Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

PavelM píše:
úte říj 02, 2018 22:51
To nedam:)) Mam rozvod vody 80tkama hadicema černej polyetylen. V létě je v nich voda 80 stupňů:)
Heheh :) Nikde nemůžu mít zpětný ventily, vodu musím dělat tak aby uměla couvat jinak by mi to u všechno pobouchalo.
To je jenom pro představu kvůli tomu obrázku. Technicky se to dá řešit všelijak podle možností. Já jsem doma mlžil tryskami nalepenými chemoprénem v samosmršťovací bužírce na kabely a hnal do toho vodu z nádrže jednostupňovou Sigmou :)
PavelM píše:
úte říj 02, 2018 22:49
35? To je dobrej vtip neuklep ses? Vem si že mráz -0,5 stupně strukturu listu zničí. O roztoku se říká, že má mít max 28 stupňů a pak už cooking up:)
No ani neuklep. Tak pro úplnost jak jsme to dělali ve výrobě... Skleníková výroba, salát na zemi v záhonech. Měření teploty vzduchu, žádná kontrola listu. Jak šla teplota přes 28°C, tak otevřít ventilačky, za slunce přes poledne spustit rolety a co chvíli zamlžit aby listy ostávaly vlhké a teplotu vzduchu držet pomocí cirkulace vzduchu díky otevřeným ventilačkám + rolety + mlžení cca do těch 35°C. Vlhkému listu to nevadí, ochlazuje se a je podstatně chladnější než okolní vzduch. Kořen je v zemi, nikoliv na stole a taktéž je díky tomu v chladnějším prostředí než je okolní vzduch.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

No ani neuklep. Tak pro úplnost jak jsme to dělali ve výrobě... Skleníková výroba, salát na zemi v záhonech. Měření teploty vzduchu, žádná kontrola listu. Jak šla teplota přes 28°C, tak otevřít ventilačky, za slunce přes poledne spustit rolety a co chvíli zamlžit aby listy ostávaly vlhké a teplotu vzduchu držet pomocí cirkulace vzduchu díky otevřeným ventilačkám + rolety + mlžení cca do těch 35°C. Vlhkému listu to nevadí, ochlazuje se a je podstatně chladnější než okolní vzduch. Kořen je v zemi, nikoliv na stole a taktéž je díky tomu v chladnějším prostředí než je okolní vzduch.
No výýýborně:)) V noci jsem nastudoval nějaký dokumentu z university v Ilinoisu kde páč Korejců dostalo grant na studium těchto věcí. A tam je taktéž
jasně daná kritická teplota 28 grádů:)

Konkluze1?
Jak je hranice nula, tedy bod mrazu a při teplotě -0,5 stupně začíná destrukce výřivového pletiva listu, tak se zdá, že kritickou teplotou listu je 28 stupňů!!! Lze tedy říci, že při teplotě 28,5 stupně po několik hodin již máme na problém dobře zaděláno:) Místo k umrznutí dojde u uvaření rostliny.
On tam zřejmě je problém i v tom, že list salátu je vlastně voda, takže se to bude chovat v žilkách jako v trubkách a teplota dále poroste jako v těch mých polyetylenových. Takže žilka praskne, voda vyteče a list uschne :) A sme doma ne? .)


Konkluze 2?
Pakliže chceme udržet rostliny při životě, máme dvě šance - automatické stmívání žaluziemi, které nám zajistí teplotu max 28, tady zakrytí na minimálně nutnou dobu a neohrozí rychlost růstu rostlin. A nebo pevnou máju, která zajistí stín přes poledne, ale bude rostlinám stínit celý den..
Zakrývat a odkrývat ručně 7000 metrů 4rečních jaksi nelze:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
stř říj 03, 2018 8:30
Konkluze 2?
Pakliže chceme udržet rostliny při životě, máme dvě šance - automatické stmívání žaluziemi, které nám zajistí teplotu max 28, tady zakrytí na minimálně nutnou dobu a neohrozí rychlost růstu rostlin. A nebo pevnou máju, která zajistí stín přes poledne, ale bude rostlinám stínit celý den..
Zakrývat a odkrývat ručně 7000 metrů 4rečních jaksi nelze:)
Stmívání ideálně za splnění třech podmínek: překročení teploty vzduchu + sluneční svit + bezvětří.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

pH a lisová zelenina: Zkoušeli jste k jídlu špenát a následně měřit pH? :D Jestli tu neobjevujem ameriku, hehe. :D
https://www.youtube.com/watch?v=pcOrSWr2HLU
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od ABCD »

PetrK píše:
stř říj 03, 2018 10:24
pH a lisová zelenina: Zkoušeli jste k jídlu špenát a následně měřit pH? :D Jestli tu neobjevujem ameriku, hehe. :D
https://www.youtube.com/watch?v=pcOrSWr2HLU
tak jsem včera taky měřila 6,7 ...
schválně zkusím ten špenát co to udělá :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Stmívání ideálně za splnění třech podmínek: překročení teploty vzduchu + sluneční svit + bezvětří
Janý :) Du na to od lesa, všechny máji co sem našel měřim pod nima jak lux metrem tak teploměrem. Večer se uvidí, už je tady oněch 28 od 10 00:)
Předpokládám závislot tepla a ohřevu na množství propuštěnýho světla. Tedy budu ředit maju dokud tam ve tři odpoledne kdy je největší žár nebude 27 stupňů:) Pro jistotou :) Uvidiíme!!
Naposledy upravil(a) PavelM dne stř říj 03, 2018 12:05, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Urcite nepujde pH dolu Abi, podivej na Lenku, kolik ji ukazuji papirky:))
V podstate basti jenom "spenat" :))
Muzete zkusit i mixlou okurku, nebo meloun, nebo stavu z obojiho a koukat jak pH-cko vyleti k modre:)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Nee to nepůjde dolů, můžeš si ho dát Abi klidně s hovězím na česneku a br. knedlíkem, zapít malým pivem a pH poletí k 7 během pár hodin. :D
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Možná by to někoho zajímalo, bakalářka na téma pH a jídlo. https://is.muni.cz/th/i8385/bakalarska_ ... .pdf?so=nx
Jak vidět, dietologové jsou opět v piči, není to zdaleka jen a pouze o složení stravy. Tady citát ze závěrů pokusu na str. 62.
Abychom zjistili, jestli strava skutečně negativně ovlivňuje pH moči, vybrala jsem ženu, která podlehla tomuto fenoménu a snaží se stravovat, tak aby její pH moči bylo co nejvíce ideální a muže, který ačkoliv jedl nezdravě, měl překvapivě dobré výsledky při měření pH moči.

Již na první pohled opět vidíme téměř totožné výsledky, průměrné pH ženy D.P. za celé tři dny je 6,36, průměrné hodnoty tohoto muže M.Š.
jsou 6,33, rozdíl je tedy pouze 0,03. Muž, který v první den měl na oběd smažený sýr, či ve třetí den kachnu a pivo má téměř totožné pH jako žena, která na své pH myslí a pravidelně se odkyseluje. Její jídelníček není ideální, nacházíme v něm kuřecí řízek, ale nechybí v něm zelenina, ovoce, tmavé celozrnné pečivo, mléčné výrobky. Strava je pestrá a pravidelná. Naproti tomu v jídelníčku muže M.Š. se ovoce ani zelenina po celé tři dny neobjevila, převazují zde tučná masa. Mléčné výrobky jsou také v nedostatečném množství. Navíc dobrovolník nejí pravidelně a stravuje se většinou pouze třikrát za den. Ani jeden z těchto aspektů neměl na pH moči zásadní význam.
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od ABCD »

cepheus píše:
stř říj 03, 2018 11:30
Urcite nepujde pH dolu Abi, podivej na Lenku, kolik ji ukazuji papirky:))
V podstate basti jenom "spenat" :))
Muzete zkusit i mixlou okurku, nebo meloun, nebo stavu z obojiho a koukat jak pH-cko vyleti k modre:)
jasně uvidíme
jde o pukusy na vlastním těle tak to spíš chápu))
Naposledy upravil(a) ABCD dne stř říj 03, 2018 14:06, celkem upraveno 1 x.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Muž, který v první den měl na oběd smažený sýr, či ve třetí den kachnu a pivo má téměř totožné pH jako žena, která na své pH myslí a pravidelně se odkyseluje.
Chlapík má v pořádku žlučník. To samé platí o okurkách a melounu. Žlučníkáři je nesmějí.
Takže můj závěr s PH je, že v krátkodobém horizontu to není o PH potravin ale o tom jak je tělo schopno je zpracovat.
Teprve po dlouhodobějším vychýlení rovnováhy nastupují problémy s PH všeobecně pro každého. A zde už je třeba hlídat co jíme.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Ladič píše:
stř říj 03, 2018 13:30
Muž, který v první den měl na oběd smažený sýr, či ve třetí den kachnu a pivo má téměř totožné pH jako žena, která na své pH myslí a pravidelně se odkyseluje.
Chlapík má v pořádku žlučník. To samé platí o okurkách a melounu. Žlučníkáři je nemohou.
Takže můj závěr s PH je, že v krátkodobém horizontu to není o PH potravin ale o tom jak je tělo schopno je zpracovat.
Teprve po dlouhodobějším vychýlení rovnováhy nastupují problémy s PH všeobecně pro každého. A zde už je třeba hlídat co jíme.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

pardom, jiný čudlík :D
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od ABCD »

Ladič píše:
stř říj 03, 2018 13:33
pardom, jiný čudlík :D
:lol: ty taky čudlík :lol:
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Navíc dobrovolník nejí pravidelně a stravuje se většinou pouze třikrát za den.
Tohle je zajímavý.
V tý studii vůbec nejhůře dopadla skupina lidí, kteří jedí takzvaně "zdravou stravu" podle potravinové pyramidy a to pravidelně pětkrát denně. Ti co jedí "nezdravě" a na diety kašlou vyšli o něco lépe.
Nabízí se doměnka, že ti co si sestavují stravu násilně dle diet a předepsaných počtů jídel se jednoduše a sprostě přejídají a hůře to tráví.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

No a taky všechno je mentální. Tudíž ti, co se honí za zdravím si nevědomě programují že nejsou v pořádku a tělo na jejich "přání" reaguje.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

ph by melo behem dne pry kolisat. No vcera dosel merak v nedeli rano zmerim ranni moc a budu chytrejsi. Tedy jastli nezapomenu v sobotu nakalibřit >:-)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Ladič píše:
stř říj 03, 2018 14:42
No a taky všechno je mentální. Tudíž ti, co se honí za zdravím si nevědomě programují že nejsou v pořádku a tělo na jejich "přání" reaguje.
Výborně Lenuško:)
Proto jsem také nikdy neměl žádné pacienty:) Mám zásadně žáky které učím jak se mají uzdravit :) Už jen označení pacient dá člověku pěknou ránu do duše a ducha:) A to často ani není ještě nemocný:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lenuška píše:
stř říj 03, 2018 16:29
ph by melo behem dne pry kolisat. No vcera dosel merak v nedeli rano zmerim ranni moc a budu chytrejsi. Tedy jastli nezapomenu v sobotu nakalibřit >:-)
Kolísá a hodně kolísá - po každym napití a po každym jídle. Proto ho nemá cenu měřit přes den , ale zásadně ráno před napitím a před jídlem. To je pak pravdivý obraz toho co ledviny v krvi zachytily.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

ABCD píše:
stř říj 03, 2018 14:07
Ladič píše:
stř říj 03, 2018 13:33
pardom, jiný čudlík :D
:lol: ty taky čudlík :lol:
Ze jo, by mohl uz zahodit tu rezavou 086-ku s MS-DOS-em a doprat si poradny pisicko i s poradnou mysi, vid ? :D)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tak asi máme správnou májůůůůůůů :)) Nad ní 37 na přímym slunci pod ní 25 :) Ve tři odpoledne.. Víc už na zkoušení nemám, takže tahle asi bude OK :)
Teď je třeba vymyslet nějaký ovládání a zavěšení:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
stř říj 03, 2018 14:35
Nabízí se doměnka, že ti co si sestavují stravu násilně dle diet a předepsaných počtů jídel se jednoduše a sprostě přejídají a hůře to tráví.
To je to co rikam porad - lidi by s chteli prezirat dal, ale "zdrave":)
Pak se prida stres z toho ze jsem jeste dneska nemel dost "zdraveho" a jses doma :D)
Kdyz jses v pohode, muzes malo a vsecko, kdyz ne, nepomuze Ti ani svecena voda :)
Ladič píše:
stř říj 03, 2018 14:42
No a taky všechno je mentální. Tudíž ti, co se honí za zdravím si nevědomě programují že nejsou v pořádku a tělo na jejich "přání" reaguje.
Jinymi slovy :D)

PavelM píše:
stř říj 03, 2018 16:32
Ladič píše:
stř říj 03, 2018 14:42
No a taky všechno je mentální. Tudíž ti, co se honí za zdravím si nevědomě programují že nejsou v pořádku a tělo na jejich "přání" reaguje.
Výborně Lenuško:)
Proto jsem také nikdy neměl žádné pacienty:) Mám zásadně žáky které učím jak se mají uzdravit :) Už jen označení pacient dá člověku pěknou ránu do duše a ducha:) A to často ani není ještě nemocný:)
Tak a je z Tebe Lenuska Ladic (pro jistotu jukni do poklopce) :lol:)))
ABCD
Příspěvky: 132
Registrován: pát led 13, 2012 13:15

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od ABCD »

cepheus píše:
stř říj 03, 2018 16:42
Tak a je z Tebe Lenuska Ladic (pro jistotu jukni do poklopce) :lol:)))
a proč? dyť žííkal že má čudlíka :lol:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

S tim preziranim zdravym jidlem - uz jen ta rada jist 5x denne mi prijde scestna. Vzdyt nemuzou mezi tim ani vytravit! A jim 2x denne, kdyz je nejaky fyzicky vykon tak 3x a staci to bohate.
Co se tyka cudliku Ladice tak to se koukat nebudu do svych ani jeho kalhot, mam uz jednoho cudlika ten staci (:-) teda ne myho aby nedoslo k mylce
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

ABCD píše:
stř říj 03, 2018 16:54
cepheus píše:
stř říj 03, 2018 16:42
Tak a je z Tebe Lenuska Ladic (pro jistotu jukni do poklopce) :lol:)))
a proč? dyť žííkal že má čudlíka :lol:
A jo taaaak, tak to mi jako chlapovi (pochopitelne) uniklo, jo, uz to vidim, rikal spatny cudlik, jj :D)))
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

cepheus píše:
stř říj 03, 2018 16:42
Tak a je z Tebe Lenuska Ladic (pro jistotu jukni do poklopce) :lol:)))
Taky jiný čudlík (:-)
ABCD píše:
stř říj 03, 2018 16:54
a proč? dyť žííkal že má čudlíka :lol:
:lol: tak tohle se honí hlavou... :lol: (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:
stř říj 03, 2018 17:01
S tim preziranim zdravym jidlem - uz jen ta rada jist 5x denne mi prijde scestna. Vzdyt nemuzou mezi tim ani vytravit! A jim 2x denne, kdyz je nejaky fyzicky vykon tak 3x a staci to bohate.
Co se tyka cudliku Ladice tak to se koukat nebudu do svych ani jeho kalhot, mam uz jednoho cudlika ten staci (:-) teda ne myho aby nedoslo k mylce
Ale neee, ted jste to domotali na 26-tou :lol:)
Paja citoval Ladice s proslovem "Vyborne Lenusko" - tak jsem pozadal Ladice aby si "to" pro jistotu zkontroloval :)))
Bych si k damam zdejsiho formatu jakteziva nedovolil :D)

Jinak s 5x denne absolute souhlas, od te doby co sem delal prvni pusty jim jako zvire - az na hlad jako Ty, podle okolnosti a vydeje:)
Je blbost sedet za PC a cpat se 5x denne, totalni nesmysl soucasnych dietologu:)
To doporucujou hlavne taky diabetesum (misto pustu) co chvili jist cokoliv, pakarna na druhou:)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Návod jíst 5x denně je klíčem k tomu, jak si udržet zákazníky - pacienty. Kdyby jim řekli že 3x denně tak o 99% z nich příjdou.
K tomu jim doporučej zanašeč, mléčný výrobky jako bezmála základ stravy a jsme doma, zákazník je jistý.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

5x denně malé dávky jí jeden můj známý, sportovec a horolezec, prý kvůli zrychlení metabolismu aby to šlo do svalů místo do sádla. No nevím, třeba na tom taky něco je. Ale on se nenacpává vepřemknedlem ale jí jen málotučně a vyhýbá se cukru.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
stř říj 03, 2018 17:33
.. a jsme doma, zákazník je jistý.
Si mi nechtic asocioval "zakazniky" v Limonadovym Joe, ten hrobnik jak se radoval z kazde prestrelky :D)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Ale neee, ted jste to domotali na 26-tou
Vono se to tu dneska nějak plete hned od prvního ranního příspěvku když Ladič odpovídal přihlášený jako PetrK:) Heheh:))
Asi když vyleze na posed tak je z něj Ladič:) :))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

cepheus píše:
Kei píše: My mame kamenné podkladky....
Ale co jsem videl jako decko za "starych casu" byly kamenne jak pise Lenudska :))
V klidu Ladič, taky si me pletou s Lenuškou :D :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Kei píše:
stř říj 03, 2018 19:29
cepheus píše:
Kei píše: My mame kamenné podkladky....
Ale co jsem videl jako decko za "starych casu" byly kamenne jak pise Lenudska :))
V klidu Ladič, taky si me pletou s Lenuškou :D :D
Ale ja uz vubec nejsem Lenuska ! :lol:))
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Kei píše:
stř říj 03, 2018 19:29
V klidu Ladič, taky si me pletou s Lenuškou :D :D
Jsem :) Ještě to stíhám sledovat :lol: Do mejlu jsem Cephovi psal, že jsem Myš Lenka a Pavel mě vyhmát, že jsem Lenuška a PetrK taky :!: :idea: :lol:
No neber tóóó (:-) (:-) (:-)
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Ladič píše:
stř říj 03, 2018 22:08
Cephovi psal, že jsem Myš
Myš jo? Noó, to se nekdy stava https://m.youtube.com/watch?v=ByFx7x5aKCM :D :mrgreen:
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Kei píše:
čtv říj 04, 2018 6:49
Ladič píše:
stř říj 03, 2018 22:08
Cephovi psal, že jsem Myš
Myš jo? Noó, to se nekdy stava https://m.youtube.com/watch?v=ByFx7x5aKCM :D :mrgreen:
Jehehe tenhle seriál s se dá sledovat donekonečna. :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jsem :) Ještě to stíhám sledovat :lol: Do mejlu jsem Cephovi psal, že jsem Myš Lenka a Pavel mě vyhmát, že jsem Lenuška a PetrK taky :!: :idea: :lol:
No neber tóóó (:-) (:-) (:-)
A neni to jedno jak se tady kdo jmenuje po chalupě a kolik tu těch chalup má? Hlavně že je tady sranda a klídek:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Samo-domo-medikace
Mám opět v mailu kopu dotazů na medikaci. Jaký prášek by mohl pomoci dně nebo osteoporóze?
Odpověď je žádný!! Běž s tím za lékařem nebo za lékárníkem!
Lékař - od slova léky :ú Heheh:) Lékař má Vaši kartu - záznam Vašeho zdraví, respektive nemocí:) Tam vidí, jaké léky jste brali, berete a jaké na ně máte případně reakce.
Lékárník - Vaši kartu sice nemá, takže Vám důvěřuje a věří že mu řeknete pravdu jaké léky berete a zda nejste na něco alergičtí. Pak se rozhodne co Vám dá.. Zatímco u lékaře je to více o faktech, u lékárníka je to spíše loterie:)

Vzít si běžný acylpyrin na dnu, je katastrofa, rozjede se naplno.. Čiže když už do sebe chcete cpát prášky, tak alespoň po poradě s někým, kdo na to má školy..
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
čtv říj 04, 2018 7:38
Jehehe tenhle seriál s se dá sledovat donekonečna. :D
Hehe :D) .. imaginoval pismeno a prehnal to :lol:)))

Obrázek
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

PavelM píše:
čtv říj 04, 2018 11:35
Samo-domo-medikace
Mám opět v mailu kopu dotazů na medikaci. Jaký prášek by mohl pomoci dně nebo osteoporóze?
Odpověď je žádný!! Běž s tím za lékařem nebo za lékárníkem!
A to já bych mu poradil :) Vem si prášek ze skořápek od vajíček :lol: Denně čajovou lžičku :)
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

cepheus píše:
čtv říj 04, 2018 12:19
Hehe :D) .. imaginoval pismeno a prehnal to :lol:)))
:lol: :lol: :lol: to jsi vysih :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Ceoe na seznamovi pisou ze mas sfatek
esli je to pravda tak vse nej!! :))
(:-)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Smankote, to si na me vzpomnelo letos lidicek, je to pravda:) .. cize Tobe taky dikes za prani :D))
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Tož ať se daří Cepheusi.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Dikes:)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Ladič píše:
čtv říj 04, 2018 12:31
PavelM píše:
čtv říj 04, 2018 11:35
Samo-domo-medikace
Mám opět v mailu kopu dotazů na medikaci. Jaký prášek by mohl pomoci dně nebo osteoporóze?
Odpověď je žádný!! Běž s tím za lékařem nebo za lékárníkem!
A to já bych mu poradil :) Vem si prášek ze skořápek od vajíček :lol: Denně čajovou lžičku :)
Tak to já bych mu neradila, skořápky samotné člověk nevstřebá. Je třeba je nadrtit v tříštivęm mlýnku a zalít citronovou šťávou. Pozor, hodně to vypění. Po několika dnech se skořápky rozpustí. Pak teprve jsou pro člověka vstřebatelné. Denně lžičku. Ovšem nejdůležitější pro vstřebatelnost vápníku je přijímání vit.K2. Nachází se v produktech zvířat krmených zeleným. Proto pěstuju slípkám zelenou pšenici i v zimě. Pak jejich vajíčka obsahují K2. Také v mléce a másle pasoucích se krav, i v mase. Ale kde se dnes pase, že.
Ovšem největší obsah dobře vstřebatelného vápníku je v máku. Koupit pytel dobrého máku, denně pomlít, rozloženě během celého dne sníst. Rozloženě proto, že organizmus je schopen vstřebat jen 100mg vápníku najednou, zbytek vyloučí. Čili rozdělit na víckrát, už po hodině může hodit další.
Jiným obrovským zdrojem vápníku je pampeliška listy. Proto ji šťavím furt fix. mák je pro lidi snesitelnější. Pozor, mák s cukrem nefunguje. A hlavně sehnat produkty pasoucích se zvířat na zeleném. Proto je taky tolik osteoporózy, zvířata jsou krmený úplně jinak než dřív. Hlavně se páslo, dnes se krmí sójou a kukuřicí. Maso mlíko vajíčka mají tímpádem úplně jiné složení než by měly mít.
Ani na venkově "domácí vajíčka" neobsahují důležitý vitamin K2, protože slepice chovají na malém prostoru, kde není tráva a nemají si co nahrabat.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Dekujeme. Jsi zlatíčko Lenuško:)
Tak nevstřebá... Hmmm, já myslel, že díky kyselině žaludeční ano. No každopádně by to neuškodilo a myslel jsem to spíš jako fórek.
Mák se snažím prolobovat do domácnosti už déle, bohužel málo úspěšně. Zato Pampelišku baštíme často.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Dekujeme. Jsi zlatíčko Lenuško:)
+2
:)
Včera jsem zkusmo vypustil slepice z bedny - rychlosti blesku se mi vrhly na metrovou kukuřici!! Začala mi mizet před očima:) Musel jsem pochytat 9 slepic - v prostoru jako fotbalovy hriste hehe:) Takže další rok jednoznačně budou další bedny s ventilama kam budu sazet psenici a kukurici a jakmile to zeleny vyroste a zaplni celou bednu tak tam ty krakenky pustim:) A zaroven zasadim dalsi bednu takze to bude takovej zelenej vlacek:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Tak tohle řeším tak, že mi můj šikovný Saturn vyrobí sítě z králičího pletiva, já pod to naseju trávu, v étě musím občas zalít a vyplít, ale pipiny uškubou jen vršky a nemůžou vyhrabat kořínky. Takové sítě mám na víc místech a jak vidno ani to nestačej spást.
IMG_20181005_124857.jpg
(918.08 KiB) Zatím ještě nestaženo
IMG_20181005_124824.jpg
(896.97 KiB) Zatím ještě nestaženo
Koukam že to už potřebuje opravu aby si o síť nezranily nožky...
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

O tom jsem taky přemýšlel udělat tomu dno ale pak jsem to zamít s tím že ony přeci potřebujou hrabat že :) Co kdybys to udělala o pul metru vyšší a pouštěla je ventilem dovnitř dokud to nevypleni pak to zas zavřeš dosypeš semena a zaleješ a je to:)
Nebo to jednoduše jenom odklop a nech je to vyhrabat celý a je to:) Ony to dokonale zoraji a další várka poroste rychlostí blesku Hehe:)
Naposledy upravil(a) PavelM dne pát říj 05, 2018 13:27, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Odpovědět