RODOVÉ FARMY, RODOVÉ OSADY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

RODOVÉ FARMY, RODOVÉ OSADY

Příspěvek od tvx »

pokračování debat ze zahradničení...
Naposledy upravil(a) tvx dne úte kvě 02, 2006 12:46, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Johny odkazuje na http://www.rodovaosada.com/ - příjemné zjištění,že existují lidi takto smýšlející,moc mě to potěšilo.
K pozemkům tady na špatně přístupném Jesenicku jen pro orientaci:lidi se tu půdy zbavují a cena je zhruba 3,50kč za metr louky.Obec prodává někdy za stejnou cenu i levněji pozemky určené k zástavbě podle nějakýho územního plánu,který se dělá jednou asi za deset let,aby trochu nahradili odliv mladých lidí do měst.Není tu práce,tak se k nám stěhují většinou policajti,horníci ..zajištění a zůstávají staří.
Půdu lidi tady mají většinou z restitucí,tak ji pronajímají a je celkem běžné,že ji od nich novodobí zemědělci zkupují po koruně za metr.Ten kdo k ní nemá vztah a předci jeho na ní nedřeli,mnohdy lehce prodá.
A na závěr o stavbách co vím: bez povolení člověk může na svém pozemku postavit něco ne většího než asi 4 x 4 metry a nesmí to mít betonový základ.Já s otcem postavil dřevěnou stodolu,která stojí deset let a ten rozměr jsme trochu porušili - asi 11 x 10 a snad ještě chvilku poslouží.
jgo, ak mi vybavis pjeknu parcelku pod lesom za korunu/meter postavim si u vas letnu rezidenciu.. nejake konopne tiipii.. :D hm :?:

/a ktoryze jesenik to je? asi ich tam budete mat v zemi ceskej viac co..? celkom by ma ta poloha zo strategickych dovodov zajimala../
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Jeseník město pod Pradědem směrem na Polsko,malý výběžek na severu.Pro ekology tu jsou Brontosauři,řádí tady po přírodě..sbírají odpadky,čistí řeky,opravují lázeňské prameny.Od Jeseníku směrem k horám jsou pozemky drahé kvůli turistům.Na druhou stranu k Polsku je to lepší,já jsem ve vesnici 10 km od Jesu,403 m.n.m. a dozrává tu všechno později.
Výhoda výšky - povodeň nic nezničí :D
Chci koupit taky nějakou louku,ale problém je,že je to moc velký u lesa - asi 5 ha po 3,50kč - moc peněz,chtějí to prodat jen vcelku a je k tomu i kousek lesa.Po koruně metr zatím nevím,to není každý den.Ale ozvu se,když uvidím nějakej barák na samotě či něco rozumného na dobrým místě za ok cenu.
Předky jsem měl na jižní moravě v Hrubé vrbce,bylo tam hospodářství,pracně nabité pole i kousek lesa za x generací a od 91 roku je to tety,která tam nebydlí a všechno chátrá.Pouta k půdě jsou zpřetrhaná.
Tady na severu jsme většinou přistěhovalci,otec tu postavil dům uprostřed vesnice,pouhých 1200 m2 a kolem sousedi.Nemám pole ani les - a možná někde začnu,když bude možnost žít tak trochu postaru. :D
Fakt ty lidi podobně smýšlející chybí,mně stačí si tady něco přečíst a hned mám chuť do života.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

5ha , to je tak pro 5 lidí, pokud z toho většina teda není les "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jen tak ze zvědavosti. co všechno vás napadá jako důležitej faktor pro takové místo?
a co by člověk měl předem znát?

bylo by to asi skoro na anketu ale jen naátkou, považujete za potřebný třeba možnost zasíťovaní elektřinou nebo určitou rozumnou vzdálenost k městu kvůli věcem co si člověk sám nevytrobí?
Připojení na internet.
zdroj vody, nemam třeba ani páru jak je těžký mít studnu a zda to jde navrtat ji kdekoli...

osobně bych rád na pozemku nějakej vodní tok, město do 50km, zvlněnou krajinu a nějaký lesy v blízkém okolí... telefonní signál a připojení na interent by byl taky prima

....
co vy?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Čím víc osadníků tím menší závislost na okolí..
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

1 hektar s trochou lesa a u lesa, jižní mírnej svah, voda? - podle mě by stačila funkční studánka lesní - s řekou by mohla být jen potíž, alespoň trochu kvalitní půda, znalosti v rozsahu kurzu DRS, milující ženu se stejným světonázorem, signál na mobil (internet), ne moc vysoko nad mořem (tak do 400 - 500m), ne srážkovej stín (např. Lounsko), město na dosah jak píše Tvx.
Pracovat tak max. jen 2 - 3x týdně, zbytek se vracet na RS a budovat. Anebo tam první roky dojíždět a sázet a budovat a až to začne plodit, tak začít balit kufry. :)

UTOPIE???
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

hezký honzi..

mohli byste si to prosim pořešit někde v mojom dosahu?

budu vám vozit to co si nevyrobíte sami, výměnou za užasný s láskou vypěstovaný plodiny

a tak za 30 let bych vám půjčila na výchovu svoje potomstvo..:-) nebo i pozděj až to na mě přijde :-)

a prozatim bych k vám schovala maminku ( :? )
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

studánka je prima, ale nezaplaveš si v ní a v nouzi s ní nezaleješ... na vodu to asi beytak bude chtít vrt.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

UTOPIE? Myslím ani ne:-)
Máme na zahradě malý rybníček a teď jak jsem sela a sázela, tak jsem z něj vytahala většinu vody. Naši mi nadávali, že to budou muset dopouštět tak jsem je odbyla, že do něj zas naprší. A za dva dny začalo lejt a lilo a lilo a rybníček je zase plný:-) Tak nádherné jaro jsem ještě nezažila. Fakt jak za odměnu. A dělat někam do kanclu pod zářivky už nepudu. Nejsem blázen.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Honzo, jak to myslis s tim Lounskem? Ja mam pozemek v Zatci :?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

JO, jaro je nádherné a taky skoro každou volnou chvilku trávím na zahrádce.
Voda se dá chytat do nádrží ze střechy - já už mám teď 3 300 litrovej systém zásobárny dešťové vody - už vloni mi skoro stačilo 2000 litrů. (Kdyby nebyl trávník - ten toho potřebuje snad nejvíc). Je to super pohoda používat tuhle přírodní nechlorovanou vodu. Dřívejc jsem kropil chlorem, páč mi nic jiného nezbývalo a teď jen jdu s konví, naberu do sudu - do kterého v prípadě potřeby přečerpám vodu ze zakopanejch nádrží a jsem štastnej.

pro Tvx - jsem možná trochu naivně přesvědčenej, že pokud ovocné stromy a keře jsou dobře založeny - zalejvat nepotřebujou. Zelenina vodu potřebuje a hlavně zpočátku, ale i to se dá omezit mulčem, správným osázením a tak.

ad vodní plocha na smočení - na kurzu jsme měli přednášku o bazénech s kořenovou čističkou vody - parádní věc, když se to povede... No v každým případě na potůčku se jistě shodneme :)

Terez, mám pocit, že já to asi nezrealizuji nikdy - o co se snažím a co snad budu mít je ovocnej pravokořenovej sad, dál zatím moc nekoukám. Takže maminky budou muset zůstat tam kde jsou :)

Louny/Žatec? Zas až taková poušť tam není, ale Žatec by na tom měl být lépe.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ad vodní plocha na smočení - na kurzu jsme měli přednášku o bazénech s kořenovou čističkou vody - parádní věc, když se to povede... No v každým případě na potůčku se jistě shodneme :)

Terez, mám pocit, že já to asi nezrealizuji nikdy - o co se snažím a co snad budu mít je ovocnej pravokořenovej sad, dál zatím moc nekoukám. Takže maminky budou muset zůstat tam kde jsou :)

Louny/Žatec? Zas až taková poušť tam není, ale Žatec by na tom měl být lépe.[/quote]

já jsem hledal flečmen cca 6 let, už jsem měl těsně před koupí barabizničky v Rudimově, ale bláhovec nás tam nechal na 14 dní pobytovat v zimě přes váínoce. Byla to pěkná tvrďárna a spíš se to blížilo té sibiři a manželka se zatvrdila, že co setýče rovnoběžky tak nad brno nepude, tak jsem koupil pozemek v novým přerově kousek od mikulova na hranici s esterajchem a vykopal studnu, a začal základy, udělal si sám projekt na malinkej domek, vše schváleno, ale pořád se mi to nezdálo taková rovina, furt vítr a prášilo se, v létě vedra a v zimě mrazy, fšiml jsem si v okolí hodně vymrzlejch stromů (mimochodem, letos ho to tam pěkně vyplavilo, kterýmu sem to prodal) a tak jsem jezdil po krajině (JM) a hledal napřed místo a pak až barabiznu až jsem zvolil HB a dokonce se mi podařilo vycouvat s malými ztrátami.
Pro mne byly faktory:velkej pozemek, ale u domu, na dostřel pušky kvůli nenechavcům, abych to neměl daleko, to je blbý, to už jsem tak měl. Pak hrozny a meruňky apod. Nebydlet u silnice. Studna, ale vodní poměry se mění, plno studen tady vysychá, já pořád normální vodu nemám neb ji nepiju. A kozí pastvu.
Závěrem sděluji, že se mi zde vcelku líbí, ovšem na druhou stranu jsem schopen vzít spacáček a s lehkým srdcem totokť opustiti, neboť rači bych dal možná přednost před svobodou, než takovou poměrně stereotypní závislostí (hlavně nechutné ozimí). Musím si to napřed otestovat a paxe uvidí.
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Nedávno jsem viděl chatku max 5 x 5 metrů,měli tam obyčejný kamínka a málý krb.Na střeše solár panel,ohřívalo to vodu a fachčila tam i elektrika - televizku a nějaký světlo to utáhlo - asi nějaký akumulátor.Sice malý,ale pro dva lidi akorát.Ten člověk to prodával za 350 tisíc,ale na blbým místě - zahrádkářská kolonie.Dole rybníček a ve svahu slušná zahrádka.
Záleží co člověk potřebuje.Internet DSL je i u nás v takové díře.Je to docela reálné - vyhlídnout místečko a chtít to udělat.Ale nevím jak by se řešil třeba trvalý pobyt apod.Určitě by stálo za to zjistit povinnosti ohledně staveb,teď tady v Jindřichově u Hanušovic dělají sruby z kulatiny a je to krásný.Ale kde si ho můžu postavit a třeba poustevničit?
Nemám nějaký silný vztah k majetku,nepotřebuju plastové okna,atd.Ten srub to by byla paráda a obyčejná.
Uživatelský avatar
jgo
Příspěvky: 33
Registrován: ned bře 19, 2006 9:36
Bydliště: Jesenicko-Supíkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jgo »

Selma píše:UTOPIE? Myslím ani ne:-)
Máme na zahradě malý rybníček a teď jak jsem sela a sázela, tak jsem z něj vytahala většinu vody. Naši mi nadávali, že to budou muset dopouštět tak jsem je odbyla, že do něj zas naprší. A za dva dny začalo lejt a lilo a lilo a rybníček je zase plný:-) Tak nádherné jaro jsem ještě nezažila. Fakt jak za odměnu. A dělat někam do kanclu pod zářivky už nepudu. Nejsem blázen.

:D
v jakýmkoli kanclu se ve mě všechno sevře a cítím se strašně - práci tam bych nepřežil. :lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já myslim, a vnímám to tak už dlouho, že je to celý o tý komunitě. Prostě, chce to přiměřený množství lidí... už jenom kvůli společný zábavě/pomoci/učení se atd...
kupodivu, když jsem studoval svoje nápady už snad z gymplu tak aniž bych cokoli byl tehdá době tušil či četl o nějakých rodových osadách nebo hipíkách, tak už tehdá jsem měl takový nápady jak by to bylo prima bydlet si s lidma se kterejma bych bydlet chtěl...
No a některý vitasrazy mě utvrdily, že by to fakt asi šlo...
...a žena prej neni úplně proti pokud to zůstane v mezích toho abysme přežili a vychovali nějak gramotný a zdravý děti a nezemřeli hladem a zimou"c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jgo píše:Nedávno jsem viděl chatku max 5 x 5 metrů,měli tam obyčejný kamínka a málý krb.Na střeše solár panel,ohřívalo to vodu a fachčila tam i elektrika - televizku a nějaký světlo to utáhlo - asi nějaký akumulátor.Sice malý,ale pro dva lidi akorát.Ten člověk to prodával za 350 tisíc,ale na blbým místě - zahrádkářská kolonie.Dole rybníček a ve svahu slušná zahrádka.
Záleží co člověk potřebuje.Internet DSL je i u nás v takové díře.Je to docela reálné - vyhlídnout místečko a chtít to udělat.Ale nevím jak by se řešil třeba trvalý pobyt apod.Určitě by stálo za to zjistit povinnosti ohledně staveb,teď tady v Jindřichově u Hanušovic dělají sruby z kulatiny a je to krásný.Ale kde si ho můžu postavit a třeba poustevničit?
Nemám nějaký silný vztah k majetku,nepotřebuju plastové okna,atd.Ten srub to by byla paráda a obyčejná.
Podle mě malá zahrádka nestačí ani s těmito vymoženostmi i když jsou příjemné.
Základem podle mě by měl být obrovskej ovocnej sad a funkční sklep na uchování ovo-zásob.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Základem podle mě by měl být obrovskej ovocnej sad a funkční sklep na uchování ovo-zásob.[/quote]

:P Podle me taky! :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jak to mam udelat, aby to, co napsal Honzik, bylo v ctverecku :? ?

takhle, dej si ze to chces opravit a uvidis - sahnul ti do toho tvx
Dekuji :P
Naposledy upravil(a) RadkaS dne čtv kvě 04, 2006 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

tak o tom premyslim a tvx podle me jmenoval podstatnou vec a sice tu komunitu. ja vlastne ani nevim jak moc by pro me mel smysl zivota uplne odrizlej od dalsich takovych lidi a pak ty decka.. chtelo by to fakt komunitu, vic hlav vic vi, vic svede..
tak ja se hlasim ze bych taky do nake osady sel :PP
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Hlaste se, kdo by nešel. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Já.

Sice v současné době nejsem vitarián, takže to asi trochu mění můj pohled, ale sice je fajn být s lidmi, kteří jsou podobní, ALE - někam se přestěhovat, to zavazuje. Člověk se nestěhuje každý den, tak potom by mohlo být těžké odejít... myslím, že takováto společenství by nepodporovala svobodnou atmosféru... nyní si každý můžu jíst, co chce, zajít na web, zajít na sraz a je to... jak by se ostatní dívali na člověka, co by chtěl do osady zavést sporák a smažit tam řízky?

A taky i přes stejnou stravu se lidé stejně mohou hodně lišit a nevyhovovat si... Vyhovuje snad každému, kdo jí všechno, kdokoliv, kdo jí taky všechno? (I když zřejmě je pravda, že při vitastravě je člověk mírnější.)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

ono to asi bude trochu souviset i s věkem ne..
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Třeba dokáže přirozená strava vyléčit i ponorkovou nemoc :) :wink:
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Nebo naopak. Kdyz najede ocista vèdomí...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Ja teda v tom primo nejakou zavaznost nechci videt. Pokud clovek neco nedela dobrovolne, tak to nikdy neni ono.
Zivim se jak se zivim dobrovolne, zenu mam jakou mam nejen dobrovolne ale dokonce i po tom touzim mit takovou zenu, stejnetak vcelku touzim, rano vstat,vybehnout pred dum, a zavolat pres ten hektar ovocnyho sadu na kamarada a jit spolu zabehat kolem nasi osady...

Prave proto nejde o to, kdo by jenom chtel takhle nekde bydlet, ale kdo by tochtel natolik, ze by se chtel i podilet na tom, zaridit si takovyhle bydleni, nastudovat a naucit se k tomu potrebny veci atd. tedy, postavit se k tomu celem a chtel tu myslenku sdilet.
Jako priklad stacej obycejny srazy, jsou lidi co se zucastenj vzdycky i kdyz to pro ne je obet neceho jinyho a to je dukaz toho, ze pro ne setkani s ostatnimi Ma cenu. Proste verim v hnaci motor spolecny radosti.

Ja jsem porad vic presvedcenej, ze tohle proste JE konkretne moje cesta, stejnetak jako jednou prislo to, ze bych se mel vrhnout na syrovou stravu.
Jak to organizovat nemam paru, nevim co vsechno bude muset byt spolecne atd. uvidime... ale pokud to v zivote nezkusim, mamneprijemnej pocit, ze o neco prijdu...
Typcky ceske jezdeni lidi na chaty nebo cundrovani a utikani do lesa jakmile je padla je jasna ukazka toho, kam to cloveka opravdu tahne a pritom takova znouzectvnost.
mmch: Chatovy osady jsou taky kolektiv, stejne jako ti tulaci prirodou...

Od okoli nema cenu se odrezavat, nechci utikat pred svetem, chci si najit me pohodlny misto umoznujici mi prozit zivot, kterej pro me bude spokojenej, vyucujici me a naplnujici a bez nejaky prace na sobe ale i predavani a sluzbe okoli by to nejspis vubec nebylo ono. Nema cenu se uzavirat, naopak. Zivot je inspirace.

ondraw
myslim, ze jsi jeste nepochopil, co je to svoboda... protoze s prvnim ditetem co se ti narodi by jsi to co nazyvas svobodou ztratil...

nevim z ceho to vyplynulo ale podle me predstavy podstata osady nema byt v jedeni syrove stravy ale spis v permakulture a ekologickem zpusobu zivota v souladu s prirodou a s zivotem plne ve svych rukou

Jinak nasi soucasni sousedi denne grilujou maso a chlastaj a sproste nadavaj takze horsi to bejt asi uz nemuze "c)

ale i tak, aspon je s nima obcas sranda "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já už se asi stěhovat nebudu, ale často bych tam mohl perocházet jako krajánek. Ale v sadě by se muselo dařit minimálně broskvím a meruňkám a melounům-tak snad někde kolem dunajské středy.
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

tvx: kde pisu co o svobode?#&$)!%^
be free, be just, be innocent :p
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Co to je svoboda?
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Janina píše:Co to je svoboda?
Haj hou

Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

:lol:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ondraw: omluva, omyl, osloven byl on: Ondra G, stačí kouknout zpět...

buc11: Marek teď leží v Mičurinovi, takže bych se nebál, že s jeho pomocí nám budou broskvoně plodit i přes okolní závěje, uvidíme. "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:ondraw: omluva, omyl, osloven byl on: Ondra G, stačí kouknout zpět...

buc11: Marek teď leží v Mičurinovi, takže bych se nebál, že s jeho pomocí nám budou broskvoně plodit i přes okolní závěje, uvidíme. "c)
mně moc nepomůže budou-li plodit, já můžu jen ultrarajp, tobož ultraswít
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

je jasne ze ten pohlad na vec sa formuje vekom a okrem toho aj tym nakolko je clovek naviazany na mestske "nenahraditelnosti".. momentalne to vidim tak 50/50.. ideal sa mi javi prezit cele teple obdobie mimo mesto, z tych spominanych elektrickych zalezitosti by to pre mna bol asi iba komputer s funkcnym internetom.. /pripadne este friteza a hriankovac..heh/ a na studeny zvysok roka by som sa zase rad vratil do civilizacie..
nejak tak zbezne som to tu pozrel, nemal som teraz moc casu.. co mi tu chyba je hlavne podrobnejsie rozobrat kauzu "stat vs. rodicia ohrozenych deti".. nepoznam konkretne zakony.. ako to teda je..? nemusi mat kazde dieta v csfr zabezpecenu povinnu skolsku dochadzku? alebo sa to da riesit aj alternativnym vyucovanim pre vsetky deti v komunite? nieco take som videl v nakej reportazi, rodicia hustili do deti sami.. ako je to ale pri vacsej grupe deticiek a pri roznych typoch rodicov? alebo je to uplne jedno ze niektori rodicia nemusia mat od prirody potrebne schopnosti,pripadne trpezlivost atp? alebo sa v komunite zvolia najvhodnejsi kandidati pri porade starsich v spolocenskom tiipii a tii potom zoberu osud drobizgu do svojich pazurov?

a tiez otazka zdravotnej starostlivosti a jej dostupnosti v pripade potreby.. aj na to asi bude mat stat nejake pravidla ne..?

a este jedna podotazocka.. mate niekto prehlad kolko podobnych permakulturnych komunit na uzemi ceskoslovenska momentalne funguje? mozno by bolo pre inspir vhodne zajst si tam na srazik.. miestni by to podla mna urcite pochopili..
Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

spermakultura

Příspěvek od Danka »

Z podobnych dovodov snivam mat svoju minifarmicku na kraji dediny, nie uplne mimo civilizaciu, ale abybol lekar, skola a pripadne nejaky maly obchod na dosah, alebo aspon susedia s ktorymi sa bude dat co-to si vymenit.
V komunite tomusi byt lahsie po niektorych strankach..

A co sa tyka elektriny, slnecna mi nevadi, s nejakym zaloznym zdrojom na pevne palivo. Bez internetu tiez ani nahodou.

Ale uvidime, este len srobikujem a na ekodomcek s permakulturnou zahradkou setrim. Viem, ze to musi byt prve roky desna drina.
:-)
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Znate Jindrichovice pod Smrkem?
Velmi zajimave...

http://www.jindrichovice.cz/
(v levem sloupci kliknout na "bydleni")
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

radost citat.. dufajme ze sa tohto prikladu zacne chytat stale viac vymierajucich obci..
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

zuzi píše:Znate Jindrichovice pod Smrkem?
Velmi zajimave...

http://www.jindrichovice.cz/
(v levem sloupci kliknout na "bydleni")
jojo o těch už jsem párkrát četla v souvislosti myslím s jejich starostou a jeho nebojácnými aktivitami pro toto městečko
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

Jo, jsou to dobry lidi. Aspon ty co znam osobne.
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

zuzi píše:Znate Jindrichovice pod Smrkem?
Velmi zajimave...

http://www.jindrichovice.cz/
(v levem sloupci kliknout na "bydleni")
Moc hezké.
Města by se mohla zase inspirovat např.tímto:

http://www.hammarbysjostad.se/

Hammarby je ekologická čtvrť Stockholma.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mám v plánu udělat stejný diskuzní fŕum jako je tohle, ale pro ekozahrady.
cdo vy na to, myslíte, že to bude mít užívatele a že se to chytí? budete mi tam chodit?
zatim mam hotovo a řešim vzhled + rozložení témat, rady a náměty přivítám v počtě...
http://ekozahrady.tvx.cz/
zatim to nebezi naostro, ale melo by se uz jit registrovat tak klidne testujte...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:mám v plánu udělat stejný diskuzní fŕum jako je tohle, ale pro ekozahrady.
cdo vy na to, myslíte, že to bude mít užívatele a že se to chytí? budete mi tam chodit?
zatim mam hotovo a řešim vzhled + rozložení témat, rady a náměty přivítám v počtě...
http://ekozahrady.tvx.cz/
zatim to nebezi naostro, ale melo by se uz jit registrovat tak klidne testujte...
já tam nemůžu, asi 50 stromů merhulí mi chytlo nějakou asi houbu, takže merhule žádný, ale možná některý přežijou
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a čo to povedá, prečo niemožeš?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Jsem pro vsema 10! Uz jsem to davno chtela napsat Jardovi, ze ten jeho klub je sice peknej, ale trochu nezivej. Ale vim, ze Jarda ma spoustu jine prace nez sedet u pocitace a vytvaret diskuzi...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

asi se přestěhuju do Pensylvánie, je smutný co se stalo tam v tý škole ale komunita odmítající výdobytky civilizace ... to je vono !
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

víte někdo o nich podrobnosti ?

neexistuje nějaká podobná komunita blíž Brnu ?
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Standa K. píše:víte někdo o nich podrobnosti ?

neexistuje nějaká podobná komunita blíž Brnu ?
Trochu informací najdeš tady

http://cestovani.idnes.cz/igsvet.asp?r= ... igsvet_tom
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Eva Kočí
Příspěvky: 101
Registrován: sob úno 11, 2006 16:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva Kočí »

....ale komunita odmítající výdobytky civilizace ... to je vono [/quote]

Stando, to snad neé.....já si to teda v reálu představit moc neumím....pořád mám pocit že si snílek co tohle NIKDY nezkusil a když tak týden o dovolené :lol: a to je jiný kafe. Člověk když hupsne z civilizace do života našich předků tak ani všechno nekáže zpočátku domyslet co všechno k takovýmu životu neumí. Vím o čem mluvím. Takže takový život (dle mého názoru) buď a) na dovolenou, b) v důchodu :wink:
Odpovědět