KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
happyness

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od happyness »

Ahoj Buci a další odpůrci těch arograntních a hlupáků a vrahů v bílých pláštích.....právě moje maminka podstupuje tuto 21 denní kůru jen o 1-2 jablku denně..je to fakt utrpení ..a a na dlouho pač tím to samozřejmně nekončí..má pod uchem už cca 2 roky bouličku..zvětšila se jí za tu dobu na velikost větší fazole..,nebolí, je pohyblivá,tvrdá poměrně..stěžovala si už nejmín 15 let na napřekonatelnou unavu...doktor momentálně dělá vyšetř..ale prý to je nejpravděpodob.."maligní lymfom." napsal jí to na lék.zprávu pro hematologii...zatím výsledky nemáme ,v pondělí jde na odběry...ale to je tak všechno nic se sebou jinak dělat nenechá...moc se mi líbí tvoje články Buci..je vidět ,že jsi inteligentní a schopnej chlap ,co uvažuje rozumem.....nepostřehla jsem čehože měla tvoje paní podezření rakoviny?jinak moc díky za tvoje články...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

renat: je to jedna z mála který bych vyzkoušel, ostatně pod stolem mám nasbíraný pecky z meruní a žena je teda semotamo pojídala, nutil sem i s malým úspěchem haranty
možná to tak z mých vyjádření vyznívalo, ale já proti MUDrům ani nic nemám a v podstatě ani nezazlívám.
Věřím že narušení těla je v našich rukou a tudíž nejsou potřeba
Zde ovšem nejsem zastáncem jednoduchých a snadných postupů, páč PMN příčin může být tak velká škála, že v některých případech není možná (snad) pomoc ani možná a nebo vyžaduje taká úsilí, překračující vuolové možnosti postiženého.
A jimi předepisované postupy, jsou-li úplně nanic pro všechny typy případů nejsem schopen posoudit, ale jsou pro valnou většinu pacientů jedině možné, věrohodné a víceméně snesitelně pohodlné.
Osobně ovšem stále věřím, že budu-li obdařen něčím podobným, zmobilizuji léčivou cestu alternativní pomocí zmobilizovaného vuolového úsilí, i když nyní o tom dost pochybuji, s poukazem na svou neukázněnost, nekonaje nič přestože bych snad měl jsa postižen LB
a paní ta už loni úspěšně na breast cancer skonala
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:renat: je to jedna z mála který bych vyzkoušel, ostatně pod stolem mám nasbíraný pecky z meruní a žena je teda semotamo pojídala, nutil sem i s malým úspěchem haranty
Tie marhuľové jadierka som ako decko potajme vyjedala, keď ma pri tom prichytili, tak to boli vždy reči, že sa otrávim, lebo je to jedovaté.Veľmi mi to chutilo. Už to predávajú i v kapsuliach (vit. B17 - laetril) a robia na to reklamnu kampaň - no, tejto forme moc neverím, skôr tá injekčná. Kamarátka to teraz berie + kopec ďalšieho + chemo k tomu (lebo bez chema sa moc zhoršila, keď dala ročnú pauzu - a to mala high vuolové vlastnosti - tak akosi cítim to podobne ako píšeš, na jednoduché riešenia moc neverím, je to kombinejšn a príčina...?). Vravela, že alternatíva je teda o dosť tvrdšia ako tá chemo, že zažíva stavy...

Happyness: To nie je škoda to kaziť tými pár jabĺčkami a furt dráždiť žalúdok takým zanedbateľným množstvom potravy? Veď už to mohol byť celkom pekný pôst. Ja viem, to sa to jednému hovorí, že? :wink: No, držím palce.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od cepheus »

Renáta píše:Happyness: To nie je škoda to kaziť tými pár jabĺčkami a furt dráždiť žalúdok takým zanedbateľným množstvom potravy? Veď už to mohol byť celkom pekný pôst. Ja viem, to sa to jednému hovorí, že? :wink: No, držím palce.
Koukám taky, pořád stejné chyby lidičky dělají při půstu a páchají na sobě brutální dietu, nic víc.
Žel mají do hlavy nakukáno, že na hlad se umírá 4.den, a že čímkoli v min. množství (ovocem šťávama) se to dá občůrat a ulehčit si tak od nepohodlí a strachu .. to je pak těžko půstovat .. :?
J
e to hrubá chyba a vžitý omyl u těch, co to jen s vodou nedali a šíří toto (snad v dobré víře) dál.
Buďto půst s vodou, nebo misku jablek denně, nic mezi tím, máš pravdu Reno, ale taky držím palce všecky. :wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Selma »

Bafule píše:Ahoj vitariani, precetla jsem si cele tema a tak jsem se docetla, rakovina souvisi s prekyselenim tela. Co jsem se dozvedela mi dava smysl. Bohuzel nechapu jaktoze Mudri o tom tak nejak nemaji poneti, nebo alespon ten, ktery "leci" a operoval maminku pritele. Ta nas nastesti posloucha a ma snahu delat neco pro telo a dostat se do zasaditejsich sfer. Ale zpet k tomu, o cem jsem chtela psat. Dali jsme ji lakmusovy papirky, aby si zjistila, jake je jeji ph a docela jsem se zhrozila, kdyz nam oznamila, ze ma 5,3 !!!!! A o to vic jsem se zhrozila, kdyz nam rikala odpoved Mudra, kdyz se ho na ph ptala. Ta znela, ze jeji nizke ph znamena, ze muze mit ledvinove kameny a nic jinyho! Nevim (ale vim,ale chci to slyset i od vas), jak se k lekarum takoveho typu stavet, kteri ji chteji prolevat telo chemii a chemem a nemaji nejmensi tuseni ani o ph. Jake mate vy zkusenosti s (ne)vedomosti lekaru?
To je úplně jedno, jak se k lékařům či jakýmkoliv léčitelům stavíte. Důležitý je pacient a jeho zdraví. Pomáhejte, jak nejlépe dovedete za sebe. Pokud pacient důvěřuje lékařům, je to jeho rozhodnutí a nedokážete-li ho přesvědčit o svém názoru, jste mu jako léčitel stejně k ničemu. Důvěra v pomoc je v počátcích léčby základ, než se pacient zotaví natolik, že za sebe převezme zodpovědnost sám. I lékaři vědí, že daleko nejsilnější léčebnou silou je ta, kterou dokáže vyvinout organismus samotný. Placebo efekt je v současné době velmi vážně zkoumaný jev. Ale je nesmírně obtížné tuto samoléčebnou sílu v lidech nastartovat. Kdo to dokáže je v pravdě zázračným léčitelem, ať už vystudoval medicínu nebo se jen tak toulá po kraji.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Bafule »

Tak přítelova maminka omezuje, až vynechává maso a užívá Basico a ph už má 7,1 (před týdnem 5,3), tak teď aby si to udržela :-) Rakovinu má v 1 stupni, takže má velkou šanci, že se z toho dostane. Nasazujeme již zmíněné Basico, aloe vera, čaje od Grešíka a dietu (vytiskli jsme ji přehled kyselinotvorných a zásadotvorných potravin).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Tak som nad ňou rozmýšľala. Nad rakovinou. Na niečo som došla. Už ma nezaujíma.Prdím na ňu. Už mi je fuk. Nevenujem jej ani jednu myšlienku. Hlavní je se neposrat!!! Všetky myšlienky venujem radosti - tu a teraz!!! m:-)
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Bafule »

Renáta píše:Tak som nad ňou rozmýšľala. Nad rakovinou. Na niečo som došla. Už ma nezaujíma.Prdím na ňu. Už mi je fuk. Nevenujem jej ani jednu myšlienku. Hlavní je se neposrat!!! Všetky myšlienky venujem radosti - tu a teraz!!! m:-)
a spravne delas :-)
Jitka
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 14, 2010 21:09

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jitka »

Renáta píše:Tak som nad ňou rozmýšľala. Nad rakovinou. Na niečo som došla. Už ma nezaujíma.Prdím na ňu. Už mi je fuk. Nevenujem jej ani jednu myšlienku. Hlavní je se neposrat!!! Všetky myšlienky venujem radosti - tu a teraz!!! m:-)
Ahoj Renáto, dnes jsem se zaregistrovala, abych s Tebou mohla komunikovat. Asi před rokem jsi tady psala, že máš přítelkyni, která drží půst pod dozorem dr. Partykové. Ráda bych se dozvěděla, jak to probíhalo. Můj manžel s tím chce totiž začít.
Prosím Vás všechny, kteří máte zkušenosti a nebo máte známé se zkušenostmi s urinovým půstem, jestli byste mohli reagovat na tuto mou poznámku. Děkuji, Jitka
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jindra »

Ahoj Jitko, něco mi říká, že manžel do toho jde ze zdravotních důvodů - v tom případě přeji mnoho úspěchů.
Důležitou věc pro začátek - knihu Partykové "Urinoterapie a nemoci" - předpokládám máš? Je skvělé mít knížku od praktikujícího půstaře.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Jitka
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 14, 2010 21:09

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jitka »

Jindra píše:Ahoj Jitko, něco mi říká, že manžel do toho jde ze zdravotních důvodů - v tom případě přeji mnoho úspěchů.
Důležitou věc pro začátek - knihu Partykové "Urinoterapie a nemoci" - předpokládám máš? Je skvělé mít knížku od praktikujícího půstaře.
Ahoj Jindro, díky za reakci. Ano, máš pravdu, jsou tam vážné zdravotní důvody. Tu jmenovanou knížku mám zatím půjčenou z knihovny. I knihu "Urinoterapie očima lékaře". A máme doma knihu od dr. Partykové Hladovění pro zdraví. Ale dobrých a praktických informací není nikdy dost a hlavně od lidí, kteří půstovali kvůli vážnému zdravotnímu stavu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jindra »

Jitka píše:Ano, máš pravdu, jsou tam vážné zdravotní důvody
Tak to tedy mnoho štěstí ještě jednou a hlavně si opakujte pořád dokola: alkalizovat, alkalizovat.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Jitka, ospravedlňujem sa, že reagujem neskôr a ďakujem Samirke za upozornenie na tvoj príspevok. Áno, je to pravda, že kamarátka pôstovala kvôli liečbe onkoochorenia. Radila sa s dr. Partykovou - už je to rok. Vydržala 25 dnípôstu. Žiaľ, ochorenie neustupovalo, postupovalo a ona napokon súhlasila opäť s chemo. Stále sa lieči - aj pomocou chemo, aj pomocou alternatívy.
Jitka, prajem manželovi, aby to chytil za správny koniec a tebe, aby si zvládla byť oporou.
Jitka
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 14, 2010 21:09

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jitka »

Renáta píše:Ahoj Jitka, ospravedlňujem sa, že reagujem neskôr a ďakujem Samirke za upozornenie na tvoj príspevok. Áno, je to pravda, že kamarátka pôstovala kvôli liečbe onkoochorenia. Radila sa s dr. Partykovou - už je to rok. Vydržala 25 dnípôstu. Žiaľ, ochorenie neustupovalo, postupovalo a ona napokon súhlasila opäť s chemo. Stále sa lieči - aj pomocou chemo, aj pomocou alternatívy.
Jitka, prajem manželovi, aby to chytil za správny koniec a tebe, aby si zvládla byť oporou.
Ahoj Renáto, děkuji za to, že jsi reagovala. No, není to moc povzbudivé. Ale jak jsi psala, hlavne se nepo...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Áno, Jitka, myslím, že to napokon dajú len tí, čo sa nepos... - nie tak navonok (lebo chorý človek neraz hrá navonok silného, aby nevystrašil blízkych, ale vo vnútri...). Prajem vám, aby ste vnútri cítili tú silu a presvedčenie. A nezabúdajte sa smiať - ver mi, že sa to dá aj v tých najstrašidelnejších situáciách a že to veeeľmi pomáha. Držím vám palce!
Lucka s rakovinou

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Lucka s rakovinou »

Ahoj vsem, byla mi zjistena rakovina tlusteho streva a konecniku. Je mi 33 :(
Nicmene jsem na vita strave a jedine co mi pohama jsou zeleninove stavy. Po ovoci hubnu jeste vice a necitim se vubec dobre. Orechy a ruzna semena nemuzu vubec, asi je to moc tezke. Chlorela je vynikajici. Dokazal by mi nekdo rict, jakym zpusobem se stravovat u teto nemoci, jak dlouho, co caje apod.

Moc dekuji vsem za Vase odpovedi.

Martina
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Fiona »

Ahoj Lucko, nevim jakou vahu chces prikladat radam nas vseznalku z fora. My se muzeme mylit a v dobrem umyslu casto mylime, ale ty poneses dusledky svych rozhodnuti. Nechci ti rikat co jist nebo nejist, na to nemam pravo. Muzu te odkazat na vysledky prace nekolika lidi co prisli na dost dobre a ucinne metody likvidovani tumoru a hlavne uzdraveni cloveka jako celku. Myslim ze hodnotnejsi informace ziskas od zdroje nez prefrazovane ode me ;)

1/ Gersonova terapie - knizka Gerson's therapy (viz google). Take film The Beautiful Truth (zadarmo na youtube) o tom pojednava i s hezkyma obrazkama. Osobni zkusenost nemam a zamerne se zdrzim popisu, od toho je zdroj.

2/ Breussova metoda - myslim ze existuje i knizka v cestine nebo slovenstine ale uz nevim jak se jmenuje, neco na zpusob Prirodni lecba nebo tak nejak. Mne pomohlo sveho casu. Ovsem nedokazu si predstacvit jak bych to dala v zime (vsechno je mozne). Na netu je toho urcite plno a nejspis i tady na foru budou odkazy na weby s presnejsim popisem.

3/ Budwigove protokol - toho je tu na foru taky hodne, napr ve vlakne Sirna patlanina.

Ovsem vlastni kriticke mysleni pri zkoumani a vyberu a rozhodnost pri aplikaci nic nenahradi ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

Lucka s rakovinou píše:Ahoj vsem, byla mi zjistena rakovina tlusteho streva a konecniku. Je mi 33 :(
Nicmene jsem na vita strave a jedine co mi pohama jsou zeleninove stavy. Po ovoci hubnu jeste vice a necitim se vubec dobre. Orechy a ruzna semena nemuzu vubec, asi je to moc tezke. Chlorela je vynikajici. Dokazal by mi nekdo rict, jakym zpusobem se stravovat u teto nemoci, jak dlouho, co caje apod.

Moc dekuji vsem za Vase odpovedi.

Martina
až to oznámí mně, tak začnu aktivně půstovat, lepší živý a hubený než naopak,
klustý střevo je nejlehčí, tam je největší pravděpodobnost že to je vo potravě, léčení nejlíp probíhá při prázdným žaludku(a podle mne pouze)
takže rada: pokoušet se o půsty a ty prokládat zeleščávama, nezvládnu-li, tak aspoň brojsovku, což je zeleščáva, ořechy nebrat
nedbat kecy doktorů o váze, žena byla (po brojsovce) plně funkční s 32 kg na 170cm, až ju začali chválit jak přibírá tak to vzalo rychlý konec
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Zdeníno »

Lucka s rakovinou píše:Ahoj vsem, byla mi zjistena rakovina tlusteho streva a konecniku. Je mi 33 :(
Nicmene jsem na vita strave a jedine co mi pohama jsou zeleninove stavy. Po ovoci hubnu jeste vice a necitim se vubec dobre. Orechy a ruzna semena nemuzu vubec, asi je to moc tezke. Chlorela je vynikajici. Dokazal by mi nekdo rict, jakym zpusobem se stravovat u teto nemoci, jak dlouho, co caje apod.

Moc dekuji vsem za Vase odpovedi.

Martina
Tahle útlá knížtička je docela dobrá, komentuje ji Čech, co se vyléčil 100% z rakovinného nádoru (po operaci a následných metastázích) podle Breusse. Měl štěstí, že jej jeho doktor podporoval a povzbuzoval (i když se v průběhu hladovky nádor spíše subjektivně zvětšoval). Udává poměr zeleninových šťáv, jaké bylinky apod.
Americký onkolog Simonton napsal tuhle knížku, kde překvapivě odhaluje častou souvislost mezi osobní krizí (krizí vztahů) a rakovinou. Dosáhl úspěchů s tzv. řízenou imaginací, kdy si pacient představuje živě, cca 3x 15 min denně, jak nemoc ustupuje a zdraví se navrací.
Obě knihy jsou často k vypůjčení v krajských knihovnách.

A zde je něco na povzbuzení od Břetislava Kafky: "http://files.rahunta.cz/200000359-479ea ... 20vůle.pdf"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:...Americký onkolog Simonton napsal tuhle knížku, kde překvapivě odhaluje častou souvislost mezi osobní krizí (krizí vztahů) a rakovinou. Dosáhl úspěchů s tzv. řízenou imaginací, kdy si pacient představuje živě, cca 3x 15 min denně, jak nemoc ustupuje a zdraví se navrací....
Zvláštní že název i obsah je velmi podobný Cestě od Brandon Bays.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Presne ako píše BUC, presne taký plán mám aj ja, keď sa dozviem takúto novinu.
Fionka, Breussovka v zime v pohode, keď je takáto motivácia - začínali sme s ňou 6. 1. pred 8 rokmi a aj biozelenina sa dala zohnať od farmára z Lesoňovic.
Lucka, nechceš zmazať ten dovetok s rakovinou? Však to nie je nadlho, tak nech ti to "neprischne" :wink: Držím palčiská. Radia ti dobre, starí bráchovia :D
Jáj, ešte jedno som si spomenula. No, že som vtedy myslela na to, že by bolo bývalo lepšie absolvovať breussovku ešte pred operáciou a chemoterapiami. Tak ti to píšem, neviem, či chcú rezať, keď spomínaš aj konečník - moja mama mala chytenú poslednú zákrutu pred konečníkom a museli spraviť vývod... No, dnes by som jej určite radila skôr tie hladovky alebo breussa ešte pred zákrokmi. Si musí zvážiť každý sám, jasnačka. Tak sa nehnevaj, že tu takto mudrujem.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:
Zdeníno píše:...Americký onkolog Simonton napsal tuhle knížku, kde překvapivě odhaluje častou souvislost mezi osobní krizí (krizí vztahů) a rakovinou. Dosáhl úspěchů s tzv. řízenou imaginací, kdy si pacient představuje živě, cca 3x 15 min denně, jak nemoc ustupuje a zdraví se navrací....
Zvláštní že název i obsah je velmi podobný Cestě od Brandon Bays.
Důležitý je fakt, že Simonton je oficiálně vystudovaný americký lékař-onkolog, působící na americké klinice, jeho výsledky prošly vědeckou oponenturou (výběr pacientů, použité metody atd.) a byly publikovány v odborném tisku.
Imaginací se léčí i v tibetském buddhizmu, rovněž zenový mistr Hakuin (? jestli se nepletu), si tímto způsobem vyléčil dosti podlomené zdraví v důsledku neustálého sezení před osvícením (na radu svého lékaře praktikoval něco jako imaginaci rouna, ze které proudí do těla životadárný elixír). U nás viz B. Kafka. A jistě i jinde (viz třeba B.B.).
Důležitá je víra/vůle k léčbě tímto způsobem (pacienti, kteří této léčebné metodě nedůvěřovali měli podle Simontona prokazatelně horší výsledky). Podle mého soukromého názoru by však vlastní imaginace neměla být prováděna jako nějaký rozkaz vůle, ale jako živá příjemná plastická představa (což však vyžaduje jisté úsilí).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

Zdeníno píše:...Podle mého soukromého názoru by však vlastní imaginace neměla být prováděna jako nějaký rozkaz vůle, ale jako živá příjemná plastická představa (což však vyžaduje jisté úsilí).
Je třeba té vidině uvěřit v nejhlubší podstatě podvědomí, pak až teprve funguje. Nestačí jen chtít rozkazem vůle, protože chtění je věc rozumu, člověk i v té chvíli může cítit v podvědomí odmítání a nevíru. Musí té vidině plně věřit, být si jistý že to tak bude, a pak teprve mu podvědomí bude řídit osud směrem kterým si přeje.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Standa K. »

Lucka s rakovinou píše:Ahoj vsem, byla mi zjistena rakovina tlusteho streva a konecniku. Je mi 33 :(
Nicmene jsem na vita strave a jedine co mi pohama jsou zeleninove stavy. Po ovoci hubnu jeste vice a necitim se vubec dobre. Orechy a ruzna semena nemuzu vubec, asi je to moc tezke. Chlorela je vynikajici. Dokazal by mi nekdo rict, jakym zpusobem se stravovat u teto nemoci, jak dlouho, co caje apod.
Moc dekuji vsem za Vase odpovedi.
Martina
Martino/Lucko (?), odpovím podobně jako Buc, co bych dělal já ve svém případě. Je to právě rok, co mi onemocněl rak.mozku táta - se špatným koncem - viz vlákno "Praktická zkušenost - rak. mozku". Prošel jsem tehdá na netu všechno možné, hodně si doplnil svoje myšlenky, jejich souhrn viz vlákno "Septegram - příroda uzdravuje".

Trochu rouhačsky musím říct, že bych si to s tou hydrou rád rozdal a pak bych udělal toto :
50% úspěchu - okysličení organismu
Kdysi tady na vitariánu někdo psal jak se kdosi dostal z raka měsíčním pobytem (spojeným s půstem) v lese (tedy 24 hodin denně na vzduchu plném záporně ionizovaných molekul kyslíku), ve společnosti svého pejska. Věřím tomu. Vliv působení kyslíku je podle mne katastrofálně nedoceněn. Pobyt v budovách a zejména typu "Faradyova klec" je základní příčinou zdravotních problémů (u mého táty toto bohužel nemožno změnit). Zároveň s tím jde i ne/dostatek příjmu sluneční energie přes kůži a oči.
Zbývajících 50 % :
zajistit dostatek enzymů - strava - čistě raw nebo půst
zajistit dostatek NTM - ať už "přes pejska", meditací, autosugescí (či chceš-li řízenou imaginací :-) (takže tomu Simontovi taky věřím), ideálně společnost blízkých a milých lidí atd.
přiměřený pohyb
DOSTATEK spánku (!!!) - brzo na kutě (21.00)

Je mi jasné, že těchto podmínek se těžko dosahuje, ideálně jdou splnit jen ve specializovaném sanatoriu (domky čistě z přírodních materiálů, bez jakékoliv izolace podlahy (zajištění ionizace vzduchu v interiéru), společnost lidí s podobnými problémy - společná činnost, výlety atd.

Snažil jsem se v minulém roce o realizaci takového sanatoria, zatím bohužel bez výsledku, moje výzva v posledním videu se minula účinkem, projekt v Dni D na ČT se nedostal ani do vysílání... :-( nicméně to nevzdávám :-) jednou bude...

To jsem ti ale "dobře" poradil, co ? Držím palečky...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od culka »

Ahoj Lucka, predpokladam, ze mas momentalne hlavu ako melon. Neboj, to sa podda.
Zakup odstavovac ( to je jedno aky, ak nemas na drahy. Lepsia nejaka stava, nez ziadna), zacni pit stavy, vypadi do lesa kazdy den, medituj. Odlahci telu tym, ze prestanes jest tie biele nezmysly a maso.
Jedna rada na vrch z mojej skusenosti, nadopuj sa C-ckom. Vraj ho my rakovinaci mame chronicky nedostatok. Takze aspon 4g denne.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Je třeba té vidině uvěřit v nejhlubší podstatě podvědomí, pak až teprve funguje. Nestačí jen chtít rozkazem vůle, protože chtění je věc rozumu, člověk i v té chvíli může cítit v podvědomí odmítání a nevíru. Musí té vidině plně věřit, být si jistý že to tak bude, a pak teprve mu podvědomí bude řídit osud směrem kterým si přeje.
To by bylo samozřejmě z hlediska uzdravení výborné, ale není to nutné (to by pak tato metoda byla jen pro velmi málo lidí, navíc kteří by se - díky své víře – pravděpodobně do této situace ani nedostali). Důležité je ten proces nesabotovat "vírou v neúspěch", čili nucení se do něčeho, čemu člověk nevěří.
Je třeba se (po jóginském způsobu) co nejvíce uvolnit a navodit vhodnou představu (vizualizace léčivého dechu, nebo rouna, že kterého přitéká osvěžující a oživující šťáva atpod.) a již tato představa dává tělu reálnou zpětnou vazbu v podobě kladného léčebného pocitu (pokud není eliminován úsudkem "no jo, to je jenom fiktivní vidina"). Což podle mého soudu postačuje.
Dle terminologie B. Kafky se v mozku vytvoří určitá materiální struktura (říká jí esplano), která – když se imaginačním cvičením posiluje - tam již v průběhu dne i noci (převážně nevědomě, neuvědoměle) přetrvává a čím více září, tím lépe ji podvědomí (které kritické racionální uvažování nemá) přijme a uskuteční. Podvědomí je ve své podstatě daleko mocnější než léky a veškerá doktorská věda.
Simonton poukazuje na to, že rakovina je v nemálo případech neuvědomělé "řešení" (úniková cesta) životní situace jedince. A pokud dotyčný (pomocí psychoanalýzy) tuto situaci nevytáhne do vědomí a nevyřeší, léčení tímto způsobem nemá příliš mnoho šancí. Kafka oproti tomu přichází s uvědomělým vytvářením zdravého "esplana", které ono chorobné, nezdravé esplano (ona úniková cesta do rakoviny), tím, že působí opačně, nakonec přemůže a zdraví zvítězí. (Vůle se uplatňuje v touze po zdraví, nikoli již v samotném procesu imaginace.)
Renča
Příspěvky: 136
Registrován: stř čer 13, 2007 19:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renča »

Standa K. píše:Kdysi tady na vitariánu někdo psal jak se kdosi dostal z raka měsíčním pobytem (spojeným s půstem) v lese (tedy 24 hodin denně na vzduchu plném záporně ionizovaných molekul kyslíku), ve společnosti svého pejska.
To byla Fiona. Pomohla jí i Breussovka. Kdysi to psala ve svém deníčku a teď pár příspěvků nad Tebou to znovu zmiňuje.
Lucko/Martino držím moc palce.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

nedá mi nedoplnit, za léta v canceru se nám od prajníkou i možná ne-, sešlo na stovku zaručených léčebných praktýk, některá jsme samozřejmě vyzkoušeli, patrně chybně. Tím chci naznačit, že je třeba pečlivě uvážit , která vybrat, protože daný jedinec z hlediska časového se múže přečáhnout jen párkrát.
Osobně bych se přikláněl za co nejrozsáhlejší změny v životním stylu co do místa, vnímání, myšlení, stereotypů, potravy , pohybu atp-nejlepší by bylo zažádat sáblikovou o možnost přičlenění do její treninkové skupiny
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od araila »

Dobry vecer,

Chtela jsem se zeptat jake potraviny jist a jakych se vyvarovat pri rakovine. Pokud nekdo vite a odpovite, predem moc diky. Nasli mi nador cipku a casti lymf. uzlin. A to ziji cely dosavadni zivot jak se da zdrave a maso jim zcela minimalne. Njn, udelame co se da. Jeste jednou predem dik.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

No ona je teorie, že zrovna tu rakovinu čípku způsobuje konkrétní virus, koneckonců se proti ní i očkuje, takže s životosprávou to asi mnoho společného mít nebude.
Taky jsem měla chycenou lymfu, sice při jiném typu rakoviny, ale pořád jsem tady :-).
Přeju brzké uzdravení.
Pinus strobus
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

Myslím, že TV hlasatelka Marie Retková měla tu samou diagnózu.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186 ... e-retkove/

Léčila se klasicky, s jídlem dokument taky nemá nic společného, aspoň co si pamatuju, uvádím ho tady spíš jen pro povzbuzení.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

Brandon Bays začala jíst 100% vita, ale kromě toho desítky dalších kroků (sama viděla největší přínos v řešení psychiky, kupodivu půsty jakoby neznala). Vita strava neznamená zaručnou léčbu, ale je to velmi přínosný pozitivní krok vpřed, ke kterému je třeba nasadit všechny další známé zbraně. I zpomalení je pokrok, znamenající získání více času k řešení.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od araila »

Dnes mi lekari oznamili, ze vlivem tlaku karcinomem postizenych lymfatickych uzlin muze byt nefunkcni prava ledvina...mimo jine...

Chci koupit domaci cisticku vody na bazi reverzni osmozy a zajimalo by me, zda mate nejakou zkusenost. Voda z kohoutku mi nechutna a na nic jineho nemam chut.

Diky moc Vejmutovce a Pandovi za odpovedi.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od culka »

Ber to tak moja, ze sme tu z toho vsetci tak trosku v soku. Teda ja to aspon velmi tazko rozdychavam uz od vcerajska.

Reverzne-osmozovu vodu pijem uz rok a pol. U mna vsetko v poriadku, mozno by som pozorovala zmeny k horsiemu, keby som ju prestala pit.

Tuto sa zacala moja cesta http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=31. Na zaciatku ovocie, len ktore skutocne pomaha, casom uz vsetko, ale to casom bolo asi az za rok. To prve leto som prezila na ananasoch, melonoch a mojich malinach.
Teraz na jesen konecne post a aj to len preto, ze ma mudrlanti nasr a vy tu podrzali. Vdaka vsetkym!
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Samira »

araila píše:Chci koupit domaci cisticku vody na bazi reverzni osmozy a zajimalo by me, zda mate nejakou zkusenost. Voda z kohoutku mi nechutna a na nic jineho nemam chut.
viewtopic.php?p=115362&sid=67cbd73988c1 ... 52#p113366
viewtopic.php?p=111634&sid=af5bb8608d66 ... 19#p111310
a este aj Sarka by Ti asi vedela daco napisat, ak sem nakukne, ma aj s Mirom RO doma.
S osmozou sme doma spokojni, nemame ju dlho, ale uz aj ten psychicky pocit, ze pijeme nezavadnu vodu nam pomaha.

Araila... myslime na Teba. A teraz pozeram, ze uz aj culka daco napisala, zase ma predbehla :)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od araila »

Dekuji vam srdecne, culko a Samiro za vase vrela slova. Nemam strach, jen je dost tezke zit vsechny ty potize a bolesti a pritom se snazit byt co nejprijemnejsi na blizni, kteri mne maji radi a snazi se pomoci. No, delam co mohu. Nejsem stara, a tak se nador rozviji dost rychle. Doktori porad neco vysetruji a zkoumaji a resit zacnou az pristi patek ozarovanim. Vzdy jsem byla pro alternativni lecbu, ale v mem pripade je pry stadium jiz dost pokrocile, a tak si netroufam odmitnout lecbu standartni. Spis o alternative uvazuji jako o podpurne lecbe. Potrebuji, aby se rust nadoru zastavil co nejdrive.
Slysela jsem o "biologicke lecbe", ale nic blizsiho nevim. Potom je tu Dr. Jankovic ze Slovenska, ktery ma pry uspechy pri leceni nadoru injekcemi inzulinu. A nakonec jsou tu i nejruznejsi lecitele, kteri jsou vetsinou dost drazi, coz ovsem nic nevypovida o uspesnosti jejich lecby a ja osobne zadne neznam.

Tak to jen strucne, kdyz jste na mne byli tak hodni. Moc a moc diky a at se vam vse dobre vrati dvojnasobne.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

Nevím jak u jiných diagnóz, ale u rakoviny prsu se jako biologická léčba používá herceptin. Adeptka na biologickou léčbu musí mít v nádoru určitý typ bílkoviny, což se pozná z histologic.rozboru.
Při ozařování se hodně doporučuje jako doplněk třeba "Mumio", jestli znáš. Více na www.tml.cz. V Rusku je hodně populární a svého času se hromadně posílalo i do Černobylu.
Nebo ostropestřec, třeba ostropestřecový olej nebo směs /např. www.dedekkorenar.cz /.
Ze své zkušenosti velmi doporučuji neuspěchat po léčbě rekonvalescenci a i během ní se nepřetěžovat, hodně odpočívat.
Co se týče rodiny, při první rakovině jsem se samozřejmě cítila mizerně, že je takhle trápím, při druhé jsem konečně pochopila, že se prostě nedá nic dělat a že nejdůležitější je vlastní duševní pohoda, pokud možno za každou cenu. Tak se rychleji uzdravíš, což potěší i rodinu. Být svým způsobem sobec a všechny myšlenky podřizovat tomu, aby jsi byla v klidu, je u téhle nemoci strašně důležité. Možná je to i jeden z důvodů, proč jsi ji dostala, aby ses tohle naučila.
Je to těžké, protože spousta onkologických pacientů je právě takových. Mám na mysli pocity úzkosti, viny, bezmoci vůči citům druhých. Samozřejmě je přirozené se kvůli nim občas cítit blbě, ale nemělo by tě to ovládnout. Osobně doporučuji naučit se to raději hned :-). Pravděpodobně se to pak bude hodit i pozdějc v životě.
Pinus strobus
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Standa K. »

araila píše:Chtela jsem se zeptat jake potraviny jist a jakych se vyvarovat pri rakovine.
Nejprve - viz o pár příspěvků výše moje odpověď Lucce/Martině.
Správně tedy podle mne by měla otázka stát "Chtěla jsem se zeptat jakým životním stylem bych měla žít a čeho se v něm vyvarovat".
Obecně jsem proti glorifikaci stravy jako věci která z 90% rozhoduje o našem ne/zdraví.
Pokud tedy mluvíme o stravě mluvíme o nějakém 30%ním podílu na celkovém ne/úspěchu léčení - takto to aspoň vnímám já.
A má to velké souvislosti - nezdravý životní styl vzbuzuje chutě na nezdravé potraviny - pokud člověk nedoplní neurotransmitery např. pobytem na čerstvém vzduchu řekne si o ně tělo třeba chutí na sladké. Dostat je musí tak jako tak, na typu zdroje mu nezáleží...
(kdo by chtěl stravu přesto glorifikovat ať nezapomíná, že denně sní do 2 kg potravin ale denně jím projde 4-6 kg vzduchu :wink: = naše základní živina)

Ionizovaný kyslík dokáže zabíjet viry, bakterie i rakovinné buňky. Pobytem v přetlakové kyslíkové komoře lze např. zastavit něco tak neskutečně agresívního jako je sněť. Doporučuji knihu Nathaniel Altman : Kyslíkové léčivé terapie.
araila píše:A to ziji cely dosavadni zivot jak se da zdrave a maso jim zcela minimalne.
ale o.k., pojďme mluvit o těch 30 procentech...
Maso jako nepřítel číslo 1 - podle mne největší mýtus ve stravování...

Nepřítelem číslo 1 je pro mne koncentrovaný CUKR a to ve všech podobách - včetně medu, sušeného ovoce, o všelijakých "zdravých" hnědých cukrech či dokonce toho bílého nemluvě. A kdo jí málo masa automaticky začíná mlsat (neurotransmitery :wink: ) A mezi námi - cukr velmi rády i rakovinné buňky...

Cukr způsobuje záněty = enormní namáhání slinivky = nedostatek enzymů pro léčení = nemoc

Uvedu příklad - čištění zubů je defakto nenormální věc, tak jako ostatní tvorové měli bychom jest stravu která čištění nevyžaduje aniž by docházelo ke vzniku kazů...
Dva lidé, jeden bez konzumace cukrů ale s masem, druhý bez konzumace masa ale s cukry, oba bez čištění zubů - kdo z nich bude mít jako první plno zanícených zubů ? A to máme to "štěstí", že o těchto zánětech se dovíme, ty skryté v těle jsou horší...

Nepřítel číslo 2 - nadměrná spotřeba soli
Nepřítel číslo 3 - tepelně upravené mléko (včetně pasterace)
Nepřítel číslo 4 - lepek - způsobuje záněty ve střevech
A teprve nepř. č. 5 bych tak asi viděl maso.

Tolik za mně k těm 30 procentům... :)
Držím palce tobě i všem ostatním nemocným !
Pítr

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pítr »

TO: Standa K.
Teď ale Stando předpolkádám, že mluvíš o tom, čemu se v dnešní době říká "BIOmaso". -> zvířata žijící ve vlastním prostoru, kde mají místo na proběhnutí, jsou krmeny věcmi, kterými se živí v přírodě a jsou usmrceny humánně bez větších stresů. (Tak teda předpokládám že BIOmaso vypadá)
Když ho dáváš na páté místo...?

Podle mě většina lidí, kteří jedí MASO požívají: přesolené salámy, konzervy, uzeniny (které kolikrát kouř ani neviděly), atd...
Já nejsem žádný vyhraněný odpůrce masa, i když poslední dobou se ho snažím vynechávat úplně a zkoušet, co na mě udělá vita - zatím se z hubeného stává ještě hubenější :) , ale produkty, kterým lidi teď říkají maso obsahují jak sůl, tak jsou tepelně upravené + v sobě mají konzervanty...

Nejsem vedle?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

No, sorry, že som s týmto mojím príspevkom mimo misu, ale ad BIO mäso... Ja viem, že všetky tie reči o humánnych podmienkach chovu a usmrtenia sú na mieste a že je úžasný rozdiel, či zviera žije celý svoj biedny život zavreté v hale, kde si kadí pod seba a nemôže sa ani otočiť, či ľahnúť si, alebo žije na lúke a voľne sa pasie. No nakoniec to príde, síce mu pri tom nepichajú do očí a nezlámu mu hnáty, netýrajú ho... je to BIO smrť a my, ľudia máme biomäsko nepresiaknuté adrenalínom z nedôstojného skonania. Biosmrť či nebiosmrť, tak neznie otázka. Otázka je skôr o tom, či musíme do seba rvať toľko mäsa, keď sa dá aj bez neho a zdravšie. To, že kapeme na zvýšené cholesteroly, infarkty, porážky či rakovinu mi napokon pripadá len ako odplata tých, čo skonali kvôli našim plným bruchám, nech už to bolo bio či nebio. Mali by sme sa začať správať slušnejšie a nezožrať všetko živé kvôli iluzórnej predstave, že bez toho človek byť nemôže.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od araila »

Standa K. píše: Ionizovaný kyslík dokáže zabíjet viry, bakterie i rakovinné buňky. Pobytem v přetlakové kyslíkové komoře lze např. zastavit něco tak neskutečně agresívního jako je sněť. Doporučuji knihu Nathaniel Altman : Kyslíkové léčivé terapie.
Znamena to, ze je dobre koupit si domaci fontanku, mimo jine? Nebo je tu rec pouze o kyslikovych komorach?

Za dalsi typy diky. Cukr neni muj problem, protoze ho prakticky vubec v uvedenych formach nejim. Nikdy jsem ani jako dite nebyla tzv. bonbonovy typ. Spis mam rada vylozene zivou stravu, jako je cerstva zelnina nebo ovoce, ale toho ted v zime moc bohuzel neni. :wink:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od araila »

Renáta píše:No, sorry, že som s týmto mojím príspevkom mimo misu, ale ad BIO mäso... To, že kapeme na zvýšené cholesteroly, infarkty, porážky či rakovinu mi napokon pripadá len ako odplata tých, čo skonali kvôli našim plným bruchám, nech už to bolo bio či nebio. Mali by sme sa začať správať slušnejšie a nezožrať všetko živé kvôli iluzórnej predstave, že bez toho človek byť nemôže.
Vim, ze to myslis dobre, Renato, ale nekdy mam dojem, ze vegetariani nebo vitariani lasku ke zviratum trochu prehaneji. Takove zvire by se take nerozpakovalo te zabit a pozrit, pokud by melo hlad. Takze nevidim nic spatneho na tom, pokud se na ukor zvirete snazi prezit clovek, ktery z nejakeho duvodu neni vegetarianem, veganem, ani vitarianem.

Jina vec je, a s tim naprosto souhlasim, ze by zvirata, chovana pro lidskou obzivu, nemela byt tyrana.

Nicmene i rostliny maji cit a vnimaji bolest, jak bylo nejruznejsimi pokusy dokazano. A zmareni zivota cerstve naklicene rostlinky mi nepripada nicim mensim, nez zabiti zvireciho mladete. Pokud se tak nedeje pro preziti, tj. kvuli potrave, ale z pouheho rozmaru, pak je jiste i toto jednani stejne tak zavrzenihodne.

Vyzirani se a obezita jista neni dobra vec, at jiz se deje formou prijimani zvireci nebo rostlinne stravy, to je jasne.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vlastne som chcela povedať najmä to, že bez toľkého mäsa by sme boli určite zdravší. Mamku mi skolila rakovina a nikto ma nepresvedčí, že na tom nemal významný podiel jej jedálny lístok. Skrátka bez mäsa môžeme pokojne byť a dokonca byť zdravší. Nemusíme oberať o život iných, aby sme dobre žili. Tvoj názor ti neberiem, veď je to fajn, že sme rôznorodí. Ja som došla k tejto skúsenosti a nemyslím, že je to preháňanie. Skrátka, je to moja skúsenosť. Len to. Na živote je úžasné najmä to, ako sme neraz schopní po čase veci vedieť inak, keď prejdeme kus svojej cesty. Pred 14 rokmi som vravela úplne inak a nikdy by som neverila, že na veci, v ktorých mám "jasno", budem raz pozerať inak. :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:...Na živote je úžasné najmä to, ako sme neraz schopní po čase veci vedieť inak, keď prejdeme kus svojej cesty. Pred 14 rokmi som vravela úplne inak a nikdy by som neverila, že na veci, v ktorých mám "jasno", budem raz pozerať inak. :D
Pekne.
Uprimne povedane, ja uz sa aj niekedy bojim povedat nahlas svoj nazor, lebo nazory sa mi menia v priebehu jedneho roka, zopar mesiacov, ci dokonca v priebehu jedineho postu. A ucim sa nikomu nevyvracat jeho pohlad na svet (i ked s drzanim huby a kroku mam stale problemy).
Bola som par rokov vegetarian, potom som sa k masu vratila, neskor som propagovala vitarianstvo, a teraz po poste zacinam pozerat na jedlo nie z hladiska zlozenia, ale z hladiska ekologie a tvrdim, ze kurca behajuce po dvorku je ekologickejsia (a pre nas mozno zdravsia volba), ako tony nedozreteho ovocia dotrepane lodami a nakladakmi k nam cez pol planety.
Neviem, ako dlho mi zase zostane tato ideologia, ale kazdopadne Reni Tvoje preferencie domacich jablk su najlepsou volbou, to bez debaty. Aj keby boli trochen striekane, je to lepsie, nez nekontrolovane postreky v zahranici, alebo stopanie zvierat humusom vo velkochovoch.

A este si teraz v tomto obdobi myslim (ale bohvie, dokedy to bude u mna platit), ze je lepsie zjest lahke uvarene jedlo s chutou, bez vycitiek, s pohodou, ako sa nasilu pchat surovym zelovocom bez potesenia. Aj podla poslednych "pripadov" tu na vitariane vidno, ze len o strave to nie je. Myslim, ze STRES je zabijak cislo jedna.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Samira píše: Aj podla poslednych "pripadov" tu na vitariane vidno, ze len o strave to nie je. Myslim, ze STRES je zabijak cislo jedna.
So stresom súhlas. Len bacha na nejaké zovšeobecňovanie ala podľa posledných prípadov vidno... Ty to fakt vidíš? Ja teda zďaleka nie. To, že je niekto tu zaregistrovaný a píše, ešte neznamená, že tak aj žije a že to robí správne a "vyvážene" (jasan, že nielen jedlo). Vieš, aj ja som žila v domnení, že moja mamka drží korektne Breussovku a držala som ju s ňou. Aj ju držala. Takmer. Len si v jej polovici šupla krémeš, keď už ho piekla mojim deťom... Že zrušila všetku "robotu" Breussovky a vrátila sa na štartovaciu lajnu, to nemohla pochopiť. Priznala sa mi až hodne neskôr... Takže také súdy, že veď ako ten dobre jedol a dostal raka a podobne, to ja už éééé :wink: Popravde si myslím, že týmito rečami si len ospravedlňujeme napríklad to, že sami nemôžeme byť bez kúska syra a pod. To nie je výčitka, veď v poho. Dôležité, že si hodne pokročila na ceste a kdyby něco, tak vieš, kde máš rezervy :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:...a kdyby něco, tak vieš, kde máš rezervy :D
Ano, vcera som si jednoznacne zacala vidiet rezervy na pupku - take tie pneumatiky (:-) Ale po zvazeni sa este stale nemam predpostnu vahu.
Renáta píše:...Takže také súdy, že veď ako ten dobre jedol a dostal raka a podobne, to ja už éééé :wink:
Chapem, chces povedat, ze ked niekto o sebe vyhlasuje, ze papa zdravo, tak to mozno nie je celkom pravda (ako moja mama hovori, ze cely den nic neje, a aj tak pribera, a pritom zje tolko co ja s muzom dokopy). Ale ked si tu citam vejmutovku alebo arailu (a tymto holkam verim, ze nejedia pol kila tlacenky na posedenie), tak si naopak poviem - aha ako zdravo jedol/jedla/jedli a ma/maju/mali raka - to znamena, ze sa poserkalo nieco ine, iny dovod, iny clen rovnice, pripadne viac veci naraz. A tam treba hladat chybu. Spravna strava len ZNIZI pravdepodobnost ochorenia (podobne aj ostatne faktory - spanok, pokoj, vzduch, laska, pohyb...)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Sami, veď práve to som si vôbec nie istá, kde je tá hranica - musí to byť pol kila na posedenie, alebo stačí údené raz za rok (napríklad) a spácha podobnú galibu, ako u druhého denná dávka tlačenky - kde je ten štart? Rozhodne nikoho súdiť nechcem, ani rozpitvávať jeho spôsob života či zamýšľať sa, v čom robí chybu - nechcem rozosmiať tých hore :D a sama mám dosť roboty so sebou... Len mám čudné pocity, keď čítam či počúvam, koľko ľudia zvládnu napr. pôstovať a potom sa vrátia k predošlej strave. Neviem, či to tak funguje. Skôr by som myslela, že je to zbytočný záhul pre telo a taký ten tanec krok vpred, dva vzad... Neviem, čo je správne. Možno je najsprávnejšie práve to, čo každý z nás práve činí, lebo nič sa nedeje len tak a každý z nás má inú cestu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Samira »

Renáta píše:...Možno je najsprávnejšie práve to, čo každý z nás práve činí, lebo nič sa nedeje len tak a každý z nás má inú cestu.
Mozno... Budem nad tym dumat ;)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:06, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Veru tak, amen. V podstate, keď sa tak človek obzrie okolo seba - tak máme a ponúka sa nám nesmierny blahobyt, no napriek nemu sme strašne chudobní, lebo tie najdôležitejšie záležitosti väčšine chýbajú.
Odpovědět