KARCINOM MALIGNÍ - praktická zkušenost

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Renáta píše:Macík, mrzí ma, čo sa deje. Myslím na vás. Za aký čas mamka toľko schudla? Kontinuálne za ten rok alebo zrazu v poslednom čase veľa?
No, ona zhubla docela logicky-jak měla operaci i ozařky v puse, tak prostě nemohla jíst a po ozařkách ani polykat, takže prostě zhubla tím, že málo jedla...bohužel ve dnech, kdy jedla lépe, tak většinou jedla kdeco a protože měla v tu chvíli přesvědčená, že už je to za ní, tak moje připomínky k jejímu jídlu odpálkovala vždy celkem drsně...při dnešním rozhovoru poprvé uznala, že už nemůžu jíst kdejakej šit...no jestli to nakonec bude inoperabilní, tak jí už ani nic jiného nezbyde než změnit životní styl....
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

jsme zas telefonovaly, mamča projevila zájem o autosugesci, nemáte někdo k tip na dobrou knížku, která autosugesci popisuje?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

O autosugesci bohužel moc nevím :( Jinak jsem ti posílala SZ.

zajímavá mi přijde Gersonova terapie:

http://remnantprophecy.sdaglobal.org/Li ... herapy.pdf
http://gersonsupportgroup.org.uk/Gerson ... Group.html
http://www.curezone.com/forums/f.asp?f=72
http://www.natures-glory.com/Images/Pro ... /gt9-4.pdf

No a hlavně odhodlání.. Držím moc palce!
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Uff, tak se cítím tak nějak bezmocně...mamka teď byla u primáře ostravské onkologie a ten jí řekl, že má velký nádor, který roste z oblasti měkkého patra-naprosto nestandardní...prý to tam nemuselo být i dřív, ale to podle mě kamuflujou, že neudělali už dřív náležitá vyšetření a furt jen provolávali, že jinde být nemůže...mamka totiž úplně od začátku a celou dobu cítila bolesti v uchu a doktoři se jí víceméně vysmívali....teď jí řekl, že jedině chemoterapie, že není jiná cesta, ovšem "dovolil" jí, že může strávit dva týdny tím, že se pokusí oslovit nemocnice, kde se specializují na oblast hlavy-tedy Bulovku nebo Sv. Annu...na Sv. Anně mi to samozřejmě nikdo nebere a mail tam mají jen na sekrošku, to se mi zdá jako házení hrachu na stěnu...myslím si, že mamka to tam už bude mít dlouho a nějak ztrácím všechnu naději....doktoři ji opět vmanipulují do něčeho totálně vysilujícího a pak už jí nepomůže vůbec nic....cítím se příšerně..promiňte, že to tady vylívám, ale tak nějak to nemám komu říct...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

macik píše: doktoři ji opět vmanipulují do něčeho totálně vysilujícího a pak už jí nepomůže vůbec nic....cítím se příšerně..promiňte, že to tady vylívám, ale tak nějak to nemám komu říct...
Macík, písala si o tom, že mamka chce Breussovku. Podľa skúsenosti s mojou mamou, ktorá najprv 3 roky bez alternatívy (zato 5 operácií, mnoho chemoterapie...) a keď onkomarkery po poslednej chemo, ktorá mala byť úplne zázračná... vystúpili do závratných výšin, rozhodla sa pre Breusovku. Tak sme to podstúpili, ale už bolo neskoro... Myslím, že sú hranice, ktoré keď sa prekročia, tak nepomôže už ani svätená voda. Žiaľ. Keď mame dali tie 2 týždne, nezačne s Breussovkou, či úplným pôstom hneď? Nech nestráca čas...

Hlavu hore a píš, je dobre dať to von, lebo to sú situácie, že sa človek môže zblázniť, čo tak veľmi chce pomôcť a cíti beznádej.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

No, tak jsme zase kousek postoupili, máme domluvený termínu u Sv. Anny už ve středu-paní, která mi domlouvala termín, tak byla zhrozená, když jsem jí řekla, že mamka se léčí od léta a že první pořádné CT bylo až teď...ohodnotila to jako velmi nestandardní...

Renátko, vedla jsem po telefonu tak srdceryvné litanie o potřebě detoxikace, že mamka už s přítelem hledá, kde u nich koupit bio zelovoc...je to ovšem ten zakopaný ostravský kraj, tam je to s tou zeleninou na prd....v nejhorším jí to budu posílat poštou odsud...

V té Gersonově terapii jsem vyčetla kávové klystýry a mamka už si jde koupit soupravu...je teď už nakloněná všemu, dokonce mi schválila koupi destilovacího zařízení...uff...vím, že udělá vše, ale tak nějak mám vnitřní pocit, že už může být pozdě...že to všechno proběhlo hrozně rychle a taky velmi nestandardně....jakoby byl rychlý konec neodvratný...už vím, proč se mi taaak moc nechtělo do organizování letních kurzů, i když jsem měla velký zájem mezi klienty....asi jsem někde podvědomě tušila, ach jo...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Nehádž flintu do žita! Hlavu hore, niekedy sa dejú zázraky a často práve ľudia, ktorí doteraz vôbec ani nesnili o nejakej detoxikácii, veľmi pekne a rýchlo reagujú. Držím palce.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ano, bojujte, ako len najlepsie viete a nic neodkladajte. Drzime Vam vsetci palce :!:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

no chvilku jsem teď mluvila po telefonu s mirkou a vnesla tam tu myšlenku, že živá strava živí i ty špatné buňky, což má jistou logiku :? ...navíc já si pročetla ty odkazy doubravky o gersonově terapii a nahukala jsem mamču, že má pít zeleninové šťávy co nejčastěji, aby byl detox rychlejší a zároveň aby měla příjem nějakejch kvalitních látek, protože je hodně oslabená a teď si nejsem jistá, jestli jí vůbec radím dobře :shock:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Chápem, tvoje rozpoltenie, prešla som si ním veru tiež. Keď som študovala Breussovu diétu, tak sa tam uvádzalo, že množstvo denne vypitej zeleninovej šťavy môže byť neveľké - vlastne čím menej, tým lepšie.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Lidi, tohle je složitý a každý si to musí rozhodnout sám.. JÁ bych na to ale osobně šla syrovou stravou - tedy zejména šťávami.. Zkus se Marcelo mrknout sem: http://curezone.com/forums/am.asp?i=856975. Mj. se tam píše, že:
- je nutno podpořit imunitní systém a zbavit se toxinů
- rakovina se nemůže rozvíjet v zásaditém prostředí
- podle zkušeností je syrová strava efektivní při léčbě rakoviny
- cukr rakovinu krmí

atd.. No – je to těžký, ale nějak si nedovedu představit, že by zdravá strava a antioxidanty, alkalzace aj. rakovinu podporovaly.. Důležitý ovšem je, co na to maminka. Na co se cítí, čemu je ochotná se PLNĚ věnovat? Vodní půst? Šťávování a alkalizace? Protože když do něčeho půjde, neměla by to brát „u huby“, jinak to asi nelze brát vážně..

Holka, taky s tím teď s bratrem válčíme a zatím to vypadá, že JÁ a ON to každý hodláme řešit jinak, takže je úplně jedno, co si o čem myslím já.

Držím palce! Držte se.
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

doubravka píše: JÁ a ON to každý hodláme řešit jinak, takže je úplně jedno, co si o čem myslím já.
Veď práve! Možno človeka priviesť k vode, ale piť musí sám. U mojej mamy mi trvalo strašne dlho (vlastne ešte po jej smrti), kým som sa vysporiadala s tým, že akosi "nerozumela" tomu, čo som jej vravela.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

macik píše:no chvilku jsem teď mluvila po telefonu s mirkou a vnesla tam tu myšlenku, že živá strava živí i ty špatné buňky, což má jistou logiku :? ...navíc já si pročetla ty odkazy doubravky o gersonově terapii a nahukala jsem mamču, že má pít zeleninové šťávy co nejčastěji, aby byl detox rychlejší a zároveň aby měla příjem nějakejch kvalitních látek, protože je hodně oslabená a teď si nejsem jistá, jestli jí vůbec radím dobře :shock:
PMN nejrychlejší a zároveň nejšetrnější detox je na urinovém (ale těžko přemluvit, že) či vodním-destilkovém půstu. I syrová strava tělo zatěžuje (byť minimálně a neporovnatelně míň než knedlo-vepřo), tělo musí trávit, vyrábět enzymy atd., Breussovka je dobrá (a zlatá !!) pro toho kdo půst jako neé...
Já osobně bych po diagnóze jakékoliv těžké choroby neváhal a okamžitě zahájil půst... + sluníčko + čistý luft (vycházky, větrání doma) + spánek od 20,30 hod + pohyb (chůze) + minimum civilizace (záření - elektropřístroje - televize, mobil, počítač, umělé hmoty, umělé oblečení, minimalizace domácí chemie - bacha na ty Vaše "šmudlátka" :-) , barvy na vlasy, prací prostředky ...), maximum hezkých vjemů (příroda, zooterapie, pohoda, návštěvy kamarádů, poslech hezké muziky)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Ono se to radí, doufám že to dobře dopadne. Těžko se dá radit, ale stav, kdy je půst prostě tělo dělá jen to že se čistí a uzdravuje. Neřeší příchozí stravu.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

no, mamča říkala, že na půst se necítí a já ji chápu...ona sice pořád má jakoby z čeho brát, má teď šedesát kilo, ale vypadá na mnohem méně a na takové váze byla naposledy v pubertě...je fakt hodně oslabená a i když na půst věřím, tak si myslím, že měl přijít dřív, že teď už prostě na něj není síla.....nejvíc asi bude opravdu třeba zmobilizovat psychiku a to se jí naštěstí daří...je strašně těžké se rozhodnout, co je správná cesta, veškeré argumenty, co jsem za poslední dny slyšela zněly dost logicky a přitom si navzájem protiřečí...nakonec to rozhodnutí stejně není na mě a jsem si docela jistá, že mamka půjde do chemoterapie, kterou já bych asi odmítla, ale kdoví....já osobně bych taky jako první cestu zvolila půst, ale tato cesta už je pro mamku asi uzavřená, je už teď jen stín toho, co bývala...


to doubravka: cukr rakovinu krmí...to jako i cukr z ovoce nebo myšlen je cukr normální? jdu proštudovat ten link...dneska nedělám nic jiného, jen sedím na netu...
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

"Dr Herbert M Shelton......one of the most experienced and authoritative exponents of water fasting stated that water fasting was not very effective against cancer if it had metastasized.
He also stated that it was very effective at shrinking tumours that had not done so, with differing results depending on the tumours size. Sometimes several lengthy fasts were required to achieve the best results.
"

Takže asi případ od případu..

"As we are not qualified health professionals, it can be a daunting task to give advice, but after saying that, I usually put myself in the hands of the patient and say "What would I DO if I had Hodgkins Lymphoma"; and that is how I will base my reply, considering that I too recovered from a terminal cancer 30 years ago when given only 6 months at best to live.
My own treatment protocol was based on water fasting (two prolonged fasts) with a radical change of lifestyle and diet thru a system of health-recovery known as Natural Hygiene, but presently, my very BEST advice is to direct you to Tony Isaacs in his own forum, who has done a great deal of research with successful Alt' cancer treatments at http://curezone.com/forums/f.asp?f=861 He is by FAR the best person to ask with any cancer treatment protocols, to the point where I would even stake my own life on it.
"

BTW - Shelton: http://www.soilandhealth.org/02/0201hyg ... 27.toc.htm
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

macik píše:to doubravka: cukr rakovinu krmí...to jako i cukr z ovoce nebo myšlen je cukr normální? jdu proštudovat ten link...dneska nedělám nic jiného, jen sedím na netu...
To mi povídej ;-) Vidím sama sebe před pár týdny, taky jsem jen zjišťovala do zblbnutí, než jsem si ujasnila, že cenu má zjišťovat jen ten typ informací, které jsou vyžádané (teda v mém případě, tvoje maminka je zase jiná než můj brácha).

S tím cukrem - určitě rafinovaný. Tuším, že jakýkoliv vyráběný (bílý, hnědý - všechno jedno). Pochopila jsem to tak, že ovocný je ok, když stejný zdroj doporučuje šťavení a syrovo..

:-*
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

To macik: ZITRA je v Praze prednaska Partykove,ktera jak asi vis sama prodelala rakovinu(prsu),ma bohate zkusenosti s pustovanim,urinoterapii,ocistnymi kurami.Obcas na prednasku jdu a vim,ze se tam dost schazeji i rakovinari,kteri maji ruzne zkusenosti.Prednaska se kona zde:http://www.sweb.cz/urinoterapie/u_aktuality_new.htm

rozklikni si posledni radek predsnasky a konzultace.

Autobusem pres Student agenci jses tu jedna dve.Vystoupis na Florenci a nasednes na metro B smer Nove Butovice,vystoupis na stanici Andel smer nakupni centrum Tesco-nevim presne jak je to tam oznacene.Pak sednes najakoukoliv tramvaj,ktera jede smer Motol(zastavka pred nakupnim centrem).Vystoupis na 3.zastavce primo u parku,ve kterem je ona ruzova budova.Myslim,ze ti Partykova muze hodne pomoci s navodem jak na to.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Maria, děkuju za tip...zítra to bohužel asi nestihnu, mám tu hodně práce, ale vlastně to pro mě ani moc smysl nemá :-(...já totiž půstu věřím a nemám žádné problémy ho přijmout nebo absolvovat...maminka ovšem půst odmítá a v tuto chvíli ji tam nedostanu..

ale škoda, že jsem o tom nevěděla dřív, na Partykovou bych fakt ráda zašla, jenže když chci o víkendu nepracovat, tak to musím vědět aspoň týden předem, abych se předpřipravila :?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

no ja to spis myslela tak,ze by ti pomohla vymyslet nejaka reseni pro mamu.Zkusenosti s rakem ma a rakovinarum taky radi.No ted docela zvysila frekvenci prednasek,tak obcas mrkni a jeji web,treba bude zas za mesic.drzim palec
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Maria píše:no ja to spis myslela tak,ze by ti pomohla vymyslet nejaka reseni pro mamu.Zkusenosti s rakem ma a rakovinarum taky radi.No ted docela zvysila frekvenci prednasek,tak obcas mrkni a jeji web,treba bude zas za mesic.drzim palec
právě proto jsem ráda, žes sem ten link hodila, budu sledovat...díky :D
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

ta moje mamča má tolik známejch, co na ni myslí...včera večer jí kamarádka zorganizovala seanci, kdy ji na dálku posílalo energii osm!!!! léčitelů naráz...i cizinci...dneska jsem s ní mluvila a v hlase byla znát velká změna-ona jak měla ty ozařky i v té krční části, tak na hlase se kondice i momentální stav pozná opravdu neomylně...

dneska mi řekla, že tak nějak zapomněla, že to je jen na ní a že se nesmí spoléhat na druhé....dělá hodně vizualice (bílé krvinky jako armáda požírají nepřítele) a přijede ve středu ke mě, protože máme domluvenou konzultaci u Sv. Anny...v podstatě si od toho neslibujeme nic víc než že jí potvrdí navrhovanou chemoterapii Ostravy, ale je to specializované pracoviště na oblast hlavy, takže tam jdeme prostě tak nějak pro ujištění, že v Ostravě opět něco "nepřehlédli"...

Pak bychom rády za MUDr. léčitelkou do Prahy, ale zatím to mám domluveno jen předběžně bez termínu, tak uvidíme...potřebujeme pátek, tak nám držte pěsti, ať nás paní doktorka vezme(v pátky moc neordinuje)..no uvidíme, nějak to dopadne...zítra ráno to budu obvolávat..
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

macik píše:ta moje mamča má tolik známejch, co na ni myslí...včera večer jí kamarádka zorganizovala seanci, kdy ji na dálku posílalo energii osm!!!! léčitelů naráz...i cizinci...dneska jsem s ní mluvila a v hlase byla znát velká změna-ona jak měla ty ozařky i v té krční části, tak na hlase se kondice i momentální stav pozná opravdu neomylně...

dneska mi řekla, že tak nějak zapomněla, že to je jen na ní a že se nesmí spoléhat na druhé....
To je úplně skvělé! :wink: Pozdravuj ji od nás, že držíme palce! :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Dneska jsme s mamkou byli na onko u Sv.Anny. Pan primář byl velmi příjemný a trpělivý, docela změna po přístupu na onko v Ostravě....víceméně je to ale docela blbý, no....dají hlavy dohromady, jestli se to dá operovat, ale i tak by pravděpodobně přidali chemo, ovšem s tím, že tkáně této oblasti "nejsou na terapii příliš citlivé"...čili hafo trápení a výsledek nejistý....

na jednu stranu vyslovil myšlenku, že se nemusí s jistotou jednat o nádor, nicméně také, že vředy na krku, z kterých mamce teče hnis, mohou být vlastně prorůstání nádoru...

nepřímo podpořil moji tezi, že tento nádor tam mohl být už loni na začátku léčby a že kdyby se tehdy udělalo CT (jak se to obvykle dělá, ovšem ne v blbé Ostravě), tak jsme mohli být chytřejší..no pozdě bycha honit...teď je to už šumák...

neměl výhrady k syrové stravě, jen, že si do toho mám mamka přidat něco hodně kalorického, ať před chemo dále nehubne...doporučoval smetanu, ale radši koupím přístroj na ořechový mlíko...doporučoval i bílkoviny s čímž jsem tam nechtěla polemizovat, jen jsem se zeptala, zda je možno maso nahradit luštěninami a námitky nebyly...

taky jsem se ptala, zda měl pacienty, kteří odmítli léčbu při recidivě a dopadlo to dobře a kupodivu přiznal, že ano...tak nějak jsem z něj i měla pocit, že tuto variantu nepřímo podporuje...tedy žádné výhrady proti alternativní léčbě...obecně si myslím, že by mamce bylo nejlépe někde na chaloupce v lese, to ona ráda, ale je slabá a nikdo z nás tam s ní teď být nemůže, leda pak v létě-já..no uvidíme...

Ráno byla mamka dobrá, ale odpoledne usla a celej večer se tady svíjí v bolestech, tak je to takový těžký...chtěla jsem ji přečíst nějaké materiály a zavolat kamarádce Mirky, která se taky léčí, ale dneska to prostě nešlo, snad jindy...

Zejtra valíme busem do Prahy k MUDr. Strnadelové, jsem zvědavá, jaký z toho budem mít pocit..mamka teď asi hoodně potřebuje slyšet, že to jde...moc si přeju, aby si s mamkou sedly..on by se určitě v nejhorším našel i někdo jiný alternativní, ale nechci mamku vystavovat zbytečnýmu harcování...

Jinak jsem před panem primčou nadhodila i půsty, ale nebyl kategoricky proti, spíš měl takový ty obvyklý námitky, který naznačují, že o tom prd ví...jakože ano, když nejíte, přestane růst i nádor, ale co pak, kde to skončí, co až začnete jíst.....nechtěla jsem v tu chvíli to téma rozvádět, ale pochopila jsem, že vůbec netuší, že za hlavní výhodu půstu považuju fakt, že se při něm z těla dostávaj věci, co tam být nemaj...no třeba někdy příště podráždíme býka červeným hadrem...ale on byl fakt hodnej, nijak to nehrotil..z těch doktorů, co jsme zatím viděli, byl jednoznačně nejpříjemnější a nejotevřenější varianta...tož tak....
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jejda, tak jsem teda zvědavá jak to všechno dopadne.

taky jsem byla dnes s markétkou u anny. pan doktor rovněž velmi příjemný. jela jsem tam spíše s tím, že si nedělám žádnou naději, ale přesto tam někde v koutku dušičky jsem si říkala, co kdyby nám přece jen někdo nabídl pomoc. ale i tahle náděj umřela. zkrátka jen řekl, že na tohle srdíčko se sahat nesmí, aby vše fungovalo aspon tak jako nyní. jen jsem poděkovala....je smutno matce, která vidí, že dítě po deseti krocích nemůže....jak mě to jen štve..... :cry:
mirka
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

http://www.lidovky.cz/hladem-proti-chem ... s=080402_0


mamka přidat něco hodně kalorického, ať před chemo dále nehubne...doporučoval smetanu

Pravy opak, ze?? Zeby blyskani na nove a lepsi casy??

Ke zdravotnimu stavu meho syna se uz brzo ozvu, dekuji vsem za podporu, nezlobte se, ale nemam zatim odhodlani se k tomu vyjadrovat, abych neco nezakrikla.

.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Macik, jako odbornik ti fakt neporadim...

Ale mohla bych se podelit o myslenky co se mi honily hlavou, kdyz jsem pred cca 4,5 roku tahla 42denni Breussovku kvuli nadoru na mozku (podzim 2003).


Uchylila jsem se tehdy na svou malou samotu vysoko na kopci, v okoli Muranske planiny na Slovensku, kde jsem uz predtim jednou prezila cely pulrok od jara do podzimu. To protoze mi bylo jasne ze toto je mezi mnou a Bohem, a ze opravdu nepotrebuju resit kazdy den nazory bliznich nebo vabive vune linouci se z potravin. Ta chatrc je trosku v desolatnim stavu, ale v panenske prirode, hned u nejlepsiho pramene co znam, myslim ze bude i lecivy... (stali obyvatele - mloci rodinka, ten pramen nikdy nezamrza, ani v nejvetsich mrazech, prestoze je studeny). Jen jednou tydne jsem sesla do udoli nakoupit zeleninu na stavy, jinak jsem se vyhybala svetu. Takze mesic a pul meditace v prirode, bez lidi a telefonu, jen s moji milovanou a vernou psi princeznou.

Prvni tyden byl tak trochu o nicem, spis jsem si to snazila vsechno srovnat v hlave a vyladit se na vyssi frekvence. Musim taky priznat ze jsem se tehdy jeste nedokazala uplne vzdat koureni :oops: Podarilo se mi jen omezit svou klasickou krabicku denne na 2-3 cigarety denne, od druheho tydne pak jen par sluku dohanu pres bong... Ja vim. Z nynejsi pozice skoro 2-leteho nekuraka to uz nedokazu pochopit, ale tehdy to proste jinak neslo. Nebyla jsem na to jeste zrala, asi bych se tam byla bez tech par sluku byla zblaznila...

Druhy tyden zacaly katarze, zatim spis psychickeho razu. Pripadala jsem si, jako by me byl svet vykastroval proti me vuli... Chvilema jsem nenavidela zivot a svet a chtela umrit. V jinych chvilich jsem se modlila za vychodisko, aniz bych si byla jista, jestli vubec jeste verim v Boha. Hlavou se mi honily vsechny mozne spolknute krivdy z detstvi, nenavist ke konkretnim lidem a ideologiim...

Muj denni rezim vypadal asi takto: Rano jsem vstavala za vychodu slunce, nebo (v pripade zatazene oblohy) tehdy kdyz mi princezna zacala olizovat ucho. Vymachala jsem se v prameni, vybehala se po planine s princeznou. Pak jsem na struhadle nastrouhala zeleninu a pres hadr vymackala stavu (zadna elektrina). Pak priprava zvance pro princeznu, aby nahodou nedosla k nazoru ze ma hlad a musi zacit lovit.

Pokracovani zitra (jdeme spat a zitra je pracovni den) ;)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

macik píše: neměl výhrady k syrové stravě, jen, že si do toho mám mamka přidat něco hodně kalorického, ať před chemo dále nehubne...doporučoval smetanu, ale radši koupím přístroj na ořechový mlíko...doporučoval i bílkoviny s čímž jsem tam nechtěla polemizovat, jen jsem se zeptala, zda je možno maso nahradit luštěninami a námitky nebyly...
Macík, ono onkológovia všeobecne sa veľmi boja kachexie - stavu nekontrolovateľného chudnutia, ktorý je taký typický pre finálne štádium rakoviny. Preto tak veľmi odporúčajú bielkoviny a aj stále sledujú hladinu albumínov. No aj PMN to nemusia byť živočíšne bielkoviny - napr. v takom konopnom mliečku by mali byť všetky esenciálne aminokyseliny. Ale zaradila by som ho asi až po tej Breussovke. Myslím, že to, čo začala písať Fiona, vám môže veľa povedať. Škoda, že musíte čakať na leto, škoda každého dňa. Je škoda najprv začať s chemo a potom sa pustiť do Breussovky, organizmus sa oslabí a musí potom bojovať aj s následkami chemo - najmä keď vám povedali, že v tej oblasti je výsledok chemo dosť neistý. Je to vabank - tak nech sa dobre rozhodnete.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

ml píše:je smutno matce, která vidí, že dítě po deseti krocích nemůže....jak mě to jen štve..... :cry:
Smutné správy, Mirka. Niet inej pomoci? Myslím na vás a rada by som ti pomohla, len keby som vedela, ako. :?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

dgm píše: Ke zdravotnimu stavu meho syna se uz brzo ozvu, dekuji vsem za podporu, nezlobte se, ale nemam zatim odhodlani se k tomu vyjadrovat, abych neco nezakrikla.

.
Dlho si sa neozvala, ešte dávno som ti písala SZ (ešte si si ju neprevzala). Podľa toho, čo píšeš, sa zrejme blýska na lepšie časy. Tak držím palce :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Podľa toho to vyzerá, že človek by mal ísť na chemoterapiu práve keď pôstuje. No, to je ale riadna pecka pre organizmus - tie sajrajty do tela, ktoré pôstuje. Verím, že účinok chemo sa musí vtedy mnohonásobne zduplikovať. Veď aj obyč lieky sa radí pri pôste užívať opatrnejšie a menšie dávky, lebo ich účinok je vtedy silnejší.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Renáta píše:
ml píše:je smutno matce, která vidí, že dítě po deseti krocích nemůže....jak mě to jen štve..... :cry:
Smutné správy, Mirka. Niet inej pomoci? Myslím na vás a rada by som ti pomohla, len keby som vedela, ako. :?
moc ti děkuji reni i za tu myšlenku na nás. rovněž nevím jak pomoci. mám to prý odevzdat a netrápit se. já to však nedokážu předat, stále ji chci zachranovat. byla jsem s markétkou i u té kočeny co vedla holistický seminář, díky terezce jsem měla tu šanci se s ní setkat, a ještě si ani neudělala čas terce poděkovat :oops: TEREZKO VELKÉ DIKY ZA SETKÁNÍ S TOUHLE "KRÁSNOU" OSOBOU. moc fajn slečna, ale ani tady pomoc žádná. má pravdu, markétka je spokojená, nic jí vlastně neschází a ten krátký život co tu s námi bude má celkem kvalitní....problém mám já, já ji tu chci mnohem déle a ještě navíc bez jakýchsi problémů....
mirka
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Renáta píše:
dgm píše: Ke zdravotnimu stavu meho syna se uz brzo ozvu, dekuji vsem za podporu, nezlobte se, ale nemam zatim odhodlani se k tomu vyjadrovat, abych neco nezakrikla.

.
Dlho si sa neozvala, ešte dávno som ti písala SZ (ešte si si ju neprevzala). Podľa toho, čo píšeš, sa zrejme blýska na lepšie časy. Tak držím palce :wink:
držím moc palečky, at to vyjde alespon někomu!!!!
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mirka, to že Markétku tu chceš, je úplne pochopiteľné. Ja viem, človek by najradšej tie detičky zovrel v náručí a nevydal ich tomu, čo ich čaká. Je to celkom prirodzené a veľmi ti rozumiem. Myslím na vás.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dgm píše:http://www.lidovky.cz/hladem-proti-chem ... s=080402_0


mamka přidat něco hodně kalorického, ať před chemo dále nehubne...doporučoval smetanu

Pravy opak, ze?? Zeby blyskani na nove a lepsi casy??

Ke zdravotnimu stavu meho syna se uz brzo ozvu, dekuji vsem za podporu, nezlobte se, ale nemam zatim odhodlani se k tomu vyjadrovat, abych neco nezakrikla.

.
Nevím je-li to k věci ale Partyková píše, že půstující myši odolají i atomovému záření ... tak to mně jen tak napadlo, držím pěsti
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Maciku s Mudr.Strnadelovou mam ja osobne dobrou zkusenost.pred 10lety mne ukazala cestu jak vylecit muj 2lety ekzem rozlezajici se vsude po rukou a rekla mi o urinoterapii.Tak snad pomuze i Vam.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Mirko, taky na Vás myslím...s odchodem rodičů se dá smířit, ale dítě je něco jiného..tak trošku jsem ráda, že jsme se u té anny nakonec nesešly..stačila mi v tu chvíli šourající se mamka, vidět ještě nemocné dítě...to by na mě asi v jednom dni byla silná koncentrace...mám zbabělé chvilky...

jinak u nás je to dneska dost pozitivní...breusovka sice asi zatím nebude, ale mamka je nalomená, že by možná vzdala i to chemo..to bych byla ráda...ale nechci chválit dne před večerem, ještě není rozhodnuto....každopádně dostala plno historek u úspěšných i neúspěšných pacientech, tak má co žvýkat....půst byl doporučen a mamka chce od zítřka zařadit první trojku..sice to nebude půst úplný, bude pít odvar z řas wakame, ale je to posun vpřed, třeba časem vstřebá i víc...

pan Zerzán nám vřele doporučoval i urinoterapii, ale vzhledem k tomu, že mamka má teď dost velké bolesti a bere na to utišující léky, tak jsme tuto variantu zatím nechali stranou..koupím literaturu a začnu to studovat..nemáte někdo náhodou Partykové kníhy u urinoterapii v elektronické podobě?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

tak jsem ráda, že vám cesta do prahy k něčemu byla.....držím moc palce at to všechno výjde!!!
mirka
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

macik píše:nemáte někdo náhodou Partykové kníhy u urinoterapii v elektronické podobě?
Ja mam iba tu o poste, tam tiez ciastocne spomina aj urinoterapiu. Chces aj tu, alebo ju mas?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Katarína píše:
macik píše:nemáte někdo náhodou Partykové kníhy u urinoterapii v elektronické podobě?
Ja mam iba tu o poste, tam tiez ciastocne spomina aj urinoterapiu. Chces aj tu, alebo ju mas?
tu o půstu mám :( ..ale díky za nabídku :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Fiono, hodíš sem někdy pokračování? Dost mě to zajímá a možná nejen mě...
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jo, Fiono, dnes jsem si říkala, že to sem musím napsat, že bych MOC RÁDA pokračování :wink:

Jinak dnes máme s bratrem za sebou první chemo. Nejsme z toho vůbec u vytržení, ale respektuju jeho postupy a snažím se prospívat psychicky :) Zatím docela dobrý, nějak jsem si to představovala horší. Brácha teď vedle spí.. Jestli mu bude zítra lidsky, bude moct odjet domů (bydlí v Jihlavě, ale léčit se jezdí do Prahy. Bydlím kousek od nemocnice, takže tam chodíme pěšky, což je výhoda).

No jo, no.. při tý mizérii zatím si nemůžeme moc stěžovat. Já teda stejně za všema chorobama vidím duši, na tu se všichni jak tu jsme můžeme soustředit prvořadě.

Mnoho zdaru všem a všude :)

Obrázek
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak nech ho obídu tie blbé sprievodné ťažkosti. Držím vám palce.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Doubravko, ako sa cíti bráško. Zvláda to?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Renáta píše:Doubravko, ako sa cíti bráško. Zvláda to?
Včera odjel domů. Večer říkal, že má žaludek jako na vodě a celkově nic moc, ale drží se. Hádám, že nervy na pochodu - jak to bude příště a hlavně jestli to bude co k čemu. Nezbývá než doufat, že ano. Jeden můj student měl to samé před patnácti lety - taky hodgkina - léčil se u té stejné doktorky a dnes je v pohodě. Další várka 21.4., celkem to má být asi 8x (tj. 4 měsíce), pak 3 týdny ozařování každý všední den. Průběžně různé testy, uvidíme.

Děkuju moc za optání :) U nás v rodině máme z rakoviny všichni o to větší vítr, že na ni máma před devíti lety zemřela, ale sama víš, jak to je.. Opatruj se! :-*
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Práve, že viem. Tak na vás myslím. Neboj, bude dobre. Bráška nech dáva pozor na to, čo baští. Nech má "dobrú" krv. Čo povieš na včelý peľ? Odporúča sa pri chudokrvnosti, dobrý zdroj bielkovín.
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Moj otec ma pozitivny nador na hlasivke.O tyzden ma ist na operaciu ale zjavne si neuvedomuje suvislost medzi jeho zivotnym stylom a zdravotnym stavom.Cely zivot fajcil,chlastal,jedol iba maso,a prechodil mnoho chorob.Asi si myslel,ze je superman a jeho nic nezlozi.Ani teraz nijak neobmedzil svoje skodlive navyky.Zaujimalo by ma,co bude nasledovat.Tu hlasivku mu zrejme odrezu a do konca zivota bude len septat ale myslim,ze to len v pripade ak sa operacia podari a ozarovanie zaberie.Sakra,ja nechapem ako moze byt niekto voci sebe taky lahostajny.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Kallaf píše: Sakra,ja nechapem ako moze byt niekto voci sebe taky lahostajny.
Kallaf, je mi to ľúto. Chápem ťa, je to úplná bezmocnosť, nemôžeš predsa rodičovi nič nalinajkovať a presvedčiť ho, aby to videl tvojimi očami... Bože, to neprejde mesiac, že tu niekto nenapíše takéto hrôzy?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Renáta píše:Bože, to neprejde mesiac, že tu niekto nenapíše takéto hrôzy?
Taky jsem na to myslela.. Asi už se fakt začíná lámat chleba či co..

Tak ať to všichni zvládneme!
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Veď o to ide, nech to zvládneme. Lebo choroby našich blízkych sa týkajú aj nás (nech si zvolia akúkoľvek cestu liečenia). Nedá sa to hodiť za hlavu len tak. Ja som si pri mame myslím navždy poničila zdravie, o psychike nevravím.
Odpovědět