DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

babicka sa hlavne nestresuje sexom, muza vyhodila hned na zaciatku a nemusi ju bolet hlava :mrgreen:
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Janek »

Jako bez sexu od 1936? Anebo co kdyz dela tantru?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od smajliss »

Zase to není dlouhověký národ, ale pouze dlouhověký člověk

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... alive.html

Mr Imich thinks his longevity can be partly explained by his sensible diet – he has never drunk alcohol and has always eaten chicken and fish regularly.

He also maintained an active lifestyle when he was younger, being a keen gymnast and swimmer.

He added that a lack of children may have helped, too.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od s.arik »

Můžete mi přeložit poslední větu, jestli ji chápou dobře? :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od smajliss »

No jakože neměl dětství .. on byl tuším od mala zavřený v Gulagu .. tak si tam asi nemohl hrát na pískovišti a dělat bábovky :P

auč .. no, nějak jsem nepřemýšlel a přeložil to blbě :P
Naposledy upravil(a) smajliss dne ned kvě 11, 2014 14:22, celkem upraveno 1 x.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od dgm »

Zde je neco k tomu cesky
http://www.novinky.cz/koktejl/335852-ne ... hnout.html

V Gulagu byl zhruba kolem 40, takze ty babovicky na piskovisti asi fakt nedelal...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od dgm »

Jo a Sari, tady mas nejstarsi zenu sveta, ta mela deti tri :wink: , narozdil od nejstarsiho muze
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... GE&cad=rja
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od jans »

Children jsou děti, žádný dětství. Asi to bere tak, že neměl děti a tak nepřišel o nervy a nezkrátil se mu život. :D
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

podle mě jsou za tím skoro nejvíc geny. ")

Jinak u nás příbuzní, kteří se kdy dožili vysokého věku (za vys. věk považuju 90 a víc), tak někteří děti měli, někteří ne (příbuzná, která se dožila nejvyššího věku, děti neměla). :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od dgm »

No vsak jsem to tak pro Sarku myslela, ze on nemel deti, nejstarsi zena mela tri v poho.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Janek »

jans píše:Asi to bere tak, že neměl děti a tak nepřišel o nervy a nezkrátil se mu život. :D
Na tom neco bude :-)
I kdyz minimalne stejnou vahu bych daval tem genum a o dost mene se da vylepsit zivotospravou, jako jidelnickem apod. Pokozit se jim vsak da hodne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od smajliss »

Za špatný překlad se omlouvám .. já jak viděl to, že je to polák a že byl v gulagu, tak jsem si to hned spojil :- ) ... jinak už se toho chytla i další média, které píšou http://news.yahoo.com/oldest-living-man ... 17407.html

World's oldest living man's secret? Not having children, he says
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od dgm »

Jenom jsem chtela Sarku podporit, at neklesa na mysli, ze horky smich neni na miste... (pokud ten smajl zanmenal horky smich)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od s.arik »

Dgm, neboj, já se nedrásám, pochybuju, že by nějaká už-matka vyměnila děti za život o něco delší, ale bez nich :) Teď aby se ještě nenervoval Míra, že se otcovstvím přibližuje k hrobu :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Dgm, neboj, já se nedrásám, pochybuju, že by nějaká už-matka vyměnila děti za život o něco delší, ale bez nich :)
jj, navíc vypadat jako ta nejstarší paní... 8) :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Za špatný překlad se omlouvám .. já jak viděl to, že je to polák a že byl v gulagu, tak jsem si to hned spojil :- ) ... jinak už se toho chytla i další média, které píšou http://news.yahoo.com/oldest-living-man ... 17407.html

World's oldest living man's secret? Not having children, he says
no vida, i čokoládu a zmrzlinu jí. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše: jj, navíc vypadat jako ta nejstarší paní... 8) :|
Hehe, ona je Japonka, nicmene myslis, ze bys to resila ve 116 ? Jses rada ze jses rada, s nejakym vypadanim nic nenadelas :D ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

ktovie ako to je s tym nemat deti ?

to ze nebol otec s tym nemusi mat nic spolocne.

ale fakt je ze nezil so zenou, co bola matkou detom :mrgreen:

aj silne zvierata, samci, ked samicu oplodnia, tak sa radsej zdekuju prec.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:podle mě jsou za tím skoro nejvíc geny. ")
ano to je zkladna biologia, kto nema geny, neprezije ani minutu :P
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:
Pavluska píše: jj, navíc vypadat jako ta nejstarší paní... 8) :|
Hehe, ona je Japonka, nicmene myslis, ze bys to resila ve 116 ? Jses rada ze jses rada, s nejakym vypadanim nic nenadelas :D ..
jen jsem odlehčovala "úsilí" dosáhnutí stovky apod. ") Jinak věřím, že je pak člověk rád, že je rád. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše:podle mě jsou za tím skoro nejvíc geny. ")
ano to je zkladna biologia, kto nema geny, neprezije ani minutu :P
Rudouši... jistě že máme geny. V tom snad konspirační teorie snad nehledáš... please... :)
(ps: že existuje i duše - kt. geny asi nepotřebuje - kromě fyzického těla, to nezpochybňuju)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:
Pavluska píše:podle mě jsou za tím skoro nejvíc geny. ")
ano to je zkladna biologia, kto nema geny, neprezije ani minutu :P
Rudouši... jistě že máme geny. V tom snad konspirační teorie snad nehledáš... please... :)
(ps: že existuje i duše - kt. geny asi nepotřebuje - kromě fyzického těla, to nezpochybňuju)
:P

ked doktor nevie a ked medicina nevie, alebo nechce vediet

tak pouzije to tajeomne - to jsou geny a dokonca si vymysleli tzv geneticku medicinu

tak sa vzdy len pousmejem nad genovym argumentov

inak: geny su ako prepinacova switchboard, a moze byt naprepinana rozna kombinacia poloh prepinacov.

toto nastavneie sa neustale meni zivotnymi podmienkami, okolim, stravou zivotospravou ale hlavne myslienkami a emociami =
vitazstvo myslienky a emocie nad hmotou.

ano clovek sa narodi s rozne poprepinanym switchboardom ale to je len pociatocna vychodiza situacia, to nie je rozsudok , alebo dozivotny osud

medicina sice toto uz vie, ale neemieni to ludom povedat, ale mieni to znmeuzit sposobom, ze na kazdu polohu kazdeho prepinaca musi existovat chemikalia (co je ravda chemikalie to prepimanaju) a tak si budu zapatentovavat rozne toxicke chemikalie na prepinanie poloh genovych prepinacov a budu to nazyvat genove lieky.

Pritom clovek dostal zhora schopnost si zmeditovat a poprepinat vsetky geny do zdravia.

urcite to nebude konspiracia, je to len free biznis enterprise :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Marci »

Udajne maji dlouhoveke narody jedno spolecne a sice ,ze ziji ve vysoke nadmorske vysce-tato premisa byla zakladem pro vyvinuti endogenniho dychani. A logicky mi pripada ,ze pokud dokazu dobre okyslicit bunky spravnym dychnaim je uz pak celkem jedno co jim(ne vsak kolik). S endogennim dychanim meli v Rusku velke uspechy.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

Marci píše:Udajne maji dlouhoveke narody jedno spolecne a sice ,ze ziji ve vysoke nadmorske vysce-tato premisa byla zakladem pro vyvinuti endogenniho dychani. A logicky mi pripada ,ze pokud dokazu dobre okyslicit bunky spravnym dychnaim je uz pak celkem jedno co jim(ne vsak kolik). S endogennim dychanim meli v Rusku velke uspechy.
Marci, nie som si isty ze je to tak s tym kyslikom

skor je to prave naopak.

Kyslik je to co urychluje starnutie, clovek starne degenruje 3 faktormi :

cukor-hnitie, kvasenie

zelezo - hrzdavenie (preto zeny vraj dlhsie lebo zelezo sa znizuje menstruciou

kyslik - zase hrdzavnie, ale aj vplyv kyslika na vsetko ostatne, preto sa tak moc predavaju vitaminy a ine latky ktore su

ANTIoxidanty

zivot vo vysokej nadmorskej vyske znamena mensi vonbkasji tlak kysliku a teda mensie okyslicovanie,a clovek vsetok lyslik v tele spotrebuje, ziadny nie je nazvys aby nieco niekde oxidovala hrdzavel

preto sporty, kde sa kyslik spotrebovava a tak znizuje jeho obsah v tele su prospesne, ovsem sport trva len chvilu

joga nas uci dychat pomaly cim menej aby sme mali cim nizsi obsah lyslika

jedina vynimka su cvicenia kde sa nuti dychat rychlo ako kapalabhati a to sa povazuje za velmi nebezpecne a len pod dozorom na vyvolanie roznych psychcickych stavov, ale bezne sa tomu vyhybame

tak ako pri rakovine som sa stretol s potlacenim rakoviny behanim maratonov a ultra, kde telo systematocky spotrebivava vsetok zvysny cukor aj kyslik, tak to zodpoveda celkovej strategii.

prekyslycovanie organizmu je velmi nebezpecne to sa zistili napriklad u kanadskych hokejsitov, kde liecenie v kyslikovych komorach sce urychlilo hojenie zraneni naprikald 10x z hladiska casu, ale to bolo len preto ze neskor vyslo najavo ze bunku ziju v kysliku 10x rychlejsie tedaz zranenie sa zahojilo za rovnaky bilogicky cas, ako nastaolo slreslenie z haldsika nasho casu

niektori hokejisti to zacali mat ako drohu a tajne sa zatvarali na noc do kyslikovej komory, ked ho rano nasli po asi 14 hodinach, tak bol zarasteny akoby sa 2 tyzdne neholil, noazaj tak rychlo v kusliku plynie cas

jeden z hokejistov sa zatvoril do komory opakovane na vela noci a behom jednej sezony zostarol asi o 50 rokov, je z neho uplne zniceny starec a je z neho invalid.

Takze aj to nedigenne dychanie, tak ako joga ma za ciel znizit parcialny tlak kyslika v tele

teda menej kyslika, nie viac.
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Marci »

Princip endogenniho dychani je -laicky receno- naucis (nejak) bunky dychat,ale ty sam dychas mene.Tj nadechnes se napr. jen 2x za minutu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

Marci píše:Princip endogenniho dychani je -laicky receno- naucis (nejak) bunky dychat,ale ty sam dychas mene.Tj nadechnes se napr. jen 2x za minutu.
ano dychas menej

cize celkovy prisun kyslika je ovela mensi

to ostatne (nejak bunky naucis, to je uz len taka teoria, dalo by sa povedat aj propaganda)

kedysi raz davno som mal vela casu a nemohol som nic ine robit, tak som sa uzil pomaly dychat

dostal som sa tak nejak na 1 dych za 3 minuty merane pocas 30 minut

teda 10 dychov za 30 minut

alebo nieco podobne, nemam to nikde zapisane,, bol to zaujimavy proces, viem teda co je pomale dychanie
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
:P

ked doktor nevie a ked medicina nevie, alebo nechce vediet

tak pouzije to tajeomne - to jsou geny...
jo, to je někdy pravda... :)
Pamatuju na x lidí, kteří věřili, že jsou tlustí, protože jejich rodiče taky nebyli hubeňouři, takže je to v genech... a ejhle, nakonec se jim zhubnout podařilo, geny negeny. Spíš byl problém ve špatných návycích...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše:
:P

ked doktor nevie a ked medicina nevie, alebo nechce vediet

tak pouzije to tajeomne - to jsou geny...
jo, to je někdy pravda... :)
Pamatuju na x lidí, kteří věřili, že jsou tlustí, protože jejich rodiče taky nebyli hubeňouři, takže je to v genech... a ejhle, nakonec se jim zhubnout podařilo, geny negeny. Spíš byl problém ve špatných návycích...

jj, dcera sa uci varit od maminky a synacik si hlada taku, co vie varit ako maminka

a mame geneticke choroby
5 2 8
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Esterka »

Mé pátrání na netu mě utvrdilo v tom, že žádné dlouhověké národy neexistují, jsou to jen pohádky. Existují jen dlouhověcí jedinci, a ti se vyskytují různě nepravidelně po celé planetě.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Janek »

Fakt? Pokud ma hypoteticky kmen dejme tomu 1000 lidi a kazdy 10 presahne 100 let, urcite "to" bude statisticky dlouhoveksi narod, nez Cesi, ja tvrda data v ruce nemam a nevim, jaky research jsi provadela, rad si prectu vic, nez jednu kritickou vetu s konkretnimi daty na toto jiste zajimave tema.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od Syrovozrout »

Mé pátrání na netu mě utvrdilo v tom, že žádné národy neexistují, jsou to jen pohádky. Existují jen jedinci, a ti se vyskytují různě nepravidelně po celé planetě.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: DLOUHOVĚKÉ NÁRODY

Příspěvek od cepheus »

:mrgreen: (:-) (:-) .. Syrovka dobry, *THUMBS UP* :D.
Odpovědět