Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
čtv zář 27, 2018 21:36
Ektomorfní – hubený, s nízkým podílem tělesného tuku, který kvůli svému rychlému metabolismu má problém dosáhnout svalových přírůstků
Tak tohle na me sedi dokonale, ale mozna je to jen "Já jsem Tvé stáří, pozvi mě dál" :D)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
čtv zář 27, 2018 22:22
Příjde mi, že čím víc se zaobírám jídlem, tím víc ho sním. Naopak když na něj zapomenu a mám jinou náplň, tak si na jídlo si třeba celý den nevzpomenu.
Jeee, to same jsem mival, kdyz jsem byl o tak o 20 roku mladsi:)
"Zazral" jsem se do nejake cinnosti, a kdyby me zena nevolala k jidlu, nejedl bych :))
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Cep: A už to tak nemíváš? Jakto? Přeci se tenhle efekt nemuze ztratit s věkem :))
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

PavelM píše:
čtv zář 27, 2018 21:42
Jednak se rozdělily každá do vlastního hnízda a druhak si pod sebe nakoulely vajíčka od ostatních slepic!! Docela bych chtěl vidět slepici, jak koulí vajíčko do svýho hnízda :))
Libi se mi jak už ze začátku zaujaly strategickou pozici.... ve vyšších patrech by se jim blbě koulely :))))
Naše občas prehazujou vejce z hnizda do hnizda ikdyz nekvokají, asi trenink :))
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Voni si ty potvůrky nejen nakoulej pod sebe, ale jiné slípky využijou že druhá sedí a připrdnou jí vejce do hnízda. Ta si ho tam nakulí a sedí dál.
Z chovatelského hlediska to ale není dobře, protože slepička ty poslední vajíčka opustí a nedovysedí je, protože se začne starat o kuřata. Dvoudenní -třídenní pipinky jsou už pěkný rošťáci a kvočna se o ně bojí když pod ní nejsou. To jen první den, ještě čerpají z nevstřebaného žloutku. Jsou pod mámou spolu s vejci, která se ještě nevylíhla. Pak dostanou hlad a začnou šmejdit.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Kei píše:
pát zář 28, 2018 9:25
Cep: A už to tak nemíváš? Jakto? Přeci se tenhle efekt nemuze ztratit s věkem :))
Ono to tak nejak vysumelo casem, muzu to napodobit i dnes, ale dojdou sily (hlavne u manualni cinnosti) a musim doplnit palivo :))
Neda se svitit:))
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Pořád dokola pěstuju něco zeleného, protože to silně alkalicky působí v těle. Navíc obsah chlorofylu je bonus nejvyšší. Chlorofyl lidi podceňujou. Všichni si zvykli pěstovat plodovou a kořenovou zeleninu, ale je třeba pěstovat a jíst minimálně stejné množství listové zeleniny. Tím nemyslím jen saláty, existuje toho hodně. Když už to nejde pěstovat venku, dám do zimní zahrady. Průběžně vysévám a dopěstuju někdy do rostlin jako Pak-choy na fotce, nebo aspoň ty výhonky - microgreens.
To je můj ověřený způsob, jak si udržet kys.močovou na uzdě. Až přijde měřák, ověřím s větší přesností, teď jen papírky Albuphan na ph.
IMG_20180928_142252.jpg
(618.08 KiB) Zatím ještě nestaženo
Příloha IMG_20180928_142252.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Jinak půsty skutečně čím dál lepší johohóó
Přílohy
IMG_20180928_142236.jpg
(573.08 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:
pát zář 28, 2018 14:35
Pořád dokola pěstuju něco zeleného, protože to silně alkalicky působí v těle ..
.. Až přijde měřák, ověřím s větší přesností, teď jen papírky Albuphan na ph.
A pypirky zatim rikaji ~ jake pH Leni ? (mam ty same):))
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Jéé, hezký překlep, pypírky :D
pypírky říkají od 6,5 do 7,5 ráno míň, po mojí obvyklé náloži zeleného přesahuju 7
a to teď máme 1-2 kohouty týdně. No můj Saturník (když máš Andromedu tak proč bych nemohla mít Saturna, taky má prstenec jak kolem něj vířím)
tak můj Saturn toho sní x-krát víc než já, já spíš obírám kosti :lol:
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Tak jsem Te tipnul +- dobre, na alkalickou, prima:))
No jo, vidis, pypirky :D) .. to zni skoro jako pypiny, ze jo:))), auto/editor nejak zaspal u PC:))

Jj, on mel sice Perseus Andromedu, ale je to podobny, tak proc ne, nakonec vsecko jsou to souhvezdi na nocni obloze :)
Cepheus, Perseus, galaxie v Andromede:) ..
Saturn je taky paradni s prstenci, muj oblibeny ovalek kdysi v dalekohledu:))
Mimochodem, dobry teleskop poznas podle toho ze ukaze i Casiniho deleni (skviry mezi prstenci) za dobrych podminek:)

S obiranim kosti to samy, jsme si onehdy "upekli" v papynaku uzene praseci zebro na marinade, rajskych, paprice a cibuli:)
Ale jen kousek na chut s cerstvym kvaskovym chlenikem, horcici a berani rohy, mnamka:))
Nicmene verim, ze kdybych pritvrdil se zelenym, taky se dostanu nad 7, dam zase casem nejake ty klicky a pak by se videlo:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lenuška píše:
pát zář 28, 2018 10:29
Voni si ty potvůrky nejen nakoulej pod sebe, ale jiné slípky využijou že druhá sedí a připrdnou jí vejce do hnízda. Ta si ho tam nakulí a sedí dál.
Z chovatelského hlediska to ale není dobře, protože slepička ty poslední vajíčka opustí a nedovysedí je, protože se začne starat o kuřata. Dvoudenní -třídenní pipinky jsou už pěkný rošťáci a kvočna se o ně bojí když pod ní nejsou. To jen první den, ještě čerpají z nevstřebaného žloutku. Jsou pod mámou spolu s vejci, která se ještě nevylíhla. Pak dostanou hlad a začnou šmejdit.
Dík Lenuško za info :) Nezasahuju do nich mám to jako národní divadlo. Nicméně po Tvojí info že z později ukradených vajec nic nebude je musím separovat od ostatních slepic protože jak je vidět na obrázku vejce se válejí už okolo a nebudu vědět který je který. Takže jim du zavřít jeden slepičí ventil:)) Předpokládám, že když se vylíhnou malý tak jim je ostatní slepice nenapadají ne?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

kurnik teď se ztratilo moje obsáhlé kuřecí poradensví... tak aspoň fotku klece pokud necáš kuřata spolu se slepicema. Tam malým dávám misky s jejich papáním. Mezery musí být tak velké, aby se tam slepice neprotáhly. Ale maličká kuřata tam nebudou samy chodit, čekají co jim máma ukáže. Pokud můžeš, nech je oddělené, ostatní slepice je můžou uklovat.
IMG_20180928_181702.jpg
(411.55 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Takove klicky s pletivem na vsecky strany a střechou měli na zahradě na východě... akorat, že v te kleci byla zavrena vždy jedna kvocna s jidlem pro male... male se pohybovaly v okoli klece a kdyz kvocna kdákla poplach akorat tryskem zapadly do klece k ní... tech otvoru pro kurata tam bylo dost, zadne behani a hledani dir....
Ale jestli s tím byla ta kvočna ok, to nevim :))) Treba se tam male nauci na zob a kvocna je po par dnech volna?
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

To bych kvočně neudělala zavřít do tak malého prostoru. Nechci aby byly ve stresu. Dost na tom aby uhlídaly kuřata, to mají chuděrky stresíku dost...
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lenuško ty Tvoje kytky jsou silný a vitální - krása!!
Jak mícháš substrát do kterýho to sázíš?
Mě funguje kupovanej univerzální substrát smíchanej s kamenou drtí 0,5 cm suchym koňskym hnojem torchou NPK a běžný země ze zahrady.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

PavelM píše:
pát zář 28, 2018 22:35
Lenuško ty Tvoje kytky jsou silný a vitální - krása!!
Jak mícháš substrát do kterýho to sázíš?
Mě funguje kupovanej univerzální substrát smíchanej s kamenou drtí 0,5 cm suchym koňskym hnojem torchou NPK a běžný země ze zahrady.
Tak to budeš Pavle překvapený. Ke slepicím na kompost házím ty nejagresivnější (a taky nejsilnější a nejvýživnější) plevely ze zahrady včetně semen kořenů, pipky se v tom hrabou, prokaděj to, nenechaj semena vzejít takže po dvou letech mám fantastický kompost. Ten promíchám 50/50 s jílovou zeminou odkudkoliv z pozemku, a seju a sázím... Obohacené o kořeny (po sklizn) zeminu pak vracím na záhony, kde se to rozloží a vznikne krásná zeminka. Po jílu ani památky. Takhle si postupně vylepšuju záhony a pěstování mám skoro zadara - semínka nulanulanic a voda z nádrží dešťová...
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tak nějak jsme to tušil že se tam to slovíčko kompost objeví:) Dík moc Lenuško!! My si ho tu nahrazujeme vyzrálým koňským hnojem:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Koňský hnůj mám taky, slamnatý i čisté bobky.. Po odležení dávám přímo do záhonů.
Na tom kompostu od slepic mně nejvíc těší, že vzniknul z odolných a vytrvalých plevelů, které se nedporučujou dávat na kompost. Pipinky se postarají stálým přehrabováním a zaštipováním, že nemají šanci na další růst a "zkompostovatěj". Jsem přesvědčená, že je z takto odolných rostlin kompost mnohem výživnější ne dusíkem, ale různými minerály, které v běžných plevelech nejsou nebo jen málo.
Vidím to i podle toho, když odšťavím v malém množství něco jedovatého, že mi to přinese v pár kapkách tolik jako třeba celá odšťavená okurka. Prostě v plevelech je síla. :D
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Lenuška: jedovateho nebo jen plevelnatého? :shock:
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Kei píše:
sob zář 29, 2018 16:18
Lenuška: jedovateho nebo jen plevelnatého? :shock:
to co se uvádí v herbářích jako jedovaté. Neradím nikomu bez dobré znalosti co si můžeš dovolit to zkoušet. Třeba tetluchu ani malou kapku, jiné jedovaté bylinky fakt jen kapku, některé si troufnu i několik listů. Ale každý jsme jiný. Jsem přesvědčená, že v malém ale nikoli homeopatickém možství ty tzv. jedovaté dělají se zdravím divy. Třeba mému Saturnovi bych to nezkoušela dát, netroufnu si ani radit někomu cizímu. Já jsem na odšťavené plevely zvyklá, rostliny znám, a stejně se mi párkrát stalo, že jak to trhám přišel i trsík něčeho jedovatého po čem by se jiný svalil a já se jen spotila a trochu připokákla. Po hodině vše ok. Šla jsem mrknout tam co jsem trhala a našla co to bylo. Takže NEEXPERIMENTOVAT ale studovat a pak zkoušet vypodloženo znalostmi.
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Tetlucha kozí pysk
V lidovém léčitelství se dříve občas používal kořen i šťáva z čerstvé natě...
http://www.sdilej.eu/pics/4ad36e1b5edd3 ... 4455b6.png
V minulosti se tetluchy užívalo jako utišujícího prostředku, k rozpouštění močových kaménku a močového písku nebo ve formě obkladu na různá kožní poranění či na kožní záněty. V současnosti se tetlucha užívá výhradně v homeopatii.
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Ladič tetlucha je dost jedovatá, já bych si nedala, asi tak... :mrgreen: aspoň ta kterou znám. Strejda co mně párkrát zasvěcoval venku do bylinek a byl docela dost znalý mně před ní varoval že může právědrovnat ledviny.
Z toho plyne, že i jed nám může být lékem, pokud se s ním umí nakládat. .. :D

a asi něco jiného je když sbírá a používábyliny celý život a nikdy si o nic nic nevygugloval. Jen vlastní zkušeosti...
Ladič
Příspěvky: 217
Registrován: sob led 27, 2018 3:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Ladič »

Však jo Lenuško :) Vždyť jsem taky nepsal aby jsi běžela natrhat tetluchu na salátek :mrgreen: To bylo jen malé osvětové okénko na rozšíření znalostí pro široké publikum :)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Se dovolim zde nabourat do lektvaru a hnojicku s jednema super webovkama :) .. Tvuj Saturn bude jiste znat o co bezi Leni:))
Jsem si na ne vzpomnel dnes kdyz jsme prijeli domu a koukame na nebi se blizi a rozsvecuje jako reflektor mala jasna "hvezda":)
(odraz slunecnich kolektoru stanice)

Byl to samoze prulet ISS a koho to zajima je tu odkaz na stranky s predpovedni tabulkou preletu : https://www.heavens-above.com/PassSumma ... 222&tz=CET
Dnes 2 viditelne prelety za sebou, my meli ten 2. prelet ve 20:49:27 ze ZSZ :))

Jinak koukam, nez jsem to sesmolil uz je ISS-ko za Australii (mapka globu) :D) : https://www.heavens-above.com/main.aspx ... 222&tz=CET
Na teto strance si nezapomente nastavit pozorovaci misto : https://www.heavens-above.com/main.aspx ... 222&tz=CET

Pak uz jen koukat za jasne oblohy do uvedeneho smeru priletu, jezdi presne jako hodinky ze smeru uvedeneho k datu a casu preletu v tabulce:)
Jo, a je dobre videt pouhym okem (ve meste samoze nic, nebo kde je moc zasvineno vecer lampama):)))

Preju hezky koukani s "nebeskyma-vysinama.com", fakt se umi krasne rozsvitit, kdyz je dobra pozice mezi vami, ISS a jiz zapadlym Sluncem :))
Hehe, me napadlo, mozna by to bylo dobre predepsat jako lecbu pro posuky co veri na placatou Zemi, hehe :D))
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob zář 29, 2018 21:43, celkem upraveno 3 x.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lenuško zkoušela jsi jíchu z plevele?
Tady se to používá běžně. Velkej sud k němu pumpu bez filtru plevel naházíš do vody a dva týdny počkáš až to zfermentuje a stříkáš. Celý léto jen dohazuješ plevel a dopouštíš vodu. Nebo v malym do kýble, ideálně nakrouhat na krouhaččce na kopřivy a pak nechat dva týdny stát. Ale tady poozr, dva díly vody a jeden jíchy, je to fakt moc silný :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

bez jíchy to nejdePavle :D
mám kýble se směsnými plevely a kýble s jednotlivým plevelem, protože na některé problémy rostlin jsou dobré některé byliny. Např když má někdo fleky na rajčatech a paprikách, a není to plíseň, je to nejčastěji nedostatek vápníku. Na to pěstuju kostival, jícha z kostivalu je vápníková bomba. Z kopřivy taky, ta má i další bonusy.V tekuté podobě je to dobře vstřebatelné. Často čtu že si zahrádkáři radí dávat na fleky rajčat vápník v podobě skořápek nebo dolomitického vápence, ale to je na dlouho, rostlina to nepřijme hned. Musí to projít ústrojím žížal a bakterií, aby to bylo vstřebatelné. Takže na rychlé vstřebání jedině jíchy, na doplnění vápníku v půdě vápenec. Howgh jdu krmit rozednívá se
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Super paráda:) Ty seš PANÍ pěstitelka :))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Neuvěřitelné! Velkoplodá rajčata doplodila, sklízím už jen malé koktejlky. Na velké jsem hodila bobek s tím že až bude čas tak je zruším. Dnes ráno jdu kolem, rajčata vyhodily nové odnože a mají založeno na nové. Asi udělám místo v zimní zahradě a někdy koncem září je tam odstěhuju, aby dozrály.
Tomu říkám kosmické zemědělství :lol:
IMG_20180930_100650.jpg
(622.44 KiB) Zatím ještě nestaženo
IMG_20180930_100717.jpg
(666.63 KiB) Zatím ještě nestaženo
díky za pochvalu Pavle, tady se o mně říká že mám zelené ruce. To mám po tátovi...
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Máš krásně nakalibrovaný květináče:) Tos získala vývojem nebo jsi někde vyčetla:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

PavelM píše:
ned zář 30, 2018 12:09
Máš krásně nakalibrovaný květináče:) Tos získala vývojem nebo jsi někde vyčetla:)
nakalibrované květináče? Jen tak matně tuším co to je, takže štěstí pudové pěstitelky (:-) pokud je to dobře...nic o tom nevím, všechno dělám stylem že nahlas pronáším:" tak pojď malá, tady se ti bude líbit, dostaneš papat a vodičku, a dám tě na sluníčko, a budeš mít dobrý rajčátka /papričky/"...
To je můj "odborný" způsob pěstování :lol: :roll:
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Nakalibrovaný znamená přidělená velikost květináče každé rostlině. Takže koukam od oka podle táty :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Lenuška píše:
ned zář 30, 2018 12:17
" tak pojď malá, tady se ti bude líbit, dostaneš papat a vodičku, a dám tě na sluníčko, a budeš mít dobrý rajčátka /papričky/"...
To je můj "odborný" způsob pěstování :lol: :roll:
Tak presne takhle jsem "blbnul" s nasi mladou broskvi na zahrade za stodolou :D)
Rostla nakrivo, tak jsem ji podeprel pres kus mekke latky lati, aby se srovnala a podarilo se:)
Prubezne jsem s ni vzdycky poplkal jako Ty, pohladil i po vetvich a pak jsem nestacil koukat:))

Mi nikdo nevymluvi, ze kytky neslysi na hezky slovo (kdyz voda ano), kdyz jsem ji zacal podpirat pred cca 4 lety, mela max. do 10 plodu:)
Letos uz nekolik bedynek a musel jsem vetve podeprit klackama, aby se ji nezlomily :))
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

to víš že slyší, vždyť to už někdo i pokusama dokázal.
Ještě Cefe info pro Tebe: klíčky jsou super, ale neobsahují moc toho chlorofylu, spíš žádný. KdybyTi Andromeda dopěstovala semínka na microgreens do takové podoby, máte chlorofyl a spoustu dalších minerálů a vitamínů. Po ustřižení hned zbaštit v salátu nebo mixnout do smoothie podle chuti. To na fotce je můj oblíbený koriandr, sama si na něj pěstuju i semínka. Je spousty druhů, jako chlapa by Tě mohla zaujmout ředkev, má pikantní chuť. Když těch zelených výhonků v zimě sníš malou hrst, jako bys zboural dvě kila španělských rajčat, paprik a okurek. Pěstovat se dá ve všem, trošku zeminy 4-5cm , nasypat semínka, a mlžit a pak zalévat. Než vyklíčí přikrýt mikrotenem.
Fakt kvalitativně velký rozdíl od klíčků. Můžete prostřídat...
IMG_20180930_143624.jpg
(794.95 KiB) Zatím ještě nestaženo
Tohle je vypěstované v ustřižené petce co jsem uklidila ze škarpy.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Tak jo :)) .. vyzkousime, uvidime, ty 2kg spanelskych amarounu versus hrstka mikrozeleneho me dostala, neuveritelne, jak nekdo dokaze znicit tyhle Bozi darky:))
My uz prave taky koncime s domacimi rajskymi, jo, urcite micro vyzkousim, jsem vlastne mel letos na jare tu vojtesku a jeste tu (pikantni) rerichu, mnamka, tak zase jenom navazu :))
Mame rajcata na zahonu cca 3 x 0,7m, vylozene huste nastrkane podeprene tyckama, takovy pokus, vsehochut, co z toho vzejde a na vrcholu jsme nestacili cesat a ujidat:)
Taky velke zelene to uz asi nestihnou, malinke datlove a jahodove trhame jeste porad:))
Neco malo jahod jsme zamrazili na Budwig dietu, pristi rok chcem rozsirit zahon + zase pujdem na samosber, uz vime kam za super cenu kolem 30,-/kg:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Přípravna - míchárna substrátu
takhle už jsem to nosil dlouho v hlavě včera jsem to zní vysypal do reality:)
Stůl na míchání kam nasypu všechny složky po 1/4 unisubstrát nebo kompost, koňský hnůj, štěrk, zemina a hrst NPK 10-10-10
Zamíchám a šup tam s kytkou :)
Defacto je to takovy hezky opevnění proti psum aby mi neroztahali pytle a květináče po celej zahradě když nemají co na práci:)

pripravna.jpg
pripravna.jpg (66.14 KiB) Zobrazeno 2898 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
pon říj 01, 2018 13:02
Defacto je to takovy hezky opevnění proti psum aby mi neroztahali pytle a květináče po celej zahradě když nemají co na práci:)
Pekny, koukam si dovezl s paletama i tvarnice :))
Musim psa dat na retizek, nebo do kotce a dohlizetu vna nej u enceni, kdyz vsecko rodi:))
Pac ten muj pitoma vsezravy by mi sezral od jahod pres rajske, maliny, hrozny, orechy, svestky, jabka, vsecko na co dosahne:)
Ne nadarmo se rika "ma hlad jako vlcak" :))
Ale to by tak neslo :D) .. bych musel obehnat cimburim kazdy ctverecni metr na zahrade pred nim, haha :D)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jo to jsou vysoce přesný tvárnice lisovaný lisem velkym jako panelák:)
Výsledek takovýho presu je neuvěřitelná přesnost až je člověku líto to spojovat maltou. Na youtubce jsem viděl že to spojujou tmelama něco jako silikon. Pevně věřim že bu se to dalo spojovat silikonem. Musim udělat pokus :) Nezkoušel jsi to? Nebo někdo jinej tady?

Tady
https://www.youtube.com/watch?v=zegQTmm6pIk
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Zkus, ale nevim, toto na videjku je urcite nejaka nizkotuhnouci ridka montazni pena, co se vsakne do tvarnice a uz tolik neexpanduje, slepi se to:)
Jinak muzes myslim lepit i tim lepidlem co je podobne jako na obkladacky, pytlovana hotova smes, namichas ridke a lepis:)
Jako na tom videjku dal, proto se lisujou tak presny, aby se nemuselo plytvat maltou:)
Moznosti je dneska vic, zkus co drzi fest a co je nej economy:))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jehehehehehehehe :))))))))))))
Přídu zahrady, řev od slepic jako kráva, kvočna nalepená na plotě s perutěma výhružně až na zem. Koukam z dálky co blbe, přijdu blíž a vono tam kuřátko za plotem!! Hned jak se narodilo, nemělo lepší nápad než podlézt plot samozřejmě se nemohlo dostat zpátky. Kvočna z toho na mrtvici:) Kdyby nebyl mezi náma plot tak mě uklove že sem jí sáh na kuřátko:) Zatím tam má dvě černý a jedno krásný zlato černý :) Foťák byl v autě, vyfotím zítra:)

úte zář 18, 2018 0:07 byly poprví dva ocasy v jednom hnízdě:) takže to máme za 12 dní kuřata? To je nějak málo ne?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Jojo, kvočny jsou hustý :lol: Těšíme se na foto :D
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jeheh tak tady paní popisuje můj problém:) Jak je vidět oddělil jsem je od ostatních v hodině 12té...

https://www.chovame.cz/forum/drubez/kur ... vocna-7051

Podle tohoto webu prý má sedět 21 dní https://www.slepicar.cz/blog/373-jak-dl ... jcich.html
Mám to asi nějaký urychlený tim horkem co tady panuje:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Pavle ani horko to neurychlí. 20-21 dní. Asi seděla už dřív a vypadao to že snáší. Ostatní vajíčka jestli už nesedí zachladly. Někdy se to dá řešit že se večer potmě přidají ke druhé kvočně pokud sedí, ale u Tebe to je asi jedno protože nevíš kdy začala sedět a na kolika vejcích. No máš to na zkoušku, příště jak začne pipka kvokat tak pod ní dát pár vajec, oddělit a sledovat jestli sedí poctivě. Pak jí potmě vajíčka seberu a dám jí hned plný počet 8-11ks podle velikosti a zkušenosti kvočny. A vím přesně kdy začala a kdy má skončit. Můj první pokus byl 8 vajec pod pipkou a z toho 8 kuřat dochovaných do dospělosti. Nejde jen o to je vylíhnout ale postarat se aby přežily ve zdraví...
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Pavle ani horko to neurychlí. 20-21 dní. Asi seděla už dřív a vypadao to že snáší. Ostatní vajíčka jestli už nesedí zachladly. Někdy se to dá řešit že se večer potmě přidají ke druhé kvočně pokud sedí, ale u Tebe to je asi jedno protože nevíš kdy začala sedět a na kolika vejcích. No máš to na zkoušku, příště jak začne pipka kvokat tak pod ní dát pár vajec, oddělit a sledovat jestli sedí poctivě. Pak jí potmě vajíčka seberu a dám jí hned plný počet 8-11ks podle velikosti a zkušenosti kvočny. A vím přesně kdy začala a kdy má skončit. Můj první pokus byl 8 vajec pod pipkou a z toho 8 kuřat dochovaných do dospělosti. Nejde jen o to je vylíhnout ale postarat se aby přežily ve zdraví...
Je dík Lenuško už sem se nemoh dočkat až se ozveš hehe:) Kolik dní má ta zkouška trvat?
Takže Ty jí dáš vajíčka na zkoušku a mezitim skladuješ 8 vajíček od jiných slepic. Ty zkouškový pak sebreš a dáš jí tam 8 jiných a zapneš stopky na 21 dní? :) To se pak logicky všechny naroděj v jeden okamžik teda :ú To je pak snadný:) A kdy dáš malym žrát strouhanku:? ? Prej až za tři dni?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Přecijen mě udivuje, že si to neumí kvočny samy ošefovat a hrabou pod sebe všechny vejce z okolí, aby pak vyseděly zlomeček vajec :) Žeby byly až moc vyšlechtěné?
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

No vono právě KEI vypadá, že ony si to holky naopak právě dobře ošéfovaly podle pravidel efektivity a výnosu:)
A řekly si přece já kráva nebudu sedět tři neděla na třech vejcích když mam prdel dost velkou na přikrytí 12-15 vajec!
Co se lze dozvědět na forech, nejčastější počet podkládaných vajec je 12, Lenuška pro jistotu dává 8 ale jsou i tací co dávají 15
No a když to spočteš tak zjistíš že to tak fakt je:)) Koukni na to:) Když začaly, jedna měla pod sebou 12 kusů, druhá nic, seděly dvě na jednom hnízdě
Pak se ta druhá odstěhovala vedle a najednou jich taky měla 12 :)
download/file.php?id=2288
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

no, to ano... ale vysedí všecky, ikdyž jsou vejce různého stáří? Nebo jde hlídat kuřata a na zbytek kašle? Vyrozuměla jsem, že kašle :)

Edit: hrabaví si běžně pod sebe snášejí i těch 12-15 vajec, takže instinkt dobrý :idea: :))) vážně jsem zvědavá jestli si ošefovaly stáří vajec, a kolik bude vylíhlých/nevylíhlých :) A jak dlouho se bude snažit vysedět ostatní :)
Edit2: Tetřev hlušec - Slepice snáší každý druhý den 1 vejce, snůška 5-10 vajec.... Táák... pročpak chovatelé kuru bazírují na stejně starých vejcích? :lol:
Inkubace: Převládá způsob, kdy se spustí až po snesení posledního vajíčka. U sov je ale inkubace zahájena ihned po snesení prvního vajíčka.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od culka »

Leni, ten slepačí traktor ti závidím. Ten Paul Gutchie, či ako sa to vola, čo natočil Back to Eden, to tiež robí rovnako ako ty. Sliepkam dáva všetko zo záhrady, oni mu to spracuju A vraj vajcia sú bonus. Len mu žena nadáva, že majú takú pevnú škrupinu, že sa to nedá rozbiť.
A ako tak sledujem, tak kvaskovy chlieb sa veselo pečie všade.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Culko pipinky jsou skvělé máš pravdu
kváskový chléb dělám tradičně dlouhým kvašením a peču ve staré valašské formě. Já ho jím 1x týdně ale můj Saturn chlebík miluje, Tak než kupované hnusy raději mu peču . Kamarádce taky, nějak se jí nedaří ani s mým kváskem. Tady je můj chlebík:
IMG_20180907_173148.jpg
(379.26 KiB) Zatím ještě nestaženo
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Edit: hrabaví si běžně pod sebe snášejí i těch 12-15 vajec, takže instinkt dobrý :idea: :)))
Což jsme dovodili z fotky že áno:) Ani jsme netušili jakou hodnotu ta fotka má a zcela jistě ještě mít bude:))
vážně jsem zvědavá jestli si ošefovaly stáří vajec, a kolik bude vylíhlých/nevylíhlých :) A jak dlouho se bude snažit vysedět ostatní :)
To uvidíme za pár dní až vejce vychladnou :) Za chvíli se rozední, du na ně i foťákem i s měřákem teploty :)
Edit2: Tetřev hlušec - Slepice snáší každý druhý den 1 vejce, snůška 5-10 vajec.... Táák... pročpak chovatelé kuru bazírují na stejně starých vejcích? :lol:
Asi zřejmě proto, že na kvočnu nahlížejí jako na živý inkubátor kde sepneš vypínač a vše začne v jeden okamžik:) Takže pod kvočnou sepneš vypínač jako to dělá Lenuška:) Nejdrřív kvočnu zkusí a když drží na hnízdě, sebere jí startovací vajíčka a dá jí tam jiná čímž zajistí start ohřevu jako vypínačem v jedné sekundě:)
Inkubace: Převládá způsob, kdy se spustí až po snesení posledního vajíčka. U sov je ale inkubace zahájena ihned po snesení prvního vajíčka.
:mrgreen:
Tak tady pozor!! Tohle tak být nemůže, protože je známo, že lze vysedět jakékoliv vajíčka v inkubátoru., Tečka! Slepice přece v sobě nemá vypínač, který se v ní zapne až v okamžiku, kdy snesla poslední vejce že jo:) Tady funguje jiný, zatím námi nepoznaný management spínání ohřevu-zvýšené teploty u slepice. Otázka tedy zní: Kdy se u slepice zvýší teplota na 38 stupňů? Hned když začne kvokat? Až potom, co má pod sebou dostatečné množství vajec co si sama snesla, nebo odněkud přikutálela? Ha? Tady je ta záhadička:)

Síla co? To je estráda kolem slepic hehe:)) Proto říkám, že to mám jako národní divadlo:)

Lenuško za jak dlouho dáš kuřata mezi ostatní slepice? Co si pamatuju z mýho mládí, tak babička je nechávala normálně mezi ostatníma slípkama.
A na netu píšou že půl roku separace s kvočnou aby nechytily nemoci a jakmile kvočna snese první vejce, kvočnu vrátit mezi slepice zpátky.
Naposledy upravil(a) PavelM dne úte říj 02, 2018 9:08, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Odpovědět