KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Stres prý odkáže překyselit tělo, kdybyste se ládovali od rána do večera fazolema a kilama zeleného.
Věřím! V knize Tajemství bylo i o případech, kdy se někdo vyléčil z rakoviny pohodou - sledováním komedií. Přišlo mi to přitažené za vlasy, ale kdoví...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

Přeceňovat stravu a podceňovat sílu negativních myšlenek a pocitů se může stát osudným.

Taky myslím, že když má někdo rakovinu trávicího traktu, tak to bude hlavně špatnou stravou. To samé nádory v krku, na plicích u kuřáků.

Samozřejmě jsou případy, kdy si lidé nádory způsobili životosprávou /jídlo, nedostatek pohybu/, ale o těchle případech mi přijde ztráta času tady diskutovat.
Ale co třeba Ch.Nolfiová ?

Někdy mám pocit, že někteří lidé věří, že když budou jíst 100% syrové, tak s nimi nespadne ani letadlo.
Pinus strobus
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka píše: Ale co třeba Ch.Nolfiová ?
Neviem, tak sa písalo v jej knihe, že sa jej rakovina rozbujnela, keď si dala spraviť biopsiu - pre tú sa vraj rozhodla po útokoch na ňu, že nikdy žiadnu rakovinu nemala. Dovtedy vraj mala tú hrčku maličkú, stiahnutú, bola tam roky, počas ktorých jedla surovú stravu. Ak si dobre pamätám z jej knihy. Ale či to bolo inak, to nám už neporozpráva. Vieš čosi iné?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

Vejmutovka píše: Někdy mám pocit, že někteří lidé věří, že když budou jíst 100% syrové, tak s nimi nespadne ani letadlo.
a víra tvá tě uzdravila... takže jsou vlastně nezdolní optimisti. Někdo takový tu na foru je? Chtěla bych mu ze srdce pogratulovat! Už i Standa má svůj pentagram a ví, že strava není vše.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Návštěvník

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Návštěvník »

Hm, něco jsem tu psala a celé se mi to smazalo...

Takhle. Nebrojím proti vitariánství, tahle strava mi vyhovuje, jsem na ní už pár let a dostala jsem se k ní naprosto přirozeně, ani jsem nevěděla, že existuje. Já se dřív dokonce bála, že jako jím špatně, že mi budou chybět např.bílkoviny /doma jsme od 1994 provozovali Fit pro život a tam se jí luštěniny/, ale nemohla jsem si pomoct, vyhovovalo mi to převážně takhle. Byla jsem roky vegetarián, teď si jednou za čas dám mořského živočicha, protože mám chuť a nic nehrotím, jelikož už vím svoje.
Já vím, že tohle je web o stravě, ale odhaduji, že většina pisatelů se tu zajímá i o zdraví. Přeceňovat stravu na úkor jiných aspektů života je chyba. Psýché a tělo jedno jsou a tudíž i zdraví.
Mluvím na základě tříleté zkušenosti s léčbou rakoviny, jednou recidivou a informací, které jsem vytáhla ze svých spolupacientek za pobytu v nemocnicích.
Stres a negativní myšlení hraje někdy, resp. nesmírně často, zásadní roli. Špatná psychika, bolavá duše, nikoli kousek sýra je ten spouštěč.
Až tohleto přijmeme do všech důsledků, až zahrneme do léčení psychosomatiku stejně jako nutriční terapii, bude uzdravených přibývat a přibývat.
Jíst syrovou stravu je jednodché, překopat své zažité vzorce uvažování a myšlenkových návyků je /někdy/nekončící /někdy/tvrdá práce a možná proto by někteří lidé při neúspěchu raději uvěřili, že chyba je v kousku sýra než v jejich hlavě.

K Nolfiové - četla jsem, že navzdory desítkám let na vita, zemřela na rakovinu, a že ji trápilo odmítání jejího učení.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

to by se tu přece jinak neřešil kousek sýra. Když si vezmete, jak je člověk složitý jako celek - tělo, psychika, duch /energie/ všechno dohromady musí být v rovnováze, aby byl jedinec zdravý.

Pro někoho dost velký úkol. Daleko, daleko těžší a hůře pojmenovatelný a dosažitelný než jíst jenom přísně syrovou /nebo jinou/ stravu.

Já jsem tady dvakrát něco smolila, pokaždý se to nějak smazalo, takže to vzdávám, snad příště.
Pinus strobus
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od jans »

Jo, i Standa už má pentagram a jo, i zesynchronizovat to všecko dohromady je těžší, než jíst jenom syrovou stravu. Ale nemělo by se zapomínat na to, že se ty složky docela ovlivňují, spoustě lidí i tady na fóru změnila syrová strava celkově život. Prostě člověk tak začne jíst a to ostatní se postupně přidalo. Takže podle Standy sice strava a půsty jenom 30%, ale to tam nezapočítal následný věci, který se potom dějí, že se člověk začne samovolně víc hýbat, že se při půstu uklidní a přestane se tolik stresovat atd. atd.
Tyhle následný věci nejsou sice přímo prokazatelný, ale stává se to docela často. Stačí se podívat kolik lidí odtud začalo běhat třeba.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

Pavluska píše:
Vejmutovka píše: Někdy mám pocit, že někteří lidé věří, že když budou jíst 100% syrové, tak s nimi nespadne ani letadlo.
a víra tvá tě uzdravila... takže jsou vlastně nezdolní optimisti. Někdo takový tu na foru je? Chtěla bych mu ze srdce pogratulovat! Už i Standa má svůj pentagram a ví, že strava není vše.
to by bylo výborné, já každému přeju jenom zdraví. Spíš ale aby nebyli zaskočeni, v mém okolí si také lidé mysleli, že životospráva je všechno. "Jak to, jak to že zrovna TY ? Vždyť tě nikdy nevidíme jíst nic jinýho než jabka ? Tak to vidíš, já jsem na tatrankách a jsem zdravější než ty". To jsem slýchala dost často :-).
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

jans píše:...spoustě lidí i tady na fóru změnila syrová strava celkově život...
Také jsem začal nejdříve s půsty, ty mě přivedly k syrové stravě, ta k běhání, pak přišla snaha o práci na psychice. Jakmile se člověk snaží se sebou něco dělat, tak ho to pak vede dál ve všech oblastech.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

Ha! Již jsem se tu zjevila /Návštěvník=Vejmutovka/.
Pinus strobus
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka píše:Ha! Již jsem se tu zjevila /Návštěvník=Vejmutovka/.
:D No ešte to tak ,aby si sa nám skrývala a potajomky hryzkala syr (:-) :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka píše:
Spíš ale aby nebyli zaskočeni, v mém okolí si také lidé mysleli, že životospráva je všechno. "Jak to, jak to že zrovna TY ? Vždyť tě nikdy nevidíme jíst nic jinýho než jabka ? Tak to vidíš, já jsem na tatrankách a jsem zdravější než ty". To jsem slýchala dost často :-).
Ty si tým bola zaskočená? Zaujímalo by ma, ako si sa s tým vyrovnala. Či ťa to trápilo. Ono ľudia sú takí a ťažko jednému vysvetlíš, že i rakovina môže mať genetický základ, napr.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

Vejmutovko, poznala jsem :) , vždyť to vidíme podobně (nejen s tím, že si taky semtam zobnu mořské ryby), spíš stejně. S těmi různými jídly to mají asi konkrétní lidé konkrétně. Pokud jim je po něčem zle, tak se tomu snaží vyhýbat. U mě nefunguje, když sním radostně něco s pšeničným lepkem nebo mléko (to v menší míře). Každý jsme originál a měli bychom poslouchat své tělo. Ale hlavně duši.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

Ještě k té hlavě. Náš známý měl pokročilou rakovinu plic (silný kuřák) (a jídlo ani nezmiňuji), už to vypadalo víc než beznadějně, ale on je ztělesněním optimismu, srandy za každé okolnosti ... a dodnes žije. Osobně to považuju za největší zázrak, který jsem viděla.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Vejmutovka »

někdo má duši v pořádku a opravdu si nemoc způsobil prasečinama /doslova/, někdo pracoval celý život v továrně, kde denně čichal lepidlo a to samý.

Mě se vlastně nepodařilo asi moc vyjádřit, o co mi tu jde. Že nechápu, jak se někdo po tom všem, co se tu už napsalo, může podivovat, že vitarián /běhající, skákající, strečingující, v lesích žijící/ může i tak onemocnět a svádět to na příležitostný kousek sýra.

Možná jsem vše pochopila špatně, je to možné, a to se pak omlouvám.
Pinus strobus
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

Vejmutovka píše: Mě se vlastně nepodařilo asi moc vyjádřit, o co mi tu jde. Že nechápu, jak se někdo po tom všem, co se tu už napsalo, může podivovat, že vitarián /běhající, skákající, strečingující, v lesích žijící/ může i tak onemocnět a svádět to na příležitostný kousek sýra.
aha, já nečetla celé toto vlákno od začátku, tak o "kousku sýra" nevím. :|
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka, ale mám dojem, že tu prítomní veľmi dobre vedia, že to nie je len o strave, ale aj o strave - že si tu všetci uvedomujeme, čo všetko má vplyv na zářicí zdraví. A snažíme sa odstrániť tie negatívne faktory, o ktorých aj ty píšeš. Tak prečo si pridávať tým "kúskom syra", keď už i nejeden lekár vie, že mlieko má karcinogénne účinky. Kto vie, kde je tá hranica, čo je ešte málo a čo je už veľa? Ale priznám, keď má mať človek stres z toho, že je bez syra, nech si radšej dá. Osobne jedlu až taký význam nepripisujem, aby som sa nervila, že niečo nemôžem. Medzi nemôžem a nechcem je podstatný rozdiel.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:Ještě k té hlavě. Náš známý měl pokročilou rakovinu plic (silný kuřák) (a jídlo ani nezmiňuji), už to vypadalo víc než beznadějně, ale on je ztělesněním optimismu, srandy za každé okolnosti ... a dodnes žije. Osobně to považuju za největší zázrak, který jsem viděla.
Naopak taková Helena Růžičková byla také vždy ztělesněním optimismu - a nic. V jejím případě ale myslím spíš šlo o špatný pohled sama na sebe, málo sebeúcty (např. kouřila během chemoterapie).
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Vejmutovka píše: Mě se vlastně nepodařilo asi moc vyjádřit, o co mi tu jde. Že nechápu, jak se někdo po tom všem, co se tu už napsalo, může podivovat, že vitarián /běhající, skákající, strečingující, v lesích žijící/ může i tak onemocnět a svádět to na příležitostný kousek sýra.
Jééj, Vejmutovka, myslím, že vravíme o tom istom. O syre som síce vravela a som hlboko presvedčená, že do stravy našej nepatrí (a furt sa mi o tom nedarí presvedčiť muža :wink: ), ale nie v súvislosti, o ktorej píšeš - ak som ťa urazila ja, rozhodne to nebolo mojím úmyslom a veľmi sa ospravedlňujem. Naozaj by ma zaujímalo, ako si sa vyrovnala s debilnými poznámkami okolia.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Panda píše: Naopak taková Helena Růžičková byla také vždy ztělesněním optimismu - a nic.
Pandi, to, čo sa javí optimistické navonok, môže byť vnútri úplne iné.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Pavluska »

Pandi, ji jsem znala jen z televize, tak vůbec nevím jak to měla opravdu hozené uvnitř hlavy. Netroufám si nic napsat.
Renáta mě předběhla.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Samira »

Pekny rozhovor sa tu rozbehol. Dik za vsetky prispevky, i za pokojnu atmosferu pri debate.
Myslim, ze vsetci tocime vlastne o tom istom, kazdy z mierne odlisneho uhla.
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Enzym »

Renáta píše:
Panda píše: Naopak taková Helena Růžičková byla také vždy ztělesněním optimismu - a nic.
Pandi, to, čo sa javí optimistické navonok, môže byť vnútri úplne iné.
Přesně tak, též myslím, že paní Růžičková nebyla taková, jaká se jevila navenek. Například mě dost překvapilo, když jsem se dozvěděl, že byla zastánce komunistického režimu. Taky vůle žít u ní nebyla asi moc silná, protože do posledního dne prý kouřila několik krabiček cigaret denně. Kouřila je prý i přímo během chemoterapie, alespoň její blízcí to tvrdili v nějakém pořadu. Paní Růžičková byla každopádně výborná herečka, a právě proto by pro ni nebyl problém, hrát nějakou roli i v životě, takže nikdo už se asi nedozvíme, jaká vlastně opravdu byla.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Sweetie »

osobne si nemyslim ze byla herecka typu Kostka, Preis, ted me nenapada jedina dama...medricka.
ona byla svoje, nic moc nepredstirala. taky tak zila. vzala ve skutecnost ze ma nador, a s timto faktem se smirila bez emoci ci vyssich cilu.
podle me strava je zaklad. vyzkousela jsem si to na sobe za ta leta, bohuzel rodice jeli 'veprovy hlavy' i kdyz se dost hejbali. tata sportoval- dost behal (musel, delal zkousky), kolo, turistika a na to stavba rodinnyho domu. mamka klasika, prace na zahrade, v dome, vylety, stale aktivni. a nic. a psychika? paradni normalni stastna rodinka. nasi se milovali. spustu pratel, nasi byli velmi spolecensti, plesy v zime, nase zahradni pikniky s vlastnim tocenym behem roku, atd.
a nebo je to vse nahoda a karma?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jindra »

Sweetie píše:a nebo je to vse nahoda a karma?
kolikrát, když mám pocit, že "konečně mám jasno", pak mne napadne přesně tahle otázka a je to zase v háji. Dobrá otázka :) Nakolik je vše náhoda a karma...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Fiona »

Priznam se ze kdysi pri tom pustovani v lese za ucelem uzdraveni a zniceni nadorku jsem nebyla schopna uplne prestat kourit. Sice jsem to zredukovala na 2-3 sluky z bongu za den, ale byl to zlaty hreb dne, neco na co jsem se opravdu tesila a nalezite si to vychutnala :mrgreen:

Proste jsem mela nejak zakodovane ze k poradnemu relaxu to tak nejak patri... jo, jiste ze je to blbost. Nedoporucuju :) Ale vzhledem k tehdejsi situaci mam dodnes pocit ze to bylo asi nejlepsi reseni. Lepsi nez bojovat s abstaky, nervy jsem v tu chvili potrebovala na jine veci. Navic kdykoli jsem v zivote prestala kourit (a bylo to x-krat), vzdycky tam po 1-3 tydnech abstinence nastal tvrdy detox s priznaky nekde mezi chripkou a zapalem plic. To jsem taky zrovna nepotrebovala. Ono i detoxy to chce postupne ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Bafule »

nevím jestli to tu už není ale právě jsem zkoukla tohle pěkný video : http://www.stream.cz/video/201409-rakov ... nesmis-bat
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od isyss »

Všechny zdravím a mám prosbu...ne za sebe ,ale za mladou ženu(36 let)..která už asi 3 roky bojuje (zatím neuspěšně )s rakovinou prsu,která metastazuje do mozku...alternativním metodám se vůbec nebrání,naopak sama se o to dost zajímá ...uplné vyléčení zatím nenastalo,taky alternativních metod je spousta,těžko se dá řídit vším naráz...prosím byl by někdo ochoten jí konkrétně poradit (nejlépe plán co a jak dělat) ,aby byla šance na zvrácení bujení?...děkuju moc za případnou pomoc... :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Isyss, nechcem nič zľahčovať, či zjednodušovať, keď už je to takto.
Žeby infuzne podavanie B17? Skus link http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=53
No a dobre info aj tu:
http://eldhwen.wordpress.com/2010/01/17 ... -rakoviny/

A mnoho inšpirácie nájdeš v tom videu nad tvojím príspevkom. Ten Essiac vyzerá zaujímavo - poznáte to niekto v tej práškovej forme, čo spomína doktor? Ten lekár je Ćech, neviete čírou náhodou naňho nejaký kontakt?
Jeho premýšľanie nad tým, či prijať chemoterapiu je úžasné - chemoterapia ničí imunitný systém a IS je jediný, čo ma môže z rakoviny vytiahnuť. Jednoduché ako facka!
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Miguel »

pan Zajíček tvrdí, že ví jak na to, tak bych zkusil az-zdravi.cz
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

To je to najťažšie na tom celom - ako vyhodnotiť správne všetky tie ponuky a smery... Ale akokoľvek v tom videjku je kus pravdy (o IS).
Uživatelský avatar
isyss
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 30, 2010 2:06

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od isyss »

moc děkuju všem za rady....jste skvělí!!...včera mi psala, že na CT zjistili asi 50% zlepšení metastáz...zázrak...vaše rady ji přetlumočím..děkuji .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Isyss, tak to je úžasná správa!!! Teším, tešim spolu s vami :D
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Jindra »

Miguel píše:pan Zajíček tvrdí, že ví jak na to, tak bych zkusil az-zdravi.cz
Malinko opravím, správně má být http://www.zdravi-az.cz. Ano ano, na Jardu bych se rozhodně obrátil!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od culka »

Jindra píše:
Miguel píše:pan Zajíček tvrdí, že ví jak na to, tak bych zkusil az-zdravi.cz
Malinko opravím, správně má být http://www.zdravi-az.cz. Ano ano, na Jardu bych se rozhodně obrátil!
a aj ked nie osobne, tych napadov, co s tym je tam kopa. Da sa vybrat alebo od kazdeho trosku. Trubky preplachnut ( aj kavou a potom bude ako ten maly chlapcek u Gersona, co sa cudoval, ze niekto tu kavu aj pije), lymfu vycistit, dutiny a zlcnik tiez a o ostatne sa uz postara IS.
Drzim vam palce.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

včera sem shlédl na STV2 odpoledne teritéken /na taniery/ se slovenskými maďary nebo naopak teď nevim, ale nevěřil sem očím a uším, byli tam 3 MUDrové a zároveň zastánci až propagátoři alternativ, pominu-li přístrojek ne měření boží náklonosti od MUDRDRSCDOcKandidátVědVUML, byl tam skutečný před lety beznadějně nametastázovaný tehdy 60tiletý básník, prorostlý v hercně, takže se to už nedalo operovat, ale měl naštěstí takú manželku, která mu vyhledala štose materiálu a ještě než vůbec to věděl najisto, začal hned na její popud všechny metody, kerý mu vyhledala. Časem prostudoval a na pilu už tlačil sám, říkali tomu frontální útok, navíc měl štěstí jako žto náboženský příznivec. Namátkou bez pořadí: Víra, přesvědčení že to zvládne, ozař, CHT, gerson, B17, koupil si presr a jede ščávy, čaje a různé i prapodivné preparáty atd. Nezaznamenal sem fyzickou aktivnost ani tak nepůsobil, ale včil už ve 62 nevypadal až tak špatně. Škoda že tam nebyla i ta jeho žena. Na závěr sdělil, že přesně nedokáže určit co z toho mu vlastně pomohlo, myslí si že vše/i když ščávy a spešl čaj docela zdůrazňoval/, ale je mu to v podstatě jedno. Aha a Proč mě to vlastně zaujalo? Patrně že tam dokázal zakomponovat pro jistotu celou tu škálu, a to i věci vuolové, nikoliu jen snadné polykací pasivní, navíc pokračuje takto i dále. A hlavně přístup těch osobních lékařů, v tom měla má žena smůlu, s takovými jsme se v JMK nesetkali. Patrně i má role zůstala za očekáváním.
Mimochodem byla tam jeeště jedna, té se to vrátilo, teď zas dobrý ale moc mě nepřesvědčila, zdálo se mi, že se nedokáže úplně oprostit od běžného života a nevěnuje se jak básník jen odstranění, ten ty 2 roky nesložil ani kuře v obilí.
Zaujala mě i teorie mudrů o provalení bujení, tvrdí, že buňky jsou v podstatě blbci a to co určuje, kerá je kerá, je ta venkovní obklopující je omáčka, tam jsou ty chemické informace, jestli to je buňka kopyta nebo sleziny, no a dojde-li k znečišťování této informační polévky ať už z vnější, či vnitřní polution, rovněž tak pochody v mozku, vytvářející chemická působení a jakmile v určité chvíli to přesáhne mez, IS již nerozliší a nestačí likvidovat narušené buňky, což jinak normálně těch 10000 denně běžně zvládne, a buňce bez informací a blokátorů nezbývá nic jiného než se jen množit páč to je jí vlastní.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

včera 16:OO konzumace banáncou opět u TV, přednosta brněnské onkošky (toho sem dokonce za ty 3 roky strávené tam ani nepotkal)- rozhovor,
děsivý rozdíl proti maĎarskoslovenským kapacitancím- arogance, arogance, převýšenost, ignorance, bohorovnost, bohužel i sympatičnost, a tato kombinace jest pro pacienta vystrašence, důvěřivce spolehlivě mortalitní.
Z celého vyplývalo, že kdo nejde alopatickou, tedy oficiální klasickou medicínskou cestou, jde vstříc k jisté záhoubě a naopak že jest záchrana takřka jistá.
U dotazů na alternatívy projevil absolutní neznalost, nezájem, či cokoliv bližšího se o tom dozvědět a míchal vše dohromady, pátý přes osmý a zpět, žraločí chrupavku, léčitele, houmpatii i brojsovku. Pak sdělil, že léčitelé mu nevadí, že krom placeba (ovšem díky za to) je to neškodné, stejně jak houmpati /tady o obého bych vnitřně souhlasil/, pak zmínil příklad, kdy to bývá jako vážné, např. před pár lety paní prý dělala nějakou brojsovku a přišla k nim úplně dodělaná a že oni s tím nemohli už nič robiť, že se přitom prý pijí akési ščávy, že se vlastně hladoví (nechápaje že hladovkuje) a příjem potravy není rovnovážný a jiné blábouly. Mám podezření, že ten popleta mínil případ mé manželky, páč o ní to tam bylo známo, ale domotal to (nebo schválně účelově), páč ta byla naopak poslušná a robila vše dle jejich nařízení (bohužel) a nikam se nevracela, páč nikdy neodešla. Ještě zmínil, že by to mělo být trestné, aby léčitelé (asi já) též měli zodpovědnost za to čo pacientovi urobí, to mě rozesmálo, páč to by napřed museli jít bručet patrně všichni tamo zaměstnaní onkologové, majíce za sebou těch svých 40 až 80 % umrtvenců (určitě 10titisíce v čr ročně),
takže je to naprosto naopak, jsou naprosto z obliga, nic jim nehrozí a proto můžou beztrestně žvanit a konat co je popadne
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Buc, veľmi, veľmi, veľmi sa mi páčilo to videjko, čo tu zavesila Bafule o českom lekárovi, ktorý sa vyliečil alternatívou. A to mal metastázy. Vlastne mu systém zachránil život, keď ho odmietli liečiť, lebo mal pokročilé ochorenie. Toho chlapíka si kuknem vždy rada a posunula by som ho každému, kto sa rozhoduje ako ďalej.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od culka »

Bucko, mam zakazane sa vyjadrovat na slovenskom onkochate, lebo nemam patricne vzdelanie a v podstate hovno o tom viem. Ine nezostava, len im zazelat vela zdravia a stastia do buducnosti.
Moje siroke okolie sa vyjadrilo, ze v pripade podobnej milej spravy, budem ich prvy a hlavny zdroj informacii. Az ma pot oblial. Byt zodpovedna sama za seba je ine ako zodpovedat aj za inych. Mozno z toho je potom ta arogancia. Neviem si predstavit, ze by som cely zivot stravila v praci, ktora ma sice bavi, ale moja pracovna cesta je posiata nahrobnymi kamenmi. Arogancia je asi jedine, co ich drzi pri zmysloch. Za tou maskou to mozu byt prijemni ludia.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od buc11 »

zajímavé,
snad jen, já si s nimi nechtěl nikdy pokecat, jen jsem byl nucen vyslechnout průběžnou situaci, popř. výtky
Na druhou stranu ve velké většině/až na jednu/ byli milí a příjemní, což je ale PMN názoru ještě horší, bo bláhovci se oddají falešné naději a až když to pochopí, je už pozdě, sám jsem shlédl, ještě i s ženou 2 taká prozření a bylo to děsivé, např. docela mladá a dosti hezká, když sme začínali, pak už jen na vozejku tak po roce a půl, to ještě žena byla ve formě, sme koukali na záchvat, tam řvala na plný kolo, že už jako že je úplně v riti? a že fakt už musí jako umřít? na našeho společného ošetřujícího sympouše, i já jsem jí mohl dle jejího stavu odpovědět, že co nevidět, žena tehdy též nevěřila, že tak dopadne,
Aroganci vidím v tom, že se brodí hromadami mrtváčů a prohlašuje se to za úspěšné léčení
Ti 3 různí maďarští MUDr slováci tu alternativu/mylím tu i z mého pohledu rozumnou/ v práci vedle ofišl podporují
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:30, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Renáta »

Inak za zmienku možno stojí aj to, že nejeden pacient radšej znáša chemo do žily a ožiare a čojaviemčoešte, ako abolútnu zmenu (stravy, životného postoja...). Nejeden by si klobásu od huby neodtrhol za nič na svete. Radšej za ňu položí život.
A to platí nielen pre ľudí s rakovinou...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Sweetie »

buc11 píše:zajímavé,
snad jen, já si s nimi nechtěl nikdy pokecat, jen jsem byl nucen vyslechnout průběžnou situaci, popř. výtky
Na druhou stranu ve velké většině/až na jednu/ byli milí a příjemní, což je ale PMN názoru ještě horší, bo bláhovci se oddají falešné naději a až když to pochopí, je už pozdě, sám jsem shlédl, ještě i s ženou 2 taká prozření a bylo to děsivé, např. docela mladá a dosti hezká, když sme začínali, pak už jen na vozejku tak po roce a půl, to ještě žena byla ve formě, sme koukali na záchvat, tam řvala na plný kolo, že už jako že je úplně v riti? a že fakt už musí jako umřít? na našeho společného ošetřujícího sympouše, i já jsem jí mohl dle jejího stavu odpovědět, že co nevidět, žena tehdy též nevěřila, že tak dopadne,
Aroganci vidím v tom, že se brodí hromadami mrtváčů a prohlašuje se to za úspěšné léčení
Ti 3 různí maďarští MUDr slováci tu alternativu/mylím tu i z mého pohledu rozumnou/ v práci vedle ofišl podporují
uz tenkrat v blbejch osmnacti nechapajici souvislosti jsem pri navstevach mamky v nemocnici kdyz byla po prvni a pak po druhy a ..operaci a hned jeste k tomu chemoterapii jen rvala (brecela) co ti to tady proboha provadej?! jeste pet ci deset let pote jsem ty monstra v bilych plastich nenavidela. mamin osobni onkolog byl rodinny znamy, a je kapacita. mimochodem pak to dostal taky ale uspesne se z toho dostal. jeden cas vypadal az prebidne, ale prekonal to. vzdyt jsou to kriminalnici.
takze v madarsku se zacinaj menit?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Sweetie »

Renáta píše:Inak za zmienku možno stojí aj to, že nejeden pacient radšej znáša chemo do žily a ožiare a čojaviemčoešte, ako abolútnu zmenu (stravy, životného postoja...). Nejeden by si klobásu od huby neodtrhol za nič na svete. Radšej za ňu položí život.
A to platí nielen pre ľudí s rakovinou...
renat, to je absurdni, souhlasim. jen pri rakovine moji mamy tam snad ani jina alternativa nebyla znama, ci spise zcela pokladana za sarlatanstvi (hodny upaleni), kdezto dneska, kdyz to dostal tata, uz prej uvazoval si to jit nechat lecit nekam do sanatoria s anlternativni lecbou. preci jen osveta se dostava hloubejc do povedomi.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od culka »

Svitulka, ono to nie je lepsie ani teraz. Vytlacila som tu informaciu zo seba celkom uspesne. Mama aj svokra to ustali, dokonca ani slzy sa nekonali, takze usudzujem, ze vyzeram dobre.
Ale nejaku obrodu robit? Akosi nema kto pocuvat, lieky su uz veselo zavedene a tazko sa z nich vyvliect. Ach jaj.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Marci »

culka píše: Ale nejaku obrodu robit? Akosi nema kto pocuvat, lieky su uz veselo zavedene a tazko sa z nich vyvliect. Ach jaj.
Ja s timhle postojem Culko nesouhlasim,i kdyby se nad tim zamyslel aspon 1 clovek ,stoji to za to. Preci nechces rict,ze je v populaci 100% tupcu. To preci neni pravda, to bysme preci tady nevedli tyhle diskuse.
Ale dokazu pochopit ,co tim myslis,mam takoveho dobreho protivnika vme mame,ale zjistila jsem ,ze na kazdeho se da najit zpusob a vubec neni nutne ho nejak presvedcovat.Chce to jen trpelivost a jistou davku smyslu pro hru,pac kolikrat decko je akcnejsi :roll:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Esterka »

Renáta píše:Inak za zmienku možno stojí aj to, že nejeden pacient radšej znáša chemo do žily a ožiare a čojaviemčoešte, ako abolútnu zmenu (stravy, životného postoja...). Nejeden by si klobásu od huby neodtrhol za nič na svete. Radšej za ňu položí život.
A to platí nielen pre ľudí s rakovinou...
Myslím, že matematicky vyjádřeno 99,99 procent lidí v případě rakoviny volí jednoznačně klasickou medicínu a pouze 0,01 procent lidí zkouší nějakou alternativu. Sama znám hrozně moc lidí, kteří se při rakovině léčili klasicky u doktorů (většinou umřeli), ale neznám jediného človíčka, který zkusil jakoukoliv alternativu. Hold, klasická medicína (operace, ozařování a chemo) má v naší zemi velmi dobrou reklamu v podobě zfalšované statistiky, která uvádí úspěšnost klasické léčby kolem 60 procent místo skutečných 10 procent. :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Příspěvek od Panda »

Esterka píše:..v podobě zfalšované statistiky, která uvádí úspěšnost klasické léčby kolem 60 procent místo skutečných 10 procent. :D
Proč zfalšované? Těch 50 procent zemřelo na následky chemoterapie a ne na rakovinu, tak to se přece počítá, ne?
Odpovědět