Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Sevas Culka:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Hysterie lékařů u Jílkové měla jediný cíl, nenechat Partykovou mluvit. Každý nezaujatý divák tak viděl co jsou zač.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
pon zář 24, 2018 10:00
Hysterie lékařů u Jílkové měla jediný cíl, nenechat Partykovou mluvit. Každý nezaujatý divák tak viděl co jsou zač.
Na druhou stranu je to dobře protože na půst má člověk nastoupit až když opravdu sám chce a sám vnitřně touží po očistě. Žák přesvědčenej zevnitř, je pro mě mnohem vyšší hodnotou, než někdo, zvědavec kdo to viděl v TV:) Nepotřebujeme tady kvantitu ale kvalitu lidí !! Si vem, kolik málo nás je tady a jak nám to tu krásně šlape:) V neposlední řadě si teď dochtoři s Jílkovou mnou ruce jak pěkně Partykovou usadili a budou chvíli spát na vavřínech a bude od nich klid:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Jasně a hlavně kdo to ještě nezná ten potřebuje jedinou informaci. Že existuje něco jako půst a že to funguje. Nikoliv podrobný návod. A to i v pořadu u Jílkové dostal, ostatní už si najde až příjde jeho čas.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
pon zář 24, 2018 10:47
Jasně a hlavně kdo to ještě nezná ten potřebuje jedinou informaci. Že existuje něco jako půst a že to funguje. Nikoliv podrobný návod. A to i v pořadu u Jílkové dostal, ostatní už si najde až příjde jeho čas.
Přesně tak!! Půstaři se nedají dělat jako součástky na CNC:) Milion za hodinu:)

Nicméně taky si všimněte výčet nemocí tělocvikáře. Je mezi nimi osteroporoza a dna, Nemoci o nichž dochtoři tvrdí že jsou nevyléčitelný. Pro ně ne, páč je vyléčit neumějí:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

POZOR pozor:)
Už několik lidí ma pH metr a hlásí super výsledky
Ale když jim řeknu ať vrazí měřák do pytlíku s označením pH 7,1 co přišel s měřákem, hned se radost rozplyne:)

PetrK a KEI můžete napsat jak Vám šla kalibrace a jak jste postupovali? V případě potřeby Vám to doplním:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Nechám kalibrační roztoky, aby dosáhly pokojové teploty.
Novou sondu namočím do destilované/osmotické vody, protože se prý má před použitím namočit :) Opatrně osuším kapky...
Otevřu si kalibrační roztoky... položím do hrnku ať se nepřevrhnou...
Zapnu sondu tlačítkem On/Off... pak stejné tlačítko podržím dokud se neobjeví CAL (oběví se OFF, a pak CAL)... Pak se objeví, že 7,0 USE, vložím do roztoku 7,0... počítá počítá... Pak se objeví, že 4,0 USE... Vypláchnu v destilce, osuším... a dám do roztoku 4,0.. počítá počítá... Zahlásí OK.... A mám nakalibrováno...
Vymáchám zase v destilce, osuším, a ještě bez vyvolávání nabídky kalibrace... zkusím dát do 7,0 kalibračního roztoku... zda ukáže 7... pokud jo... povedlo se...
Roztoky zavřu dle návodu jež tady uváděl Pavel, a schovám do lednice.... :))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Moč a moč poděkovat KEI:) :) :) Paráda a díky!
Lidi nejčastěji dělají chybu že se snaží do modu CAL dostat z vypnutého přístroje držením levého tlačítka. Tedy polopaticky, přístroj je potřeba mít v normálním modu zapnutý. Až z tohoto normálního modu se lze dostat do kalibrace. Z vypnutého přístroje nikoliv i když by tomu logika napovídala, ale konstruktéři této věci chtěli jinak:)

A tedy je to v obraze
https://youtu.be/VEPcNOT-VQ0
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Kei
Příspěvky: 448
Registrován: pát led 26, 2018 9:47
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei »

Rádo se stalo :) a ten překlep je moč stylový :lol:
Uchovávání: viewtopic.php?p=257443#p257443
Sponky: https://www.xcopy.cz/images/products/23 ... _28252.jpg
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Tak výýborně ty sponky to je vono
Nicméně roztoku ubývá i tak protože to odkapácáme jinam a taky degradujeme destilkou neznámého pH
Takže když už dochází, poslední měření neudělám v pytlíku ale naleju si zbytek roztoku do krytu sondy co vypadá jako náprstek
V tom to změřim, pak přerzkoušim a vyleju.. Na Ebay se ty pytlíky dají koupit po třech za free počtu:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Dělám to stejně jako Kei, kalibrace fungovala na první pokus.

A ještě něco ke skladování sondy. Konzultoval jsem v laboratoři, a prej že 3 Molární KCl neee v žádném případě, destilku taky nee, a ani čistou vodovodní vodu, protože ve vodě se budou množit bakterie které obalí sondu. Takže pro dlouhodobé skladování vodovodní voda + pár kapek HNO3 na pH 1 a poté zkalibrovat před použitím. Anebo krátkodobě vodovodní voda + HNO3 na pH4, asi bez nutnosti kalibrace. Jde o to, že v pH 4 a nižším už nic nežije a tudíž nezaroste sondu.

Pokud jde o skladování sondy v suchu, tak prej současný sondy jsou vysokoimpedanční a jakž takž to dávaj.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Pokud jde o skladování sondy v suchu, tak prej současný sondy jsou vysokoimpedanční a jakž takž to dávaj.
Jojo přesně to takto dělám:)
Oklepu ji máchnutím jako při sklepávání teploměru od měřenýho roztoku a je to nic neoplachuju.
Další trik, vzhledem k tomu že měřím jen kolem sedmičky, ani nekalibruju 4řkou. Normálně udělám sedmičku, pak to položim vedle až dokud to nezařve warning - tak vypnu a zapnu, ověřim sedmičku v pytliku a jedu:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Proto se nezdrzuju s vyschlyma roztokama a jejich uskladnovanim a kalibruju na vodovodnim radu kde vim ze mam prubezne 7:)
Mozna neco malo pres 7:))
Sondu taky vyplachnu vodou, vyfoukam vzduchem, nebo vytru do sucha jemnym hadrikem:)
Maka uz nekolik let spolehlive, prestoze se kalibruje manualne sroubkem:)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

A si v pindě Cepe:)
Dej svou vodu na rozbor aspoň do lékárny :) :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
úte zář 25, 2018 21:00
pH upravuje každá vodárna jinak http://envis.praha-mesto.cz/rocenky/roc98/img/2-07b.gif
Proto taky merim prubezne co mi tece z vodovodu a je to u nas dlouhodobe 7,0 - 7,2 cize +- neutralni:))

A na bazejn v pinde nejsem, nebuj, tam mi presnost 0,2 - 0,3 staci az do aleluja :D))
Jinak mame jsem zjistil podzemni prameny cca 3 smichane dokopy a upravene, tvrdá voda vlivem Ca + Mg:)

Lekarny delaji rozbor za nejaky slusny peniz ?:) .. to me zajima, mladi maji studnu a pro jistotu to nepijou:))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Jujuu voda je nekonečný téma:) Nicméně třeba Ti ADWU donese Ježíšek za chvíli sou Vánoce :) Dneska už sem viděl vánoční loterii v železářství hehe :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Nadhodim to doma, treba donese, co my vime :))
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od culka »

Ježiško ti prinesie kladivo. Aby si si nový pH meter vytĺkol z hlavy. (:-)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Zdravim Te Culko:)) .. jj, kladivo na blbosti z hlavy by nekterym mozna prospelo :D)
Myslim taky, ze to neni az ak dulezite merit pH, kdysi jsem to delal s papirkama podle Jardy z AZ, pak tento levny pH metr co mam:)
Ted jej mam na bazen a novy mi nejak netreba:)
Staci se jeden/dva dny cpat melounem, nebo stavou z okurek a pH mi vleti v tu ranu, ani to nemusim merit:)
Potiz je kdyz je clovek mlsny, tam to pak pada hrubo dolu, veprovy vyvar a jses nadoba s kyselinou :D)

Jinak kdyz uz Te mam na drate - muzes strucne napsat, jak Ti prospela Budwig dieta ?:)
Pamatuju, ze jsi s ni mela bohate zkusenosti, cize co konkretne polecila, jak se to v prubehu casu projevilo ?:)
Vsude plky o priprave a o vysledcich nikde nikdo:)
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Já se živím hodně zeleninou ze zahrady, teď teda vedou jablka a ořechy, protože sklízím. Mám dojem, že ph budu mít ok, ale Pavel mně zviklal a taky objednám. :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Samoze, kdybych nic nemel objednavam taky :)
Ale Ty budes mit Leni podĺe me alkalicke pH, ze zeleniny skoro na 100%, nebo minimalne Ph 7,0 neutralni:))
Jsem zvedav jak jste kdo na tom, u me cca kolem 6,0 - 6,5 podle papirku, pac celkem mlsam :))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

cepheus píše:
stř zář 26, 2018 13:06
Samoze, kdybych nic nemel objednavam taky :)
Ale Ty budes mit Leni podĺe me alkalicke pH, ze zeleniny skoro na 100%, nebo minimalne Ph 7,0 neutralni:))
Jsem zvedav jak jste kdo na tom, u me cca kolem 6,0 - 6,5 podle papirku, pac celkem mlsam :))
Cepe Cepe tohle je moooc ošemetná věc:) Když jsem s tím kdysi začal, taky jsem taky byl zvědavej jak kdo na tom jste:) Ale když mi od lidí u kterých jsem to vůbec nečekal přišel mail že prej 4,8 atd.. tak jsme na to čučel jak puk:) Od tý doby mlčím a čekám na maila z prvního měření:) V šoku je často i sám majitel tělíčka s komentářem Gotta - to jsem opravdu nečekal-a:) Heheh:)
Lenuška ještě strojek nemá ale až ho bude mít možná nás všechny hodně překvapí:)))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od culka »

Cephko, prudko zaujímavá otázka. Vieš, že neviem. Ale je to neskutočne dobré.

Viem, že sa píše, ako s tým Budwig postavila na nohy ľudí, čo im zostávali už len dni. Ja som si to začala robiť zo zvedavosti a zostala pri tom niekoľko rokov. V čase môjho "raw" blbnutia to bolo najhutnejšie jedlo dňa. Kaloricky aj chuťovo. Ovocie bolo veľmi sladké a lepilo mi jazyk o podnebie a zelenina len tak.... Žuť brokolicu alebo si dať budwig mix, neporovnateľné.

Dnes tým denne kŕmim vnučku a tiež je to jedlo, ktoré najochotnejšie je. Teda ešte končeky môjho kváskového chleba.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Cepe taky mezi 6-6,5 a diety jsem zatím nezkoušel. A asi to bude hodně individuální a nejen o složení stravy a pití.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PavelM píše:
stř zář 26, 2018 13:59
Cepe Cepe tohle je moooc ošemetná věc:) Když jsem s tím kdysi začal, taky jsem taky byl zvědavej jak kdo na tom jste:) Ale když mi od lidí u kterých jsem to vůbec nečekal přišel mail že prej 4,8 atd.. tak jsme na to čučel jak puk:) Od tý doby mlčím a čekám na maila z prvního měření:) V šoku je často i sám majitel tělíčka s komentářem Gotta - to jsem opravdu nečekal-a:) Heheh:)
Lenuška ještě strojek nemá ale až ho bude mít možná nás všechny hodně překvapí:)))
No jsem zvedavy, jen tipuju, nepru se do krve, pac takovy primy prehled nemam asi jako Ty, jen vim z Jardy Zajicka fora, ze 90% naroda je prekyseleno:)
Ono totiz zde hraje ve finale velkou roli psychika, sleduju tu diskusi nepravidelne delsi dobu a lidi dochazeji k zaverum, ze dlouhodoby stres zbori vsecky snahy o napravu pH smerem nahoru:))
CIze psychosoma jako vysite a muzes se nacpat vokurkama a melounama k prasknuti a nepomuze Ti to:)

Souhlas - je to osemetna vec, koukej Petu a jeho pH, jime +- stejne s durazem na zeleninu (ale i parenou ci pecenou), samoze, masiko na chut jen obcas a snazime se byt hlavne v pohode:)
Taky jsme oba dlouhodobi pustarove, mozna je to i tim, jak vidno jakz/takz nam to pH funguje, cize tolik moje pozorovani:)
Ale jak rikam prit se nechci, muze mit nekdo jine zavery svojeho pozorovani, a treba i lepsi:)
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř zář 26, 2018 19:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 18:38
Cepe taky mezi 6-6,5 a diety jsem zatím nezkoušel. A asi to bude hodně individuální a nejen o složení stravy a pití.
Peto, ciste raw mi prestalo davat smysl v momente, kdy mi prisla informace, ze jidlo se na celkovem zdravi (imunite) podili z 15 - 20% max.
Razem jsem mel vysvetleni, ze prestoze jim "zdrave" porad zadne vyrazne zlepseni, nebo spis nepatrne zlepseni:)
Presne jak rikas - indivindi, nebo-li psychosoma, lidi to v praci prehaneji s tzv. "motivacnim stresem":))
A to je ten dlouhodoby a je na h..o, na nic jinyho, zamestavateli je jedno kdy to s Tebou sekne, nahradi Te:)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

culka píše:
stř zář 26, 2018 15:44
Cephko, prudko zaujímavá otázka. Vieš, že neviem. Ale je to neskutočne dobré.

Viem, že sa píše, ako s tým Budwig postavila na nohy ľudí, čo im zostávali už len dni. Ja som si to začala robiť zo zvedavosti a zostala pri tom niekoľko rokov. V čase môjho "raw" blbnutia to bolo najhutnejšie jedlo dňa. Kaloricky aj chuťovo. Ovocie bolo veľmi sladké a lepilo mi jazyk o podnebie a zelenina len tak.... Žuť brokolicu alebo si dať budwig mix, neporovnateľné.

Dnes tým denne kŕmim vnučku a tiež je to jedlo, ktoré najochotnejšie je. Teda ešte končeky môjho kváskového chleba.
Dik za report, nam to taky neskutene chutna, asi jsme te 3-ky omegy meli taky malo:)))
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Tedy uvedu na pravou míru že momentálně jsem spíš na stravě hospodského typu s masem každý den. Ovšem ta informace nikomu dalšímu nebude užitečná.
Už teď mám vyzkoužený a i proměřený že největší zakyselovač je nacpat to jídlo a pití do sebe narychlo ve stresu.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 18:38
Cepe taky mezi 6-6,5 a diety jsem zatím nezkoušel. A asi to bude hodně individuální a nejen o složení stravy a pití.
Pozor pozor :)
Doufám že tu všichni měříme moč ráno po probuzení bez předchozího napití a najedení se. Tedy na lačno. Moč přes den po jídle a pití již není odrazem obrazem a věrnou "kopíí" krve.....
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Ráno bez jídla pití a i přes den. Během noci se ale běžně vzbudím, jdu vykonat malou potřebu :D a napiju se. To vadí?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 20:03
Ráno bez jídla pití a i přes den. Během noci se ale běžně vzbudím, jdu vykonat malou potřebu :D a napiju se. To vadí?
Jehehe, to samy :D) .. na malou potrebu + zahnat sucho v puse a do hajan, bezne, uz nekolik roku:))
Ale merime ranni, to jo, myslim, ze ten dousek v noci nevadi:))
PetrK píše:
stř zář 26, 2018 19:39
Už teď mám vyzkoužený a i proměřený že největší zakyselovač je nacpat to jídlo a pití do sebe narychlo ve stresu.
O tm se taky hodne uz vsude mozne napsalo - v klidu sousto rozkousat a proslinit zn. ideal:)))
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 20:03
Ráno bez jídla pití a i přes den. Během noci se ale běžně vzbudím, jdu vykonat malou potřebu :D a napiju se. To vadí?
No to nevadí ale není to dobře. To svědčí o tom, žes jedl moc pozdě a tělo dokončilo trávení ve 3 ráno a chce vyhazovat fekálie protože už je nemá kam odkládat tedy vyvolá nucení jít na malou nebo i velkou. Dále samozřejmě trpí kvalita spánku. Jestliže v těle probíhají trávicí procesy, tělo není v klidu, je v něm napětí a nepustí duši do astrálu. Nenastane tedy fáze hlubokého spánku, Člověk se převaluje a vzbudí se na každý podnět. Ono staré, každý den opakované našima babičkama když nás hlídaly platí i dnes a i pro dospělé: Umejt vyčůrat a spát!! Pokud se snažíte o meditace koncentrace, písmena, nebo jiná cvičení, můžete na takové pokusy najedení rovnou zapomenout Prostě to nejde, na obrazovce není nic vidět, koncentrace na ni je nulová..


Ostatně klidný spánek hlásí noví půstaři jako jeden z prvních pozitivních poznatků. Ty jo!! Sem v třetim dnu a tak jak jsme spal minulou noc tak jsem se nikdy nevyspal! A o tom to je je vidět, že některým lidem trvá uklidnění těla až tři dny !! Recipročně řečeno, jsou mezi námi tací, co mají pořád chuť - ne hald samozřejmě- a jsou najezeni na tři dni dopředu.)) Jak stojí v knize pust.cz - včerejší strava by měla opustit tělo nejpozději dnes ráno na toaletě.
V kolik procentech západní populace to tak opravdu je? Když řeknu v pěti tak ještě hodně přeháním.........
Naposledy upravil(a) PavelM dne stř zář 26, 2018 21:39, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Je to tak. :)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
stř zář 26, 2018 20:43
Pokud se snažíte o meditace koncentrace, písmena, nebo jiná cvičení, můžete na takové pokusy najedení rovnou zapomenout Prostě to nejde, na obrazovce není nic vidět, koncentrace na ni je nulová..
Najedenej nic ale když jdu spát hladovej bez večeře tak obrazovka funguje na 100% to můžu cokoliv. :D
Anebo další varianta, probudím se a nejde usnout. Ale jde zapnout obrazovka a "vycestovat", něco jako probuzení ve snu.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 21:32
PavelM píše:
stř zář 26, 2018 20:43
Pokud se snažíte o meditace koncentrace, písmena, nebo jiná cvičení, můžete na takové pokusy najedení rovnou zapomenout Prostě to nejde, na obrazovce není nic vidět, koncentrace na ni je nulová..
Najedenej nic ale když jdu spát hladovej bez večeře tak obrazovka funguje na 100% to můžu cokoliv. :D
Anebo další varianta, probudím se a nejde usnout. Ale jde zapnout obrazovka a "vycestovat", něco jako probuzení ve snu.
Tohle dělá Dalajláma:) Chodí spát se slepicema vzbudí se sám ve tři a medituje, Nicméně měl jsem strejdu v Praze, dělal v lahůdkách vedoucího a vstával denně sám ve tři ráno potom co šel spát v 9 hodin. A dožil se v pohodě 80 let. Chce to jen jít brzo spát s prázdnym žaludkem a pak se věci hejbou jak mají:) A to v reálnym i virtuálnim životě.. Což spolu somosebou úzce souvisí:) Mě to funguje tak že když nejim jdu spát v 10-11 z toho čučim na nějaký videa na tema projektu který zrovna dělám ( ne na telku to je ztráta času) až dokud neusnu - a pak se vzbudim ve tři a na obrazovce montuju projekt vesele dál:) Všechno co jsem kdy postavil nebo dal dohromady vzniklo v posteli:)))
Hehe :) U nás doma se to říkalo i o mě :))))))))))) Hehehe:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Už jsem to taky o někom slyšel že vstával ve tři ráno a meditoval. V tu dobu je asi nerušený příjem nebo tak nějak, asi jako když ladím rádio na krátkých vlnách, má to svojí dobu kdy začíná příjem. :D
Jít spát brzo s prázdným žaludkem, jo je to prostě tak.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

PetrK píše:
stř zář 26, 2018 22:01
Už jsem to taky o někom slyšel že vstával ve tři ráno a meditoval. V tu dobu je asi nerušený příjem nebo tak nějak, asi jako když ladím rádio na krátkých vlnách, má to svojí dobu kdy začíná příjem. :D
Jít spát brzo s prázdným žaludkem, jo je to prostě tak.
V tu dobu je nehlubší mrtvo v danym časovym pásmu. Tedy největší klid - žádnej provoz v okolí, neřvou ptáci, je vyrovnaná teplota, soused nevrtá díry na garnýže:), chrápou i psi, a kočky někde venku loví. Následně od tohoto nejmrtvějšího okamžiku energie pomalu stoupá a graduje v okamžiku východu Slunce na obzor. Tehdy je nejvíce energie z celého dne. Proto taky práci tak řvou, kohouti kokrhaj, a probouzí se celá příroda. Tedy mezi 3 hpodinou ranní a východem Slunce ideální čas na cokoliv duševně duchovního.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

Kdybych se na noc najedla, neusnu vůbec.
Mně stačí při těch malých půstících když nejím např od středy 12h, tak ve čtvrtek spím jako zabitá. Jinak se v noci budím, ale to je obdobím. Některé ženy mají návaly silné a odezní jim za pár let, jiné slabé - já hlavně v noci - a vleče se to už 10 let. Návaly budí. Když hučí v hlavě a hercna mlátí, nejde meditovat. Tak jen uklidňuju tep a čekám... Po 24h půstu se to neděje. Tělo nejspíš vyhodnotí, že je moc unavený a bez energie, aby spustilo nával...

Teď před chvílí jsem objednala ph metr, tak uvidíme.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Lenuška píše:
čtv zář 27, 2018 6:34
Kdybych se na noc najedla, neusnu vůbec.
Mně stačí při těch malých půstících když nejím např od středy 12h, tak ve čtvrtek spím jako zabitá. Jinak se v noci budím, ale to je obdobím. Některé ženy mají návaly silné a odezní jim za pár let, jiné slabé - já hlavně v noci - a vleče se to už 10 let. Návaly budí. Když hučí v hlavě a hercna mlátí, nejde meditovat. Tak jen uklidňuju tep a čekám... Po 24h půstu se to neděje. Tělo nejspíš vyhodnotí, že je moc unavený a bez energie, aby spustilo nával...

Teď před chvílí jsem objednala ph metr, tak uvidíme.
Vše to spolu souvisí - jídlo vytvoří energii - vitální energii tedy již obarvenou kundalini - základní energii bez barvy. Jakmile nemáš v pořádku čakry, máš poklop na hlavě:) máš návaly a s nimi efekty, které popisuješ. jakmile dáš půst a necháš energii jen na čakrách, ony si s ní poradí, i když jsou slabé a ucpané a fungují na minimum svého možného výkonu.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Papričky letos končí, včera ráno při -2°C vše pomrzlo a tak šel kýbl kozích rohů rovnou do mrazáku. Měli teď nasazeno, že byly doslova obalený. Příští rok rozšíříme záhonek a budem se živit hlavně papričkama, hehe. :D
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

No ty návaly mám mnohem menší než vidím u žen kolem sebe a nesrovnatelně menší než v příbuzenstvu. Za hlavní považuju, že nemám změny nálad, což je dost běžné a hodně nepříjemné. Přičítám to právě tomu, že pracuju na svých čakrách. Jednak cvičím cviky na uvolnění páteře (abych byla ohebná a čakry mohly proudit), a hlavně si točím čakry, svítím si do nich, až cítím teplo. Takže na tom pracuju velmi vytrvale a pravidelně, jak bývá mým dobrým zvykem... zrovna teď mám obvyklý čtvrteční půstík od středy poledne, bude do pátku. Cítím se dobře, žádný hlad ani únava, jen mi škrundá v břiše. Hlad mi nikdy nevadil, a únavy pomalu ustupujou. Postupuju prostě svým tempem a podle svých možností, abych zvládala fyzicky náročnou péči o zvířátka a zahradu...
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Lenuška »

PetrK píše:
čtv zář 27, 2018 16:47
Papričky letos končí, včera ráno při -2°C vše pomrzlo a tak šel kýbl kozích rohů rovnou do mrazáku. Měli teď nasazeno, že byly doslova obalený. Příští rok rozšíříme záhonek a budem se živit hlavně papričkama, hehe. :D
Mně u jižní zdi nnezmrzly papriky, chilli papričky ani rajčata. V noci -1st. Zeď naakumuluje přes den a v noci ohřívá. Daří se jim tu, mám je podél celé délky domu.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Peto, ciste raw mi prestalo davat smysl v momente, kdy mi prisla informace, ze jidlo se na celkovem zdravi (imunite) podili z 15 - 20% max.
To je Cepe ale píííčovin:) Odkud Ti to přijelo? Pošli to tam zpátky :)
Mam tu sto tabulek, který ukazujou, že jídlo rozhoduje ve 100 procentech. A jako bretoš Ti klidně budu tvrdit, že jídlo rozhoduje v nula procentech:)
Něco slyšet, neověřit si to a hned to na sebe aplikovat je bláznovství:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus »

Klideeek, nerozciluj se, asi si si to spatne vylozil:)
Myslel jsem jidlo vs. jidlo, NE jidlo vs. breath, cize kdyz budu chroustat jen syrovou zeleninku, nebudu automaticky 100% zdravy:)
Jinymi slovy RAW neni pro kazdeho, overoval jsem si to asi puldruheho roku nekdy v r. 2006-7, bez valneho vysledku:))
Takze blaznovstvi zase az tolik ne-e sire :D)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

I tak to není dobře to pak někomu poradit protože jsi si to ověřoval TY :)
Co u Tebe nezafunguje může v klidu zafungoavat u jinýho co má jinak seštelovaný čakry, má jinej typ postavy
Endomorfní – od přírody silnější, s rozložitou postavou a také pomalým metabolismem, kvůli němuž nemá problém rychle přibírat na váze.
Mezomorfní – od přírody svalnatý a silný, s největším potenciálem ke svalovému růstu.
Ektomorfní – hubený, s nízkým podílem tělesného tuku, který kvůli svému rychlému metabolismu má problém dosáhnout svalových přírůstků
Tělo není stroj a nikdo z nás nemá stejný tělo jako jiný jediný člověk na Zemi.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

Slepicim jeblo! Rýden se divím, kam mi mizí vajíčka. Dneska jsem vystih náhodou okamžik, když se dámy šly nažrat a nevěřil jsem svým očím:))
hehehe :)))
Jednak se rozdělily každá do vlastního hnízda a druhak si pod sebe nakoulely vajíčka od ostatních slepic!! Docela bych chtěl vidět slepici, jak koulí vajíčko do svýho hnízda :))
Přílohy
slepice_3.jpg
slepice_3.jpg (58.18 KiB) Zobrazeno 2533 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM »

A je to jasny
hehehehe
takhle to delaji trubky :))
https://www.youtube.com/watch?v=NZd9jN8Y98I
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

Lenuška píše:
čtv zář 27, 2018 16:53
PetrK píše:
čtv zář 27, 2018 16:47
Papričky letos končí, včera ráno při -2°C vše pomrzlo a tak šel kýbl kozích rohů rovnou do mrazáku. Měli teď nasazeno, že byly doslova obalený. Příští rok rozšíříme záhonek a budem se živit hlavně papričkama, hehe. :D
Mně u jižní zdi nnezmrzly papriky, chilli papričky ani rajčata. V noci -1st. Zeď naakumuluje přes den a v noci ohřívá. Daří se jim tu, mám je podél celé délky domu.
To věřím, máme u severní zdi a čím blíže ke zdi tím víc listů přežilo. Ale co naplat jsme v mrazové kotlině, tak to pomrzlo.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK »

PavelM píše:
čtv zář 27, 2018 19:24
Peto, ciste raw mi prestalo davat smysl v momente, kdy mi prisla informace, ze jidlo se na celkovem zdravi (imunite) podili z 15 - 20% max.
To je Cepe ale píííčovin:) Odkud Ti to přijelo? Pošli to tam zpátky :)
Mam tu sto tabulek, který ukazujou, že jídlo rozhoduje ve 100 procentech. A jako bretoš Ti klidně budu tvrdit, že jídlo rozhoduje v nula procentech:)
Něco slyšet, neověřit si to a hned to na sebe aplikovat je bláznovství:)
Příjde mi, že čím víc se zaobírám jídlem, tím víc ho sním. Naopak když na něj zapomenu a mám jinou náplň, tak si na jídlo si třeba celý den nevzpomenu.
Odpovědět