Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Nemáš k těm dufa kamnum průhled jak to vypadá ve střevech?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Kouukni sem https://www.cisteniparou.cz/parni-cisteni/
a tento obrazek:)
Obrázek
ciste cista lokomotiva!!
nejdriv krychlovej kotel pak valcovej kotel:) lokomotiva jsou vlastně dva kotle za sebou na kolech heheh:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

čištění od průmyslových olejů a maziv se pyšní vysoce výkonným topným kotlem o výkonu od 30Kw až 80Kw (elektrické parní vyvíječe dosahují hodnot k 20Kw). Jako elektriakr mi odpvez na tohle
čištění od průmyslových olejů a maziv se pyšní vysoce výkonným topným kotlem o výkonu od 30Kw až 80Kw (elektrické parní vyvíječe dosahují hodnot k 20Kw).
Kam to pichnou do prudu?? Ha? :)
Do Metra,:) nebo na tramvaj? :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

A tak on Watt je myslim jednota vykonu (prikonu) v elektrice, nebo jinde vykonane prace, ale to se taky priznam bez muceni jak ty hovada prepocitavaji kuprikladu m3 lynu na kW a nazpatek netusim a ani nechci tusit co je v tom za podfuky:) .
Jen je v tom mozna jeste vetsi bordel:)
Za chvili si nebudes kupovat mliko na litry, maso na kila, ale vsecko bude na kilowatty, kreteni inzenirsky, prestudovany az jim z toho asi hrablo :D)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

cepheus píše:
stř led 30, 2019 12:34
A tak on Watt je myslim jednota vykonu (prikonu) v elektrice, nebo jinde vykonane prace, ale to se taky priznam bez muceni jak ty hovada prepocitavaji kuprikladu m3 lynu na kW a nazpatek netusim a ani nechci tusit co je v tom za podfuky:) .
Jen je v tom mozna jeste vetsi bordel:)
Za chvili si nebudes kupovat mliko na litry, maso na kila, ale vsecko bude na kilowatty, kreteni inzenirsky, prestudovany az jim z toho asi hrablo :D)))
Cepe tyhle odpovědi sem se od profi elktrikáře moc bál:))
Ještě bych pochopil kdyby to aspoň nějak podělili na fáze a průtokáče jako jsou de facto ty destily co mi občas servisuješ :)
je to šecko s prominutím na </> heheh :)))))))))) V tomhle chaosu a bordelu už fakt není jasný v čom se teda má jako asi měřit:) ??
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Tady se to rozjelo, parní kotle a přepočty plynu. :)
No v přepočtech plynu asi podfuky nebudou, je to normální fyzika a jednoduchý výpočty. Jen je otázka z jaký teploty ti přepočítávaj plynoměr když někdo ho má na chodbě domu a jinej venku. A měření teplot na něm není. Ovšem je to stejný problém jako když se to účtovalo v kubíkách, každý je měl při jiný teplotě.
Watt je Joul (J) za vteřinu. Výhřevnost kubíku plynu v J je známá a asi se průběžně stanovuje pro plyn který dodávají. A kubíky plynu se přepočítávaj na normální, to je dle stavový rovnice plynu na 0°C a tlak 101 325 Pa
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jo ono se rozjelo šecko:) Dneska mi zabral celej den stůl - každoroční půstovní revize:) Nikdy mě nenapdlo, že se i takhle jednoduchá věc bude rozvíjet:) A navíc kosmická kancelář poslala geniální řešení cirkulace a vzduchování. :)) Židi vymyslili hadice s integrovanyma kapokovačema:) A jeden českej vymyslel jak z nich udělat vzduchovač heheh :) Stačí je hodit do vody a připojit na kompresor bez jakákoliv regulace a bublá si to jako vínko přímo do kořenů. :)
stul_new_1.jpg
stul_new_1.jpg (42.44 KiB) Zobrazeno 2979 x
Naposledy upravil(a) PavelM dne stř led 30, 2019 22:22, celkem upraveno 2 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Takže semenáčkům se pod zářivkami daří?
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
stř led 30, 2019 22:12
Židi vymyslili hadice s integrovanyma kapokovačema:) A jeden českej vymyslel jak z nich udělat vzduchovač heheh :) Stačí je hodit do vody a připojit na kompresor bez jakákoliv regulace a bublá si to jako vínko:)
Jo jasně kapénková závlaha či jak se to jmenuje.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jo jasně kapénková závlaha či jak se to jmenuje.
Jo přesně tak ! Je to naprosto dokonalej způsob provzdušnění celý masy vody:) Si vem že máš bublák každých 20 cm :)) Kdybys to cíleně hledal tak Tě to nenapadne:)

Takže semenáčkům se pod zářivkami daří?
Foto mluví za vše!! Tohle je třídenní sadbovač! Předchozí mi vyjel až do třetích lístků za 7 dní. Sice na zeleno ale za dva dni na sluničku už je červeno:) Už maluju v cadu třířadej stojan ty T5 zářivky nemají chybu!! Měls pravdu :)) Tohle venku NIKDY nedosáhnu :)

tridenni_1.jpg
tridenni_1.jpg (108.72 KiB) Zobrazeno 2977 x
Přílohy
tridenni.jpg
(1004.46 KiB) Zatím ještě nestaženo
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Tak paráda. Se zářivkama jsem se něco napěstoval, ale vždy jen v malým provedení. Nemá smysl používat nejnovější technologie když tahle starší ale zato efektivní, levná a spolehlivá funguje dobře.
Jo a ještě jeden tip k zářivkám, při svícení se opotřebovává jedna elektroda. Otočením trubic řekněme jednou za rok se jejich životnost zdvojnásobí.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tohle mě vrací zpět k myšlenkám skončit s peletkama a znova si vypěstovat saláty na semeno. Protože pod těma lampama to nemůže nevyrůst:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tak naše eskadra už se dožila měsíce!!
Už žerou plnej talíř dvakrát denně !!! Naučil jsem se u nich sto tisíc věcí a hlavně tady musím poděkovat ABDCdě jako zkušenej pejskařce, která mi poskytla mnoho cenných rad jak a co s nima těma rošťákama a hlavně taky s její mamou, protože ti zmetci ji vysáli tak že je z ní kost a kůže:)
Rostou před očima a všichni se chtějí pohladit najednou :) Když odcházím z kotce, spustěj řev jako kdyby už mě nikdy neměli vidět:)) Heheh:) To asi vidí i máma, proto už se jí k nim moc ani nechce a musím ji tam aspoň na noc kdy je chladno dotáhnout aby je zahřála:)
psici_1.jpg
psici_1.jpg (50.29 KiB) Zobrazeno 2889 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Ahoj. Co je s tou boudou? To je v ní proražená díra a okousané futro?
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Ladič píše:
ned úno 03, 2019 0:03
Ahoj. Co je s tou boudou? To je v ní proražená díra a okousané futro?
Heegegegege
ty jo skvelej dotaz!!
vubec nevim kde se tam ta dira vzala'
jak je videt ze špinavyho okraje, všichni tudy cvičně prolejzají:)
oni nevylejzaji velkejma dverma ale tou dirou :))
je mi to tez zahadou a je to hracka pro ne:) hehe
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

a to všechno navíc jsme trochu v průseru hehe
předved jsem destilátor na palety
a hovno hovno slavnej soude:)) !!!!!!!!!!!!
dostal jsem obratem sto mailů, jak by se to dalo udělat elektricky!
lidi si prostě nechtěj špinit ručičky zapalováním ohně a sháněním a spálením palet :)
ehehhe
to je síla!!
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

PavelM píše:
ned úno 03, 2019 16:34
vubec nevim kde se tam ta dira vzala'
jak je videt ze špinavyho okraje, všichni tudy cvičně prolejzají:)
oni nevylejzaji velkejma dverma ale tou dirou :))
je mi to tez zahadou a je to hracka pro ne:) hehe
Jo, to jsem si myslel:))) život pobaví:)
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od ABCD »

Ladič píše:
ned úno 03, 2019 0:03
Ahoj. Co je s tou boudou? To je v ní proražená díra a okousané futro?

vypadá to že bouda je umělohmotná
pes se nudí kouše co má u tlamy
u tlamy byla futra
někde vedle to prasklo
jak to prasklo asi to vyčnívalo
a když to vyčnívá je to jako když je tam napsáno
urvi mě)
vzhledem k síle a velikosti tohoto plemene
se divím že je ta bouda ještě celá))
počekj až budou zkrze tu díru lézt 2 měsíční stěnata jsem zvědavá jak bude vypadat))
:lol:
jinak
na víkend jsem hlídala bultičku
její oblíbená hra narážet hlavou do dveří za ktrými byla před ní uklizená kočka)
vypadá mile ale po bližším seznámení s tímto plemenem
jí neřeknu jinak než demolitiion girl)
když zrovna nespí tak se musí hlídat
jinak z bytu udělá kůlničku na dříví))
:shock:
miláčci
Přílohy
A a A.jpeg
(211.85 KiB) Zatím ještě nestaženo
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jak rochodit semana?
Všecko jede všecko šlape na jedničku, hraju se se semenama z obchodu :) Je na nich napsaná dlouhá záruka ale už 5 dní nevyjíždí ani jedno. Zkoušim klasický triky jako je nasypat do vody a že jako co sou mrtvá nebudou plavat. To ukázalo asi 10 procent mrtvolek a zbytek je na dně. Tím to asi nebude, vypadá to na dormanci - spánek semen - tak jsem je strčil do ledničky i s vodou na 24 hodin. Sem na to zvědav co to udělá.. Možná je i suchý přemrazit na pár dní? Jako jim nasimulovat zimu? Co s tím Peťo?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Hehe, ABCD, SUPER, psí život :lol:
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tak zahradní nekonečný destilátor pro elektriáře, kteří mají dost proudu asi zadarmo:))
Základ je teorie http://fyzweb.cz/clanky/index.php?id=91
Tady je všechno v klidu a v pohodě podle regulí a předpisů 2x jištěnpppppppp!!!
=======================================================
Vidíte tu tlustou čaru? :)) Tady sranda končí:) Jehehe:)
Další pokračování bude radějí ztra:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Už je zítra :) Posun času :))
Hehe:)
Zapojení schválně nuvádím, je prosti všem elktrickým a jinym bezpečnostním předpisům ''
Kdyby existovala soutěž o nejhorší a nejnebezpečnější návod na zapojení čehokoliv na Internetu, vyhrávám ji a několik let dopředu :))
!!!!!!!!!!
destil_electric_1.jpg
destil_electric_1.jpg (40.82 KiB) Zobrazeno 2790 x
Tady to začíná kořit na 60 stupních
destil_electric_2.jpg
destil_electric_2.jpg (38.62 KiB) Zobrazeno 2790 x
Tady už to hulí jedna radost pod tlakem:)
destil_electric_3.jpg
destil_electric_3.jpg (44.16 KiB) Zobrazeno 2790 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

O co tu jde? Jak je vidět z fotek, oheň z palet byl na přání několika lidí s "dobrým" nápadem nahrazen spirálou z bojleru, nebo chcete li kettlu ohřívače vody na kafe. Znovu opakuji! Dobrému nápadu chybí dvě ochrany! Vše je zapojeno na přímo a pokud cokoliv selže nebo se ucpe, je ze starého bojleru úplně normální a obyčejná BOMBA!! POZOR na to!! Do této věci se nepouštějte pokud nemáte alespoň znalosti jako má zdejší elektrikář vyučený CEP: A už vůbec ne se o nic takového nepokoušejte doma v bytě a když už tak raději za plotem svojí zahrady :) Heheh:)

Výhody věcičky:

Pokud to má proud a vodu, pojede to do nekonečna, na rozdíl od kuchyňských destilátorů které se samy vypnou za několik hodin protože nemají vodu. Tohle klidně může jet i několik měsíců za předpokladu, že nemáte moc špinavou vodu. A přesto že tu špinavou vodu mám, jsem věc postavil tak aby jela kontinuálně s tím, že přijdu každé ráno a odpustím kal-tedy mám tam bahňák ventil!! Jaký to má výkon ještě nevím, vše je ve stádiu měření:) Nicméně je jasné, že to závisí na kabelu který k tomu vede a hlavně pak na Vaší peněžence, protože tohle bude hodně drahá destilka:)) !!! Ale na druhou stranu kdo má proud ze střechy zadarmo ze SLunce, m§že v klidu o takové věci uvažovat i v zapojení v serii:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
ned úno 03, 2019 21:33
Jak rochodit semana?
Všecko jede všecko šlape na jedničku, hraju se se semenama z obchodu :) Je na nich napsaná dlouhá záruka ale už 5 dní nevyjíždí ani jedno. Zkoušim klasický triky jako je nasypat do vody a že jako co sou mrtvá nebudou plavat. To ukázalo asi 10 procent mrtvolek a zbytek je na dně. Tím to asi nebude, vypadá to na dormanci - spánek semen - tak jsem je strčil do ledničky i s vodou na 24 hodin. Sem na to zvědav co to udělá.. Možná je i suchý přemrazit na pár dní? Jako jim nasimulovat zimu? Co s tím Peťo?
Jestli je to dormance tak opakovaně mrazit za mokra. Jako když leží venku přes zimu a moknou, mrznou a roztávají.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
pon úno 04, 2019 14:11
Tak zahradní nekonečný destilátor pro elektriáře, kteří mají dost proudu asi zadarmo:))
Hehe, taky řešíme využití nadbytečnýho proudu. Jen to nebude to destilace ale chlazení sklepa. :D
Naposledy upravil(a) PetrK dne pát úno 08, 2019 15:01, celkem upraveno 1 x.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

A protože se už vlákno ubírá směrěm stavitelství, tady jsou moc pěkný videa.
https://www.youtube.com/watch?v=9IqN-mhuhQg
https://www.youtube.com/channel/UCLRaym ... g/featured
Právě začínám stavět kovárnu. :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Kovárna dobrá pak vyfoť cos vykoval:) Podle dřívějších reakci jsme myslel že už nějakou máš:)
Jestli je to dormance tak opakovaně mrazit za mokra. Jako když leží venku přes zimu a moknou, mrznou a roztávají.
Nevstává ani jedno !! Nezbejvá než je fakt přemrazit... Du na to :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Neměl to bylo na koleni, resp na kusu kolejnice + výheň ze zahradního grilu. Teď je prostor k pořízení kovárny.
U semen je ještě jedna možnost, a sice že zabalili už starý semena. Ale uvidíš třeba vzejdou.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

U semen je ještě jedna možnost, a sice že zabalili už starý semena. Ale uvidíš třeba vzejdou.
Studoval sem to skoro do rana na webu jedny univerzity co tomu dala fakt hodně
a tam se Bohu žel píše že ono je to šecko o hodně složitější:)
Dormanci- spánek nezáleží jen na genetice rostliny ale taky na tom kde ta rostlina rostla!! To znqmaná, že ta rstlina je defacto dvoustopej magneťák? kterej si nahrává na jednu stopu genetiku a na druhou prostředí kde dorostlo a podle toho upadá jakéhosi typsu spánku různé hloubky a délky:) No ty kríááááso docela prdel!! Tedy semena z obchodu je dobrej vtip, páč nevíš, zda je přivezli a zabalili na Sibiři nebo v Africe nebo na Slovensku pod Tatrou kdě sa blýskalo:)) hehehe:))))))))) Tohle je docela srandice to mě baví :)) Asi zapnu supermrazák na hluboky zamražování co mi tu stojí ladem. :) A dám jim co proto:)
Hahah :))))))

Jinak světla paráda, byl jsme nadšen a už nejsem :) Heheh:)
koukám koukám, nemám poševní lístky ale jen stvolíky. Koukám koukám dál a tam housenka jako krává!!
dovnitř se mi v noci dostal motýl nebo molice a zasadil svoje semena:)))))))))))))))))
mě jebne!! Musim vyrobit kazety ze síťoviny.......
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Oni sou prostě k sežrání:) Ač chlap, jistě uroním slzu až mě 1 března vezmou útokem ti co si je zamluvili:)
psici_2.jpg
psici_2.jpg (128.43 KiB) Zobrazeno 2615 x
psici_3.jpg
psici_3.jpg (92.14 KiB) Zobrazeno 2615 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Jeste jste se tu nepozabijeli navzajem proudem ? :D))) .. tak ne, zijou :mrgreen: (:-)))
Ale parostroj uzasny, jak mi vybyde v kovosmelci biler, jdu na to, Slunicka v panelech mam Pajo habakuk (jak jsi spravne narazel na merito veci):)
Muzem pak destilku exportovat v demijonech, hahaha:)))
Zivnost +++++, ze jo :D)))
...............................................
Jeste chci zachytit vitr, ktereho je tu u nas "na vetrne hurce" tuny:) - v noci vetrnickem na stodole, "next project" :D)
Misto panelu + drahych baterek s omezenou zivotnosti v noci pojede vetrnicek, ten umim servisovat a prodluzovat louziskama zivotnost az do mdlob:)
Stoji 1kWatovy uz jen par tisicovek (+ prisroubovat z kovosrotu stozar ke stitu budovy) a potahne lednici a tyhlety blbosti, baterka pak uz jen na par hodin na bezvetri v noci:)

Tak jestli me nejebne Pepka ani v 2019 a budu tu jeste prudit ze par bliznich co me neskutecne s..ou, na podzim bude !:) i se solo invertorem, hehehe :))
Tak se tu zase chvili opatrujte lidicky, jdu koumat jak by, kde by, a co by, kdyby ?:) ..
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

jooooooooo vo tom to je :)) jen se napozabíjet hehe h:)
je to v podstatě přesně parní kotel lokomotivy bez bezpečnostních ventilů
ty už za první republiky byly dva a seřizovali je jen a pouze drážní inspektoři a pak je plombovali
tam šlo skutečně o život kotelníka a mašinfíry - v podstatě jezdili na silněj bombě:) heheh:)
--------------
mimochodem !! letci za druhý světový se jmenovali kotláři protože pálili po kotlech lokomotiv
a byli i gentlamani, co nejdřív lokošku nadlítli, nechali strojníka a topiče utéct a pak až do kotle vypálili. Logicky následovala exploze vysoce přehřátý páry která zničila vše živé kolem na desítky metrů...

Nicméně musíš to dobře odventilovat a hlavně tam mít bahňák jinak tý destilky moc neprodáš:) Ale když to dobře uděláš, seš king a máš neomezený množství destilky pro celou vesnici heheh:) Nějak to tu nechci sáhodlouze popisovat protože moje zabezpečení je vzdállený roh zahrady :) Když to tam jebne a´t to jebne, protože na ulici se válí bojletů tuny :)) Už jsem tu psal, že je tu děsná voda a bojlery nedožijou ani roku!! Měněj se tu jak ponožky protože je nikdo neudržuje a asi to ani neumí. ALe když to jednou za půl roku rozebereš nebo to chemicky vyčistíš (že jo Peťo:) tak to pojede sto let:) Lidi to vyhazujou zbytečně.. Pračky jsou na to uplně stejně!!

Tohle je tak jak to tu je:)
cloged.jpg
cloged.jpg (17.72 KiB) Zobrazeno 2511 x
cloged2.jpg
cloged2.jpg (77.07 KiB) Zobrazeno 2510 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Až s tim začneš a koupíč novou spirálu, msusíš tak důkladně přesně udržet její utopení jinak ji spálíš To je trošku laborace
Začni s levnou 1Kw a pak přitlač až Ti to pojede v pohodě a bude se to to samospádem bez tlaku doplňovat. Až když to máš v pazourách tak to můžeš zkusit trochu natlakovat a přehřát účinnost roste geometrickou řadou jako u lokošek :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
sob úno 09, 2019 15:05
Dormanci- spánek nezáleží jen na genetice rostliny ale taky na tom kde ta rostlina rostla!! To znqmaná, že ta rstlina je defacto dvoustopej magneťák? kterej si nahrává na jednu stopu genetiku a na druhou prostředí kde dorostlo a podle toho upadá jakéhosi typsu spánku různé hloubky a délky:) No ty kríááááso docela prdel!! Tedy semena z obchodu je dobrej vtip, páč nevíš, zda je přivezli a zabalili na Sibiři nebo v Africe nebo na Slovensku pod Tatrou kdě sa blýskalo:)) hehehe:))))))))) Tohle je docela srandice to mě baví :)) Asi zapnu supermrazák na hluboky zamražování co mi tu stojí ladem. :) A dám jim co proto:)
Hahah :))))))
To je ovšem dost zajímavý co se týče semen.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Hezký krápníkový jeskyně v trubkách. Dostatek kyseliny si s tím poradí. :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

To je ovšem dost zajímavý co se týče semen.
Především je vidět jak sme blbí a jak velký hovno o tom víme hehehe:) A teď to zkus vysvětlit nějakýmu vědci :)) gegegegeg :))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Hezký krápníkový jeskyně v trubkách. Dostatek kyseliny si s tím poradí.
Stalagmity stalafnáty stalaktity heheh hehe hú :)) čistej orgasmus z krápníkovejch jeskyněk.)))))
Samozřejmě a logicky tyhle praktiky který zvládáme my tady nemůžeš radit běžným domácnostem:) To by sanitky jen bzučely městy a vesnicemi :)) Heheh:) Každopádně jsou to super věci! ALe je třeba být fakt přitom:) Podobně jako kdysi mašinfírové, kteří když byla mašina v údržbě tak nejezdilli ale podíleli se na údržbě aby jasně viděli jak vše funguje a jak vše bylo nastaveno a opraveno:)) !!!! Vidíte kde jsem dnes?? Heheh:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
úte úno 12, 2019 19:40
To je ovšem dost zajímavý co se týče semen.
Především je vidět jak sme blbí a jak velký hovno o tom víme hehehe:) A teď to zkus vysvětlit nějakýmu vědci :)) gegegegeg :))
Hlavně jde o to najít si cestičky jak a kudy to funguje a ne znát všechno, že? Myslet si že zná vše může jen hlupák.
PavelM píše:
úte úno 12, 2019 19:51
ALe je třeba být fakt přitom:) Podobně jako kdysi mašinfírové, kteří když byla mašina v údržbě tak nejezdilli ale podíleli se na údržbě aby jasně viděli jak vše funguje a jak vše bylo nastaveno a opraveno:)) !!!! Vidíte kde jsem dnes?? Heheh:))
Hehe, dnes jsi v hajzlu když se ti něco rozbije. :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Hlavně jde o to najít si cestičky jak a kudy to funguje a ne znát všechno, že? Myslet si že zná vše může jen hlupák.
Přesně takl!! To je právě debilní filozodie dneška! Lidi jedou na kvantitu znalosti ne na jejich kvalitu! Z hlavy si nedokazou vyhodit nepodstatný kraviny a oddělit zrno od plev:) Když to ještě jen šíří do okolí tak je to ještě dobrý ale když veme do ruky bič a začne svoje poznatky aplikovat na druhý a nutit je k tomu , je to velkej průser :) Viz Hitler Lenin Marx Engls atd.....
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

DWC nám jede parádně!
Zdá se, že to bude řešení na léto nebo aspoň prodloužení sezony do největšího vedra:)
Tohle je první sklizeń teď náš čeká děrování polystyrenu na tisíce děravých květináčků:)
dwc_4.jpg
dwc_4.jpg (76.34 KiB) Zobrazeno 2377 x
dwc_5.jpg
dwc_5.jpg (56.3 KiB) Zobrazeno 2377 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Pájo já když mám nastavit ledničku nebo pračku do vodováhy tak se tím vztekam hodinu! Vůbec nechápu, jak dokážeš nastavit do vodováhy tak velkej stůl!! A že ho máš v lati to je na fotce vidět:)
jehehe :) Již několikátý dotaz na stejné téma :) A dotaz skutečně oprávněný! Jestliže někomu trvá nastavit spotřebiče stojící na metru čtverečním několik desítek minut, pak mě trvá nastavit stůl o dvaceti metrech čtverečních někdy i týden!! Ano, je tu přímá úměra a skutečně to není sranda.

Na lasery se spolehnout nedá
A to hlavně když se staví v zahradě v terénu a navíc z pružného dřeva. Laserem nebo vágrysem se šlauškou hladinku překvapivě nedoženete. plus mínus 5 centimetrů na dřevěném stole v délce dvacet metrů je normální úlet.

Matematika a kalibrace v první řadě
Nicméně u vody je potřeba zůstat a na praktiku je potřeba se podívat do dávné minulosti kdy se stavěly pyramidy a obrovské chrámy. Staré civilizace to uměly ! Praktický postup je kopiíí jejich postupu. Cílem je vytvořit centimetrový nivelační film z vody UVNIYTŘ stolu. Tedy nejdříve si vezmem matematiku a spočítáme, kolik vody do stolu musíme nepustit aby vytvořila centimetrový film po celé ploše stolu. Přesně tímto způsobem se dělaly základy pyramid a chrámů. Například máme stůl dvacet metrů dlouhý a metr široký - plocha 20m2 a chceme tam dát 1cm vody tedy 0,01 metru. No a to máme přesně jednu dvě stě litrovou vanu.Vanu do stolu pomalu napustíme s tím, že sledujeme, zda někde není průhyb stolu větší než je zdrávo. A proč? Protože když tam bude, voda se nám tam shromáždí a místně zatíží stůl dvěmi sty kily a ten se zhroutí!! Je třeba si uvědomit, že jsme počítali se zátěží při správném rozložení pouhých 50 kilo na metr čtverečních a ne 200!! Proto stůl stačí dělat ze dřeva a není třeba jej dělat z kovu. Jestliže se nám tedy napouštění první nivelační vrstvičky stolu vymkne z rukou, tak si stůl rozlámeme! Vídíte? Žádná sranda! Napouštět tedy musíme pomalu a přestávkami a sledovat, jak se nám voda rozlévá a zda nevytváří hluboké kaluže. Čím přesněji jsme stůl stavěli, tím rychleji se bude voda rozlévat do plochy. Jakmile zjistím, že se nám někde voda shromažďuje, musím ihned přestat s napouštěním a místo nadzvednout a podložit. V tento okamžik již zjistíme, co je ta voda zač a jakou má sílu! Tedy vlastně hmotnost:) Tam, kde se nám voda shromáždila, už je těžko stůl nezvednout. Pokud to dělám sám, tak na takové situace raději používám auto hever. Stůl je potřeba nadzvednout pomaloučku a následně podložit a zase pomaloučku spustit. Důvod pomalé práce je jednoduchý - na velké ploše by se vytvořila vlna a voda by se přelila přes hranu! Ještě si tu stále někdo myslí, že napustit a znivelizovat stůl je jednoduché? Byť i jediným centimetrem vody? :)

Netrpělivost = havárie jako kráva!
Takže pozor, spěchat v tomto případě se krutě nevyplácí, je potřeba kolem stolu stále běhat dokola a eliminovat suchá, nebo naopak velmi
zatopená místa na stole - ostrůvky. Jakmile máme napuštěný první centimetr a myslíme si, že máme vyhráno, tak jsme na omylu :) Centimetr vody ve stole, který v danou chvíli pokrývá celou plochu, váží na celém stoje 200 kilo. To není na té ploše skoro nic, avšak ráno zjistíme překvápko a opět suchá místa!! Stůl si totiž do terénu začne sedat a to hned z několika důvodů. Prvním je samozřejmě hmotnost. Ne všechny nohy stojí na stejném podkladě, byť po nohama máme patky. Druhým důvodem je dilatace na tak velké konstrukci. Dilatace se stolem neviditelně hýbe a tím pádem ho usazuje do terénu. Tedy trpělivost a "pomalost" instalace se vyplácí" Druhý den, když odstraníme nedostatky, napustíme pomaloučku další vrstvu -dávku vody. Výsledkem musí být dva centimetry vody v celé ploše stolu až do dalšího dne. jestliže druhý den ráno zjistíme, že tomu tak není nebo se dokonce vytvořil někde suchý ostrůvek, blížíme se neodvratně k havárii:) Je naprosto logické, že suchý ostrůvek nám ukazuje, že se voda shromáždila na jiném místě a tam nám stůl již přetěžuje!! Opět je závadu velice pomalým zvedáním a spouštěním na podložku třeba odstranit a počkat až se hladina uklidní a nebude se vlnit. Je potřeba si uvědomit, že už se nám na stole převaluje půl tuny vody! Po druhém napuštění je potřeba opět počkat do druhého dne až si vše sedne vahou a dilatací stolu. Další plnění stolu samozřejmě stejným tempem a se stejnou opatrností. Čím budeme postupovat pomaleji, tím si stůl bude rovnoměrněji sedat do terénu. Samozřejmě terén musí být suchý, ne po dešti! Jinak bychom stůl nikdy neusadili.. Někdo může namítnout, že by se tam dala udělat betonová patka místo dřevěné, nebo betonové desky a bylo by po problému. Nedalo, nedovolí to cena! Náklady na takové stoly by byly astronomické..
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Hezky Pavle. Šikulka:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Hezky Pavle. Šikulka:)
Hehe:) Že dík:) Už mam v mailu že to je moc dlouhý :)
Nicméně ono není na výběr! Buď budeš šikulka, nebo Ti to taky může dát po hubě, když se na Tebe někde vyvalí 200 nebo 400litrů = kilo vody:) Borcení stolu má mnohem rychlejší spád než efekt protržení hráze kde si voda pomalu vymýlá stále větší díru v hrázi. U stolu je navalení vody a tím pádem jeho úplné prolomení dílem okamžiku-několika sekud :)

Ještě jsem zapomněl dodat jednu velmi důležitou informaci
Pozor na déšť a to i prudký liják za bouřky! Stůl musí mít hladinový přepad a to pořádný, žádnou trubičku! Spadne li za minutu při bouři 10 litrů na metr čtvereční, máme to dvě tuny do celého stolu!!! Voda z přepadu musí být odvedena pryč, nikoliv pod stůl aby podmočila nohy a ty se propadly do zmáčené hlíny... Na youtubě je vidět kopu videi jak se tam lidi chlubí s DWC stoly, ale přepad tam nemá NIKDO :) Bych chtěl vidět jak na to budou civět až jim to déšť naplní vodou a celej stůl lehne:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Mě to vůbec dlouhé nepřipadá. Naopak. Stručné, věcné, pro pochopení. Takové praktické minimum. Prostě hezky jsi to napsal. Mě se to líbí.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Ladič píše:
ned úno 17, 2019 0:36
Mě to vůbec dlouhé nepřipadá. Naopak. Stručné, věcné, pro pochopení. Takové praktické minimum. Prostě hezky jsi to napsal. Mě se to líbí.
Jo minimum to je fakt protože až si na to sám dáš ruce, zjistíš že ten popis je fakt minimum :))
Nicméně je to další krok ke stolum s kapilárním dnem to je taky dobrá vychytávka:) Stůl nemá plochý dno ale drážky kterýma jednou za den pustíš vodu a rostlinky si nasajou co potřebujou :) Síla věc!!
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Chcete se dobře ale hodně dobře pobavit?
Klikněte sem!!
Tohle je dnešní!! opakuji dnešní! rozvod zavlažovací vodu na kanárech!!
Neumlaťte se smíchy!!
http://www.camaradeaguas.com/tanquillas ... -tenerife/
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Římské aquadukty nefrčí. Skládka trubek je lepší:))) Holt pokrok nezastavíš.
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

PavelM píše:
ned úno 17, 2019 16:51
Neumlaťte se smíchy!!
http://www.camaradeaguas.com/tanquillas ... -tenerife/
To je síla :D
Kdo by se s tím sr.... ukládal, když zachvíli je trubka sklad soli :)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Instalace jednoduchá, levná rychlá, lehce každému pochopitelná, snadno odhalíš závadu pohledem a bez výkopu :) Hhehehehe:))
Římské aquadukty nefrčí.
Jinak pozor Ladiči! Oni ty kovový a umělý trubky právě ukládají do těch původních betonových akvaduktů:) Polorozpadly akvaducty jsou ještě všude :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Před časem jsme tu řešili zakyselení a odvápňování kostí. Mám další zajímavost, byl jsem na CT-čku kvůli novýmu zubu. (Podotýkám, že ten starý jsem si nechal před 10-ti lety skazit a vypadnout díky vlastní hlouposti a uvěření některým zdejším vitariánským teoriím. :roll:) Trojrozměrný obraz z cétéčka je fantazie, naskenujou vám tam celou hlavu a pak zkoumají detaily čelistí. Vidíte na obrazovce kosti do nejmenšího detailu včetně jejich vnitřní struktury. Výsledek - kosti pevný, silný a zcela v pořádku. To jen potvrzuje nesmyslnost teorií o konzumaci mléčných výrobků a jejich blahodárném vlivu na kosti. Už dlouhý roky jím a piju vše s výjimkou mléčných výrobků a sladkostí.
Odpovědět