To je můj sen, který se však nemusí vůbec uskutečnit a může být všechno úplně jinak, ale jsem na to připravená. Důležité je dělat něco pro někoho - dělat věci jen pro sebe, to člověka nenaplní. Takže i kdyby to bylo tak nebo onak, je tady vždycky kolem mě hodně lidí, kterým můžu pomoct nebo být užitečná nebo si od nich taky cucnout energii, když je jednomu ouvej a k nim patříte i vy :wink:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Jista píše:Jen pro zajimavost...Ted ctu krasnou knizku od Swamiho Ramy Zivot s himalajskymi mistry.Pise tam o Hunzech,ale rika ze jsou dva druhy Hunzu.Udoli Hunzu je totiz na hranici Indie a Pakistanu a rika ze pakistanssti Hunzove jedi maso a indicti jsou vegetariani.
...
...ale já několikrát četl,že právě pakistánští jsou vegetariáni...,spíše meruňkožrouti,neb je pěstují. Tvoří až 60 % jejich stravy . Nedávno o nich psali v meduňce...,, ženy v šedesátce mají pleť jako ve třiceti...,, ( chlapi jsou na tom tak dobře ,že o nich ani nepsali :wink: ) . Ale z té hraniční oblasti asi před rokem v bedně byl dokument ,kde jeden 110-ti letý mladík jedl denně kilo masa a sklenici oliváče...vypadal velmi dobře...pořád se jenom smál ( a tam je asi pes zakopán...),jako kdyby místo toho oleje pil spíš kořalku...
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Michal S. »

jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re:

Příspěvek od jarda_b »

Pat píše:Si vtipny az to boli. Cital som to v knihe o cchi, tajemstvi mladi. Autori venovali nemale usilie aby to zistili a hoci to nemohli dokazat, vsetko tomu nasvedcovalo.

umenie stravovania = dlhy vek
umenie stravovania + umenie cchi = dlhy vek na druhu.
S tím cchi naprosto souhlasím. Mistr (Číňan) mého učitele kung-fu (tedy můj učitel ob jedno >:-) ) má teď asi sedmdesát. Já s ním cvičil osobně naposledy asi před třemi lety v jeho 67 letech. Bylo to něco neuvěřitelného. Jeho tělo bylo silnější, rychlejší, pružnější a já nevím co ještě, než kohokoli z nás "mladých". My jsme proti němu byli nemohoucí staříci, kteří se zadýchají raz dva.

Jeho otec nedávno slavil nevím, přesně kolik, ale 90+ let a pozval na oslavu všechny žáky od určité úrovně z celého světa. Samozejmě pobyli v Honkongu delší dobu a při jednom cvičení nastala zajímavá situace.

"Stařík" (90+) cvičil s jedním Němcem (30-40let (docela hromotlukem)) a v jedné chvíli k němu přiskočil syn (70) a řikal tati, pozor. Všichni se zarazili co se "staříkovi" děje. Vysvětlení bylo takové, že se "stařík" v této části sestavy občas zapomíná a že by mohl Němci docela ublížit.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Standa K. »

Sluníčko píše:vidím to podobně, já se na to moc necítím, děti mám ráda, ale na svoje se necítím, teď přemýšlím o adopci na dálku, abych nějakému dítěti mohla být pomocí třeba při vzdělání
kacířská otázka - a nepomůžou všechny ty školy vystavěné támhle v buši jen k tomu, že se rychleji přiblíží tomu blázinci v kterým žijeme v Evropě ??
Víc počítačů a aut, čím dál tím méně fyzické práce, obezita... dle mne nacpat děcka na 5-8 hodin do lavic bez možnosti pohybu je za
a) nepřirozené,
za b) vrcholně nezdravé a
za c) zbytečné, k žádnému skutečně hodnětnějšímu životu to nevede...

ať žije analfabetismus a hurá zpátky na stromy... :-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Re:

Příspěvek od RadkaS »

jarda_b píše:
Pat píše:Si vtipny az to boli. Cital som to v knihe o cchi, tajemstvi mladi. Autori venovali nemale usilie aby to zistili a hoci to nemohli dokazat, vsetko tomu nasvedcovalo.

umenie stravovania = dlhy vek
umenie stravovania + umenie cchi = dlhy vek na druhu.
S tím cchi naprosto souhlasím. Mistr (Číňan) mého učitele kung-fu (tedy můj učitel ob jedno >:-) ) má teď asi sedmdesát. Já s ním cvičil osobně naposledy asi před třemi lety v jeho 67 letech. Bylo to něco neuvěřitelného. Jeho tělo bylo silnější, rychlejší, pružnější a já nevím co ještě, než kohokoli z nás "mladých". My jsme proti němu byli nemohoucí staříci, kteří se zadýchají raz dva.

Jeho otec nedávno slavil nevím, přesně kolik, ale 90+ let a pozval na oslavu všechny žáky od určité úrovně z celého světa. Samozejmě pobyli v Honkongu delší dobu a při jednom cvičení nastala zajímavá situace.

"Stařík" (90+) cvičil s jedním Němcem (30-40let (docela hromotlukem)) a v jedné chvíli k němu přiskočil syn (70) a řikal tati, pozor. Všichni se zarazili co se "staříkovi" děje. Vysvětlení bylo takové, že se "stařík" v této části sestavy občas zapomíná a že by mohl Němci docela ublížit.

tak to je bomba, musel to byt super zazitek
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Re:

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše:
tak to je bomba, musel to byt super zazitek
Je to nezapomenutelné, už ho jenom vidět jak cvičí. Tu "klidnou sílu". A úplně úžasné je, když s nimi cvičíš osobně. Já s ním cvičil konkrétně vyprosťovací techniky a mám hodně velkou sílu v zápěstí a udržím většinu lidí na tréninku a kdo se vyprostí, tak jen tak tak. S velmistrem jsem vůbec necítil, že bych mu kladl odpor. Prostě jednu chvíli jsem ho držel VŠÍ silou a druhou chvíli jsem tam stál s prázdnýma rukama a s otevřenou pusou. On byl řádově někde jinde. Bylo to jako kdybych chtěl táhnout auto na niti. Ta nit praskne okamžitě, aniž bych ucítil, že se snažila táhnout. On se vyprostil okamžitě, jako bych ho vůbec nedržel.

Nevím, jestli se mi to podařilo srozumitelně popsat.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Re:

Příspěvek od RadkaS »

Super! Jak dlouho to provozujes? Cim to, ze mas tam pevny zapesti? On, kdyz s tebou cvici, tak Ti pak rekne, v cem jsi dobry, co delas spatne nebo tak neco? Nebo nehodnoti?

Popsal jsi to dobre :P , je to proste mazec
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Jista »

to bude zrejme rec o Kung kar skole,neni?nevim jak se to pise...
tihle lidi vas odhodi 5 metru daleko jen myslenkou,tady jsme nekde jinde,ti to nemaj z mrkvicky :lol:
Go Raw
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Standa K. »

ano, každá činnost i mrkání okem spotřebovává enzymy...
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: Re:

Příspěvek od jarda_b »

RadkaS píše:Super! Jak dlouho to provozujes? Cim to, ze mas tam pevny zapesti? On, kdyz s tebou cvici, tak Ti pak rekne, v cem jsi dobry, co delas spatne nebo tak neco? Nebo nehodnoti?

Popsal jsi to dobre :P , je to proste mazec
No, to už asi nespočítám :-) Nevím přesně, řekl bych, že jsem začal 2001, ale posledních pár roků, co jsem stavěl dům, jsem to hodně flákal a nevěnoval se tomu tak, jak by si to zasloužilo.

Zápěstí mám silné z horolezení, tam to je za "chvíli". :-)

Když s Tebou cvičí, tak jenom opravuje, ani neříká, jestli jsi nebo nejsi dobrý, protože Tě nezná, vídíme se jednou za rok, když přijede na návštěvu, takže si nemůže pamatovat, jak dlouho už cvičím. Navíc jeho běžní žáci jsou na vyšší úrovni, než my obyčejní smrtelnící, tak se mu to asi i hůř posuzuje.
jarda_b
Příspěvky: 180
Registrován: pon črc 28, 2008 14:41

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od jarda_b »

Jista píše:to bude zrejme rec o Kung kar skole,neni?nevim jak se to pise...
tihle lidi vas odhodi 5 metru daleko jen myslenkou,tady jsme nekde jinde,ti to nemaj z mrkvicky :lol:
Ano je řeč o škole Hung gar a ten učitel je přímý dědic školy, který celý život nedělal nic jiného než cvičil a učil.

O odhazování myšlenkou nic nevím. :-) Je to škola, která je spíš introvertní, nepořádá přehlídky, nemá pásky a úrovně a podobně a ani učitel se Ti nechlubí, co všechno umí, ale ty k tomu postupně zraješ. Nerozbíjejí se cihly rukou, hlavou a podobně.

Málokdy se stane, že se někdo na úrovni chce vytáhnout a předvádí něco "extra". Před pár lety jeden jeho žák na soutěži předváděl tlačení auta způsobem, kdy si ostré kopí nasadil do krční jamky a tím kopím to auto roztlačil asi tak rychle jako jiný rukama. Nevím, jak ostatní, ale já cítil, že se to neslučuje se školou a že takové schopnosti jsou jenom "vedlejším produktem" celého cvičení a neměla by se z toho dělat show.

Není to z mrkvičky :-), ale byla tu řeč o cchi a jeho vlivu na dlouhověkost, tak jsem to jenom potvrzoval.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Jista »

Presne tak,pravy mistr nic nepredvadi,leda pro sve pokrocile zaky.nicmene umi pekne kousky s chi,jako treba s tim kopim,nebo na ne poustis tezke noze,a ony odskakuji,nebo prave do nekoho cvrnknou a on leti 5 metru.neumim si predstavit silny uder od takoveho cloveka.
o tomto uciteli jsem slysel ze treba jednou ranou zabil byka a ten mel vsechny vnitrnosti rozdrcene.nebo bouchne do box.pytle,a ten se 5 min.klepe. jo,kdo umi,ten umi :D
Go Raw
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od awa »

Tak jsem zase něco nakopala a říkala jsem si, že to sem musím napsat....
Každý rok se 98% celkového počtu atomu v našem těle vymění. Tento systém je řízen na kvantové úrovni systému tělo - mysl. Na genetické úrovni jsme sice stálí, ale materiál těla přichází a odchází, takže dostáváme mnoho příležitostí udělat změnu svého softwaru a vybudovat si nové tělo v přinejmenším v obou základních úrovních. To je hodně zajímavé v případě, kdy se trápíme nějakým vleklým zdravotním problémem...
Uvedu dva příklady...sice nejsme stromy ani myši, ale přinejmenším to stojí za chvilku přemýšlení. Názor ať si každý udělá sám...
1.Jestliže bychom měli možnost zasadit borovici bristlecone ( stáří až 4500 let ) na pozemku znečištěného města, bude možná žít padesát let. Vysazená na venkově, se zdravým vzduchem bude žít dvěstě-třista let, ale pokud se objeví na větrem šlehaných a nevlídných hřebenech Skalistých hor, tak přežije více než dva tisíce let. Tak která délka života a prostředí je pro tu borovici přirozená? A co vlastně vše může ovlivnit délku života?
2.Myši.
Laboratorní myš žije v běžných podmínkách cca 2 roky. Pokud se sníží její tělesná teplota a je krmena minimálním množstvím kalorií ( pestré a vyrovnané stravy ), život myši se dá prodloužit na dvoj-troj násobek této délky. Pokud ovšem tuto " dlouhověkou " myš vystavíme abnormálnímu stresu ( kontakt se žravou kočkou...), tak je vysoká pravděpodobnost, že tato myš zemře během několika týdnů, i když měla max. předpoklady být myší veteránkou.
Když se změní rovnováha sil změny, mění se i život. V případě lidí může být prostředí zvoleno a ovládáno, což dává našim životům ohromnou různosrodost délek. Důležité je, jak člověk zvládá dělat změny ve svém softwaru....protože přiležitostí dostává mnoho.
Teda beru to pouze jako zajímavost, dlouhověkost není pro mě podmínkou ke štěstí... (:-)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Sweetie »

s 'laboratorni' mysi jsem to pochopila az napodruhe. ja bych rekla, ze clovek si zvykne na vsechno a prizpusobi se velmi rychle. otazka jestli pro dobro veci. uz aby se mi ten software zmenil na fruitarianskej, to by si telo oddychlo.
Uživatelský avatar
Se7en
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 05, 2009 9:51
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Se7en »

NAUKY ESEJCŮ

Další dokumentací křesťanství, která je k dispozici v nezfalšované formě, jsou svitky esejců. Byly nalezeny vědcem Edmondem Bordeaux Szekelym v roce 1927 v tajném archivu Vatikánu. Mírové evangelium esejců obsahuje pozoruhodný dialog mezi Ježíšem a několika nemocnými lidmi. Ježíš vysvětluje, že člověk může nalézt cestu zpět k Bohu jedině tehdy, žije-li v souladu s přírodními zákony.
Pokud jde o stravování, říká mezi jiným: "Neboť v pravdě pravím vám, že ten, kdo zabíjí, zabíjí sám sebe, a kdo požívá maso zabitých zvířat, požívá z těla smrti."
"Avšak pravím vám: Nezabíjejte ani člověka ani zvíře ani potravu, kterou přijímají vaše ústa. Neboť, když jíte živou potravu, ta vás oživí, avšak když svou potravu zabijete, pak vás mrtvá potrava také usmrtí. Neboť život přichází jenom ze života a ze smrti přichází vždy opět jenom smrt. Neboť všechno, co zabíjí vaši potravu, zabíjí také vaše tělo. A všechno, co zabíjí vaše tělo, zabíjí také vaše duše."
Bratrství esejců žilo podle těchto nauk a uplatňovalo křesťanskou lásku k bližnímu ruku v ruce s usilováním o harmonii s přírodou. Esejci dosahovali věku více než 100 let a byli známi jako velcí léčitelé. Jak to dokládají originální svitky esejců, patřili Ježíš Kristus i Jan Křtitel k nejvyšší radě esejců.

viz. Christian Opitz - Výživa pro člověka a Zemi
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od mira »

Se7en píše: Mírové evangelium
To zní dobře :wink:
Všeho s mírou.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od dgm »

Se7en píše:NAUKY ESEJCŮ

Další dokumentací křesťanství, která je k dispozici v nezfalšované formě, jsou svitky esejců. Byly nalezeny vědcem Edmondem Bordeaux Szekelym v roce 1927 v tajném archivu Vatikánu. Mírové evangelium esejců obsahuje pozoruhodný dialog mezi Ježíšem a několika nemocnými lidmi. Ježíš vysvětluje, že člověk může nalézt cestu zpět k Bohu jedině tehdy, žije-li v souladu s přírodními zákony.
Pokud jde o stravování, říká mezi jiným: "Neboť v pravdě pravím vám, že ten, kdo zabíjí, zabíjí sám sebe, a kdo požívá maso zabitých zvířat, požívá z těla smrti."
"Avšak pravím vám: Nezabíjejte ani člověka ani zvíře ani potravu, kterou přijímají vaše ústa. Neboť, když jíte živou potravu, ta vás oživí, avšak když svou potravu zabijete, pak vás mrtvá potrava také usmrtí. Neboť život přichází jenom ze života a ze smrti přichází vždy opět jenom smrt. Neboť všechno, co zabíjí vaši potravu, zabíjí také vaše tělo. A všechno, co zabíjí vaše tělo, zabíjí také vaše duše."
Bratrství esejců žilo podle těchto nauk a uplatňovalo křesťanskou lásku k bližnímu ruku v ruce s usilováním o harmonii s přírodou. Esejci dosahovali věku více než 100 let a byli známi jako velcí léčitelé. Jak to dokládají originální svitky esejců, patřili Ježíš Kristus i Jan Křtitel k nejvyšší radě esejců.

viz. Christian Opitz - Výživa pro člověka a Zemi
Se7en kuk sem: http://www.inext.cz/astrologician/esejsti.htm
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od buc11 »

tak fčera na stv2:proč se lidé dožívají 100fky
našli (vědcové( 3 komunity na zemi, žádná hunza
1.okinawa(největší koncentrace okolo stoletých na světě)-to bylo nejpřesvědčivější, tam byli aktivní, vitální, skoro bych řek tak na mé úrovni, žádný ty naše posunovací trosky,
a krom pohody, ovzduší, víry, upřednostňovaly, stěží to ze mne leze, jako hlavní důvod potravu a to makrobijoušotickou, čiliže se nacpáváním sojou a tofu, pak vařeným:barevvnýma bramborama a zeleninou, slovo ovoce vůbec nepadlo. Pěstovali si to na zahrádce vše. Pak připustili(ti lidi), že jí jen na 80% a to víme že džaponís jí na 50, takže vlastně 40 nebo kolik a v tom bych to tipoval já, takže PMN, dyby si to nevařili, mohli by dosáhnout ještě výraznějších čísel.
S tím ovocem nemám rovněž stoprocentní jistotu mimo tropy, ale rozhodně množstevní záležitost a jestli makrobioticky podle pravidel žují 200x, tak je to významnější, než overvita, jak s oblibou tvrdívávám.
2:pak přišly na řadu standovi korsičtí přívrženci, ty se rvali sejrem a skopovým a beztak vínem, a pár rodin tam bylo stoletých, ale už to nebylo vono, ti už byli trochu ležáci, bylo vidět, že pak se to zlomí a ty živočišný žblafy jsou při oslabování IS náhle nad jeho síly.
3. pak už nevím ale taky vitaloši, jezdily na kole (vypadala na 60 ale bylo jí pod sto) akorát říkala že jela 12 minut a ujela si těch svých 15km na rotopedu, to by jala 60kou, ale možná měla nastavený s kopce.
Akorát člověk musel překousnout ty vědecká žvanění do toho a že furt nevijou na rozdíl od "nás" vědoucích, jak je to možný
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re:

Příspěvek od araila »

Sluníčko píše:
Fiona píše:
Ja spis zvazuju jestli vubec do nejakych deti jit,

)
vidím to podobně, já se na to moc necítím, děti mám ráda, ale na svoje se necítím, teď přemýšlím o adopci na dálku, abych nějakému dítěti mohla být pomocí třeba při vzdělání
Nemyslím si, že by děti byla jediná možná náplň života. Někdo si je zvolí, protože jej k tomu tlačí příroda (rozmnožovací pud), nebo příbuzní (většinou rodiče), či partner. Jiný se bez nich klidně obejde.
To je demokracie a tolerance, připustit, že každý si může zvolit život podle svých představ a zároveň také odvaha takový život si zvolit.
Ne každý je však schopen vybočit z řady. Dav ani příroda to totiž nemá rád.... :wink:
Naposledy upravil(a) araila dne stř pro 16, 2009 20:42, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od araila »

Se7en píše:NAUKY ESEJCŮ

Další dokumentací křesťanství, která je k dispozici v nezfalšované formě, jsou svitky esejců. Byly nalezeny vědcem Edmondem Bordeaux Szekelym v roce 1927 v tajném archivu Vatikánu. Mírové evangelium esejců obsahuje pozoruhodný dialog mezi Ježíšem a několika nemocnými lidmi. Ježíš vysvětluje, že člověk může nalézt cestu zpět k Bohu jedině tehdy, žije-li v souladu s přírodními zákony.
Pokud jde o stravování, říká mezi jiným: "Neboť v pravdě pravím vám, že ten, kdo zabíjí, zabíjí sám sebe, a kdo požívá maso zabitých zvířat, požívá z těla smrti."
"Avšak pravím vám: Nezabíjejte ani člověka ani zvíře ani potravu, kterou přijímají vaše ústa. Neboť, když jíte živou potravu, ta vás oživí, avšak když svou potravu zabijete, pak vás mrtvá potrava také usmrtí. Neboť život přichází jenom ze života a ze smrti přichází vždy opět jenom smrt. Neboť všechno, co zabíjí vaši potravu, zabíjí také vaše tělo. A všechno, co zabíjí vaše tělo, zabíjí také vaše duše."
Bratrství esejců žilo podle těchto nauk a uplatňovalo křesťanskou lásku k bližnímu ruku v ruce s usilováním o harmonii s přírodou. Esejci dosahovali věku více než 100 let a byli známi jako velcí léčitelé. Jak to dokládají originální svitky esejců, patřili Ježíš Kristus i Jan Křtitel k nejvyšší radě esejců.

viz. Christian Opitz - Výživa pro člověka a Zemi
To je velmi zajímavé, opravdu. Jen mne překvapuje, že se taková informace z tajných archivů Vatikánu dostane jen tak mezi lidi. Nebo je to jinak?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Panda »

Se7en píše:NAUKY ESEJCŮ

Další dokumentací křesťanství,...
A jistě tam byla i nějaká poučka typu "A i když hojnost zdravé stravy budete mít, nežerte jak zjednaný!"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Fiona »

Neco v tomhle smyslu jsem o nich taky cetla. Presne tak Pando :) Jeste si letmo pamatuju ze meli jist pokud mozno jen ze svych zdroju, ne z ciziny, a dvakrat denne - kdyz je slunce vysoko na obloze a kdyz zapadne... jenze otazka je, jak se dostat k tem zdrojum... z clanku moc nezmoudrime asi...

Btw, pokud je mi znamo, esejci byli spis zidovska komunita nez narod, a jejich pisemnosti jsou svitky od Mrtveho more, spis nez z Vatikanu... jeste tak vedet co presne v nich stoji...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Hunzové

Příspěvek od Esterka »

Většinou bývají jako příklad dlouhověkých národů uvádění Hunzové. Je však zvláštní, že někde se lze dočíst, že jejich strava je téměř čistě rostlinná a jinde zase, že jejich strava je tvořena převážně mlékem. Moc by měl zajímalo, kde je pravda.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Hunzové

Příspěvek od buc11 »

Esterka píše:Většinou bývají jako příklad dlouhověkých národů uvádění Hunzové. Je však zvláštní, že někde se lze dočíst, že jejich strava je téměř čistě rostlinná a jinde zase, že jejich strava je tvořena převážně mlékem. Moc by měl zajímalo, kde je pravda.
a proč?
v príručce: proč a jak stárneme, to tam vědcové zkoumali a žádný starý už nenašly, jen nějaký senylysty, keří si ani nepamatovaly kdy se narodily
snad jen že dávaj dost meruněk hlavně sušených, a to mně zvlášť dobře nečinilo
Odpovědět