Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Hoo to je uplně přesně vono je to nezničitelný a dokonale přizpůsobivý :) Udělal jsme v jednom díry a nechal u plotu s pnoucíma keřema. Pěkně se to chytlo až do země a kolem toho je suchá a spálená hlína pěkně se to okolo udržuje.. Paráda to funguje:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

A opět tu mám další dotazy na turbu! Na sadbovací substrát s dotazem kdy ho přihnojit!
Nevím kde na to lidi choděj, že se sadbovací substrát má po vyjetí rostlinek přihnojit. To je naprosto fatální kravina, naprostej nesmysl!
Turbu není třeba přihnojit, turba se nesmí přihnojit! Protože spálíte rostlinky !
Naprostej ideál je si turby vyzkoušet - několik druhů. Všechny bez přihnojení a se stejnou vodou na zálivku. A to proto aby bylo jasně vidět, která turba vyvedla rostlinku do třetího lístku nejlíp. Nechci se moc rozepisovat, protože turba a její příprava a výroba je téma na knihu. Tak tolik snad stačí:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Přihnojit! hááhaháá :lol: :mrgreen: >:-) (:-) To jsou m:-)
Nemáš to lehký Pavle! Dřív se jelo na rašelině a jak rostly salátky.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Ladič píše:
pon bře 18, 2019 13:35
Dřív se jelo na rašelině a jak rostly salátky.
Rychlý rozklad a tím přísun živin pro rostliny. Hlavně sadbovací substrát koupit každý rok nový, co zbyde se napřesrok nepoužívá.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
stř bře 06, 2019 14:21
Ježíš vyprávěl něco o nějakym návdavku a přidání asi o tom to je:ú Ale tyhle věci umí Cepheus:) On ví kdy tohle najít:)
Sranda je, že ono to tak nějak bude
výrobce dává na semena 95 procent zaruku klíčivosti
zahradnictví dávají na svoje sadbovače 80 procent obsazení rostlinkama
a jak je vidět z dotek, nám to roste na 100 procent hehehehe:) to je srandice:))
aneb dej tomu co to potřebuje a vono se Ti to odmění :))))))
Asi myslíš "Člověče pricin se a Bůh ti pomuze" .. Jo, to funguje na 100% , naopak lenost je hrichem:))) .
Nebo taky "Kricte a budete vyslyseni, tlucte a bude Vam otevreno" .
Hehe, asi Pajo bouchas dukladne a bez prestani :D)))
.............
Jinak k olovu a loziskum Peto, ještě u Skodovek 1000MB-cek v motorech byly loziskove salky ocel s nanesenou "kompozici" - kde základem je olovo, zaskrabavalo se na modridlo rucne sabrem, pak to byl sepot kvetin kdyz to bezelo:)
Ještě předtím byly celé salky odlitky z kompozice:)
Masiny obecne - parni stroje, lokomotivy, vsecko to bylo ruzne kombinace slitin s olovem, cinem, spetka medi atd.:) .

A jinak, vis co bylo v prototypech "veteranu" kdysi v rozpuku motorismu a stari dedkove tim stylem umeli opravit aby dojeli ?
Kdyz takrikajic vylagrovali kliku ?:)
Kuze, obycejna kuze od kozeluha, kvalitni silna houzevnata hovezina, byly z ni i remeny k mlatickam, prezily dodnes, jeden s profilem cca 90 mm x 8 mm jeste nekde mam a funguje:)

Proste vyndas salky (tehdy mely silu toho remene - okolo 6-8 mm) urizl jsi ostrou kudlou obdelnicly, namazal olejem, utahl do luzka, nahodil vanu, nalil cerstvy olej a odfrcel domu k definitivni oprave:)
Nebo taky ne, dle libosti, pac zivotnost to melo neskutecnou:) .. jenze tehda motory delaly "kadla..kadla..kadla" a letel jsi kilo po silnici, ze ..

Uzasny kroutak pri vysokem zdvihu valce (plunžr), hehe, jsme si delali prdel, ze takovy Norton, NSU-cko, nebo jina dobova motorka dvakrat psoukne do vyfuku a jsi na 100 m kopci nahore v tu ranu:)
Jaky to melo kroutak a v nizkych otackach, nebyl ten neprijemny kraval vysoke frekvence dnesnich silnicek/masin(!) :)
Sileny kdyz to nejaky blb vytaci do omezovace, blbouni pubescentni mladochove, hehe :D)))
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Super Cefe, pro mě to byl ohromný objev. Donedávna jsem si myslel že ložisko musí být z bronzu, a přitom se donedávna dělali ze dřeva a z olova. To otvírá zajímavý možnosti využití. Jednou se bude v dílně točit transmise a pohánět nářadí. :D
Jasně pomaloběžný motory mají svý výhody a to hlavně životnost. Stabiláky běhají dodnes víc jak sto let a budou běhat dalších sto.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Bingo Peto ! :D)) .. a nic si z toho nedelej, cim budes starsi, tim vic "objevu" ojevis, haha.
LPG pohon taky byl sto let pred vopicema, u nas v CZ jsme to objevili az po prevrate:)
Jsme to meli s kamosem ve Fiatech 600D a honili jsme je na 2kg varicovou flasku mejakych 50-100 km podle pocasi:)
(nez zamrzla trubka u ventilu expanzi pri odberu plynne faze, tak jsme pak smerovali vydech topeni do kabiny - pres tu flasku)

Presne tak, stare masiny behaji a budou behat, navic obrovsky kroutak se da zprevodovat lehce "do rychla" s paradni rezervou:)
Ad transmiska - zcela spravna uvaha, tam se Ti nescitaji ucinnosti (resp. neucinnosti do 100%) u kazdeho extra motoru/pohonu:)
Dedkove blbi nebyli, kdyz to honili bud vetrakem na strese (mlyny), nebo potokem za fabrikou, ci parnim strojem nekde ve strojovne, kde horely polinka ci uhli za facku:)

Zaplatili chlapa na prikladani, dneska platis cely pluk darmo-EON-slapu a darmo-CEZ-jedu nez prilozi chlap na konci v elektrane:)
Pak se to ma vyplatit pri ztratach v dratech a extra motorech, ze .. azase komu to prospiva, ze jo ? :D)

Vysokootacky muzes prevodovat s bidou "do sily" a ty masiny na 5-6- sten jestli vsimas stejne netahnou, je to na htŕane,
nemas silene otacky na max. torque:)

Zkratka kurvitko zahrnute uz v konstrukci stroje, mame vykon, mame (a prodame i vymakane prevodovky) a jeste mame obratkovost:)
Hehehe, chytre vymysleno, ale jak pro koho, ze .. pro usera urcite ne :)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Ono u těch strojů to máš dimenzovaný na životnost po dobu záruky, minimální rozměry a minimální množství použitýho materiálu. Z toho ti jasně vyjde jako vyhovující vysokootáčkový stroj - nemusí vydržet ale hlavně když je to levný a prodává se.
Jiný případ jsou průmyslový stroje s trvalým chodem, kde nikoho nezajímá životnost do 2 let (anebo někdy třeba jen 24 hodin chodu) ale životnost a spolehlivost dlouhodobá. Tak tam všude jednoznačně vede klasika a to 3f asynchronní motory, pokud jde o elektrický pohon. Jsou větší ale zato tichý a fungují roky a desetiletí bez údržby.
Takže bych to viděl na 3f pomaloběžný motor a rozvod transmisí.
A za druhý, transmise v dílně - to má prostě koule. :lol: To je rozdíl jako stavět si veterána oproti koupi spotřebního užitkovýho vozu s odpisem na dobu 6 let. :D
Za třetí - ze stroje či nářadí, na který se můžeš spolehnout, máš radost. Nenaštve tě že se ti zas něco rozbilo. A pokud se něco porouchá, sám si to rychle opravíš když jsi to vlastnoručně postavil.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Tak to mi dej tutovka vedet, az ta Tva dilna bude vrnet na transmisku, to si extra prijedu s fotakem na cumendu (teda pokud nejsem nejak vlezlej):)
Ale toto se jen tak nevidi v dnesni splasene konzumni dobe a Ty ses vylozene bila vrana (ale to je samozrejme dobre a diky za takovou "mlade" jako Ty, hehe:))

Nekdo musi reflektovat stare osvedcene veci a umet nabidnout reseni, kdyz si pan moderni konsturukter obcs nabije usta z pouhe neznalosti historie:))
Letu zdar ! :D)))
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Budeš samozřejmě vřele vítán ale nebude to hned.
Jde to pomalu ale jistě, teď bude na pořadu dne komín pro výheň. Samozřejmě výheň je klasika stará mělnická s velkým stolem z 5ky plechu, poháněná 3fázovým motorem. Hehe, málem jsme jí neunesli, protože váží asi 150 kilo. :) Vlastně na tu transmisi mě navedl chlap co mi jí prodal, má v úmyslu totéž.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Kuze, obycejna kuze od kozeluha, kvalitni silna houzevnata hovezina, byly z ni i remeny k mlatickam, prezily dodnes, jeden s profilem cca 90 mm x 8 mm jeste nekde mam a funguje:)
Jako pětiletej kluk si to pamatuju!! Měl to soused!! Ty plochý řemeny tam plandaly jako ve větu ale jelo to a fungovalo že jo:) heheheh
Mlátičkla ve stodole a stacionár jak barák na dvoře na vozejku :) Tím se to šponovalo hehehehe:)


Se z TEBE poseru CEPE!!!!!!!!!!!!! To je neuvěřitlený!!! S LPG LOVATO sjem jezsil ze Strakonic do Košic na leteckou vejšku v roce 1987 !!!! Před převratem dva roky!!! !! Seš měkej!! Měl sem 20 kilo bombu za sedadlama ve Škodě 100!!!! A další bombu na sedadlech přikrytou dekou kterou jsem za Brnem vyměnila abych dojel'!' A to víš že mi taky mrzla a obalovala se sněhem!!! Tak sem jí měl v krásnej kolíbce vyrobenej z desítky měděný trubky která byla propojená do vodního topení vzadu v motoru!! Všechny páčkový přepínače s kontrolkama z JAWY sem měl na palubce. Rozjel sem se na benzím a po kilometru sem to přepáčkoval na plyn:) Když se to dozvěděla jedna sousedka, okamžitě mě udala!!! Ale poliši to nechali tak páč sem tehdy byl přeci modrej komunistickej letec že jo :) a měl sem místo občanky služební průkaz jako voni heheheheh Nebejt toho zavčeli me obrate,:) hehe :) Cepe mě z Tebe šlehne!!! Tys dělal stejný píčoviny o 300 kilometrů vedle v ten samej čas!! :)
Naposledy upravil(a) PavelM dne pát bře 22, 2019 23:25, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
pát bře 22, 2019 23:15
Jako pětiletej kluk si to pamatuju!! Měp to soused!! Ty plochý řemeny tam plandaly jako ve větu ale jelo to a fungovalo že jo:) heheheh
Presne vystizeno - jako ksandy ve vetru:) .. samoze :D))) .. no nebyla ta historie i v leccems krasna ? :lol: )
Kdyz to na me kamos nekdy pred 40 lety (muj nekdejsi "ucitel" pres autaky / sbiral veterany po stodolach) vybafnul, ze se tak nouzove spravovaly loziskove salky na klice, tak jsem taky nevericne polknul a jen cumel jako Bubo Bubo :D) .

Jenze ma to samoze hlavu i patu, si predstav matros co je jednak houzevnaty, druhak pruzny a prosakly skrz naskrz motorovym olejem :)) .
U veteranu pryy bezna vec, kdyz jsi "zadrel":)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jenze ma to samoze hlavu i patu, si predstav matros co je jednak houzevnaty, druhak pruzny a prosakly skrz naskrz motorovym olejem :)) .
U veteranu pryy bezna vec, kdyz jsi "zadrel":)))
Tohel už mě nepotkalo seš krapet starší
Mě potkalo zaškrabávání šálů když se to hodilo do bloku a klikou nešlo točit i když tam byl olej, Tak zase rozebrat a uvolňovat až dokud se to nějak netočilo rukou. Pak když se to nahodilo, tak to muselo pil dne běžet před dílnou na volnoběh- Přidání plynu znamenalo okamžitý zadření a vylágrování kliky :) A pak jezdit na max na dvojku a pořád to nechávat na volnoběh kde to jen šlo:) Mluvím o Mercedesch křídláku a 200 D :) Jiný sem před revolucí nemel:) Hehe:) Na vejšce v Košicích sem měl krásnýho bílýho křídláka s Indenorem a naložeil sem do něj půl čety a jeli sme na pivo a za holkma do města:) Hahah:) Pak následoval dvoustovka a později tříkilo přivezený z Antverp od starýho dědy. Ujel jsem komukoliv včetne policejních Volh a žigulíků:)))))))) Hehe:) Košice Praha v tej době - 6 hodin!! Samozřejmě přes noc !! Na D1 jsem z Košic do Prahy potkal asi tři auta:) Hhehe :)) Pamatuješ ty časy?? :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lovim se v Ebay
pamatuješ jaks mi psal o tej zásuvce na klíčenku?
Tak už našli i četa s matěrou:ú na wifi"!!
WiFi Smart Socket Phone Remote Control Timer Switch Power Outlet EU Plug 220V
okamžitě sem to koupil hehehe:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Rychlý rozklad a tím přísun živin pro rostliny. Hlavně sadbovací substrát koupit každý rok nový, co zbyde se napřesrok nepoužívá.
Počkej počkej ale proč? Tady je zásadní problém!! Vy to nepoužíváte proto, že Vám to vyschne, zasype se to pylem a zdegraduje to!!
Jak potom vysvětlíš, že v obchodech klidně maj ve skladech substráty několik let?
No protože sou uzavřený že jo :) A tam je klíč!!!
Už tu mám další kopu dotazů jak to s tím je, ale vůbec se mi do týhle dlouhý tratě nechce hehe:) To je fakt na knihu:)

Nicméně aspoň krátkou radu dám:) Koukněte se na pytel a tam máte napsáno, co všechno ta turba má!!!!!!!
A pak se zamyslete nad tím, kolik firma co to vyrábí musela investovat peněz do toho, aby to tak bylo'!' Labáky pokusy atd!! Jsou to mega obrovské investice!! A Vy to pak chcete doladit hahahah:) Jen tu tu turbu zničíte a rostliny spálíte!!

Dále pak tu mám nápady na výrobu turby doma. Blbost!!! Firmy, který vyrábí turbu, nakupují rašelinu po vlacích!!! Ne po kamionech! Po vlacích! Až pak když to pak smíchají a přepečenou pak se to rozváží na paletách po kamionech, protože to už pak má cenu tak v převážet po 20 paletách!!
Samotný kokos v kamionu má cenu pár korun ale přeprava stojí deseti tisíce. Proto se to vozí do firem po vlacích jinak by to nemělo ekonomický smysl...



'
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
pát bře 22, 2019 23:30
Pamatuješ ty časy?? :)
O tom nepochybuj, jsem jezdil se svoji prvni Š1000MB co jsem si (uz jako ucen 1 rocniku elektro) komplet sam vyvaril)
Kdyz jsem vyndal sedacky propadl jsem se i s podlahou20 cma na zem, hahaha :D) .. no a na ni jsem zaskrabaval salky na modridlo:)

Podle rady jineho starsiho veci znaleho chlapika - das kliku a jemne utahnes vsecky lagry, pak povolujes abys zjistil ktery drhne, namodris strojarskym modridlem a jedes sabrem:)
A takhle postupne 7x (u skodaren) az po posledni ojnici, musi to vsecko "plavat" lehce na oleji, komplet cely crankshaft:).
Pak az teprv zuhlujes ojnice a das pisty, a pak Tuj zabeh, nehonit, zabihat jak pises:)
Ale pak chlapi ve fabrice cumeli, nechapali co to je za spot kvetin, kdyz jejich plechovky hucely jako hrom, hehe :)

K tem casum - dlouho jsem si jezdil ciste proradost po krajine, benzin par haliru, ze jo:), ale kdeze lonske snehy jsou, dneska je to opruz nejvetsiho kalibru:)
O Medourovi jsme si mohli nechat zdat, t postihlo az Vas, snadnejsi porizeni, jsm mel "jen" CH180GC (Chrysler):)


Presne takovyto, taky v modre metalize:) :

Obrázek
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
pát bře 22, 2019 23:45
WiFi Smart Socket Phone Remote Control Timer Switch Power Outlet EU Plug 220V
okamžitě sem to koupil hehehe:)
Dost dobre, skoro "chytra domacnost" :))
Cize muzes naprogramovat cas si to nasaje z mobilu, pricemz muzes zapinat ci vypinat zarizenicka z pohodli zahradni boudy kdykoliv manualne ? :)
Zajimavaa hracka, mam ten LAN ovladac, po baraku sitove kabely a prepinam si treba J a Z pole na elektrarne podle aktualni potreby a vykonu:)

A casem cokoli je v dosahu sitoveho kabelu, nevim - prihrev bazenu a podobne kravinky, jednotlive klimacky/topeni atd:)
Je to takova obdoba te Tve WIFI chytre zasuvky, jen po kabelu, coz je vpraxi spolehlivejsi, nic to nezarusi:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

kabel už je minulost
kabel už nidky nebude:) zapomen!!
že kabel nebude mě přesvědčily hned tří věci :)
4 kamery do sběrače na 500 metrů!!! to je bez komentáře že jo :)
pak dva drony s online přenosem do mobilu
to je taky bez komentáře)
no a teď ta zásuvka:)
což nevidím jako problém respektive to bude ulpně kratičkej problémek o zprovoznit :))
až to dojede dám vědět v tu samou minutu neboj:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Hehe, no jo, ale to michas trosku hrusky s jabkama, samoze na dalku nemuze kabel konkurovat (bez zesilovace signalu) na 500 m je to fakt bez komentu:)
A o dronu to myslels jako vtip samoze ? .. by kabel neuvlekl i kdyby mel 1 tisicinu mm na te delce, hehehe :mrgreen: ))
Ale do 100m kabel cat5e po baraku, kde mam zase doma tluste stare kamenne a cihelne zdi i nekolik za sebou a mam "stiny" signalu - naprosto bezkonkurencne vede kabel !:))
Jako on wifi router ma smysl pro vykryti volneho prostoru - treba zahrady na konci kabelu, nebo do maleho bytu s 5cm "zdi" ze sadry, nebo betonu, to mikrovlna jakz takz zdola:)

Poznas taky az na jeden wifi router povesis vic cinskych wifi-vychytavek jeden shit Ti pojede spolehlive jenom s heslem (wifi kamera u vchodu do baraku pro postacku), druhy pojede spolehlive jen bez hesel (kamera na dvore kde radi pes), elektrarna (menic za 3 zdmi) chce jen pasmo b, ostatni wifi kramy jedou lip v b/g/n rychlostnim rezimu .. apod. "chutovky made in china" :D)))
Pak se stavas toho otrok a zkousis a ladis a silis z toho do zblbnuti za dlouhych zimnich veceru:)))

Tento vyvoj mam zel uz za sebou a dal jsem ve finale na kamose (dlouho jsem mu odporoval), ktery se IT kamerama zabyva na profi urovni, dost chytry klucina a ten mi poradil UTP kabel do 100m (cat5e) naprosto spolehliva zalezitost:)
Pac wifina (aspon zde) je uz natolik zarusena a zahlcena sracka, kazdy kdo ma do zadnice otvor zapne sirku pasma v routeru misto 20MHz hnedle na 40MHz (pac vic je podle logiky blba lip, ze jo :mrgreen:)) a blb samoze taky netusi, ze si podela i svuj signal, tak i zahlti sve okoli, protoze pri 40MHz leze brutalne pres 4(!) kanaly nahoru i dolu, a vubec netusi ktera bije, osel sedy :D)

Tak jsem sel kolem kovosrotu, uvidel jej tam klubicko asi 400metru, zaplatil v prepoctu na 1 metr nejake smesne halire, koupil za kilo kleste, koncovky a dratuu co se da, neresim 2, 3, 4 zdi ze uz jsem bez sigalu, nebo za korunou stromu mi to pada, ten kdyz zmokne, je to pro mikrovlnu stit jako prase:)
Ale report dej urcit, sem samoze zvedaf i na Tvoji zkusenost, pac vim, ze s IT jsou ty Tvoje letitejsi, nez ty moje:)))

Hlavne to palikuj (aspon zpocatku) tam, kde Te to nemuze nahodnym spustenim cehokoli zabit :D)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Pak se stavas toho otrok a zkousis a ladis a silis z toho do zblbnuti za dlouhych zimnich veceru:)))
Tady platí jadnoduchý pravidlo: Jakmile na to hráb operátor a přepálil BIOS tak na to tak nehrab páč to dohromady nedáš:)
Přes 19 168 0 1 admin 1234 sis opsal tabulky a pak jsi je chtěl přepsat do novýho a lepčího routeru a von pak stejně nejel.) problém byl v tom že od operátorů sis koupil nebo Ti byl přidělen de facto haklej router aby tam mohli vlezt zadníma dvířkama když sis změnil 1234 na něco jinýho a oni by tam pak nemohli jako servis na dálku nebo pro ugrade softu. Takže ty čínský udělátka spolu pojedou když jsou z volnýho trhu ale jakmile se do toho vloží třetí subjekt kterej se chce z nějakýho důvodu lišit, seš v čoudu:) Viz třeba blokace nových mobilu aby jely jen s kartou jedinýho operátora a další ignorovaly. To co co výrobci spojujou, druzí záměrně rozdělujou:) A Ty se pak z toho můžeš zbláznit a nespíš z toho:) Kamery z ebay jedou se vším kamery spárovaný s routerem-nahrávačem už taky ničim jinym neuvidíš:) To je to samý:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Dyt rikam ze si to mel v maliku uz pred lety :D) .. neco na tom bude co rikas, ma to hlavu / patu:)
Jsou to vsecko zakukleny smejdove co vydelavaji na nekompatibilite (resp. umele vlozene nekompatibilite - jak rikas):)
Nemuze byt zase az tak obrovsky problem se domluvit na STANDARTU, nepridelavat k vecem ruzne opicarny a kurvitka a behalo by vsecko jak ma:)

Mam ted kratce Ťamťunga S6Edge-ho :) (chytrobila), chytry strojecek to je, fotak excelentni, kamera UHD (temer 4K) .. az na jednu drobnou vec:))
Nekolikrat za dne i za noci se rozsviti, zamzika do noci a zhasne zase display:)
NIKDY jsem toto u zadneho chytro-kramu co jsem kdy mel nepozoroval, proste jako by se aktivoval, rozhlidnul se, zasmiroval co se kde sustlo a zase chcipnul, tak mi to prijde:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Mě s Tebe fakt šlehne:) Přines sem si ho před dvěma týdny a leží na nabíječce na stole a dělá to samý hehe:)) Navíc na obrazovce má pořád nějaký chytrý řeči a doporučení. Ještě jsem nekoumal jak to vypnu protože ho nemůžu použít anžto se do něj dává mikrosimka a nemám čas pro ni jet a stát tam frontu :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Taky S6Edge-ko ? :lol:) .. to je prdel, stejny vkus aniz jsme tusili .. jj, je to naherna placka, s peknyma oblyma bokama jako zenska (prijemna na omak):)))
Ale micro-SIM jo, to tam je, ale jses klikar, pac Ti dam navoda co udelat se standart-SIM, hehe :D)))

Asi tak milion navodu jak na to : https://www.youtube.com/results?search_ ... ut+mirosim

Jses nejaky modelar, tak se toho neboj a strihej, cip je nekde vprostred pod temi zlacenymi plechy :))
A mas usetreny cas i beneli do autaku, hehe :lol:)
Nebuj se toho, mam to taky, maximalne riskujes, ze si pudes pro novou s tim, ze se Ti stara "polamala" znicehoz nic :D )
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jo to je dobry video znam:) je to fyrt to samy, ale kdo mi opíše moje data?
Teď když chci přidat kontakt, musím umazávat data!!
Jedno umažu další přidám:) Ano můžu si je opsat můžu je někam nahrát do cloudu ale ani jedno se mi nechce :)
Opsat je moc práce a nahrát do cloudu rizikuječ tim že si je někdo zejtra přečte na netu :)
Hehe:) Tohle je pro někoho kdo má na simce 5 kontaktů:)
Ale jinak dobrý jistě to jede!! :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Pánové když tu byla řeč o dronech, před týdnem jsem se dostal na exkurzi sem https://www.idnes.cz/technet/technika/l ... chnika_erp , přímo do vývojového centra.
Fakt bomba, v řídícím kontejneru si připadáte jak někde v pentagonu. :D Takový lahůdky jako termovize s chlazeným jádrem jsou ve vybavení vrtulníku samozřejmost.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Něco "málo" to tom vim:) Pár let jsem to maloval a vyráběl Cep by moh vyprávět :)
Zklamu Tě - je to k ničemu a strááášně drahý. To samý co dokáže hodně složitej vrtulník vyrobenej z 1200 dílů udělám s letadýlkem z polystyrenu který vyrobim asi tak ze dvou desítek dílů:) Možnost opakovanýho náletu na cíl s běžnym letadýlkem anuluje potřebu viset nad cilem což umožňuje vrtulník. Muj stroj najdeš tady :) https://www.youtube.com/watch?v=XlUFaOr5t2Q
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Protože se v tom nevyznám tak se můžu vrtulníkem kochat jako laik. Ten jejich je o něco větší než tvůj, nosí 40 kilo zátěž, tolik prý váží standardní přístroje pro helikoptéry. Krátkodobě říkali že unese až do 100 kilo aby s ním mohli záchranáři vynést dospělýho chlapa z propasti. Ale jo, prej je to hodně drahý.
Hehe, to si s helikoptérou bombardoval jako terorista? :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

O helicopterach se rika spusta věcí ale fakt je takovej že to málo letí a strašně moc žere. Je to nejnekonomičtější a nejsložitější lítání :)
Nebombardoval sem nikoho, vykašlal jsem se na to protože jsem odmít dělat vývojáře šikmáčum. Cokoliv novýho sem dal na trh, první objednávka byla do Koreje a do Chiny. Krátce potom co jsem rozjel prodej věci, oni už měli na trhu.... Takže jsem to zabalil a dobře jsem udělal! Páč tehdy jsem jel na zisk ve stovokách procent, občas i tisících a dnes se perou na trhu o 10-20 procent :) Takový věci nedělám:) Na salátu je za 21 dní 1500procent. Kam se hrabou helikoptéry? :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Jo to říkali taky že je to žrout paliva, část se ho spotřebuje dokonce na chlazení motoru a je to smraďoch dvoutakt. Vše je dimenzovaný s ohledem na nejnižší váhu a výkon.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
ned bře 24, 2019 15:06
Hehe:) Tohle je pro někoho kdo má na simce 5 kontaktů:)
Hehe, Ti to prijedu udelat:))
Data .. data, z prve nemas na SIMce ale v "ulozisti" (flesce) na mobilu - kindrspil to prekopirovat do a z PC nemusis kloudovat vubec nic:)
To sou nejake zvrhle novoty jak rikas, aby Te mohl amik smirovat a Ty to jeste udelal za nej, pac je s tim jinak kopa prace, hahaha:))

Normalne to natahni ze stareho mobilu do PC se kterym nelezes v tu chvili na net vubec a pak to zkopiruj do noveho a mas to:)
Je to na par minut :D)
Mam taky osobni data pro PC a hesla na flesce a strkam je do kompu jen kdyz potrebuju a nejsem zrovna onlajn:)
No a co neni fyzicky strcene v zeleze na to Ti nikdo nevleze, je tak ? (hehe, rymovacka koukam) :D)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
ned bře 24, 2019 22:33
Pánové když tu byla řeč o dronech, před týdnem jsem se dostal na exkurzi sem https://www.idnes.cz/technet/technika/l ... chnika_erp , přímo do vývojového centra.
Fakt bomba, v řídícím kontejneru si připadáte jak někde v pentagonu. :D Takový lahůdky jako termovize s chlazeným jádrem jsou ve vybavení vrtulníku samozřejmost.
Vim z astronomie, kdyz chces snimat malo svetla dalekohledem s kamerou ze vzdaleneho kosmu, musis kamerovy cip brutalne chladit zespod, to je i u termo-kamer, cize jinymi slovy samozrejmost, souhlas, pac to bez toho nasnima leda kopu sumu, kde nic neuvidis:)
Chlazeni potlaci sum na snesitelnou uroven a tim jakoby "zvysi" citlivost (DIN), to je cely trik :)) ..

Na ty amaterske astro-kamery se pouziva Peltieruv clanek, das mu nejaky proud a on z jedne strany topi, z druhe chladi, takova mala lednice/vyparnik na baterku:)
Delaji se z tech clanku auto-lednicky:)
--------------
Jako balsaja technika uzasne, vic me na ale tom s..e, ze to bobikove samoze zase zneuziji a uz z toho i po svete semo-tamo hazeji na jine lidi bombicky a jine svinstvo, to si tvurcove mozna v zapalu hrani si s letaylky neuvedomuji:)
Zrovna jako kdysi otcove A-bomby byli zvetsiny naivni snilkove, fyzkove, co meli radi svuj obor natolik, ze stvorili toto A-h...o, co rozklada nasi hmotu na prvocinitele .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
pon bře 25, 2019 10:01
Hehe, to si s helikoptérou bombardoval jako terorista? :D
Peto koukni na datum linkovani videjka - 10 let byl Paja vepredu, hehe:) .. to jeste teroristi tolik nebyli, jedine snad ti bobikove decimovali tamtu oblast svym "jarem", hahaha :lol:)))
Tehda to vyvolalo pretezke:))) diskuse na modelarskych forech, ze by se to jako ze nemelo, navod pro blbecky aby si tim ublizili, a kdesi cosi, no komedie az na pudu, ze jo Pajo ? :D)))¨

Si to pamatuju jeste dobre, si to tam povesil nekdy po Silvestrovi jako recesi (novorocni rachejtle jako test) a blbeckove se na to hned chytli a kopali jak pisu - no dyt rikam, 15.1.2009 :)))
Ale ze i china se chytla, sem netusil a dobre si udelal, kdyz vidim dneska jake je to svinstvo byznys na co drony pozivaji (a hodlaji pouzivat) .
By sis dobre zasvinil karmu, ze:))) ..
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Přesně tak!!! Těžce dnes děkuju šikmáčům že mě svým kopírovíním z tohoto segmentu de facto vyhnali:) Hhheheeh:) Nicméně jak je vidět na http://aeroponie.cz/produkty/ ta modelřina jede dál, ale v lokálním měřítku. Salát holt na ebay neprodáš :) Hehe:) Je to lokální věc a nevydrží ani transport 100 kilometů:) Tady se pěstuje jen 80 km vedle a proto ho musej sebrat den předtím a ráno ho vézt kus cesty. A přijede zvadlej. U mě ho objednají v 6 ráno a v 7 ho mají tam kde chtějí:) A to nikdo jinej než lokální výrobce nedokáže.. jak vidíš, stále si neříkám zemědělec nebo pěstitel, stále jsem výrobce:) Ty saláty technologií vyrábím ne pěstuji:) A lidi to furt nechtějí pochopit heheheh:?) Teď si může každej ode mě nasosat kolik potřebuje, stejně mi nebude konkurovat protože jde o věc v kruhu max 20 kilometrů:) A navíc aby to běželo je potřeba mít dokonale zpracovanou strategii celé věci a to skoro nikdo neumí!! A to je podstat úspěchu.. Vypěstovat něco a pak to hodit slepicím protože se to neprodalo umí každej osel:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:
pon bře 25, 2019 15:18
Vim z astronomie, kdyz chces snimat malo svetla dalekohledem s kamerou ze vzdaleneho kosmu, musis kamerovy cip brutalne chladit zespod, to je i u termo-kamer, cize jinymi slovy samozrejmost, souhlas, pac to bez toho nasnima leda kopu sumu, kde nic neuvidis:)
Chlazeni potlaci sum na snesitelnou uroven a tim jakoby "zvysi" citlivost (DIN), to je cely trik :)) ..

Na ty amaterske astro-kamery se pouziva Peltieruv clanek, das mu nejaky proud a on z jedne strany topi, z druhe chladi, takova mala lednice/vyparnik na baterku:)
Chlazení čipu peltierem je zase pro mně novinka, vojenský termovize používají chlazení kapalinou. Ale proč ne když je dostatečný zdroj energie.
Ono je to jedno protože do civilu jsou uvolněný jen ty s nechlazeným jádrem a stejně spodní cenová hranice je sto ale spíš dvěste tisíc aby to za něco stálo. Takže si vystačíme s CCD.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

A to ještě budem koukat na co vše drony použijou. Jednou nahradí snad i myslivce/lovce dronem.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jednu výhodu to má:) Když takovýho myslivce s vrtulema sestřelíš, aspoň Tě nezavřou hehe:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

A to nikdo jinej než lokální výrobce nedokáže.. jak vidíš, stále si neříkám zemědělec nebo pěstitel, stále jsem výrobce:) Ty saláty technologií vyrábím ne pěstuji:) A lidi to furt nechtějí pochopit heheheh:?)
To se mi líbí Pavle. Pěstitel nebo výrobce. To jsou úplně jiné filosofie. A velká nápověda. Jenže pochopí jen kdo je připraven. Pravdu máš. :)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

To se mi líbí Pavle. Pěstitel nebo výrobce. To jsou úplně jiné filosofie. A velká nápověda. Jenže pochopí jen kdo je připraven. Pravdu máš.
Nicméně v mym případě je to celkem pro lidi pochopitelný:) Jsem vyučený letecký mechanik, jsem pilot a instruktor 30 let. Takže lidi tak nějak dokážou pochopit, že v tom co dělám je opravdu spíš technologie, elektrika elektronika a programování různých udělátek než nějaké zemědělství :)
Částečného úspěchu se mi již podařilo dosáhnout ve Španělsku kde mi říkaj ingienro lechugero:) Tedy salátový inženýr:) Namísto zemědělec a to mě velmi a převelmi těší :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Mam tu další pecku z kosmický kanceláře heheh krása a paráda!!
De fakto opět napodobení struktůry na kterou jsou rostliny tisíciletí zvyklý :)
Jde v podstatě o rychlejsíš a ektivnější odvětrání kořenů a spuštění přebytečný vody
Hned sem to aplikoval :)
Nic víc:) Sem na to zvědaf!!
Vlna přeběhne přes kamínky, pak mezi ně spadne a do nich to pak odkape:) Krása!
kaminky.jpg
kaminky.jpg (52.27 KiB) Zobrazeno 3936 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Hehe, salatovy inza, to je doooooobryyy :D) .. a presny, jeste Ti tam chybi Numeric Control, jak Ti to vykopava a haze zrale do krabic :D))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Toho bohdá nebude protože asi neexistuje žádnej stroj kterej by jim očistil spodek a uříz je ve správnej výšce. Na to že jsou čistý zespoda se brutálně dohlíží, Bohu žel, několik suchých listů se tam najde vždy a je to třeba v krčku těsně nad nima ale ne moc vysoko aby se salát nerozpad na prvočinitele:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Genialita vlnovýho stolu:)

Tak nám zapršelo:) Jak to tak bejvá na Zemi, ona prší destilka:) Teda mimo okolí Ostravy kde prší kyselina sírová :) Což je dobrá věc na zálivku v zemi, ale ze sadbovačů zaručeně vymejvá živiny"!!! Jenže na vlnostůl si nepřišla, chytila se krásně obarvená ve vaně a bude napumpována zpět hehe:) Shodou okolností jsme měl vanu zrovna prázdnou předtim než začalo pršet:) Síla jak tohle funguje!!
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Petrisky :)
Kde koupit petrisky? mám častý dotaz:)
Odpověď z kosmický kanceláře zní - nikde:) Stačí sklanička vzhůru nohama a vytvoří se v mikroklíma:)
Funguje to parádně:)
petriska.jpg
petriska.jpg (25.45 KiB) Zobrazeno 3883 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Najděte si Ytong stavby a systém:)
Vůbec není třeba kupovat jejich přesný tvárnice:)
Teď jsem to vyzkoušel s normálníma !! Asi si tím způsobem postavím hrad:) hehheh:))
Postavil jsem to za hodinu a pak jsem tu zeď zkusil zbourat tlakem z boku - je to tak gravitací zamknutý, že to nelze:) !!!
Hahah:) Síla!!
Rozměr 2*2 metry s cílem zakrýt před sluncem a horkem zbrusu novou nádrž 1*1*1 metr.
bidon_1.jpg
bidon_1.jpg (80.44 KiB) Zobrazeno 3849 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Ale bacha na pohledove lepene stavby, ytong (porobeton) je precitlively na trhliny, slepis to, uspechas - das brzy omitku a do roka mas vlasove trhliny po baraku skoro vsude:)
( v dobach "brizolitu" ):)
Dneska uz pravda ne, pac se pukliny schovaji pod polys a perlinku:)
Jen mala poznamka, ze Ytong je krehky a kdyz jej slepis natvrdo (ne jako cihly do luzka z malty), tak pri sedani stavby hezky pukaji zdi:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

počkej počkej:)
mluvíš o lepení
ale to neni moje parketa:)
žádný lepidlo tam nemam:)
podobně jako stavitelé pyramid:)
mam to postaveny dva dni a už se na to byli podívat tři lidi hehe:) heeheh
a zkoušeli jsme tu stěnu i provalit hehe:))) nedala se:)
jak je vidět, mluvíme oba o jiné věci:) Ty o lepení maltou nebo lepidlem
u mě jde o lepení gravitací .))))))))))))))))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Vim, ze Tyy to mas dobre, to je jen preventivne :) .. a taky pro jine kolemjdouci, kdyby (nechtice) zesileli a chteli lepit barak z poreznich, bublanych tvarnic (misto kameni a cihel):))
Mel jsem horni patro domu / podkrovi takhle udelane a stoji to za h... ehm, zustanu radej slusny :))
Trhliny pod oknem, kolem oken v rozich, silenyho neco:))
Na super/nestabilni, hybajici se a zijici Zem chtit neco pevne nalepit je pekna kravina, je mi uz dnes jasne jako facek par :D)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jak si uchytával zednickou šňůru?
Maj na to tenhle vymysl https://eshop.wuerth.cz/Drzak-zednicke- ... cs/CZ/CZK/
ale to přeci musí jít jednodušejc ne? :) He:))
Napadá mě uklepnout kousek hrany a klepnout tam hřebík:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Blbost :)) .. komplikovane:), my "skoro-zednici" (po vzoru zedniku) popadneme dve cihly na plocho, polozime na konce uz hotoveho radku zdi a spagat omotame (odspoda) kolem nich:)
Tuhlety opicarny jsou pro totalni amatery co to neznaji zdit zed, aby jim vytahli prasule z prkenic, na nic jineho ta srandicka neni:)))
Spagat pouzij co nejtenci a nejlehci a pritom pevny, abys neudelal houpacky kvuli proveseni uprostred :D)

Btw. pokud je to ta mekota (porobeton) tak i ten hrebicek splni ucel jak jsi vymyslel, do betonu jej moc nedostanes, nebo jen ztezi:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Nikdy jsem si nemyslel ze to budu koumat celou noc takovou blbost
ta cihla je sice známa vec ale pravě proto jak píšeš, že se to prověsí
To se dá použít tak na zeď do 10m a u mě to je 40 :)
Nicméně při gůglení kolem týhle kraviny jsem našel závody ve stavbě zdi v americe!!!
Tam kdybysme my dva jeli Cepe, tak máme vítězství jistý!! :) Heheh :))
https://www.youtube.com/watch?v=e0wPCLv9Hlk
No a tam taky uvidíš jak to dělaji:) Mají takový dřevo se zubem a to zaháknou o roh. Natáhne to niť jako strunu :)
Lehký vyrobit za pět minut:))
A tady další borec dojede až do výšky vodováhy a má vystaráno:)
https://www.youtube.com/watch?v=t6uTac9Mf5U
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Odpovědět